500 PL0UVIER VOOR UW WARME PANTOFFELS eerste blad MAANDAG No. 289 68e Jaargang -I930 i: Firma F. VAN DE VELDE Lr., Matraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 S Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER Sen mooie cotleaux ge Hoe heet je k' gen achter den rug zijn, :en vervolgverliaal, hoor! Van harte welkom! broertjes ook niet mee- rust, hoor! We zeggen eer kinderen, hoe meer Ja, maar je kunt de een weegschaal leggen wanneer doen jullie dan ch niet onder de les? niet prettig vinden. En et presentje gestopt ik tafel. Ai, aiDan ben ik jou dan 5de December Veertig jaar! Wat .en ellig Misschien heb je jezegd en voor omoe en ehaakt. i, zoo'n feest is net iets en en pret, die hooren eventjes, altijd maar dat je dan over een •ikkelijke kiespijn had. kke boterhammen, dan kernij voor je. een poosje geduld heb- nog heel wat raadsel- ren. 't Geeft niets, dat Als het maar duidelijk ben toch zoo ndeuws- rhoord is. Als het zoo is, ittig naampje voor je Zijn je kindertjes niet eter Hu, zoo'n groote, oor zullen ze zeggen, het er mee, Blondje jongetje, op z'n tijd vel eens wat narigheid >uw beurt te zijn. Maar 00 voor je maken, dat cezellig om je heen is. en, neem zonder mop- drink vooral trouw je te eerder weer beter, lat de Sint je wensch n dan in bed je trein- mt geeft je, dunkt me, wisseling. Dag beste p, hoor en groeten aan maar je mag geen je in een boekje hebt •lf bedenken. O, dat is liet als je wel denkt, voor gaat zitten, lukt je aan moeder zeg- Itje een kaart heb ge- r ook of ze eens wil ons Gicheltje gaat, of vangen heeft gekregen jes is aangekomen, n, nog een Kerstwed- is toch een Sint Nico- Niet in ons raadsel- infc Nicolaasnummers, zijn verschenen. Heb Waren rebussen. Of ïjdt Ik weet het nog dat hij voor heel wat en alles is zoo ver- g Duin viooltje Wat heb je. n harte welkom - Ja, een Naaistertje weet je geen ander n er zooveelHulst- oeder's jongste, Pan achebekje.Je ziet bij je past. s dus thuis een zie- Is ieder nu weer pen, want als je ziek geen trek in borst- les wat de goede Sint rengt. wat een keurig da len kraagje met bal- itje dus, hè Jam- week niet was. Ver- oit meer. zulke handschoentjes Hou jij ook zoo van zacht en ziet er altijd Een klein nichtje anderhalf jaar, zegt over den kraag van zoo'n peutertje weet zacht is. tt vertel je me daar ken Kranig hoor 1 nam ik het diep bui akte hij lekker Na- adseltjes insturen, t raadseltjes over lek- we smullen. Maar... dachten. inusje nu al een si- vroeg hij, hoor I Vs 1 staan, zijn handen ir een Ken jij „Dik - En heb je nu be- Ja, 't is een heel et het spreekwoord maakt een hempje telijk welkom. Stuur de oplossingen in k mag je meedoen. Ben benieuwd of je seltjes knap bent. Hartelyk welkom! >ben we al. Je kunt lig naampje beden- erig wat het wordt, VUSSINGSCHE COURANT ijOMNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Leo door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Llanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct ijabonné's in 't bezit eenei pis, ziji GRATIS verze- 1 legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" t nummer bestaat u3t 2 bladen VLISSINGEN, 8 DECEMBER. Zeeuwsche blinden. I Door hefc bestuur der Pzem worden weder ,arten beschikbaar gesteld voor alle Zeeuw- fhe blinden, recht gevende tot vrij vervoer malle lijnen der electrische tram Vlissin- Kii-Middelburg. Zeeuwsche blinden, die ivoor in aanmerking wenschen te komen, men deze vrijkaarten vóór 19 December unvragen bij den heer A. Klaasse, secretaris i Zeeuwsche Blindenvereeniging, Schuit- |ï!otstraat N 167 te Middelburg. Andere bla- ii worden verzocht, dit bericht over te ne- Kunst naar Kracht. „De Oude Vriendschap Voor een aardig bezette zaal gaf deze ver- Zaterdagavond een herhaling van Jet drie weken geleden uitgevoerde program- nu werden de diverse nummers met |?el succes