500 300 150 100 25 Uw waterdichte Schoenen WOENSDAG lO DECEMBER No. 391 68e Jaargang 1930 >n llilgive: Firma F. VAN DE VELDE lr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen IHANÜESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINü „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" EERSTE BLAD Stads-en Provincienieuws BUITENLAND Hoest, Keelpijn >omsterkte zou dan Jjkblijvend, onregel- ■d van een milli-am. B (opgenomen in deu "L en weergaande be lgeen gepaard gaat Irming. Jieens in dit verband Ie roosterspanningen I het boveneinde vau T>ereikt, waar de lijn Jen dus de maximum Is, dan worden deze meer evenredig omgc- Lan de roosterspan- Tnoodzakelijk, ook de "i bij groote rooster- isterkte af te leve. vor een onvervormde i.e eindlamp noodig, odespanning en een ie roosterspanning. 1TUJNEN van Suez te Colombo |p. 6 Dec. Finisterre van Bombay ec. van Sabang IDec. v. Port Said Dec. te Padang Dec. Ouessant |en" (thuisr.) 7 Dec. kï. van Port Said Jc. te Mombassa |Dec. Pantellari le Duinkerken ■7 Dec. Perim J)ec. te Port Natal lew-York v. Rott. Jee. te Genua Dec. Lizard Jc. Kaap del Armi van Colombo ïc. v. Montevideo van Genua VLISSINGEN 3.52 16.28 4-45 17.20 5-41 18.26 Jto's, Fietsen jigen. I>er uur 4.15 4.15 4.15 DA lake/ijklieden, «n, enz. I— Lezing C.K.W.O, van donkerblauw lite stoffen. Hierbij met niet anders een goed om het |Over het algemeen iets langere rokjes rwetsche matrozen- weer verschijnen, men dikwijls co- maar neemt ook bne jurkjes mouw- [ouwtjes die snoezig armpjes. |iier op feestjes zeer heele kleintjes in [met witte crêpe de ins zijn dikwijls ge- eed, met een kraag derobe is compleet 's, zoowel voor de |es. Practische pya- gemaakt van ge- raschbare stof. Er e te versieren met s en andere voor den. Mooie pyama's ignoir dienen, zijn et borduursel ver- XHELMINE. (VLI5SIINGSCHE COURANT IjBOKNI-:MENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, fanco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rriden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. Ijtabonné's in 't bezit eener i, zijn GRATIS verze ild legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger I pit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 10 DECEMBER. Havenfeesten 1931. De buurtcommissie van de Verkuijl Quak- lelaarstraat heeft aan het centraal comité tavenfeesten 1931 bericht gezonden dat, we gens zeer geringe deelname van de bewoners, de commissie is ontbonden en derhalve door [leie straat niet aan de feesten kan worden ^genomen. De ferry-boot. INa gehouden onderhandsche aanbesteding voor den bouw van een ferry-boot voor den prov. stoombootdienst op de Westerschelde, is deze door Ged. Staten opgedragen aan de Droogdok-Maatschappij te Rotterdam. Woningnood te Vlissingen. De toestanden op woninggebied te Vlissin gen zijn inderdaad voor het marinepersoneel niet gunstig, aldus deelt de minister van de fensie mede in zijn memorie van antwoord. Dit betreft zoowel de moeilijkheid om bij plaatsing te Vlissingen binnen korten tijd een geschikte woning te vinden, als de huur- ren, die hoog zijn met betrekking tot het I inkomen en in verband met de inrichting der woningen. De minister heeft reeds een onder"' :k ter zake doen instellen. Loodswezen. De minister van defensie is van meening, dat noch de noodzakelijkheid, noch_£e wen- schelijkheid is gebleken om het loodswezen naar een ander departement over te brengen. Voor een behoorlijke en tijdige aanvul ling van het korps is en wordt gezorgd. De minister kan niet toegeven, dat de diensttij den der loodsen op de Schelde te zwaar zou den zijn. De kwestie van de verlaging van de loods gelden voor de havens van Vlissingen en Ter