1000 500 300 25 PLQOVIER VÖ0R UW WARME PANTOFFELS IEDER GRATIS MAANDAG 33 DECEMBER EERSTE BLAD IStads- enProvincienieuws No. 301 68e Jaargang 1930 liljave: firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. IQ. Postrekening 66287 Verscbijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke Feestdagen HEDENAVOND dere goddelijke fi- ersonificatie van de lie bij enkele per- n, wanneer levens- •ingen in een be zoeker is het type nenschenziel, eerst m een onbewogen aanraking komen- hand van Bittere ing van het boek et manuscript van het geestesproduct vroeger uitte door en sprookje. Van ebben wij dit boek vrouw Van Nes— nd zielstoestanden silijken arbeid ver- op zy het gedaan genot verschaffen, spronkelijk werk. mn Prins Genji", ki. Naar de Engel- Arthur Waley uit door Ellen Forest. Hollcema en Wa- te Amsterdam. bijzondere wereld, haar vertaling den Oost en West is it boek wordt men /aarheid. Het oor- Prins Genji" be- uit vierenveertig een negental zijn an den hoofdper- cen leeftijd weer- tuurlijke zoon van van ongeveer tien tend in mannelijk rijk begaafd. Zijn neigingen evenwel rlei, soms netelige ?zen roman ter le- rerk leeren wij be- rdeel, den juisten van de Japansche tarop het werk in et publiek wordt Indo-leven door ill. Uitgave van de 'ikkerij te Baarn. rie schetsen voor, is Tjo. Voor den ter verduidelijking Tjo dikwijls wor- nder de Indo's, die gewoonten en anders dan bij de en staan. Het boek daar niet vrij van kunnen wij het en Soldaten", door ■toriseerde Neder- van Mr. E. Fran- n Uitg. Mij. vjh. stricht. den bewerker ne ver „Alweer een .lweer een oorlogs anders is dan de digt zijn verschy- niet alleen, maar noodzakelijk. Nie- gen van een wor- aanschouwen gaf, lerminst de schry- de gruwelen aan juist omdat hij jaren alles mee- naken viel, kwam van die oorlogs- r ij dersbest aan om- het slijk der loop- in werkelijkheid het voorwoord van ijver in zijn werk irnstig betwijfelen, niet opgewassen welke wij reeds Ook in die an daden van moed, zelfopoffering, den oorlog kwam •est. De menschen n van het feit, dat ling en beschaving, id is. il B. van Goor Zo- 's Gravenhage. ia ontvingen wij de rende tot de „Gul- loor P. A. E. Oos ten naar de Kaap", or Therese Hoven, ïreta Vollewens— door Cor Bruijn. iotheek reeds ver- oudere jongens en ad kunnen wij ze wens niet nalaten één gulden, voor 'ig verzorgde boe- EOPEND d<e apotheek geo- AN OCKENBURG, LISSINGSCHE COURANT JjjONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, jiiiico door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Xelanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct t abonné's in 't bezit eenei lolls, zijn GRATIS verze- Ld tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger IANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de ^„VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Januari VLISSINGEN, 22 DECEMBER. Provinciale Staten-verkiczïng. Na gehouden referendum is de candida- Itenlijst der vrijz.-dem. in Zeeland voor de la s. verkiezing van leden der Provinciale Istaten als volgt vastgesteld 1. Mr. J. Adri- lanse (aftr.), Oostkapelle 2. dr. A. Staver- ■man (aftr.), Vlissingen3. mevr. E. Bergs- ma—Bergsma (aftr.), Zoutelande 4. mevr. Ie J. van den Broeckede Man, Aardenburg; Is. R. Gerritsen, Zierikzee6. W. de Graaf, Middelburg7. P. J. Blaas, Tholen8. W. I Karelse, Schore 9. M. J. Harts, Vlissingen 110. W. Kik, Zierikzee 11. B. de Jonge, Ka- lpelle en 12. J. C. Peeman, Middelburg. De dienst Vlissingen—Breskens. De motorveerboot „Koningin Wilhelmina", I die Zaterdagmiddag te 5 uur van hier ver- I trok, heeft een lange reis moeten maken om I Breskens te bereiken. De sterke stroom voor li de Zeeuwsch-Vlaamsche kust, gepaard met I den mist, maakte het voor den kapitein