500 300 25 PL0UVIER voor Uw waterdichte Schoenen IEDER GRATIS VRIJDAG 19 DECEMBER EERSTE BLAD 68e Jaargang 1930 'e vllsspwen Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ingesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" BUITENLAND [eh dit tens blind op dit woord had als gevolg, dat evan belangrijke ;rstand, over het hoofd loeien met een lage zelf- In lagen H.P. weerstand |aar een toevalligheid. De meer aandacht besteed I'. weerstand. Metingen at spoelen met één laag, stand hebben. De H.P.' "j spoelen met meerdere ir. poelen met één laag is ngten noodzakelijk, als lijk een „gering-verlies" In details is er nog een !rent de wijze van wik- iel echter wordt gewlk- dun draad met een pn de windingen (hetzij St wikkelmodel aange- 3l dat de draad-isolatie Sikte is). Doordat men trekkelijk dun draad, ls ter aantal windingen op leggen en daardoor kan to laag maken, die kort haar diameter. De zeif is bij zoo'n spoel grooter otere lengte en minder m de vereischte zelf-in- eft men alzoo minder s minder draad en een eteekentminder weer- eltype is zgn. „gering, mde spoelen vindt men ze wy'ze van wikkelen, dan ook mogelijk een met een H.P. weerstand nder afschermkap) wat dan bij een honigraat den H.P. weerstand van telefonie-ontvangst on- arde te brengen, want edig vervorming optre- rs, die ingeval van ver in aan de L. F. Verster- vreemd in de ooren een feit, dat vervor- veroorzaakt door over van de H.P. Kringen, van 't gebruik van een ling, of als gevolg van e lagen weerstand. Wat volgende draaggolf bestaat niet ;h uil een mengelmoes de afstemming van het worden niet alle goL een gedeelte wordt af- hiervan is, dat we ver- ïebben, is een ontvang- nming, juist breed ge- ran een bepaald station zoo breed, dat ook nog worden ontvangen, we gekomen aan een bp een goede oplossing ARTLIJNEN Dec. te Antw. jee. van Djeddah Batavia n. Rott. 2c. te Kaapstad Dec. te Curacao 16 Dcc. te Genua 19 Dec. 7 u. te Rót- hevelt" (uitr.) 16 Dec. te Soerabaya v. Rott. 17 Dec. Suez tott. van Batavia >nde" (thuisr.) 17 Dec. 6 Dec. v. Port Said !l6 Dec. te Tsingtao (c. te Shanghai 17 Dec. van Padang [e Rott.v. New-Orleans 5 Dec. v. Port Said 17 Dec. Gibraltar b.) p. 17 Dec. Azoren 1) 17 Dec. van Dover 0.34 1.14 1.54 2.32 12.47 13.31 14.10 14.51 Auto's, Fietsen tuigen. ir uur 4.16 M 4.16 4.17 4.17 f, V D A makelykheden, en. en*. Voordrachtavond A. w, 8.15 uur. Soirée-amusante. s", „de Oude Vriend- - Openbare vergade- nografenvereenlgin?» 25, 8 uur. ^URG, Kun (avond Emil® [burg, 8 uur. LISSINGSCHE COURANT IJONNEMEN TSFRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. j,nco door het geheeie rijk 12.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- jelanden bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. Ijm: firma f M DE VELDE Ir., llilsM SI-U, llissiijn.leltl. 10. Pgstrehening GG2ST ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreflende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener ilis, zijn GRATIS verze- jd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger pit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de [VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Januari VLISSINGEN, 19 DECEMBER. nieuwe veerboot VlissingenBreskens. De nieuwe veerboot, die zal worden ge bouwd voor den dienst tusschen Vlissingen Breskens, zal, naar de „N.R.Ct." meldt, door de firma A. P. Schat te Utrecht worden ist met de Schat mechanische davits, huine bootsklampen en in-de-boot-vierin- lchtingen, dus van de geheeie reddingboot- irichting. Onder de ongunstigste omstandigheden zal men nu in staat zijn, de reddingbooten bui- boord