Neuzen heeft reeds geruimen tijd de voile aandacht van den minister, doch de voor den lande daaruit voortvloeiende financieel na- deelige gevolgen zijn van dien aard, dat nog geen beslissing in deze kon worden genomen. Verlaging der loodsgelden voor genoemde havens zou een gelijke behandeling voor de overige Nederlandsche havens met zich bren- Een afscheid. Het was gisteren voor het personeel van I de coöperatieve vereeniging „de Broeder- band", afdeellng bakkerij, een bijzondere <g. Immers, de oudste gezel dier af deeling, de heer P. J. van Houte, ging wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd de co- operatie met pensioen verlaten. In alle stilte waren door het personeel voorbereidingen getroffen om dien dag tot een onvergetelijken te maken. Per auto werd de heer Van Houte met zijn echtgenoote van zijn woning afgehaald naar bet gebouw „Diligentia", waar het geheele bakkerijpersoneel was vertegenwoordigd, be nevens het bestuur der coöperatie. Het echtpaar werd ontvangen door den bakkerijchef, den heer M. C. Boutens, die in welgekozen woorden wees op het bijzondere karakter van dit samenzijn. Spreker gewaag de er van hoe in de vele jaren dat zij naast elkaar stonden, Van Houte was een man van plichtsbetrachting. Ook als kameraad her dacht hij hem en herinnerde hij aan de pret tige samenwerking. Spreker sprak de hoop uit dat hij vele jaren zou mogen genieten van een welverdiende rust na een arbeidzaam leven. Door mej. De Vries werd hierna aan mej. Van Houte een bloemstuk aangeboden. Namens het bakkerijpersoneel werd het woord gevoerd door den heer L. P. van Oor schot. Deze begon met zijn blijdschap uit te spreken dat zoowat het geheele bakkerijper soneel, waarvan velen met hun vrouwen en ook het bestuur der coöperatie tegenwoordig waren. Die blijdschap heeft een dubbele be tekenis, zegt spreker, niet alleen omdat al ten als kameraden samen zijn, maar ook omdat de eerste gezel die de coöperatie gaat verlaten, van ons gaat met een verzorgden ouden dag. Nog duizenden en duizenden ar beiders zijn er, die als ze oud zijn geworden aan den kant worden gezet als onbruikbaar materiaal, zonder eenlge tegemoetkoming in de zorgen van den ouden dag. In sterke mate geldt dit voor den bakkerij arbeider. Het is een eer voor de coöperatie „de Broederband" te kunnen getuigen dat zij die in het bedrijf oud worden, niet aan hun lot worden overgelaten. Nu gaat „ouwe Piet" van ons heen. Spre ker herinnert aan de jaren van kameraad schap en prettige samenwerking. Zich persoonlijk tot Van Houte wendend, zegt spreker Gij, Van Houte, waart een voorbeeld van gemoedelijkheid in den dage- lijkschen omgang, den ouden kameraad van men we hielden, naar wien we gaarne luis terden als gij iets tot ons te zeggen hadt. Morgen zijt ge niet meer in de werkplaats, maar bij ons zult ge in herinnering blijven, zullen wij altijd weer denken aan de vele jaren naast elkaar doorgebracht. Zeker, het leven gaat verder met de zorgen van iederen dag. Uw plaats zal worden ingenomen door jongeren, die uw werk zullen voortzetten. Maar bij den dagelijkschen arbeid zal toch vaak de gedachte uitgaan naar den tijd dat gij in ons midden waart en zullen wij u blij ven zien als een lichtend voorbeeld van war me vriendschap en kameraadschap. Wij wil len hiervan op dezen dag getuigen door u een geschenk aan te bieden. Moge dit in uw verder leven steeds herinneren aan uw mede arbeiders van „de Broederband". Hierna overhandigde de heer Van Oorschot een prachtige foto in lijst van het personeel der afdeeling bakkerij, vervaardigd door de firma Corn. Henning en een prachtig pen- dulestel. Alsnu werd namens de coöperatie het woord gevoerd door