EE BURGERLIJKE STAND tüïïirma F. VAH BÉ VI Ingesloten bi Indien uw spijsver tering verstoord is, gebruik dan eenige Foster's Maagpillen. Zachte, afdoende wer king,zonder eenige kram pen. f0.65 per flacon, kei zaken ter waarde van 27.000 Mark. Hij deed korten tijd na den diefstal het, gesto- lene van.de hand. Van Viersen begaf L. zich naar Bochum en Aken. Alles geschiedde bin nen de 24 uren. Ook zijn een groot aantal helers, te Aken en Keulen wonende, gearresteerd. De bende had ook relaties met den beruch- ten Slowinka uit Keulen. In het Munsterland heeft de bende een stationsbeambte vermoord. De misdadigers- b.ende, welker practijken die der bokkenrijder^ evenaren, had vooral een zwak voor juwe lierszaken, pastoriën en eenzaam gelegen boerenhofsteden. In het land van Aken heeft de bende ook zeer veel misdaden gepleegd. De moord op den Zeedijk. De vrouw, die er van verdacht werd den kellner uit de Lange Niezel in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op den Zeedijk te Am sterdam met een messteek gedood te hebben, heeft een bekentenis afgelegd. Naar rpen zich herinneren zal ontkende zij aanvankelijk een mes in de handen te hebben gehad, doch vier getuigen verklaarden te hebben gezien, dat zij den man met een dolkmes stak. Tegen over commissaris L. Hoogenboom heeft zij nu gistermiddag die verklaring herroepen en be kend gestoken te hebben als verweer: tegen een aanval van den man. De vrouw is heden naar het huis van bewaring overgebracht. Rijwieldieven gearres teerd. In den nacht van Zondag op Maandag zag een agent van poli drie man nen op verdachte wijze rondscharrelen op den hoek Vijzelstraat en Heerengracht te Amster dam. Na eehigen tijd verdween een der man nen in een gang achter een aan de Vijzel straat gelegen café-restaurant en weer even later kwam de man met een rijwiel aan de hand op straat terug. De agent begaf zich nu naar het drietal en hield het met behulp van zijn revolver in bedwang tot assistentie kwam opdagen. De drie mannen, een 22-jarige kleermaker en twee losse werklieden van on geveer denzelfden leeftijd, werden vervolgens naar het bureau-Singel overgebracht en zul len zich wegens diefstal en medeplichtigheid daarvan te verantwoorden hebben. Ruzie tusschen man en Vrouw. Maandagnacht tegen twee uur hoorden te Rotterdam twee op den Schieweg surveilleerende rechercheurs van politie uit de richting van den polder Blijdorp plotseling de angstige, door een vrouw geslaakte kre ten „Help, moordOnmiddellijk waar schuwden zij enkele politieposten, die ver schillende agenten er op uit stuurden. Boven dien* requireerde men enkele politieauto's, om zoo noodig de omgeving af te zoeken. Voorts werd de geheele polder afgezet. Er werd al dus de „Tel.", evenwel niets verdachts gevon den. Op de wegen en in de straten van de omgeving werd iedereen aangehouden om in lichtingen in te winnen en eventueel te onder vragen. Tot tegen den morgen toe kon nie mand den weg van Overschie naar Rotter dam passeeren, zonder door de politie aange houden te worden, doch ook dit leverde geen resultaat op. Ten slotte bleek, dat omstreeks twee uur in den morgen in een perceel aan den Stationssingel een vreeselijke ruzie tus schen een echtpaar was ontstaan. Toen de man zijn vrouw mishandelde, begon de laat ste luidkeels om hulp te roepen, hetgeen in den stillen nacht tot ver over den Blij dorp polder gehoord kon worden. Het vermiste meisje te Apeldoorn terecht. Gisteren middag tegen 2 uur is het meisje dat Zondag avond vermist werd, mej. T. B. door de po- litié gevonden in de bosschen van „het Lees ten". Hulp bij het opsporen bood de bekende speurhond Max van den heer R. Wonnink te