500 300 150 25 IEDER GRATIS DINSDAG 23 DECEMBER EERSTE BLAD \r-~ IVo. 302 68e Jaargang1 il930 I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I iige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereenioino „de nederlandsche dagbladpers" KAMEROVERZICHT BINNENLAND Stads- en Provincieoieuws Eén der sterkstè, i DE CENTRALE' KERK- EN SCHOOLNIEUWS lijn, waardoor de dige uitzendin- hebben we ons pgestoken. hingen blijkt, dat gunning voor het geen sprake is, nijdig doorzenden n derde lijn be- cregen te worden '.T.T. De exploi- teerdere lijnen te n buitenlandsche jrboden. Van dat worden verleend sr van waterstaat •leggen, waaruit is bereikt met de omroep-organi- waarop him pro- vorden doorgege- lesloten, dat geen den Bond een het buitenland, geheel af van de len exploitant, of ;che programma's krijgen, ledeeling van het reft uitsluitend de uitzending van leidingen van uit •ntueele toestem- yan Hilversum te uitzendingen, isschen door het stemming is ver van gramofoon- ngen van Hilver- aar zijn. Echter iding van Hilver- m den stand van de aangeslotenen cht gevonden aan ie bekendheid te onze leden, welke o-distributie, zich :en doode musch. e ruimte, 'ereeniging van •raars, LAAKT MACHT". RIEK rnber. —9.55 Avro. Gra- Morgenwijding. t. 12.00—2.00 Con- lur voor de vrouw. 4.00—4.30 Orgel muziek. 5.005.30 Concert, Philhar- Lezing. 7.308.00 10. 8.019.00 Aan- ;terdam. 9.009.20 Theater Carré, •et. 9.15 K.R.O. Mor- jodsdienstige cau- •ichten. 12.302.00 uwenuurtje. 3.00— Gramofoonplaten. heepvaart. 6.30— O. 7.30—8.00 Poli- meert, orkest, als, m fragmenten uit 9.45—10.00 Vaz xncert. 11.00—12.00 I.05 Lezing. 12.20 2.50 Orgelspel. 1.20 nket, sprekers, or- isie. 4.20 Dansmu- 5.35 Kinderuurtje. 7.00 Pianospel, nncert, octet. 8.20 ,The Love Race". 10.05 „The Love ziek. 5 M. 12.50—2.20 laten. 8.20 Concert, 20—7.20 en 10.00— laten. 7.50 en 4.35 rt. 9.25 Kerstspel. II.20—1.20 en 2.00 5.00 Kinderuurtje. zang. 8.258.40 kestconcert. Dansmuziek. 6.50 rkestconcert. 9.20 -11.20 Lezingen en en. 12.15—1.20 Be- ïlaten. 1.353.50 oncert. 4.507.50 ,50 Concert. 8.30 berichten. 10.20— VtlSSP^EN 3.07 3.45 15.33 16.11 to's, Fietsen Jgen. uur 4.18 DA helyklieden, Dpenbare vergade- grafenvereeniging, 5, 8 uur. VLISSINGSCHE COURANT liljiit: firma F. 11101 lltlBE Ir., Wilstai 58-60, flissingn.Iilii. II. Poslithii) U ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p.'regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct I De abonné's in 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Januari TWEEDE KAMER. Vergadering van Maandag. Maal- en menggebod. Het was te voorzien, dat de Minister maar matig genoegen zou hebben van dit wets ontwerp. Het is een schot in de lucht en men weet eigenlijk niet wie er voordeel van zal hebben. Er zullen 180 duizend boeren niets van bespeuren en 20.000 zullen er iets van merken. De broodprijs zal stijgen, dus de consumenten, die het zelf ook al niet breed hebben, zullen het loodje leggen. Het is het oude liedjemen kan den één Biet helpen of men treft den ander. De Kamer geeft volledige delegatie aan den Minister, die bepalen zal óf en hoever wordt toegelaten dat het mengsel wordt toegepast. Zie daar in het kort de bezwaren die breed uit gemeten werden door de heeren Helle burg Hubar, Boon, Knottenbelt, Van der Sluis en anderen. Een economische dwaasheid noemde de heer Van der Sluis het, een dictatoriale macht aan de Regeering zei de heer Boon, een slag in de lucht vond de heer Knotten belt. En van dit wetsontwerp had de Regeering zich nu voorgesteld dat het wel kans had. Het tweede, dat in de afdeelingen is on derzocht is in het Voorloopig Verslag heele- maal afgetuigd. Op een paar leden na was niemand daar voor te vinden. Men ziet de moeilijkheden en men weet er geen weg mee. Alles is verwerpelijk, zelfs di recte steun omdat daarvoor het geld in de schatkist niet aanwezig is. De agrariërs Van den Heuvel, Bakker, Ament e.a. zijn er voor, maar zelfs Colijn is tegen, voornamelijk om het befaamde kip penvoer. De heer Oud bezwoer den Minister de amendementen aan te nemen, zoodat hij vóór de wet zal kunnen stemmen. 