500 300 150 100 25 DINSDAG [erste blad No.248 68e Jaargang i 1930 e: Firma F. VAH QE VELDE Fr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 06287 Verschijnt degelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Ingesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniginü „de nederlandsche dagbladpers' KE STAND UITLIJNEN OERSEN E VLISSINGEN BINNENLAND Stads- enProvincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER Wolf Kreymborg RECHTSZAKEN GEMENGD NIEUWS 9.40 Vervolg kamer- :hten. 10.15 Populair amof oonplaten. 1.00—9.15 K.R.O. Gra- •odsdienstig halfuurtje, po. 1.452.00 Gramo- Vrouwenuurtje. 3.00 g. H. J. Polak, dansen, aten. 6.00 Esperanto- oonplaten. 6.45 Cursus 5 J. Beerends, Charlie Arnhemsche orkestver. 10.15—12.00 Concert, 10.35 Morgenwijding. I eert, sopraan, bariton, irkestconcert. 2.15 Be- n. 2.50 Uitzending voor I eert. 5.35 Kinderuurtje, I iten. 6.55 Koersen. 7.00 Lezing. 8.05 Concert, Berichten. 9.35 Koer- I Talkie Town, koor, or. ■12.20 Dansmuziek. 1725 M. 12.50—2.20 Orkestconcert en soli, n piano. 9.05 „Monna f r, solisten. 6.20—7.20 en 9.35- I oonplaten. 12.25—1.50 0 Cither- en guitaar- ncert. 8.10 „Die Braut- 11.20—1.20 Orkest- leert, orkest en zange- irtje. 7.20—8.20 „Anti- Sophicles. 8.208.45 Anecdoten. 9.2010.10 10.1011.50 Dansmu- 5.20 Dansmuziek. 6.50 tconcert, zang. LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, 'raiico door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- [landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad f 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop. Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. tbonné's in 't bezit eener zijn GRATIS verze- I tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen ES. u w d: j. en M. J. van der 3ul j. en N. M. Val- ibergen, 20 j. en A. J. Oct. te Antw. ct. van Bahia »tt. van Batavia. 17 Oct. Dakar 18 Oct. Perim ;velt" (thuisr.) 18 Oct. ;r.) 17 Oct. van Sin- te Rott. van Batavia nden" (uitr.) 18 Oct. p. 18 Oct Pantellaria 17 Oct. van Belawan 1 Oct. Perim litr.) 18 Oct. v. Bou- >ct. te Sjanghai 18 Oct. Perim 18 Oct. v. Port Said New-York n. Rott. van Algiers 18 Oct. Perim l Rott. n. Bombay 18 Oct. Perim p. 17 Oct. Vlissingen t. van Sabang 7 Oct. Cape Race ct. van Bombay 20 October 1930, des 5el) oersen. Verkoopen. ■f 2.48% Londen •rlijn 59.13—59.18; Parijs 9.73—9.76 pier. .8% Ponden 12.05 59.10—59.25 Bel- -ƒ 9.79Fransche 0.29 12.38 1.06 13.16 1.42 13.53 2.22 14.32 Vuto's, Fietsen tuigen. ter uur 5.23 5.21 5.19 5.17 WA makelykheden, en, enz. sdag 22 October. schap „de Fliereflui- v, 8 uur. - Lezing Ned. Christ. ,ir Tehuis, 8 uur. I Het conflict in de Typografie. De Vereeniging van Dagbladdirecteuren Nederlandsche Dagbladpers" is gisteren- in een vrijwel voltallige vergadering [msterdam bijeengekomen ter bespreking ihet dreigend conflict in de typografie. Instemmig is besloten niet toe te geven ian de ongemotiveerde eischen der werkne- ibonden. [tgebreide maatregelen van verweer zijn ioorbereiding, waarmede de vergadering •w met algemeene stemmen vereenigde. Federatie van Werkgeverscrganisatiën |et Boekdruklcersbedrijf deelt ons mede, :ij, in antwoord op vele vragen van haar besloten heeft, vast te stellen, dat even- royement door werknemersbonden van lemers, die bü de aangekondigde staking v/erken of gaan werken, nimmer door ,1 worden erkend. De werkwillige werk- |ers zullen hun volle rechten blijven be ien. Iö zake het dreigende conflict verklaart van werknemerszijde, aldus wordt uit jterdam aan de „N.R.Ct." geschreven, dat er daar zich over zou verheugen, als het tot een oplossing van de moeilijkheden i, voordat de staking die in het tegen- ■dige stadium onafwendbaar lijkt, en on- ir 14.000 werklieden zou omvatten, een wordt. Men beroept zich daar voor de lliging van de looneischen ook op de :actueele bepalingen, dat, als blijkt, dat idrijf de verhoogde loonen niet zou kun- dragen, de looncommissie nog altijd een iraak zal kunnen doen, dat de minimum ten voor de typografen weer genivelleerd [ten worden met die in andere vakken. lar „de Maasbode" verneemt, is Zondag 'trecht een vergadering gehouden door de lelingsvoorzitters van den Ned. R.