te zwaaien en uit de boot te vieren. Het is de eerste maal, dat een veerboot |met deze uitzetinrichtingen wordt uitgerust Tabaksbelasting. De ontvanger der accijnzen, kantoor Zeil- |markt no. 8, maakt bekend le. dat bij staking van een tabaks- en si- Igarenhandel schriftelijk een verzoek om in trekking der bedrijfsvergunning moet inge diend worden bij hem ontvanger 2e. dat houders van bedrijfsvergunningen Ivoor het jaar 1931 hun recht ad 5 moeten betalen voor 20 Januari a.s. en daarbij de bruin-gele kaart moeten meebrengen om op die kaart quitantie van betaling te ontvan gen 3e. dat by gebreke van betaling vóór 20 Ja- Inuari a.s. tot vervolging, hoogere kosten me debrengende, zal worden overgegaan. Kolma Kookdemonstraties. Gisterenavond werd de laatste kookdemon stratie gehouden met de Kolma gaspannen |in het Concertgebouw. Dergelijke demonstraties genieten gewoon lijk meer of minder belangstelling, doch dit maal was de toeloop wel buitengewoon groot, Immers Woensdagavond was de zaal stamp vol, zoodat velen niet konden worden toege laten en teleurgesteld naar huis moesten terugkeeren. Het was een aardige attentie der N.V. O. de Wiljes te WinschotenDordrecht de dames reeds terstond by binnenkomst een geurig kopje thee aan te bieden, terwyi deze firma zorgde dat tegen het eind der demonstratie ook haar koffie wérd rondgediend. De Kolma gaspan, welke door den uitvin der, den heer D. Kohlman, op een prettige I er. duidelyke wyze werd gedemonstreerd, is |voor de huisvrouw wel een groote aanwinst. Met deze pan, gebruikt als binnenpan in een gewone pan, worden aardappelen, groen ten, ryst, vleesch, visch, soepen enz. zeer smakelijk gekookt. Het overkoken van melk k met de Kolma-pan niet mogeiyk, zoodat het niet noodig is geduldig te biyven wach ten totdat de melk eindeiyk aan de kook is en dan by na lederen dag nog overkookt. De verschillende gerechten werden in een 12-tal Kolma-pannen op gasccmforen ge kookt en het viel ons op dat uit geen van deze pannen door het ontsnappen van stoom, warmte verloren ging. Niet alleen dus dat in deze pannen de gerechten smakelyker gereed gemaakt kunnen worden dan op eenige an- I dere wyze, doch wordt daarmede ook 'nog een gasbesparing verkregen doordat geen warmte verloren gaat. 0.a. werden ook de geconserveerde groen- kh, vleesch en soepen der bekende firma Tieleman en Dros gereed gemaakt en rond gediend. Met de Kolma's patent braadpan werden aPPelbeignets gebakken. Alle gerechten werden aan de dames rond gediend, zoodat ieder zich van de uitsteken de resultaten kon overtuigen. Gedurende de pauzen zorgde de firma H. J. van der Meer en Zonen voor mooie mu ziek, waarvoor zij in de zaal had opgesteld een schitterend Philips gecombineerd radio- en gramofoon-toestel. Naar wy vernemen werden reeds geduren de de demonstraties verscheidene van deze pannen verkocht. Loket voor postzegelverzamelaars. Aan bovengenoemd loket, dat geopend is Zaterdag 20 December a.s., van 3.30 tot 5 uur, zyn, behalve de rolperforaties, die vroeger ge meld zijn te bekomen a. Nederlandsch-In- dië de weldadigheidszegels van dit jaar (voor de laatste maal), portzegel van 371 centb. de navolgende van Suriname, aie eind Januari 1931 worden ingetrokken 3 cent (groen), 6 cent (bruin), 6 op 7'/2 cent (oranje), l/2 cent (oranje), 10 cent (wyn- rcod), 12/2 cent (blauw en rood), 15 cent (blauw), 20 cent (groen en blauw), 25 cent (paars), 30 cent (blauw-grijs). In onze Tydinghal. Te Simpelveld is thans de derde Romein- sche sarcophaag blootgelegd. De vinder van het graf, de heer A. Wierts, maakt de reliefs met een spons schoon. Onze foto toont