Vorden. Mej. T. B. verkeerde echter in zoodanigen .toestand, dat haar geen verhoor kon worden afgenomen. Ze werd onmiddellijk naar Apel doorn vervoerd. Wel is komen vast te staan, dat niet nader te noemen handelingen zijn gepleegd. Uit enkele mededeelingen van haar later in den middag bleek, dat zij haar aan rander wel van gezicht kent, echter niet zijn naam. Mej. T. B. bracht den Zondagmiddag en -avond te Beekbergen door bij eenige ken nissen, die haar 's avonds tegen half tien een eind vergezelden in de richting Apeldoorn. Nadien werd zij nog door eenige andere kennissen gezien. Zij werd gisterenmiddag gevonden ongeveer 7 a 8 K.M. verwijderd van de plaats waar men haar het laatst zag. Heden zal haar een verhoor worden afge nomen. Men hoopt dan meer licht in deze duistere zaak te krijgen. Duitscher te Amsterdam gearresteerd. Op de Heeren gracht bij het Thorbeckeplein te Amsterdam had zich kortgeleden een Duitscher geves tigd, die als directeur optrad van de „Deutsch-Hollandische Kolonial Gesellschaft", „The German African Trading en Co." en „Nederlandsche Taxi Corporation". Gebleken is, dat deze vreemdeling, die thans aangehouden is, getracht heeft, door het plaatsen van advertenties in binnen- en buitenlandsche bladen, sollicitanten te ver krijgen, voor een betrekking bij zijn „onder neming" te Amsterdam of wèl bij filialen in Afrika en Indie.Hoewel hij eerst kort te Amsterdam vertoefde, wordt de mogelijkheid niet. buitengesloten geacht, dat de man er in geslaagd is, gelden als borgsom, vamgegadig- den in handen te krijgen. In verband hiermede verzoekt de commis saris van politie toegevoegd voor den justi- tieelen dienst aldaar aan sollicitanten naar een betrekking, bij een der hierboven ge noemde ondernemingen, die gelden mochten hebben afgegeven of gestort, hiervan per soonlijk of schriftelijk kennis te geven aan het hoofdbureau, O. Z. Achterburgwal 185, kamer 47. De man had geen middelen van bestaan. De meubels op zijn kantoor waren in huur koop gekocht. RADIO-RUBRIEK Woensdag, 22 October. Hilversum, 298 M. 8.00 Vara. Gramo- foonplaten. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 Orgelspel door Joh. Jong. 10.45 Kook- praatje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Concert, septet. 2.00 Vrouwenuurtje. Toespraak door mevr. S. SchaperBekkema, zang, piano. 3.00 Maak het zelf, ciurus. 4.00 Vragen voor kin deren. 4.30 Verrassing. 5.00 Orgelconcert. 5.30 Accordeonmuziek. 6.15 Orgelconcert. 6.40 P. Tiggers Muziekfeesten in Kiel. 7.00 Piano concert. 7.20 W. H. Vliegen Socialistische be weging. 7.45 Toespraak door L. Rubens. 7.55 Gramofoon. 8.00 Concert, orkest. Toespraak van A. de Vries. 9.30 Concert, mandoline ensemble. 10.30 Vervolg orkestconcert. 11.00 Persberichten. 11.15—12.00 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.159.30 Gramofoon- plr ten. 10.30 Korte ziekendienst. 11.00 Gramo foonplaten. 11.30 Orgelconcert. 12.302.00 So listenconcert, zang, piano, viool, cello. 2.00 5.00 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. Feestvergadering ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan der Vrije universiteit. Rede van A. W. P. Idenburg en J. Schouten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00—6.45 Landbouwhalfuurtje. 6.457.15 Voor de rijpere jeugd. 7.15 Electro- technische cursus. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 10.00 Zangwijdingsavond, Evang. Luth. kerkkoor „Cantate Deo", sopraan, tenor, ba riton, piano, orgel. 10.00 Persberichten. 10.10 10.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestcóncert. 2.20 Zang, tenor. 2.50 Voor de scholen. 3.50 Concert, orkest, viool. 