1000 500 300 150 100 25 :erste blad WOENSDAG Ï3 NOVEMBER ERICHT \uto's, Fifetsen •tuigen. MDA Dsn: Fiin f Hl li VELDE lr„ Kilslnal Si-Et, Vlissinicn.1glif.il). Fistttkinini CG28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Voor Dames. wen. De kast I die naar eigen sr woordig al heel reeds oen heel j e en goedkoopste is I teem met één r oote kamer is deze heel I men met twee mai e weergave, doch I ynamische luidspreker I en en is weer te prefg. I No. 267 68e Jaargang i J930' nd 779.7 te Valencia, nd 736.1 te Vardö. avond -"an 12 Novem- afnemende N.-Weste- Gedeeltelijk be- enkele regen- of ha- wingsdienst. hedenmorgen te 9.20 Delfzijl tot Hoek van wacht storm uit het jmber uur 4.41 4.40 4.38 E VLliainu^S 4.49 17.23 5.50 18.36 7.03 20.01 nmkeWkbeata ren, jna. Toaneelavond, „de Oude Vriend- Concert, Vereenigin? Muziek, Grand Hotel Cabaret- en unst naar Kracht'i ap", 8 uur, L1SSINGSCHE COURANT allerbeste, zijn de elec, I rrekers met electrische I r worden ook al diverse I iandel gebracht, waar. I luidspreker zelf bouwt. it systeem en conusma. I ■en van belang bij de I et magneetsysteem niet I plaatje triplex, ook I je sluiten met dunne I minstons 45 of 50 cM, I n voren geheel open of I bespanning. Het s m balkje dat stevig te. I ant van de kast sluit I et asje bevestigd met I itjes. Om het lostrillea I >r de .weergave schoren op het moertje t die moer en as ver- de weergave van elk monteerd wordt met m multiplex-plaat van waarin in het midden cvordt. De conus wordt ndje zeemleer (op te lijm"). Dit zeemleer en de multiplex-plaat odat de conus precies vordt het systeem aan stevig daarachter op- scheidt de opgewekte en achterkant van weergave veel mooier werk, doch het loont ïtsysteem op deze wijze geluidsreproductie van veel hoogere prijs. W. P. ARTLIJNEN Nov. Finisterre Nov. Suez ïov. te Brisbane Nov. Dungeness tfov. te Dakar Nov. Kaap del Armi Jov. van Madera Nov. Niton Nov. van Pernambuea vanu Santos fov. van Genua sr.) 9 Nov.v. Algiers 8 Nov. v. Marseille 8 Nov. Perim Nov. Finisterre Nov. Perim p. 10 Nov. Ouessant p. 9 Nov. Ouessant te Batavia v. Rott. 0 Nov. van Port Said Nov. vau Havana van Mosselbaai 9 Nov. Perim >v. van Port Said Nov. Perim Nov. van Sabang p. 8 Nov. de Azoren I p. 7 Nov. Dakar 8 Nov. Finisterre Nov. van Port Said lov. van Leixoes jjONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren f 2.20 per 3 maanden. Leo door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- |e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener Wis, zijn O RAT IS verze- 'tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AN'GESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" jif nummer bestaat uit 2 b!ade.i [tads-en Provincienieu ws VLISSINGEN, 12 NOVEMBER. De havenfeesten. bisterenavond werd in het lokaal Noord at 34 een vergadering gehouden van be- 5 der Scherminkelstraat tot't oprichten ter buurtvereeniging voor versiering tijdens Ihavenfeesten. Het bestuur werd samenge- jld uit de heeren P. A. Gillissen, voorzitter |v. Schilleman, le secretaris H. C. Wage- 2e secretarisK. J. Pervoost, le pen- IgmeesterH. J. Kouwenhoven, 2e pen-» bestuursleden der buurtcommissie (ïeldestraat zijn aangewezen de heeren J. is, voorzitter F. van der Peijl, vice-voor- [fermevr. Willems-Collet, secretaresse I heeren Binksma, 2e secretaris G. de Wit, estermevr. Casteleijn, 2e pen- Igmeesteresse en de heeren H.1 Groenouwe, {van den Heuvel en J. H. Castelyn Jr., saris sen, )ok de R. Kath. Volksbond heeft in zijn ledenvergadering besloten geen |ting te nemen in het uitvoerend