500 300 25 PL0UVIER VOOR UW WARME PANTOFFELS :erste blad VRIJDAG yi 68e Jaargang fcTfirma F. VAN DE VELDE Ir., If/alslraai 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag eo algemeen erkende Christelijke Feestdagen Itads-cn Provincienieuws BUITENLAND )ORWERPEN Politie te Vlissingen gevonden is gedepo- inderhandschoentjes bril in étui2 gial en dop van vulpen- igen te bekomen zyn bels bij Van Rosevelt, enspet bij Andriessen' ond bij Braat, Oudé kinderhandschoentje 12 gouden zegelrin- lijverstraat 54vul- t) bij Lentink, Groo- tdtaschje, inhoudende 3os, Clijverstraat 47 id bij Van der Want, ch leerboekje bij De :elaarstraat 100ge- j De Vries, Dyksfcraafc lei-handschoentjes by 5 kinderportemon- ielbelastingplaatje by kinderschoen by wollen kinder- Verkuijl Quakkelaar- met fluit bij De Vey, sleutels aan touwtje ïjkstraat 8; gebreide dderspoorlaan 7da- loud bij De Bruijne, at 100 kinderporte- 'en Ewoudstraat 66 ïard. Breewaterstraat men bij Brinkhaus, leutel bij Alewijnse, sierspeld met steen- rksche weg 38ry- itui bij Van Eenen- 3startsleutel by ian 6 rijwielbelas- ikker, Oost-Souburg- irg en damespantof- n Ewoudstraat 7. RTLUNEN amburg v. Bremen ec. te Barbados ran Havana Dec. te Suez 10 Dec. Kaap del /elt" (uitr.) p. 9 Dec. Batavia n. Amst. Soerabaya van Rott. 10 Dec. v. Singapore te Batavia van Rott. Dec. v. Gibraltar uisr.) 10 Dec. 12 u, ►uth Dec. Dungeness Dec. van Port Swet- te Port Said van Santos >tt. naar Batavia p. 8 Dec. Perim >ec. Suez te Sabang New-York n. Rott. van Genua No. 293 1930 IERSEN 11 December 1930. icieel) ersen. .■rkoopen. 2.483/3Londen lijn 59.21—59.25; Parijs 9.749.77 lier. Ponden 12.04i/2- -ƒ 59.32Belgische Fransche Francs iJCHT 776.g te Vardö. 734.4 te Vestma- ond van 12 Decem- wellicht stormach- dijke wind, betrok-, ïgenbuien, later mo- aringen, des nachts r. tingsdienst. edenmorgen om 8.45 est op uw hoede edenmorgen te 11.25 >rdt verwacht storm vind zal naar rechts VL1SSS "EN 5.41 6.44 18.26 19.32 Jto's, Fietsen Jigen. >er uur 4.15 4.15 DA akelykheden» n, enz. Voordrachtavond A. 8.15 uur. LISSINGSCHE COURANT jjfJNEMENTSPRIJSVoör Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, jucodoor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rriden bij weltelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. Lbonné's in 't bezit eener Ulis, zijn GRATIS verze- j tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bijdood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ^GESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" I nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 12 DECEMBER. Lezing C.K.W.O. werd voor de C.K.W.O. in k Nieuwe Kerk een lezing gehouden door ds. uit Rotterdam, die begon met de dedeeling dat door een misverstand zij- Is het onderwerp, waarover hij spreken de, abusievelijk was gepubliceerd. Spreker niet behandelen „De val van Babyion", i met goedvinden van het bestuur „De sborgenheden van het Paradijs". Tazelaar behandelde dit onderwerp in gedeelten en sprak eerst over „Het Pa- uit het verleden" en wees op de groote enstelling welke er bestaat tusschen ologie en geologie over het ontstaan der jide, De eerste werkt met ontzettende ge- tUen en een rijke fantasie en baseert haar overe resultaten o.a. op verschillende geda- j vondsten. Voor wie buigt voor de autori- dt van den Bijbel bestaat er geen tegen- tusschen Schriftuur en natuur en preker wees er op dat de moderne weten- iap reeds op vele punten den ouden Bijbel reiijk heeft moeten geven. Het Bijbelsch scheppingsverhaal is uiterst (ober en vaststaat, dat er op eiken schep- gdag veel meer gebeurd is dan de Schrift mededeelt, en spreker denkt bijv. aan