5.05 Orgel spel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Be richten. 6.55 Koersen. 7.00 Zang. 7.20 en 7.45 Lezing. 8.20 Concert, orkest, cello. 9.20 Berich ten. 9.35 Vervolg concert. 10.25 Lezing. 10.10 Koersen. 10.4512.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en so.i. ,20 Concert, orkest en solisten. 9.05 „De Pa- reivisschers" van Eizet. Langenberg, 473 M. 6.207.20 en 9.35 - 10.35 Gramofoonplaten. 10.4011.20 Muzikale schooluitzending. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Liederen. 7.208.05 Orkestconcert. :.10 Orkestconcert. Albert Spalding, viool. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.504.50 Orkestconcert en voor dracht. 8.35—9,35 Orkestconcert. 9.55—10.20 Mandolineconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Concert, 8.35 Concert, WAARVOOR DIENT DIT EN DAT Hoewel onzichtbaar, bevindt zich in de glazen ballon van de radiolamp een gloei- draad, die flauw rood gloeit. Aan de binnen kant van den glazen ballon is 'n verspiegeling aangebracht, die niet uit kwik bestaat, zooais algemeen gedacht wordt, doch uit verstoven magnesium. Deze verspiegeling dient alleen om de eventueel achtergebleven gasresten of later loskomende gassen te absorbeeren, waardoor het vacuum ,op peil blijft, hetgeen in de moderne lamp een eerste vereischte is. De gloeidraad wordt door den accustroom ver hit en straalt deze kleine electriciteitsdeeltjes uit, electronen genaamd, waardoor een ano- destroom kan ontstaan. Om den gloeidraad be vindt zich het rooster, bestaande uit een aan tal nauw op elkaar liggende metalen draden, waaromheen weer de plaat of anode zit. Deze laatste bestaat uit een metalen cylinder in allerlei uitvoeringen. Bij de nieuwste Engel- sche Cossorlampen bestaat de plaat uit ge perforeerd metaal voor een snellere afkoeling. De electronen worden aangetrokken door de anode, omdat deze laatste met de pluspool verbonden wordt met het plaatspanningap- paraat en de electronen negatief (geladen) zijn. Deze aantrekkende kracht kan min of meer belemmerd worden door het tusschen gloeidraad en plaat liggende rooster. Het rooster is nl. verbonden 'met de secundaire wikkeling van een transformator, die hierop spanningen veroorzaakt. Deze spanningen worden in anodestroom omgezet en kunnen verder tot nog krachtiger stroompjes ver sterkt worden met 'n andere lamp. De span ningen op het rooster worden zoo ingesteld, dat 't rooster zelf nimmer positief kan worden doch steeds negatief blijft. Het negatief gela den rooster zal den electrostroom trachten te belemmeren, want de electronen zijn ook ne gatief geladen en waar negatief en negatief elkaar aanstooten (positief en negatief trek ken elkaar aan), houdt het rooster de elec tronen gedeeltelijk tegen. Hoe meer negatief het rooster dus geladen wordt, hoe meer electronen het zal tegenhouden tot bij een hooge negatieve lading geen electronenstroom meer naar de plaat gaat. Hoe kan die anodestroom, die een getrouwe weerspiegeling is van de microfoon-spreek- stroompjes, nu in muziek en zang of spraak omgezet worden Ook dit is betrekkelijk een voudig. De luidspreker bevat een conus, d i. een conische papierschijf, die in het midden met een metalen stangetje is verbonden. Dit stangetje bevindt zich weer op een ijzeren plaatje, dat tegenover een of meer magneetjes opgesteld. Om die magneetjes bevinden zich een zeer groot aantal windingen en door DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS door G. TH. ROTMAN 53. Het word herfst en het werd winter. Grauwtje had zijn kuren al aardig afge leerd. Op 'n mooien dag ging mijnheer Pimpelmans naar 't schaatsenrijden kijken. Door zijn kijker genietend,, van het schoone schouwspel, stónd hij rechtop in z'n wagen, boven op een- hoogen heuvel. Diep beneden hem lag de rivier, Waar de schaatsenrijders heen en weer reden. 