comité havenfeesten. Propaganda-avond Chr. Besturenbond. iisterenavond hield de Christ. Besturen- een propaganda-avond. De groote zaal het Concertgebouw was geheel gevuld. Ia de gebruikelijke opening door den voor- den heer J. Marys, zong de Christ. -ereeniging „Hoop op Zegen", directeur heer J. G. F. van Kamer, die haar wel len^ medewerking verleende, twee liede- a Leo Mens, „De Beek" en „IJs", de heer M. J. Kunst uit Rotterdam ak over „De prioriteit van het beginsel", te begon met er op te wijzen, dat beginsel de Christ. vakbeweging haar idament heeft gebouwd. Dit geldt echter >r elke organisatie, die actie wil voeren. spreker wil het hebben over het heer- te beginsel, dat door de Christ. vakbewe- gepropageerd wordt, dat wortelt in het ingelie van Christus. Door alle eeuwen >n zijn de belijders van Christus vervolgd gesmaad, doch tot op den dag. van heden it het nog onbewogen. dat wij tevreden mogen zijnneen, er It nog veel te arbeiden, ook om allen die de Christ. vakbeweging behooren, daar in brengen. De 80.000 leden van het C.N.V. iten en kunnen verdubbeld worden. Hier mede te arbeiden is ons aller taak. Spe- il de opgroeiende jeugd moet onze aan- jcht hebben, da r voor hen vele gevaren ;en. Helaas, zijn er ook nog Christenen, van Christ. vakorganisatie niets willen tl. Zij verzaken hier hun roeping op een langrijk terrein van het leven, in strijd met H, Schrift. Gods Woord geeft den weg aan Fangs wij hebben te gaan om tot oplos te komen van de vraagstukken, die on- tjjd beroeren. Door heel de Schrift loopt gouden draad van het recht Gods, en dat [et alleen voor het geestelijk, doch ook voor stoffelijk leven. Christ. vakbeweging heeft krachtens J beginsel den strijd aan te binden met ieen tegen zooveel wat door de zonde ver- fd is op het terrein van den arbeid, doch [k tegen socialisme en communisme. Wij 'en niet voor een heilstaat op aarde, die Jt komt. Wij moeten strijden voor het van den arbeid en spreker wees op den van een sterke Christ. vakbeweging in 'and, op de gevaren die Europa dreigen bet communisme en op de vreeselijke uiden in Rusland. is aller taak om de beginselen der Chr. ^beweging te verbreiden en spreker wekte zijn gehoor op, en dit niet te doen kracht, maar in het geloof, de pauze zong de zangvereeniging „De der genade" van E. O. Exel en sprak de J. Schipper van Amsterdam over „Onze in dezen tijd", die er op wees boe hoog Christ, vakbeweging haar taak stelt. Zon- geloof zullen wij niet in staat zijn die j* te vervullen en is de verantwoorde- niet te dragen. Om het goed recht chr. vakbeweging is jaren lang gestre- L doch nu is het in ons land een organi- Waarmede rekening wordt gehouden. 6 tijd is val van moeite en zorg. Buiten grenzen zijn ontzaglijke moeilijkheden f économisch terrein en ook in ons vader- ^Fgen en zijn er vele zorgen. Millioe- werkloozen zyn er in de omliggende Me, landen en het woning- en bevolkingsvraagstuk kwelt ook ons. Achter deze vraagstukken schuilen ook geestelijke factoren. Overal is onrust. De werkloosheid is voor de volken een nachtmerrie. Rusland zendt overal zijn ge heime agenten om onrust en ontevredenheid te scheppen. De rationalisatie van de bedrij ven maakt telkens meerder slachtoffers op do arbeidsmarkt. Spreker is er van overtuigd dat uit dezen crisistijd een nieuwe orde van zaken komen zal, dat God deze in goede ba nen zal leiden. In dezen tijd nu heeft de Chr. vakbeweging een groote taak, welke spreker nader uiteenzette. Vervolgens wees spreker op de principieele tegenstelling tusschen de Christelijke en mo derne