1000 500 300 25 PLOUVIER 0PRUIMIH6 WINTERPANTOFFELS EDER GRATIS DONDERDAG EERSTE BLAD IVo.298 68e Jaargang 1930 ren Ijlgaife: firma f. VAN Of VElOf Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws in bepaald muziekstuk let mogeiyk by het ge- Jon, aangezien het stel. Ier-luidspreker ln ééu leiding tot gillen geeft. 1 by het hier besproken VRTLIJNEN van Vera Cruz Dec. van Lissabon ^c. te Sabang p. 16 Dec. Finisterre hevelt" (uitr.) 16 Dec. 15 Dec. van Sabang Rott. n. Durban Dec. van Uort Said r.) p. 16 Dec. Galle |5 Dec. te Suez 115 Dec. van Wei-Hai- 13 Dec, Perim p. van Gibraltar jjl6 Dec. te Sabang I.) 14 Dec. v. Port-Said |6 Dec. te Suez 16 Dec. Dover p. 15 Dec. Duessant 13 Dec. te Beira J 14 Dec. Perim |4 Dec. 5.05 u. 70 mijl |rE VU35!NGEfo 12.04 0.34 12.47 |.M. 1.14 13.31 Auto's, Fietsen fcrtuigen. pmber uur 4.15 4.16 4.16 ND A ermafeelijkheden, Tngen, ena. IVoordrachtavond A. puw, 8.15 uur. Soirée-amusante. pns", „de Oude Vriend» LBURG. Kunstavond Emile üwbtïrg, 8 uur. iooals byv. vergeet-my- :et blauwe toiletje is |de knoopjes, het fraise g van witte crêpe de ,rdenia. Een allerliefst -tsch zijden fluweel, in geel met heel smalle, dergelijk toilet kan ;oo dikwijls gedragen japon hetgeen echter :een bezwaar is. ir aan andere stoffen, mt, crêpe de chine en et kleine patroontjes ing. Irte crêpe de chine of crêpe satin worden ikwij Is verlevendigd loor een kleinigheidje Iroze, blauw of ivoor |kleur. Daar een lichte kleur laan den hals jong maakt en flatteert, worden zeer vele Ja ponnen met een geheel licht bovenstuk ge maakt. Een bijzonder mooi toilet bestaat bijv. uit een zwart fluweelen rok, van onderen met een breeden band her melijn afgezet, en een wit satijnen bovendeeL Een japonnetje van zwarte crêpe heeft dik wijls een de schouders omsluitend deel van wit satijn. Donkere sa tijnen robes prijken met een schouder tuk van kant dat soms >ok de mouwen om- igedeelte is altijd zeer evestigd, zoodat het er kt en niet den indruk k. gedeelte gevormd door aen naar believen va- k van zwart of donker van roomkleurige of der mooi. Jn de japonnen duur- er veel meer stof voor van een model dient ning te houden. Eeo voor een zeer gekleed lants, 12 Meter stof stof zeer fijn en kost- het toiletje een ware welke bij een verstan- ware geweest. WILHELMINE. LISSINGSCHE COURANT jONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, pnco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- je landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. jabonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze- iird tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger lANüESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de ^LISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Januari Statistiek van den omvang der vakbeweging. Blijkens een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek, steeg het aantal georganiseerde werknemers in ons land in 1929 van 552.100 tot 624.500, d.i. met 13 te lgen 6 in 1928 en 3 in 1927. In weerwil Ivan dezen groei bleef het aantal vereenigden nog meer dan 50.000 beneden het cijfer van 1920. Van de vakcentralen gingen de drie groot ste, het N.V.V., het R.-Kath, Werkliedenver bond en het Chr. Nat. Vakverbond in 1929 resp. met 34.100 (16 20.500 <1814 en 13.800 (24 vooruit. Bij het N.V.V. en het R.