de •ereld der insecten, mineralen en microben. Er is een opklimming in de dagen der repping, tot deze zijn hoogtepunt vindt in schepping van den mensch. Deze is de uleinding der gansche schepping. Er is iets hem dat niet van deze aarde is. De ensch werd als het centrum gezet in den lof van Eden. Waar deze hof precies ge- is, is niet met zekerheid te zeggen. Onbeschrijflijk schoon is deze hof van den geweest. De arbeid was den mensch se lust en geen last. Het gansche leven was fr anders. De mensch voedde zich met uchten, de dieren met kruiden en groenten. Aan de hand der Schrift zette spreker uit- dat er vóór den zondvloed geen regen is feweest, maar een dauw die de aarde be vochtigde. Er was geen koude, geen ijs, geen peerkring. Over de geheele wereld was een iichtbaar makend, warm klimaat. Tot zelfs i de Poolstreken zijn hier nog overblijfselen an te vinden, bijv. op Groenland. De mensch heerschte over al het gescha de, kon ook wonderen doen, als Christus, ook niet als Gods zoon maar als ondeloos mensch, wonderen verrichtte. Aan dezen paradij stijd is door de zonde een atydig en spoedig einde gemaakt, en is de Jaensch zwerver en balling geworden. De zondvloed bracht eveneens geweldige Veranderingen, en vandaar de snelle daling den leeftijd van den mensch. In het tweede deel van zijn rede behan- Tazelaar het Paradijs in de toe komst. Ook hierover is de H. Schrift zeer De legende zegt, dat het kruis van |Christus was gemaakt van het hout van den des levens uit het eerste paradijs. Hier- |ln ligt rijke symboliek, daar de verlossing der l&enschheid en der geheele wereld volbracht pordt door het sterven van Christus. Het [kruis van Golgotha aldus eindigde spreker r heeft den weg naar een. ander en beter paradijs ontsloten. De marktkoopliedentrein Middelburg— Vlissingen. De marktkooplieden, die Donderdags de I markt te Middelburg bezoeken hebben giste llen hun groote vreugde en dankbaarheid ge- |tóond voor het ten hunne behoeve inleggen Iran een extra-motortrein op de Donderdagen 17.16 uur van Middelburg naar Vlissingen. I Tegen kwart voor 5 uur heerschte er groote I drukte aan het station Middelburg, omdat de imansgoederen werden aangevoerd en er laltyd geruime tijd noodig is om deze te be- I vrachten en men deze eerste maal nog eeni- 'V oogenblikken wilde overhouden om aan in dankbaarheid uiting te geven. Toen dan I ook de goederen, die bestemd waren om met i trein van 19.02 naar Holland te worden I vervoerd, waren bevracht, vereenigden de on- I geveer 65 kooplieden zich in de derde klasse I Wachtkamer en verzochten zij den stations- chef, den heer T. van den Burg, zich bij hen k voegen. De woordvoerder der kooplieden (van I enkele koopvrouwen), de heer I. Witmont uit I Amsterdam, gaf in wel gekozen woorden I biting aan de groote vreugde van allen en I noeQide het een unicum, dat voor kooplieden een extra-trein wordt ingelegd, zooals thans hier is geschied. Waar zij dikwijls critiseeren, is het hun nu een behoefte hun dank uit te spreken en al gaat die dank in de eerste plaats uit naar de directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, men wil haar huldi gen in den persoon van den chef, die door zijn gunstig advies, evenals zijn collega te Vlis singen, zooveel heeft gedaan om dit resultaat te bereiken. Dank brengt spreker ook aan den chef en zijn personeel voor de groote hulp aan allen, toen zij nog slechts 10 minuten hadden om met autobussen den mailtrein te Vlissingen te kunnen halen, door toch nog voor de bevrachting te zorgen. Onder aan bieding van een stoffelijk bewijs van waar deering, uitte spreker den wensch, dat men ook in de toekomst op de medewerking