1000 500 300 25 PL0UVIER VOOR UW WARME PANTOFFELS GRATIS WOENSDAG 17 DECEMBER IEDER 68e Jaargang 1930 IjBONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en.de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Ifiaiico door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ;e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct |»i: firma I. YJS DE ïtlDf Ir., Ilalslml 55-60, Vlissingen. Tnlil. 10. fistiektaini 66)61 1 Verschijnt dagelijks, uitgezonden! op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws SPORT est, klarinet, zang en 6.207.20 en 10.00 i Kerstconcert, orkest, Jramofoonplaten. 12.25 7.058.00 Orkestcon- ncert. Daarna berich- Iconcert. >.4011.20 Voordrach- 2.15 Gramofoonplaten. 1-202.05 Gramofoon- Irachten en berichten. -1.20 Lezingen en les- :erdenking Simon Bo en daarna tot 11.50 NIE TUSSCHEN 5UID-AMERIKA. ister-general heeft in deeld, dat hij hoopte, en een directe radio- et Argentinië in ge en genomen. Uruguay elijk aangesloten wor- Bovendien heeft men toekomst een directe ■binding met Brazilië SN LUISTERAARS GDE STATEN. handel van de Ver- ïerika schat het aan- nd op 13.478.600.Eigen- ïeling van dit aantal Vereenigde Staten on. ouding is als de aan- w York, Californië en este automobielen en ellen, terwijl de staat ninste heeft. LRTLIJNEN Rott. van Hamburg c. van Perim c. v. Walvischbaai ec. te Sabang ec. van Leixoes 14 Dec. van Gibraltar 3 Dec. te Belawan 14 Dec. te Suez Dec. van Marseille m. 15 Dec. v. Londen >ec. te Tanga 14 Dec. Las Palmas ec. Finisterre (uitr.) 13 Dec. van 13 Dec. van Suez van Hongkong Jatavia n. Amst. Dec. te Londen Batavia n. Rott. atavia van Rott. New-York v. Rott. 14 Dec. v. La Coruna L5 Dec. 12 u. 800 myl Dec. van Bahia 0ERSEN 16 December 1930, icieel) oersen. erkoopen. .48%Londen jjn 59.16—59.18; Parijs 9.749.78 pier. '2 Ponden 12.04'/2 59.12—59.25; Bel- -ƒ 34.80 Fransche RICHT and 781.0 te Hapa- 743.1 te Akureyrl. vond van 17 Decem- Oostelijke tot Zuide- aarbewolkt. Wellicht atuur om het vries- VLISSINGEN 11.77 23.49 12.04 0.34 12.47 uto's* Fietsen tuigen. ber uur 4.15 4.15 4.16 DA zakelijkheden» en, enz. Voordrachtavond A. v, 8.15 uur. - Soirée-amusante, 1", „de Oude Vriend- URG. Concertvereenl- Concert- en Ge- Kunstavond Emilö >urg, 8 uur. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreflendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—6 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. he abonné's in 't bezit eener s, zijn GRATIS verze- I tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger hANüESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIüINü „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de iJLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Januari VLISSINGEN, 17 DECEMBER. Zitting van den gemeenteraad. De eerstvolgende zitting van den. gemeen- Iteraad zal gehouden worden op Vrijdag 9 Januari. Winkelsluiting. Wij brengen in herinnering dat van 47 tot er. met 24 December de winkels tot des I avonds 10 uur geopend mogen blijven en eveneens op Oudejaarsdag. Een Hetfermansavond. Concertgebouw. Het Groot Volkstooneel onder regie van Herman Bouber is gisterenavond voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en dé afdeeling Vlissingen der Vara opgetreden, met een trits van één-acters, die door haar rangschikking in staat stelden om den avond die somber begonnen was, vroolijk te doen eindigen. Jammer, dat dit einde zoo laat kwam, wat misschien had kunnen vermeden worden door de pauzes wat korter te doen din, want een groote pauze van ruim 40 mi nuten is toch werkelijk veel te lang. Geluk kig werden deze pauzes op zeer prijzenswaar dige wijze aangevuld door het trio-Vleugels, van