voor het voetlicht gebracht en lie- de uitvoerenden zich van de goede zijde inen. Vooral de een-acter met zang „Het lerend doode snijderspaar" sloeg danig in. De lleermaker Thomas was heel goed, zijn vrouw fad haar vrees en angst voor de komst van Engelsche familie wellicht nog sterker inen uiten, doch het samenspel tusschen ■en beiden was te loven. Mylord deed het be. list aardig evenals zijn dienstmaagd en huis knecht. De flirtpartijtjes werden leuk ge peeld en 't geheel kreeg een prettige vertol- dng, zoodat de lachspieren door de vele gen en grappige situaties dikwijls in leweging werden gebracht. I De muziek werd op de gewone vlotte wijze loor de huiskapel onder leiding van den heer [Charles Haaze verzorgd, terwijl een gezellig pl, met extra-versterkt orkest, den avond besloot. Scheepvaartberichten. Het op de reede alhier ten anker liggende aar zee bestemde stoomschip „Pionier", ko- van Antwerpen, is met het binnenko- [mende Zweedsche stoomschip „Bore", ko pende van Duinkerken en bestemd naar Ant- n, in aanvaring geweest. Beide schepen Jbekwamen averij en zijn naar Antwerpen op- pevaren. Het stoomschip „Pionier" is bij Bath aan den grond gevaren. Non Sordent in Undis. te kwart over twaalf kwamen met den trein te Middelburg aan ■ren 30-tal leden van de Zeeuwsche studen- Itenvereeniging „Non Sordent in Undis" van IdeLeidsche universiteit. Aan het station waren ter begroeting aan- zig de te Middelburg vertoevende leden eenige oud-leden en had in de tweede isse wachtkamer de officieele ontvangst iats, waarbij een versterkt korps straat muzikanten medewerking verleende door het gehoore brengen van het clublied, het llo vivat en een opgewekten marsch. 1 Op het stationsplein stonden een 7-tal open ■landauers en een brik, aan de bespanning ■waarvan door gebr. Wielemaker groote zorg pas besteed. Ten deele waren de paarden met de vereenigingspluimen, overi gens met arretuig. Een deel der stad reed de Istoet door, terwijl af en toe de muziek zich hooren en het gerinkel der arrebellen |aher aandacht trok. Na in „de Zon" de lunch te hebben ge- |biuikt, begaf het gezelschap zich met open lauers naar Souburg, waar het ontvan- werd door den heer en mevrouw Van |boorn van Koudekerke. Hierna reed men naar Middelburg terug, waar in de sociëteit „St. Joris" de installatie Plaats had van de nieuwe leden, gevolgd door een receptie en een diner. Gisterenmiddag reden de studenten met Iwee brikken, met vierspannen er voor naar Vlissingen, waar zij de lunch gebruikten in I hotel Oosterhuis. Gisterenavond verlieten de I hier niet-wonenden de provincie weer. Een jaar na den brand te Middelburg. Gisteren was het juist één jaar geleden, eat Middelburg door een ramp werd getrof- I e&, nl. door den grooten brand die in de I ahgedelft niet minder dan 6 gebouwen ge- I heel en het Grand Hotel voor een zeer groot I deel geheel vernietigde. I Op dezen eersten jaardag van de ramp kan I ea korte terugblik geslagen worden op het geen in een jaar is geschied om de toege brachte schade te herstellen en om maatre gelen te nemen, die het mogelijk maken om bij een onverhoopten nieuwen brand van grooten omvang met kracht den strijd tegen het vuur te voeren. De Fransclie bazaar, waarin op de boven ste verdieping de brand ontstond, zal nim mer meer terugkeeren. De grond, waarop dit pand heeft gestaan, werd oorspronkelijk ge kocht door de firma S. Wiener Co., die haar manufacturenzaak en ook haar bed denzaak aan de overzijde der straat in vlam men zag opgaan, doch werd later geruild voor den grond, waarop tot 7 December 1929 de winkel- en lunchroom van den heer J. P. Rosendaal, firma R. Oosterhuis, stond. Voor den herbouw van het Grand Hotel zijn verschillende plannen overwogen en ge maakt, zoowel door den toenmaligen direc teur, als door hen, die later de aandeelen van de N.V. overnamen, totdat