500 300 25 DINSDAG EERSTE BLAD KE STAND No. 234 68e Jaargang Ijjtgavê: Firma F. VAH OE VELDE Ir., Walstraat 58-60. Vlissingen. Tilef. 10. Postrekening 6628T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen itads- en Provincienieuws SPORT -RUBRIEK 28 October. 8.00 Avro. Gramo. 1 trgenwijding. 10.30—12.09 12.00 Concert, Rotter- >t. 2.002.30 Voor de dples. 4.004.30 Gramo- Pianomuziek. 5.00—5.30 —7.00 Concert, omroep. 30 Engelsche les. 7.30— d-Fransche muziek, met 8.00 „Willem Tell", ope- 1012.00 Gramofoonpla- 8.00—9.15 Gramofoon- .3012.00 Godsdienstig 5 Concert, trio. 1.35— n. 2.0O—3.00 Vrouwen man Chartres. 3.00—3.30 auze. 5.006.00 Gramo. 15 Radiopraatje. 6.15— n. 6.457.15 Schriftver- -7.45 Landbouwhalfuur- rt, Haarlemsche Orkest» 30 Persberichten. 10.30— 10.35 Morgenwijding. Zang, sopraan, bariton. Drkestconcert. 2.20 Tele- 2.30 Uitzending voor loncert. 5.35 Kinderuur- Nieuwsberichten. 6.55 -recital. 7.20 en 7.45 Le- nilitair orkest. 8.20 Le. ichten. 9.40 Lezing. 10.00 strijkkwartet. 11.05— 1725 M. 12.50—2.20 5 Orkestconcert en soli, .50 Tooneeluitzending. ouvent", van Varney. - 6.20—7.20 en 9.35- >foonplaten. 12.251.50 mor. 4.505.50 Concert-, -7.50 Concert. 7.508.10 ïcert. L 11.20—1.20 Orkest- •kestconcert en piano rode Hane", tooneelspel. eert. 10.20—11.50 Dans- - 5.20 Dansmuziek. 6.50 estconcert. 9.50 Dans- 5.056.20 Lezingen. 6.20 en. 9.20—11.50 Lezin- mofoonplaten. 12.15— -1.50 Gramofoonplaten. .504.50 Concert. 4.50— oncert, koor, orkest en >mst. 8.40 Concert. 9.20 Lezing. )ES. L L E N nan, d. M. A. de Ja- C. Langeveld, geb. P. Govers, geb. Wal- j E D E N m van J. Hoogerland, ARTLIJNEN 25 Oct. te Lissabon van Batavia )ct. van Montevideo Oct. van Marseille 35 Oct. van Colombo r.) p. 25 Oct. Perim anden" 25 Oct. te Ba- p. 25 Oct. Perim 24 Oct. van Dar es Oct. van Bahia 23 Oct. te Tanga 24 Oct. te Duinker- Rott. naar Japan Oct. te Suez 5 Oct. van Boulogne wordt 28 Oct. vm. te Oct. van Port Said n New-York n. Rott. 34 Oct. van La Coruna Auto's, Fietsen :rtuigen. ober uur 5.C8 5.06 JO 5.04 FE VLISSINGEN 5.12 17.41 K. 6.07 18.49 7.20 20.14 ND A Tmakeiykheden, ïgen, enz. il930 Lezing Doopsgezinde Opvoering Middel- i-tooneel voor de ver- Concertgebouw, 8.15 LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Dultschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove- vge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. ne abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' )it nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 28 OCTOBER. Havenfeesten 1931. J Gisterenavond vergaderden in de boven haal van het café Vermeesch aan de Bad huisstraat alhier de bewoners van de Coosje Jïuskenstraat om te komen tot het vormen [Van een commissie in verband met de fees telijke opening van de nieuwe haven, onder voorzitterschap van den heer W. Anker. Voor |en aleer de heer Anker tot het eigenlijke Woel van deze bijeenkomst overging, voelde hij zich gedrongen dank te brengen aan onze tegeering en de ledei) der Tweede Kamer, die jhet mogelijk maakten dat Vlissingen. een (Schitterende zeehaven heeft gekregen. Daar naast bracht hij hulde aan den raad dezer 'gemeente en het dagelijksch bestuur, maar [bovenal aan den burgemeester, den heer C. van Woeldereri, die door zijp onvermoeid fetreven; taaie volharding en hard werken |üubbele hulde en waardeering verdient, voor [het zeer groote aandeel dat hij heeft in dit, Jvoor Vlissingen zoo belangrijke feit. Zijn Ideaal, a.h.w. zijn levensideaal, heeft de heer i Woelderen bereikt en het is goed gezien [van den burgemeester, de opening van onze peehaven zoo feestelijk mogelijk te vieren, te peer ook, waar over geheel Nederland de e tijden voortdurend werken van aanbe- llang en groote beteekenis (bruggen, havens, kluizen, electriciteitswerken) op luisterrijke zjjn in gebruik genomen. Vlissingen, dat een naam heeft hoog te (houden, mag volgens den heer Anker niet (achter, blijven. Komende tot het eigenlijke doel der ver gadering werd allereerst overgegaan tot vor- ng van het bestuur. Bij acclamatie werd i voorloopig comité in zijn geheel als zoo- ■danig gekozen en bestaat dit thans uit de ■heerenW. Anker, voorzitterJac. de Vis- Iser, vice-voorzitterD. W. Toussaint, secre- ItarisL. C. M. Speckens, 2e secretaris L. J. |M. Quasters, penningmeesterD. van Verre, lie penningmeesterL. F. Lafère en Joh. |Loois Hzn., commissarissen. Besloten werd voorts om aan de huizen in de Coosje Buskenstraat een circulaire te ver- spreiden, waarbij gevraagd zal worden een -ge ineens of een maandelijksche con- I tributie. De leden van het bestüur zullen dan 1 op korten termijn persoonlijk de circulaires |blj de bewoners ophalen. De eerste spade is in den grond gestoken. E Op de dubbeltjes komt het aan. Het bestuur |ls vol vertrouwen dat de Coosje Busken- I straatbewoners zullen weten voor den dag te [komen. Kan een raming worden gemaakt i zal spoedig een tweede vergadering be- I kgd worden, waar de plannen van het be- I stuur zullen worden ontvouwd. In het Beursgebouw werd gisterenavond F een vergadering gehouden van bewoners van het Bellamypark, Beursstraat, Beursplein en Kerkstraat. Besloten werd een buurtcommissie op te richten en werd het bestuur samengesteld vit de heeren Ph. H. Sluyter, C. Bakker, S. M. Polak, D. Kulk, K. Helder, G. Velders, J. P. Pluijmers, J. J. Plouvier en A. J. van I der Pas. In een gehouden vergadering van bewo- vers van de Nieuwstraat is een buurtvereeni- $ng opgericht voor de Nieuwstraat, Korte Kieuwstraat, Dormanslop enz. Het bestuur bestaat uit de volgende hee- i renA. J. Gunst, voorzitter, J. de Landmeter, vice-voorzitter, J. Roelse, penningmeester, J. J. de Landmeter, secretaris, J. Hollebrandse, 2e secretaris, en commissieleden de heeren post, Harinck, Florisse, Blaas, Jongepier, Baas en Dagelinkx, Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ^geschreven2 letterzetters, 1 mastiekbe- ^erker, 3 grondwerkers, 4 opperlieden, 6 schilders, 2 halfwas-timmerlieden, 1 verVer, 1 waterbouwkundig opzichter, 5 ijzerbeton- vlechtersCw.o. 2 leerling vlechters), 1 ^schoen maker, 1 metselaar, 92 metaalbewerkers, 1 boekbinder, i banketbakker, 2 magazijnbe dienden, 2 kruideniersbedienden, 1 chauffeur, 1 loopjongen, 5 transportarbeiders, 1 docent- teekenaar, 8 kantoorbedienden (w.o. 1 vrou welijke), i portier, 1 ober-kellner, 1 ver pleegster, 2 werkvrouwen, 1 kamermeisje, 1 buffetjuffrouw, 1 dienstmeisje, 5 varensge zellen en '9 losse arbeiders. 'W- Totaal ingeschrevenen 213, vorige week 209 personen. Alzoo een vermeerdering van 4 personen. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Waar aan het vraagstuk van het alcohol gebruik ook zeer zeker in onze arbeiders kringen aandacht dient te worden geschon ken, heeft het Instituut gemeend ook op haar wintgerprogramma een avond voor be spreking van deze zaak te moeten reservee ren. Vooral waar het nuttige aan het aan gename kan worden gekoppeld, o.m. belooft dit een aardige filmavond te zullen worden, terwijl de persoon van heer Harder waarborg genoeg is, van een aardige lezing verzekerd te zijn. Men zie voor verdere bijzonderheden ach terstaande advertentie. Een droeve plechtigheid. Hedenmiddag is op de Noorderbegraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den Duitschen matroos, wiens -jk Zaterdag uit de Dokkade alhier is opgehaald De lijkkist was gedekt met de Duitsche vlag en met twee kransen, een van de familie en een van den Duitschen consul, den heer H. Dronkers uit Veere. Deze heeft met