500 300 25 WOENSDAG EERSTE BLAD 1 October 1930. w No.249' 68e Jaargang 1930 iïii: firma F. VAH BEÜELDE Jr., Walstraat 58.-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen JERSEN ÊRICHT ^RTLIJNEN |E VLISSINGEN WA Ingesloten bii het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniüinü „de nederlandsche dagbladpers' Ewoud van Dishoeck, de zoon van een Vlissingschen Chirurgijn. Stads- enProvincienieuws MARINE EN LEGER s 3 ct., dahlia's 1 a 2 »t., alles per bossa- roode kool 1 a 4 ct., ■ekool 1 a 2 ct., kom- ies per stukandijvie 46 ct., cantonnier wit- kol 13 a 153 ct., zuring 'te kool 151 ct. per 100 itober 1930. graanmarkt was ma- we Tarwe 6 a 8, Kroonerwten 10 a a 10.50, Bruineboo- |ijzaad 27.50, Maan- |.Z. 3799. Prijs 8. lieren per 100 stuks lijs per stuk 8y2 cent Eelje-eieren 5 cent per 1.70 per pond aan ■fabrieksboter 95 cent. 1 16 veulens, 1160 ma- i runderen, 476 nuch- I kalveren, 471 schapen I B, 17 bokken of geiten, |erloopers. Vette koeien 52i/2— (en 53-55, 44-47i'2, 1—43, 35—37y2 kal- -70. Prijzen per stuk 15 kalfkoeien 230— 485 pinken 145— 245 werkpaarden aarden 160200 leulens 80335 biggen 15—23 116 biggen per week ;ren 65115- ossen kalmen han- stieren willigen |ige week; kalveren len van vorige week; ■goeden handel, prijs- peven handel, flauwe toeven handel, lagere Jen prijzen van vorige ■uwen handel, prijzen LÏ55ING5CHE COURANT ■nNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. kJ2ico door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- yflanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct kbonné's in 't bezit eener zijn GRATIS verze- Ird 'tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger 21 October 1930, des eel) oersen. Verkoopen. -ƒ 2.48%Londen Erlijn 59.18—59.24; Parijs 9.73—9.76 pier. 18 y2 Ponden 12.05 9.15—59.30 Belgi- -ƒ 34.75Fransche ftd 763.4 te Biarritz, d 740.3 te Malinhead. avond van 22 Octo- Tachtige Zuidelijke f'ander lij ke bewolking, uien. Iets kouder. Soerabaya v. Rott. |>ct. Sagres van Havana Dct. te Genua |Oct. te Kaapstad Oct. Finisterre 17 Oct. van Mom- IoRtt. van Durban tr.) p. 19 Oct. Lizard ct. van Sjanghai 20 Oct. Ouessant p. 20 Oct. Kaap Bon 17 Oct. Dungeness ct. te Lo.r Marques Oct. Beachy Head Rott. van New-York I Oct. van Tanger 9 Oct. te Hamburg 17 Oct. van Bar- Jet. te Karatsji 1.06 13.16 1.42 13.53 2.22 14.32 auto's, Fietsen |tuigen. fcer uur 5.21 5.1» 5.17 jmakeltffchoden, ren, ena, [sdag 22 October. !chap „de Fliereflui 8 uur. f- Lezing Ned. Christ, lir Tehuis, 8 uur. Dit nummer bestaat uit twee bladen Een bezoek aan zijn woning, waarin tal van stukken onzer groote meesters, die nu van Museum of Gemalde- Galerie het kostbaarst bezit vormen. Rubens, Jan Steen, Antonie van Dijk, Ostade enz. netstukje, voorstellende een kamer, waarin een joffer zich vóór een spiegel staat op te 1 tooien, eene moorinne nevens zich en een manspersoon in 't verschiet, zittende te schrijven. Bij de juffer, gekleed in een wit satijnen onderly'f en zwart keurs, staat een stoel, waarop met bont omzoomde kleeding- stukken." In de „Catalogus van Schilderijen van j Ewout van Dishoeck, Heere van Domburgh, verkogt den 9 Juny 1745, in 's Hage" komen j 126 nummers van schilderijen voor, waaron der van onze groote wereldberoemde mees- ters. Zoo noem ik „van Rubens, Een trium- feerende Christus met eenige Engelen, ver kocht voor 700, eveneens van