vakbeweging. Ongetwijfeld ondergaat de moderne vakbeweging in ons land den in vloed der Chr. vakbeweging. Allen, die onze beginselen zijn toegedaan, moeten gebracht worden in de Chr. vakorga nisatie, andersdenkenden moeten wij zien te winnen, en vooral ten opzichte van de jeugd hebben wij een groote taak. Nadat de zangvereeniging nog had gezon gen „Zonnelied" van Cath. van Rennes en „Op adelaars vleugelen", werd door ds. H. A. Wiersinga het slotwoord gesproken, naar aanleiding van bet Spreukenwoord „Zet uw hart op de kudden", waarin spreker wees op de hooge waarde van onzen arbeid, en op de noodzakelijkheid om ook bij vaak eentonigen arbeid toch lust en liefde tot het werk te behouden. Nadat de voorzitter den sprekers had dank gebracht, de aanwezigen voor de betoonde belangstelling en niet het minst „Hoop op Zegen" voor de mooie, zuiver en met gevoel gezongen liederen, eindigde ds. Wiersinga den goed geslaagden avond met dankzegging. Een Bazaar. De aangekondigde bazaar ten bate van de meubileering der Geref. gebouwen, die wordt gehouden in de oude Geref. kerk, Vrouwe- traat, werd gisterenavond geopend. Waren er voor de opening reeds vele bezoekers in de zaal, toen de heer A. Schout ten 8 uur den bazaar opende, nam het aantal bezoekers nog steeds toe. Na de gebruikelijke opening sprak de heer Schout een kort openingswoord. Hij wees op de blijdschap, die er bij de Gereformeerden heerschte toen zij hun nieuw kerkgebouw in gebruik konden nemen. En in het bijzonder v;as er blijdschap bij de jeugd, want deze kreeg nu haar eigen vergaderlokalen, waar reeds zoo lang naar uitgezien was. Het Jeugdgebouw is er nu, maar de meubilee ring ontbreekt nog en de vereenigingen moesten zich tot op heden behelpen. Daartoe werd deze bazaar goerganiseerd, die schitte rend geslaagd mag heeten. Reeds vele weken van te voren is hieraan gewerkt en spreker mag constateeren dat het een bazaar ge worden is, zooals Vlissingen in geen jaren gekend heeft. Van alle kanten is medewer king verkregen, zelfs uit het verre Indië zijn artikelen ingebracht. Alles is in het werk gesteld om het nuttige met het aangename te verbinden en de vele attracties zullen dan ook wel aftrek hebben. Met de hoop uit te spreken dat deze bazaar aan zijn doel, waarvoor hij is ingesteld zal beantwoorden, verklaarde spreker dezen bazaar geopend. Na de opening hebben wij een rondwande ling gemaakt door het gebouw, dat fraai is versierd met palmen en vlaggen en daardoor een zeer gezelligen aanblik geeft. De pyra- mide, die in het midden van het gebouw is opgesteld, biedt een groote verscheidenheid van snuisterijen en een groote sorteering fraaie handwerken zjjn er op tentoongesteld. Eenige stands van baby-artikelen noodigen tot koopen uit, terwijl verschillende mooi af gewerkte spreien het oog der vrouwelijke be zoeksters zullen bekoren. Ook valt een prach tige collectie kussens te bewonderen. Dat de heeren ook hun hart op kunnen halen, blijkt wel uit de belangstelling die er bestond voor de „heeren"-stands. De schiet tent en het spijkerslaan hadden den geheelen avond een druk bezoek en deze zaken ston den dan ook geen oogenblik stil. Ook voor verschillende attracties is gezorgd en de jeugd kan zich dan ook best vermaken. Dit bleek wel uit het hartelijk gelach dat telkens opklonk uit het „spookhuis". Een bezoek daaraan is alleraardigst en groot en klein vermaakte zich uitstekend. Ook grab belton, hengeltent en sjoelbak hadden niet ever slapte te klagen. Het „museum", dat een kerncollectie biedt van Indische voorwerpen, ie een bezoek