-Kath. Werkliedenverbond was deze winst uitsluitend een gevolg van groei der aange sloten organisaties. Bij het C.N.V. werd zij voor een deel (2750 leden) veroorzaakt door aansluiting van organisaties. Van de kleinere centralen won het N.A.S. gedeeltelijk door aansluiting van organisaties, 1300 leden (8 terwijl het Syndicalistisch Vakverbond, hoofdzakelijk door uittreding van organisaties, 200 leden verloor (6/2 Het Verbond van Hoofdarbeiders, het Alge meen Nederlandsch Vakverbond (na omzet ting in een Verbond van Handarbeiders) en Centrale van Nederlandsch Overheidsper soneel, vereenigden zich tot de Nederlandsche Vakcentrale. Dit nieuwe verbond telde bij zijn in werking treding op 1 Januari 1930 600 le den meer (2 dan de drie organisaties, waaruit het ontstond, er bij het begin van '29 te zamen hadden. Op 1 Januari 1930 had nog geen der cen tralen haar ledental van 19201921 weder be reikt. In den loop van het jaar overschreden echter het N.V.V. en het Chr. Vakverbond hun vroegere cijfer. De weldadigheidspostzegels. De centrale propaganda-commissie voor de Weldadigheidspostzegels maakt bekend, dat voor de verdeeling der opbrengst van de post zegels en briefkaarten, die thans verkrijgbaar zyn, onder goedkeuring van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, bij wijze van proef voor één jaar het systeem van ver deeling aldus wordt gewijzigd, dat voor alle groepen van kinderen die in aanmerking ko men voor een deel in de opbrengst, de leef tijdsgrens wordt bepaald op achttien jaar. Tot het nemen van deze proef is men hoofdzakelijk geleid door de overweging, dat een actie „voor het kind" bij het publiek niet de gedachte wekt aan minderjarigen van 18 —21 jaar. Daar de gevolgen van deze wijziging vooraf niet volledig zijn te overzien, zal voorloopig slechts een proef voor een jaar worden ge nomen. Besmettelijke ziekten. In de week van 7 tot en met 13 December zijn in ons land aangegeven 8 gevallen van buiktyphus (Rotterdam 1), 190 van roodvonk (Rotterdam 28, Amsterdam 45)199 van diph- therie (Rotterdam 35, Tilburg 13, Arnhem 23, Leiden 16), 8 van nekkramp (Alkmaar 2), 3 gevallen van poliomyelitis anterior acuta en 2 gevallen van encephalitis lethergica. In dezelfde week is afgeleverd (foor de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 2087 personen, te Rotterdam voor 249 personen en te Groningen voor 7 personen, totaal voor 2343 personen; In de week van 7 tot en met 13 December zijn geen gevallen van encephalitis na inen ting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Een schouwburgtnein. Binnenkort zal de eerste schouwburgftreir. geheel binnen de grenzen van ons land loo- pen. Op Zondag na Kerstmis zullen namelijk de bewoners van Den Bosch, Eindhoven, Tilburg, Nijmegen'en Utrecht in de gelegenheid zijn, in Amsterdam een avondvoorstelling bij te wonen en nog denzelfden avond naar huis terug te keer en. Ongeloofelyk. Onder dit opschrift schrijft mr. J. M. van Stipriaan Luiscius in het „Weekblad van het Recht" Ik meen niet te veel te zeggen, wan neer ik beweer, dat het doel van onze rechts instellingen is recht te verschaffen aan recht- zoekenden. Dat doel wordt in de burgerlijke cassatie niet voldoende door den wetgever bereikt. Men kan een civiele cassatie verliezen, om dat men verzuimd heeft een artikel als ge schonden aan te halen. Af en toe gebeurt het en het overkomt den knapsten cassatiepleiters. Daardoor worden soms groote belangen ge schaad. Die toestand bestaat al zeer vele jaren en, hoe ongelooflijk ook, men verandert dien niet. Het is, alsof het den wetgever te doen is om formeel recht in plaats van materieel