den heer A. de Bout, die getuigde van de hoogachting welke het be stuur Van Houte toedraagt. Spreker was blij dat in „de Broederband" aan de gezellen een toonde hij aan, hoe christendom en socialis me soms gecombineerd worden. Wat de hoofdvraag betreft, is het goed de wijsbegeerte te hulp te roepen. Zij maakt over het algemeen scheiding tusschen gods dienst en wetenschap. Geloof en weten zijn verschillend en godsdienstige waarheid is iets anders dan wetenschappelijke waarheid. God's bestaan is niet te bewijzen en niet te ontkennen. Het geloof is niet strijdig met de rede, maar volgt toch ook niet uit de rede. Het is een persoonlijke zekerheid, die een mensch gekregen heeft of niet heeft. Het ge loof blijft voor een mensch behouden, ook bij de moeilijkste vragen, omdat hij het zich zelf niet gegeven heeft. De godsdienstige mensch gelooft ondanks alles, omdat hij, ook met de scherpste kritiek, toch niet anders kan. Hij voelt zijn geloof niet als een belem mering, maar als zijn beste bezit, als een voortdurende bron van kracht en troost. Waterstaatswerken. De rijkswaterstaat heeft het onderhouden der bodemdiepte in de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere, in de Stads- haven te Veere, in de Wester- of Koopmans haven te Vlissingen en in de haven te Bres- kens, met bijkomende werken gegund aan de N. V. Aannemersbedrijf v.h. Joh. Kraaijen- veld te Sliedrecht voor 0.124 of 0.109 per M3. bij resp. 48- of 55-urigen arbeidstijd. Het garnizoen te Middelburg. Opheffing van het garnizoen te Middel burg ligt niet in het voornemen en heeft nimmer in het voornemen van den minister van defensie gelegen. Z.L.M. werd gekozen de heer J. Kodde. De secretaris deelde mede, dat de proeven met de electrische verlichting der pootaard- appelbewaarplaats worden voortgezet, een re sultaat kan nog niet worden medegedeeld, aangezien de tijd van belichting nog te kort is. Ontheffing van aangevraagde ruimte kan niet worden verleend, tenzij een plaatsver vanger aangewezen wordt. Hierna verkreeg de heer Siebenga het woord, die een causerie hield over de crisis in den landbouw. Spreker sprak achtereen volgens over de oorzaken van de crisiswat er reeds tegen gedaan iswat er gedaan wordt en wat verder te doen. Verschillende vragen werden naar aanlei ding van een en ander gedaan en beant woord. Met dank aan den spreker sloot de voorzit ter de vergadering. MARINE EN LEGER Toestand van Hr. Ms. „Java" en „Sumatra". Behoudens de schade, aangericht door den brand aan boord van Hr. Ms. „Sumatra' verkeeren deze bodem en Hr. Ms. „Java" in goeden staat. De kosten van de herstellingen dezer schepen komen thans nog ten laste der rijksbegrooting. De minister kan zich niet ontveinzen, dat door meer voorzichtigheid en voorzorg van het leidende personeel de brand aan boord van de „Sumatra" wellicht verme den had kunnen worden. Een bepaald persoon voor het gebeurde aansprakelijk te stellen, acht de minister voor zich thans niet doen lijk. Deze aansprakelijkheid is over verschil lende personen in meerdere of mindere mate verdeeld. Hierover is correspondentie gaande pensioen kon worden gegeven. Moge gij, Van Houte, met uw vrouw daar nog jaren van kunnen genieten. Spreker overhandigde na mens het bestuur een mooien met zilver be slagen wandelstok. Van het kantoor- en winkelpersoneel ont ving de heer Van Houte een fraaien ruststoel. De heer Van Houte dankte bewogen voor de warme woorden van vriendschap en voor de geschenken. Deze dag is voor hem een verrassing, een dag dien hij nimmer zal vergeten. Deze dag is voor hem het bewijs dat het beginsel der coöperatie, d.i. samenwerking, een levende gëdachte is. Moge die samenwerkikng hech