wier prestaties niet voldoende is kunnen genoten worden door de roezemoezige drukte in de goed-bezette zaal. De avond werd geopend met de opvoering van Nocturne, waarin we het spel van de twee hoofdpersonen, Roeland, den verlamde en Bregitta, zijn gedienstige, die hem vroeger in stilte heeft bemind, om strijd hebben be wonderd. Wat heeft Coen Hissink de moeie- Hjke houding van den verlamde kostelijk vol gehouden, wat was Bregitta een typische huishoudster, die haar innig medelijden met Roeland verbergt onder een vloed van grap pige gezegden. Wat is het tegenspel van Mien Erfmann—Sasbach en Coen Hissink in die tooneeltjes schitterend, waarin ze bekent hem 24 jaar zoo zielslief te hebben gehad en waarin hij haar de bekentenis doet door het verwisselen van een met een prijs uitgekomen lot haar voor een groot bedrag bestolen te hebben. Het scherm zakt by de wanhoops- scène, als zij, door die bekentenis tot heftige verwijten gebracht, ten slotte bemerkt, dat hij misschien juist wel door die verwijten gestorven is. In het tweede stuk „Het kind" wonen we den innerlijken strijd van den geneesheer bij, die bemerkt, dat zijn pasgeboren kind blind is en die in consult met specialiteiten van de volmaakte ongeneeslijkheid ervan doordron gen wordt. Het piekeren over de toekomst van den jongen, waarbij hij vertrouwelijke gesprekken met zijn vrouw daarover vermijdt, brengt hem er toe den stumper, die, als hij grooter geworden is, tastende door de vijan delijke, onbetrouwbare wereld zal moeten gaan, met één enkele kleine dosis vergift uit lijden te helpen. De uitvoering daarvan wordt hem door zijn vrouw belet. Wat hebben to dit stukje Eberhardt Erfmann en Frida ons als de dokter en zijn vrouw kostelijk, natuurlijk spel te zien gegeven. Maar ook Coen Hissink als de huisvriend-dokter mocht er wezen, zoowel als Nelly Ernst, die gevoelig spel vertoonde, zoowel in de tooneeltjes met baar vriendin, de doktersvrouw als met den dokter-zelf, wien ze, door vertrouwelijke me- dedeeling van de woorden van zijn vrouw, °ver het doode punt heenbrengt. Waren we in de twee dramatische schetsen gebracht in een eenigszins weemoedige, ge drukte stemming, deze was spoedig geweken bij de vertolking van „het Kamerschut". Reeds dadelijk na het rijzen van het scherm barstte de vroolijkheid los bij het zien vrfn dat kittige, goed getypeerde dienst meisje van Marietje Kersbergen, die, in .dienst bij het jonge echtpaar Nelly Ernst en Jan Seves, vlot en natuurlijk speelde en acteerde. Het echtpaar zelf chargeerde de groote bezorgdheid, welke zich o.a. uitte in het onophoudelijk over het kamerschut naar de baby kijken het maskeeren van het licht, 4at nochtans niet over de beschutting heen drong het beluisteren van geeuwtjes eti zuchtjes, alsof het kinkhoest was, zeer aar dig. Maar die gemoedsstemming bereikte haar toppunt, toen Eberhardt Erfmann en Mien Erfmann—Sasbach als grootvader en grootmoeder op bezoek kwamen. Wel waren die twee acteurs goed in die creaties, wel gaf Erfmann een aardige uitbeelding van den grootvader, die wereldwas is en ook voldeed de typeering van de altijd invallende groot moeder, maar toch leek ons deze laatste wel een tikje te veel gechargeerd. „Im grossen und ganzen" kunnen we, ook in het spel van Coen Hissink als de vriend heel veel goeds waardeeren en we kunnen dan ook niet na laten, om een woord van dank en lof te bren gen aan den onzichtbare in deze één-acter- tjes, aan den man, die de typeering en aan kleeding bezorgt en die al die menschen tot een harmonisch geheel maakt. We zeiden het reeds in de bespreking van „Geef ons arbeid", de heer Herman Bouber heeft als regisseur een groot deel van