't Was een chaos van redevoeringen met een tendenz van tegen. Morgen de Minister. Bedrtffstellmg.' Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende mede Op 31 December 1930 wordt ingevolge de wet van 31 Juli 1930, Stbld. 348, in Nederland voor de eerste maal een bedrijfstelling gehou den. Daartoe zullen tegelijk met de volkstel- lingskaarten groene bedrijfsstellingskaarten uitgereikt worden. Ieder bedrijfshoofd moet op het boven te deel dier kaart (de adres kaart) den naam, het adres, en de soort in vullen van de onderneming of ondernemin gen, aan welker hoofd hij staat en voor zoover het een bedrijf is dat onder de Ongevallenwet 1921 valt, bovendien het bedrijfsnummer. Wie bedrijf shoofd is, is omschreven in de toelichting op de achterzijde van de groene kaart. Niet alleen hij die aan het hoofd van een zaak met personeel staat is bedrijfshoofd, maar in het algemeen ook ieder die, voor eigen rekening, zonder personeel of uitslui tend met hulp van familieleden, een beroep uitoefent. Is een bedrijf geheel of gedeeltelijk verze- keringsplichtig volgens de Ongevallenwet 1921, dan behoeft het bedrijfshoofd voor dat bedrjjf of gedeelte van het bedrijf het onder ste deel der groene kaart niet in te vullen, omdat de op dat bedrijf betrekking hebbende gegevens verzameld worden door middel van de loonlijst voor de Ongevallenverzekering, waaraan ditmaal een uitslaand blad met vra gen ten behoeve van de bedrijfstelling is toegevoegd. Is een bedrijf evenwel geheel of ten deele niet verzekeringsplichtig, dan moet daarentegen voor dat niet-verzekeringsplich- tig bedrijf of deel van het bedrijf ook het onderste deel van de groene kaart worden in- vuld met de daarop gevraagde gegevens be treffende dat bedrijf. Hiermede is zeer in het kort gezegd op welke wijze in het algemeen de telling plaats vindt. Op grond van het groote belang aan een juiste bedrijfsstatistiek verbenden, wordt aan alle bedrijfshoofden verzocht, het mogelijk te doen om de groene kaarten en de loonlijsten met hun uitslaand blad zoo juist en volledig mogelijk in te vullen. Men bedenke goed, dat dit de betrouwbaarheid van deze zoo nuttige bedrijfsstatistiek bevordert en dat men bo ven de leiding der telling den last van het vragen en zichzelf den last van het moeten verstrekken van nadere inlichtingen be spaart. Inlichtingen over de invulling van de groene kaarten worden verstrekt door de volkstellers inlichtingen over de invulling van de loonlijsten door* de Raden van Arbeid. Wie binnen zoo kort mogeijken tijd en met zoo weinig mogelijk kosten een goede bedrijfs statistiek wenscht, verstrekke de gevraagde gegevens het wordt hier met klem her haald met de grootst mogelijke nauwkeu righeid. Nieuwe gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië. Naar het „Haarlem's Dagblad" verneemt, zou binnenkort de benoeming van jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van buiten landsche zaken, tot gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië te verwachten zijn. Op den verkeerden weg. Wij wisten niet, dat „verpoffen" eigenlijk een Duitsch woord is. De „Frankfurter Zei- tung" heeft ons echter uit den droom gehol pen. In zijn bespreking van de Duitsche graanmarkt zegt dit blad namelijk, dat