MISS BROWN VAN X.Y.Ö. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND No. 3' Ingesloten Stads-en Provi Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van Vlissingen op Vrijdag 28 November 1930, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Benoemingen. 1. Van een onderwijzer aan de U.L.O.- school. De voordracht luidt1. de heer R. Ottens te Winterswijk; 2. de heer P. W. Schoen maker te Rotterdam, 2. Van twee leden en twee plaatsvervan gende leden in het Scheidsgerecht der ge meentewerklieden. I. Van een lid 1. de heer F. C. Matzinger; 2. de heer B. B. Louis. II. Van een plaatsvervangend lid1. de heer J. Slooves 2. de heer A. C. H. Kuijck. III. Van een lid 1. de heer J. J. van der Jagfc2. de heer J. J. van den Broeke. IV. Van een plaatsvervangend lid 1. de heer Joh. Loois Hzn.2. de heer W. Anker Jr. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. naar aan leiding van het adres van de Coöperatieve Vereeniging tot exploitatie van een openbaar slachthuis, om garantie te verleenen voor een geldleening en canon en tot het vaststellen van verordeningen. 2. Idem tot het verlengen van de aan de N.V. Zuid-NederlancLsche Radio Distributie Maatschappij alhier verleende vergunning voor het overkruisen van gemeentegronden met geleidingen. 3. Idem tot het deelnemen aan de op te richten N.V. „Haven van Vlissingen" en tot het inbrengen in het aandeelenkapitaal van de gemeentelijke erfpachts- en exploitatie rechten der binnenhavens c.a., het reserve fonds en bouwrekening. 4. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1930. 5. Idem om de wettelijke medewerking te verleenen voor het beschikbaar stellen aan het bestuur der R.-K. Jongensschool van de noodige gelden voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen. 6. Idem tot het vaststellen van de ver koopprijzen van den grond aan den Koude- werkschen straatweg en aan de Deurlostraat. 7. Idem naar aanleiding van het verzoek van den heer G. Leendertse, pachter van de hofstede „Baskensburg", om verlaging van de pachtsom van 2020.20 op 1515 per jaar. 8. Idem tot verkoop aan J. S. Tiemstra, namens de Hersteld Apostolische gemeente, van 400 M2. bouwgrond, gelegen hoek Schel- destraat en Singelweg voor 10 per M2. en 300 voor den aanleg van het trottoir. 9. Idem tot verkoop aan B. J. N. Schmelzer q.q. 156 M2. bouwgrond aan de Gravenstraat voor ƒ2080 (130 M2. a 15 en 26 M2. a 5). 10. Idem om weder voor 5 jaren te verhuren de woningen aan de Verkuyi Quakkelaar- Btraat en Paul Krugerstraat. 11. Idem tot verhooging van de maximum bedragen der kasgeldleeningen voor de jaren 1930 en 1931 met resp. 150.000 en 100.000. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Jönderwet ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. Vlissingsche boekhandel, handels drukkerij en binderij v/h. DE VEY MEST- DAGH te Vlissingen om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande drukkerij door het bijplaatsen van een drukpers met inge- bouwden electro-motor van 1% P-K., in het perceel kadastraal bekend Gemeente Vlis- Bingen, Sectie E No. 1490, plaatselijk gemerkt JJellamypark No. 45 dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf he den op de Gemeente-Secretarie (2e Afdee- ling) ter visie zal worden neergelegd en dat Bchriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op den veertienden dag na heden, zijnde den 8 December 1930, zal ten Gemeentehuize, des voormiddags ten 11 ure, gelegenheid wor den gegeven, om bezwaren tegen het uitbrei den dier inrichting in te brengen, terwijl door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 70) „Ik, die informaties had van het hoogste belang, ben eens genoodzaakt geweest om vier dagen te wachten vóór ik een onder houd met oen zekeren minister kon verkrij gen. Hy was, geloof ik, op