500 300 150 100 25 MAANDAG No. 341 ©Se Jaargang :1930 jiügave: Firma F. VAM DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen EERSTE BLAD Stads- eeProvincienieu ws ke;.k- en schoolnieuws die altijd in Hollan| nt daar natuurlijk mee be] Neen maar, meer. je dat n\ zit te peinzen vóór je eet van den ijd, zeg Doe] ar niet meer. Begin maa> Len. Denk maar, dat ik lij >je thee drink. Verheeld zoo was, zou je dan oojl in vóór je iets zei Tegen ng spreken, zou ik dan weJ landwerken doe ik niet. It] ndere dingen te doen. Maai noodig heb, een kussen ol| 'n boekenkasten of zoo, jraag zelf. Die zak van jute den, maar waarvoor is hij iet misschien een taschje? tig op de Thames, vooral Ve zijn in Hampstead daar had ik wel een heel Prachtige lanen en bos kant van de rivier waren gebouwd, die dicht be et bloemen, 't Leken wel Dag Duinviooltje "Wat Ja, doe jij je ski-sokjes Koude voeten zijn slecht en jij moet je onderdanen ;jes gebruiken, meisje Ja, je brief is heusch n, zie je wel Verscheidene al, dat ze het zoo heerlijk leven in Indië te hooren. moet je ook nog eens iets planten en dieren, die je was het leven op de boot >k nog eens iets vertellen? ims breng je het misschien maar eens wat je doet. beter is, hè Mag je niet huiswerk maken Mis- m prettiger vinden en vlot ir met meneer op school ij zal het heusch niet erg zoo'n vraag bij hem komt. Tan moet maar eens een nemen. Ik denk, dat hjj letter briefjes gaat schrij- en'echt naaistertje! Was >r moeder of voor je eigen lat eens. Ik ben ook erg jurk van de pop er uit 5op staat. Je kunt de vol- een langen brief schrij. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden, j^anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- |ige landen bij wekelijksche verzending 3.80, mét Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct.p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. )e abonné's in 't bezit eener 'olis, zijn GRATIS verze- rerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' )it nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 13 OCTOBER. - je wat, als het dan weer jij je zusje moed in. Zoo e ander en heerscht er in 'eest. Ja, ik vind wel, dat Een klein beetje te dun, vezen doordat je met pot- den duur een beetje uit- Londen is het erg mooi, k druk. Als je echter bo- zit, heb je er geen last lleen maar pret in al die je af hoe al die opstop- trams, bussen en motor- :>p komen. We zullen eens prijsvraag. Hartelijk welkom Dat gin en het einde der we- edacht. Bravo Maar hoe .dsel van heden, gisteren al zitten peinzen en pein- tot een oplossing komen, nooit kunt zeggen „Wat it „was" is verleden tijd van den toekomenden volgende week van je ik je nu eerst eens feli- rjaardag, Gicheltje. Van ►p maar, dat er nog heel aardagen Voor je zuHen :en gezellig dagje Jam- rm op visite was en niet ou zooveel prettiger zijn ihien heeft het zonnetje- gemis van de echte zon al vooruit wat je kreeg bent anders mooi ver- eftigheid, nu al een hor- Keteltje ken ik ook. Ja, vas zeker meneer Bruin k, is 't niet Weet je al Nunspeet of Zonneveld niet tegenop, hoor't Is ig en je maakt er gauw Is je dan flink je best melk drinken, werkelijk rustuur aangebroken is, w naar vader en moeder M'n eerste verkoudheid loof ik toch heusch, dat s. Ik doe tenminste niets en dat is een kwaad wat, als ik straks naar is nu Woensdagavond), warme citroen. Denk je norgenochtend over is? vel anders gaan. Die vat iet al die heerlijke wol- il ze er schattig uitzien je Ga je nog wel eens eerst als je van school heerlijk en onbezorgd an alles komt eens een hooljaren. Och, en daar maar niet om treuren, oois en prettigs voor je e heelemaal niets