recht. Een eenvoudige wetsaanvulling ware vol doende. Men schrijve slechts in det wetDe Hooge Raad heeft in burgerlijke zaken de be voegdheid een blijkbaar als geschonden be doeld maar niet aangehaald artikel in een cassatiemiddel in te voegen. Moge onze kundige minister van justitie die wetsaanvulling voorstellen. Hij zal er ons land een groeten dienst mede bewijzen. Concert-vereeniging te Middelburg, Roth Kwartet. Concert- en Gehoorzaal. Dat de Concert-vereeniging met zeer veel beleid en kunstsmaak geleid wordt, is giste renavond weder voor de zooveelste maal ge bleken. Een zeldzame avond. Een avond van intieme muziek. Kamermuziek Het Roth- kwartetEen brillant ensemble van vier voortreffelijke kunstenaarsRoth, Antal, Molnar en Van Doorn. Twee klassieke mees ters van dezen kunstvorm op het program vertegenwoordigd Mozart en Beethoven be nevens Malipiero, die tot de moderne Itaii- aansche muziekfiguren behoort. Een heerlijke gelegenheid om ver weg te droomen, ver van deze booze wereld en te verwijlen in het uni- verseele, het allesomvattende, waar harmonie den scepter zwaait. Een wereld van hoogere orde, gepeins en gebed. Inderdaad een brillant ensemble. Een pracht van klank. Een eenheid in samenspel en opvatting, weike oprechte bewondering afdwong. We houden er niet van om paral lellen te trekken, maar dit willen we wel zeg gen, dat we hier een eersten violist ont moetten, die zijn strijkkwartet aanvoerde, zonder steeds nadrukkelijk leiding te geven. Ieder kunstenaar voelde zich een deel van het geheel, bewaarde zijn zelfstandigheid en wist zich toch ondergeschikt te maken, waar dit noodig was. Kwartetspel van den eersten rang Het viertal begon met Mozart's „Jacht- kwartet", wat met opmerkelijke fijnheid en schitterend rhythmisch accent werd voor gedragen. Licht en elegant, fraai en trans parant klonk deze ragfijne compositie, met hare bijzondere klankeffecten in het eerste deel. Van het „Zonnekind" naar Malipiero is een heele sprong. Zijn strijkkwartet „Ris- bleven. Biggen waren er 10 meer. Varkens van 6 weken tot 60 KG. en van 60 tot 100 KG. waren met 20 vermeerderd. Vette^ varkens waren ongeveer 15 aantal. grooter in Besmettelijke ziekten. In de week van 7 tot en met 13 December zijn in onze provincie voorgekomen 5 geval len van roodvonk, nl. 3 te 's-Heerenhoek en 1 in ieder der gemeenten Graauw en Langen- dam en Kruiningen, 1 geval van febris typho- idea te Graauw en Langendam, 3 gevallen van diphtherie, 1 te St. Maartensdijk en 1 te Sluis, 1 geval van polyomyelitis anterior acu^a te Clinge en 1 geval van encephalitis lefchar- gica te Wemeldinge. Aanvaring in het kanaal GentTer Neuzen. Het van Gent geladen afkomende Engel- sche stoomschip „Seaton" is gisteren in het kanaal Gent—Ter Neuzen in aanvaring ge weest met de geladen Rijnschepen „Anna" en „Phenix Rhénan 5", waarbij van de „Anna", die op de eerste lengte hing achter de sleep boot „Blériot" de zij werd ingeloopen over een lengte van plm. 8 M. DLarna is de „Seaton" stevelings geloopen op de „Phenix Rhénan 5", die daarbij een gat aan den kop kreeg, zoodat in een mini mum van tijd het vooronder onder water stond. Het klipanker van de „Phenix Rhénan" is in den steven van de „Seaton" gedrongen, zoodat men dit heeft moeten afbranden. De „Seaton" heeft een gat boven de wa terlijn in den steven van circa 1 M2. Een pompboot uit Antwerpen was spoedig ter plaatse en is begonnen met het vooronder van de „Phenix Rhénan 5" leeg te pompen. Faillissementen