jacht. Toen hij terugkeerde was het te laat voor de maatre gelen, die ik had willen doen nemen." „Uzelf heeft de individueele kwesties, die in betrekking tot deze zaak reeds ter uwer ken- nis waren gebracht, met zekere luchthartig heid behandeld", zei Marabels een weinig brutaal. „Ik ben het, die kolonel Dessiter den raad heb gegeven zijn bewijzen verder te ver zamelen, wat betreft de kwaadaardigheid van de vreemde invloeden, die onze groote Labour centra zijn binnengeslopen en de schandelijke relatie die zonder twijfel bestaat tusschen de vervloekte vreemdelingen en eenige van onze politici. U heeft de bewijzen hier voor u definitieve, onaanvechtbare bewijzen. We hebben hier te maken met iets, waar krachtig, onmiddellijk en onverbiddelijk mee afgerekend moet worden. Daarom moest ik vanmiddag wel die houding aannemen. Ik heb mededeelingen gedaan, die u verbazing- daarbij zoowel de verzoekster als zy, die be zwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekster, als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór den 8 December 1930, ter Gemeente-Se cretarie (2e Afdeeling) van de ter zake inge komen schrifturen kennis nemen. Voorts zy er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zyn gerechtigd zy, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één of meer zijner leden zyn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 24 November 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen Gelet op het verzoek, onder dagteekening van 11 October 1930 ingediend door de N.V. Koninkiyke Maatschappij „de Schelde", scheepsbouw- en werktuigenfabriek te Vlis singen, waarbü vergunning wordt gevraagd tot het uitbreiden van de bestaande gieterij door het by bouwen van een werkplaats be stemd om gebruikt te worden als vormery en gietery op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D, no. 1832, 1637, 1638 en 52, plaatselijk gemerkt Palingstraat. Overwegende, dat de beslissing op dit ver zoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hin derwet, op grond dat nog niet is ontvangen de mededeeling van den Hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 10e District der Arbeidsinspectie te Dordrecht, krachtens artikel 7bis der Hinderwet. Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet besluiten de beslissing op voormeld verzoek te VER DAGEN. Vlissingen, 24 November 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Huurtoeslag aan werkloozen. De tegenwoordige economische toestand is niet alleen oorzaak, dat het aantal werkloo zen belangryk is toegenomen, maar heeft mede tot gevolg, dat de individueele werk loosheid van langeren duur is. Dit heeft Burg. en Weth. van Rotterdam aanleiding gegeven om te overwegen, op wel ke wyze hieraan zou kunnen worden tegemoet gekomen. Burg. en Weth. zij hierby uitge gaan van de gedachte, dat verhooging van de normen voor de berekening van het steun bedrag wel geen goedkeuring van het hooger bestuur zou verkrijgen en hebben daarom de oplossing in een andere richting gezocht. Daarbij zijn zij tot de conclusie gekomen, dat het geven van een huurtoeslag, boven andere regelingen, de voorkeur verdient. Tot deze conclusie zyn zij mede gekomen, uit overweging, dat in de andere groote ste den reeds geruimen tyd een huurtoeslag be staat, zy het dat daarbij bepaald is, dat deze verleend wordt binnen de grenzen van het vastgestelde maximum, dat 21 bedraagt. Deze bepaling heeft echter tot gevolg, dat het kleine gezin met deze regeling is gebaat, het groote daartegenover hiervan practisch is uit gesloten. Aan dit bezwaar willen Burg. en Weth. tegemoet komen door het maximum op 22.50 te stellen. Voorgesteld wordt nu om te beginnen met de uitkeering, welke op 29 Novem ber a.s. zal plaats hebben, zulks voor den tyd van zes maanden, als