t/USSINGSCHE COURANT 500 300 25 FISHIER voor Uw waterdichte Schoenen x^ww\ Nïemeijer's VRIJDAG 68e Jaargang IpiiérFifnia F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Teiaf. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen rubriek iERSTE BLAD rechtszaken opgave van personen kerk- en schoolnieuws Tabak] marine en leger I te Breskens p, vai g P. F. Streefkerk en J. F. Jaques te Son- ;JVo. 287 1930 DAMMEN. Ivolg.) lm Am n' 1 few UnEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, (jncodoor hetgeheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- |relanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. ,]e abonné's in 't bezit eener fe zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" 1, 4, 6, 10, 11, 14,16i I 25, 27, 30, 31, 33, 35/39. |elde zwart 17—22? en 16X27 22X42 42X31 19X8 14X23 11—17 6X17 gewonnen. (ens de stelling van het aat dan als 3e zet van 19X8 partij 14X23 42X31 |en dam en een schjjf (Wordt vervolgd.) December. 8.00 Vara. Gramo- Jor gen wij ding V.P.R.O. Ziekenuurtje. 11.30 [002.00 Avro. Concert, oluitzending. 2.30—3.00 4.00 Concert, kwin- Ipel. 4.30 St. Nicolaas- t, octet. 5.30 St. Nico- 6.00 Concert. 6.30 strijd in bijzijn van St. torkest. 7.15 Sinterklaas an bij de pomp. 7.30 ra-orkest. 8 00—9.30 St. |Avro. 9.30 Vara. „Het Steen", hoorspel. 11.00 8.00—9.15 K.R.O. Gra- 2.00 Godsdienstig half- |>litieberichten. 12.15— 1.45—2.00 Gramofoon- bkcursus. 2.453.45 or- Woonplaten. 4.30—4.45 nofoonplaten. 6.45—7.15 45 P. HeilkerDe ge- [aeranto. 7.458.00 Poli- Cabaret-avond ter [Nicolaas, K.R.O.-orkest Dias. 10.35 Morgenwijding. |icert, viool, piano. 12.50 1.50 Gramofoonplaten. [scholen. 4.50 Orkest- urtje. 6.20 Lezing. 6.35 7.20 en 7.45 Lezing. 8.05 9.50 Berichten. 10.10 L.2012.20 Dansmuziek. 1725 M. 12.50-2,20 iofoonplaten. 8.20 Cau- lustratie. 9.05 Concert, oncert, orkest, orgel en 6.20—7.20 en 10.00- •nplaten. 12.25—1.50 en rt. 6.35—7.00 „Sankt .30 Orkestconcert. Is Erdenreise", sprook- :hten en tot 11.20 Or- 11.20—1.20 en 2.20 1.205.00 Kinderuurtje. 8.05—8.55 Vertelling; —9.45 Vocale duetten, (ten. 5.20 Trio-concert. 6.50 Orkestconcert. 5.457.00 Lezingen, 1—11.20 Voordrachten, lonplaten. 12.15—12.50 kmofoonplaten. 1.50— 104.50 Concert. 4.50— feerette „Die singende lair concert. Jte vlissingen 0.23 12.40 .M. 1.01 13.22 1.42 14.03 Auto's, Fietsen fertulgen. pmber uur 5 4.17 6 4.17 4.16 j nummer bestaat uit 2 bladen ys-enProvincienieuws VLISSINGEN, 5 DECEMBER. Prov. Staten. i discussie in de Prov. Staten over da gering van de nieuwe ferryboot voor den j. stoombootdienst op de Westerschelde is fbleken, dat omtrent de levering van deze it nog geen beslissing is genomen, jj vernemen dat een onderhandsche aan- iding heeft plaats gehad, waartoe ver killende werven zijn uitgenoodigd geworden. t laagst was ingeschreven door een werf luiten onze provincie. de discussies over deze aangelegenheid leeft ook de heer Laernoes, evenals de h&e- aStaverman en De Ridder de hoop uitge broken, dat deze boot te Vlissingen zal wor- ii gebouwd. IGed. Staten hebben nog geen beslissing nomen omtrent de gunning. ira de beslissing van Geh. Staten be- ;end is, zullen wij hiervan melding maken. Postzegelloket voor verzamelaars. De maand December is bestemd voor de igheidszegels van Ned.