overwaard. Prachtige schelpen en andere zeemerkwaardigheden zijn er in uitgestald. Bataksche woningen en oude Indische munten trekken bijzonder de aan dacht. Een fantastisch verlichte theetent noodigt den bezoekers uit tot een rustig zitje. De N.V. van Melle's Confectionery 'Works komt uit met een stand die er wezen mag en ook de stand van den heer F. D. G. Prins doet den bazaar alle eer aan. Ondernemende jongelui hebben gezorgd voor een aardige Bazaar-courant, die by alle bezoeksters gereeden aftrek vond. Kortom, er is op dezen bazaar voor „elck wat wils" door de groote verscheidenheid van keurige artikelen en men zal zich een bezoek dan ook niet beklagen. Er heerschte gisterenavond een ge zellige drukte, die nog verhoogd werd door gramofoon- en radiomuziek, wewillend ver zorgd door de firma H. J. van der Meer Zonen en wij konden constateeren dat er reeds den eersten avond goede zaken gedaan werden. Bali, Lombok en Timor. „De Oude Vriendschap", Over deze drie eilanden heeft dr. G. N. van der Sleen uit Haarlem gisterenavond de leden van A.G.O., die niet talrijk waren opgekomen, een paar uurtjes bezig gehouden, zoo met het levende woord als in beeld. Hij wees ons op de bijzondere plaats, die elk dezer eilanden inneemt, maar gaf tegelijk aan, dat Bali gerust een toeris- tenland om zijn rijkdom aan bouwwerken en zijn schoonheid van landschap mag genoemd worden. Spreker gaf te verstaan, dat de bevolking van dit eiland, die den Hin doe-godsdienst aanhangen, uitgewekenen zijn uit Java, welke zich niet konden of wilden onderwerpen aan de Mohammedanen, die hier niet de overheersching door het zwaard toepasten, maar om „baas" te worden het middel toepasten, dat later den naam zou krijgen van „pénétration pacifique". Die en kelingen, welke zich niet aan het Mohamme- daansche régime wilden onderwerpen en hun Hindoe-godsdienst wilden blijven behouden, stelden tusschen zich en de „indringers" een zee-engte, welke op zichzelf geen al te groo te hinderpaal zou zyn, maar die het wel werd, doordat Bali aan de Westkust een bergach tige kust heeft, in tegenstelling met de vruchtbare vlakten aan noord-, maar vooral aan zuidzyde, welke ecfaèer door de constel latie van den bodem, niet gemakkelijk te be reiken is. Spreker, die meedeelde, dat de Hindoe-godsdienst in Britsch-Indië het klei ne bagatelletje van 33.000 goden telde, ver meldde, dat er op Bali nog 2 of 3 bijkwamen, welke echter veel grooter rol speelden dan al de andere samen. Hij prees het eiland als mooi, rijk en gelukkigrijk en gelukkig, om dat de Balineezen uitgaan van den stelregel, dat de grond toebehoort aan de goden, die „wij, menschen" voor hen mogen bewerken. Er was daar dus geen strijd om grondbezit en er waren ook geen moeilijkheden met de watervoorziening, daar deze opgelost werden door den god van den Agoe, die zorgde, dat eiken middag de regen neerdaalde. Deze god, de weldoende, vond zijn tegenhanger in dien van den Batoer, den verschrikkenden, dien van den vuurspuwenden. Waar deze twee goden grooten invloed op het leven van een Balinees uitoefenen, mag men gerust van het Baliïsme spreken. In dezen godsdienst speelt de tempel een groote rol, maar het eigenaar dige verschijnsel doet zich voor, dat zich in de groote tempels, behalve op groote feest dagen, haast geen mensch bevindt. Het godsdienstig leven speelt zich af in de „huis tempeltjes". De priester, die in het gewone leven vaak een zeer inférieure rol speelt, komt alleen op dergelijke dagen in den tempel. Na deze inleiding begon spreker aan een serie schitterende beelden van