1000 500 300 25 eerste blad DONDERDAG 11 DECEMBER Bij Gevatte Koude Csmanirin- No. 292 UBRIEK RTL1JNEN 68e Jaargang 1930 ■RICHT E VlüSSINGEN Uitgave: Firma VAN QE VEL8E Ir.. Walstraat 58-68. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieu ws MARINE EN LEGER BUiTENLAND 1 December. 8.00-9.55 Avro. Gra» 10.35 Morgenwij(iin„ intet. 12.00-2.0o Cout Vrouwenuurtje. 3.oo_ 1.30 Gramoioonplaten. 5.306.00 Gedeelten £.30 Gedeelten uit 1 ■ezing. 7.00—7.30 En- jzing. 8.30—10.00 Con- )0 Vaz Dias, 10.10-, •Iton-hotel te AmsteN foonplaten. .00—9.15 K.R.O, Gra, ).30 N.C.R.V Dames- Ziekendienst. 11.30-, tig halfuurtje. 12.00-. 12.151.45 Concert, oonplaten. 2.00—2.4b ten. 3.00—3.45 Hani Jramofoonplaten. 4.00 106.30 Concert, trio, .457.15 Lezing. 7.15^ 458.00 Politieberich- ing openbare getuige- r. van Joden-Christe- >ias. 10.10—11.30 Gra- 10.35 Morgenwijding, elspel. 1.20 Concert, ling voor scholen. 4,00 ideruurtje. 6.20 Le. Koersen. 6.55 Land- lcert. 7.20 en 7.45 Le st, sopraan. 9.20 Be- 40 Causerie. 10.00 Ka- bariton, viola. 11.05 .20 Televisie. 1725 M. 12.50-2.20 foonplaten. 8.20 Cor,- kwartet. 9.50 Concert 6.20—7.20 en 11.30 51.50 Orkestconcert. Orkestconcert en - 11.20—1.20 Orkest- rkestconcert en voor- ideruurtje. 7.20—9.20 menkoor. 9.40—11.50 .20 Dansmuziek. 6.55 Trioconcert. 9.05 Con- 4011.20 Lezingen en nofoonplaten. 12.15 .20 Gramofoonplaten. .50 Concert. 4.50— 7.20 Dansavond. 8.20 luitzending. 10.05 Be ert. IN HONGARIJE. an deze maand juist e zender te Budapest Dit station is er on- le aandacht van heel gen. De uitzendingen euner-muziek d. Ter gelegenheid aan van den zender mma's georganiseerd. ON ST ANTINOPEL. mdigheden kan men nd naar den zender ts met een energie van ;rkt. De uitzendingen 10.40 uur A.T. plaats. Dec. van Colombo 'an Havana van Vigo 12 Dec. 8 u. te Mar- 8 Dec. te Hamburg nden" (thuisr.) p. 8 Rott. n. Kaapstad van Duinkerken >ec. van Singapore van Rio de Janeiro ec. van Suez Manilla van Port Said Dec. Perim 7 Dec. Gibraltar te Bermuda nd 770.8 te Vardö. d 749.5 te Akureyre. avond van 11 Decem- ge, later toenemende e wind. Tijdelijko P* ïende bewolking, met ankelijk kouder, later 4.45 17.20 5.41 18.26 Vuto's, Fietsen tuigen. iber uur 4.15 4.15 MDA makeJy'kheden» en, enz. I jgONNIiMENTSHRlJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. I franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I fige landen bij wekelijksche verzending I 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct M COURANT ADVERTENTIEPRIJS. Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. I pe abonné's in 't bezit eenei s, zijn GRATIS verze- I tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1ÜINO „DE NEDERLANDSCHE DAOBLADPERS" pit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 11 DECEMBER. A. G. O. Het bestuur van A. G. O. meldt ons Vrijdag 19 December zal de heer Jac. van Elsacker op verzoek van verscheidene leden weder een voordrachtavond geven voor onze I vereeniging. In Rotterdam heeft de spreker eenige we- ken geleden een voordrachtavond gegeven I in een volle zaal, die hij geheel onder den I indruk heeft gebracht van zijn prachtvolle amatieverscheidene nummers van het Rotterdamsche programma komen ook op J het onze voor. Plaatsbespreking op Zaterdag 13 Decem- berloting te 2 uur. Vrijdag 16 Januari zullen de Vereeniga0 I Schouwspelers een voorstelling geven. De stoombootdiensten op de Westerschelde. Daar het rijk reeds voor 80 bijdraagt in I het verlies op de exploitatie der veren over I de Wester-Schelde en met betrekking tot in- I jichting en uitoefening van die veerdiensten 1 belangrijke medezeggenschap heeft, ziet de I minister van waterstaat geen genoegzame re- I den om die veren, die trouwens ook een pro- I vinciaal belang dienen, in rijksveren om te I zetten. Voor