van den chef zal mogen blijven rekenen. De heer Van den Burg bracht dank voor de waardeerende woorden en gaf de verzeke ring, dat hij ook in de toekomst, waar moge lijk, allen gaarne ter wille zal zijn. Hierop werd plaats genomen in den ge- reedstaanden motorwagen, maar alvorens deze zich in beweging stelde, nam de heer B. van Gich het woord en richtte ziph tot den heer Witmont. Spreker weet wel, dat de or ganisatie het resultaat heeft bereikt, maar ook, dat het speciaal het werk is van den heer Witmont, die geploeterd heeft en einde lijk dit resultaat heeft bereikt. Namens allen, die dank zij het werk van hun voorman, we kelijks 50 cent van de bus besparen en toch vroeg thuis kunnen zijn, brengt spreker hem hulde en biedt hem onder applaus een ever sharp en een opschrijfboekje aan, terwijl hij hem het kruis van verdienste op de borst spelde. De heer Witmont verzekerde, dat als hij had geweten, dat men hem wilde huldigen, De malaise. De lompensorteerderij te Arnemuiden zal worden stopgezet. Hierdoor komen 35 perso nen zonder werk. De meelfabriek te Sas van Gent zal wegens de malaise voortaan maar 5 dagen per week werken. Boerderij afgebrand. Gisterenavond is onder de gemeente Se- rooskerke (W.) door tot nog toe onbekende oorzaak totaal afgebrand de boerderij „Pau- lineburg" van den landbouwer A. Een groote voorraad hooi, stroo en graan, henevens eenige landbouwmachines gingen daarbij ver loren. De plaatselijke brandweer stond tegen het vuur machteloos. Verzekering dekt de schade. Auto tegen een boom gebotst. Woensdagavond heeft op den rijksweg Oostburg-Draaibrug een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto reed tegen een boom, met het gevolg, dat twee personen ernstige verwondingen opliepen een hunner werd naar het St. Antonius gesticht te Oostburg vervoerd, terwijl de ander ernstig aan het hoofd werd gewond. De auto was grooten- deels vernield. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. Ingetrokken overplaatsing. Door den minister van justitie is ingetrok ken de beschikking, waarbij de rijksveld wachter brig, titulair J. van de Velde, werd verplaatst van Axel (Kijkuit) naar Herwij nen, en is hij met ingang van 1 Januari a.s. verplaatst van Kijkuit naar Wissekerke. Onze eerste vrouwelijke doctor in de handelswetenschap. Gisterenmiddag heeft in de Ned. Handels- hoogeschool de promotie tot doctor in de handelswetenschap plaats gehad van mej. W. H. van der Goot, op proefschriftDe beste ding van het inkomen, en stellingen. Mej. Van der Goot, ofschoon geboren te Pretoria, is Nederlandsche, en is de eerste vrouwelijke doctor in de handelswetenschap in Nederland. Prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr. was haar promotor. Op de promotie, die uiteraard veel belang stelling trok, volgde een geanimeerde receptie, waarbij vele leden van den senaat, in toga en baret, leden van de Rotterdamsche vrouwe lijke studentenvereeniging, vertegenwoordi gers van andere studentenvereenigingen, stu denten, oud-studenten en verdere belangstel lenden der jonge vrouwelijke doctor hun ge- lukwenschen kwamen aanbieden. Het hoofdonderwijzersexamen. Een bijvoegsel tot de „Nederlandsche Staats courant" no. 239, bevat verslagen van de in 1930 gehouden examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid als hoofdonderwijzer (es), met een overzicht van den uitslag der examens. Van de 2953 candidaten slaagden er 1130 (o.w. 343 vrouwelijke). MARINE EN LEGER Bevorderingen bij de marine. Met 1 Decembersergeant-ziekenverpleger P. Smaardijk tot majoor-ziekenverpleger, korporaal-ziekenverpleger K. Kwak tot ser geant-ziekenverpleger, korporaals der mari- hij zich