-Kath. 'ischen bond ter bespreking van het han- le conflict in de typografie. In naam van fdeelingen hebben de voorzitters zich ge- achter de leiding gesteld en dus ook hun Ikeuring gehecht aan het afbreken der erhandelingen. Het huis van De Ruyler. et huis waar Michiel Adriaanszoon heeft oond, Prins Hendrikkade 131 te Amster- is gerestaureerd. >e firma O. Hansen en Zoon, expediteurs, het huis gekocht met de bedoeling er ir kantoren te vestigen. Het bleek, dat de >tand van het huis van dien aard was, dat ïeel wat aan moest worden veranderd het bouwvallig en van binnen grootendeels knoeid. De firma Hansen, welker chef 1 voor de historie van zijn stad voelt, was oordeel, dat desondanks moest worden ed, wat te redden viel. Dat was niet veel ïr dan de gevel, maar daarmee werd ten- iste bereikt, dat de voorbijganger „het s van de Ruyter" zou zien, zooals het is 'eest. De architect, de heer J. W. F. Hart- np, ontwierp een verbouwingsplan met be id van den gevel. )e groote spiegelruiten, die zeker niet his- ïsch waren, zijn vervangen door vensters t kleine ruitjes. De negentiende eeuwsche 'r is weggehaald en een zeventiende eeuw- ie met klopper is er voor in de plaats ge nen. le gevel is nu in den toestand gebracht, hij in den tijd van De Ruyter voor ver valt na te gaan, moet zijn geweest. De steen, met het borstbeeld van den ad- ttal, dat een klein jaar achter planken 5 verborgen, is te voorschijn gebracht, nu werk is afgoloopen en de-restauratie van gevel is voltooid. Wat achter dien gevel is grootendeels nieuw. Vlag en Vaandel. BiJ de drukkerij J. van Boekhoven te ®"echt is verschenen „Vlag en Vaandel", Ne- prland in de oorlogsjaren 19141918, een P*1 in 2 bedrijven. Het is samengesteld door fiCaptijn. schrijver heeft als officier een poging een aanschouwelijk beeld te geven a den geest van toewijding en plichtsbe- ichting van het begin der mobilisatie tot k einde van den grooten wereldoorlog. heeft een spel gekozen als een gevolg J den toenemenden drang naar het aan- touwelijke ook in de weermacht blijkend bit de toepassing van films voor het mi- air onderricht. ^6 minister van defensie, mr. dr. L. N. lu, heeffc in een begeleidend schrijven t majoor Captijn goed gehandeld heeft door ons het voorbeeld, dat leger en vloot in de moeilijke oorlogsjaren gaven, aan schouwelijk voor te stellen. Aan het boekje is een eereblad toegevoegd, bevattende een naamlijst van de officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen der Koninklijke marine, die gedurende de mobilisatiejaren 19141919 bij de uitoefening van hun plicht het leven lieten. Het gratieverzoek voor kapitein Borren. Naar wij vernemen, is het gisteren ten be hoeve van kapitein Borren ingediende gratie verzoek onderteekend door een 25-tal per sonen. Het ligt voorts in de bedoeling, het verzoek nog te doen volgen door een lijst van nader ingekomen adhaesiebetuigingen. VLISSINGEN, 21 OCTOBER. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 mastiekbe- verker, 8 grondwerkers, 3 metselaars, 4 op perlieden, 8 schilders, 1 verver, 1 waterbouw kundig-opzichter, 3 vlechters, 1 schoenma ker, 85 metaalbewerkers, 1 boekbinder, 1 slager, 1 leerling-slager, 2 winkelbedienden, 1 magazijnknecht, 1 loopjongen, 1 expediteur knecht, 5 transportarbeiders, 1 verpleegster, 1 ober-kellner, 7 kantoorbedienden (w.o. 1 vrouwelijke), 2 linnenmeisjes, 1 buffetjuf frouw, 1 werkvrouw, 1 meisje voor hulp in de huishouding, 4 varensgezellen en 61 losse arbeiders. Totaal ingeschreven 209 personen, vorige .week 238 personen. Alzoo een vermindering van 29 personen. In onze Tijdinghal. In het Stadion te Amsterdam is een de monstratie gegeven van Schwingbal, een nieuwe sport, waarvoor in den laatsten tijd veel propaganda wordt gemaakt. Op het graf van den agent van politie Houben te Maastricht werd een monument geplaatst. Op 19 October was het de sterfdag van Houben, die bij de stakingsrelletjes in 1929 om het leven kwam. Wij geven een foto van deze plechtigheid. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag (de Vrüe Uni versiteit) maakten wij een fotografische op name van de openbare zitting van den Aca- demischen Senaat in de groote zaal van het Concertgebouw. Banken in het Bellamypark. In het Bellamypark is weer een nieuwe bank geplaatst, welke door den heer S. M. Polak aan het gemeentebestuur ten geschen ke is gegeven bij den EOen jaardag van H. M. de Koningin. Nog enkele weken en het halve dozijn zal in het Bellamypark vol zijn daar de heer Polak een zesde bank zal schenken ter gelegenheid van zyn 75en jaardag. Deze bank zal tegenover het Stedelijk Museum worden geplaatst. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Amsterdam door ds. T. Kloosterman te Leeuwarden. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Oude- en Nieuwe Wetering ds. P. J. O de Bruijne te Vrouwepolder-Gapinge. Ger. Gem. Beroepen te Scherpenisse ds. B. •van Neerbos te Ter Neuzen. Tot onderwijzeres aan de Herv. school te Kerkrade is benoemd mej. P. Wondergem te St. Laurens. Het gouden feest der Vrtfe Universiteit. Aan het officieele diner, dat de rector- magnificus der Vrije Universiteit den genoo- digden aanbood, nam ook Prins Hendrik deel. Na opening van het diner bracht de rector- magnificus, prof. dr. Kuyper, een dronk uit op de Koningin en verwelkomde hij den Prins, als mede onderscheidene ministers. Daarnt nam minister Terpstra het woord, om namens de regeering mede te deelen, dat prof. dr. H. H. Kuyper door de Koningin is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau en mr. G. H. A. Grosheide tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Deze mededeelingen werden met luid applaus begroet. Voorts spraken de heer W. de Vlugt, bur gemeester van Amsterdam, namens de ge meente Amsterdam, mr. Th. Heemskerk, prof. mr. P. A. Diepenhoist, prof. mr. A. Anema en dr. H. Colijn. Dr. Colijn inzonderheid huldig de in een warm gestelde rede het gerefor meerde volk, dat de universiteit door het ge bed en gaven droeg. Na het diner begaven onderscheidene gas ten zich naar de vergadering van het studen tencorps met reünisten waar nog tot laat in den nacht het jubileum gevierd werd. In Artis' Koningszaal was een zeer druk bezochte vergadering van leden en begunsti gers. Heden werden de feestelijkheden van de Vrije Universiteit te Amsterdam voortgezet. In het Concertgebouw had hedenmorgen een vergadering plaats onder leiding van Dr. H. Colijn. Door prof. dr. D. P. D. Fabius, lid van den Raad van State en oud-hoogleeraar aan de V. U., werd een rede uitgesproken. Spreker achtte het een groot voorrecht dat hij van daag nu het 50 jaar geleden is dat hij het hoogleeraarsambt aanvaardde aan de V. U., hier het woord mocht voeren. Spr. herinner de in den breede aan de oprichting van de Hoogeschool. Voorts stelde spr. in het licht dat de