de verbetering van de aanlegplaatsen I te Hansweert en te Walsoorden zijn plannen In bewerking, terwijl met Ged. Staten van I Zeeland overeenstemming is verkregen over aanschaffing van een groote boot met voor-, achter- en zijlading, zoodat eerlang r een veerdienst voor Oostelijk Zeeuwsch- I Vlaanderen zal worden beschikt, waarmede automobielen veilig kunnen worden overgezet. Voor het veer van Hoedekenskerke naar Ter Neuzen wordt bij eerstgenoemde plaats in de nabijheid van het tramstation een be staande inlaag ingericht tot haven, welke een veilige ligplaats voor de veerbooten biedt I Aangezien verwacht wordt, dat de uit de rich- I van Noord-Brabant komende automo- bielen met het veer Hansweert—Walsoorden zullen worden overgezet, schijnt de aanschaf fing van een nieuwe boot voor den dienst HoedekerskerkeTer Neuzen vooralsnog niet noodig. Mede met het oog op de aan die aan schaffing verbonden kosten verdient het de voorkeur af te wachten, hoe het verkeer zich ontwikkelen zal. Het inrichten van de veerbooten voor hes overbrengen van spoorwegwagens verdient geen aanbeveling, omdat de spoorwijdte aan weerszijde van de Wester-Schelde verschillend is, behalve wat betreft den spoorweg van de maatschappij Mechelen—Ter Neuzen en in Ter Neuzen zeer kostbare werken noodig zouden zijn indien men het station van ge noemde maatschappij wilde bereiken. Vooflööplge verbetering gedeelte verkeersweg Bergen op ZoomVlissingen. In afwachting van de meer definitieve ver betering van het tusschen den Zanddijk nabij Kruiningen en de Schorebrug over het ka naal door Zuid-Beveland gelegen gedeelte van den op het rijkswegenplan voorkomenden hoofdverkeersweg Bergen op ZoomVlissin gen, wordt dit wegvak reeds thans van rijks wege in beteren toestand gebracht door het aanbrengen van een nieuw wegdek, terwijl tevens enkele gevaarlijke bochten worden af gesneden door verlegging der slooten. In verband met deze werkzaamheden is vergunning verleent' bedoeld gedeelte weg af te sluiten voor het verkeer met rij- en voer tuigen en vee van 7 December 1930 tot uiter lijk 11 Januari 1931. Het verkeer zal gedu rende de afsluiting worden geleid over den Zanddijk langs Hansweert (Oostzijde), Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Asperity" is gisteren van hier vertrokken naar Great Yar mouth, na alhier een lading melasse te heb ben gelost voor Bergen op Zoom. Lezing C.K.W.O» Het garnizoen te Middelburg, Gisterenavond kwam het comité tot behoud van het garnizoen te Middelburg in het Mi litair Tehuis te samen ter bespreking van Tm!: antwoord, dat de voorzitter van den mi nisterraad had gezonden op een request van het comité in verband met de vermindering van het garnizoen. Ter sprake kwam tevens de mededeeling van den minister van defensie in de memo rie van antwoord, dat hij nimmer voornemen heeft gehad het garnizoen te Middelburg op te heffen en dat dit ook thans niet in zijn voornemen ligt. By deze besprekingen kwam naar voren, dat men bij een audiëntie van dezen be windsman vernam, dat het nimmer in z ij n plan zal liggen het garnizoen te Middelburg op te heffen, maar men had dan ook voor namelijk gewezen op de groote wenschelijk- lieid het garnizoen niet te verminderen en Zeeland niet geheel van militairen te ont- blooten. Inzake het antwoord van den voorzitter van den ministerraad werd er de nadruk op gelegd, dat als bezwaar tegen een grooter garnizoen vooral naar voren is gebracht het gebrek aan voldoend en geschikt oefenter rein. Aan de hand mede van meeningen van deskundigen, was het comité van oordeel, dat ook dit motief niet opgaat en dat de moge lijkheid van uitbreiding van het oefenter rein zeker niet is buitengesloten. Het comité was tenslotte van meening, dat het zijn pogingen om het garnizoen op zijn oude