:culaas 1000 500 300 25 king .MEN NS destraat 82 1 WITTE i ZONEH DONDERDAG 4 DECEMBER Ieerste blad Uitslag Rebus - Wedstrij d. STERKENDE DE LETTERS delburgsche ppij v. Stoomvaart j: firma iJAI DE VEIDE Ir., Walsliaal 58-fD, ïüssinp, Ealsl. lü. PostrBkeming GEZ8T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen IaANOESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" BINNENLAND Stads- en Pro vincienieuws PEPERMUNT I^No.236 68e Jaargang i 1930 nspannend werk. dat overspannen ils Phosferine. Ik ven heeft aanbe- 41DDELEN TEGEN I Rheumatlek it Vermoeidheid Moedeloosheid erterlng Jicht Kortademigheid »n verkrijgbaar; h eer voordeellg Igate Hill, London, Engeland terdam. Tel. 48581 ING LEEDEN, FAU. S, DIVANKLEE- KUSSENS, enz. en dag gekochte en een zichlzendingen. >aar. Aanbevelend, aangeboden voor één tte V1MENSAALS. ijdinghal „Vliss, Crt." een net MEISJE of halve dagen. Aan- chen 7 en 8 uur Kenau raat 37. Widdelburg-Kotterdara engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE, v.Midd. v.Rolf. embei i/.m.uDi vm.uur 4 8 5 8 8 8 9 8 11 8 12 8 atlfin ie benomen: N. V, liansport- en Exp. Erven VOS. Tetefoofl i. cüNHUOKM, lelel. 1W- OOSTERHOUT, Telel. 282. :brs. BUITENHEK. Tel. I0I a Bloembinderfj er 15 - Telefoon 141 VLISSINGSCHE COURANT jgONNEMENTSPRlJS Voor Vüssingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, oor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- en bij wekelijksche verzending 1 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. lüeabonné's in 't bezit eener zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger t nummer bestaat uit 2 bladen r zijn 503 oplossingen binnengekomen. I Veertien kinderen hebben niet voldaan aan Ie voorwaarde om hun opgaaf in te zenden Ifóór 12 uur 's middags op 2 DecemberDeze llonden dus niet mededingen naar de be- Ischikbaar gestelde prijzen. 1 Van de 489 oplossingen die ter beoordee- |lin? overbleven, bleken 189 niet geheel juist [te zijn47 oplossingen waren foutief omdat [„onze" Sint was ingevuld inplaats van oude at; 26 hadden voor „bom-bom-bom" iets iders geschreven41 in plaats vaja 't hart pn 't zien, het hart en het zien of hadden |'t geheel weggelaten weer anderen schreven heeft vergeten" in plaats van „niet [heeft vergeten" en velen hadden het over [„ruiten" inplaats van reten. De goede oplossingen der rebussen zijn de Hoe klopt van spanning ons 't hart Bjj 't gluren (turen, zien, kijken, staren) door de reten Op 5 December of de Sint Ons huis niet heeft vergeten. Hos klopt het hart van bom-bom-bom, Want vijf December komt weerom, 't Is het feest van oude Sint, Dat ieder kind zoo prettig vindt. I De 35 prijzen moesten dus verloot worden londer 300 goede inzenders. I De vier boeken vielen ten deel aan M. A. de Wolf, Kasteelstraat 56 J. J. Ie Roy, Koudekerkscheweg 69 S. van Houcke, Oude Markt 17 L. Compeer, Sotteghemstraat 82. i De 31 chocolade-letters aan |j. Vader—Bosschaart, Pasp.str. 46, Souburg Goeij, Peperdijk 34. [L, van Soelen, Buteuxstraat B 249, Souburg |p. de Landmeter, Walstraat 101. Jm. en T. Slaats, Crocuslaan 24. [p. Sarneell, Braamstraat B 115, Souburg. [j. Adriaansen, Oostwal 25, Goes. [l Vos, Boulevard Evertsen 20. [a. van Wijk, Bankertstraat 44. |m. Veerkamp, Noordstraat 67. I, Chr. van de Runstraat, V. Quakk.str. 107. [A. Walrave, Schuitvaartgracht 51. [j. F. Huser, Bloemenlaan 2. [To Begars, Verkuijl Quakkelaarstraat 111. I Aa. van der Leijé, Walstraat 43. [a. m. Schaar, Schuitvaartgracht 87. I A. v. d. Berg, Van