meer lisschien niet een cuisus ?mde taal of zoo Dat kunnen komen. Prettig, Zonneschijn" hebt ge- suwe jaar beginnen we ial. Het zou nu te veel hebben we zoo noodig •oorbeelden voor Sinter- resentjes. Neen, stel jij at ik wit haar heb en uikje draag. Die andere er kort geknipt haar is sje. tot volgende week I Bezwaren tegen het zitting nemen als lid van den gemeenteraad. Op dé vraag van den heer L. Onderdijk, ld van de Prov. Staten, aan Ged. Staten ge- faan, waarom dit college bezwaar heeft tegen et zitting nemen van den heer P. J. H. Wil- mse als lid van den gemeenteraad te Vlis- ngen, hebben Ged. Staten het volgende lantwoord Inwilliging van het verzoek om onthefiing an het verbod, neergelegd in art. 19, eerste d onder a, van het ambtenarenreglement eeland 1928 zou tengevolge hebben, dat aan en betrokkene niet slechts voor den duur er bijeenkomsten van den raad der gemeen- Vlissingen en van de commissies uit dat chaam verlof zou moeten worden verleend, och, in verband met de dienstregeling voor e booten van den provincialen stoomboot- ienst, voor een veel grootere tijdsruimte, .angezien bovendien het werk van een ma- hinist niet, gelijk dat wellicht bij andere mbtenaren mogelijk is, kan blijven liggen ot zijn terugkomst, zou hij dus gedurende len geheelen duur van het verlof moeten ïorden vervangen, hetgeen om verschillende edenen bezwaar oplevert. Jaarfeest Vlissingsche Brandweer. Grand Hotel Britannia. Van een „kroondag" wordt altijd meer werk emaakt dan van een gewonen jaardag. Geen onder dus, dat het bestuur der vereeniging Iflissingsche Brandweer, welke vereeniging wij reeds hebben gemeld, tien jaar ge- eden als Vrijwillige Vlissingsche Brandweer georganiseerd, besloot dit eenigszins feeste- Ük te vieren. En het kon niet beter gedaan •orden dan in de groote zaal van bovenge- loemde gelegenheid, welke Zaterdagavond oor dat doel nog gezelliger en intiemer was emaakt door groote schuifgordijnen, die het schip" der zaal afscheidden van de zijbeu- m. Bij het binnenkomen werd aan de dames "en bloem geboden en nadat bijna alle le- tegenwoordig waren opende de voor- iitter der vereeniging, de heer F. G. Lemmers, e bijeenkomst, welke reeds geanimeerd was ioor de tonen van het strijkje, dat zich den 'erderen avond niet onverdienstelijk weerde, ■preker riep het welkom toe aan allen, in het >ijzonder aan den eere-voorzitter der ereeniging, den heer Wemelsfelder, den com- naudant der brandweer en hun dames, en ïeelde mede, bericht te hebben ontvangen an den beschermheer, den heer C. A. van Voelderen, die het plan had gevormd te ko men, maar die ter elfder ure verhinderd was. Het verheugde hem, dat er zoovelen waren >pgekomen, wat hij toeschreef aan twee oor- ;aken. In de eerste plaats was het jaarfeest 'erleden jaar overgeslagen, maar in de twee- eigenlijk misschien wel de voornaamste ïlaats, aan het 10-jarig bestaan der Brand er, die al dien tijd gewerkt heeft in het be- van Vlissingen. Wij hebben in die jaren f einig verlies geleden, we zijn bij elkaar ge leven, aUeen zijn we 10 jaar ouder geworden, lij sprak de hoop uit, dat dit verschil niet an grooten invloed mocht zijn op het slot fan dezen avond en dat de beentjes even lus- over den vloer zouden geen. Hij wenschte Men een gezelligen avond onder leiding van ien heer De Ruijter, te meer daar hij gehoord tad, dat het feestcomité een aardig program- in elkaar had gezet en opende daarmee ta bijeenkomst.' Nadat de muziek nog eenige nummers ten 'este had gegeven, ging het gordijn open en Perd het oog vergast op een stand van een weetal brandweerlieden in vol uniform. Deze tonden gereed het vernielende vuur te gaan 