sterkte terug te brengen, nog niet mag opgeven en besloot zich nogmaals met een brief tot den minister van defensie te wenden, waarin er op zal worden gewezen. dat het comité niet gerust is gesteld door hetgeen in de memorie van antwoord is me degedeeld, en waarin de vraag zal worden gesteld of de minister kan toezeggen, dat het garnizoen zal worden versterkt, als het comité krachtige pogingen aanwendt om uit breiding van het oefenterrein te verkrijgen en daarin slaagt. In den loop der discussies kwam ook naar voren, dat nu men alhier alleen de mitrail- leursafdeeling van het 14e regiment in gar nizoen heeft, het aantal manschappen in den zomer hoogstens 60 en in den winter 26 zal bedragen. Het comité zal opnieuw vergaderen als op den te zenden brief van den minister van defensie antwoord is ontvangen. Een aanhouding. Gisterenavond kreeg een inspecteur van politie te Middelburg mededeeling, dat een man bij de Langevielebuitenbrug trachtte kinderen mede naar het Bolwerk te lokken Een direct ingesteld onderzoek leidde tot de aanhouding van een gehuwden man. woon achtig te Vlissingen, vader van een groot gezin, van wien heel spoedig bleek, dat hy ook vrouwen op zeer ongepaste wijze had aangepakt. De man is naar het bureau over gebracht en het onderzoek wordt voortgezet. Besmettelijke ziekten. In de week van 30 November tot en met 6 December zijn in onze provincie voorge komen 4 gevallen van roodvonk te Tholen, 4 gevallen van diphtherie te Heinkenszand en 1 geval van poliomyelitis anterior acuta te Ossenisse. De waterleiding te Borssele, Het heeft jaren en jaren geduurd, voor dat de gemeente Borssele zich aansloot bij de Zuid-Bevelandsche waterleiding, maar einde lijk heeft Maandag toch de officieele opening plaats gehad. Nadat de burgemeester, de heer H. C. Rutgers, het woord had gevoerd, heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, de heer jhr. mr. J. W. Quarles van üfford, een rede gehouden, waarin hij o.a. wees op de ver betering en den hygiënischen toestand van de gemeente, die van de waterleiding mag wor den verwacht. Hierna heeft de Commissaris de waterleiding in gebruik gesteld. De verbinding Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De gemeenteraad van Biervliet heeft aan het college van Burg. en Weth. dier gemeente opgedragen bij de regeering aan te dringen op een rijksbijdrage voor een volledige ver nieuwing van den weg BiervlietVerbin dingsweg Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaan deren. ZOUTELANDE. Dinsdag werd de jaarvergadering gehouden van het veefonds „Onderlinge Hulp" te Zou- telande. In het afgeloopen boekjaar werden 43 ongelukken vergoed met een totale som van 2117.46, Het batig slot bedraagt 7.53. De heer A. Geschiere werd als bestuurslid herkozen en in de plaats van de heeren L van Sluijs en Jb. Kleinepier, die niet langer bestuurslid wenschten te zijn, werden geko zen de heeren Js. Koppejan Ezn. Jr. en L. de Voogd. Besloten werd nog om voor nieuwkai vende koeien die afgekeurd worden meei schadevergoeding te geven dan tot nu toe ie geschied, ij BRESKEN S. Loop der bevolking gedurende de maand November 1930. INGEKOMEN: W. van Hanegem, van Vlissingen naar de Hullustraat 2. J. J. de Bruijne, van Kruiningen naar Ha ven-Westzijde 3. D. C. Bouwens, van Groede naar Boule vard 45. J. J. van de Plassche, van Hoedekenskerke naar W 91. A. W. Dierx, van Rotterdam naar Dorps straat 1. E. Vermeire, van Aardenburg naar Dorps straat 44. P. M. Theuns en gezin, van Fayt-les-Ma- nage naar Papendrecht 22. L. A. Swerus, van Vlissingen naar Boule vard 17. P. C. M. Jacobs—Lucieer, van Oostburg naar Dorpsstraat 78. W. J. Beerthuis, van Hilversum naar Bou levard 106. M. L. Lampo, van Aardenburg naar Groote Kade 15. J. A. Bienevelt, van Zierikzee naar Boule vard 