ter worden en strekken tot heil der coöpe ratie, Na deze toespraken bleef men nog eenigen tijd zeer gezellig bijeen, waarbij de heer J. Groen menige luimige voordracht ten beste gaf, die de feeststemming zeer verhoogde. Hierna werd het echtpaar Van Houte weer per auto naar zijn woning gebracht. Deze dag zal zeer zeker voor „ouwe Piet" een onvergetelijke zijn geworden. Lezing Doopsgezinde kerk. In de Doopsgezinde kerk hield gisteren avond ds. O. L. van der Veen zijn derde win- terlezing, ditmaal over het onderwerp „Mo dern ongeloof". De kerk was weer tot de laatste plaats bezet. Spreker wilde niet een methode van opper vlakkig afbreken van anderer opvatting vol gen, maar trachten het atheïsme werkelijk te begrijpen. Spreker wil het niet hebben over de godsdienstig onverschilligen, maar over de bewuste atheïsten. Het moderne atheïsme is voortgekomen uit de wetensdrang en het materialisme van ae tweede helft der vorige eeuw. Het meent den godsdienst te kunnen verklaren uit inbeel ding en neemt aan, dat ontwikkelde men- schen thans niet meer gelooven, maar het geloof als dwangmiddel gebruiken. De athe- isten achten den godsdienst een rem voor het denken, een vijand van de cultureele vooruit gang. Daarom willen zij den godsdienst weg hebben en bepleiten de vrije samenleving op socialistischen grondslag. De invloed van de atheïsten is vaak heel groot, vooral op de minder ontwikkelden. De mensch wil nu een maal gaarne zelfstandig schijnen en liever „weten" dan „gelooven". Spreker zet dan het standpunt van zijn richting tegenover dat van het atheïsme. De atheïsten verwarren kerk en geloof. Het ge loof is beter dan zijn belijders. De verwijten van de atheïsten bevatten eén kern van waarheid en soms méér dan een kern. Maar dat pleit niet tegen Gods bestaan. Wij staan op het standpunt van de vrije wetenschap en bouwen op onze wijze mee aan de toekomst, aldus spreker. Hij wees in dit verband op de tegenwoordige godsdienstige vredesactie. En hij betoogde, dat men in zijn richting vrij was in het kiezen van een politieke overtui ging, ook de socialistische. Met een citaat Een wraakoefening. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht zekere A. V. aldaar, die er van verdacht wordt in de tuinen van een drietal ingezetenen ontplofbare voorwerpen, die door kachelhoutjes aan het oog waren onttrokken, te hebben geworpen, waarbij aan een poging tot wraakoefening op de betrok ken bewoners moet worden gedacht. Bezwaren tegen uniforme verlaging der pachtprijzen. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de gemeentebesturen in onze provincie geschre ven In verband met de omstandigheid, dat in den laatsten tijd verschillende besluiten tot pachtverlaging over 1930 aan onze goedkeu ring werden onderworpen, vestigen wij er uw aandacht op, dat dergelijke besluiten eerst dan in overweging genomen zullen worden indien 1 o. bij de verlaging de aard der gron den in aanmerking genomen is, waarbij on derscheid gemaakt dient te worden tusschen bouwland, weiland, tuingrond en boomgaard, en 2o. het percentage der verlaging afhan kelijk wordt gesteld van den tegenwoordigen pachtprijs van het betrokken perceel per HA.een classificatie, waarbij de verschil lende pachtsommen zijn ingedeeld, zou daar bij aangenomen kunnen worden. Daarbij zou de pacht van een hoogere klasse door toe passing van de verlaging nooit lager mogen zijn, dan de maximumpacht in de vooraf gaande klasse. Een beëediging. Ter burgerlijke zitting van de rechtbank te Middelburg is heden beëedigd als ambtenaar van den burgerlijken stand te Krabbendijke, de heer jhr. mr. G. A. Strick van Linschoten, burgemeester aldaar. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Tholen 362.52 bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 84.75 SOUBURG. Maandagmiddag vergaderde de landbouw- vereeniging alhier in café „de Zwaan". De op komst der leden was goed te noemen. Door den heer J. Kodde werden allen welkom ge- heeten, inzonderheid de heer Siebenga, secre taris der Z.L.M. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Wegens periodieke aftreding werden de heeren J. Kodde en C. Wisse herkozen. Beide namen hun benoemiAg aan. Tot qandidaat voor het hoofdbestuur der met den commandant der zeemacht in Ne- derlandsch-Indië. Voor verbetering van de brandbluschinrich- ting aan boord der kruisers worden maatre gelen genomen. Het bevel over de „Witte de With". Bij Kon. besluit is met ingang van 5 Fe bruari 1931 de kapitein-luitenant ter zee E. A. Vreede eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. torpedobootjager „Witte de With" en is dat bevel opgedragen aan den luitenant ter zee le klasse J. W. A. A. Heydfc, thans ma rine-adjudant van den minister van defensie. Blykens een bij het departement van de fensie ingekomen bericht is Hr. Ms. „Heems- kerek" op 9 dezer te Cartagena aangekomen. De luitenant ter zee le klasse van de ma rine-reserve J. M. Moerdijk, wordt 8 dezer eervol ontheven van het bevel over de „Vul- canus" en aan boord van het instructieschip „Van Speyk" geplaatst. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 15 Decemberadjudant-onderofficier-ma chinist P. de Hoog van Van Speijk naar Ban- ckertmajoor-machinist J. A. Grotzinger van Banckert naar wachtschip Willemsoord. 6 Decembersergeant-torpedomaker J. Henning van Z 5 naar Schorpioen sergeant, torpedomaker J. H. Schenke van Z 7 naar Schorpioen. 8 Decembersergeant-hofmeester M. C. de Kieviet van wachtschip Willemsoord nair wachtschip Vlissingen. 11 December sergeant-hofmeester P. J. v. d. Kuijl van wachtschip Vlissingen naar Witte de With. 2 Januari sergeant-monteur H. de Vries van onderzeedienstkazerne naar radiodienst Amsterdam tot het volgen van een cursus. 5 Januari oppertorpedist L. J. J. Duzee van wachtschip Willemsoord naar Schorpioen. In de plaats van kapitein A. L. Schlinge- mann heeft de minister van defensie be noemd tot secretaris der commissie inzake het vooroefeningsinstituut den kapitein van den staf der infanterie A. J. J. M. Lohmeijer, toegevoegd aan den inspecteur van den Vrij- willigen landstorm. Aan kapitein H. Jonker, der militaire ad ministratie van het Oost-Indische leger, is op zijn verzoek een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleen^ met toekennning van pensioen. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Alhoewel Pierre Laval bij zijn pogingen tot het vormen van een nieuw kabinst nog slechta weinig positiefs heeft bereikt, bestaat in Mijnbardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. sommige kringen de verwachting dat hij niet temin erin zal slagen een„ personenkabinet samen te stellen. Naar aanleiding van de be sprekingen die hij in den loop van gisteren avond heeft gevoerd bestond te Parijs de ver wachting dat tot het nieuwe kabinet zouden willen toetreden Germain, Martin, Rollin, Flandin, Champtiér, de Ribes en Malarme, terwijl tevens werd verwacht dat Maginot, Renaud, Germain, Martin en Briand hun oude portefeuille weer zouden aanvaarden. Tardieu zou in het nieuwe kabinet zitting nemen als minister van openbare werken, welke functie hij vroeger reeds bekleedde, terwijl Pierre Laval zelf binnenlandsche zaken zou nemen. Als verdere leden van het kabi net worden rog de namen genoemd van de senatoren Peyrennet en de Jouvenel en van den afgevaardigde Dignac. De groep-Marin zou dan door een