'Strijden, dat gedeeltelijk echt, gedeeltelijk ictief de puinhoopen teisterde van wat eens wizen waren geweest. De imposante achter mond, vervaardigd naar het ontwerp van den Van der Steen, werd gevormd door het tlhouet van Middelburg in den avond van December 1929 Tegen dezen achtergrond 'Warnen ook de andere standen van de leden tar brandweer prachtig tot hun rechtr: de oliseering van vriendschap, paraatheid gemeenschapszin, waarbij twee leden een 3erden torsten, die een straalpijp in de hoog te hieldde reserveladders, een typische telling van het werktuig, dat zoo nuttige Jensten kan bewijzen maar vooral de stand uitrukkende brandweer, waarbij de actie Jachtig werd uitgedrukt, maar die juist, om- geen jid, van het lichaam mocht bc.. :g?n. zware eischen stelde. Tot slot werden door een aantal leden eenige gymnastische oefe ningen gegeven, waarschijnlijk als demon stratie om aan te toonen, dat turnen een zeer gewenschte oefening is voor hen, die bij brand de helpende hand moeten bieden Wij brengen gaarne een woord van hulde, zoowel aan den ontwerper van den achter grond, als den trainer voor standen en oefe ningen, den heer Van der Steen. Tusschen deze nummers in, hield de heer De Ruijter op de bekende, hem eigen wijze de heele zaal vroolijk bezig. Tijdens het souper werd de heer Van den Berg, die met het oog op zijn 65-jarigen leef tijd het korps brandweer verlaat, toegespro ken door den heer Lemmers, die hem namens de vereeniging een stoffelijk blijk van be langstelling als aandenken aanbood. Na afloop van deze soirée vereenigden de leden zich aan een soupertje, waarna gerui- men tijd van den veerenden dansvloer ge bruik gemaakt werd. De Oude Vriendschap. Met een inderdaad mooien avond heeft de directie van deze inrichting Zaterdag het winterseizoen ingezet. Zij had zich daartoe de medewerking verzekerd van krachten van naam, zoodat in menig opzicht gesproken kon worden van een programma en een ver tolking, die op hoog peil stonden. Er is dan geconcerteerd door het „Vlis- singsch Trio bestaande uit de heeren Bat ten (viool), Vleugels (cello) en De Rooij (piano). De individueele capaciteiten van deze musici zijn van voldoende bekendheid te achten, doch ook in den trio-vorm hebben zij ons werkelijk veel te vertellen. Heerlijk sa menspel deden zij beluisteren, eerbied toon den zij voor elkander ais een of andere pas sage bijzonder op den voorgrond moest tre den om daarna gezamenlijk met elan naar het hoogtepunt te snellen. Zij verstaan el kander, het musiceeren komt hen uit het hart, zij weten te treffen, te ontroeren en te fascineeren en geven bovendien nog een herinnering aan een aangename ontmoeting mede. Jammer, dat de luidruchtige stemming in de zaal, toen het drukker werd, veel ver loren deed gaan. 't Moet ook voor musici van dit gehalte geen prettige gewaarwording zijn, als de aandacht voor hun spel zeer veel te wenschen overlaat, al is men na het be ëindigen van een nummer nog zoo gul met applaus. Onze oud-stadgenoot Piet Leenhouts ver zorgde het humoristische gedeelte op bijzon der aardige wijze. Hij was met zijn liedjes zeer goed op dreef evenals in zijn kleine con ferenties. Het allerbest blijft hij voor ons als karakter-humoristin het uitbeelden van diverse typen is hij nog steeds een baas. Hij had een groot succes, werd telkens terugge roepen en gaf daaraan blijkbaar gaarne ge hoor. Piet voelt zich nog immer Vlissinger en al bestaat zijn auditorium zoo langzamerhand uit een nieuwe generatie, hij blijft de oude, alleen heeft hij sinds den laatster, keer, dat wij hem medemaakten, één grijs haar erbij gekregen. Het derde gerecht, wat» gratis gesavoureerd kon