-Indië. Van daar, dat Zaterdag a.s. 6 December het post- jjgelloket zal geopend zijn van 4 tot 5 uur Ioor verkoop van de Ned.-Indische welda- igheidszegels in de waarden 2 <-f 1), 5 i, 121/2 2>/2), 15 5) cent, in lal dus voor 45 V£ cent per serie van 4 laarden. Een droevig ongeluk. tGisteren was het te Middelburg bijzonder uk in verband met den St. Nicolaas Don- ;g. Vele personen kwamen in de stad |im inkoopen doen en het jonge geslacht van platteland kwam op zijn eigenaardige ïiize pret maken in de stad. Ook waren een teee tal jonge mannen uit Aagtekerke naar ie stad gekomen en hadden als vervoermiddel jen kleine boot in kanovorm gekozen, waar- nede zij door de Domburgsche watergang Mid- ielburg bereikten. Des middags waren zij in hap van den 24-jarigen L. L., even- fens uit Aagtekerke en wilden, terwijl zij nog il aan Bacchus geofferd hadden met de boot feer naar Aagtekerke terugkeeren. Men was og maar kort aan het varen, toen het bootje Jt met drie personen te zwaar beladen was, r binnenkreeg en omsloeg, zoodat allen Ite water geraakten. De beide eerstbedoelde mannen wisten den kant te bereiken, doch K die zich eerst aan een hunner vast had ld, moest los laten en verdween in de flepte. Een paar uur later is zijn lijk door de Jlitie met dreggen opgehaald en naar het is overgebracht, waar het in beslag Jerd genomen. Het museum te Goes. J Door den heer L. H. van Berk, conservator van het museum voor Zuid- en Noord-Beve nd, werden over de maanden September en October de volgende schenkingen ontvangen 3 collecties munten, 1 kennisgeving van eer den vliegdag te Goes (Juni 1911), 2 oude zil- Teren munten, l ouderwetsche pendule met 1 vliegend hert, 1 oud halfje, 1 Indisch ■kwartje, i herinneringsmedaille opening |Zuld-Afrik. spoorweg, 1 vuurlepel van den P. van t' Hof te Heinkenszand, 1 ge- ed oblie-ijzer, 1 antiek beeldje, gevonden de restauratie van de Groote Kerk te ■Goes. Scheepvaartberichten. Het Engelsch stoomschip „Helmwood" is I hedenmorgen door den mist bij het middelgat I ^den omtrek van Ter Neuzen aan den grond Iseloopen. Sleepbooten zijn ter assistentie ver lakken. SOUBURG. i van personen die zich in deze ge- hebben gevestigd of deze hebben I Verlaten gedurende de 2e helft der maand N°vember 1930. Gevestigd. T Oele, Vlissingschestraat B 352, van Goozen, Braamstraat B 108a, van Oost- ppelle. W. Anema, Vlissingschestraat E 8, van I Gissingen. Wed. Bogaart -Waeijenberg en gezin, I Groote Abeele A 245, van Vlissingen. A. P. de Buck, Ritthemschestraat B 382, van Bergen op Zoom. J. J. de Vroe, Nieuwe Vlissingscheweg C 3, van Den Helder. Ch. L. Deurwaarder, Van Turnhoutstraat E 44, van Den Helder. Mej. P. Davidse, Wissel C 141, van Vlis singen. Vertrokken: Ch. Pitstra en gezin, Van Teijlingenstraat B 225, naar Vlissingen. Dina L. Dorleijn, Middelburgsche weg A 269, naar Middelburg. F .J. de Pagter, Vlissingschestraat B 182, naar Vlissingen. M. Baard, Keijzersbaan A 58Q, naar Vlis singen. J. C. de Visser, Kanaalstraat A 68, naar Serooskerke. E. Dingemanse, Visoweg B 326, naar Kou- dekerke. J. Janse en gezin, Middelburgsche weg A 264, naar Ritthem. K. G. Belsch, Padweg B 45, naar Middel burg. C. Daniëlse, Braamstraat B 110, naar Velsen. H. van Eykeren, Abeelsche weg A 