een totaal onbeschadigd relief uit het graf. Te 's-Gravenhage is op 79-jarigen leeftyd overleden vice-admiraal J. Wentholt, oud minister van marine. In het Algemeen Verkooplokaal te Rotter dam is een internationale fruitmarkt gehou den. Wy geven een overzicht van deze ten- omgekeerd (dage1 ij ks, met uitzondering van den Zondag), besluiten dit verzoek af te wijzen. Vereeniging „Handelsbelang" te Middelburg. De vereeniging „Handelsbelang" te Mid delburg heeft gisteren een welgeslaagden filmavond aan haar leden met hun huisge- nooten en enkele genoodigden aangeboden en deze vulden de groots Schuttershofzaal geheel. Na een kort welkomstwoord van den voor zitter, den heer L. A. Stofkoper en een toe lichting van den heer Van der Bom, redac teur van het bondsorgaan van den Neder- landschen Bakkersbond, werd allereerst de film der N.V. Meelfabrieken der Nederland- sche bakkery, getiteld „Van graan tot brood" vertoond en dit was de eerste vertooning van deze film. De film geeft eerst het beploegen van de akkers, het zaaien, het oogsten, het dorschen en dan het vervoeren van het graan. Het komt dan aan by de groote en volgens de hoogste eischen ingerichte meelfabriek „de Maas te Rotterdam, een der fabrieken der N.V., en van dit bedrijf worden alle onder- deelen op het doek gebracht, totdat men komt tot de bereiding van het brood. Over het algemeen was de film goed, maar enkele deelen leden onder het minder goed lichteffect by het opnemen. Na deze volgde nog een film die een blik deed slaan in een moderne electrisch werkende bakkery. Gemeenteraad van Ter Neuzen. In de gisteren gehoiïden raadszitting werd op voorstel van Burg. en Weth. in handen gesteld van het Burgerlyk Armbestuur ter afdoening een verzoek der afdeeling Ter Neuzen van den Centralen Bond van Trans- P. Hendrikse, Nieuwe Vlissingsche weg C 174, van Ned.-Indië. C. de Willigen en gezin, Vlissingschestraat E 6, van Vlissingen. Mej. J. C. van Splunder, Ritthemschestraat B 387, van Vlissingen. Mej. L. van Splunder, Ritthemschestraat B 387, van Colynsplaat. Mej. L. de Buck, Buteuxstraat B 158, van Westkapelle. J. J. Walrave, Oranjeplein A 172, van Utrecht Vertrokken: G. P. Lindeyer, Spoorstraat A 97, naar Heerlen. R. P. Aarnouts en gezin, Van Teylingen- straat B 234, naar Schoondyke. H. Mynsbergen, Nieuwstraat B 65, naar Vlissingen. J. Vreeke, Paspoortstraat B 363, naar Maassluis. G. Sanderse, Van Teylingenstraat B 239, naar Vlissingen. J. L. W. Goedhart, Wissel O 144, naar Middelburg. J. Oele, Spoorstraat A 94, naar Delft. W. Schout, Braamstraat M 131, naar Kou- dekerke. P. Drop en gezin, Ritthemschestraat B 406, naar Vlissingen. A. J. Boers, Vlissingschestraat E 4, naar Ned.-Indië. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een nachtbroek, by Van de Berge, Van Turnhout straat E 22 een zilveren armband, bij Suur- mond, Kanaalstraat B 140 een electriciens- tang, by Houtman, Paspoortstraat B 367. toonstelling en een van het keuren van de appelen door een van de bekende fruitkoo- pers. Op het open terrein tusschen het Carlton- hotel en 't Astoria-restaurtnt te Amsterdam is door de directie van het Carlton-hotel een groote Kerstboom geplaatst van circa 10 M welke versierd en geïllumineerd een mooien aanblik oplevert. Een jubileum. Het was dezen zomer 40 jaar geleden dat de harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, werd opgericht. Van de oprichting af is de heer F. van Hoorn lid der vereeniging en voorzitter. Ter herdenking van het jubileum der ver eeniging zal morgen aan den heer Van Hoorn een serenade worden gebracht. Na afloop van de serenade zal de harmonie „Ons Genoegen" zich begeven naar de voorzaal van *,de Oude Vriendschap", alwaar aan de leden met hun dames door de vereeniging een gezellige avond wordt aangeboden. Voor de serenade zal Zaterdagavond iy2 uur worden afgemarcheerd van het repetitie lokaal naar de Groote Markt. Sluiting kapperszaken. De kappers-vereeniging heeft, zooals ln achterstaande advertentie wordt bekend ge maakt, besloten, dat op de beide Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag de zaken zullen gesloten zyn. Openbare middelen van vervoer. Ged, Staten van Zeeland lo. beschikkende op het verzoek van P. van Koeveringe te Waarde van 25 Juni 1930 om wyziging van de hem verleende vergunning voor een auto busdienst van Waarde over Kruiningen naar Ierseke en omgekeerd, uitsluitend op Woens dagen, to dien zin, dat zal worden opgeheven het gestelde verbod tot vervoer van reizigers in locaal verkeer op de trajecten Waarde Schore-brug en VlakeIerseke, hebben dit verzoek afgewezen. 2o. Beschikkende op het verzoek van J. C. Krijger te Goes van 19 Juli 1930 om vergun ning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Goes over Wolphaartsdyk naar het Wolphaartsdyksche-veer en omge keerd (dageiyks, met uitzondering van den Zondag), besluiten vergunning te verleenen tot het uitoefenen van dezen dienst. 3o. Beschikkende op het ongedagteekende verzoek van Joh. Eggebeen te Wolphaarts dyk, ontvangen te Middelburg den 4 Augus tus 1930, om wyziging van de hem verleende vergunning voor een autobusdienst op Dins dagen van Oud-Sabbinge (gemeente Wol phaartsdyk) over Wolphaartsdyk naar Goes, en omgekeerd, in dien zin, dat hem zal worden vergund een autobusdienst in wer king te brengen va t Oud-Sabbinge (gemeente Wolphp irtsdyk) over het Wolphaartsdyk sche-veer en Wolphaartsdijk naar Goes en portarbeiders, om ter tegemoetkoming in den achterstand die is ontstaan in de gezinnen der uitgetrokken werkloozen ter gelegenheid der a.s. feestdagen een uitkeering ineens be schikbaar te stellen. Een volgende inkomen stuk was de ken nisgeving van Ged. Staten betreffende de goedkeuring door de Kroon van de door hen vastgestelde nieuwe jaarwedde-regeling voor burgenftester, secretaris, ontvanger en wet houders. De heer Scheele sprak zyn misnoe gen uit over het doordryven dezer jaarwed de-regeling en stelde voor tegen die vaststel ling by de Kroon te protesteeren, omdat dit in deze tijden voor de gemeente te bezwarend wordt geacht. De heer Scheele vond hiervoor steun by andere leden, zy het ook dat de heer Hamelink zich by een protest wilde aan sluiten op andere gronden. De voorzitter ontraadde het verzenden van een protest, aangezien dit thans te laat moet worden geacht. Hy wees er op, aan de hand der begrooting, waarop een uitgaaf van 28.000 voor dekking van buitengewone wer ken, waarvoor zou kunnen geleend worden, niet kan beweerd worden, dat een uitgaaf van f 450 meer voor de belastingschuldigen te bezwarend zou zyn. De heer Scheele hield echter voet by stuk, zoodat met 7 tegen 5 stemmen tot verzending van dat protest werd besloten, hetwelk de voorsteller hoopte, dat door vele gemeentebe sturen zal worden nagevolgd. Aangezien Ged. Staten tegen den wil van den raad de jaarwedden van de hoogstbezol- digde gemeenteambtenaren hebben verhoogd, stelde hy voor van deze drie in plaats van 3/2 voor eigen en weduwenpensioen in de toekomst een verhaal toe te passen van 3/2 Dit ging verschillende leden die het overigens met hem eens waren te ver, ter wyl de voorzitter in dat voorstel een per soonlijke onaangenaamheid zag, waartegen de heer Scheele evenwel protesteerde. Het voor stel werd