enkele woorden gewezen op het droevig verscheiden van dezen jongeman, die op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen en op vreem den bodem zijn laatste rustplaats vond. Hij bracht dank aan de politie voor hetgeen zij heeft gedaan om de familie op de hoogte te stellen met het overlijden van haar zoon en zorg te dragen dat deze hier een behoor lijke rustplaats kon vinden. Verlaging melkprijs. De verlaging van den melkprijs van 14 op 12 cent geldt niet voor geheel Walcheren, doch alleen voor Middelburg. Te Arnemuiden is de prijs gisteren met 2 ct. verhoogd. Daar was de prijs 12 cent en js deze nu op 14 cent gebracht. Rykskieskring organisatie Middelburg. In de te Goes gehouden jaarvergadering van de R. Kath. rijkskieskringorganisatie Middelburg werden, naar „de Maasbode" meldt, enkele door het bestuur voorgestelde reglementswijzigingen goedgekeurd. Besloten werd de contributie-afdracht der kiesvereni gingen te verhoogen in verband met de te verwachten verhooging der contributie voor de R. Kath. Staatspartij en ter saneering van de financiën der kieskringorganisatie. Aan de kiesverenigingen zal tevens wor den verzocht door bijdragen in verhouding van het aantal 'kiezers het bestaande tekort te dekken. Voorts werd besloten het 25-jarig bestaan der organisatie het volgend jaar in de maand Juni of Juli feestelijk te herden ken. Als plaats voor de feestviering werd Hulst aangewezen. Regenten van gevangenissen. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen met 1 November e.k. met dank, ir. H. van Oordt, als lid van het college van regenten over de gevangenis te Midedlburg. Jaarwedden burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Verschillende gemeenteraden verzetten zich krachtig tegen de door Ged. Staten dezer provincie ontworpen regeling van de jaar wedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De gemeenteraad te Wissenkerke kon zich met de voorgestelde regeling niet vereenigen en nu Ged. Staten de begrooting niet goedkeurden, alvorens de door hun college vastgestelde jaarwedden daarop werden ge bracht, heeft de gemeenteraad met algemee- ne stemmen besloten in beroep te gaan bij de Kroon. Daarmede zal wel niet veel succes worden bereikt. De Kroon zal zich zeker evenals Ged. Staten wel verzetten tegen de schrielheid van sommige gemeenteraden. De aanvaring van de sluis te Ter Neuzen. De correspondent van de „R.R.Ct." te Brussel meldt De burgemeester van Gent, Vanderstegen, heeft een uitvoerigen brief gezonden aan mi nister-president Jaspar, waarin hij den toe stand uiteenzet, geschapen door het bescha digen van een van de deuren van de groote sluis te Ter Neuzen. De burgemeester be toogt in dezen brief nogmaals, dat het bou wen van een nieuwe en nog grootere sluis te Ter Neuzen, geheel onafhankelijk van alle andere tusschen Nederland en België han gende kwesties, dient behandeld te worden. In regeeringskringen wordt het niet onmo gelijk geacht, dat spoedig reeds in dit ver band van Belgische zijde een stap te 's-Gra- venhage zal worden gedaan, met het doel Gent voldoening te geven. Een boulevard Brugge—Sluis. De jongste vergadering van den gemeente raad van Brugge heeft in beginsel besloten tot het aanleggen van een boulevard van Brugge naar Sluis. De huidige weg langs het kanaal BruggeSluis over Damme zou door asfalteering en aanzienlijke verbreeding voor dit plan worden gebruikt. De kosten, die ge raamd zijn op tien millioen francs, zouden voor de helft door den Belgischen staat, voor de helft door de belanghebbende gemeenten moeten worden gedragen. De stad Brugge zelf wil er anderhalf millioen aan besteden. GROEDE. Zondagavond te omstreeks half tien is tot een op heden nog onbekend gebleven oor zaak brand uitgebroken