tegemoetko ming in de woninghuur, aan hen, die door den Gem. Dienst voor Maatschappeiyk Hulpbe toon krachtens de steunregeling worden ge holpen, een toeslag toe te kennen van 2/3 van hetgeen de woninghuur meer bedraagt dan wekkend noemde. Ik zei, dat ik binnen de vier en twintig uur overtuigende bewijzen zou leveren en dat heb ik gedaan." De premier strekte zyn hand uit naar zyn getrouwen metgezel, een kleine, doorgerookte houten pijp. Hij stopte haar en stak hem met bevende vingers aan. Hij scheen het laatste half uur ouder te zijn geworden." „Ik geef gaarne den ernst van den toestand toe", zei hij, „maar wat wilt u nu eigenlijk, dat ik doen zal ,Ik verlang, dat u een zeer ongewonen stap zult doen, excellentie", antwoordde Ma- rabel. „Hy zal u niet aanstaan u zult hem waarschynhjk verafschuwen, maar naar mijn vaste overtuiging ls het de eenige kans om het land te behoeden voor een ramp. Ik kan de inlichtingen van kolonel Dessiter niet in het parlement brengen, u van daaruit aan vallen en u dwingen uw ontslag te nemen. Zelfs al slaagde ik er in u te verdrijven, zou je de poppen aan het dansen hebben en ter wijl we onze verkiezingsredenen zouden re pe teeren zou de storm losgebarsten zyn. Dit is de eenige manier. U moet handelen, alsof u buiten functie is en myn plannen ondersteu nen. U zult n&tuurlijk een hoop last krijgen met uw eigen party, maar u heeft de stem men en u kunt het doen." „Maar wat is uw plan eigenlijk vroeg de eerste minister. „Ik zal de koe by de horens vatten. Ik zal vooruitloopen op wat gezonde arbeid, verte genwoordigd door Abel Deane en zijn party, op het punt staat te vragen en het hun ge- J 3.50 per week, met een maximum '3 per week zulks met dien verstande t het totale bedrag aan steun (kolengeld uitgeslo ten) 22.50 per week niet te boven ga. De kosten van dezen toeslag worden voor zes maanden geraamd op 200.000. De 298 M. golf. De Bond van ondernemers in de radio branche in Nederland en de Nederlandsche bond van radiohandelaren hebben een tele gram gezonden aan den minister van water staat, waarin zij mededeelen,, dat de omzet in radiotoestellen zeer wordt geschaad door de slechte ontvangst der programma's uit gezonden op 298 M. golflengte. Zij dringen er met klem by den minister op aan, ten spoedigste die maatregelen te treffen, die noodig zyn. opdat de handel in dezen slechten tyd niet nog meer wordt be nadeeld. De suikerbietenvcrbouw. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer over de begrooting van binnenland- sche zaken en landbouw, merkt de minis ter, wat den suikerbietenverbouw betreft, op, dat hem niets bekend is in hoeverre uitvoe ring zal worden gegeven aan de voorstellen van de besturen van verschillende coöpera tieve suikerfabrieken, om met het oog op den ongekend lagen suikerprijs haar leden te ont heffen van hun leveringsplicht. Mocht tot die ontheffing worden overgegaan, dan is zeer zeker rekening te houden met de mogelijk heid, dat de uitzaai van beetwortelen zal in krimpen. De vraag rijst echter, of, gezien de overproductie van suiker, eenige inkrim ping van productie niet wenschelijk is. Mocht metterdaad blijken, dat het z.g. Suikerwetje geen voldoende uitkomst brengt, dan is het oogenblik gekomen, om te overwegen, of nog verdere maatregelen genomen zullen moeten worden om te voorkomen, dat de suiker industrie geheel te gronde wordt gericht. Bestrijding van omkooperij. Dezer dagen heeft onder leiding van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel in de Industrieele Club te Am sterdam een samenkomst plaats gehad van een aantal personen uit het handels- en be- dryfsleven, vertegenwoordigende 18 verschil lende organisaties. Deze bijeenkomst was belegd door de Ne derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel ter bespreking van