Tuinhoutstr. E 22, Souburg |G. J. Oosting, Breewaterstraat 19. IC. Wondergem, Tuinstraat D 78, Souburg. li Vinke, Hurgronjestraat 11. |j. Hamers, Bloemenlaan 56. |A.v. d. Maas, Badhuisstraat 35. Chef Haaze, Boulevard Bankert 28. "F. Hamers, Bloemenlaan 56. IM, Jilleba, Reinier Claeszenstraat 2. IM. Garcia Jr., Zeilmarkt 6. M. de Jongh, Glacisstraat 117. i Talmon, Spangenschekade 7a III, R'dam. IS. Danielsche, N. Vliss. weg 150, Souburg. |j. Karman, Oranjeplein 171, Souburg. |M, de Smidt, Glacisstraat 41. Enkele kinderen voegden bij hun oplossing ten aardig versje of een verdienstelijke tee- tening. Aan hen kennen wij een extra-prijs toe, I dien zij eveneens op Vrijdagmiddag 2 uur aan <®5 bureau kunnen afhalen. Het zijn Adri de Nooijer, Padweg 42, Souburg. H. J. Quasters, Badhuisstraat 1. Bart de Zwart, Kasteelstraat 44. J. Hekhuis, Van de Manderestraat 8. Cor Vink, Dorpsstraat 15, Ritthem. KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Allerlei. Onderwijs. Binnenlandsche Vergadering van Woensdag. was in de eerste plaats aan? de de brief van het bestuur der Carnegie- Jtohting, betreffende het gebruik maken door de Tweede Kamer der Staten-Generaal 'an hare bevoegdheid om, overeenkomstig ?e bePalingen van het testament van den l5er J. G. D. Wateier, voor het uitkeeren een prijs een persoon aan te wijzen, die I door rse grootten. teeldh< woord, daad of voorbeeld, litteratuur, louw- of schilderkunst, in binnen- of buitenland, zich het meest verdienstelijk zal hebben gemaakt voor de bevordering van de vredesidee of bijgedragen zal hebben om middelen te vinden om meer en meer den afschuwelijken oorlog op den duur onmo gelijk te maken. De Kamer besloot van haar bevoegdheid geen gebruik te maken, maar hield zich het recht voor-later op dit besluit terug te komen. Het opmaken van een nominatie voor een plaats in den Hoogen Raad hield nogal eeni- gen tijd op. Nummero één zal zijn dr. W. A. J. M. Fock, rechter in de arrondissements- rechbank te den Haag. Het was te voorzien dat, nu de heer Vlie gen voor het Maastrichter orkest meer geld vroeg, tien mille in plaats van acht, anderen weer voor andere orkesten zouden optreden. Er wordt tot nu toe 120 mille voor dergelijke orkesten uitgetrokken, welk bedrag deze Minister met 10 mille verhoogde ten bate van vijf orkesten, nl. te Amsterdam, den Haag, Groningen, Arnhem en Utrecht. Leeu warden, Maastricht en Haarlem vroegen nu ook meer, maar de Minister verklaarde geen hooger bedrag beschikbaar te kunnen stellen. Hij wilde bij de volgende begrooting voor die drie andere nog eens iets doen en eventueel overwegen de thans aangevraagde 20 mil- lioen anders te verdeelen. Tot, dit laatste waren velen niet bereid. Ze wilden die vijf nu niet minder geven dan de bedoeling is geweest. Ook de heer Vliegen had daartegen ernstig bezwaar. Naast het amendement-Vliegen was ver schenen een amendement-Kortenhorst om ook Haarlem twee duizend gulden meer te geven. Het werd duidelijk, dat de Minister de amendementen niet zou accepteeren als ze werden aangenomen. Het amendement-Vliegen kwam in stem ming er waren 41 leden voor en 41 tegen, ZQodat morgen de beslissing valthet amen dement-Kortenhorst voor het Haarlemmer orkes werd verworpen met 43 tegen 38 stem men. Het merkwaardige was, dat vier Katho lieken wel vóór Maastricht stemden maar tegen Haarlem. Het waren de heeren Van Poll„v. d. Meijs, Uijen en Moller. De Onderwijsbegrooting werd hierna zonder stemming goedgekeurd. De begrooting voor Binnenlandsche