het succes dezer opvoering voor zijn rekening te nemen. en stilliggend om zijn eigen as te draaien, volgens een systeem waarop door de firma Smit octrooi is aangevraagd. Beloodsen der schepen voor de Schelde. De te IJmuiden gestationneerde stoom- loodsboot No. 3 heeft in een betrekkelijk zeer korten tijd alle aan boord zijnde Vlissingsche loodsen op voor de Schelde bestemde schepen weten over te zetten. Het vaartuig is weder om met andere loodsen aan boord van IJmui den voor den kruistocht nabij de Haaks ver trokken. Indien alle kruistochten op zulk een voorspoedige wijze verloopen, kan het Nedeil. Loodswezen deze nieuwe proef als geslaagd beschouwen, Evenwel zal het Belgisch Loods wezen ook niet blijven stilzitten en ongetwij feld binnenkort modern materiaal voor den Noordelijken kruispost disponibel stellen. Onderlinge brandverzekering van onroerende goederen. Daartoe uitgenoodigd door den heer C. Zwagerman, rijkszuivelconsulent voor Zee land, werd Maandag jl. ten zijne kantore te Middelburg, door afgevaardigden van de coöperatieve aankoopvereeniging „Eiland Walcheren", de coöperatieve veilingsvereeni- ging „Eiland Walcheren", den ring Walche ren van Coöperatieve Boerenleenbanken, de coöperatieve melkinrichting en zuivelfabriek „Walcheren", de onderlinge brandverzekering voor onroerende goederen „Onderlinge Steun", de onderlinge verzekering tegen brand van onroerende goederen „Helpt Elkander" en de afdeeling Walcheren der Z.L.M. een vergadering gehouden. Door den rijkszuivelconsulent, die deze ver- Door genoemde ambtenaren werden, ver borgen in kisten, aangetroffen, verscheidene duizenden boekjes sigarettenpapier en een groote partij fleschjes eau de cologne, welke voorraden door de kommiezen werden in be slag genomen. Verdachte was verschenen en werd rechts kundig bijgestaan door mr. Houten, advocaat te Breda. Een achttal kommiezen die de huiszoeking hadden verricht, werden gehoord, 'en bleven bij hun destijds opgemaakt proces-verbaal. Verdachte door den politierechter onder vraagd, zegt niet geweten te hebben dat hij die goederen niet in huis mocht hebben. De rijksadvocaat mr. Van Walsum te Rot terdam, is van meening dat den invoerder van goederen het gemakkelijk wordt gemaakt. daar hij die goederen, welke gesmokkeld zijn kan opbergen, waardoor een groot bedrag aan invoerrechten wordt ontdoken. Volgens spr. zijn in dergelijke gevallen zware straffen op zijn plaats. Aan belasting is er ontdoken een bedrag van 1278.70. Volgens spreker wist verdachte zeer goed, al is hij geen geboren Aardenburger, dat verboden nederlage in eer ste linie zwaar gestraft wordt. Er is verdachte een transactie aangeboden van 1293.64, wel ke hij heeft geweigerd. De rijksadvocaat eischt thans een geld boete van 12787.70, zijnde tien maal het bedrag aan ontdoken belasting. De verdediger van verdachte zegt, dat in Nederland meestal sigarettenpapier verkocht wordt beneden den prijs van invoerrecht. Vol gens spr. is het rijk niet benadeeld en heeft verdachte slechts een geringe winst willen maken. Verdachte wist niet, dat hij gezondigd had, want waarom zou hij zich blootstellen „Luxor"-theater» Club No. 77. De zonde. De voornaamste gebeurtenissen van den laatsben tijd laat het Ufa-journaal aan ons oog voorbijgaan, een grappige comedie vol tooit het voorprogramma en dan komt het eerste hoofdnummer, een verhaal uit de don kere hoeken der groote stad, wat alle gele genheid biedt om te genieten van de angst sensaties en politie- en detective-verrichtin gen, die zoo gaarne door het publiek worden ondergaan. De club bestaat uit misdadigers en het is raadzaam om maar uit de handen van die landhaaien te blijven. Als men