nood- I zakelijk gedurende een paar uur voor anker I te komen, omdat het hem te gewaagd voor- I kwam in deze omstandigheden te trachten I den nauwen havenmond te Breskens binnen I te loopen. Later op den avond bleek hem dit I wel mogelijk en kon hij de passagiers en goe- I deren te Breskens lossen en daarna weer I naar Vlissingen terugkeeren, waar de boot te 10 uur weer aan de aanlegplaats meerde en Zondag weer normaal den dienst kon onder- houden. Gedurende de najaarsstormen heeft de I boot geregeld dienst gedaan, en het mag ze- I ker hoe onaangenaam het ook op een be- ild oogenblik voor sommigen moge zijn I gezegd worden, dat men hier het „safety first" toepast en niet roekeloos te werk gaat. Wel is hier o.i. voor de zooveelste maal weder 1 eens de noodzakelijkheid aangetoond, dat het rijk ten spoedigste overgaat tot verbreeding van den havenmond te Breskens, te meer, waar de nieuw bestelde motorveerboot nog grootere afmetingen zal hebben dan de „Ko ningin Wilhelmbina". Een wüdingsavond. In de Nieuwe Kerk alhier organiseert de Vereeniging voor Inwendige Zending heden avond een wijdingsavond. Het oude Kerst evangelie wordt daar gelezen, geïllustreerd door lichtbeelden, solo-, koor- en gemeente zang. Genoemde vereeniging hield in de lijdens weken eenige malen dergelijke kerkdiensten. Dit is de eerste maal dat ze nu ook in den adventstijd zulk een samenkomst belegt. Een telegram van A.V.R.O.-vrienden. Aan den minister van waterstaat is heden het volgende telegram gezonden Honderden A.V.R.O.-vrienden te Vlissin gen, ten zeerste ontstemd over de slechte radio-ontvangst, verzoeken uwe excellentie ernstig doch driegend aan de A.V.R.O. spoe dig, vergunning te verleenen tot den bouw van een nieuwen zender met do mogelijkheid om gedurende do geheele week een algemeen programma te kunnen uitzenden. De mist. Tijdens den dikken mist der laatste dagen zijn verschillende schepen aan den grond ge- loopen, die later weer vlot kwamen en de reis honden voortzetten. Er heeft ook een aanvaring plaats gehad tusschen het Duitsche stoomschip „Osiris" van de HamburgAmerika-lijn met het Duit sche stoomschip „Irmgard". Beide schepen hebben averij bekomen, doch konden de reis voortzetten. Op de reede heeft nog een aanvaring plaats gehad tusschen het Zweedsche stoomschip „Erland" en het Engelsche stoomschip „Black Heath", waarbij het anker van het stoom schip „Erland" in den steven werd gedrukt. De schepen konden de reis voortzeten. Eerst genoemd schip naar Antwerpen en het tweede naar New-Castle. Op onze veilige reede lagen gisteren onge veer 30 schepen ten anker, die wegens den mist niet konden opstoomen en bleven wach ten tot het weer opklaarde. Dit groot aantal schepen leverde een mooi schouwspel op en honderden hebben hiervan genoten, te meer daar een wandeling langs den boulevard met het zachte weer een aan gename ontspanning was. Het Belgische stoomschip „Jan van Rijs wijk" is op de Spijkerplaat vastgeloopen. Heden was de mist opgetrokken en hebben alle op de reede geankerde schepen de reis naar Antwerpen voortgezet. 40-Jarig bestaan „Ons Genoegen". Zaterdag heeft de vereeniging Harmonie „Ons Genoegen" haar 40-jarig bestaan ge vierd. In de eerste plaats heeft het muziek gezelschap een serenade gebracht aan den voorzitter, den heer F. van Hoorn, alwaar het bestuur en een voor dit doel gevormde feest commissie den jubilaris in zijn woning com plimenteerden. Nadat de heer Van Hoorn gelukgewenscht was met zijn jubileum, nam de heer A. Frenks het woord. Hij feliciteerde hen beiden aan te bieden, wat ik hierbij doe, in de hoop dat het naar genoegen der beide jubilarissen zal zijn. Nadat beide heeren hun blijvend aanden ken in ontvangst hadden genomen, voor den heer Van Hoorn een barometer