in 1930. Volgens de faillissements-statistiek over 1S29, bewerkt en gepubliceerd door het Cen traal Bureau voor de Statistiek, bedroeg het „aantal uitgesproken vonnissen van failliet verklaring in 1929, 2729 of 431 minder dan in 1928. Voor het meerendeel der bedrijfsgroepen zijn de cijfers lager dan in 1928. Veel gunsti ger zijn de cijfefs o.a. voor de bouwbedrijven en de handelsbedrijven voor eerstgenoemde groep in 1929 313 faillissementen tegen 420 in 1928, voor de handelsbedrijven resp 1137 en 1327. De bedrijven van landbouw, jacht en visscherij gaven voor 1929 een hooger aantal faillissementen 1929 11, 1928 100. Voor zoover bekend, zijn in de statistiek over 1929 opgenomen de maandelyksche cij fers voor 1930. Vergeleken met het vorige jaar zijn tot en met October in alle maanden van 1930 de cijfers gestegen vooral voor Juli is het verschil met 1929 groot (1930 255 1929 201)Van Januari tot en met October bedroeg het aantal 2493 tegen 2263 in dezelfde maan den van 1929. In de eerste tien maanden van 1930 zijn er dus reeds 230 faillissementen meer uitgesproken dan in hetzelfde tijdsver loop van 1929. De verandering in de conjunc tuur in ongunstigen zin en de gevolgen daar van treden dus reeds duidelijk naar voren. VLISSINGEN, 18 DECEMBER. De kookdemonstratie. Voor de kookdemonstraties in het Concert gebouw gehouden, met Kolma gaspannen, was gisteren de toeloop zoo buitengewoon groot, dat vele personen geen toegang kon den verkrijgen. Daarom worden de demon straties hedenavond half acht voortgezet. Vlissingsche Stenografen-vereenlgmg „Steeds Sneller". Dinsdag houdt bovengenoemde vereeniging haar eerste openbare vergadering in het ge bouw Palingstraat 25. Het doel dezer verga dering is om meer bekendheid aan het nut van de stenografie te geven. Als sprekers ho pen op te treden do heer N. ter Horst uit Amsterdam, hoofdbestuurslid van de Natio nale Vereeniging van leeraren in de stenogra fie „Groote", met als onderwerp „Het nut van de Stenografie" en de heer I. Sinke, leeraar alhier over „De ontwikkeling van de stenografie". Wij wekken allen, die belangstellen ln de stenografie op, deze vergadering by te wo nen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. petti en Strambotti", waarmede hij den Coolidge-prys verwierf, (Mrs. E. S. Coolidge is een Amerikaansche kunstbeschermster, wier ideaal het is om het componeeren van moderne kamermuziek te bevorderen) frap peert door melodischen rijkdom en rhyth- mische soliditeit, al mogen we niet ver helen, dat bij eerste auditie zeer veel eigen aardig en vreemd aandoet. Vooral als men pas Mozart beluisterd heeftEen concert instelling moet echter aandacht schenken aan tijdgenooten en uit dien hoofde zijn we het kwartet hoogst dankbaar, dat we met dit karakteristieke werk, geïnspireerd door Italiaansche dichtkunst van meerdere eeuwen geleden, kennis hebben mogen ma ken. Schreef Mozart 26 Strijkkwartetten, Beet hoven liet er ons 16 na. Van dezen groot meester heeft het kwartet het „Harpen- kwartet" gespeeld. De zoogenaamde Haydn- Mozartstyi is hierin niet meer overheer- schend, Beethoven heeft zijn eigen wegen ingeslagen. Dit werk is van een diepe ge moedsstemming, vooral in het Adagio. Voor name rust en onfeilbare homogeniteit wa ren kenmerken van de vertolking, terwijl het derde deel in vollen gloed en met geestdrift ten gehoore werd gebracht. De uitvoering door Roth en de zijnen mogen we een im posante weergave noemen. Er was veel belangstelling ook van Vlis- singsche getrouwen. De dappere kwartettis- ten brachten het auditorium tot opgetogen heid en oogstten veel en langdurig applaus. O. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewefcensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te St. Maartensdijk 140. Bedankt als lid der Prov. Staten. De heer P. Boonman te Nieuwdorp, lid van de Prov. Staten, heeft aan het bestuur van den R.-Kat. Statenkring bericht gezonden, dat hij niet meer voor een herbenoeming als Statenlid in aanmerking wenscht te komen. Verkiezing Prov. Staten. De anti-rev. kiesvereeniging te Axel heeft als no. 1 op de candidatenlyst voor de Prov. Staten geplaatst den heer mr. P. Dieleman te Middelburg. De varkensstapel. Omtrent den toestand van den varkens stapel op 1 December jl. kan in verband met de mededeelingen der ryksveeteeltconsulen ten worden medegedeeld dat in Zeeland het aantal gedekte zeugen ongeveer gelyk is ge- By de „Anna" heeft men een zeil onderdoor het schip weten te halen, waardoor het slechts weinig water maakt. SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 19 December 1930, des namiddags half drie uur. Punten van behandeling 1. Notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Feestgave werkloozen. 3. Vaststelling opcenten gemeentefondsbe lasting. 4. Electrificatie 52 woningen gemeentelijk woningbedryf. 5. Benoeming lid Nieuwjaarscommissie. 6. Benoeming leden Woningcommissie. 7. Onbewoonbaringverklaring 2 woningen A 16 en A 17. Toelichting: In verband met het advies der gezond heidscommissie te Veere, dd. 9 December no. 24/V, wordt voorgesteld de woningen aan het Oranjeplein gemerkt A 16 en A 17 onbe woonbaar te verklaren. Voorgesteld wordt te bepalen dat de wo ningen binnen 3 maanden ontruimd moeten zyn, te rekenen van den dag, waarop de tyd dat voorziening tegen 's raads besluit zal zijn verstreken of het besluit tot onbewoonbaar verklaring is gehandhaafd. De woningen zyn eigendom van mej. J. Wisse alhier en zullen ook volgens het advies der gezondheidscommissie niet in bewoonba ren staat te brengen zijn, daar o.a. de goten, muren en een deel der balken zeer slecht zyn, Namens den Vlissingschen Bestuurdersbond is aan den raad verzocht aan de werkloozen tijdens het Kerstfeest of/en met Nieuwjaar een extra-uitkeering te verstrekken van vijf gulden. Het bestuur vertrouwt, dat de raad zoowel de noodzakelykheid als de wenscheiykheid van dit verzoek zal kunnen ondersteunen redenen waarom het de inwilliging ervan in de welwillende overweging van den raad aan beveelt. Gisterenavond had in de Geref. Kerk al hier een gewestelyke vergadering plaats van de Anti-Rev. Jongeren Actie, waarin als spreker optrad de heer G. M. A. Laernoes van Semarang, die aan de hand van het werk van dr. H, Colyn „Koloniale vraagstukken van heden en morgen" een lezing hield over Indi sche politiek. Een drukke bespreking volgde op deze leer zame lezing. GOES. Door de besturenbonden en de afdeeling van den R.-Kath. Volksbond te Goes, is een adres aan den gemeenteraad gezonden, met verzoek de zorg voor de georganiseerde werk loozen ter hand te nemen en deze niet te verwyzen naar het Burgerlyk Armbestuur. Adressanten zyn van oordeel dat de zorg voor de georganiseerde werkloozen niet een taak is van het burgerlyk armbestuur en der halve vallend onder de Armenwet, maar een taak der overheid. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Amsterdam (Vrije Gem.) ds. P. van der Veer te Drachten. Ger. Kerken in Hersteld Verband. Beroe pen te Amersfoort ds. H. C. van den Brink te Leiden. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Groede mej. L. C. Duf our te Haarlem. Het getal 600. Dit getal verwekt in het Zendingsbureau te Oegstgeest momenteel eenige onrust. De zaak is.deze In den aanvang van dit jaar, toen nog niet bekend was dat er financieele moei-, lijkheden zouden ontstaan en een tijd van malaise zou aanbreken, werd de oplaag van den alom bekenden en geroemden zendings^ kalender gebracht van 9000 op 12000 exem»< plaren. Nu is de taxatie van het aantal afnemers niet geheel onjuist geweest, maar.om kort; te gaan momenteel zyn nog 600 exemplaren onverkocht. Het Zendingsbureau roept thans 600 vrien den der Zending op om deze exemplaren vóór de Kerstdagen te bestellen. Zooals bekend ontvangt men voor 90 cent plus porti een fraai uitgevoerden Zendings kalender met 52 illustraties en 'gelegenheid tot het maken van aanteekeningen. Dringend verzoekt gemeld bureau aan bo venstaand verzoek te voldoen om te voorkom men, dat de gemaakte winst verloren gaat. Religieuse samenkomsten. Dat religieuse samenkomsten in de Geref. kerken in ons land ook gezamenlijk met an deren kunnen gehouden worden blykt uit een bericht in „Pniël", waar wij de volgende aan kondiging vinden Vrydag 19 December, ge-< meenschappelijke samenkomst in de Geref. kerk, 7.30 uur te Weesp. Het gezamenlijk on derwerp is De Engelenzang. Spreken zullen ar. B. Wielenga, geref. predikant te Amster dam over „Eere zij God", ds. J. Kooiman, Lu- therseh predikant te Deventer over „Vrede op aarde", en dr. J. H. Gunning J.Hzn., emeritus Ned. Herv. predikant te Bilthoven over „In menschen een welbehagen". Examens. Voor het examen als machinist, diploma C is geslaagd de heer G. W. Hoekstra, oud leerling van de De Ruyterschool. Voor het examen als derde stuurman is ge slaagd de heer G. J. A. Verhoeven, leerling van de De Ruyterschool. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van de fensie is met ingang van 20 December 1930 de luiteant ter zee der le klasse J. W. A. A. Reydt eervol ontheven van de betrekking van adjudant van den minister van defensie en is deze betrekking opgedragen aan den luite nant ter zee der le klasse G. G. Bozuwa is de officier-vlieger der 3e klasse J. Pley, dienende by het vliegkamp de Kooy, den 24en December 1930 ter beschikking gesteld is de officier-vlieger der 3e klasse E. Mar- tare dienende bij het vliegkamp de Kooy, den 24en December 1930 ter beschikking gesteld. De schout bij nacht J. F. Osten, die be noemd is tot commandant der zeemacht en hoofd van het departement der marine in Nederlandsch-Indië, is per particuliere gele genheid daarheen vertrokken. De luitenant ter zee le klasse E. E. B. La- comblé wordt 19 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip Van Speyk te Willemsoord. De luitenant ter zee le klasse P. Kronen berg wordt binnenkort uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Sergeant-schrijver C. B. Brouwer van de marine-kazerne te Willemsoord naar den ra diodienst te Amsterdam, de sergeant-schry- ver A Velt van het wachtschip te Vlissingen naar het wachtschip te Willemsoord en de majoor-schrijver P. C. Vyn van het wacht schip te Willemsoord naar de marine-kazerne te Willemsoord. De officier-vliegers 3e klasse J. Pley en E. Martare, dienende by het vliegkamp de Kooy, worden 24 dezer ter beschikking gesteld.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1