er eenmaal onder verzeild is geraakt, gaat het zeer bezwaarlijk zich er aan te ontworstelen. Het gelukt dit Dolly Andrew (Mary Astor) met den steun van den detective Burke. Zij begint een beter leven, sluit een zeer gelukkig huwelijk en leeft als in het paradijs tot het bendelid Zwarte Daan haar met een bezoek komt vereeren en dreigt haar verleden aan haar man te onthullen, tenzij zij een flinke som gelds stort. Ook nu brengt de detective uitkomst. Hoe en wat, dat zult u zelf wel zien. Een zeer goed geslaagde film, tot in de de tails berekend op spanning, uitmuntend door prachtig spel. Als tweede hoofdwerk gaat de Sapho-film „De zonde", een rolprent van actie en harts tocht, waarin de bekoorlijke Agnes Mos jou- kine-Petersen als Grita een kracht van bui tengewone veelzijdigheid blijkt. Zij rijdt maar een rare schaats, dit mooie meisje. Ontslagen op een kantoor wegens verduistering, wordt ze liefderijk opgenomen in het gezin van een schoolvriendin, wier vader ten slotte voor de verleiding bezwijkt. Buurvrouwen zijn als re gel goed van verschillende toestanden op de hoogte 't lekt uit, zij gaat er van door en de architect Dahl, slaaf van zijn hartstochten, volgt haar. Hij blijft in haar netten verstrikt, tot een oud vriend van Grita al te vrijpostig wordt. De ontgoocheling is vreeselijk, moord, gevangenis, een gebroken man, die naar vrouw en dochter verlangt. De terugkeer. Zijn vrouw is niet meer. Zijn dochter is gehuwd en hij is grootvader geworden. Vergeving. Een zeer goede speelfilm, die tot nadenken stemt. De muziek zorgt voor passende begeleiding. Het was gisterenavond goed bezet in Luxor. We verwachten dit ook voor de nog restende dagen van deze speelweek, met dit nieuwe program, wat het wel doen zal. Nieuwe veerboot voor den dienst VlissingenBreskens. Aan de firma Smit te Slikkerveer is, naar de „N.R.Ct." meldt, opgedragen de levering van de electrische voortstuwings-installatie van de nieuwe veerboot, bestemd voor den dienst Vlissingen—Breskens, welke bij de Rotterdamsche Droogdok gebouwd wordt. De bediening van de machines zal geheel van de brug af direct door den navigator zelf ge schieden. Behalve de gewone navigatie-bewe- gingen zal dit schip ook in staat zijn een zuitfere zijwaavtsche beweging uit te voeren gadering presideerde, werd het doel der ver gadering nader uiteengezet. Met algemeene stemmen werd besloten tot het oprichten van een propagandacommissie, wier taak het zal zijn (o.a. door het verspreiden van geschrif- jes, het doen houden van lezingen en andere middelen) de samenwerking, te bevorderen van den boerenstand op Walcheren. Een sa menwerking, welke vooral in dezen crisistijd, ten zeerste noodzakelijk is, wil de boer in de komende jaren zijn onafhankelijkheid kun nen handhaven en zijn maatschappelijke po sitie kunnen versterken. De kosten welke aan deze propaganda zul len zijn verbonden, denkt men te bestrijden uit een te vormen fonds, waarin de vertegen woordigde vereenigingen een bedrag zullen storten in verhouding van hunne draag kracht. Het is niet de bedoeling een jaar- lijksche contributie te heffen. Besloten werd uit de aanwezigen, die te zamen de propagandacommissie vormen, een dagelij ksch bestuur te benoemen. Daarin werd benoemd tot voorzitter de heer J. W. van 't Hoff, burgemeester van St. Lau rens, tevens voorzitter van den ring Walche ren van Coöperatieve Boerenleenbanken, ter wijl als secretaris zal fungeeren de heer M. A van Varik Jzn., directeur van de coöperatieve melkinrichting en zuivelfabriek „Walcheren". Tot derde lid van het dagelij ksch bestuur, te vens penningmeester, werd benoemd de heer A. Aarnoutse te Gapinge. Op verzoek van den heer J. H. Geschiere te Grijpskerke, voor zitter van de coöperatieve aankoopvereeniging „Eil&nd Walcheren", neemt de rijkszuivel consulent als adviseerend lid zitting. Daar de verschillende afgevaardigden nog met hunne besturen voeling moeten houden hoopt de commissie na 1 Januari 1931 hare werkzaamheden te kunnen aanvangen. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud bij A. Ver sluis, Oranjeplein A 10. AARDENBURG. Morgen zal te Middelburg de onderteeke- kening plaats hebben van de slotakte inzake de verdeeling der gast- en weeshuisgoederen te Aardenburg. Hiermede zal dus een reeds zeer lang han gende kwestie definitief tot een oplossing zijn gebracht. RECHTSZAKEN Verboden nederlage. Voor den politierechter te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen den winke lier H. P. te Aardenburg, ten wiens huize in November 1929 door de kommiezen der be lastingen een huiszoeking was gedaan, omdat hu ervan verdacht werd, goederen in voor raad te hebben, die aan den accijns waren ont-, trokken, zgn. verboden nederlage. aan zoo'n reusachtige groote boete. Spr. is van meening, dat de politierechter de be voegdheid heeft een lagere boete te geven, als de rijksadvocaat vordert. Hij hoopt, dat deze daarvan gebruik zal maken, een boete van 250 acht hij voldoende. De politierechter veroordeelde verdachte daarop tot een geldboete van 1000 of drie maanden hechtenis. Bevestiging vonnis gevorderd. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage, eischte giste ren bevestiging van het vonnis van den Krijgsraad te 's-Bosch, waarbij M. F., mare chaussee te Westkapelle, werd veroordeeld tot een geldboete van 25 of 25 dhts., wegens mishandeling van den gemeenteveldwachter V. te Biggekerke, door dezen met een gum mistok op diens hoofd te slaan, tengevolge waarvan hij bloedend werd verwond. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens met een rijwiel de linker zijde van den weg houden G. B. te Zoute- lande 5 b. s. 5 d. h.H. P. P. V. te Oost- en West-Souburg f 3 b. s. 3 d. h.met een mo torrijtuig rijden, zonder twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen J. B. te Dordrecht 25 b. s. 25 d. h.met een rijwiel zonder licht rijdenB. J. H. v. D—S. te Vlissingen en H. A. en J. L., beiden te Koudekerke, ieder 5 b. s. 5 d. b.idem mot voertuig P. de B., te Koudekerke 5 b. s. 5 d. h.B. L. Sz. te Serooskerke 3 b s. 3 d. h.P. I. te Koudekerke f 2 b. s. 1 w. t. niet voldoende uitwijken op een rijwielpad V. F. A. N. te Middelburg 10 b. s. 10 d. h. handelen in strijd met artikel 86 d van het reglement op de wegen en voetpaden in Zee land G. J. te Serooskerke 5 b. s. 5 d. h.te Vlissingen zonder vergunning van Burg. en Weth. voorwerpen, ndere dan gedrukte stuk ken, langs de huizen te koop aanbieden E. D. te Beverwijk 5 b. s. 5 d. h.te Vlissin gen met een rijwiel rijden op een verhard voetpad J. W., gedomicilieerd te Middelburg f 3 b. s. 1 w.t. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee 2e klasse A. A. Fresco, wien vergund is uit Oost-Indië te repatriee- ren is 10 dezer aan boord van de „J. P. Coen van Tandjong-Priok vertrokken. De luitenant ter zee 2e klasse A. C. van Versendaal wordt 19 dezer overgeplaatst van Hr. Ms. politievaartuig „Nautilus" op het wachtschip te Willemsoord. Bij Kon. besluit van 15 December zijn be vorderd tot luitenant ter zee der 2e klasse de luitenants ter zee der 3e klasse L. Guiot en H. Webb, met ingang van den datum van dit besluit, en M. J. Renaud, met ingang van 29 December. Ondervolgende onderofficieren zijn aange wezen om den 18en Februari a.s. per s.s. „Tjerimai" naar Oost-Indië te worden uitge zonden Majoor-telegrafist J. Labruijere, sergeant konstabel J. Vos, sergeant-hofm. W. G. C. van Grunderbeek, id. C. J. A. Fraanje, sergt.