252, naar Zeist. Mej. Th. C. J. van Dongen, Van Turnhout straat E 16, naar Vlissingen. L. v. d. Velde, De Deckerstraat E 27, naar Vlissingen. L. Willeboordse, Ritthemschestraat A 132, naar Middelburg. N. Willeboordse, Ritthemschestraat A 132, naar Schiedam. P. W. de Wijze, Zandweg C 37, naar Kou dekerke. M. J. v. d. Boogaart, Noordstraat A 5, naar Vlissingen. Hasselaarstraat 37, van Rotterdam. W. Herkemij, loodsleerling, Kanaalstraat 24, van Den Helder. D. Beixner, zonder, Bloemenlaan 18, van Rotterdam. P. C. Kerkhove, lichtmatroos, wachtschip, van Hooge- en Lage-Zwaluwe J. Both, idem., van Amsterdam W. Boelhouwer, idem, van RotterdamP. J. J. Overdijk, idem, van Rot terdam Th. Taconis, idem, van Amsterdam A. Bruinooge, idem, van Kapelle J. v. d. Vooren, idem, van Schiedam W. Versteeg, idem, van DordrechtA. van Moolenbroek, idem, van Middelburg T. Brandsma, idem, van Leeuwarden P. B. Niesten, idem, van Wijk aan Zee en Duin P. A. Brandei, idem, van Princenhage J. Admiraal, idem, van Nijkerk. J. Verloo, stucadocr, Hellebardierstraat 5, van Rotterdam. J. Remijn, machinist, Lampsinsstraat 1. van Boxtel. P. Ie Wispelaere, matroos N.L., Nieuwstraat 49, van Breskens. W. H. Spapé, kantoorbediende, Bouwen Ewoutstraat 60, van Breskens. L. van de Velde, stoker, Noordstraat 26, van Oost- en West-Souburg. Mej. T. van der Hoek, kapster, Groenewoud 63, van Amsterdam J. W. Korteweg, machi nist, Boulevard de Rufjter 44, van Ned.-Indië. M. A. Krug, machinist, Aagje Dekenstraat 169, van Rotterdam. L. Roels, violist, Boulevard de Ruijter 2, van Den Haag. A. de Bruijne, machinist, Crocuslaan 6, van Rotterdam. M. van Saane, matroos koopvaardij, Clij- verstraat 54, van Rotterdam. P. A. van der Zande, matroos le klasse, Emmastraat 12, van Den Helder. dient hij de gemeente van Dordrecht. Ds. Torenbeek is scriba van den ring Dordrecht. Zijn emeritaat zal ingaan op 8 Maart 1931. Ds. R. Torenbeek, geboren 1867, werd can- didaat in Zuid-Holland in 1890. In 1902 deed hij zyn intrede te Vlissingen. Eind Septem ber 1909 nam hij afscheid van haar om den 3n October zijn intrede te doen te Dordrecht. Examens. Voor het examen middelbaar onderwijs staathuishoudkunde en statistiek is te 's-Gra- venhage geslaagd de heer H. Jansen te Vlis singen. Examen machinisten. De commissie voor de machinisten-exa mens, bedoeld in art. 8 der Schipperswet, zal, aanvangend 2 Januari 1931, zitting houden te 's-Gravenhage. De aanvragen, om tot die examens te wor den toegelaten, moeten den voorzitter der commissie, onder overlegging van de in art. 7 van het reglement voor de machinisten-exa mens bedoelde bescheiden, vóór 16 December a.s. bereikt hebben. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 1 dezer is benoemd tot advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage mr. J. A. de Visser, thans sub stituut-officier van justitie bij de arrondis sementsrechtbank te Rotterdam. Bij Kon. besluit van 3 dezer is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Rotterdam mr. Th. R. J. Wijers, advocaat en procureur te 's-Hertogenbosch. D. W. Versteeg en gezin, Nieuwe Vlissing- sche weg C 175, naar Vlissingen. J. Wanjon, Marnixplein C 56, naar Mid delburg. J. W. Hahn en gezin, Groote Abeele A 244, naar Middelburg. M. P. Meijers en