nu juist Woensdag jl. weer een plan ter goedkeuring aan Burg. en Weth. is toegezonden. Hierbij is niet gerekend op bebouwing van het naast gekgen terrein, dat intusschen van den heer Rosendaal werd overgenomen, die Middel burg metterwoon verliet en zijn winkel- en lunchroom niet herbouwde. Aan deze zijde der straat is thans een dubbel winkelpand der firma Wiener Co. in aanbouw, doch het terrein, waar vroeger kantoor en maga zijn der rjjwielfabriek der firma Gebr. Kaan waren gevestigd ligt nog altijd open en on bebouwd. Aan de overzijde der straat is de herbouw van den ijzerwinkel der firma D. de Jager Jr. reeds een heel eind gevorderd en haar magazijnen achter den winkel zijn reeds weer geheel intact. Op de plaats, waar aan deze zijde de firma Wiener haar tweede zaak had, heeft zij één of meer exemplaren gezien. Van offici eele zijde laat men dan ook niet na er telkens tegen te waarschuwen om toch vooral deze parasiet in zijn ontwikkelingsperiode te ver delgen. Thans ook weer in een schrijven, waaruit wij zoo vrij zijn het volgende te ci- teeren. De chef van het kustvisscherijonderzoek. de heer Haringa te Amsterdam, had den controleurs der visscherijen opgedragen de belanghebbenden te verzoeken de gevonden exemplaren te verzamelen. Het resultaat is geweest, dat door één firma in de maand November reeds 184 stuks van deze Slipper Limpeds werden ingeleverd. Zeer waarschijnlijk is het voortbrengings- vermogen van deze slippers buitengewoon groot, omdat de meeste exemplaren nog zeer klein waren en slechts enkele van middel matige grootte daarbij voorkwamen. Niet zelden kwam het voor, dat meer dan één exemplaar op één en hetzelfde voorwerp vastzat, en waar het in Engeland voorkomt dat soms zeven of meer exemplaren zich op één en dezelfde oester vasthechten, en deze slippers ook hetzelfde voedsel tot zich nemen, dat ook voor de oester onmisbaar is, dan wordt hier het spreekwoord bewaarheid dat „vele varkens de spoeling dun maken", en afgezien van het feit hoeveel werkzaamheden het afvoeren van deze slippers meebrengt, bestaat het groote gevaar, dat ook de kwali teit van onze alom bekende Zeeuwsche oes ter meer en meer in het gedrang komt. Oesterkweekers en alle belanghebbenden Verdelgt met kracht en energie de zoozeer gevreesde Slipper Limped Het is te wenschen dat iedere betrokkene aan dit verzoek gevolg geeft, want een sterfte als in Engeland voorkomt zou voor een stadje Een nieuw Nuts-departement. In een te St. Maartensdijk gehouden ver gadering werd overgegaan tot de oprichting van een departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Er hebben zich 51 personen als lid opgegeven. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Brevet. SOUBURG. De Vlissingsche Bestuurdersbond heeft een adres aan den raad der gemeente Souburg gezonden, met verzoek tijdens de Kerstdagen gelijk dit te Vlissingen zal geschieden aan de werkloozen een extra uitkeering te verstrekken van 5, aldus meldt „het Volk". ZOUTELANDE. Vrijdagavond hield de anti-rev. kiesvereeni- ging te Zoutelande een algemeene vergade ring. In de vorige vergadering was besloten aan de dr. Kuijperstichfcing advies te vragen inzake de houding die de gemeenteraad te genover het vreemdelingenverkeer behoort aan te nemen. Het bestuur, dat aan genoemd besluit uitvoering had gegeven, ontving van de dr. Kuij perstichting een uitvoerig ant woord. Volgens deze stichting moet het vreemdelingenverkeer worden bevorderd door de gemeentelijke overheid met die middelen, die op haar weg liggen, o.a. ook voor het sub sidieeren van noodlijdende vereenigingen, die tot bevordering van het vreemdelingenverkeer werkzaam zijn. Maar de overheid is ook ge roepen om de Zondagsrust te handhaven door het doen sluiten van de café's op Zondageu en het verbieden van allen verkoop op Zon dagen op het strand. Hierna bracht