54. Maar Grauwtje, die niet lang kon stil staan, deed opeens een paar stappen achter uit. Het achterwieltje kwam boven den af grond te zweven en.daar had je 't alweer. De wagen- duikelde achterover en mijnheer Pimpelmans stortte, begeleid door een lawine van sneeuw, in de gapende diepte, terwijl de wagen met Grauwtje kalm boven op den heuvel bleef staan. r "s (Donderdag vervolg) die windingen gaat de/anodestroom van de laatste lamp. Hoe krachtiger de anodestroom- pjes zijn, hoe sterker, ook het magnetisme zal zijn. Het ijzeren plaatje heeft ten opzichte van de magneetjes 'n bepaalden stand. Wordt nu het magnetisme versterkt door de anode stroompjes in de windingen om de magneet jes, dan zal het plaatje uit zijn stand ge trokken worden en tegelijk de conus meds- nemen. De conus geraakt in een trillende be weging door het steeds wisselende magnetis me, waardoor geluid ontstaat. De door de conus opgewekte luchttrillingen deelen zich aan ons oor mede als geluid. Dit is de meest gebruikelijke electromagnetische luidspreker. Bij den electro-dynamischen luidspreker gaat het eenigszins anders. Ook hier is een conus, die echter verbonden zit met een zeer licht draadspoeltje. Door het draadspoeltje gaat de anodestroom van de laatste lamp (een uitgangstransformator wordt weliswaar tus- schengeschakeld, doch dit blijft nu even bui ten bespreking). Dit draadspoeltje bevindt zich in een zeer krachtig magnetisch veld, opgewekt door elëctrischen stroom van een accu of gelijkrichtejr. In het draadspoeltje gaat de stroom van de eindlamp en wekt hier rondom een ander magnetisch veld op. Het spoeltje zet Zich dus als het ware op het be staande magnetisch veld af en verkrijgt heen- en weergaande bewegingen. De conus wordt medegenomen en geraakt in trilling, waar door weer geluid ontstaat. W. P. Vragen op radiogebied worden voor onze lezers gratis beantwoord door onzen radio medewerker W. Peeters, Amsteldijk 92, Am sterdam Z. UIT DE RADIO-BLADEN. In „Radio-Expres" treffen we het slot aan van een artikel over stabiele generatorscha kelingen. Een andere bijdrage is getiteld „Een nieuwe analysator-combinator voor televisie". In de kortegolfrubriek voorts een artikel over nieuwe onderzoekingen op het gebied der ultra kortegolven, terwijl het tijdschrift nog verschillende andere interessante technische artikelen brengt. „Radio-Wereld" opent met de mededeeling, dat dit tijdschrift te Amsterdam en Den Haag televisie-demonstraties zal geven. J. E. Wee- nink schrijft over eenige metingen van on derdeden. Een versterker, die voldoende energie levert voor 250 groote luidsprekers wordt besproken. Voorts bijdragen getiteld „Radio en Physiologie". „Het recht van den huurder op een antenne" en „Het principe der aardtelefonie". Hans Schnabel begint in de „Katholieke Radiogids" een serie artikelen, waarin een schriftelijke bouwcursus gegeven zal worden. Verschillende berichten ovèr den strijd tegen de radiostoringen worden gepubliceerd. In de rubriek „Uit ons laboratorium"worden de nieuwe Philips laagfrequent-transformator en pick-up besproken. Voorts een .uitvoerig ge- illustreerd artikel over electro-motoren. Een foto van Henry Ford, tezamen met dr. A. F. Philips treffen we bij een beschrijving van-het bezoek van den autokoning -nan de Philips fabrieken aan in de „Omroepgids". Een beschrijving van den nieuwen Poolschen omroepzender wordt gepubliceerd, terwijl we ook een bijdrage over den strijd tegen de radio-storingen aantreffen. Over het gebruik van de gramofoon bij den radio-omroep han delt een