Rubens, Suzanna met de Boeven, voor 400. Van Jan Steen een stuk, „waar een Man de Meit bij de Rok trekt", voor 87 eveneens van hem een stuk „daar een boer de tant ge trokken wordt" voor 29 ook van Jan Steen „Een snakerjj" voor 21 gulden en 15 stuiverseveneens van hem „toen Boeren haare Haanen laaten vegten" voor 220 en „Een spelend gezelschap, zoo de Oude son- gen, zoo piepen de Jongen" yoor 200 „Verkeerspeelders" voor 72 twee stuks „de vette en de magere keuken" voor 120 van Anthony van Dyck „Christus met de Wee- reld de Slang vertreed" voor 69 van Pau- Ius Potter „Daar de Prins van Oranje op de jagt gaat", voor 670 van \youwerman twee schilderijen „Daar de Ruiters de Boe ren plunderen" en haar pendant tezamen voor ƒ1400. Van Van Dijk „Samson en De- lila" voor ƒ390 eveneens van Gerard Dou „Een vrouwtje hetgeen teekent bij de Lamp" voor ƒ405. Van Frans van Mieris „Een joffrouw die haar spiegeld", met een Moortje een koffertje in zün handen hebbende, voor 1300. Van D. Teniers „Kaardspeelders" 360, van A. Ostade, Een Boere-Kermis, voor 120 van Gerard Dou vergat ik nog „Een leesende vrouw of Besje" voor 110 van D. Teniers „St. Anthony Temtatie" voor 220 van Willem van der Velden „Een stil waater met veel scheepen" voor 280 van P. Wouwerman „Een Valkejacht" voor 130 van Adriaan Brouwer „Vegtende Boeren" voor 36 verder nog ettelijke Van der Neer's voor 15 ziehier een keur, waarbij nog vele te voegen zouden zijn, alle stukken van onze groote meesters, die nu een sieraad zijn van onze en buitenlandsche musea of vorstelijke verzamelingen. Ieder, die maar eenigszins thuis is in de geschiedenis der kunst, weet voor hoeveel duizenden deze en dergelijke stukken ver kocht worden, als ze nog sporadisch in den handel voorkomen. De gegevens van bovenstaande heb ik ont leend aan een paar handschriften, mij wel willend ter inzage afgestaan door een nazaat van Ewoud van Dishoeck, die mij bovendien nog een ander manuscript zond, dat nog nooit is uitgegeven en wel „Relaes ofte dagverhaal van al hetgene is gepasseert zedert de komst van de jonge juf Jr. Adriana van Dishoeck met het schip Schoonewald in de rivier van Bengalen tot hare trouwdag met de E. Heer Ewout van Dishoeck, Directeur van Bengalen". Interessant is het te ervaren tot welk een vorstelijken staat deze Vlissinger gekomen is, die op 18-jarigen leeftijd de stad zijner in woning verlaten heeft. Huwelijksplechtigheid van Adriana en Ewout van Dishoeck. „Het was den lOen Augustus van het jair 1708, wanneer de Heer van Dishoeck op Hougly de blijde tijding vernam van de komst syner bruyt de jonge juffr. Adriana van Dis hoek in dese rivier tot voor de spruyt Volta, waarop Zün E. zig aenstonts prepareerde om syne bruyt met een groot geselschap heeren en dames af te gaan halen, gelijk ook op den llen des morgens voortgang nam. Alle bas- suras of roeyjagten zoo van de Edele Com pagnie als zijn Ed. in 't particulier, gelyk mede veele andere van particuliere heeren, waaren seer pragtig geschildert, alle de ten ten met rood laken bekleet, en van alle zag men nieuwe zyde princevlaggen afwaayea, dat een schoon aansien gaf. Omtrent 2 my- len de rivier afgevaren zynde, debarqueerde zijn E. uyt een der grootste bassuras in een kleyn snelroeyend bassurasje, nam van 't II. pen Ewoud van Dishoeck in 1725 als ad- aal met 23 retourschepen uit Indië terug- ,m op de reede van