- torpm. A. Jansen, id. G C. van Aken, sergt.- macht. T. de Boer, sergt. der mars. P. C. Goe- bert, sergt-macht. W van der Wal, sergt.- hofm. B. van der Put en sergt.-vlgtm. J. Houtzager. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse K. van Dorsten wordt dezer dagen, van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië per particuliere gelegenheid hier te lande terugverwacht. Bij Kon. besluit van 15 December zijn, met ingang van den datum van dit besluit, de adspiranten officier-vlieger W. Dusseldorp, J. G. Plantinga, C. J. van der Graaff, A. A. van Laer en G. C. M. Scholten benoemd tot of ficier-vlieger der 3e klasse bij de Koninklijke marine. De sergt.-kok G. J. Streeder is aangewezen' om den 27en Januari a.s. per s.s. „J. P. Coen" naar Oost-Indië te worden' uitgezonden. De le luitenant F. G. van Altena van het 14e Regt. Inf., wordt werkzaam gesteld bij den Vrijwilligen Landstorm van het Land storm Verband Bergen op Zoom. Biljarten. Hier ter stede is met aanvankelijk 14 leden opgericht een Walcher- sche biljartclub, genaamd Amateurs Biljart Club. Het doel dezer vereeniging is het bevorde ren der biljartsport door vereenigingen en onderlinge wedstrijden, zich aan te sluiten bij den bij den Nedeïlandschen Biljartbond en onderricht aan de leden te doen geven door een beroeps-biljartspeler. Het secretariaat is gevestigd Spuistraat 58, Vlissingen. Biljartliefhebbers verwijzen wij naar ach terstaande advertentie. AANBESTEDINGEN Door Ged. Staten van Zeeland werd heden aanbesteed het uitvoeren van verbeterings- werken aan gedeelten van den weg tusschen Biggekerke en Westkapelle, genoemd onder no. 15 letters D en C, van het provinciaal wegenplan voor Zeeland. Raming 94.000. Inschrijvers de heeren I. Lagace, Koude kerke 102.100; H. Terminga, Vught 94.959 C van der Klippe, Vlissingen 94.793 J. J. Jsnsen, Middelburg 94.700 L. G. J. van de Ven, Koudekerke en W. Wandel, Schoon- düke 93.745 P. J. van de Sande, Breskens 93.443 A. van der Straaten, Hansweert 92.850 P. Dekker, Veere 92.260 M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's Heer Arends- kerke 91.592 F. Duijnhouwer, Sas van Gent 91.421H. Geldof, Serooskerke (W.) J 89.925 J. H. van de Ven, Vlissingen 89.874 en A. A. de Wilde, Middelburg 87.880. De rijkswaterstaat heeft te Haarlem aan besteed het leveren van drie stoomponten met toebehooren ten behoeve van de wijzi ging en verbetering van de pontveren over het Noordzeekanaal bij de Hembrug en te Buitenhuizen a. voor 1 pont, b. voor 2 pon ten, c. voor 3 ponten. Ingekomen waren 24 biljetten. De laagste inschrijving voor de 3 ponten was van de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Amster dam voor 509.700. Door de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier was ingeschreven a. voor 221.700 b 429.000 en c. 635.000. KLEINVEETEELT Beter pluimvee. „En welke kippen z(jn nu wel de beste was gewoonlijk een der ons gestelde vragen, toen we nog voldoenden tijd tot onzer be schikking hadden om het land door te trek ken om Pluimveeteelt-lezingen te houden. En ons antwoord was dan „De kippen die het meeste eiergeld opleveren en het minst aan onderhoud kosten of voor den kleineren liefhebber die dieren welke hem het meeste genoegen geven." Een vaag antwoord, zullen de lezers zeggen en inderdaad is het ook vaag, maar in dit geval toch het eenigst juiste. Want we zullen het wel uit ons hoofd laten om te zeggen dat b.v. de Leghorns, de Wyandottes, de Barnevelders, enz. de beste zijn, omdat in die rassen weer zoo heel veel

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1