ander artikel. Voorts wordt.een en ander gezegd over de geluidssterkte van ra- dio-omtvangst, terwijl de statuten en het huishoudelijk reglement van de N.C.R.V. ge publiceerd worden. Een foto van Edith Lorand versiert het om slag van de „Radiobode", in welk tijdschrift wordt medegedeeld, dat het Lorand-orkest voor de Avro-microfoon zal optreden en bo vendien in verschillende plaatsen concerten zal geven voor Avroleden. Over de golflengte kwestie wordt eveneens een en ander ge schreven. Berichten uit Fransche bladen over de betooging op Houtrust worden overgeno men. Max Tak schrijft over „verstrooiings- muziek." Voorts voornamelijk programmabe sprekingen. De „Radiogids" opent met „een bouquetje radio-blommen", een. artikel» waarin verschil lende actueele radiovraagstukken worden be sproken, terwijl wij ook eenige foto's van :t radiostation te Kootwijk aantreffen. J. de Jong vervolgt de beschrijving van een ont vangtoestel voor alle golven. MIDDELBURG. GETROUWD P. Besuijen, 24 j. en E. J. Schalkoort, 22 j. BEVALLEN P. Vader, geb. de Visser, z. M. Kamp man, geb. Polderman, d. OVERLEDEN A. J. M. Callenfels, 39 j. geh. met J. J. G. Pronk. S. W. Huijsman, 20 j. ongeh. z. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 21 October 1930. De ochtendbladen brachten hedenmorgen over het algemeen wat het financieele ge deelte betreft goed nieuws. Het belangrijkste was wel dat in de Vereen. Staten stemmen opgingen voor een moratorium der Europee- sche. schulden aan de Ver. Staten, hetgeen o.a. zou kunnen leiden tot een opschorting der Duitsche betalingen volgens het Young- plan. De New-Yorksche beurs had dan ook een vast voorkomen en op de Amsterdamsche markt werd dat weerspiegeld in de nöteerin- gen. In het officieele verkeer konden de prij zen zich evenwel niet handhaven en voor en kele soorten lagen de prijzen beneden die van gisteren. In de Industrieele fondsen zetten de Philips goed prijshou'dend in, maar weldra kwam er zooveel materiaal aan- de markt dat nog 280 te makén was. Margarine Unies lie pen na hoogere opening weer tot beneden 230 terug. Aku's golden wat hooger,' evenals de Acoustiek-aandeelen. Tabakken waren stil, doch goed gedisponeerd in navolging van Rubberaandeelen, die gevraagd waren op de stijging van den Rubberprijs tot 4. Amster dam-rubbers kwamen boven den pari-koers. Suikerwaarden lagen vast. H.V.A.'s stelden zich een tiental punten hoóger, doch hand haafden zich niet ten volle. Van Oliewaar den bedongen Koninklijken een oogenblik boven 340, waar het was slechts tijdelijk. De buitenlandsche soorten waren onregelmatig. Amerikaansche fondsen waren gevraagd. Op de Staatsfondsenmarkt konden Young-obli- gaties wederom eenige punten aantrekken. Prolongatie 1%V/2 MARKTBERICHTEN Vlissingen, 21 October 1930. Op de gisteren alhier gehouden groente en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Late blauwe aardappelen 49 ct. per 10 KG uien 1—1 /2 ct.spinazie 8—28 ct.spruiten 2130 peeën l/22 ct.witlof 12 ct.pos telein 1528 ct.princessen 2942 ct.dub bele prinsessen 3132 ct.wagenaars 2224 ct.snijboonen 5056 ct.nouveau poiteau 2532 ct.gieser wildeman 1520 ct. beurré clairgeau 2835 ct.beurré diel 16 ct.doyenne de commice 25 ct.beurré A.renberg 16 ct.kleiperen 4 ct.pondsperen 16 ct.Josephine de Malines 21 ct.William Duchesse 22 ct.soldat laboureur 33 ct. beurré Alex. Lucas 29 ct.bouwmans reinet 1516 ct.cox oranje pipping 28 ct.lemoen appel 29 ct.Bismarck 18 ct.goudreinet 35 36 ct.ermgaard 23 ct.zure bellefleur 28 ct.campanegzoet 21 ct.mispels 1214 ct. bramen 26 ct.tomaten 2540 ct., alles per K.G.eendeieren 63 ct. per 10 stuksroode kool 251/2 ct.witte kool \/23 ct.savoije kool 26 ct.bloemkool 724 ct.sla /2 2 ct., alles per stuk selderie /22 ct.prei 67 ct.peeën 5/26 ct.kroten Z\/24 ct.rapen 24 ct.dahlia's 4—10 ct.chry santen 1020 ct., alles per bosandijvie 10 451 ct.peterselie 915 ct., beiden per kist. Middelburg, 20 October. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed bonte aardappelen 4 ct.bonte po ters 2 ct., Zeeuwsche blauwe poters 1 a 2 ct., bevelanders 3 ct., spruiten 3 a 27 ct., veldsla 10 a 13 ct., koolrapen 1 a 3 ct., uien f4 a 3 ct., molsla 1 a 3 ct., peen 2 ct., rapen 2 ct., spina zie 18 a 22 ct., verbeterde veensche kassnij- boonen 36 a 49 ct., kasstoksnijboonen 49 ct.. kassnijboonen 38 a 44 ct., stokprincessen 40 ct., postelein 15 a 22 ct., perfect 26 a 30 ct., nero 8 a 9 ct., princessenboonen 30 a 35 ct., roem van Holland 31 a 44 ct., alles per K.G. peen 2i/2 a 5 ct., rapen a 4% ct„ krojben 1 a 5 ct., prei 1 a 6 ct., selderie 1 a 2 ct., ram menas 1 a 31/2 ct., radijs 3 ct., dahlia's 1 a 2 ct., chrysanten 6 a 15 ct., alles per bos sa* voye kool 2 a 5/2 ct., roode kool 1 a 4 ct., I witte kooi 314 ct., boerekool 1 a 2 ct., kom- kommers 1 a 5 ct., alles per stukandijvie 5 a 35 ct., kropsla 30 a 46 ct., cantonnier wit- krop 1 a 8 ct., bloemkool 13 a 153 ct., zuring 8 ct, alles per kistwitte kool 151 ct. per 100 K.G. Goes, 21 October 1930. De aanvoer aan de graanmarkt was ma- tig. Handel kalm. Nieuwe Tarwe 6 a 8 Goudgerst 5.50 a 6, Kroonerwten 10 12, Kookerwten 9 a 10.50, Bruineboo- j nen 9 a 12, Karwijzaad 27.50, Maan- zaad 27 a 29. Aanvoer eieren V.P.Z. 3799. Prijs 8. Landbouwcommissie eieren per 100 stuks 7.60 particuliere prijs per stuk Z/2 cent l eendeieren 6/2 cent, poelje-eieren 5 cent per stuk. Boerenboter per KG. 1.70 per pond aan particulieren 95 centfabrieksboter 95 cent. Rotterdam, 21 October 1930. Veemarkt. Aanvoer 216 paarden, 16 veulens, 1160 ma gere runderen, 730 vette runderen, 476 nuch tere kalveren, 131 vette kalveren, 471 schapen of lammeren, 74 biggpn, 17 bokken of geiten, 600 graskalveren, 16 overloopers. Prijzen per /2 K.G.Vette koeien 52%— 56, 46—49, 36—39 ossen 53—55, 44—47%, 421/2 stieren 47—50, 4043 3537i/2 kal veren 8590, 7580, 6570. Prijzen per stuk Melkkoeien 235455 kalfkoeien 230— 445 stieren 135485 pinken 145— 190 vaarzen 215245 werkpaarden 170—280.;, slachtpaarden 160200; hitten 75—170 veulens 80—135 fokkalveren 18—26 biggen 15—/ 23 slachtkalveren 1016 biggen per week 1.75—2.25 graskalveren 65115. OverzichtKoeien en ossen kalmen han del, prijzen van gisterenstieren willigen handel, prijzen van vorige week kalveren redelijken handel, prijzen van vorige week melk- en kalfkoeien goeden handel, prijs houdend paarden stroeven handel, flauwe prijzen fokkalveren stroeven handel, lagere prijzen biggen handel en prijzen van vorige weekgraskalveren flauwen handel, prijzen van gisteren. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 21 October 1930, des nam. 2 uur (niet-officieel) Clièque-koersen. Koopen en Verkoopen. New-York 2.481/8—2.48% Londen j 12.061/2—12.0714 Berlijn 59.18—59.24; Brussel 34.6234.67 Parijs 9.73—9.76 Bankpapier. Dollars 2.461/2—2.48% Ponden 12.05 12.08 Marken 59.15—59.30 Belgi sche Francs 34.60—34.75 Fransche Francs 9.729.79. WEERBERICHT Hoogste barometerstand 763.4 te Biarritz. Laagste barometerstand 740.3 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 22 Octo ber Matige, tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind. Veranderlijke bewolking. Enkele regen- of hagelbuien. Iets kouder. STOOMVAARTLIJNEN „Buitenzorg" 20 Oct. te Soerabaya v. Rott. „Deli" (thuisr.) p. 19 Oct. Sagres „Edam" (thuisr.) 18 Oct. van Havana „Giekerk" (thuisr.) 