met 10 tegen 3 stemmen verworpen. SOUBURG. Opgave van personen die zich in deze ge meente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende de le helft der maand December 1930. Gevestigd: J. F. Aerssens, Nieuwstraat B 63, van Vlis singen. Jannetje de Visser, Kanaalstraat A 68, van Serooskerke. Arie Touw en gezin, Ritthemschestraat A 132, van Rotterdam. J. A. Looy, Vlissingschestraat B 275, van Eindhoven. Mej. J. L. de Bruyne, Van Teylingenstraat B 239, van Middelburg. O. de Schryver en gezin, Wissel C 127a, van Middelburg. J. Labeur, De Deckerstraat E 32, van Ned.- Indië, GOES. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd by de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1931 langdu rig gesproken over het stopzetten van de ge meentelijke werkverschaffing en het verwij zen van werkloozen naar het Burgerlijk Arm bestuur, dat thans voor het tewerkstellen van werkloozen zal zorg dragen. Een voorstel van de SD.A.P. om alsnog 3000 op de begrooting voor werkverschaf fing te plaatsen werd verworpen met 11 tegen 2 stemmen. Een voorstel tot samenstelling van een commissie voor de werkverschaffing in over leg met het Burgerlyk Armbestuur werd aan genomen met 7 tegen 6 stemmen. Een adres van de plaatselijke arbeiders organisaties om de zorg voor de georgani seerde werkloozen door den gemeenteraad te doen ter hand te nemen en deze niet te ver- wyzen naar het Burgerlyk Armbestuur werd verworpen met 7 tegen 6 stemmen, terwyl een verzoek van dezelfde organisaties om met het oog op de Kerstdagen voor ieder uitge trokken georganiseerd werklooze een bedrag van 5 beschikbaar te stellen, werd verwor pen met 8 tegen 5 stemmen. Een voorstel van de SDA.P. om den post voor de burgerwacht te schrappen werd ver worpen met 9 tegen 4 stemmen. RECHTSZAKEN De indringers in het Kon. Paleis. Zooals men zich zal herinneren, drong op den avond van 11 Mei jl. een tweetal studen ten van de Technische Hoogeschool, na af loop der roeiwedstryden het Koninklyk Paleis ts Amsterdam binnen. Op 27 Juni veroordeelde de Amsterdam- sche rechtbank hen tot een voorwaardelyke gevangenisstraf van 3 weken met een proef- tyd van 3 jaar, wegens huisvredebreuk. De Senaat van het Delftsche Studenten corps had de daders, disciplinair gestraft, terwyl hen voor den tyd van twee jaar de toegang tot de Delftsche Hoogeschool was ontzegd. Later verminderde de minister de zen tyd tot 1 jaar. Ook het examen, waar mede zy bezig waren, werd geschorst. Gisteren stonden de twee studenten voor het hof te Amsterdam terecht. De advocaat-generaal achtte de door de rechtbank opgelegde straf niet overeenkomend met den ernst van het feit. Ook indien het hier een particuliere woning betrof, zou spre ker die meening zyn toegedaan. Spreker eischte veroordeeling van beide verdachten tot een gevangenisstraf van 3 weken. Chantage. Gisteren stond voor de rechtbank te 's-Gra venhage terecht een 26-jarige slagersknecht, zich noemende koopman, wegens diefstal met geweldpleging. Aan verdachte is ten laste ge legd, dat hij in vereeniging met een reeds eerder veroordeelden koopman getracht heeft een dokter uit Curasao, destyds hier te lande met verlof, op gewelddadige wyze geld af te persen. Deze zaak werd met open deuren behan- deld. Op vordering van den officier van justitie werden de voor de politie afgelegde verkla ringen van den dokter voorgelezen. De officier hield een kort, doch scherp re quisitoir, waarin hij verdachte schetste als een gevaarlijk individu, op wien de politie na veel vruchtelooze pogingen de hand heeft kunnen leggen. Spr. zegt, dat verdachte's onto kentenis en de onverschillige houding, die hij aanneemt, hem allerminst zullen baten en re- quireert veroordeeling tot 4 jaren gevangenis straf. Een kruidkundige voor de rechtbank. De ambtenaar van het O.M. had appèl aan- geteekend tegen drie vonnissen van den kan tonrechter te Sommelsdyk, waarby de kruid kundige en helderziende, de weduwe T. T.