worden, bestond .Vanzelfsprekend uit dancing. Het huidige geslacht is daarvan schier niet te verzadigen en zoo heeft men zich, onder de steeds weer lokkende klanken van de door de heeren Haaze, Steinhauer en Laporte gespeelde dansmuziek, geenszins on betuigd gelaten. Dat bij vrij entrée en goed programma de zaal nog niet tot in alle hoeken bezet was, bewijst wel, dat het „uitgaande leven" zijn beste dagen gehad heeft. Misschien komt de kentering als men van het radio-genoegen zijn bekomst heeft. Doch vooralsnog zijn we daar blijkbaar niet aan toe. Een ovatie op Woensdagavond. Ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van den heer André J. Geijsen, zullen de drie muziekgezelschappen „St. Caecilia", „Koude- kerke" en „Zoutelande" hun directeur op Woensdagavond a.s., des avonds om kwart over acht, een ovatie brengen met rondgang door de stad. Van de „Willem III" zal worden afgemar cheerd. Gedurende de ovatie zullen ten gehoore worden gebracht de „Jubelmarsch 1860— 1930", gecomponeerd door den heer Jac. Hol- laers en de „St. Caeciliaf-Fecstmarsch 1893— 1928", gecomponeerd door den jubilaris. Variété-voorstellingen. In het Concertgebouw worden Zaterdag 18 en Zondag 19 October voorstellingen gegeven door een variété-gezelschap onder leiding van Bart Elfrink. Het „Nieuwsblad van het Zuiden", bevat een zeer gunstige recensie over het optreden van dit gezelschap gedurende de kermis te Tilburg. Er wordt voor voldoende afwisseling gazorgd en het programma wordt vlug afge- 2ii is g.-ï Vwi-zcrg^ - Bart Elfrink blijft een gevierde humorist en zijn mimiek ontlokt een onbedaarlijk ap plaus. Hij heeft hier ter stede 'n goeden naam en zal dien weer wel ten volle handhaven. Het programma bevat verschillende num mers die wel afzonderlijk vermeld mogen worden, o.a. de harmonica-virtuoos Sorosoto, eid knappe staaltjes van vlugheid en kennis geeft op het trekklavier. Zeer mooi en bekoor lijk zijn de „Florence May Sisters", in hun spiegel act. Wij meenen hiermede te kunnen volstaan. Een motorschoener gekapseisd. In het droogdok is hedenmiddag de mo torschoener „Albion" uit Rotterdam, welke aldaar gerepareerd moest worden, gekapseisd. Men kon de in het dok werkzaam zijnde per sonen gelukkig nog toeroepen zich uit de voeten te maken, zoodat het ongeval goed af liep. Men heeft door 't dok vol te laten loopen de „Albion" weder kunnen lichten. Voorstellen gemeenteraad te Middelburg. Voor de a.s. Woensdag te houden vergade ring van den gemeenteraad zijn de volgende stukken voor de leden ter lezing gelegd Een proces-verbaal van kasopneming ten kantore van den gemeente-ontvanger op 29 September jl. Een adres van het hoofdbestuur van den Bond van Personeel in overheidsdienst, waar in wordt verzocht Burg. en Weth. uit te noo- digen een regeling te treffen voor vergoeding van wachtdiensten aan fitters en monteurs der gemeentebedrijven, die zich na den diensttijd ter beschikking moeten houden voor eventueele dringende werkzaamheden. Reeds is in deze geadresseerd aan den hoofd directeur en daarna aan Burg. en Weth., dcch in beide gevallen werd afwijzend be schikt. Het hoofdbestuur ontkent naar aan leiding daarvan, dat er verband bestaat tus- sclien de zwaarte van dëri aHaeid of de sala- rieering. Het geldt hier aHeen een vergoe ding voor het zich tijdens den vrijen tijd thuis ter beschikking houden. Een afdruk van het adres van de Kamer van Koophandel inzake de kanaalbrug. Een verzoek van de Centrale Vereeniging ter behartiging van de maatschappelijke be langen van zenuw- en zielszieken om als lid toe te treden tegen een minimum contributie van 50. Van de Vereeniging voor logopaedie en phoniatrie (spraak- en stemverbetering) een vraag of er ook voor de gemeente aanleiding is een leerkracht te doen deelnemen aan een cursus te Den Haag of Utrecht voor de op leiding voor het diploma van lopopaedist(e). Ten slotte het reeds gepubliceerde jaar verslag der Godshuizen en dat der gemeente. Coöperatieve landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" te Middelburg. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde coöperatieve vereeniging haar jaarvergade ring in het Militair Tehuis. De voorzitter, de heer J. H. Geschiere, deed mededeeling van berichten van enkele ver hinderingen en heette de niet overtalrijke aanwezigen welkom. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Louwerse, vermeldt dat de vereeni ging niettegenstaande de tijden van malaise, toch wel is gevaren. Herinnerd wordt aan het aftreden van den heer J. Kasse als secreta ris en aan het bezoek van twee Indische prinsen aan het kantoor der vereeniging. Aangezien het een eisch des tijds is, zoo spoedig mogelijk met de marktberichten op de hoogte te zijn, werd door het bestuur be sloten tot aankoop van een radiotoestel, waarvan een dankbaar gebruik wordt ge maakt. Dank wordt gebracht aan de leden, die vroegtijdig bestellingen doen, wat vooral in tijden van crisis zeer gewenscht is. Het is het bestuur dank zij de voorzichtige lei ding van den directeur een groot genoe gen de leden een balans over te kunnen leg gen, die geheel schuldvrij is en waarop ook geen vorderingen op anderen voorkomen. Het stelt zich verder ten doel de in dezen tijd geboden voorzichtigheid in acht te nemen en het roept de leden toe gezamenlijk mede te werken om in dezen zoo moeilijken tijd het hoofd boven water te houden. Dit verslag werd goedgekeurd, waarna de directeur, de heer J. Philipse, een toelichting gaf op de balans en de winst- en verlies rekening. Uit de balans blijkt o.a., dat er een fonds welvaart leden is van 700, een vernieuwings fonds 7000 en een reservefonds van 23278. Bij den kassier had, de coöperatie op 31 Mei jl. een deposito van ƒ32800, terwijl er een kas was ƒ9520 aan voorraden, voorzichtig geschat, 1761, zoodat van een mooien finan- cieelen toestand kon worden gesproken. Uit de rekening blijkt, dat er een goed slot is van ƒ3303, bij een eindcijfer van ƒ16316, doch dat dit goede slot niet veroorzaakt wordt door het eigenlijke bedrijf, dat een heel fcLlue LUv.iopleveren, doch dost den huur van kelders, bijdragen van het centraal bureau en gekweete rente. Medegedeeld werd nog, dat van de winst nog 410 zal worden gebruikt om het bedrag der reductie aan de dorpsvereenigingen met 20 te kunnen verhoogen. Hierna gaf de directeur nog een toelichting op zijn verslag over den loop der zaken, waaruit o.a. blijkt, dat de omzet van voeder artikelen, zaai- en pootgoed steeg van 106 waggons tot 122, doch de opbrengst daalde van ƒ143.343 tot ƒ136.668. De omzet van meststoffen en bestrijdings- artikelen voor plantenziekten daalde van 362 waggons met 240.858 tot 320 waggons met 202.495. Ook dit alles werd goedgekeurd. Tct bestuurslid werd herkozen de heer C. Louwerse te Middelburg en tot leden van wie commissie van toezicht de heeren P. de Vis ser te Domburg A. Maljaars te Zoutelande H. M. van de Putte te Ritthem en J. Lam- pert te Gapinge vóór de afdeeling Veere. Bij de rondvraag antwoordde de directeur, dat het niet makkelijk te zeggen is welke prijs voor het slakkenmeel zal moeten worden be taald, gezien het stopzetten van verschillende bedrijven, die het slakkenmeel als afval leve ren en de onzekerheid hoe groot de kooplust zal zijn. Op een vraag of het niet mogelijk was de te leveren goederen ten