V. U. geheel vrij staat tegenover alle kerkformatie en alle staatkundige partijen. Blijdschap zal het baren, zoo besloot spr., indien uit de Universiteit historici geboren worden, die de geschiedenis van het Neder landsche volk, door God's Woord belicht, naar Groen van Prinsterer's roemrijk voor beeld, weten uit te stellen en te verdedigen tegen vervalsching. Tot rijken dank zal het stemmen, indien de wis- en natuurkundige faculteit gevolgd, de vrees beschamen zullen, dat studie op hare terreinen schier noodwen dig leidt tot ongeloof en materialisme. Hierna hield prof. L. Lindeboom, oud-hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen, een rede. In de middagvergadering hield prof. dr. J. Ridderbos een rede waarin hij uiteenzette dat de V. U. gesticht is. Wanneer spr. dan een blik terugwerpt in de halve eeuw dat de V. U. bestaat, dat, zegt ■hij, is er licht en schaduw De zwarte schaduw allereerst van mensche- lijk gebrek, van een tekortschiete: in trouw aan het hooge ideaal, in geloof, in geestdrift, in bezieling. Zien we op het zondige, waar van die vijftig jaren getuigen waren, dan ge voelen we dat ons allereerst betaamt de toon der verootmoediging voor des Heeren aange zicht. En toch, ook voor den jubel en het feestgewaad is heden plaats. Want dit toch zien we ook, dat trots alle zwakheid en on trouw er toch van de Vrije Universiteit in deze halve eeuw een zegenrijke werking is uitgegaan, dat zij op verstand en hart van velen harer discipelen, dat zij op het leven van ons volk een invloed ten goede heeft uit geoefend, die niet gering te schatten is. Hier is het wonder der genade van Hem, die ge brekkige en zondige menschen toch wil ge bruiken om Zijn heerlijk werk tot stand te brengen. Mutaties by de marine. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende mutaties gelast De luitenant ter zee 2e klasse K. J. F. Kre diet wordt op 27 October a.s. geplaatst aan boor Hr. Ms. „Schorpioen" de kapitein der mariniers F. C. W. Michaëlis en de le luite nant der mariniers G. Wilhelmy Damsté wor den 24 October a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. walschip te Willemsoord de 2e luite nant der mariniers H. Lieftinck wordt 24 Oc tober a.s. geplaatst bij de afdeeling mariniers te Rotterdam de officier van den marine- stoomvaartdienst der le klasse C. F. J. Heitz wordt 30 October 1930 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Heemskerck" en de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse G. den Hertog, dienende aan boord van Hr. Ms. „Heemskerck" met dien datuhi ter beschik king gesteldde officier van den marine stoomvaartdienst der 2e klasse J. A. Stern berg wordt 28 October 1930 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Heemskerck" de officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse J Moerer en G. Smits, dienende aan boord van Hr. Ms. „Gelderland" worden resp. 4 Novem ber en 30 October 1930 ter beschikking ge steld. De kapitein ter zee J. F. Osten, werkzaam bij den marinestaf te 's-Gravenhage, is be stemd tot commandant der zeemacht en hoofd van het departement der marine in Nederlandsch-Indië. Bevordering. 1 Sept.korp.-macht. H. M. Burgers tot sergeant-machinist. 15 Oct.serg.-ziekenverpl. J. van Gorselen tot maj.-ziekenverplegermaj.