in de landbouw- schuur van den heer J. B. Becude Hullu te Groede. De oogst, alsmede een groote voorraad pootaardappelen zijn een prooi der vlammen geworden. Door het heldhaftig optreden van den heer A. B. van Hijfte, konden een vijftal paarden gered worden. Van het laatste paard dat hij poogde van den halster los te maken, kreeg hij een slag tegen een zijner scheenbeenen, zoodat hij van verder redden van dit dier moest afzien en het paard in de vlammen is omgekomen. Juist bijtijds heeft betrokken persoon nog eigen leven kunnen redden. Verzekering dekt de schade. Hedenmorgen is gevankelijk naar Middel burg overgebracht P. J. E., oud 20 jaar, wo nende te. Groede, verdacht van brandstich ting bij J. B. Becu, alhier. Woensdag 5 November a.s. zal in de Ned. Herv. kerk alhier een propaganda-avond gehouden worden, uitgaande van den Ned. Blindenbond, gevestigd te Oosterbeek. Verschillende personen zullen hieraan medewerking verleenen. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te St. Maartensdijk f 463.16 en te Oostburg 67.44. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Ierseke door ds. J. Wiepkema te Rekken- Eibergen. Eervol emeritaat verleend. Door steeds voortdurende ziekte van ds. B. van den Berg, predikant bij de Chr. Geref. Kerk te Maassluis, heeft deze tegen 1 Januari 1931 eervol emeritaat verkregen. Hij diende achtereenvolgens van 19111915 de gemeente van Vlissingenvan 19151923 die van Sneekvan 19231927 in Den Helder en se dert Maart 1927 te Maassluis. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar Ierseke (3e maal) ds. G. H. Kersten te Rotterdamvoor Tholen door ds. M. Hof man te Krabbendijke. 150 jaar Zondagsschool-arbeid. In een meer dan vollè Nieuwe Kerk te Middelburg werd Zondagavond herdacht, hoe voor 150 jaar de arbeid der Zondagsschool een aanvang nam. Door ds. M. van Empel werd een herden kingsrede uitgesproken naar aanleiding van Math. 13 24 „Die goed zaad zaaide". Dui delijk liet spreker uitkomen hoe ook te Mid delburg week aan week het eenvoudige werk op de Zondagsschool verricht wordt en de kinderen verteld van Abraham, Mozes, Da niël, David, Paulus en Jezus. Naar resultaten vragen degenen, die dien arbeid verrichten niet, zij willen alleen „zaaien het goede zaad". De leerlingen van de Zondagsscholen der Ned. Herv. gemeente te Middelburg en van 't Zand, te samen een 350 kinderen, zongen voor en na de toespraak eenige Zondags- schoolliederen onder leiding van den heer J. W. Bommeljé, terwijl de heer Th. C. Ferwer- da een 4-tal melodiën van Zondagsschool- liederen speelde. Tekort aan mannelijke onderwijskrachten. Op initiatief van de wethouders van onder der wijs der gemeenten Amsterdam, Rotter dam en 's-Gravenhage is een vergadering belegd van de wethouders van onderwijs van femeenten met meer dan 40.000 inwoners, ter bespreking van het tekort aan mannelijke leerkrachten bij het openbaar lager onder wijs. Ook de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten was vertegenwoordigd. Uit de gehouden besprekingen bleek, dat een tekort aan geschikte mannelijke leer krachten in de laatste maanden algemeen wordt gevoeld, wat vooral geldt voor de groo tere ge meenten. Vooral ook het voorzien der vacaturen voor onderwijzers met hoofdakte en aan ULO-scholen bleek algemeen moei lijkheden op te leveren. Ofschoon de vergadering zich niet onmid dellijk competent achtte om bepaalde uit spraken te doen, werden als middelen welke ter verbetering van den bestaanden toestand zouden kunnen leiden aangegeven le. opheffing der bestaande maatregelen die direct of indirect beperking der opleiding tengevolge hebben 2e. subsidieering zonder beperking van pa rallelklassen der kweekscholen 3e. het ruimschoots verleenen van studie toelagen