Zaken was nu weer aan de beurt. In het nachtelijk uur was de behandeling genaderd tot de be spreking der werkverschaffing. Daarvoor werd al dadelijk een half dozijn sprekers ingeschreven. Ze betreurden alle zeer dat er zooveel stagnatie is in de werk verschaffing, vooral in Emmen. Over de wijze van tewerkstelling van werkloozen had men natuurlijk allerlei klachten. Nog te veel heeft ze het karakter van steunverleening, van ar menzorg en daarom komt men ook niet ver der. Er is daar een regelmatig overschot aan werklieden dat vroeger naar Duitschland ging. Dat kan nu niet meer, maar daarom is het zaak de werkverschaffing permanent op te zetten. De uitsluitingen die vroeger zijn gemaakt, moeten opgeheven worden, omdat de bevolking niet meer naar andere werkge legenheden kan emigreeren. De redenen voor de uitsluiting om min of meer emigratie te bevorderen zijn vervallen en dus moet ze vervallen. In dezen geest spraken de sprekers en de Minister kon allen toezeggen dat hij zooveel in zijn vermogen is zal trachten de werkge legenheid te verruimen. Rechtspositie van het natuurlek kind. In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer heeft de minister van justitie medegedeeld, dat van hem geen wetsvoorstel is te verwachten tot verbetering van de rechtspositie van het natuurlijk kind, in zoo ver die verbetering zou bedreigen van de be langen van het wettig gezin, hetgeen het ge val zou zijn, indien het erfrecht van natuur lijke kinderen werd uitgebreid. Eenigszins anders staat hij ten opzichte van de opheffing van het voorschrift, dat erken ning noodig is voor het doen ontstaan van burgerlijke betrekkingen tussöhen de moeder van het natuurlijk kind. Bond voor gep,* sport eer de marine-mannen. In een adres aan de Tweede Kamer, heeft het hoofdbestuur van den Bond voor gepas- porteerde (zonder pensioen ontslagen) ma rine-mannen, het verzoek geformuleerd om artikel 143 sub. b van hoofdstuk VIII der rijksbegrooting voor 1931 zoodanig te wijzigen, dat alle gepasporteerde militairen, met ten minste 10 dienstjaren, alsnog voor een uitge steld pensioen op 60-jarigen leeftijd in aan merking zullen komen. Het loonvraagstuk. Het behoeft geen betoog, dat in den tegen- woordigen crisistijd het loonvraagstuk aan de orde van den dag is en dat er velen zijn, die meenen, dat herstel eerst kan intreden wanneer het over het algemeen te hoog op geschroefde loonpeil binnen bepaalde grenzen zal worden verlaagd. In Duitschland is een en ander reeds tot uitdrukking gekomen door de loonsverlaging in de metaalindustrie in Berlijn, waartoe oen arbitrage-commissie, bestaande uit een werk gever, een arbeider cn een neutraal persoon, eenstemmig heeft besloten. Weliswaar zal, om de aanpassing gemakkelijker te maken, de loonsverlaging in twee trappen worden in gevoerd, nl. thans 3 en in Januari a.s. nog eens 5 doch dit doet aan het feit niet af, dat men blikbaar in Duitschland mede in de richting van loonsverlaging een oplossing zal trachten te vinden. In Engeland, waar de malaise zeer sterk heerscht, zijn er thans ook teekenen in die richting door de voorstellen der vier groote spoorwegmaatschappijen, die ook een loons- en salarisverlaging hebben voorgesteld, welke voor de laagste loonen 2 shilling per week bedragen en opklimmen tot 6 shilling per week. In de metaalindustrie in België hadden de patroons een loonsverlaging van 5 voor gesteld. Na verschillende besprekingen kwam men tot overeenstemming omtrent een ver laging in twee trappen, nl. 