gezin, Ritthemschestraat A 148, naar Koudekerke. P. Pauwels, Wissel C 116, naar Middelburg. C. M. Aveling en gezin, Vlissingschestraat E 6, naar Haarlem. Mej. J. C. de Kraker, Ritthemschestraat A 121, naar Koudekerke. C. H. van Tienderen, Oranjeplein A 20, naar Amsterdam. De Souburgsche pluimvee- en konijnen- vereeniging „Nut en Genoegen" houdt Za terdag 6 en Zondag 7 December haar derde nationale tentoonstelling in het café „Dorp- zicht", welke belooft schitterend te zullen slagen. Het aantal inzendingen is buiten verwachting groot, daar door het geheele land is ingezonden, zoo wat alle rassen zoo wel van hoenders als konijnen zijn vertegen woordigd. Er zijn 16 bekers en verschillende medailles uitgeloofd. die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende de 2e helft der maand November 1930. INGEKOMEN N. Lemaire, J. J. Kruihof en L. J. Roelvink, allen matroos 2e klasse, wachtschip, van W.- Indië. J. Rademaker, L. Martijn en C. Otten, allen stoker 2e klasse J. Schier, sergeant-konsta bel W. Herman, stoker 2e klasse W. Wal raven, tamboer 2e klasse J. Herdink, korpo- raal-marninier A. van Tour, korporaal-tele grafist M. C. Ravestein, H. D. Blommert, N. J. Kruit, P. Ponje, H. G. Prevoo, G. K. Prins, T. Regelink, J. A. Schouten, G. D. van der Sterren, F. D. Zimmerman, allen stoker 2e klasse, J. C. de Pauw, en J. Baartscheer, stokers le klasseC. A. de Croo en J. G. de Jager, mariniers le klasse J. Wassenaar, sergeant-konstabel, wachtschip, allen van Den Helder. A. B. Laernoes-Breder, sergeant-konstabel, Badhuisstraat 54, van Groningen. W. N. Bouwman, majoor-torpedomaker, Van Dishoeckstraat 69, van Den Helder. M. Brink, leerling-machinist Ned. Spoor wegen, Dijkstraat 137, van Heerlen. R. Moor, filiaalhouder, Walstraat 53, van Middelburg. F. H. Dikkenberg, schilder, Walstraat 12, van Rotterdam. C. W. van Smid de Koning, schilder, Hout kade 14, van Doorn. A. J. L. Willems, korporaal-marinier, Bel- lamypark 37, van Den Helder. J. A. Steernberg, officier M.S.D., Kenau Ph. Ródrigües, bankwerker, Sarazünstraat 8, van Amsterdam. Mej. M. O. Willemsen, kantoorbediende P.T.T., Glacisstraat 115, van Bergen op Zoom. M. van den Bergen, bouwkundig-teekenaar, Badhuisstraat 32, van Amsterdam. A. P. Sehümaker, schoenmaker, Kouden hoek 16, van Antwerpen. L. Lorier, grondwerker, Pluimstraat 15, van België. E. J. Jonker, electricien, Badhuisstraat 84, van Eindhoven. H. J. Kip, P. Wijtzes, W. C. de Jongh en J. van Riet, stokers 2e klasse, wachtschip, allen van Den Helder. VERTROKKEN D. Zuidhoorn, Aagje Dekenstraat 67, naar Den Helder. W. Veis, De Ruijterstraat 9, naar Den Hel der. G. Piekart, Korenstraat 12, naar Den Hel der. G. Kruijs, wachtschip, naar Ned.-Indië. D. Huitema, Kasteelstraat 7, naar Oostende. J. A. Heusdens, wachtschip, naar Rotter dam. Mej. L. Goedhart, Hellebardierstraat 2, naar Doorn. N. SteketeeKuijper, Bouwen Ewoutstraat 49, naar Boldesti. G. J. Rossell, ./achtschip, naar Amsterdam. A. van die Grijp, Verkuil Quakkelaarstraat 28, naar Franeker. A. E. Vermeulen, Baljuwstraat 20, naar Rotterdam. J. J. Crince, Hellebardierstraat 6, naar Utrecht. D. Bos, Sottegemstraat 77, naar Ter Neu zen. A. C. van Pamelen, Residalaan 1, naar Ter Neuzen. Mej. L. A. Swerus, Van der Swalmestraat 8, naar