daartegen zou hebben verzet. Hem komt geen dank toe, want hij heeft slechts zijn plicht gedaan. Het is niet zijn werk, maar dat van de organisatie, want alleen kan men niets bereiken. Na aankomst van den „markt-kooplieden- trein" te Vlissingen, wilde men ook den sta tionschef dank betuigen voor zijn medewer king. Het kostte wel eenige moeite den sta tionschef, den heer G. D. J. Hartman, over te halen zich bij de kooplieden in de derde klasse wachtkamer te voegen, maar ook hij kon zich niet aan de huldebetuiging onttrek ken en was het weer de heer Witmont, die hier eerst wees op de hulp van den chef, toen een marechaussee wat onhandig optrad en later voor het plaatsen van een derde klasse rijtuig in den mailtrein en nu voor de derde maal door zijn gunstig advies over het in leggen van dezen motortrein. Spreker hoopte, dat als er in de toekomst nog wenschen mo gen zijn, de chef een zelfde gedragslijn zal volgen. Ook den chef werd een klein stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. De heer Hartman dankte voor de gesproken woorden en zeide dat men als ambtenaar meer gewoon is aan aanmerkingen over za ken, die men zelf niet mag veranderen. Daar om doet het te aangenamer aan nu woorden te hooren, die van waardeering getuigen. Ook deze chef zegde medewerking in de toekomst toe. Het trof zeker niet gelukkig, dat de mail boot, vermoedelijk door den mist aan de En- gelsche kust eerst te kwart over zes binnen kwam, zoodat ook de mailtrein met belang rijke vertraging vertrok. Toch was men nog vrij wat eerder thuis, dan dat men op den sneltrein van 19.02 had moeten wachten en was men af van den rit met de autobussen van Middelburg naar Vlissingen. Bovendien is de verplaatsing van den rijks veldwachter brig, titulair C. M. Beke van Hei-wijnen naar Axel (Kijkuit) nader be paald als in te gaan op 1 Januari a.s. Jaarwedde-regeling burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Bij Kon. besluit is goedkeuring verleend aan de door Ged. Staten van Zeeland ontwor pen regeling van de jaarwedden van burge meesters, secretarissen en ontvangers in onze provincie. Wij hebben destijds deze regeling reeds in haar geheel opgenomen. De gemeenten zijn in klassen verdeeld naar het aantal inwoners, terwijl voor Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee en Ter Neuzen een afzonderlijke regeling voor de jaarwedden is getroffen. Openbare middelen van vervoer. Ged. Staten van Zeeland hebben afgewe zen het verzoek van P. van Koeveringe te Waarde, om wijziging van de hem verleende vergunning voor een autobusdianst van Waarde over Kruiningen naar Ierseke, en omgekeerd, uitsluitend op Woensdagen, in dien zin, dat zal worden opgeheven het ge stelde verbod tot vervoer van reizigers in lo caal verkeer op de trajecten WaardeSchore- fcrug- en Vlake Ierseke. Oplichting. Door de politie te 's-Gravenhage is aange houden en ter beschikking van de justitie gesteld de 23-jarige tuinknecht, A. P. S. te Haamstede, die zich in den laatsten tijd te Haamstede en omgeving herhaaldelijk bleek te hebben schuldig gemaakt aan oplichting van geld, ten nadeele van verschillende per sonen. Hij gaf zich dan uit voor een zekeren Veerman, en dat hij zich zoo spoedig moge lijk naar Rotterdam of elders moest begeven, om zijn moeder, of een ander familielid, dat aldaar ernstig ziek in een ziekenhuis was opgenomen, te bezoeken voor het te laat was, en hij onderweg daarheen tot de ontdekking was gekomen, dat hij geen geld bij zich had. Door een dergelijk aandoenlijk verhaal op te disschen, slaagde hy er meermalen in de aangezochte personen een grooter of kleiner bedrag aan geld afhandig te maken. SOUBURG. Gisterenmiddag