maatregelen, die genomen zouden kunnen worden om te gera ken tot een afdoende bestrijding van het steeds ernstiger vórmen aannemende euvel van omkooperij. Het voorstel om een bureau op te richten, dat in deze de leiding zal nemen, vond al- gemeene instemming. Besloten werd tot het instellen '*an een commissie, die het voorstel nader zal uitwerken. Het secretariaat dezer commissie zal voorlooplg behartigd worden door het secretariaat der Nederlandsche Maatschappij voor Nyverheid en Handel, Nassaplein 5, Haarlem. Onderscheidingen aan de bemanning van een reddingboot. Woensdag zal te IJmuiden de uitreiking plaats vinden van onderscheidingen aan de bemanning van de reddingboot, welke is om geslagen bij de poging tot redding van de op varenden van het stoomschip „Salento", dien dag juist twee jaar geleden, tusschen Zand- voort en IJmuiden. Alle 12 man ontvangen de zilveren medaille voor heldenmoed ter zee. Een der opvarenden van de reddingboot is bij het omslaan daarvan verdronken en later overleed een der anderen aan de gevolgen daarvan. Het is de wensch der Italiaansche regeering, dat de onderscheiding alsnog aan de weduwen der betrokkenen wordt uitge reikt. Ons Zeewezen. By de N.V. Uitgevers My. „Amsl a" is het November-nummer van „Ons Z.zjezen" verschenen, officieel orgaan van de vereeni ging „Het Nederlandsche Zeewezen". Dit nummer opent met een artikel van den heer J. C. Mollema, over de „Reis om de wereld ven vóór ze er om vragen. Ik zal als een re geringsbesluit voorstellen. en u zult het steunen dat iedere industrie in dit land onderworpen zal worden aan een nauwkeurig onderzoek wat be treft,de winsten. Het aan deel dat aan het kapitaal wordt toegevoegd, en door de kapitalisten wordt uitgegeven, en het deel dat aan loonen wordt besteed. Met andere woorden, ik stel voor, om voor iedere industrie'n commissie te benoemen, inplaats van alleen voor de mijnen, een commissie die bestaat uit leden die door de vakvereenigin- gen, de werkgevers etf feet werkvolk benoemd worden. Ze zullen zelf tot geen besluiten ko men. Ze zullen een rapport maken, dat mij wordt voorgelegd. Wanneer er een meenings- verscliil bestaat met betrekking tot het voor stellen der feiten zal ik de zaak zelf onder zoeken. Wanneer alles duideiyk is opgemaakt zullen ik en mijn helpers naar die overeen gekomen cyfers een nieuwen loonstandaard opmaken. We zullen elke industrie vry maken van onrechtvaardigheid, Labour zyn kans geven en dat alles niet doen met wapperen de, roode vlaggen en vreugdevuren, maar in onze eigen departementen in Whitehall als een daad van rechtvaardigheid van het eene gedeelte van de natie tegenover de andere." „Je wilt dus de kapitalisten plukken", zei de premier. „In het geheel niet", antwoordde Marabels. „We gaan gezond verstand gebruiken in de verdeeling van de winsten. Arbeid heeft het recht op een zeker percentage als werkende kracht. De kapitalist heeft ook een recht op van Olivier van Noort - 15981601"de avonturen van dezen Rotterdamschen her bergier, die de eerste Nederlander was, die de wereld omzeilde, worden hier op onder houdende populaire wyze verhaald. Ook treffen wy in dit nummer een over zicht aan van het zeilschip-nieuws gedurende het jaar 1929/1930, een beschryving van de kustverlichting in Ned.-Indië en een verhan deling over de verdwynende Mississippi- stoomboot, die indertyd zulk een groote rol in de Amerikaansche scheepvaart speelde en nu geheel vervangen is door de sleepschepen. Zeer vele illustraties versieren dit nummer, waaronder verscheidene naar historische prenten uit den tyd van Van Noort. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 25 November. Hilversum, 298 M. 8.01—9.55 Avro. Gra mmofoonplaten. 10.0110.15 Morgenwyding. 10.3012.00 Concert. Avro-kwintet. 12.01—2.00 Concert, orkest. 