het eiland, dat vulkanisch van karakter is en waarvan het Zuidelijk deel naar de zee afloopt. Prachtige auto-wegen maken het verkeer ge makkelijk, maar dit vervoermiddel heeft er niet toe bijgedragen, om de zeden en gewoon ten van het volk te verbasteren. In de auto's, die met een prauw aan land gebracht moeten worden, rijden de vrouwen met het bovenlijf ontbloot dit wordt alleen by een tempel gang, ter eere van de goden, met een kleuri- gen doek gemaskeerd door het land, waar de tempels, welke in groote massa's schitte rende bouwwerken vertoonen, in drie deelen verdeeld zijn, gescheiden door mu ren en verbonden door nauwe poorten. Tal van afbeeldingen dier tempels, die van buiten ryk versierd zyn met beeld houwwerk, waarin de Boeddha-kop telkens te rugkeert, evenals de slang en de afbeelding der godin Siwah en die typische eigen aardigheid der Balineezen, die eigenlijk stuk voor stuk geboren beeldhouwers zyn door verschillende personen gesneden zyn. Beel den, die de schitterende vormen van het volk, waarvan de vrouwen den last naar den tem pel of naar de pasar op het hoofd dragen, terwyi de mannen alles aan beide zijden van een by wyze van juk gedragen bamboe stok vervoeren. Spreker wees in verband met de mooie vormen der vrouwen op de sterke voeding der Balineezen met varkensvleesch. Een blik werd ons gegund op het vulkanisch karakter van het land, waardoor caldera's, groote meren gevormd werden, waarin zich weer een nieuwe kratertop vormde en ook, hoe de lava-uitstortingen het aanzyn hadden gegeven aan nieuwe aanplanti'ngen, welke door de uitstralende warmte beveiligd wer den tegen de nachtkoude. By den tocht door het Zuiden, wees spreker op de muurtjes, welke alle tuinen en erven omringden en die in vroegere jaren, toen de verschillende vorstjes elkaar beoorloogden, groote betee- kenis hadden. Vóór 12 uur om gelegenheid te geven de landen der goden te verzorgen heerschte er godsvrede, maar wee degene, die zich na dien tijd op den grooten weg ver toonde. Ook toonde spreker een Balineesch erf, dat in twee deelen gescheiden was, waar van het eene deel vaak ingericht voor eenige gezinnen samen schilderachtig aan deed door zijn wemeling van kippen, varkens en kinderen, terwijl in het andere deel de tempeltjes voor de verschillende goden waren ingericht, waar offers gebracht werden. Het typische van deze offers is, dat ze weer terug worden genomen naar huis de priester krijgt slechts kleine geschenken als sinaas appel of pisang daar het aroma slechts voor de goden bsstemd is. Nog volgden eeni ge beelden van de rijstvelden kunstmatig bewaterd en van het oogstfeest, waarbij groote feestelijkheden worden gevierd en tot slot de plechtigheden bij het verbranden der dooden, die, om de geesten niet wegwijs te maken, niet door de voordeur, maar door een gat in de zijdeur uitgedragen worden. Even eens kregen we eenige projecties van danse ressen en van de godin des doods, altijd af gebeeld met eon lang uithangende tong. Ver melden we ten slotte, dat afbeeldingen van zwangere vrouwen aangebracht worden in de tempeltjes, welke opgebouwd worden voor de oogstfeesten, teneinde de ongeborenen deel achtig te doen worden aan de gunsten der goden, dan kunnen we het deel der lezing vóór de pauze hiermede besluiten. Na de pauze wees spreker op het verschil tusschen Lombok, dat heidensch, en Timor, dat christelijk is. Van het laatste eiland, dat sinds 1615 ons steunpunt in de Molukken is, toonde spr. ons tal van beelden, die den ryk- dom aan cocos- en sagopalmen toonde, waar van de laatste tegelijk