aan jongelieden van het platteland, die hst onderwijs aan de rijkskweekscholen willen volgen 4e. herziening van het Bezoldigingsbesluit, waarbij in het bijzonder de aanvangssalaris sen op hooger peil worden gebracht. Tenslotte werd besloten over deze aange legenheid een ontwerp-adres aan de regee ring te doen samenstellen. RECHTSZAKEN Het drama in de Faber van Riemsdijkstraat. In liet arrest van het gerechtshof te 's-Bcsch omtrent den moord te 's-Graven- hage in de Faber van Riemsdijkstraat, over woog het gerechtshof o.a., dat verdachte ont kend heeft opzettelijk het docdelijk schot op zijn vrouw te hebben gelost, en dat de ver klaring van verdachte inzake de wijze, waarop de schoten zijn gevallen niet onmogelijk is. Het gerechtshof acht de verklaringen van verdachte, dat hij getracht heeft, na het eerste schot in de keuken, in de gang van zijn woning zelfmoord te plegen door achter waarts op zijn hoofd te schieten, aannemelijk, mede door de bevestiging van degetuiger:- deskundigen Olij en Geerts, die deze voor stelling van zaken mogelijk achten, hetgeen wordt bevestigd door het feit, dat verdachts inderdaad een schotwond aan het hoofd heeft gekregen, die, blijkens een verklaring van den deskundige Ebbinge, bij een geringe afwijking doodelijk had kunnen zijn en om dat ook volgens dezen deskundige de voor stelling van den verdachte omtrent het ont staan van deze wond mogelijk is. Het Hof overwoog verder, dat daarenboven volgens het Hof geen bewijs is geleverd van een redelijk motief voor de primaire ten lastelegging en tevens voor den verdachts pleit het feit, dat hij kort na het neervallen van zijn vrouw: m het voor-portaal heeft ge roepen „Haal den dokter" en aan den ge tuige Hakker heeft gezegd „Hakker, help eerst mijn vrouw". Het Hof achtte het subsidiair tenlastege- legde niet bewezen, omdat het schot in de keuken onverwacht kan zijn afgegaan. Ten opzichte van het subsidiair ten laste gelegde nam het Hof aan, dat het in de keu ken afgegane schot onverwachts is gevallen, welk schot in den buik' evenwel geen doode lijk gevolg heeft gehad. Het subs, ten laste gelegde werd daarom evenmin bewezen ge acht. Op bovenstaande gronden heeft het Hof den verdachte vrijgesproken. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van de fensie zfjn de luitenants ter zee der le klasse J. G. van den Berg, L. G. L. van der Kun en J. A. L. Muller den 3en November 1930 ge plaatst bij de Hoogere Marinekrijgsschool te 'sGravenhage en is de luitenant ter zee der le klasse R. van Tijen den len November 1930 belast met de leiding van leeraar aan genoemde inrichting. De to4: kapitein-luitenant ter zee bevorder de luitenant ter zee le klasse J. I. Leutscher blijft in zijn nieuwen rang in zijn functie van lste officier bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord gehandhaafd. De kapitein-luitenant ter zee W. J. D. Posthuma, toegevoegd aan het hoofd der afd. materieel voor de zeemacht bij het depar tement van defensie, is aangewezen voor den dienst ir. Oost-Indië en zal 18 November met de Prins der Nederlanden uit Amsterdam zijn bestemming volgen. De luitenant ter zee le klasse F. H. Agter- bos, officifer van administratie 2e klasse J. C. Beugelink en de officier van den marine - stoomvaartdienst 2e klasse F. J. de Hoop, wien vergund is uit Oost-Indië te repatriee- ren, zullen 29 dezer met de „P. C. Hooft" van Tandjong-Priok vertrekken. Bij beschikking van den minister van de fensie is de officier van gezondheid der 2e klasse L. J. Kuypers den 25 October 1930 overgeplaatst naar het marine-hospitaal te Willemsoord. DRAISMA-vanVALKEMBURG. s- c A LEVERTRAM De officier van administratie 2e klasse der zeemacht M. van der Vliet, onlangs uit Oost- Indië teruggekeerd, wordt 29 dezer geplaatst als administrateur bij het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 27 October majoor-torpedist J. K. Zuu ring en sergeant-machinist G. Blok van ma rinekazerne Willemsoord naar wachtschip Willemsoord. 