Vlissingen, had hij 1 uurlijk ook een groot aandeel in de la- r der rijk-bevrachte vloot. Als blijk van kbaarheid voor zijn behouden terugkeer >nk hü aan de Vlissingsche armen de van 425 Vis., dus 2550, een zeer aan- lijke som in dien tijd. Iets dergelijks had lAz. De Ruijter gedaan toen hij in 1666, en '72 behouden uit den krijg kwam, ink hij de Vlissingsche armen achtereen- ;ens 50, 105 en 50 Vis. (1 Vis. 6). ien 10en Dec. 1726 werd hij als poorter Middelburg ingeschreven, waar hij na- lijk reeds langer gevestigd was en woon- in het kapitale pand Noordstraat L 127 ;enwoordige belastingkantoor). De bekende Pieter de la Rue, schrijver van Geletterd, ,atkundig en Heldhaftig Zeeland, die ech- uit den aard der zaak aan hem geen be- irijving wijdt, heeft den 22en Januari 1733 gens aanteekeningen, in handschrift van m nagelaten, Ewoud van Dishoeck in zijn rstelüke woning opgezocht en geeft een ihousiaste beschrijving van het interieur, eressant is het om hem op zijn tocht te ;en, omdat men daardoor een goed inzicht |gt in het milieu van een 18de eëuwsch riciër. Men oordeele, ik laat den bezoeker j)rnamelijk aan het woord. Hij ziet eerst het voojsalet zijn afbeeldsel in 't klein, 0.1. uit een soort porselein vervaardigd" het boven vermelde nummer van de itoonstelling 206b). Vervolgens betreedt hij g kunstkamer, „vol uitmuntende schilderijen jr beste meesters", in vergulde spiegellys- 1. Zie hier eenige der voornaamste a. een iot stuk van P. P. Rubens, voorstellende E£ zegepraal van Christus b. een half naakt luwfcje, door den ridder Van der Werff, ilk stukje, door den keurvorst van de Paltz dezen zoo zeer beviel, dat hij den ilder een jaarlijksch pensioen gaf om hem g schilderen. Gemelde keurvorst wilde dat ikje van hem koopen, 't welk geweigerd ird. Uit zijn sterfhuis door een jood ge- icht, werd de heer Van Dishoeck er voor H 999 eigenaar van. c. Bethlehems kinderen H Dellla, Simson's lokken afsnijdende door A. van Dijk, hofschilder der koningen van [weden, als landgraaf van HessenCassel. bijzonder malsch geschilderd" en nog een petal andere. In de middelkamer was het kabinet van ser uitmuntende horens en zeegewassen en pder de eerste vooral opmerkelijk twee zoo- enaamde wenteltrappen, welke den eigenaar samen in Indië gekost hebben 1000. Nog erd mij als zeer raar getoond een Sint- 'acobsschelp, glanzend zwart, met paarle- oere banden en bovenop het troniebeeld |an St. Jacob (zooals men dat noemt.) De r vertelde mij, dat een bisschop van pent zijn vader eens aangeboden had, dit ichelpje tegen diamantswaarde te betalen, [n het <kabinet was ook een lade, aanmerke- ik door mineraïia en medicinalia. De zomereetplaats' rondom geschilderd met 'e historie van Telemachus en Calypso, le- fensgroot, door C. Troost. De groote zaal, uitmuntend kostelijk toe rust, met een bij uitstek grooten spiegel 'óór den schoorsteen, doorgaand heerlijk ta pijtwerk, verbeeldende levensgroot het dicht- 'el van Rolando Furioso, twee ecrans en stoelen van hetzelfde werk, met daarin ge- T°egd wapen van den eigenaar, ettelijke Ws.re zilveren kandelaars met 3 pijpen, schoone zware hangblakers. Verder bezocht de wintereetplaats, waarin ook fraaie 'schilderijen en teekeningen van Jan Steen, beughel enz. Kortom deze en vrij wat meer staaltjes van een kostelijken inboedel schijnt het huis eer een vorstelijk paleis dan de woning van een .stadsregent. Dertig jaar bezit van een voordeellgen post in Nederland's Indië heeft den heer eigenaar de gelegenheid verschaft tot ver jaging van dien reusachtigen rijkdom,waar door hij in staat gesteld is om door zooda- nige pracht boven zün vaderlanders uit te Munten." Even verder teekent de la Rue nog aan, 'dat de heer van D. voor 1600 een schil- öerÜ van Frans van Mieris kocht, een kabi- geselschap afscheijdt, alsoo seer verlangende was syne bruyt te ontmoeten, en uyt dien hoofden seer snel voor uyt roeyde. In het passeeren der Engelsche hoofdplaats Cal cutta, wierd. zyn E. door afgesondenen van den heer Engelschen president Scheldon en andere voorname gecomplimenteerd, en geluk gewenscht, vervolgens begon zyn E. eenige Ed. Compagnie's scheepen te genaken. Al schoon Zyn E. deselve als onbekent wilde passeeren, zoo ras sy de princevlag van het roey vaartuig zagen afwayen en bemerkten Zyn E. daar in te zün, begonden aenstonts haar vlaggen te laeten waayen, zoo van ag- ter, vooren, boven als aen de nocken der raas, en met dat het vaartuyg hare zijde genaeckte, lieten aenstonts al haer grof ka non en het volk met gesehreeupw hare stemmen hooren. Omtrent ten 3 uuren naer den middag begon eyndelyck zijn E. het schip te sien, die zün waarde schat in had. Om niet bekent te zyn, roeyde (hy) alsof (hy) van geen meyning was geweest aen boort te leggen, maar zoo ras het agter het schip genaakte, stevende regt op het schip aen, en verthoonde zig niet, waaruyt de scheeps- vrunden de gedagte aan Zijn E.'s komst benomen wierd, gelyk mede van de bruyt. Deze was uit het cajuyts venster liggende, meynende dat het een gering persoon was, die van zyn E.'s komst berigt kwam brengen. Zij bleef in de gedachte, totdat zyn E., meynen de naar (d.i. dichtbü) genoeg te zijn, om haer te begroeten, gelyk dan met het openen van een venster haer E. ziende aan het gewaat, dat zij geen gering persoon voor zich had, kreeg aenstonts andere gedagten en retireerde zig. Eyndelyk aan boort geko men zynde, was er onder de scheepsvrunden een groote ontsteltenis van zijn onverwagte komst. Aenstonts wierden vlaggen en wim pels van alle de masten en raas by gemaakt, het grof kanon rontom gelost, dat aenstonts van de andere daar bijleggende E. Compag nie's bodems wierd nagevolgt, vervolgens wierd Zyn E. na de cajuent v°leyt al waar hy syne bruyt met haer E. Grootmoeder quam te ontmoeten. De omhelsing en blytschap was van weerzüden by uytnementheyt groot en wierd dien dag met vreugde in het geselschap van de schippers en andere offi cieren der scheepen, onder het continueel gedonder van het canon doorgebragt, des avonts omtrent thien uuren naar gehouden maaltyd, nam Zyn E. van de bruijt en het verder geselschap afscheyt en begaf zig met het roeybassurasje naer syn eygen roeyjagt, dat benevens de andere met het afgecomen geselschap der heeren en dames, onder het land digt by het schip ten ancker was geko men en begaf zich tot rustl'. H. G. VAN GROL. Archivaris. VLISSINGEN, 22 OCTOBER. Havenfeesten. Gisterenavond werd in het café „de Wijn berg", onder groote belangstelling een buurt- commissie samengesteld. Deze omvat de vol gende straten Steenenbeer, Hendrikstraat, Wilhelminastraat, Korte Groenewoud, Droogdok Oost- en Westzijde, Emmastraat en Schotsche hoek. Uit de vergadering werd het volgende be stuur gekozen de heeren P. Eiff, voorzitter, I. de