Breskens. P. J. E. Corveleijn, Hendrikstraat 32, naar Ter Neuzen. J. F. Gegner, Hellebardierstraat 19, naar Berlijn. A. Goedhart, Kanaalstraat 148, naar Dor drecht. V. F. A. Novak, Vrijdomsweg 4, naar Mid delburg. H. Sitskoorn, wachtschip, naar Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Graven hage ds. A. J. Wormgoor te Bussum. Aangenomen het beroep naar Lage Zwalu- we door ds. H. van der Loos te Baarland. Eervol emeritaat. Ds. R. Torenbeek, de oudste predikant in dienstjaren der Ned. Herv. gemeente te Dor drecht, heeft eervol emeritaat aangevraagd. Op 8 Maart 1891 aanvaardde hij het predik ambt te Marken, vanwaar hij in 1895 naar Vollenhove vertrok. Sinds 3 October 1909 Zijn patroon doodgeslagen. Gisteren stond voor de rechtbank te Bre da terecht een 32-jarige fabrieksarbeider uit Bergen op Zoom, thans gedetineerd. Verdach te had 18 October bij een twist met den chef, den heer R. F. de Bie op de werkplaats der N.V. Ijzergieterij v.h. A. F. de Bie en Zn., te Bergen op Zoom, een ijzeren staaf gegrepen en daarmede zijn patroon zoodanig op het hoofd geslagen, dat deze ineenzakte en le vensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis moest worden gebracht, waar hij den volgen den dag overleed. De dader gaf zich zelf bij de politie aan. Er werden zeven getuigen gehoord, waarbij bleek, dat verdachte bekend stond als op vliegend. De verdachte zeide, kwaad te zijn gewor den over een naar zijn meening niet gerecht vaardigde opmerking van den heer De Bie over zijn werk. Ook vorige dagen waren er door den patroon opmerkingen gemaakt, maar nu nam hij zich voor er een einde aan te maken. De officier van justitie eischte acht jaren gevangenisstraf. Poging tot doodslag. Voor de vacantiekamer der rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan de 60-jarige ex-tolbaas te Huizen, H.-M., verdacht van poging tot doodslag op den gemeenteveld wachter Marinus aldaar. Verdachte had den veldwachter met een scherp voorwerp aan gevallen en hem zwaar gewond. Bij de be handeling was de zaak uitgesteld om een psychiatrisch rapport in te winnen. Ver dachte werd toen niet verminderd toereke ningsvatbaar verklaard. De rechtbank over woog in haar vonnis, dat de' feiten zeer ern stig zijn, zij achtte de feiten wettig en over tuigend bewezen en veroordeelde hem tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloo- pige hechtenis. Poging tot moord uit jalouzie. De rechtbank te Haarlem heeft gisteren voortgezet de behandeling van de zaak tegen den 19-jarigen lossen arbeider W.F. te Zaan dam, thans gedetineerd, die 4 September jl. had terecht gestaan wegens poging tot moord op mej. A. D. te Zaandam, op 2 Augustus al daar gepleegd. Verdachte was eenige malen met het meisje uit geweest en had liefde voor haar opgevat, welke evenwel niet werd beantwoord. Toen 2 Augustus het meisje met een ander was uit geweest, en beiden met de autobus huiswaarts wilden gaan, stond ver dachte bij de halte en stak plotseling met een dolkmes naar mej. D. Zij werd niet gewond, doch haar kleerén waren gedeeltelijk ver nield. De officier van justitie eischte, gezien den ernst van het feit, vier jaren gevangenisstraf, doch de rechtbank besliste, dat alsnog een psychiatrisch onderzoek naar verdachte's geestvermogens