2.002.30 Voor de vrouw. 3.z0 4.00 Knipcursus. 4.004.15 Gramofoon- platen. 4.154.45 Piano-studiomuziek. 4.45 5.15 Radio-kinderkoos, 5.155.30 Gramofoon- platen. 5.307.00 Concert, omroeporkest. 7.00 7.30 Engelsch voor beginners. 7.308.00 Ra dio-volks universiteit.- 8.018.25 Gramofoon - platen. 8.258.40 Zang door de Kon. Utrecht- sche Mannenzangvereeniging. 8.40—9.30 Con cert, octet. 9.309.40 Vervolg zang. 9.4010.00 Vervolg concert. 10.00 Persberichten. 10.10— 11.00 Aansluiting theater Carré te Amster dam. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 K.R.O. Con cert. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.01—12.15 Politieberichten. 12.15—1.45 Con cert, trio, 1.452.00 Gramofoonplaten. 2.00— 3.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Knipcursus. 5.006.30 Gramofoonplaten. 6.306.45 Ver- bonds radiokwartiertje. 6.457.15 Cursus schriftverbetering. 7.157.45 Lezing. 7.45— 8.00 Politieberichten. 8.01—11.25 Propaganda- avond uit Hilversum, orkest, sprekers. 9.30 9.40 Nieuwsberichten. 9.409.55 Tooneel. 9.55- 10.00 Vervolg concert. 10.0010.15 Tooneel. 10.3011.10 Vervolg concert. 11.101.25 Slot woord. 1.2512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwyding. 11.05 Lezing. 12.20 Zang, sopraan, bariton. 12.50 Orgelspel. 2.20 Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Vcor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 T -ezing 6.35 en 6.55 Berich ten. 7.00 Pianorecital. 7.20 en 7.45 Lezing. 8.05 Concert, kwintet, sopraan, bariton. 9.20 en 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 „The Man, the Maid and the Muddlehead", tooneelspel. 10.30 Viola-recital. 10.5512.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 2.25 en 4.05 en 5.20 Dans muziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Tooneel- uitzending. 9.0§ Concert, piano en orkest. 9.50 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 6.207.20 eri 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert, orkest en tenor. 4.50—5.50- Orkestconcert. 7.20 „Ge senster überall". Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 en 2.20 4.20 Orkestconcert. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.20—9.10 „Ei-ik XIV", tooneelstuk. 9.30—10.30 Trio-concert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.5ö Trio-concert. 8.50 Orkestconcert en zang. Zeesen, 1635 M. 6.20 Gymnastiekles. Daarna gramofoonplaten. 9.2011.45 Lezin gen. 11.501.50 Gramofoonplaten. 3.504.53 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Voordrach tenavond met gramofoonplaten. 8.30 Orkest concert. 9.35 Lezing. De stryd tegen radiostoringen. In Frankrijk is momenteel een sterke actie gaande tegen de radio-storingen en in zoo verre is de toestand daar merkwaardig, dat er geen enkele wet bestaat, welke de radio luisteraars tegen storingen beschermt, terwijl toch steeds meer vonnissen geveld worden, waarby de bezitters van storende apparaten gedwongen worden, maatregelen te nemen bij onwil volgen dikwyls groote boeten. De rechter steunt hierbij op het overheerschende principe van het Fransche burgeriyke wet boek „De vryheid van elk individu eindigt daar, waar die van een ander begint." Toch voelt men in Frankryk, dat de steun van de wet noodig is. Als voorbeeld wordt aangehaald, dat op het oogenblik Frankryk overstroomd wordt met hoog-frequent ge- zeker percentage door het feit, dat zyn her sens en zijn geld de grondslag van de zaak zyn geweest. Hij zal nog meer dan genoeg krygen, maar de menschen die hij in dienst heeft zullen in een waardiger positie komen. Ik zal u een voorbeeld noemen, waar ik nu juist aan denk. Het is een weverij geen groote. De netto winst is net laatste jaar twee en twintig duizend pond geweest, die de eigenaar geheel in zyn zak heeft gestoken. Die eigenaar is de