-ziekenverpl. J. Kautz tot opperziekenverpleger. De tot luitenant-kolonel en commandant van het 18de regiment infanterie bevorderde majoor H. A. Ephraim blijft in zijn nieuwen rang te Amersfoort in garnizoen. In de grimmige kou der onmetelijke Siberische steppen beschermt Moe der Natuur den Wolf dooreen dichtbehaarden ondoordringbaren pels. Elke moeder zal zoo heur jongens willen bewaren voor de gevaren der barre winterkou. Wat kunt ge beter daarvoor nemen Moeder, dan een zuivere natuurwollen Kreymborg-Winterjas» die als een dekentje zoo warm isl Uwe jongens zien er dan in het vlotte model en de chique snit der Kreymborg-Coupe op zijn best uit. Het oog wil toch ook wat heb ben. Daarom als U nu voor uwe jongens nieu we Winterjassen noo- dig heeft, denkt er dan om: Kreymborg-coupel VLISSINGEN, WALSTRAAT. MIDDELBURG, LANGE DELFT. Met ingang van heden zijn bevorderd tot vaandrig bij het 3e regiment inf. de res. ser geanten-titulair L. A. J. Bakx van het 4e regt. inf., H. A. Franken, van het 14e regt. inf. en N. L. Smit van het regt. grenadiers. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld H. d. K., 19 jaar, monteur K. D., 20 jaar, arbeider, beiden te Axel, verdacht van mis handeling van A. Sol te Axel op 6 Septem ber 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. J. F. A., 29 jaar, werkman te Ter Neuzen, verdacht van mishandeling van J. van Ros- sum te Ter Neuzen op 6 September 11., f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. E. v. d. K., 27 jaar, klompenmaker te Clin- ge, verdacht van mishandeling van M. v. Pui- velden te Clinge op 14 September 11., 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk. A. G., 25 jaar, arbeider te Eede, verdacht van mishandeling van E. Raeman te Eede op 16 September 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. d. B., 22 jaar, schippersknecht te Ter Neuzen, verdacht van huisvredebreuk in de herberg van J. Bliek te Ter Neuzen en ver zet tegen de politie te Ter Neuzen op 20 Sep tember 11., 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. C. K., 49 jaar, huisvrouw L. K., te Zierikzee, verdacht van beleediging van H." Klink te Zierikzee op 22 September 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Ongelukken. Gisterenavond stak een 61-jarige koopman te Papendrecht plotseling den weg over, vlak voor een uit de richting Sliedrecht komenden auto. De be stuurder poogde nog een aanrüding te voor komen, maar mocht hierin niet slagen. De koopman werd door den auto gegrepen en tegen den grond geslagen. Hij bekwam een schedelbreuk en werd onmiddellijk naar het gemeenteziekenhuis te Dordrecht overge bracht, waar hü nog des avonds is overleden. Een 8-jarig meisje te Spanbroek hep om een groentewagen heen juist terwijl een auto aankwam. Deze greep het meisje, dat op slag werd gedood. Een landbouwersknecht te Someren geraakte onder een zwaar beladen kar en kreeg een wiel over het lichaam. Hü verkeert in levengevaar. Een arbeider uit Lage Zwaluwe is te Dubbeldam onder een met bieten geladen kipkar geraakt. Met ge broken ribben en andere inwendige kneuzin gen werd de man per auto in zeer zorgwek- kenden toestand naar het Diaconessenhuis te Breda vervoerd. Toen Zondagmorgen de schipper van het motorschip „Nieuwe Zorg" uit Zierikzee, liggende in de haven te Brui- nisse, zyn knecht, den 21-jarigen C. van Be- veren uit Zierikzee, ging roepen, kreeg hij geen gehoor. Bij onderzoek bleek de knecht overboord gevallen en verdronken te zijn. Vermoed wordt dat de jongeman zich om streeks 3 uur naar boven heeft begeven en dat hy toen op het dek gestruikeld en over boord gevallen is. Een expeditieknecht te 's-Bosch, die op den weg tusschen Waalwyk en Heusden achter van een vrachtauto was gevallen, is aan de gevolgen overleden. Op den ryksstraatweg, tusschen Halfweg en Haarlem is gisterenmorgen een scharenslü- perswagen, voortgeduwd door den seharen- slijper en zijn vrouw, aangereden door een vrachtauto. De bestuurder werd verblind door de lichten van een van den tegenovergestel- den kant komenden auto, zoodat hy den