-H., wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde was veroordeeld tot resp. 100 boete subs. 50 dagen hechtenis en twee maal 300 boete sugs. 00 dagen hechtenis. Uit het ter zitting voor de rechtbank te Rotterdam behandeld3 bleek, dat de kruid kundige in October en volgende maanden van 1929 haar praktyken had uitgeoefend op Goeree en Overflakkee. zy hield in verscheid dene plaatsen zitting en de zieken waren in grooten getale op haar spreekuur verschenen. De kwalen waarmee zy behept waren waren geheel verschillend. Er waren er die aan nier aandoening leden, aan beklemming op dé borst, maagziekten, en een had een gezwel in den neus. Voor elke ziekte is een kruid gewas sen, en zoodoende mag het geen verwondering wekken dat de kruidkundige al haar patiën ten kon verblyden met de mededeeling, dat zij „met Gods hulp" zouden genezen. Aan haar geneesmiddelen heeft het zeker niet ge holpen, want voor haar recepten had zy de keuze tusschen suikerpillen cn staalpillen. Thans probeerde zij zich te verschuilen achter zekere juffrouw Kleerenbezem die de praktyk van haar had overgenomen, en van wie bekend is, dat zy de kruidkundige vrouw assisteerde als de Italiaansche slaapster. Aan haar verklaring dat zy sinds September haar practijken niet meer uitoefent en zich geheel by de helderziendheid houdt, werd niet veel geloof gehecht. Een vos verliest wel zyn ha ren, maar niet zyn streken en van iemand die haar geheeie leven op dit terrein gearbeid heeft en al vonnissen van alle rechtbanken in ons land heeft gehad is beterschap niet te verwachten. Zoo scheen ook het O.M., waar genomen door mr. J. S. Hoeffelman er over te denken. De tyden van geldboeten zyn voorby meende het O.M., thans moet princi pale hechtenis worden gevorderd, en het eischte met vernietiging van de vonnissen van den kantonrechter veroordeeling tot 3 maal 3 weken hechtenis. AANBESTEDINGEN Door Burg. en Weth. is gisteren aanbesteed f het verrichten van gewoon en buitengewoon onderhoud van gebouwen en onderhoud, aan leg of vernieuwing van andere werken, ten behoeve der gemeente. Voor glazenwasscherswerk was ingeschre ven door de heeren W. Bleyenberg voor 935 en J. Pierens voor 780. Lood- en zinkwerkende heeren A. J. Brugge en J. M. van Hee f 1673, A. Riekwel 1330 en J. H. Casteleyn 1190. Onderhoud van kachels enz.de heeren H. Zeijger f 5725, J. Geldof 5650, J. J. van de Sande 5590, A. J. Brugge en J. M. van Hee 5510 en A. Janssens 5420. Verfwerk de heeren J. F. Nobels 3757, I. de Lange 3585, J. Roelse f 3507, J. West- strate 3333, A. J. van Miert te Middelburg 3187, G. Bliek 3050, J. H. van de Ven te Oost- en West-Souburg 2990, J. Grootjans 2988, wed. H. J. Luitwieler 2830 en D. L. van Noppen 2794.50. De inschryvers by wier namen geen woon plaats staat wonen allen alhier. DE FRANSCHE REGEERINGS- VERKLARING. De regeerlngsverklaring is gisterenmiddag door Steeg de Kamer en door Chéron in den Senaat voorgelezen. Er wordt in gezegd dat het kabinet, na de crisis, die de politieke hartstochten ontke tende, de ontspanning der gemoederen zal verzekeren by een normale functionneering van het parlementaire stelsel voorts zal het zich keeren tegen het binnendringen van de financiën in de politiek; het zal zonder

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1