Jonge, secretaris, I. van Waarde, pen ningmeester, L. van den Heuvel, H. Zeyger, D. de Jong, Th. Dommisse, A. van Blokpoel, M. van der Hoeven en D. Wouters. Door de aanwezigen werden diverse plan nen beraamd, welke met instemming werden ontvangen. Met het inzamelen der gelden zal spoedig een aanvang worden gemaakt, ter- wül het comité hoopt op de volle medewer king van de bewoners van de bovengenoem de straten te mogen rekenen. Te zijner tijd zullen de bewoners bijeen worden geroepen teneinde de definitieve plannen nader uiteen te zetten. Het Verraad. Gisterenavond kregen wü een tweede op voering te dezer stede van dit bekende stuk van A. M. de Jong. Het Instituut voor Ar beidersontwikkeling heeft met deze reprise een groot succes behaald. Wy hebben genoten van de wijze waarop Walter Smith het leven van „de Kruik" weergaf „ruwe bolster, maar blanke pit", was wel op hem toepassehjk, op het type, dat, uiterlyk no^sch, terugstoo- tend, eenzelvig, opgezweept wordt tot dien dubbelen. moord, enkel en alleen door die liefde voor Janekee, welke hü niet gunt aan den Hollandschen „grensjager". De wisseling dezer stemmingen, van kalm-spottend, als hij in het gesprek met Marijntje over gods dienstige onderwerpen, dezen toevoegt, dat „Ons lieve Heer" ma&r ,,'n Kwasje" is, tot de, in enkele gebaren berustende, als Mary ntje hem, vol blijdschap het mes met het mooie „koperen beeldje" terugbrengt, is subliem. En naast hem, de kind-rol van Maryntje, op inner-fijne wyze gespeeld door Ciska Cremer, die tooneeltjes naar voren brengt als dat by Meneer Pastoor, als hy bekent mispels uit Meneers tuin gestolen te hebben, of dat, waarin den brief zal geschreven worden aan den gevangen genomen Kruik, of dat koste lijke, als Meneer Pastoor met Marijntje uit schaatsenryden geweest is en niet te ver geten, dat, eigenlyk alleen uit een enkelen kreet en een simpel gebaar bestaande, slot- tafereeltje. De derde hoofdpersoon is Meneer Pastoor zelf, de gevoelige, werkelijk in-vrome man, die niet veroordeelt, maar die de Chris telijke liefde naar voren schuift, waarby we denken aan tooneeltjes als die met den Kruik, met Meryntje, die zijn diefstal bekent. De andere rollen waren in goede handen, zoo dat de korte tafereelen, als het doek open ging, heel goed vertolkt werden. Was de vorige keer de niet-makkelyke taak om tus- schen het gespeelde verband te brengen in handen van Willem de Hoog, ditmaal werd duidelijk, met nadruk en gevoel de verbinding gelegd door Louis van Dommelen, die er o.i. in geslaagd is de hiaten tusschen de tooneelen te overbruggen. Een werkelyk mooi-geslaagde tooneelavond heeft het bestuur van het Instituut aan haar leden geboden en we kunnen ten sterkste een bezoek aan de herhaling der vertooning op hedenavond ten warmste aanbevelen. Jubileum St. Vincentiusvereeniging. De St. Vinoentius-vereeniging alhier her denkt 25 October haar 65-jarig bestaan. In verband met dit jubileum wordt in het „Kerkblad, weekblad voor katholieken te Vlissingen en Souburg" gewezen op het nut tige werk dezer vereeniging en medegedeeld dat jubileumgiften gaarne in ontvangst zul len worden genomen door den penningmees ter der St. Vincentius-vereeniging, den heer J' MaeS" oV-tc Jo. Li „4/, Een bovengrondsche kabel gebroken. Gisterenmiddag brak by het wegryden van de electrische tram van dè Markt te Middel burg de bovengronsche kabel