75. W. Bron en gezin, van Groede naar Mo lenwater 20. VERTROKKEN: E. de Looze, naar Groede. M. A. van den Broecke, naar Middelburg. J. H. Kramer, naar Kortgene. M. den Dekker, naar Schoondyke. P. de Wispelaere, naar Vlissingen. W. H. Spapé naar Vlissingen. C. J. van de Vijver en gezin, naar Axel. J. I. van de Velde, naar Keulen. In hotel Adriaansen alhier was gisteren avond gelegenheid tot het bezichtigen van de Wereldbibliotheek. Daarna werd een voor dracht met lichtbeelden r gehouden, gevolgd door „de Cultureele beteeJonis vap het boek" door den heèr J. C. Wmterink, lid van Bet hoofdbestuur der Wereldbibliotheek-Veree niging. GROEDE. Het bouwen van de R.-Kath. school te Groede is gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer A. J. Risseeuw te Groede voor 18.790. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck". Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", dat thans nog op oefenreis is, zal een tweede winterreis gaan maken naar de Middelland- sche Zee, eveneens met oefeningsdoeleinden. Voor deze reis is het volgende reisplan vast gesteld vertrek van Den Helder 12 Januari 1931aankomst te Malaga 20 Januariver trek van Malaga 26 Januariaankomst te Palermo 4 Februarivertrek van Palermo 10 Februariaankomst te Nice 17 Februari vertrek van Nice 23 Februari, aankomst te Cadix 28 Februarivertrek van Cadix 6 Maartaankomst te Den Helder 12 Maart. Hr. Ms. torpedoboot „Witte de With". De uitreis van Hr. Ms. torpedoboot „Witte de With" naar Oost-Indië, onder bevel van den nieuwen commandant, luitenant ter zee le klasse J. W. A. A. Heydt, zal 12 Januari van het volgend jaar plaats hebben. Het volgend reisplan 'geldt voor deze reis vertrek Willemsoord 12 Januari 1931aan komst te Lissabon 16 Januarivertrek van Lissabon 20 Januariaankomst te Tunis 24 Januarivertrek van Tunis 28 Januariaan komst te Napels 29 Januarivertrek van Na pels 3 Februariaankomst te Port-Said 6 Februarivertrek van Port-Said 7 Februari olieladen te Suez 9 Februariaankomst te Aden 13 Februarivertrek van Aden 17 Fe- brauriaankomst te Colombo 23 Februari vertrek van Colombo 2 Maartaankomst te Sabang 5 Maart. Hr. Ms. politievaartuig „Nautilus" is, on der bevel van luitenant ter zee le klasse E. E. B. Lacomblé, van het toezicht op de vissche- rij in de Noordzee, te Nieuwediep terugekeerd- Dit vaartuig woi'dfc binnenkort buiten dienst gesteld. De luitenant ter zee le klasse J. J. A. van Staveren, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zal 17 dezer aan boord van het motorschip „Baloeran" van Tandjong-Priok ertrekken. Ondervoïgende schepelingen worden den 2len Januari a.s. per stoomschip „Insulinde" naar Oost-Indië uitgezonden Schipper L. L. Verhage, majoor-machinist L. J. van Beekhoven, idem AvLubsen, ser geant-schrijver C. Vermaat, sergeant-kok J. C. Heeren, sergeant der mariniers J. Ales, korporaal-telegrafist C. W. Dobbinga, kor poraal konstabel J. Tegelaar, idem A. J. J. fc,M. v .ai Influen2a. Griep en fcjjSS3I IC3M* H00MnirnheUJia,iek "oofdpijn en Kiespijn <o 75bq Apotb «d orog<»ea Balk, korporaal-ziekenverpleger H. Maathuis, idem N. E. J. Steelink, korporaals-vliegtuig maker S. J. Koens, H. van Es, J. van der Reijden, H. Kruizinga, T. Veldman, H. J. Wentink, J. J. Basseleur, F. K. J. J. Raads heer, W. A. Slingerland, P. N. van der Hoe ve, J. H. Hoogakker, korporaals der mari niers J. Salomons, H. Mars, E. Hofstra, pij per 3e klasse E. van Gorkum, mariniers 3e klasse C. L. Jongenelis, E. Kramer, p. Ver- gunst, J. J. van Dongen en A. W. Hordijk. By beschikking van den minister van de fensie is de officier-vlieger 3e klasse L. A. H. Rombeek, dienende bij het vliegkamp de Kooij, 13 dezer ter beschikking gesteld. Bij Kon. besluit van 6 December zyn met ingang van 1 Januari 1931 benoemd tot ver pleegster (uitwonend) bij den hospitaaldienst der marine de dames N. Vis, J. van der Haa- gen, C. A. Nieuwenhuijzen, J. C. van dei Sterre en C. B. F. Verstegen. Het aantal dienstplichtigen, dat voor eerste oefening bij het 14e regiment infanterie on der de wapenen is gekomen, ter opleiding tot enderofficier bedraagt 44. Bij het 3e regiment infanterie bedraagt dit aantal 45. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. In parlementaire kringen neemt men aan dat, nu Laval de pogingen tot het vormen van een nieuw kabinet heeft opgegeven, thans Poincaré met de vorming van een ka binet zal worden belast, niettegenstaande hij eenige dagen geleden een dergelijke opdracht om gezondheidsredenen van de hand wees. In een officieel communiqué der radicaal- söcialistische groep wordt medegedeeld, dat Herriot zijn collega's in kennis had gesteld van de voorstellen van Pierre Laval, die de partij vier portefeuilles in het ministerie aanbood (financiën, marine, landbouw en koloniën) en twee onderstaatssecretariaten onder een dubbele voorwaarde, nl. de tegen woordigheid in het kabinet van Tardieu en van een lid der Union Républicaine Démo- cratique. Overeenkomstig de vroegere beslis singen weigerde de groep de voorstellen, daar bij verklarend, dat de ernstige crisis en de onmogelijkheid een republikeinsche verzoe ning tot stand te brengen haar duidelijken oorsprong vinden in de persoonlijke aanmati ging van Tardieu. Deze is niet teruggedeinsd om van het begin der crisis, in strijd met de parlementaire gebruiken en met den geest der grondwet, de wet voor te schrijven aan de staatslieden, die met de vorming van een ka binet waren belast en het behoud te eischen van zijn oude meerderheid tegen den door den Senaat geuiten wil en de wenschen v. n een belangrijk deel der Kamer. De groep is dus gerechtigd met kracht de tegen haar ingebrachte beschuldigingen af te wijzen zij betreurt dat men niet tot de ver wachte proefneming eener republikeinsche hergroepeering over te gaan. Zij volhardt in haar houding, en verklaart elke regeering te zullen steunen, zelfs indien haar geen minis- terieele deelneming wordt aangeboden, wan neer deze de twee door haar geópperde be zwaren uit den weg ruimt en zich verbindt een republikeinsche politiek inzake het lee- kenonderwijs, de rechtspraak, de belastingen en den vrede te volgen. TUMULT IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. In den Duitschen Rijksdag heeft gisteren middag een woordvoerder van de nationaal- socialistische fractie onder veel tumult ge protesteerd tegen het feit „dat het rijksdaglid dr. Fabricius het slachtoffer is geworden van het optreden der politie" ten gunste van een film, die de frontsoldaten op de gemeenste wijze door het slijk haalt". Dr. Fabricius bevond zich sedert Dinsdag avond. toen hy bij de straatbetooging gear resteerd werd, in preventieve hechtenis. De spreker drong er bij den Rijksdag op aan, dat tot onverwijlde invrijheidstelling van Fabricius besoten zou worden. Spreker eischte tevens, dat de overige beraadslagingen zou den worden geschorst en dat het senioren convent terstond zou bijeenkomen. Met 214 tegen 137 stemmen werd besloten, de beraadslagingen te schorsen, waarna de voorzitter het seniorenconvent bijeenriep. Na heropening der Rijksdagzitting deelde president Loebemede, dat men het erover eens geworden was, dat het nationaal-socia- listisch voorstel terstond in behandeling zou komen. Het voorstel om Fabricius uit de preventie ve hechtenis te ontslaan, werd daarop met al. gemeene stemmen aangenomen. In den loop van de zitting deelde de voor zitter mede, dat Fabricius inderdaad in vrij heid was gesteld en reeds in den Rijksdag verschenen was. DE DUITSCHE BUITENLANDSCHE POLITIEK. Het resultaat van de stemmingen in den Duitschen Rijksdag is geweest dat de regee ring opnieuw haar wil, nu ten aanzien van de buitenlandsche politiek, heeft doorgezet. Het debat over de buitenlandsche politiek is uitgesteld tot Februari, dus tot na de zit ting van den Volkenbondsraad. Dank zij den druk, die op de chr.