zoon van den oprichter van de zaak, die een villa in Monte Carlo heeft en daar het grootste gedeelte van het jaar doorbrengt. Zijn directeur krygfc acht honderd pond per jaar, de meesterknechts van de afdeelingen ongeveer zes pond per week, de groote massa werklui ongeveer drie pond vyftien tot vier pond. De manier waar op ik het zou willen regelen en ik heb dit bedrijf als voorbeeld uitgewerkt is, dat de directeur 1500, de meesterknecht 12 pond per week en het werkvolk 6 pond krygen. Er is niets revolutionnairs in en toch zullen voor het bedrag, dat die jonge nietsdoener in Monte Carlo moet afstaan en hij zal toch nog acht duizend pond krygen twee hon derd zeventien menschen waardiger en onbe zorgder kunnen leven. Er zullen minstens twee en negentig commissies zyn", ging Ma rabels voort, „een ministerie en een gerechts hof en ik zelf zal achter alles staan. Ik hecht niet veel aan die commissies, behalve om den grond te ploegen ik geloof alleen in het ge zond verstand van een verstandig man, die de argumenten van beide kanten hoort." neeskundige apparaten van Duitsehe origin welke in Duitschland niet meer verkocht kunnen worden, omdat zij storen en die thans in Frankrijk worden opgeruimd. Een dergelijk gevaar is ook in ons lai^ geenszins denkbeeldig, zoodat ook wy op wet telijke bepalingen moeten aandringen. Een land als Denemarken, even klein als het onze, even geciviliseerd als het onze, moet onze overheid in dit opzicht wel zeer be. schaamd maken. In afwachting van zulk een wet kan het aanbeveling verdienen, om ook hier gevallen van onwil voor den i echter te brengen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERJI. (Onder voorbehoud). Trekking van 24 November 1930. 5000 No. 10426 2000 No. 4642 400 No. 5970 13230 16337 j 200 No. 2794 9842 100 No. 972 1250 3428 7051 11848 17847 MARKTBERICHTEN Veemarkt. Aanvoer 473 vette run- deren, 193 vette kalveren, 1386 schapen of lammeren, 1248 varkens. Pry zen per K.G. koeien 52 55, 46— 48, 3639 kalveren 87 /2—9214, 75—80, 65— 70 schapen 30—38 lammeren 1824var kens 25, 24i/2, 24. Koeien en ossen stuggen handel, prezen dezelfde vette halveren iets beteren handel, prijzen le kwaliteit gelijk, 2e en 3c iets hoo ger schapen en lammeren slechten handel, lagere prijzen varkens willigen handel, prij zen iets lager. Aardappelen. Brielsche Eigen heimers 3.203.70 Zeeuwsche Blauwen 3—3.75 Zeeuwsche Eigenheimers 2.90- 3.20 Zeeuwsche Bonten 3—3.75 Blau we Eigenheimers 33.20 Eerstelingen 2.202.50 Westlandsche Schoolmeesters (zand) 78 ct. p. K.G.Eigenheimers (drie lingen) ƒ1.90ƒ2.40; Bravo's ƒ4ƒ4.60. STOOMVAARTL JEN „Zeelandia" (uitr.) 21 Nov. van Bahia „Commewijne" (thuisr.) 21 Nov. van Para maribo „Grijpskerk" (thuisr.) 21 Nov. te Tanga „Heemskerk" (uitr.) 20 Nov. te Beira „J. P. Coen" 22 Nov. te Batavia van Amst. „Meliskerk" (uitr.) 22 Nov. van Malta ,.P. C. Hooft" (thuisr.) 21 Nov. van Genua „Sibajak" (thuisr.) 26 Nov. 7 uur te Marseille verwacht WISSELKOERSEN Noteering van heden, 24 November 1930, des nam. 2 uur (niet-officieel) Chèque-koersen.. Koopen en Verkoopen. New-York 2.48 3/8—2.48% Londen 12.06%—12.06%Berlijn 59.21—59.25; Brussel 34.65—34.68 Parijs 9.75—9.78 Bankpapier. Dollars 2.46%—2.49%; Ponden 12.05% 12.09 Marken 59.1459.30 Belgische Francs 34.60—34.75 Fransche Francs 9.73—9.80. WEERBERICHT Hoogste barometerstand 767.9 te Munchen Laagste barometerstand 726.