scharenslijper niet zag, die midden op den weg reed. De scharenslijper werd ernstig ge wond overgebracht naar de Maria-stichting te Haarlem, waar hij kort na aankomst is over leden. De vrouw is minder ernstig gewond. Op den hoek van de Koningin Emmakade en de Chasséstraat te 's-Gravenhage is een 56- jarige fietser van achteren door een auto aangereden. De man werd ernstig verwond en is gedurende het vervoer naar een ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam is gisterenmiddag in de Borneostraat een 6- jarig meisje, dat plotseling achter een tram wagen vandaan kwam, gegrepen door een wagen, die uit de tegengestelde richting kwam. Het kind verdween onder den wagen en werd er dood onder uit gehaald. Zater dagavond is in de haven van Brugge een 20- jarige schippersknecht uit Marken 's avonds Iaat, bij het aan boord gaan, te water ge raakt en verdronken. Zijn lyk is later opge haald. Roofmoord. Gisterenmor gen werd de 24-jarige ongehuwde schoenma ker Dietrióh te Ludwigshafen in zün bed vermoord gevonden. Het lyk was vreeselyk verminkt. Daar de vermoorde nog met zijn ,werkkleeren aan te bed lag, neemt men aan, dat de daad reeds Zondagavond gepleegd is. By onderzoek is gebleken, dat het hier een roofmoord betreft. De langste spoorbrug ter wereld. Volgens mededeeling van het Engelsehe departement van koloniën is een. contract geteekend voor den bouw van een brug over de Zambesi-rivier en den aanleg van een korte spoorlyn als verbinding tus schen den trans-Zambesi spoorweg en den centraal-Afrikaanschen spoorweg, waardoor een directe verbinding mogelyk wordt tus schen Nyasaland en Port Beira. Deze brug zal ongeveer anderhalf millioen pond sterling kosten, zij zal de langste spoorbrug ter wereld zyn, nl. 11650 voet. Een schat in den neus Na een operatie verliet een patient het radium-instituut te Manchester met een ra- diumnaald ter waarde van 12000 gulden ia den neus. Hy was in de veronderstelling dat de operatie afgeloopen was en keerde per auto huiswaarts. Men kende gelukkig het nummer van zün wagen, de ziekenhuisauto riteiten stelden zich in verbinding met de po litie en deze wist te bereiken, dat de auto te Chester werd aangehouden waar in het zie kenhuis de kostbare naald verwyderd werd. Hevige sneeuwstorm in West Ne w-Y o r k. Zaterdag is het Westelük deel van den staat New-York door een hevigen sneeuwstorm geteisterd, 'n uiterst grilligen storm overigens, want in een zelfde district werd de eene stad onder sneeuw be dolven, terwül in 'n andere hoegenaamd geen sneeuw neerkwam. Ten Zuiden en Westen van Buffalo was het verkeer op de wegen en spoorlynen ge stremd. Het ergst had Angola te lüden, waar de sneeuw 1.20 M. dik ligt. Binnen een mül van het dorp stonden meer dan 200 auto's ingesneeuwd. Tusschen Wana- keh en Duinkerken stonden naar schatting duizend auto's die niet verder konden. In een kamp te Brant, aan de kust van het Erie-meer zün twintig meisjes ingesneeuwd, met slechts weinig voedsel, geen licht en geen warmte. Onveilig Chicago. Van alle wyken van Chicago, waar gemoord en geterroriseerd wordt, is de voorstad Evan- ston wel het meest onveilig. Weliswaar heeft de politie in Evanston speciale maatregelen genomen, maar meer en meer gaan de bewoners tot maatregelen van zelfverdediging over. Thans is onder lei ding van de politieautoriteiten te Evanston een Vrouwen Revolverclub opgericht, waarbü zy'n aangesloten büna alle echtgenooten en dochters van zakenlieden, winkeliers en vele werkende vrouwen, die onder leiding van poli- tie-agenten wekelüks cursussen krygen in het re vol verschieten en in zelfverded'ging.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1