de secretaris verslag uit van de vergaderingen van het provinciaal comité thans een noodwinkel zonder verdieping er op en het is niet bekend wat hier zal komen als de nieuwe winkel dezer firma gereed is. Uit dit alles blijkt, dat de gevoljln van de ramp zich ook nu nog na één jaar nog zeer doen gevoelen. Bij den grooten brand was door het optre den van de brandweren uit Goes, Bergen op Zoom en Rotterdam gebleken, dat auto- brandspuiten met groote capaciteit goede wapenen zijn tegen een brand als deze was. Er werd dan ook onmiddellijk een autospuit te Middelburg gestationneerd, die op 19 Fe bruari jl. bij den brand in de sedert her bouwde sociëteit „de Vergenoeging" op de Markt, goede diensten bewees en nog steeds bij de gemeente in huur is. Daarnaast heeft een comité uit de burgerij een autospuit aan de gemeente ten geschen ke aangeboden. Woensdag 17 December zal de raad een voorstel tot reorganisatie der brandweer be handelen, met o.a. als gewenscht materiaal een autospuit van grootere capaciteit. Reeds is een besluit genomen tot verbete ring van de watervoorziening, in casu ver breeding van een deel van het buizennet der waterleiding. Het zal dus ruim een jaar geduurd heb ben, voor dat de definitieve plannen voor deze reorganisatie werden aangenomen. Intusschen is de bestaande brandweer, wie het zwaard van Damocles al dien tijd boven het hoofd hangt, trouw op haar post geble ven en heeft een deel van haar zich met prijzenswaardigen ijver toegelegd op de be diening der autospuiten. De Broederband te Middelburg. Aan het jaarverslag der coöperatieve ver- bruiksvereeniging „Vooruit" ontleenen wij, dat de omzet van de afdeelingen bakkerij en kruidenierswaren aanzienlijk is gestegen. Deze afdeelingen bereikten een gezamenlijken omzet van 102.181.40. Het ledental bedraagt 533 (509). De algemeene Spaarbank van de verbruikscoöperaties, waarvan „Vooruit" als bijkantoor fungeert, ontving een bedrag van f 3447.80, terwijl 1043.72 werd terugbetaal^. Wegens ziekte of moederschap werd uitge keerd f 292.81. Voorgesteld wordt over het broodverbruik een dividend uit te keeren van 8 en over het winkelverbruik 5 Het gevaar voor de Zeeuwsche oesters. Men schrijft uit lerseke aan de „N.R.Ct." Het schijnt helaas een feit te zijn, dat de voor de oesterteelt beruchte zeeslak, de slip per Limped, in het gebied der Zeeuwsche stroomen hoe langer hoe meer voortteelt. Kwam deze slipper vroeger niet en enkele jaren geleden nog maar zóó weinig voor, dat de bekende wijlen dr. De Man er nog aan te pas moest komen om ze te determineeren, thans behoort ze niet meer tot de zeldzaam heden en iedere oesterkweeker heeft reeds als lerseke, dat voornamelijk door de oester teelt van een lanöboüwdorpje van nog geen 1000 zielen tot een welvarende plaats van meer dan 4000 zielen is uitgegroeid, een ramp van niet te overzienen omvang zijn. Postvervoer Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Mefc ingang van heden ondergaat hefc post vervoer met het Westelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen belangrijke wijzigin gen. In aansluiting op den eersten boot- dienst Vlissingen-Breskens vertrekt op werk dagen om 6 u. 30 's morgens een autopost dienst van Breskens over Groede, Nieuwvliet, Zuidzande, Cadzand, Retranchemenfc en Sluis naar Aardenburg en terug. Verder een autopostdienst eveneens om 6 u. 30 's mor gens, uit Breskens over Schoon dij ke, Oost burg, IJzendijke, Biervliet, Hoofdplaat naar Breskens. Het overige vervoer op den dag zal blijven geschieden met de trams Breskens— Aardenburg, SchoondijkeIJzendijke, Oost burgZuidzande, BreskensHoofdplaat Biervliet en Breskens—Sluis. Telefoonverbinding OostburgKnocke. Er is een rechtstreeksche internationale telefoonverbinding in dienst gesteld tusschen Knocke en Oostburg. Kanalen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Omtrent