dc verhoogde invoerrechten op gerst het volle dig „verpufft" hebben, cm den prijs van het product naar boven te brengen. Ook deze tariefsverhooging heeft niet kun nen bewerken, dat de kippen in het groote Duitsche vaderland meer gerstkorrels gaan pikken. Of men in Duitschland ook reeds gerstemeel door het brood mengt, weten wij niet, doch dit zou natuurlijk ook nog een middel zijn om den onwilligen gerstprijs „mores" te leeren. Want dat is toch zoo onge veer de grondgedachte van het streven om de ingezakte welvaart met behulp van over heidsmaatregelen wederom op de been le helpen. Alsof de overheid een rijke tante is, die over zooveel contanten beschikt, dat zij niet op een paar millioen behoeft te kijken. In Duitschland heeft men met behulp van vadertje Staat op groote schaal 't belasting geld van de hardwerkende burgers des va derlands gestoken in allerlei avonturen, welke door bepaalde groepen der samenleving op touw gezet waren. De steun (wat naderhand het tegendeel daarvan bleek) aan de graan markt bijv. heeft millioenen gekost. Doch er waren nog meer avonturen. Scheepswerven, die in alle stilte aan het verdwijnen waren, werden plotseling tot nieuw leven gewekt door de royale hand van vadertje Staat, die de rest van het groote gezin maar liet beta len. De paar scheepswerven (het waren die van Stettin) kwamen echter weer in de vee- ren en droegen ijverig er toe bij, dat de ton nage van de wereldscheepvaart nog meer ver groot werd. En het gevolg hiervan was weer, dat de wei-ven opnieuw gebrek aan orders kregen, het geld opraakte en er tenslotte ook nog een andere groep scheepswerven kwam opdagen, welke steun noodig had. Ditmaal waren het de werven van Bremen. De moei lijkheid was echter, dat de Duitsche regeering (als een berouwvolle zondaar, die zijn vermo gen verboemeld heeft) in haar begrootings- rede plechtig verklaard had, dat men geen subsidies meer zou verleenen, aan wie dan ook. Doch het bloed kruipt waar het niet gaan kan, en wie eenmaal op het slechte pad ls, keert daarvan slechts zelden geheel bekeerd terug. Ook der Duitsche regeering bleek het geen ernst te zijn geweest met haar beloften van zuinigheid, want in alle stilte schijnt men nu 't plan uitgebroed te hebben om toch de Bremer werven een flinke subsidie te ge ven. Voorgesteld wordt nl. om een crediet van 100 millioen mark te verstrekkefi tegen een zeer lage rente of desnoods heelemaal geen rente en vermoedelijk ook geen terugbetaling van hoofdsom, zoodat de credietnemende werf wel heel goedkoop crediet krijgt. Neen, de overheid is geen kwade tante in zaken. Met milde hand worden de credieten verleend, als renteloos voorschot, als kasvoor- schot (hier te lande het geval van den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd) of a foncls perdu, en over de terugbetaling maakt men zich geen zorgen. Onbegrijpelijk is het echter, dat diezelfde overheid zoo meedoogenloos hard kan zijn als het geldt de belastingpen ningen te innen. Dan is er geen pardon mo gelijk. Stoelen en tafels van den debiteur worden desnoods door den deurwaarder ver kocht. Maar als de overheid subsidie verleent, och, dan bekommert men zich er vaak niet om, of van het geld niets terecht komt. Dat verhaalt men naderhand toch wel op de an dere kindertjes van het gröote gezin. In Duitschland begint men thans de ver keerde praktijken van de regeering in te zien. Waarom, zoo vraagt men, moeten die scheeps werven gesteund worden Om voor het bui tenland goedkoope schepen te bouwen, zoodat de buitenlandsche scheepvaartmaatschap pijen met het geld van den berooiden Duit- schen belastingbetaler goede sier kunnen ma ken, d.w.z. met goedkoope Duitsche schepen