deele te Veere te lossen, werd er op gewezen, dat dit zeker wel moge lijk zal zijn, maar hoogere kosten met zich zal brengen, vooral als er niet een vol scheepje voor Veere kan worden bestemd. De wensch om alles per vrachtauto bij de leden thuis te brengen, zou wel mooi zijn. maar zal afstuiten op de kosten. Met dank voor de opkomst sloot de voor zitter de vergadering. De meeste aanwezigen bleven nog eenigen tijd bijeen om te luisteren naar een op aan gename wijze door den directeur gegeven be schrijving van een o.a. door hem medege maakte reis naar Engeland met het Konink lijk Nederlandsch landbouwcomité in de vo rige maand, op welke reis spr. voor den landbouw van belang zijnde ervaringen had opgedaan. Wandelconcerten te Middelburg. Het comité voor wandelconcerten te Mid delburg heeft het seizoen Zaterdagavond op zeer waardige wijze besloten, en dit onder begunstiging van prachtig najaarsweder. Te ruim 8 uur vertrok van de Loskade een stoet bestaande uit de signaal-afdeeling van „Achilles", de padvindersband, het Middel- burgsch Muziekkorps en een groot aantal turners en turnsters van „Achilles" en „Me- dioburgum". Terwijl de muziek haar licht ontving van de welwHlend uit Goes beschik baar gestelde benzinelampen, droegen de gymnasten alleen een giorno mee. Onder belangstelling van duizenden trok deze licht- stoet door de stad. Op de Dam werd een nummer door het muziekkorps en enkele Afrikaansche wijsjes door de padvinders uit gevoerd. Op de Groenmarkt sloegen de bur gemeester en mevr. Dumon Tak op de stoep van hun woning den stoet gaande. Bij aan komst te half tien op de Markt hebben de gymnasten een aardige spiraalwandeling ge maakt, terwijl intusschen het Middelburgsch muziekkorps onder de lantaarn plaats nam en de duizenden aanwezigen vergastte op een programma van bekende nummers. Aan het slot kreeg het korps medewerking van de padvinders, waarvan de fluitisten op den ommegang van den koertoren van het stad huis hadden plaats genomen. De zoo gegeven taptoe kwam uitstekend tot haar recht. Te meer nu tevens weder, dank zij de medewer king van het bestuur van Vreemdelingenver keer het stadhuis evenals tijdens de groote feesten weer was belicht. Met het Zeeuwsche Volkslied besloot het muziekkorps den zoo in alle opzichten ge slaagden avond en kan het zomerseizoen als afgeloopen worden genoteerd. Schuur afgebrand. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de schuur van den landbouwer P. te St. Lau rens. Een party veldvruchten, hooi en eenige landbouwmachines gingen verloren. De brand kon beperkt worden tot de schuur. De brand weer van St. Laurens was spoedig ter plaatse. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. V. V. V. Goes. In de Zaterdagmiddag gehouden bestuurs vergadering der V.V.V. te Goes werd als lid van het dagelij ksch bestuur gekozen de heer A. Wassington, stationschef te Goes. Uit het gegeven overzicht van de gevoerde propaganda bleek duidelijk, dat, gezien de minder gunstige weersgesteldehdi, over het bezoek niet valt te klagen. Met genoegen werd geconstateerd, dat velen gebruik maken van het informatiebureau, ook uit eigen om geving. Voor den nieuw uit te geven folder over Zeeland in de Engelsche en Duitsche taal, zal 100 subsidie worden toegekend. Naar aanleiding van een opmerking van enkele toeristen, die den zgn. „zak" van Zuid-Beve land hebben doorgereden, waar ze het wer kelijk zeer mooi vonden, maar ze°r moeilijk om den goeden weg te vinden, zal het be stuur zich in verbinding stellen met de ver tegenwoordigers der K.N.A.C. en A.NW.B. cm richtingswijzers te laten aanbrengen. Aan het dagelijksch bestuur werd opgedra gen de