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 25 Novem* Ler Meest krachtige tydeüjk stormachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelyke of Westelijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt met regen buien. Overdag wellicht tydelyk opklarend. Des nachts veel zachter, overdag iets zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen 11.40 uur aan alle posten Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westen. VI. LONNEMENTSPRIJS taco door het geheele L landen bij wekelijks. Ine abonné's in 't bezit Jpolis, zij" GRATIS v ierd tegen ongelukken pit nummer bestaa VLISSINGEN, Gemeentelijke Ar I Bi) den Gemeentelyken 1 lemiddeling alhier staan toeschreven f 2 letterzetters, 10 grond Ier, 5 opperlieden, 1 steer 1 stucadoor, 3 timmerli |iïr- en betonvlechters (schoenmaker, 1 werktuig- Lar, 123 metaalbewerker banketbakker, 1 koksleerl: (tienden, 1 looper, 1 kellr irbeiders, 3 vare ioorbedienden (w.o. 2 vroi bsisje, 1 werkvrouw, 1 buf Iter, en 66 losse arbeiders Totaal 260 ingeschrevene Lsonen. Alzoo een verr bersonen. Paul Dieb „Denkt u dat u er dit by het door kunt krygen vroeg de premier ver baasd. „Met uw hulp wel", was het koele ant woord. „En u zult uw hulp geven. Het zal niet lang duren, of u zult enthousiast zijn voor het plan. U zult uw portefeuille neer leggen, min of' meer als een held, maar ik zeg u vooruit, dat ik de volgende premier zal zyn. Dit land is na den oorlog geregeerd door een kinderkamer vol prullen. We heb ben onze positie, finantieel en economisch, verloren èn ons prestige. Onze tegenslagen zyn de kans voor Amerika geweest. Het heeft onze plaats ingenomen als leidende financieele macht, het heeft onzen handel genomen en het is bezig den heerschenden invloed in de wereld te worden. Ik zal er voor zorgen dat wy het weer inhalen." De eerste minister stond op. ,,We zyn nu met de discussie zoo ver ge* komen als we kunnen, denk ik", zei hij. accepteer uw voorwaarden zoover als ze gaan, mr. Marabels. Ik zal uw voorstellen onderstunen, hoewel ik hoop, dat u zult in zien dat het meer is dan de socialisten zelf hebben durven vragen. Ik zal me terugke ken en zien wat u kunt doen in omstandig* heden, waarin ik moet bekennen, dat het huidige regeeringsstelsel gefaald heeft, nwar ik behoud me het recht voor om, zoodra absoluut met u in conflict kom, mijn man- iaat neer te leggen." (Wordt vervolSd'> IJ%n Onder auspiciën van ksterenavond Paul Dieb tvulde groote zaal opget T opening van de by< |ieer L. P. van Oorschot, ie, dat, los van wat feiebel hedenavond zou ielke wijze wonderen ont ioomsche Kerk leiden to leren en heiligverklaring, Jnurlijke wetenschappelijk! lijk is, hield de heer J. Ho' |De Vrijdenker" eerst een leren." 1 Spreker constateerde, da triester moeilyk is gem pordt, omdat de Godh lakt wat Zij is en wa [heeft dus ook geen wonde te bewijzen wat onbe^ ien van alle tijden hebbe [toot den priester en de Kien opwerpen, tengevol* Jtige vage teekenen. De |tige vage teekenen. Paul Diebei wordt door Tijd" een bedrieger g< /egenover Thérèse Neu: meisje, staat thans Paul vrij denkersvereenigi 34.000 mark, indie: Wetenschappelijke observa De pastoor van |<lit aanbod van de hand. 1 •hérèse bloed weentbet n dit gezien evena Een wonder is het |ie noodzakelijkheid is nog lat toe te schry ven aan 1 'aul Diebei doet hetzelfde Voor een tiende de< laat Diebei zich Icpnemen. Dr. Rademack pt Diebei gewoon bloed onderzoek geen micr< gen kon vinden. Ook i doktoren de meest gest tffenen. de pauze heeft Pai |menteerd. Als bewijs dat werd gebracht, voer< gesprek met de aanv I hncholieke vioolmuziek 1% minuten bloedige tra_ I ?eheel in een treurigen to lrfan weenen, deelde hy de hy bloed te zullei Neumann had ewegd, dat dit meisje van Verschynselen tot haar fterkt had en dat deze zi< lieten gelden. Di J°ed af te willen tapper 7ats zou hy dan bloed dokters zouden dan cat dit beide malen zijn c «kppen was men niet g daarna, vloeide bloed en borst. Op het Personen uit de zaal flagenomen en gee: In clima: bewezen was dat 1 was en hy ha loop volkome een nagel door de 1 en vertoonde ziel P de borst. Een dame

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 16