iCHAP" 500 25 isch. id KKER UTS ing Hl VOOS BEROEPSKEUZE EERSTE BLAD N0.240 68e Jaargang 1930 DANCING enftrée 1930-31 >ening lG 12 8 uur iek mfrée DANCING -60 'Oct, 8 Oct. Uitgave: Firma F. VAH OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissinp.Telef. 10. Postrekening 66287 11 OCTOBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND lage prijzen. Stads- enProvincienieuws Waarde Vriend als je even als ik 100 genot van je si garet eischt dan ga je on herroepelijk Chief Whip rooken! Neem de proef eens op de som koop vandaag nog een doosje ARDATH VIRGINIA De Beste voor Uw Gezondheid! LONDON PER KILO STUKTARIEF n de Humorist siek ngsch Trio DE ROOIJ. 'ORTE. (1.30 uur en 60 cent er eeren Zater- a fO.10 per 9 uur wor- atsen bezet. ch >e- OOS SINGEN LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener jolis, zijn GRATIS verze- Erd tegen ongelukken voor gutden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. .gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies .van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ÏANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'1 )it nummer bestaat uit 4 bladen Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van Vlissingen op Vrijdag 17 October, des namiddags 2 uur. [Te behandelen punten Voorstel van Burg. en Weth. naar aan- ding van een schrijven van Ged. Staten, toekenning van een subsidie van 50. n een alhier op te richten cursus in vak- derwijs voor de binnenvaart. Idem tot goedkeuring van de begrootin- van inkomsten en uitgaven voor 1931 a. het Gasthuis, met voorstel tot het ver- nderen van de gemeentelijke subsidie met $65 i. het Burger Weeshuis het Burgerlijk Armbestuur en l. de Gezondheidscommissie, j. Idem tot het vaststellen van de ge- eentebegrooting voor 1931, met de begroo- ïgen voor de bedrijven. DE OPENING DER NIEUWE HAVEN. 4 De Burgemeester van Vlissin- n roept bij dezen alle ingezete- •n (ook besturen van Vereeni- ingen en buurtcommissie's) op, e belang stellen in de organisa- levan eventueel te houden fees- lijkheden bij de opening der :euwe haven in 1931, tot een sbetreffende vergadering in de [roote zaal van het Concertge- uw op Maandag 13 October ,s., te 8.15 's avonds, lissingen, 27 September 1930. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. lorbereidingen voor de komende volkstelling [De minister van binnenlandsche zaken 'eft de gemeentebesturen medegedeeld, dat ior hem pogingen worden aangewend om irsonen te vinden, die tegen geringe ver- ling of gratis, genegen zijn bij de aan- iande volkstelling als tellers op te treden, idien deze pogingen slagen, zullen nadere [ededeelingen volgen. De minister wijst er >rts op, dat onder zijn aandacht is gebracht wenschelijkheid om in de kerken op de joote waarde van een juiste invulling der iarten de aandacht te vestigen. Hoewel hij iromtrent geen voorschriften wenscht te -ven, meent hij toch dezen maatregel aan gemeentebesturen in overweging te moe geven. 50, 55 cent 60 cent 65 cent 40 cent 45 cent 35 cent 45 cent pond 40 cent Inhei. [De Koninklijke Nederlandsche Middenstands bond en de rijkstelefoontarieven. Het algemeen bestuur van den Kon. Nederl. iddenstandsbond heeft deze week een con ventie gehouden met de afdeeling telefonie n het hoofdbestuur der posterijen, telegra- en telefonie, ter bespreking van verschil de bezwaren, welke in middenstandskrin- n tegen de nieuwe rijkstelefoontarieven ge- zen zijn. Een en ander geschiedde op grond- van het rapport, dat het bondsbestuur te zer zake heeft uitgebracht. He chef der afdeeling telefonie, de heer De mter, die vergezeld was van een zijner Abtenaren, verstrekte welwillend alle ge achte inlichtingen en gaf een overzicht 111 de resultaten van de nieuwe regeling, 'or zoover deze thans bekend en voor open- arheid vatbaar zijn. Verschillende moeilijkheden werden uitvoe- Esproken, terwijl op eenige punten nade- overweging werd toegezegd. Een omstandig vslag van het verhandelde zal worden uit dacht bij ae behandeling van het desbe treffend agenda-punt in de a.s. bondsverga dering te Amsterdam. Nadat de bondsvoorzitter dank had betuigd voor haar aanwezigheid en de bereidwillige behandeling van zaken, verliet de delegatie de vergadering. De „Marnix" te Southampton. Het nieuwe motorschip van de stoomvaart maatschappij Nederland, de „Marnix van St. Aldegonde", is op de heenreis te Southamp ton aangekomen en de „Times" wijdt een uitvoerige beschrijving aan het schip dat „spiek and span" wordt genoemd. Inrichting van salons en hutten worden geroemd. Voorts meldt „de Tel.", dat de heer P. E. Tegelberg, directeur van de Nederland, aan een lunch aan boord hulde