met inscrip tie en voor den heer De Looff een vulpen houder, nam de-heer Van Hoorn het woord. Hij bracht ook zijn oprechten dank voor dit mooie souvenir en hoopte niet alleen er op te kyken welk weer wy zullen krijgen, maar ook dat hij de belangen der vereeniging nog meer zal trachten te behartigen dan voorheen. Ook de heer De Looff bedankte voor het geschonken aandenken. Ongeveer 20 jaar geleden heeft hij van de vereeniging „ook een vulpen gekregen. Het fceestje is oud. hij ook maar nu kan hij weer vooruit. Alleen hoopt hij met deze pen meer inkomsten dan uitge ven te mogen boeken, als met de vorige, want dan heeft het er wel eens donker uit gezien. Daarna werd door allen het voor deze ge legenheid door den heer Frenks gemaakte feestlied uit volle borst gezongen. Ook door den heer J. Kempe was nog een lied voor het 40-jarig bestaan der vereeniging ge maakt, hetwelk door hem zelf werd gezon gen. Na dit officieele gedeelte werd het ver dere programma afgewerkt, bestaande uit muziek, cabaretliedjes en voordrachten, wel ke door den pianist, den heer W. Keyn, uit stekend werden begeleid. Van den Oranjedyk gevallen. Gisterenavond om 7 uur is eén 63-jarlge man van den muur van den Oranjedijk ge- valen. Daar niemand in de omgeving was, is de man tot aan de Paardenstraat gestrom- over de schoone sekse nam de winkeljuffrouw van „Au bon Marché", door twee heeren 111 „De Samenzweerders" een blauwtje te laten loopen. Uitmuntend vertolkten beiden dit ko mische geVal. Het blijspelletje „De verjaardag van Oome Nol" ging ook met zeer veel succes. Een zestal leerlingen werkte aan de hooge brug. Kranige prestaties, zoowel wat kracht als behendigheid en sierlijkheid aanbelangt. Origineel van vinding was de „Vaandeluit reiking" en niet minder oorspronkelijk het symbool van eenheid zelve. Met het schimmenspel „De operatie" werd eveneens een bijzonder terrein betreden. De dokter oogstte wel bijval met de kunstbewer king van zijn patiënt en genezing zal wel niet uitblijven Het muzikale deel was niet vergeten. Ver schillende krachten zorgden gedurende deze soirée voor prettige muziek, o.a. de K.P.M.- marsch van Louis de Moree, in diverse bezet tingen, terwijl het programma een viool-solo (Groszmütterchen vtn Gustav Lange), enkele nummers van het J—C. J. L.-kwartet, bene vens eenige liedjes -an een Maasstadbewoner bevatte. Voor dilettanten was een en ander zeer prijzenswaardig. De leden van „Turbinia" hebben wel bewe zen een gezelligen avond te kunnen organi- seeren de afwerking van het program had echter wel vlotter kunnen gescliieden. Dat „Turbinia" tot besluit een bal gaf, waarbij de versterkte kapel het krachtwerk tuig was, waarin arbeidsvermogen van be weging der opwekkende muziek, door schoe pen, i.e. Ko van Hercules en de zijnen, werd overgebracht op talrijke draaiende assen, be hoeft geen betoog. ook namens de leden den heer Van Hoorn, want niet alleen bestaat de vereeniging 40 jaar, maar ook U bent 40 jaar lid van de vereeniging. Hij hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren lid mag blijven. In dit afgeloopen tijdperk heeft de heer Van Hoorn verschil lende leden zien komen en gaan, tijden mee gemaakt van vreugde, maar ook moeilijke jaren. Maar als er iets was> waren het altijd de voorzitter en secretaris, die voor de ver eeniging de belangen behartigden. Ook op den heer De Looff zijn dezelfde woorden van toepassing. Hij feliciteerde de zen met zijn 30-jarig jubileum als secretaris penningmeester der vereeniging. Spreker stelde voor om een driewerf hoera aan te heffen voor de heeren Van Hoorn en De Looff en voor de vereeniging. Daarna nam de heer F. van Hoorn het woord. Hij bracht een woord van dank aan directeur en leden der vereeniging voor de hem gebrachte