-socialen is uitgeoefend hebben deze voor de regeering gestemd en zelfs de economische partij, die pas eenige dagen geleden een motie van wantrouwen had ingediend, heeft de regeering gesteund. Van belang is ook het optreden van Luka- schek, opper-president van Opper-Silezië, geweest, die in den Rijksdag aanwezig was en de moeilijke positie van Opper-Silezië heeft uiteengezet. Het is duidelijk, dat een debat over de buitenlandsche politiek op dit tijdstip de positie van Opper-Silezië slechts moeilijker zou maken. Men rekent er nu ook op, dat de stemming over de moties van wantrouwen tot Februari uitgesteld zal worden, waardoor een kabinets crisis met Kerstmis voorkomen zou zijn. DE BELGISCHE SOCIALISTEN TEGEN DE LEGERUITGAVEN. De Belgisphe sociaal-democraten willen te gen de voorgestelde nieuwe militaire uitgaven tot aanschaffing van materiaal en het mo- derniseeren van de vestingen stemmen. De party heeft haar afgevaardigden opge dragen, alle nieuwe militaire uitgaven te ver werpen, aangezien deze in strijd zijn met dé. internationale ontwapeningsverplichtingen. AANSLAG OP EEN MINISTER IN HET DEENSCHE PARLEMENT. In het Deensche Folketing is gisterenmid dag tijdens de zitting een aanslag gepleegd op den minister van sociale voorzorg Stein- cke. Een bezoeker van de publieke tribune stond plotseling op en loste onder het uitroe pen van de woorden „In naam van de werk- loozen" een revolverschot, dat ongetwijfeld bestemd was voor den minister van sociale voorzorg. Het schot boorde een gat in het plafond van de zittingszaal. Twee beambten van de geheime politie wierpen zich onmiddellijk op den dader en arresteerden hem. Na een korte onderbreking kon de minister de rede, waar hij mede bezig was, voortzetten. Uit een bericht van Wolff blijkt, dat niet de toehoorder, die de woorden „In naam van de werkloozen" de zaal inslingerde, maar een man, die zich naast hem bevond, het schot heeft gelost. De eerste toch werd on middellijk door de politie-agenten en de bodes vastgegrepen. Vier personen zyn aangehouden. Twee der arrestanten, o.a. die welke het schot heeft gelost, zijn bekende communisten. UITBREIDING DER RUSSISCHE VLOOT. Naar thans bekend wordt voorziet het in Augustus jl. tusschen Italië en Sovjet-Rus land gesloten economische verdrag, ook in uitbreiding van de Russische vloot met Ita- liaansche hulp. Niet alleen zullen in Italië Russische schepen worden gebouwd, doch Russische arbeiders zullen ook op italiaan- sche scheepswerven worden opgeleid. Voor het financieren van den bouw der Russische vloot zal Italië aan Rusland een crediet verleenen van drie-vierde deel van de waarde der te bouwen schepen. Bij de onderteekening van het verdrag was een officieele verklaring gepubliceerd, waar in gezegd werd, dat het gesloten verdrag een nauwe economische samenwerking beoogde tusschen Italië en Sovjet-Rusland. De POLITIEKE TOESTAND IN DE VER. STATEN. De Amerikaansche democratische pers stelt algemeen vast, dat alle onlangs gedane plechtige voorspellingen omtrent een samen werking tusschen democraten en republikei nen by de eerste krachtproef ijdel zyn ge bleken. Gisteren heeft het Congres, nadat Hoover in de persconferentie in een formeel, gedrukt communiqué tegen overmatige cre- dieten ter ondersteuning van den landbouw geprotesteerd had en de aanneming had ge- eischt van het supplementair crediet in den door de regeering voorgestelden vorm, in beide Huizen zyn bevel geïgnoreerd. In den

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1