den vloek en den ze gen vormen voor de bevolking maar daar naast ook prachtige beelden van de zee, die een rijkdom en schitterende schoonheid heeft aan koraalvorming. Na van Lombok in groote trekken ein digende met den bekenden moord op de ex peditie de geschiedenis verteld te hebben, wees de heer Van der Sleen er op, dat de oorspronkelijke bevolking tot voor 30 jaar nog in slaverny leefde en dat die Sasaks op bevel in het sombere Gwart waren ge kleed. Hij toonde ons het verschil in kleur- ryke kleeding tusschen voorheen en thans en wees er op, dat elke familie haar eigen god heeftdat de vrouwen nu naar den der den hof in den tempel gaan, waar de goden voorgesteld door steenen aangekleed in doek of papier neerliggen. Hij toonde ons de bloeiende kampongs, de rijstschuurtjes met er onder een overhangende plaats, waar de vrouwen in de schaduw plaats nemen met haar weeftoestel en wees op de veeteelt, die een steeds belangryker rol gaat spelen. Met het projecteeren van eenige typen van het volk en na vermelding, dat er geen haven met behoorlijke landingsplaats aanwezig is, besloot spreker het deel over Lombok. Het slot van Timor en daarmede tevens der geheele lezing, waarvoor de heer Van der Sleen met warm applaus gedankt werd, werd gevormd door een serie beelden van de vie ring van het Koninginnefeest, dat gevierd wordt met het toezingen, toeblazen van het Wilhelmus, o.a. door de kinderen in ver- schill .de groepen als Chineesehe en inboor ling-spruiten tot den gouverneur Tyde- man, dien spreker prees als een tweede Mul- tatuii, die den vinger durfde leggen op ver schillende wondeplekken in de Inlandsche samenleving. Een modern winkelpand en tearoom. De tegenwoordige tyd stelt aan de winkel panden steeds hoogere eischen. In de groote steden verryzen voortdurend nieuwe winkels, die met recht paleizen mogen worden ge noemd. De kleinere steden volgen dit voor beeld en worden de winkels zoo fraai moge- ïyk gemaakt. In onze stad zijn de laatste jaren ook veel winkelpanden gemoderniseerd en de heden heropende brood- en banketbak- kery van den heer L. C. M. Speckens levert daarvan weder het overtuigend bewys. Dit is in elk opzicht een winkel geworden die met de grootste steden kan wedijveren. De architect, de heer P. Dick te Rotterdam en de aanne mer, de heer J. J. Krijger, mogen met ge rechtvaardigden trots op hun werk neerzien. Het is een keurig geheel geworden. De pui is uitgevoerd in groen syeniet (een soort graniet) en de teakhouten pui is daar mee geheel in overeenstemming. Met het mooie glas-in-lood maakt de geheele gevel een prachtig effect, vooral des avonds als het licht op de mooie ruiten valt. Als men den winkel van buiten bekijkt zal het wel vreemd aandoen dat men geen zon neschermen daaraan bevestigd ziet. Toch is er natuurlijk wel degeiyk rekening mede ge houden om de felle zonnestralen te tempe ren. De zonneschermen zijn nl. ingewerkt in Dames die gesteld zijn op een goed en dege lijk toiletposder, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat aangenaam en gezond voor de huid is. Doos met donsje 45 ct. en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. de teakhouten pui en is hiermede een nieuw systeem toegepast, waarbij het scherm zich zelf geheel oprolt. De winkel maakt van buiten een mooien indruk met de drie etalagekasten en 2 hoek- etalages. Binnen worden in prachtige vitrines ver schillende luxe-artikelen geëtaleerd. De tegels in den winkel zijn als een tapijt bewerkt door de firma Martin te Amster dam. De electrische verlichting werd aangelegd door den