kunnen varen? Het ls de Hamburgsche Ka mer van Koophandel, die hierop wijst, op aandringen van de Hamburgsche scheeps werven, die hun waarschuwende stem heb ben laten hooren. Deze subsidie is hoogst on verantwoordelijk, zeggen zij.; er zijn schepen genoeg en als de regeerinè de werkloosheid wil bestrijden, laat ze dit dan doen door mede te helpen het kapitaal van het land In de meest productieve richting aan te wenden Zeker, ledigheid is des duivels oor kussen, maar kapitaalvernieling door onoordeelkun dige subsidieverlening helpt de werkloos heid slechts bevorderen. Doch de burgers hebben goed praten. Poli tiek is machtiger dan verstand. En hoe lang zal het nog duren, vóórdat het andersom is VLISSINGEN, 23 DECEMBER. Prov. Statenverkiezingen. Naar „Het Prot. Zuiden" meldt, hebben de Chr.-Historische Statenkringbesturen in overleg met het Kamerkieskringbestuur be sloten, bij de a.s. verkiezingen niet met één lijst, maar met zeven lijsten uitkomen, welke lijsten, om geen stemmen verloren te laten gaan, verbonden zullen worden. Werkloozenzorg. Door de gezamenlijke vakcentralen alhier, den Vliss. Bestuurdersbond, den Chr. Bestu renbond, den R. Kath. Volksbond en de syndicalistische vakcentrale, is besloten aan Burg. en Weth. een onderhoud te verzoeken teneinde hun medewerking te verkrijgen tot invoering van de volgende wenschen lo. Er kome een werkverschaffing, waarbij zcoveel mogelijk arbeiders te werk gesteld kunnen worden. Het loon zal tenminste 21 per week zijn. Bij gedeeltelijk werken of wisseling der arbeiders zal dit geschieden in overleg met de plaatselijke vakcentralen. 2o. Voor de arbeiders, die niet te werk ge steld kunnen worden, wordt een steunrege ling ingevoerd. De steun bedraagt Voor uitgetrokken leden van werklozen kassen en daarmee gelijk te stellen werk- loozen a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners 13 per week, benevens 1.50 per ge zinslid boven de 2 personen, tot een maxi mum van 20 per week. b. Voor kostgangers 10 per week. Aan niet-rechthebbenden en daarmee ge lijk te stellen werkloozen a. voor gehuwden en daarmee gelijk te stellen werkloozen 10 per week, benevens 1 per gezinslid boven de 2 personen tot een maximum van 15 per week. b. voor kostgangers 7 per week. De steun mag nimmer meer bedragen dan 70 van het loon, dat bij een werkweek van 48 uur in het bedrijf, waarbij de werkloozen behooren, zou kunnen worden verdiend. Van het gezinsinkomen wordt de helft in mindering gebracht op de steunbedragen. De samenstelling van een volledig regle ment tot steunverleening zal geschieden in overleg met de vakcentrales. 3o. De controle, dagelijksche melding en uitbetaling der steunbedragen der tegen werkloosheid verzekerde arbeiders zal worden opgedragen aan de organisaties. Deze zijn aansprakelijk voor een goeden gang van za ken en voor de aan hen verstrekte gelden voor de uitkeeringen. 4o. Ten einde een behoorlijke verzorging der werklooze arbeiders veilig te stellen wordt de bestaande Commissie voor Maat- schappelijken Steun omgezet in een Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. 5o. Aan de werkloozen, die gehuwd of kost winner zijn, en uitkeering ontvangen van de werkloozenkassen of van de Commissie voor Maatsch. Steun, wordt gedurende de winter maanden een brandstoffentocslag verstrekt ten bedrage van 1.50 per week 6o. Aan dezelfden wordt een huurtoeslag verleend van ten hoogste 1.50 per week, voor wat zij aan huishuur meer moeten op brengen dan 2.50 per week. Kerstwijdingsavond. In de Nieuwe Kerk werd gisterenavond de wijdingsure gehouden, belegd door de Ver. voor Inwendige Zending alhier. Als leider ging voor ds. De Voogd. De heer W. Schmidt