de wenschelijkheid om in plaats van in Zeeuwsch-Vlaanderen 'n kostbaar ka naal aan te leggen, het tramnet uit te brei den, is nog onderzoek gaande, aldus wordt in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Ka mer over de begrooting van waterstaat ge meld. Waterstaatswerken. Naar de minister van waterstaat mede- deeld zijn plannen voor een nieuwe breede brug over de binnenhaven te Ter Neuzen (Axelschebrug) opgemaakt. Met belangheb benden wordt over de verdeeling van de kos ten, in verband met de overwegend plaatse lijke en gewestelijke belangen, bij die verbe tering betrokken, overleg gepleegd. Het uittrekken van een post om met de uitbreidingswerken van de haven te Ter Neu zen een aanvang te kunnen maken, zou alleen mogelijk zijn, indien posten van andere wer ken met een in totaal gelijk bedrag werden verminderd. Voor het oogenblik schijnt daar toe geen aanleiding te bestaan, te minder aangezien door uitvoering van het kleine plan in de naaste toekomst zeer voldoende in de behoefte van de haven te Ter Neuzen zal worden voorzien. Hefc is dus niet noodig en ook niet economisch reeds onmiddellijk het groote plan uit te voeren. en de centrale Vlissingen. Het statuten-ontwerp voor de centrale Vlis singen werd, behoudens enkele noodig ge- achte wijzigingen en aanvullingen, goedge keurd. Tot afgevaardigde naar de vergaderingen van het provinciaal comité werd benoemd de heer H. Maas en als plaatsvervanger de heer P. Geschiere. Besloten werd de contributie af te schaffen en in de plaats daarvan vrijwillige bijdragen van de leden te vragen. De heer J. Clarisse nam op zich in de vol gende vergadering een inleiding te leveren over één der artikelen van 't partij-program. GROEDE. Loop der bevolking over de maand November 1930. INGEKOMEN: E. de Looze, van Breskens. Th. van den Kauwe van IJzendijke. E. J. M. Bernaert van Biervliet R. den Dekker en gezin van Rigny le Terron (B.). A. Kools van St. Marguerithe (B.). H. F. van den Bossche van IJzendijke. J. van Hulle van Schoondijke. VERTROKKEN: M. L. Lamote naar Oostburg. H. L. G. Ouwerkerk en gezin naar Purmerend. D. J. Kense naar Nieuwvliet. D. C. Bouwense naar Berskens. J. M. J. Sandee naar Middelburg. W. Bron en gezin naar Breskens. J. Riemens naar St. Pancras. F. B. Vanhulle naar Oost burg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scherpenisse ds. J. H. van Padenburg te Elspeette Som- melsdijk ds. E. van Asch te Arnemuiden. Schorsing van ouderlingen en diakenen. Het classicaal bestuur van Kampen heeft drie ouderlingen en drie diakenen van de Ned. Herv. gemeente te Blankenham provisioneel geschorst. De reden van deze schorsing is gelegen in het feit, dat zij besloten hadden m de huurvoorwaarden van diaconieboerderijen in hun gemeente de verplichting te handha ven, dat de huurders aan een bepaalde fa briek melk zouden moeten leveren, terwijl volgens besluit van het classicaal bestuur en van het provinciaal kerkbestuur van Overijs sel zulk een bepaling niet in het huurcontract mocht worden opgenomen. De algemeene synodale commissie had de aanvrage tot ver nietiging van dit besluit verworpen. Kerkbouw. In de jongste vergadering van den kerke- raad der Geref. Kerk te Middelburg werd door het moderamen medegedeeld, dat de nieuwe Hofpleinkerk op Maandag 29 Decem ber des avonds te 7 uur in gebruik zal wor den genomen. De Noorderkerk zal telefonisch verbonden v/orden met de Hofpleinkerk, zoodafc zij, die geen plaats kunnen vinden in laatstgenoem de kerk, den dienst kunnen volgen in de Noorderkerk. Des middags van 2—4 uur zal do nieuwe kerk voor de leden ter bezichti ging worden opengetseld. De Afrikaansche taal bij den eerediensfc. De Anglicaansche kerk in Zuid-Afrika overweegt maatregelen, om in haar eere- dienst het Afrikaansche en den nieuwen Af- rikaanschen bijbel in te voeren, meldt het