serenade, die hij op hoogen prijs stelde. Het is zooals de heer Frenks heeft gezegd het is heel wat 40 jaar lid van een vereeniging te zijn. Hij heeft slechte en goede tijden meegemaakt, maar als er maar een goede kern is, dan gaat een vereeniging niet ten onder. De jongeren moeten echter trachten, wanneer straks die kern er niet meer is, dat zij de plaats van die ouderen kunnen innemen. De heer De Looff wenscht ook nog iets te zeggen. Ook hij heeft veel in die jaren mee gemaakt, en het gebeurt zoo dikwijls, wan- meer men bestuurder van een vereeniging is, dat dikwijls dingen naar je hoofd gegooid worden, waar je als bestuurder ook machte loos tegenover staat, maar dan wordt soms wel eens zoo'n bestuurder er voor aangeke ken. Maar bestuurders zijn ook maar men schen. De schuld zit ook wel eens bij de leden zelf. Na deze huldiging begaven de leden zich naar de voorzaal van „de Oude Vriendschap". Nadat de dames en heeren gezeten waren, nam de heer Van Hoorn het woord en zeide dat het hem genoegen deed dezen feestavond met een kort woord te mogen openen. Hq bracht nogmaals zijn dank uit voor de hem gebrachte serenade. Hij wil er nog aan toe voegen dat met het 35-jarig bestaan het nieuwe vaandel is onthuld, en hij toen heeft gezegd laten wij trachten het nieuwe vaan del weer hoog te houden. Nu dat is die afge loopen 5 jaar gebleken. Laten wij zoo door gaan, laten de jongeren dit voor oogen hou den, wanneer de plaatsen van de ouderen Ingenomen moeten worden, zij dat kunnen. Daarna deelde de voorzitter mede dat van de vereeniging „Vlissinugen Vooruit" en het oud-lid, den heer Z. C. Ie Clercq prachtige bloemstukken waren ontvangen en van de heeren S. M. Polak en H. Vader (Althy) ge lukstelegrammen. Daarna nam de heer Frenks weer het woord en zeide ongeveer het volgende Daar wij twee jubilarissen hebben, hadden de leden gedacht, een blijvende herinnering aan peld, alwaar hij een woning is binnengegaan. De bewoners waarschuwden een dokter. De man klaagde over pijn in den schouder, ter wijl hij voorts eenige verwondingen aan het gezicht had bekomen. De dokter heeft den man in het St. Joseph ziekenhuis doen opnemen. Stowaways. Het Engelsche stoomschip „Harmatton", op v-eg van Antwerpen naar Buenos-Ayres, zette hier aan wal 2 stowaways, een Pool en een Lithauer, terwijl het Belgische stoomschip „Persier", eveneens op weg van Antwerpen naar Buenos-Ayres. gisterenmiddag ook twee verstekelingen hier deed landen. Beiden wa ren Polen en zagen er zoo verbazend have loos, zwart en vuil uit, dat de bootjesman, die deze ongewenschte vreemdelingen naar het politie-bureau bracht, genoodzaakt was een café in het Bellamypark in te vluchten en assistentie der politie te vragen, daar hij zoo danig door het vele aanwezige nieuwsgierige publiek werd gehinderd, dat hij geen kans zag om de mannen naar het bureau over te brengen. Hedenmorgen zijn deze 4 vreemdelingen over de grenzen des rijks gebracht. Turbinia. Britannia. Deze dansclub van assistent-werktuigkun digen, leerlingen van onze de Ruijterschool, gaf Zaterdag een cabaretavond, waarvoor een tamelijke belangstelling bestond. Ditmaal werd het geheele programma door eigen krachten gevuld en als totaal indruk mogen we constateeren, dat men het er goed heeft afgebracht, 't Is een leuke avond geworden, menige lachstorm heeft er gewoed, waartoe het pêle-mêle-program en deszelfs vertolking dan ook alleszins aanleiding gaven. t Mag ongetwijfeld een prestatie genoemd worden om een avond te vullen met studee- rende jongelui, die hier slechts voor korten tijd verblijven, al staat daartegenover, dat men juist door zoo'n bonte verscheidenheid van heinde en ver allicht in de gelegenheid is om eens van alles wat te brengen. En daarvan gaf het program dan ook