2'/2 op 1 De cember en 2 y2 op 1 Januari a.s. Ook in Denemarken worden door de werk gevers in de metaalindustrie loonsverlagin gen voorbereid in verband waarmede de op 1 Februari 1931 afloopende loontarieven alle zijn opgezegd. Zoo ziet men in het buitenland allerwegen pogingen om de crisis te boven te komen door de productiekosten te verlagen en daar door weer concurreerend aan de markt te kunnen komen. Of Nederland het betrekkelijk hooge loon peil zal kunnen handhaven,, dat thans be staat, zal zeer de vraag zijn. Teekenend is in dit opzicht het feit, dat een commissie, die moest uitmaken, of in de sigarenindustrie een loonsverhooging zou kunnen worden ge geven, eenstemmig tot de conclusie kwam, dat de toestand in het bedrijf dit absoluut niet toelaat. Ook in andere bedrijven wordt het steeds moeilijker tegen de bestaande prijzen afzet te vinden. Met belangstelling mag men dan ook de ontwikkeling van het loonvraagstuk in de naaste toekomst tegemoet zien. Besmettelijke ziekten. De „Staatscourant" van 3 December bevat een opgave van het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten over de week van 23 tot 30 November. Er staan 232 geval len van roodvonk en 160 van diphtherie, te gen resp. 221 -i 166 in de voorafgaande week. Er deden zich 3 (6) gevallen van palromxelitis voor. Tegen de zakelijke bedrijfsbelasting. De Kamer van Koophandel en Fabrieken van Delft en omstreken vraagt den gemeen teraad afschaffing der zakelijke bedrijfsbelas ting en indien dit mocht worden afgewe zen tenminste vrijstelling van belasting van arbeiders, die gedurende een bepaald tijds verloop slechts enkele dagen per week wer ken, of om de andere week te werk worden gesteld. Motorschip „Mijdrecht". Gisteren werd van een der hellingen van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij met goed gevolg te water gelaten het motor schip „Mijdrecht", in aanbouw voor rekening van de N.V. Stoomschip Maatschappij „De Maas (directie N.V. Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf) Rotterdam. De hoofdafmetingen zijn lengte tusschen de loodlijnen 438' 0"breedte op buitenkant spanten 58' 6" holte tot opperdek 34' 11" laadvermogen circa 10.000 ton. De voartstuwing van het schip zal ge schieden door een 8-cylinder enkelwerkenden 4-tact Harland Wolff Dieselmotor van het Burmeister Wain-type met een vermogen van 2750 A.P.K., VLISSINGEN, 4 DECEMBER. Havenfeesten 1931. Dinsdag- en Woensdagavond zijn vanwege het centraal comité voor de havenfeesten 1931 wederom eenige vergaderingen gehou den ter bespreking van de oprichting van buurtcommissies in die wijken, waar deze commissies tot op heden nog niet zijn ge vormd. Na een gehouden inleiding door den alge- meenen secretaris werd door de aanwezigen in de navolgende buurt en le, Glacisstraat, 2e. Aagje Dekenstraat, 3e. Palingstraat met Houtkade, Onderstraat, Paardenstraat, Kalk hokstraat, Korenstraat, Flesschenstraat, Kou denhoek 4e. Molenstraat met Breestraat, Groote Markt, Breewaterstraat, Pluimstraat, Hellebardierstraat, Weststraat, Bakkersgang, Waaigat, Slijkstraat, Koestraat, Kaaskade- straat e.o., besloten tot het in het leven roe pen van een voorloopig comité. Deze comité's zullen circulaires aan de bewoners van deze wijken uitreiken en hen opwekken tot deelname aan de algemeene feesten. Zoodra de resultaten bekend zijn zal een tweede vergadering worden belegd om de voorloopige plannen verder met de deelne mers te bespreken en uit te werken. Wy willen hier nog mededeelen dat we