hadden alhier twee onge lukken plaats, die wonden boven wonder bei den goed afliepen. Even half vier stond voor het gemeentehuis een wagen met kolen, waarvan het paard van een motor schrok en de stoep voor het gemeentehuis opholde, om voor de bewaarschool met wagen en al weer van de stoep af te vallen. Hoewel verschei dene kinderen kort in de omgeving waren, liep alles goed af. Ook het paard bekwam weinig letsel. Even later ontstond een begin van brand in een in winkel in de Paspoortstraat, welke brand echter door spoedig ingrypen van den winkelier, tot de etalage beperkt bleef. Mel de sterke bries van gisteren zeker een geluk. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een gevonden huissleutel by Van der Meer, Nieu we Vlissingsche weg C 172. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Examens. Voor het examen als derde stuurman zyn geslaagd de heer en W. N. Boorsma en C. Kui per, leerlingen von de De Ruyterschool. Voor de akte Fransch middelbaar onder- wys B is te Amsterdam geslaagd de heer T. J. van Vree te Hulst. Aan de R.-Kath. Universiteit te Nymegen is bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid, op proefschriftRetributiën, de heer mr. A. J., J. M. Mes, burgemeester te Hein- kenszand. niers S. Mulder, J. Wolf, M. A. Venix, C. A. Clement en P. M. van der'Walle tot sergeanc der mariniers. Met 4 December majoor-ziekenverpleger F. A. L. Braad tot opper-ziekenverpleger, ser geant-ziekenverpleger D. Jongepier tot ma joor-ziekenverpleger, korporaal-ziekenverple ger P. Wakker tot sergeant-ziekenverpleger. Met 5 December majoor-konstabel J. A. Schijff tot opper-konstabel. Met 22 December majoor-telegrafist P Roosenschoon tot opper-telegrafist, sergeant telegrafist J. Reppel tot majoor-telegrafist, korporaal-telegrafist H. F. H. Kaptein tot sergeant-telegrafist. De le luitenant T. Paauwe, van het 19e regiment infanterie, is werkzaam gesteld by de He afdeeling B van het departement van defensie en in verband hiermee overgeplaatst by den staf der infanterie. De luitenant ter zee le klasse J. F. P. Op- wyrda wordt met het motorschip „Indrapoe- ra", dat 19 November van Tandjong-Priok is vertrokken, hier te lande uit Oost-Indië te rugverwacht. De luitenant ter zee 2e klasse J. N. Sluijter. die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 16 dezer met het stoomschip „Johan de Witt" uit Amsterdam daarheen vertrekken. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgespro ken Verduistering L. V., 25 jaar, tramconduc teur te Middelburg, 6 maanden gevangenis straf voorwaardelyk. Vernieling K. L., 27 jaar, pensionhouder te Zoutelande, vrijspraak. Overtreding motor en rywielwetH. V. 44 jaar, koopman en caféhouder te Wissekerke. Bevestiging vonnis waarvan beroep, met uit zondering straf, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis en intrekking rijbewys voor den tyd van 6 maanden. I. de B., 25 jaar, arbeider te Nisse. Beves tiging vonnis waarvan hooger beroep, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. C. S., 38 jaar, kreeftenhandelaar te Ier seke. Bevestiging vonnis waarvan hooger be roep met uitzondering van de straf, 25 boe te subs. 25 dagen hechtenis en intrekking rij bewys voor den tijd van 3 maanden. Overtreding Prov. reglementJ. de W., 25 jaar, landbouwer te Nieuwdorp. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep, 7.50 boete subs. 5 dagen hechtenis. VerduisteringJ. B., 37 jaar, ingenieur te Sluiskil, vry spraak. I. de R., 22 jaar, timmerm 3 nr knecht te Middelburg, 4 maanden gevangenisstraf. Openbare dronkenschap, gepleegd bij her- heling J. W., 35 jaar, werkman te Sluis. Be vestiging vonnis waarvan hooger beroep, 3 weken hechtenis en 1 jaar opzending naar een rykswerkinrichting. Doodslag op zyn patroon. De vorige week stond voor de rechtbank te Breda terecht de arbeider M. H. uit Bergen op Zoom, die na een woordenwisseling in de fabriek van de N.V. de Bie Zn. aldaar, zyn patroon met een ijzeren staaf op het hoofd had geslagen, tengevolge' waarvan deze den volgenden dag in een ziekenhuis overleed. De officier van justitie eischte acht jaar gevangenisstraf. Gisteren heeft de rechtbank bij vervroegde uitspraak vonnis gewezen en de zaak opnieuw in handen gesteld van den rechter-commis- saris, teneinde een onderzoek te doen uit* brengen naar verdachte's geestvermogens. Politieagent vrygesproken van mishandeling Het gerechtshof te Amsterdam sprak een Amsterdamschen politieagent, verdacht van mishandeling, vry. Deze zou op Hartjesdag gedurende een charge bij den overweg by het Muiderpoort- station een vrouw met zijn gummistok heb- hen geslagen. De rechtbank veroordeelde hem tot 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. De advocaat-generaal had bevestiging van het vonnis geëischt. Advertentie-zwendel. Een 41-jarig reiziger werd door de recht bank te Amsterdam wegens oplichting ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf, ter- wyl het O.M. vijf maanden had gevorderd. Verdachte had, volgens de telastelegging, een kapper bewogen tot afgifte van 3.50 voor een advertentie, welke geplaatst zou worden op consumptie-lysten, door hem gratis aan café's te leveren hoewel hij niet voornemens was, bedoelde kaarten te doen vervaardigen en af te leveren. Poging tot moord. De rechtbank te Haarlem heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den 19- jarigen landarbeider F. W. te Zaandam, thans gedetineerd, die terecht heeft gestaan wegens poging tot moord op mej. A. D. te Zaandam, op 2 Augustus aldaar gepleegd. De uitspraak luidde zeven maanden gevange nisstraf, met aftrek van de preventieve hech tenis. De eisch was geweest drie jaar gevan genisstraf. SEN SATIONEELE ONTHULLINGEN. In de Parysche editie van de Amerikaan- sche „Chicago Tribune" doet, naar V. D. meldt, een medewerkster, Anne Somers Hou se, opzienbarende mededeelingen over de ver sterkingen die op het oogenblik in België worden aangelegd in verband met een nieu wen mogelyken oorlog met Duitschland. Er wordt volgens haar te Eben-Emael (een dorp ten Z. van Canne) een fort gebouwd, uitgerust met kanonnen, krachtig genoeg om over de Nederlandsche provincie Limburg heen Aken en de omgeving ervan te be schieten. Het blad bevat verder mededeelingen om trent andere versterkingen die in België worden of zouden worden aangelegd. De for ten van Antwerpen zouden worden herbouwd en ook Luik, Dendermonde, Namen en Dinant zouden forten krygen, die met succes de mo dernste artillerie en ook het 42 cm. geschut van de Skodafabrieken zouden kunnen weer staan. Zelfs zou de generale staf versterking van Gent overwegen. Drie formidabele muren van yzer en beton zouden door België worden aangelegd in de Oostelyke helft van België, de lyn Luik—Antwerpen en als derde de lyn DendermondeNamen. Aan de Fransche grens zou geen enkel fort worden gebouwd. EEN VELDMAARSCHALK OVER DEN VREDE. Veldmaarschalk sir William Robertson, een der bekende figuren uit den wereldoorlog, heeft gisteren te Southampton by de onthul ling van een oorlogsgedenkteeken een rede gehouden, waarin hy een pleidooi heeft ge houden voor den vrede. Hy betoogde, dat de oorlog als een middel tot het beslechten van internationale geschillen thans door de ge heele wereld meer dan ooit als een mislukking

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1