blijk. Geheel in dé lijn van onzen tijd van me chaniseering werd door een kunstig geïmi- teerden mechanischen mensch op humoristi sche wijze het welkom toegeroepen, speciaal aan heeren leeraren der zeevaartschool. Daarna volgde een proloog over „De Wal- vischvaart", een koddige geschiedenis, een echt zeemansverhaal. Wij mogen ook wel melding maken van de voordracht „Bedrogen", gespeeld door vier dames, die allen gehoor gaven aan denzelfden ontmoetingsoproep en tot slot hun desillusie over die engerds van mannen maar verdronken in een kopje thee. Schitterend revanche" over zooveel oneerbiedigheid tegen Selskip Fier fen Hüs, Middelboarch. Flissingen. Fier fen Hüs heeft zijn 10-jarig bestaan ge vierd in „de Vergenoeging", de als een Phe- nix uit de asch herrezen sociëteit op de Markt te Middelburg. De voorzitter, de heer J. A. Visser, die het selskip al die jaren heeft geleid, sprak zijn voldoening uit over deze schitterende her rijzenis, waaraan het lid G. Hollema, als aan nemer een werkzaam aandeel heeft gehad. Hij voelde zich gelukkig gestemd, doordat de vereeniging gedurende die 10 jaren geen der leden door den dood verloor, wenschte een lid geluk met haar beterschap en sprak de beste wenschen uit voor het herstel eener zieke. Het selskip heeft zich niet alleen weten te hand haven, maar is in den loop der tijden krach tiger geworden en zou nog veel sterker kun nen zyn, als nog meededen, die nu van verre staan. Met een krachtige opwekking tot aan sluiting opende hij de vergadering. Van alle kanten waren telegrammen en brieven met gelukwenschen ingekomen. De heer Van der Veen, van het selskip Süd-Bevelan" te Goes, had de zijne in dichtvorm gegoten. Eveneens was het overzicht ran den secre taris op rijm. Beide stukken vielen door hun luim zeer in den smaak. Een klein koor onder leiding van den heer S. J. Tamminga te Goes zong verdienstelijk een viertal liederen. De heer G. Grondsma uit Alkmaar reci teerde voortreffelijk dichtstukken van de voornaamste Friesche dichters. De revue van den heer W. Sietema viel zeer in den smaak. De landbouwcrisis. Te Goes hebben besprekingen over de moeilijke toestanden van den landbouw in Zeeland en daarmee samenhangende onder werpen plaats gevonden tusschen de bestu ren van de Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij en de Chr. en R. Kath. Boeren- en Tuindersbonden en de vertegenwoordigers der moderne, Chr. en R. Kath. landarbei dersbonden. Besloten werd, de reeds inge zette landelijke actie voor de verkrijging van steunmaatregelen van staatswege voor den landbouw ook door samenspreking in Zee land krachtig te steunen. De besturen der landbouw-organisaties spraken zich daarbij ajgemeen uit voor handhaving van de land- arbeidersloonen in 1931, indien door mede werking van de drie landarbeidersorganisa ties eenige regeeringsmaatregelen tot steun aan den Zeeuwschen akkerbouw worden ver kregen. De besturen der landbouw-maat- sehappijen zullen in die richting aan de af- deelingen een advies uitbrengen en de leden verzoeken niet over te gaan tot loonsverla ging en indien dergelijke besluiten reeds ge nomen zyn, die weer te herroepen. Vereeniging voor Inwendige Zending Wijdingsuur in de Nieuwe Kerk Nieuwstraat, 8 uur. Solo en Koorzang, Lichtbeelden Leider Ds. A. DE VOOGD. Toegang vrij. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. In de Zaterdag gehouden vergadering kwam naar aanleiding van een beknopte be schouwing van het bureau over de algemeene crisis ook in uitvoerige bespreking de crisis van den landbouw, in het bijzonder de akker bouw, zooals die in het gebied der Kamer wordt uitgeoefend. Ofschoon de Kamer ten volle bewust is, dat ook verschillende andere takken van het bedrijfsleven, bij name de scheepvaart en de industrie door de crisis omstandigheden zwaar gedrukt worden is zij van oordeel dat de overheid toch ter niet afzijdig zal kunnen blijven staan tegen over den druk dien fhans de landbouw onder vindt, aangezien het loonend drijven van de landbouwbedrijven ten nauwste samenhangt met de economische welvaart van Zeeuwsch- Vlaanderen, daar niet alleen de landbouwers zelf, maar hun uitgebreid personeel en voorts ook de middenstand in al zijn geledingen daarbij belang hebben, en het kwijnen van den landbouw dus voor het geheele gewest noodlottige gevolgen zou hebben. De Kamer wenschte zich niet uit te spreken over de middelen waarop steun zal moeten worden verleend, doch vereenigde zich met het voor stel van het bureau om er by de regeering op aan te dringen lo. ten behoeve van den verbouw van tar we zoodanigen steun te verleenen, dat het loonend verbouwen van dit product mogelijk blijft en dit ook te doen ten opzichte van de vlasteelt, die o.m. voor wisselbouw, in ver band met het ontbreken van andere loonen- de producten van groote beteekenis is 2o. in het bijzonder aan te dringen op het verleenen van steun ten behoeve der beet wortelcultuur en -industrie, die, omdat dit product in Zeeuwsch-Vlaanderen in ruime mate geteeld wordt en ook in twee fabrieken in dat gewest gevestigd verwerkt worden, van zeer grooten invloed is op den economi- schen toestand, als zijnde ook voor de werk lieden, wegens het procentsgewys hooge be drag c'">t daaraan verloond wordt op een tijdstip dat ander seizoenwerk op den akker stilligt van veel beteekenis, en evenzeer voor de binnenscheepvaart en de spoor- en tram 3o. de dringende wenschelijkheid uit te spreken, dat bij het verleenen van steun zoo danige regelingen zullen worden getroffen, dat door de ondersteuning verleend aan een tak van het bedrijfsleven geen andere groe pen zullen worden getroffen of uitgeschakeld en alle bedrijfstakken tot hun recht zullen komen 4o. dat de steun die verleend zal worden voor de teelt van producten welke dienen als grondstoffen die ook in het eigen land verwerkte grondstoffen zal bepalen, opdat de voordeelen die de industrie en werknemers daarvan kunnen plukken uitsluitend aan de eigen industrie zal ten goede komen, en al- zoo geen steun zal worden verleend ten be hoeve van eventu len uitvoer, die in dubbel opzicht de eigen industrie benadeelt, door daaraan in de eerste plaats grondstoffen te onttrekken en later door invoering van het afgewerkte product de inlandsche industrie te beconcurreeren 5o. uit te spreken de wenschelijkheid, dat onze regeering zich ten opzichte van het niet uitvaardigen van tarieven of andere verweer middelen ter bescherming van producenten in het binnenland niet verder binden zal, doch zich in dezen crisitijd in dat opzicht alle mogelijke vrijheid van handelen zal voorbehouden. Aan de hand van cijfers werd er op gewe zen, dat onjuist is de meening die dezer da gen wel eens in landbouwerskringen wordt geuit, dat de consument zou profiteeren van den zoo beneden productie-kosten gedaalden prys der landbouwproducten. Die lage prijs spiegelt zich niet af in den prijs door de consumenten betaalt. Ten behoeve van het Economisch Instituut voor den Middenstand werd een subsidie toe gekend van 100, aan de vereeniging Ned. Fabrikaat 25, het Binnenscheepvaartcon- gres 10 en ook aan het Veiligheidsmeseum 10. Bij het Provinciaal Bestuur zal, in het be lang van het tot standkomen van een vol doende wegennet worden aangedrongen om de weger voorkomende op het Provinciaal wegenplan geheel voor rekening der provin cie te r.emen (de bijdrage uit het Rijkswe genfonds daarin begrepen) althans een soe peler toepassing van de subsidievoorwaarden,

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1