van de electri- citeit en viel naar omlaag. Het met stroom ge laden deel kwam met den grond in aanra king, waarop een paar groote vlammen uit sloegen. Niettegenstaande er ter plaatse ge regeld verkeer is en verschillende personen zeer kort bü waren, is niemand geraakt en kon verder voor het groote gevaar, dat by het aanraken van den draad zou ontstaan, worden gewaarschuwd. De stroom werd bij de Langeviele Binnenbrug afgesloten en het eenige gevolg was, dat de reizigers naar en van den Langevielesingel moesten loopen tot later op den middag de montagewagen uit Vlissingen kwam om den draad en ook den arm van den eersten paal op de Markt te kunnen herstellen. Gelukkig is dit alles zonder persoonlyke ongelukken afgeloopen, maar waar blijkt, dat de draden toch steeds kunnen neervallen, komt het ons goed voor nog eens te waar schuwen tegen het aanraken er van door on- deskundigen. Een byzonder werkstuk op de ambachtsschool. Een der moeilykheden voor een directeur van een ambachtsschool is het in overleg met zyn leeraren vinden van werkstukken voor de leerlingen, waarvoor na afwerking een plaatsje kan worden gevonden. Het mag dan ook van groote beteekenis worden ge noemd, als de school eens een byzondere opdracht krygt, by de uitvoering waarvan voor de leerlingen veel is „op te steken". Thans kunnen wy een dergelijk geval mededeelen. De heer mr. J. Loeff te Koude- kerke heeft in den tuin achter zijn woning een put, waarboven een oude hardsteenen opzetstuk staat. In dit hardsteen zitten ope ningen, die er op wyzen dat vroeger een y'zeren opstand, waarin de katrol voor den aker bevestigd was, op den opzet moet heb ben gestaan. De heer mr. Loeff wilde weder zulk een opstand er op hebben en verzocht den direc teur der ambachtsschool te Middelburg er een te ontwerpen en op school te doen ver vaardigen. De directeur voldeed hier gaarne aan en thans is dit werkelük fraaie stuk ge reed om naar Koudekerke te worden over gebracht. Geheel in styl met de bewerking van het hardsteen heeft de heer Doets het yzerwerk ontworpen en daarin ook gecompliceerde bochten en draaien behouden, die men thans als onjuist zou kwalificeeren, maar die juist den styl demonstreeten. Aan de drie stülen van den opstand zijn de voor een ambachts school uitstekend geslaagde wapens, die uit ijzer zijn „gesneden", resp. van Zeeland, Middelburg en de familie Loeff bevestigd, terwijl boven op het geheel een windwijzer staat, waarvan de bewerking doet denken aan goed werk van een school voor kunst nijverheid. Ook de katrol is geheel in styl gehouden. Een onwillige gemeenteraad. De gemeenteraad van 's-Gravenpolder blijft onwillig om de door den Commissaris der Koningin vastgestelde jaarwedde van den gemeente-veldwachter op de begrooting te plaatsen. De raad achtte voor de voorgestel de verhooging van 150 geen grond aanwe zig, waar de veldwachter met zün emolu menten een jaarwedde heeft van 1818. De gemeenteraad meent volgens eer en plicht hefc uiterste te hebben gedaan en wil liever met eer weggejaagd worden dan on eervol te capituleeren. Ontwikkelings-examen P. T. en T. Aan het te 's-Gravenhage gehouden ont wikkelings-examen voor assistent, conducteur en hoofdbesteller bij den postdienst, is vol daan door de hoofdbestellers J. J. van Luyk te Breskens en C. B. de Brabander te Groede* Het nieuwe waterleidingplan voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeenteraad van Oostburg heeft gis te gen met 4 tegen 3 stemmen besloten, mede te werken aan het nieuwe waterleidingplan van Zeeuwsch-Vlaanderen. Een 65-jarige echtvereeniging. Te Waterlandkerkje heeft het echtpaar P. B. van Goole zyn 65-jarige echtvereeniging gevierd. De krasse oudjes zijn beiden 87 jaar oud. In totaal vormen hun kinderen, be- huwd-kinderen, klein- en achterkleinkinde ren 81 personen, van wie er thans 30 in Amerika vertoeven. Het heeft het echtpaar niet aan belangstelling ontbroken. Het plaat selijk muziekgezelschap en dat van het na burige IJzendyke hebben den oudjes een se renade gebracht. GROEDE. Tot tydelük onderwyzeres aan de open bare school te Groede is benoemd mej. M, Trapman te Aardenburg. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 30 October sergeant-machinist J. A. Boeye en A. van Zoest van de „Gelder land" naar het wachtschip te Willemsoord sergeant-machinist F. A. Boerman van de „Gelderland" naar de Kooy en P. W. van Niersen en C. de Vries van de „Gelderland" naar de onderzeedienstkazerne. Ondervolgende schepelingen zyn aangewe zen om den 2en December a.s. per stoom schip „Johan van Oldenbarnevelt" naar Oost-Indië te worden uitgezonden Schipper O. Leget, bootsman A. v. Seüder- veld, serg.-konstabel W. H. v. Schaik, maj.- torpedomaker J. E. L. van Rechteren van He- mert, serg.-hofmeester T. J.' A. Lubke, kwar tiermeester J. I. Hamers, id. F. Meüer, id. A. D. Lutterhof, korp.-konstabel M. Moraw, id. J. H. Theunisz, matroos le kl. J. W. Bom, id. J. A. Lemaire, id. C. E. Ufkes, id. D. F. de Ruyter, id J. P. Schmidt, id. J. W. v. d Berg, id. A. Klootwyk, matroos 2e kl. J. W. G. Aarts, id. H. Bos, id. C. J. Smit, id. A. L. Knaape, id. J, Oele, id. T. Peters, id. J. J Schulken, id C. M. Baas, id. J. C. van Boven, id. P. Goedbloed, id. T. Meyer, id. P. Weppner, id. J. Rust, id. W. G. Polman, id. F. C. Spierings, id. A. B. van Waarden, id. L. v. d Linden, id H. A. van der Graaf, id. A. J. v. Willigen- burg, id. C. J. Ongense, matroos 3e kl. J. H. E. Snnema, matroos 2e kl. W. G. Franke, id. P. Schier, id. A, Wyshake, id. J. Wiljouw, id. W. Wortel, id. H. Veldkamp, id. G. Tesink, id. H. Kisjes, id. J. Frankfoort, id. C. Zagt, id. P. v. Leeuwen, id. H. Wasser. Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den 16en December a.s. per stoom schip „Johan de Witt" naar Oost-Indië te worden uitgezonden Opperschipper F. W. Gerritsen, bootsman A. Hof, id. W. A. Knip, serg.-machinist C. J. Remijn, serg.-maj. der mars. A. Touw, serg.- vlgtm. (M) V. J. Leder, serg. der mars. A. Onstenk, korp. der mariniers H. P. v. d. Schel de, id. E. A. T. Filippo, kwartiermeester W. M. K. F. Meurer, id. W. Stavast, korp.-vlgtm. (M) G. v. d. Hooft, id. J. F. Fondse, id C. Rinderman, stoker-o.man F. D. E. Corveley'n, id. G. Sont, id. H. J. A. v. Lingen, id. N. Merkx, tamboer 2e kl M. G. Fetter, id. D. A. Tombal, id. 3e kl. K. K. v. d. Linden, marinier le kl. M. J. Malgo, id. P. P. A. v. d. Weghe, id. J. M. de Bruijn, id. M. H. Takkenberg, id. G. Vos, marinier 2e kl. L. J. Everts, id. P. G. Muller, marinier 3e kl. J. Dreezems, id. H. J. Slots, id. G. C. A. Booyen, S. Colle, id. D. van der Wük, id. G. H. Mulder, id. W. J. v. Dyk, id. W. Smoorenburg, id. L. Sleurink, id. M. v. d. Woestyne, id. J. A. J. Heins, id. A. de

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1