noodige voorbereidende maatregelen te treffen voor de progaganda voor het vol gend seizoen. Het Zuid-Bevelandsch a capella-koor, dat door bemiddeling der V.V.V. een concert gaf op de wereldtentoonstelling te Antwerpen, is naar aanleiding daarvan uitgenoodigd om in November a.s. concerten te geven in Maas tricht en Heerlen. Gezorgd zal worden, dat het noodige proganandamateriaal bij die ge legenheid zal worden beschikbaar gesteld. P. T. en T. Met ingang van 1 November a.s. wordt de commies bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst I. Overbeeke van Steenbergen ver plaatst naar het post-, telegraaf- en tele foonkantoor te Goes. Bedrijfsongeval. In het begin dezer maand had de 41-jarige metselaar W. te Ter Neuzen, die werkzaam was in een in aanbouw zijnde woning in die gemeente, het ongeluk bij het vullen van een metselbak, het evenwicht te verliezen en van een ongeveer V/2 meter hooge stelling te val len. Bij zijn val greep hij tot steun naar zijn metselbak, die hij in zijn val medetrok en boven op zijn buik kwam te vallen. Zwaar inwendig gekneusd werd W. opgenomen en naar het ziekenhuis te Ter Neuzen vervoerd. Hij is daar Zaterdag jl. aan de bekomen ernstige verwondingen overleden. KOUDEKERKE. Een dezer dagen kwam de landbouwer J. te Koudekerke tot de minder aangename ont dekking dat uit een portefeuille, liggende in een kast, een bedrag aan geld was ontvreemd. De politie onderzoekt de zaak. BRESKENS. De heer J. van Nieuwenhuize te Breskens staat no. 3 op de voordracht voor hoofd der openbare lagere school te Kapelle. Kerkelijke verkiezingen. Bij de te Middelburg door het kiescollege gehouden verkiezing van ouderlingen en dia kenen der Ned. Herv. kerk, werden herkozen tot ouderling de heeren Chr. Hondius met 62, L. Dekker met 64, M. P. Mathijsse met 64, W. J. Braber met 64 stemmen, en gekozen in de plaats van de heeren D. de Vries en J. van Burg, die bedankt hadden, de heeren J. H. Klarenbeek met 60 en W. L. Pol met 62 stemmen. Tot diakenen werden herkozen de heeren J. A. van Puffelen met 61 en C. A. Mantz met 64 stemmen, en gekozen de heer J. M. Huijbregtsen met 52 stemmen ter voorziening in de vacature van den heer G. Kranendonk, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Te Rotterdam zal de kerkelijke kies ver eeniging „Gemeentebelang" (ethisch) in de Ned. Hev. gemeente van Rotterdam aan het kiescollege, dat a.s. Dinsdag 14 dezer by een komt, het volgende drietal van ethische pre dikanten aanbevelen, in de vacature, ont staan door het emeritaat van ds. J. C. H. Scholten J. H. Buinink te Rhenen-De Steeg, A. de Voogd te Vlissingen en dr. O. Norel te Leeuwarden. Geref. Gemeente. Bedankt voor Aagtekerke ds. M. Hofman te Krabbendijke. Priesterjubileum mgr. P. Hopmans. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat mgr. P. Hopmans", bisschop van Breda, de pries terwijding ontving uit handen van mgr. P. Leyten. Veel heeft de Bredasche kerkvorst in zijn priesterlijke loopbaan tot stand gebracht. Een werker is hij steeds geweest, als kapelaan, als leeraar aan het seminarie Ypelaar, als secre taris van zijn voorganger en als vicaris-gene raal van zijn bisdom. Van vele bewegingen in het Bredasche diocees was hij de pionier. Als bisschop is mrg. Hopmans zijn priesters blij ven voorgaan in arbeidzaamheid. Tot den dag van heden bleef hij de stuwkracht van alles. Mgr. Hopmans heeft in het nog betrekelijk korte tijdsbestek van zijn episcopaat zestien nieuwe parochies gesticht precies evenveel els het getal van zijn bisschopsjaren, dat ook 16 bedraagt. Een 6w i-al kei keu en kapellen weid dofic

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1