ons oor hier en daar eens te luisteren hebben gelegd en dan kunnen wij verklaren dat de financieele resultaten in de verschillende buurten schitterend kunnen worden genoemd. In onze Tijdinghal. St. Nicolaas heeft een bezoek aan onze provincie gebracht. Wij hadden het-geluk den goeden Sint op zijn tochten te ontmoeten en wel te 's-Heerenhoek, waar onze fotograaf getuige was van het aardige tafereeltje dat onze foto weergeeft. De zwarte knecht was spoedig goede vrienden met de Zuid-Beve- landsche boerinnetjes. Wij etaleeren het portret van den heer G. de Bruin te Albiasserdam, die 101 jaar cud is geworden. Te Leiden is overleden prof. dr. H. T. de Graaf, hoogleeraar in de encyclopaedie der Godgeleerdheid aan de rijks-universiteit te Leiden. Een minderjarige jongen aangehouden. Door de politie alhier is aangehouden een minderjarige jongen, waarvan de opsporing door de ouders werd verzocht. Hij is heden middag op transport gesteld naar Utrecht, al waar zijn ouders wonen. Ongewenschte vreemdelingen. Het Portugeesche stoomschip „Inhambon", van Antwerpen naar Lissabon bestemd, zette hier aan wal een stowaway, die de Fransche nationaliteit bezat. Hy is door de politie over de grenzen des rijks geleid. Voorts meldde zich aan het bureau van politie een man, die onderdak verzocht. Hy bleek een Belg te zyn, die zonder middelen van bestaan was. Hem is nachtverblijf ver leend, doch hy is hedenmorgen eveneens als ongewenschte vreemdeling, uitgezet. Besmettelijke ziekten. In de week van 23 tot en met 29 Novem ber zijn in onze provincie voorgekomen 5 ge vallen van roodvonk, nl. 2 te 's-Heerenhoek en 1 in ieder der gemeenten Hulst, Tholcn en Vlissingen en 2 gevallen van diphtherie, 1 te Meliskerke en 1 te Vlissingen. De Kanter Hordyk's Bank te Goes. Men schrijft d.d. 1 December uit Goes aan „de Maasbode" Heden is, gelyk gemeld, de N.V. de Kanter Hordyk's Bank alhier failliet verklaard Sedert enkele dagen liepen er geruchten, dat er een catastrophe op komst was, maar velen weigerden hieraan geloof te hechten, omdat deze Bank altyd een der meeste soliede van deze streek is geweest. Ze had het onvoor- waardelyk vertrouwen van hare cliëntèle. Daarom te meer kan er voor velen in Goes, maar vooral in de omliggende dorpen, van een ramp worden gesproken. Tal van boeren en middenstanders stonden er mee in relatie. De slachtoffers zullen dan ook vele zyn. De ontstemming in den kring der benadeelden is groot. Omtrent de oorzaak schynt nog geen de finitief oordeel te geven zyn. Er moet nogal gespeculeerd zyn. De naaste aanleiding is het dalen van vele effectenkoersen. Verband tusschen het faillissement en de landbouw crisis schynt er niet direct te bestaan. Aan het kantoorpersoneel (plm. 15 perso nen) is ontslag aangezegd. Het geheel volgestorte aandeelenkapita il bedraagt 131.000. De laatste jaren werd 5 y2 dividend uitgekeerd. Er zyn slechts twee commissarissen, nl. de heeren W. F. K. Lenshoek te Kloetinge en C. Koert, oud-burgemeester van Wolfaartsdyk. Directeur is de heer J. A. Wilton van Reede. De noodkreet van den landbouw. Door het bestuur van den kring Hulst van den Chr. Nationalen Boerenbond is de vol gende open brief verzonden aan alle eigenaars van gronden in Zeeuwsch-Vlaanderen Onze boerenstand maakt tegenwoordig een het beste daqelijksche middel ter opwekkinq en verfrissching. crisis door, als sinds menschenheugenis niet heerschte. De pryzen van schier alle produc ten daalden tot ver beneden de rentabiliteits- grens. Het zeer ongunstige