had welwillend de muzikale illustratie en begeleiding door het orgel op zich genomen. Zooals bij deze avonden gewoonte is wer den de desbetreffende Schriftgedeelten ach tereenvolgens gelezen. De lichtbeelden, speciaal voor deze gele genheid vervaardigd, waren reproducties deels naar Rembrandt, deels naar Engelsche kunstenaars. Geleidelijk vanaf de geboorte van Johannes den Dooper tot aan de weer keer uit Egypte volgden ze het verhaal. En telkens klonk dan van het orgel de klare zang van mevrouw Belger, wier stem zich tot deze soort muziek wel bijzonder leent. Haar liederen sloten zich, evenals die van het kinderkoor, prachtig aan bij den gelezen tekst. Dat kinderkoor was eigenlijk heelemaal geen koor 't was zoo maar een klasse van de Oranjeschool, onder leiding van den heer P. A. Belger, die een paar lie deren zong, welke ze op school geleerd had den. Het was een goede ure. Velen zullen zich woord en lied en beeld herinneren Als dat zoo is, als het door geheugen en hart naklinkt, heeft de Ver. voor Inwendige Zen ding haar doel bereikt. Kon. Mij. „De Schelde". Naar aanleiding van het bericht over een opdracht aan de Kon. Mij „de Schelde voor de levering van 20 sluisdeuren voor de Zuiderzeewerken, deelt men van betrokken zijde aan „de Maasbode" mede, dat deze op dracht niet van zoo'n heel groote beteekenis ls. Overigens werkt de maatschappij vrijwel nog steeds op volle capaciteit en zijn van de 2400 man personeel tot nu toe slechts een circa 200 man ontslagen. Een onderscheiding. Bij Kon. besluit van 27 November ls aan den heer J. van Boven, consul van België al hier, de herinnerings-medaille toegekend ter gelegenheid van de 100-jarige onafhankelijk heid van België. De mist. Hedenmorgen is weer een dikke mist ko men opzetten, die den geheelen dag bleef hangen. De scheepvaart ondervindt daarvan weer'al de nadeelige gevolgen. De ferryboot „Koningin Wilhelmina" die om 7.30 uur van hier is vertrokken heeft met eenige vertraging Breskens bereikt en is on geveer 10 uur hier teruggekeerd. De dienst werd verder uitgeoefend met een der raderbooten, waarmede gemakkelijker gemanoeuvreerd kan worden. Hengstenkeuring. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft goedgevonden te bepalen, dat de gewone keuringen van tot dekking bestem de hengsten in het voorjaar 1931 zullen wor den gehouden in de provincie Zeeland op 3 Februari te Kattendijke, 4 Februari te Hulst en Axel en 5 Februari te Oostburg, alleen voor hengsten type trekpaard. Wegsverbetering in Zeeuwsch-Vlaanderen In de te 's-Gravenhage gehouden algemee- ne jaarvergadering van het Ned. wegencon- gres werd aangedrongen op den aanleg van wegen in Zeeland, met name in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar de wegen zóó smal zijn, dat men elkaar daar niet met twee wagens kan passeeren, zoodat de auto's moeten wachten op paardenwagens, tot deze op een zijweg zijn gekomen. Toch betalen de automobilisten op Zeeuwsch-Vlaanderen evenveel wegenbelas ting als aan den overkant van de Schelde. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een lengte van 80 K.M. en een breedte van 20 K.M., welnu men legge daar eens behoorlijke wegen aan Medegedeeld werd dat in Zeeuwsch-Vlaan deren twee verbindingen op het wegenplan voorkomen. De verbinding Oost-West in Zeeuwsch-Vlaanderen ligt meer op den weg van het provinciale bestuur. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. In de Zaterdag gehouden vergadering deel de de voorzitter, de heer J. A. van Rompu, ter toelichting, van uitgegane stukken mede, dat de nieuwe boot die besteld is voor den veer dienst Vlissingen-Breskens zoodanig wordt Nederlandsche Levensver zekeringsinstellingen is „Del Centrale" Méér nog. Zij is; tevens een der steunpilaren! van de moderne arbeiders-] beweging, waaraan zij elk' jaar groote bedragen schenkt. Tot heden meer] dan 565.000.Daarom; modern georganiseerde, is. het Uw levensverzekering} RIJNSTRAAT DEN HAAG* yc geconstrueerd, dat daarmede ook spoorwa gons, ook geslotene, zullen kunnen worden overgezet, indien de toeleidende bruggen daarvoor te eeniger ttfd zouden worden inge richt. In overweging is nog het verzoek aan den Minister van Waterstaat gericht om zijn be middeling voor verlaging van tramtarief voer bietenvervoer. Het werd thans niet noodig geacht hangende dat onderzoek stappen te doen, waarom het bureau ten deze liligent werd verklaard. Met betrekking tot den dienst Hansweert- Walsoorden deelde de voorzitter mede dat in Januari a.s. de aanbesteding van een schip, type van die voor den dienst Vlissingen- Breskens, zal plaats hebben. De wenschelijkheid was uitgesproken dat de nieuwe ponton en toeleidende brug voor de aanlegplaats te Hoedekenskerke zoodanig zouden worden geconstrueerd dat deze voor het overbrengen van wagons dienst zouden, kunnen doen. De minister van waterstaat heeft met het oog op de hoogere kosten daar tegen bezwaar gemaakt. De ponton zal even wel zooveel draagkracht bezitten, dat deze het daarover passeeren met wagons mogelijk zou maken. Een schrijven aan de directie der Ned. Spoorwegen heeft tot gevolg gehad dat bij de nieuwe winterdienstregeiing eenige daarvoor in aanmerking komende motortreinen tus- schen Goes—Vlissingen v.v. ook aansluiting geven op den motortrein GoesHoedekens kerkeboot. Een verzoek om ook de exporteurs van Zeeuwsch-Vlaanderen te laten deelen in de vermindering van spoorvracht voor aardap pelen, uitgevoerd naar België en Frankrijk, dat de regeering voor vervoer over de Ned. spoorwegen voor rekening had genomen, heeft geen resultaat opgeleverd. De mededeeling dat het bureau der kamer zich beschikbaar heeft gesteld voor het bren gen van contact tusschen het publiek en het hoofdbestuur der P. T. T., dat daarvoor een speciaal ambtenaar heeft aangewezen, bracht ter sprake de wijziging in het postverkeer in het Westelijk deel. Door het overbrengen van de post uit Vlissingen met de eerste boot en het verder vervoeren met postauto's is een ongeveer ideale toestand ontstaan, die echter toch voor Aardenburg een bezwaar is gewor den, aangezien de tijd om brieven te beant woorden nu nog beperkter is geworden. In verband daarmede zal aan het bestuur der posterijen worden verzocht de postzending te verzenden om 11 uur met de tram, inplaats van met de vóór 10 uur reeds vertrekkende postauto, die alsdan nog een grooten omweg door het district moet maken om tijdig voor het vertrek der boot Breskens te bereiken. De per tram verzonden post uit Aardenburg zou daar ook tijdig aankomen. Adhaesie zal worden betuigd aan het adres der Kamer te Middelburg om verlaging van het tarief voor telegramadres en busrecht. Samenwerkende Zendingscorporaties. Het Zendingsbureau der Samenwerkende Zendingscorporaties meldt ons Het is verheugend, dat reeds vóór den 20en dezer maand het bedrag van 80.000, dat voor de gewone behoeften noodig is, bijeen gebracht is. Maar met groote spanning wordt nu nog tegemoet gezien, datgene wat den achterstand over vorige maanden moet inha len. Het blijkt, dat er nog voortdurend zakjes binnenkomen, die nagiften voor de Zen- dingsweek bevatten en wij hopen, dat die zoo spoedig mogelijk zullen worden doorgezon den. Van de komende feestdagen, die daar toe zoozeer aanleiding geven, verwachten wij, dat zij nog de laatste verrassingen zullen

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1