zou worden ingesteld. In ver- 1 band hiermede werd gisteren als getuige- EPriesch' fifirenbaai 9^ 10 ct PER HALF ONS deskundige gehoord dr. R. A. Mees, zenuwarts te Bloemendaal, die in zijn rapport verklaar de, dat verdachte volkomen toerekenbaar moet worden geacht, doch dat een feit, als waaraan hij zich heeft schuldig gemaakt, psychisch volkomen verklaarbaar is en een logisch gevolg van de omstandigheden, waar in verdachte verkeerde. De officier van justitie zegt, dat het een zeer ernstig feit betrof. Verdachte heeft rond geloopen met het doel het meisje van het leven te berooven. De ten laste gelegde po ging tot moord acht hij bewezen. In verband hiermede wijzigt hij, rekening houdend met verdachte's levensomstandigheden en met hefc psychische rapport, zijn vorigen eisch in drie jaren gevangenisstraf. Bij Kon. besluit is le de vice-admiraal A. ten Broecke Hoekstra, adjudant in buitenge wonen dienst van H. M. de Koningin, eervol ontheven van de betrekking van comman dant der zeemacht en hoofd van het departe- ment der marine in Ned.-Indië met den da tum, waarop hij die aan zijn opvolger zal overdragen, zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen dien sten 2e de onder le genoemde betrekking opgedragen aan den benoemden schout bij nacht J. F. Osten, met ingang van den datum, waarop hij die van zijn voorganger zal over nemen. Johannes Franciskus Osten, te Batavia op 14 September 1879 geboren, werd resp. in Juni 1902 en Augustus 1913 luitenant ter zee 2e klasse en le klasse, in Mei 1922 kapitein-lui tenant ter zee, in December 1927 kapitein ter zee en in het begin van deze maand kwam zijn benoeming tot schout-bij-nacht af. Schout-bij-nacht Osten vertrok het laatst in 1926 naar Ned. Oost-Indië, toen hij het flottiljevaartuig „Soemba" uitbracht. Kort daarop werd hij commandant van Hr. Ms. „Sumatra" en toen hij in 1929 repatrieerde werd hij bij den marine-staf geplaatst. De nieuwe vlootvoogd, die van verschillen de commissies deel heeft uitgemaakt, is dra ger van de volgende onderscheidingen offi cier orde van Oranje-Nassau, krijgsverrich tingen Atjeh 1896—1900 en 1906—1910, eere- teeken, in zilver, ter erkenning van uitste kende daden bij den watersnood in 1926 ver richt en bronzen medaille Ned. Olympisch Comité. zyn benoemd bij de Kon. marine-reserve tot luitenant ter zee 2e klasse L. A. M. C. Koene, A. W. Turk, P. J. Harinck, W. G. H. van Santen, J. W. ten Hackentot officier van den marinestoomvaardienst 3e klasse J. R. Hofstra, L. S. Bannet, H. van Laar, W. D. Mooitot officier van gezondheid 2e klasse A. A. M. Bergman, J. C. V. Cohen, A. van der Kaaden tot officier van administratie 2e klasse J. A. Deelder. De luitenant ter zee le klasse P. van Popta, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië. zal 10 dezer met de „Patria" uit Rotterdam daarheen vertrekken. Bij beschikking van den minister van de fensie is de eerste luitenant der mariniers P. J. van Gijn, dienende bij de af deeling ma riniers te Rotterdam, den 16en December 1930 ter beschikking gesteld. Bevorderingen bij de marine. Sergeant-machinist F. A. Boerman tot ma joor-machinist stoker le klasse W. de Vries tot korporaal stoker bootsman J. Dikkers tot

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1