weer heeft 'n groot deel van de oogsten bedorven en de kosten van het inzamelen aanzienlijk verhoogd. Stellen wij verder vast, dat slechts in weinige streken van ons land het bedryf zoo intensief en zorgzaam wordt geëxploiteerd als hier, dan mogen wy besluiten, dat onze boeren zich niet zelf kunnen redden. Zy zien daarom uit naar hulp van de besturen van ryk, provin cie en gemeente, naar hulp van hun land eigenaren. Wij meenen, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen gelukkig in vele gevallen nog andere banden zijn, die landeigenaar en pachter binden, dan louter commercieele. Wij zyn verder de meening toegedaan, dat het op de been hou den onzer boeren, mede, zoowel direct als in direct, van het allergrootste belang is, ook voor de landeigenaren. Steunende op het bo- venaangevoerde, toegevende, dat ook voor verschillende uwer de toestanden niet roos kleurig zijn, durven wy u toch met vertrou wen vragen Helpt naar vermogen mede aan de financieele redding van het Zeeuwsch- Vlaamsche platteland Verlaagt zoo mogelyk voor dit jaar eenigs zins uw pachten ZOUTELANDE. Vertrokken M. Koets, naar Meliskerke P. J. Lamein, naar Meliskerke. Ingekomen P. L. Francke, van 's-Herto- genbosch. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brouwers haven (toez.) ds. J. N. Drpst te Ouwerkerk. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Groede Mej. L. C. Dufour, Ev. Luth. proponente te Haarlem ds. J. P. van Heest te Amsterdam en ds. J. Bergman te Leeuwarden. Bekend Indisch journalist wordt katholiek. De zeer bekende Indische rechter en de vroegere uitgever van de beide bladen „Alla- hahad Independent" en „Young India", de krant van Ghandi, is dezer dagen tot de Katholieke kerk overgegaan. De vroegere Jacobitische aartsbisschop Iva- niosc heeft hem in de kerk opgenomen. Mgr. Ivanios, door velen de Newman van de Jacobieten genoemd, staat aan het hoofd van de groote beweging, die toenadering zoekt tot de katholieke kerk, meldt „de Maas bode." Examens. Voor het examen staathuishoudkunde mid delbaar onderwijs is te 's-Gravenhage ge slaagd mej. H. Jansen te Vlissingen. Salarisregeling bij ziekte. „De Onderwijscentrale" heeft in een adres aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen verzocht, de bestaande sala risregeling bij langdurige ziekte van onder wijzers te vervangen door eenzelfde regeling als die, welke geldt voor het personeel by posteryen, telegrafie en telefonie. Het adres gaat vergezeld van een staatje waarop de re gelingen bij enkele andere rijksdiensten zyn aangegeven. MARINE EN LEGER De nieuwe vlootvoogd in Ned.-Indië. Naar wy vernemen is thans zeer binnen kort te verwachten de officieele bekendma king van de eervolle ontheffing, onder dank betuiging voor de bewezen diensten, van vice-admiraal A. ten Broecke Hoekstra uit het ambt van commandant van de zeemacht en hoofd van het departement der marine in Ned.-Indië, met opdracht, tegelijkertyd van deze gewichtige betrekking aan den dezer dagen benoemden schout-by-nacht J. F. Osten. De datums van ingang van het eervol ont slag van vice-admiraai Ten Broecke Hoekstra zal die zijn, waarop hy het ambt aan zyn opvolger zal hebben overgedragen. De le luitenant der mariniers G. Wilhelmy Damsté is overgeplaatst, van het wachtschip te Willemsoord, by de marinekazerne aldaar. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse K. van Dorsten, wien vergund is uit Oost-Indië te ïepatrieeren, is

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1