30 October sergeant-konstabel G. J. Noor- dermeer van de „Gelderland" naar de „Van Speijk", onder intrekking der bevolen plaat sing naar het wachtschip te Willemsoord. De onderofficieren-vlieger F. Bakker, J. Kranenburg, der 2e en L. M. Goedhart, W. Grandia, L. F. Hesselink, L. A. H. Rombeek, F. H. J. Coppers,. E. Martare en J. Pleij, der 3e klasse, worden 1 November overgeplaatst van het vliegkamp de Mok, naar het vlieg kamp de Kooy nabij Den Helder. De leger-sterkte. In verschillende bladen werd in de laatste? dagen opgenomen een uittreksel uit een ar tikel in „de Militaire Spectator", geschreven door den oud-generaal W. E. van Dam van Isselt, waarin gepleit wordt voor een contin- gents-verhooging der infanterie met 5000 man, aangezien anders aan de „bloedarmoe de" van dit wapen geen eind kan komen. In verband hiermede heeft „de Avondpast'* inlichtingen ingewonnen en op grond hiervan kan het blad uit zeer goede bron verzekeren, dat de minister van defensie er niet aan denkt, om contingents-verhooging voor te stellen. Dit staat niet op zijn program. Duivensport. Nu het vliegseizèMi voorbij is, achten we het niet overbodig er met klem op te wijzen, dat ook tijdens de in getreden rustperiode alle aandacht op den zoowel in- als uitwendigen toestand der post duiven gevestigd dient te worden. Juist nu het ruiïngsproces zijn hoogtepunt bereikt, dient er bijzonder op gelet te worden, dat elke Ren haar juiste lengte en volle bevede- ring bekomt. Een vogel met een ongelijkma- tigen vleugel zal slechts zelden prijs vliegen, zoodat het voor de hand ligt, dat ook op do op til zijnde tentoonstellingen bij een juiste keuring dergelijke vogels geen schijn van. kans hebben een kopprijs te winnen. Bij een, juiste voedering en het 's nachts verstrekken van een warm verblijf kan men er bij ge zonde duiven, die steeds aan de noodzakelijk gestelde eischen voldaan hebben zeker van zijn, dat zij ook nu weer in de zoo zeer ge- wenschte conditie zullen komen. Een niet te overmatig doch geregeld toegediende extra portie lijn-, raap- of koolzaad zal zeker haar hoogst gunstige uitwerking op de bevede-i ring niet missen. Duiven zonder zachte glan zende en rijke pluim dienen absoluut van het hok verwijderd te worden. Alleen die vogels, waarvan de veeren aan alle eischen voldoen, zijn zeker hun winter- kost waard. Denk niet, dat de in het najaar betoonde onverschilligheid wel weer in het voorjaar kan worden goed gemaakt door een bijzonder verzorging. In de natuur is met kunst- cn vliegwerk niet alles naar wensch te bereiken. Alles eischt zijn tijd. Zorgt voor zooveel mogelijk afwisseling in het voeder en verstrekt uw vogels vooral niet uitsluitend duivenboonen. De ondervinding leerde, dat de rijke afwisseling, welke de voeding- op het veld nabij komt, het gunstigst op het gestel en den rui der vogels werkt. LUCHTVAART Winterdienst K.L.M. De winterdienstregeling van de K.L.M. is weer verschenen. De kleurige omslag trekt de aandacht en de indeeling is weer even practisch als altijd. Behalve de diensten be vat de luchtgids alle bizonderheden over vrachten, rondvluchten, K.L.M.-kantoren en agenten en over de luchtpost een afbeelding, die voor iedereen met buitenlandsche corres pondentie van groot belang is. De meening van een Oceaan-vlieger. De Dornier-Wal D 1422, waarmede de stoutmoedige vliegenier von Gronau zijn Oceaanvlucht ondernam, was uitgerust met de normale Telefunken vliegtuig-radio-in? slallatie.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1