heeft gebracht aan de nagedachtenis van de omgekomenen van de R 101. De „Marnix" heeft inmiddels Southampton verlaten, ter voortzetting van de reis. Zwerftochten door ons land. Het plaatjes-album blijkt een voim van re clame te worden, die door het publiek hoe langer hoe meer wordt gewaardeerd. Heden ontvingen wij van de N.V. Koek- en beschuitfabriek voorheen G. Hille Zoon te Zaandam, het ook in ons blad aangekondigde album „Zwerftochten door ons land Gelder land". Het is trouwens niet de eerste maal, dat de firma Hille met deze soort reclame als wij het zoo noemen mogen voor den dag komt. Reeds is vóór en tijdens de mobilisatie ver schenen de plaatjes- album „Vaderlandsclie Geschiedenis", „Indië" e.m.a. In de verzor ging van de albums is evenwel in den loop der jaren een belangrijke verbetering ge bracht. Was men vroeger tevreden met een aardig plaatje, thans zijn de smaken ook in dit opzicht, meer en meer verfijnd. „Zwerftochten door ons land" is daar het sprekendste bewijs van. De 12 groote en 33 kleine gekleurde plaatjes, die in de open ruimten van het album ingeplakt moeten worden, zijn ieder op zich zelf kunststukjes cn munten uit door frissche kleuren en perfec- ten druk. De puntjes werden door den be kenden kunstschilder Bernard van Vlijmen opgespoord en in kleuren vastgelegd, die de firma Enschedé te Haarlem op de haar be kende wijze reproduceerde. Jhr. Jan Feith schreef in vlotten stijl den tekst, daarin bijgestaan door Ch. Gl. Behrens. De voorzitter van den Toeristenbond voor Nederland, Edo J. Bergsma schreef het voor woord. Mot het uitgeven van dit schoone album heeft de firma Hille Zoon het oogmerk ge had ons schoone land eens toeristisch de revue te laten passeeren, hetgeen niet alleen de jeugd, maar ieder van welken leeftijd ook, moet interesseeren. Zij is daarin met haar eerste album, dat Gelderland behandelt, zeer zeker geslaagd. Het album is voor een luttel bedrag ver krijgbaar gesteld bij de leveranciers harer artikelen. VLISSINGEN, 11 OCTOBER. Voorstellen aan den gemeenteraad van Vlissingen. Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland verzoeken ons te willen mededeelen of uw raad bereid is, ten behoeve van een op te richten cursus in vakonderwijs voor het uit oefenen van de binnenvaart een subsidie te verleenen. Het bestuur van het Onderwijsfonds voor de binnenvaart te Amsterdam, is namelijk bezig met het organiseeren van een cursus in deze gemeente, speciaal voor het personeel der booten van den Provincialen Stoomboot- dienst, welke cursus in de eerste plaats is be doeld voor de kapiteins en stuurlieden, ten einde hen de kennis bij te brengen om met succes een examen te kunnen afleggen voor gezagvoerder op een schip, gebezigd voor de binnenvaart. Voorloopig is de bedoeling om de thans va rende kapiteins voorlichting te geven, vooral inzake de kennis van de aanvarings-regle- menten, hetgeen voor de veiligheid van het verkeer noodzakelijk wordt geacht. In de toekomst zal de cursus worden uit gebreid tot de machinisten, stokers en matro zen, terwijl het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart het mogelijke zal doen om een zich aan het bedrijf van den Provincialen Stoom- bootdienst aanpassende opleiding van perso neel te organiseeren. Aanvankelijk wordt gerekend op het geven van les op 5 avonden per week en wel 2 uur per avond, terwijl het salaris 2.25 per les uur zal bedragen. CHIEF WHIP Na afloop van den cursus zal een examen worden afgenomen, ter verkrijging van het diploma van gezagvoerder bij de binnenvaart, welk diploma gelijkgesteld kan worden aan diploma A en voor het groot bedrijf aan di ploma B, van de groote vaart. Daar het oprichten van dezen cursus in het belang dezer gemeente moet worden ge acht, ook omdat deze alhier zal worden ge houden, hebben wij de eer voor te stellen aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat Uw Raad bereid is ten behoeve van dit doel tot wederopzegging een jaarlijksche subsidie tot een bedrag van 50 te verleenen, zulks onder voorwaarde, dat jaarlijks vóór 1 Mei aan Uwen Raad rekening en verantwoording wordt gedaan van de geldmiddelen over het afgeloopep jaar, onder bijvoeging van een verslag van de werkzaamheden en een be grooting van inkomsten en uitgaven voor het volgende dienstjaar. Rijksposstpaarbanb. Opgave betreffende het postkantoor Vlis singen over de maand September 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes inge legd 39.843.80 en terugbetaald -36.214.87 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 3.628.93 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 30. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjes afgeschre- vein nominaal 2300. Alhambra-Theater. The Hollywood Revue. (All talking, all singing Men kan thans volop genieten van het beste, dat op revue-gebied geleverd kan wor den. Ieder raakt onder de bekoring van het gebodene, dat op even elegante als prettige wijze wordt opgediend. Van zeldzame be koorlijkheid is The Hollywood Revue een triomf voor de geluidsfilm, geweldig, schit terend. Een rolprent vol bonte, frissche, kleu rige charme, vol schoonheid en grootsch- heid en met de eigen aantrekkelijkheid van grootsche décors, fantastisch omspannend de gigantische tooneelen, waarop deze revue zich afspeelt. Bovendien uitmuntend door een „Schwung" en een vaart, die de aan dacht voortdurend gevangen houden. Amerika blijkt eens te meer het land van de ongekende mogelijkheden. Na de proef met de eerste muzikaal-dramatische film „Broadway-Melody" is de Metro-Goldwyn- Mayer-Company op de gelukkige gedachte gekomen het meerendeel der „stars" in één film te laten optreden. Zuiver is dit plan tot werkelijkheid gebracht. De film werd een serie losse tafereelen, dansen, liedjes, ta bleaux, schetsen en grapjes, maar tegelijk een schouwspel vol lijn en rhythme, waarbij de nadruk is gelegd op schoonheid, variatie en grootschheid. Zij is opgenomen1 op giganti sche tooneelen, waarvan wij ons geen voor stelling kunnen vormen, bouwwerken, die wat inrichting en aankleeding betreft, reeds kapitalen verslonden. Ware het niet, dat een resultaat is ont staan, dat harmonisch en artistiek volkomen en prachtig verantwoord is, het zou wellicht eenigszins Amerikaansch-snobistisch kun nen lijken enkele cijfers uit het ontstaan van dit kunstwerk te noemen. Nu dit resultaat bereikt is, is het toch aardig een blik te laten glijden over de voorbereiding. Onder de 250 medewerkende artisten zijn niet minder dan 25 „vedettes", waaronder krachten als Bessie Love, Marion Dasier, Joan Crawford, Anite Page, Charles King, John Gilbert, Buster Keaton, Conrad Nagel, alsmede het beroemde Albertina Rash Ballet, en vele andere attracties van allereerste we reldreputatie. Op de scènes werken 250 artisten mede, maar daadwerkelijk werd deelgenomen door 1500 personen, terwijl bijna een millioen me ter film werd „verschoten" om een rolprent van 3300 meter te krijgen als eindproduct. Er werden voorts meer dan 1800 costumes ge bruikt. Tientallen componisten van naam zijn bezig geweest met de muziek voor deze geluidsfilm, en zij vervaardigden., negentig „songs", waarvan de twintig beste werden gekozen. Sommige werden zoo geestdriftig ontvangen, dat zij in een minimum van tijd tot de populairste „hits" behoorden. Voor de dansensembles werd een keus gedaan uit ongeveer 1000 van de beste New-Yorksche chorus-girls. Hiervan werden er 125 uitgeko zen, die niet minder dan 8 maal van cos- tuum verwisselen. Als bijzonderheid moge nog vermeld worden, dat tal van tafereelen opgenomen moesten worden tusschen 7 uur 's avonds en 7 uur 's ochtends. Op enkele beelden, met name op de finale der tweede acte, is door toepassing van een procédé van kleurenfotografie een prachtig-vervloeiend kleureffect verkregen. Om ten slotte ieder der spelers zooveel mogelijk zich zelf te laten zijn, heeft men het geheel niet gedrongen in een verhaal SINGEL 1 VLISSINGEN WASCHT EN TEGEN Q TE VLISSINGEN. Zitting op a.s. DINSDAG 14 OCTOBER in het voormalig Burgerweeshuis aan de Badhuisstraat, van 7l/2®V2 uur- Inlichtingen worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. 11IIIÊI111lilllll111l1l)lllM „met een draad", maar de compositie ge houden in 18 geheel op zich zelf staande, alleen door trait-d'unions verbonden tafe reelen. Bovenstaande en de cijfers illustreeren in- tusschen aardig, dat inspiratie alléén niet voldoende is, maar dat ook de groote geesten nog geweldig moeten werken, studeeren en volhouden, wat de groote „men", die eigen prestatie gaarne opblaast, van anderen mis kent en gauw klaagt over een vermeend te veel aan arbeid, maar al te vaak over het hoofd ziet. Men lette er eens op, hoe het hoofdaccent in de werking gezocht is in het effect der tegenstellingvoor contrasten immers is de mensch uiterst gevoelig. Als basis voor een succes wordt op dze contrastwerkingen rijke lijk ingegaan. Door radium-toepassing ver anderen bijv. blanken in negers. Het „I got a feeling for you" opent Joan Crawford de groote introductie en dan danst een koor van 24 boys en girls een Minstrel Song, doch plots, tegen het einde dezer scène, verande ren de boys in negertjes, onverwachts en' technisch-perfect. Onmiddellijk hierna zingt zeer gevoelig Charles King de best zingéh-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1