maandblad „Zuid-Afrika", ten minste zoo dra een plaatselijke kerk dit wenscht. Dit is een feit van zeer groote beteekenis, zegt het blad, want duidelijker dan iets an ders laat het zien, dat het Afrikaansch ui korten tijd het pleit heeft gewonnen. In 1919 moest nog bij de synode der ge reformeerde kerk in Kaapstad een lans voor het Afrikaansch worden gebroken, en toen pas werd het besluit genomen, het Afri kaansch officieel in de gereformeerde kerk toe te laten. Het getuigt van helder inzicht in de voorwaarden voor den bloei van eigen kerk, dat ook de Anglicanen besloten hebben, zich niet langer afzijdig van het Afrikaansch te houden. Afd. Walcheren Christ. Onderwijzers. Zaterdagmiddag hield de afdeeling Walche ren van de vereeniging van Christ. Onder wijzers in het Militair Tehuis te Middelburg een algemeene vergadering. Na de gebruike lijke opening en afdoening van eenige huis houdelijke zaken, hield de heer P. J. Vergers, hoofd der Christ, school te Domburg een le zing over Gaspard de Coligny. Geboren in 1517 uit een adellijk geslacht kwam hij later aan het zedelooze Fransche hof om opgeleid te worden in den krijgs dienst. De losbandigheid stuitte hem tegen de borst en hij kwam op voor de verdrukten. In het leger bracht hij strenge tucht. Ondanks zijn tegenstanders klom hij op tot admiraal. Tijdens een oorlog met Spanje werd hij krijgsgevangene. Eerst werd hij te Sluis op gesloten, later te Gent, waar hij Gods woord beter leerde kennen. Na zijn invrijheidstelling koos hij openlijk de zijde Van de verdrukte Hugenoten. Nu woedden de godsdienstoorlogen in Frankrijk. Na veel gruweldaden van beide zijden, werd in 1570 bij den vrede van St. Germain aan de Hugenoten vrijheid van godsdienst ge geven. Door de kuiperijen van de hooge geestelijkheid en vooral door die van Cath. de Medici, de moeder van den trouweloozen koning Karei IX, werd op de bekende bloed bruiloft (24 Augustus 1572) onder de Huge noten een ware slachting gehouden. Een der slachtoffers was Gaspard de Coligny. De woorden uit zijn testament getuigen van zijn groot geloof. Doordat zijn dochter Louise de Coligny later gehuwd is met Prins Willem van Oranje is Gaspard de Coligny een der voorzaten van onze Koningin. Bekend zijn de gedenkwaardige woorden, die H. M. gesproken heeft, toen zü in 1912 bij haar bezoek te Parijs bij het standbeeld van De Coligny een lauwerkrans legde. Op deze lezing volgde eenige discussie. Bij de stemming voor een lid van het hoofdbestuur werden 36 stemmen uitgebracht op den heer A. Janse te Biggekerke en 1 stem op den heer W. A. van Wijk te Wolfaartsdijk. De heer Laernoes, met verlof uit Ind*ë, mede op de vergadering aanwezig, beloofde op de volgende vergadering een lezing te houden over Indië. Omzetting openbare in bijzondere schooL De werkzaamheden in verband met de omzetting van de openbare school te Seroos- kerke in een bijzondere school zijn zoo ver gevorderd, dat reeds een oproeping als hoofd der school is geschied. De school zal 1 April a.s. bij het begin van den nieuwen cursus worden geopend. Op de voordracht ter benoeming van een leeraar in geschiedenis aan de 2e H.B.S. met 5-jarigen cursus te Rotterdam is als no. 1 ge plaatst de heer A. C. Muste te Ter Neuzen. Hr. Ms. politiekruiser „Vulcanus" is, van het toezicht op de visscherij in de Noordzee, te Nieuwediep teruggekeerd en buiten dienst gesteld. De officier van gezondheid le klasse S. van Dam, van de zeemacht en gedetacheerd bij den dienst in Oost-Indië, keert 17 dezer aan boord van de „Baloeran" van die detachee ring naar Nederland terug. Bij het dienstvak der militaire administra tie van de landmacht kunnen voortaan van de 4 controleurs en van den hoofdofficier, werk zaam bij het departement van defensie, 3 den rang van luitenant-kolonel bekleeden, is het

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1