afgevaardigde en een se nator zijn vertegenwoordigd. DE OORZAKEN VAN DE HUIDIGE CRISIS. Onder voorzitterschap van den Belgischen oud-minister Theunis heeft de bestuursraad van de Internationale Kamer van Koophan del te Parijs een vergadering gehouden, in hoofdzaak gewijd aan de internationale crisis. Vertegenwoordigd waren België, Duitschland, Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Indië, Italië, Nederland, Polen, Tsjecho-Slowakije, Roemenië, de 'Vereenigde Staten en Zweden. De Engelsche vertegenwoordiger sir Arthur Balfour vond dat het eindelijk tijd was de credietverleening aan Rusland stop te zetten. De Amerikaansche gedelegeerde besprak de ontwikkeling van de oorlogscrisis, waarna de Duitsche vertegenwoordiger Pranz von Men delssohn uitvoerig sprak over de oorzaken van de Duitsche crisis, die volgens hem in hoofd zaak haar oorsprong vond in het kapitaalge brek in Duitschland, waardoor Duitschland wordt gedwongen tegen hooge renten in het buitenland leeningen op te nemen. Er is bovendien een productie-apparaat ontstaan, dat niet meer in overeenstemming is te brengen met de koopkracht. Dit alles wordt nog versterkt door de politieke In vloeden op de internationale betalingsmoge lijkheden. De afgevaardigde van het Verband der Deutsche Industrie Prohwein, achtte het noodzakelijk meer aandacht te schenken aan de verschillende oorzaken van de economische wereldcrisis. Op de economische betrekkingen rust sedert jaren een abnormale last. Aan het slot der discussies werd een reso lutie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat by de huidige organisatie van het bedrijfs leven in de verschillende landen de belangen in verstrekkende mate met elkaar verbonden zijn en dat een algemeen onderzoek naar de oorzaken en gevolgen van de crisis dringend noodzakelijk is. Na eiken grooten oorlog zijn er crises ge weest, doch de tegenwoordige depressie on- derscheidt zich door het feit, dat zij zich over de geheele wereld uitstrekt. Dientengevolge kan het herstel van het zakenleven slechts worden bereikt door samenwerking van allen. Van de algemeene oorzaken en symptomen der huidige depressie worden speciaal ge noemd de beangstigende werkloosheid, de stagnaties in het bedrijfsleven tengevolge van politieke onzekerheid, de gedeeltelijke of vol ledige sluiting van een aantal der belangrijk ste wereldmarkten, de zware druk van natio nale belastingen en tenslotte het feit, dat Sovjet-Rusland groote hoeveelheden traan, grondstoffen en halffabrikaten tegen uiter mate lage prijzen, die beneden de normale productiekosten blijven, op de wereldmarkt werpt. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGS COMMISSIE. In de slotzitting heeft de Italiaansche gedelegeerde, generaal de Marinis, een korte rede gehouden. Hij verzekerde dat de Itali aansche regeering ook op de ontwapenings conferentie zal voortgaan met getuigenis af te leggen van haar vredespolitiek, onder be scherming natuurlijk van de levensbelangen van het Italiaansche volk zelf. De Italiaansche gedelegeerden op de ont wapeningsconferentie zullen aan de bespre kingen deelnemen in de hoop, dat deze con ferentie een zoodanige regeling zal brengen van de bewapening, dat de groote ongelijk heden die op het oogenblik tusschen de wa pening der verschillende landen bestaan, zul len verdwijnen. Naar de meening van de Ita liaansche delegatie zijn die ernstige ongelijk heden de voornaamste oorzaak van den wed loop in bewapening. Het zijn deze ongelijkhe den, die het gevoel van internationale veilig heid zoo bij de volkeren verzwakken. De Ita liaansche delegatie is er ten volle van over-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1