19 Oct. te Genua „Grijpskerk" (uitr.) 19 Oct. te Kaapstad „Insulinde" (uitr.) p. 19 Oct. Finisterre „Jagersfontein" (thuisr.) 17 Oct. van Mom- bassa „Meliskerk" 19 Oct. te oRtt. van Durban „Nieuw Amsterdam" (uitr.) p. 19 Oct. Lizard „Oostkerk" (uitr.) 19 Oct. van Sjanghai „Oldekerk" (thuisr.) p. 20 Oct. Ouessant „Ridderkerk" (thuisr.) p. 20 Oct. Kaap Bon „Ryperkerk" (uitr.) p. 17 Oct. Dungeness „Sumatra" (uitr.) 16 Oct. te Lo.r MaTques „Schiekcik" (uitr.) p. 19 Oct. Beachy Head „Statendam" 19 Oct. te Rott. van New-York „Tjerimai" (thuisr.) 20 Oct. van Tanger „Streefkerk" (thuisr.) 19 Oct. te Hamburg „Van Rensselaer" (uitr.) 17 Oct. van Bar bados „IJselkerk" (uitr.) 20 Oct. te Karatsji No.24« HOOGWATER TE VLISSINGEN October Woensdag 22 1.06 13.16 Donderdag 23 1.42 13.53 Vrijdag 24 2.22 14.32 Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Woensdag Donderdag Vrijdag October uur 22 5.21 23 5.19 n 24 5.17 n AGENDA van publieke Termokoltffcbeden, vergaderingen, en% Dinsdag 21 en Woensdag 22 October. Voorstellingen gezelschap „de Fliereflul ters", Concertgebouw, 8 uur. Weonsdag 22 October. Lezing Ned. Christ. Vrouwenbond, Militair Tehuis, 8 uur. LnEMENTSPRIJS Vc Jco door het geheele rijk (landen bij wekelijksche ibonné's in 't bezit eeni s, zijn GRATIS verzf ërd 'tegen ongelukken voo; Dit nummt Ewoud var Vlis Een be onzer i Galerie Antonit 11. jen Ewoud van Dishoeck ial met 23 retourschepen m op de reede van Vil: mirlijk ook een groot aa der rijk-bevrachte vloc kbaarheid voor zijn beh onk hij aan de Vlissinj van 425 Vis., dus 251 üjke som in dien tijd. Ie Az. De Ruijter gedaan '72 behouden uit c >nk hij de Vlissingsche a [ens 50, 105 en 50 Vis. len 10en Dec. 1726 were Middelburg ingeschreve [rljjk reeds langer gevestii in het kapitale pand N ;enwoordige belastingkanl Pieter de la Rue, schrijv [atkundig en Heldhaftig uit den aard der zaak a rijving wijdt, heeft den ;ens aanteekeningen, in nagelaten, Ewoud van iteUjke woning opgezoc ihousiaste beschrijving v •ressant is het om hem jgen, omdat men daardooi in het milieu van e iciër. Men oordeele, ik imamelijk aan het wooi het voojsalet zijn afbe' 0.1. uit een soort porsé het boven vermelde itoonstelling 206b). Vervo kunstkamer, „vol uitmun beste meesters", in ve Zie hier eenige der voc lot stuk van P. P- Rub zegepraal van Christus iuwtje, door den ridde ilk stukje, door den keur' ien, dezen zoo zeer be Ider een jaarlijksch pen schilderen. Gemelde ke ikje van hem koopen, ird. Uit zijn sterfhuis d icht, werd de heer Van ffi999 eigenaar van. c. Betl Sï Delila, Simson's lokker A, van Dijk, hofschilder weden, als landgraaf v; )ijzonder malsch geschil< 'ietal andere. In de middelkamer wa er uitmuntende horens ider de eerste vooral opn maamde wenteltrappen, 1 1 samen in Indië gekost 1 erd mij als zeer raar acobsschelp, glanzend z loere banden en boven an St. Jacob (zooals m genaar vertelde mij, dal rent zijn vader eens a -helpje tegen diamam^ a het <kabinet was ook e lik door mineralia en me De zomereetplaats, rond e historie van Telemacl ensgroot, door C. Troosl De groote zaal, uitmun enist, met een bij uit: óór den schoorsteen, doe 'ijtwerk, verbeeldende lev el van Rolando Furio boelen van hetzelfde we v°egd wapen van der sware zilveren kandela ichoone zware hangblake N de wintereetplaats, ;childerijen en teekenir Breughel enz. Kortom deze en vrij wa een kostelijken inboedel een vorstelijk paleis dan stadsregent. dertig jaar bezit vs post in Nederland's ïi eigenaar de gelegenheid frijging van dien reusac óoor hij in staat gestelt Pige pracht boven zijn munten." Even verder teekent lat de heer van D. vo erij van Frans van Mi

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 6