heer Casteleijn alhier, die daar mede alle eer heeft ingelegd. De electrische kronen stralen een zee van licht uit en zijn voorzien van de nieuwste lampen. De meubileering van de tearoom is gele verd door de firma Willing te Rotterdam en de mooie glas- en zilverwerken door de firma Van Zwanenburg te Rotterdam. De winkel en de tea-room zijn van cen trale verwarming voorzien doch de radiatoren zijn geheel gecamoufleerd. In de toonbank is een ijskast gemaakt, waardoor in de zomermaanden alle artikelen die aan bederf onderhevig zijn, gemakkelijk kunnen worden opgeborgen. Een lift is gemaakt, waardoor alles wat uit de banketbakkery naar boven moet, onmid* dellijk in de bijkeuken wordt gebracht en dan in de tea-room wordt geserveerd. De totaal-indruk van den winkel mogen wy gerust prachtig noemen. De verbouwing van den winkel heeft do heer Speckens aangegrepen om aan zijn zaak een tea-room te verbinden en ook hier van kan getuigd worden dat deze eveneens up-to-date is. In de tea-room, die plaats biedt voor ongeveer 40 personen, zal men de intimiteit vinden die dergelijke inrichtingen eigen is. Men heeft er een prettig zitje en wij zijn er zeker van dat de heer Speckens in zijn tea-room niet over gebrek aan belang stelling zal hebben te klagen. Overal hebben dergelijke aardige thee-salons burgerrecht verkregen en dat zal ook hier wel hefc ge- val zyn. Zooals wij boven reeds hebben gemeld werd het werk uitgevoerd door den heer J. J. Krijger, die in 9 weken deze verbouwing tot stand heeft gebracht. Er is niet alleen vlug doch ook degelijk gewerkt. Het schilderwerk werd uitgevoerd door den heer F. van den Heuvel, die voor mooie, stemmige kleuren heeft gezorgd. De loodgiéterswerkzaamheden door den heer Casteleyn. Het spiegelglas werd geleverd door den heer F. D. G. Prins alhier. Bij de verbouwing hebben architect eri aannemer de meest mogelijke medewerking ondervonden van den dienst van gemeente werken. „Lïefdesparade". Met ontzag staat de wereld tegenover do nieuwe film van Lubitsch, niet alleen om de millioenen, die er noodig zijn geweest voor dq creatie van dit meesterlyke werk, maar ook, hij vond Maurice Chevalier en Jeanette Mc, Donald. Met deze beide film-nieuwelingen van het witte doek kunnen we a.s. Vrijdag kennis maken. Hier volgen enkele persbeoordeelingen f Het „Vaderland" „En hier moet ik toch even by stilstaan het is een ongehoorde} prestatie, dat thans reeds het zoo ingewik kelde en moeilijke apparaat van de talkie zóó volmaakt beheerscht wordtOfschoon ik diep overtuigd tegenstander van de spreken de film ben en bi .'f, mag ik toch niet nalaten' er op te wyzen, dat in The Love Parade het acoustisch element meesterlyk gehanteerd wordt en dat hier even goed sprake is van uitmuntende geluidsregie als van de regie van het beeld J De „Telegraaf" „Geen wereldreclame kan deze film by haar verschynen afbreuk doen door te hoog gespannen verwachtingen. Men heeft Chevalier gezien en gehoord in zyn Liefdesparade cn hy heeft aan de wereld gegeven, wat hij tot dusverre alleen aan Pa rijs schonk de onweerstaanbare charme van zyn talent. De „Maasbode" „Liefdesparade" is bo vendien geestig en van een geestigheid, die altyd zuiver blijft en nergens banaal wordt,' Kortom Ernst Lubitsch heeft er mede aange toond, dat hij een meester is in het vervaar digen van de perfecte amusementsfilm, diö hier de feillooze verfilming is van een knap opgezette operette. „Het Volk" „Ook filmisch heeft „Liefdes- parade" sommige uitstekende gedeelten, ter-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1