100 VRIJDAG lO OCTOBER 500 300 150 25 ERSTE BLAD No. 239 ERICHT 68e Jaargang i 103O ilpve: Firma F. VAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Ielef. 10. Postrekening 60287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen KOERSEN |KE STAND Dit nummer bestaat uit 2 bladen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND VOORWERPEN ARTLIJNEN Auto's, Fietsen rtuigen. TE VLISSINGEN Stads- enProvincienieuws KECK- EN SCHOOINIEUWS RECHTSZAKEN J MARINE EN LEGER fcand 764.4 te Coruna. stand 725.3 te Stock- n avond van 10 Octo- •achtige, overigens ma- wind, aanvankelijk nog kans op regen- of ha- imende bewolking. lets chts. huwingsdienst. ilt hedenmorgen te 9.05 Weest op uw hoede VLISSINGSCHE COURANT SONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.2U per 3 maanden, -ranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- *e landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. in, 9 October 1930, des deel) -koersen. Verkoopen. 82.477/8 Londen erlyn 59.00—59 05 |>5 Parijs 9.71—9.75 papier. 181/2 Ponden 12 03'/2 58.93t—59.15 Belgi- 034.75 Fransche INGEN )ctober 1930. R O U W D A. T. C. W. de Raad, Sloot, 23 j. en J. M M. J. J. du Pont, 21 j. en j. J. de Klerk, 31 j. O U W D en M. W. Vrolijk, 26 j. 4 j. en A. M. van Dijk, iet, 28 j. en P. C. Krie- slzen, 23 j. en N. Or eel, j. en T. J. Christiaans, !5 j. en R. J. C. Beniest, L L E N Dijkstra, z. P. de *en, z. R. van den J. Scheepers, geb. ces, geb. Schol, d. j E D E N van I. van Overbeeke, Je abonné's in 't bezit eener 30iis, zijn GRATIS verze- erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gu ide len bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIHET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEÜERLANDSGHE DAGBLADPERS' MEDISCHE POLITIE. Burgemeester van Vlissingen, [rengt ter kennis van belanghebbenden, lat blijkens bij hem ingekomen ambtsbe- .t de haven Philippeville (Algiers) besmet erklaard wegens pest. 'llssingen, 10 October 1930. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. LBURG. liLEN enzang, z. S. J. van - C. J. Heeren, geb. jEden t. d. 77 jaar. D, jaar. J. p. Dikken- ar. J. Minderhoud, n Politie te Vlissingen Is gevonden is gedepo- je en papieren omslag, e foto's, en dat inlich- n omtrentEen kin- itspomp bij Keersema- •inemuts bij Brinkhaus, gymnastiekschoentjes roorlaan 15 monteur- aier bij Mulder,Ridder- >ndje bij Meurs, Bree- njas bij De Jong, West stuk zijden lint bij m 2; imitatie parelen otteghemstraat 83 da- inhoud bij Maas, Clij- muts bij Siegers, West- tspeld met steentje bij kindermuts bij Van 5 gouden oorbel bij tgracht 5vreemde .erberg, Badhuisstraat aatje aan lintje bij uskenstraatbeenen Valstraat (Frans Nae- lath. kruisje met aan- d, Zeilmarkt 14 para- Kousemaker, Paling- ts bij Friedrich, Ras- ring met sleuteltjes bij :erkstraat 1. Oct. Perim 7 Oct. Ouessant r.) 8 Oct. te Genua 8 Oct. van Marseille Oct. te Port Said 8 Oct. Perim v. Rott. n. Durban Jatavia n. Rott. 7 Oct. Gibraltar -ober uur 0 5.47 1 5.45 2.34 14.44 3.05 15.15 Pensioenactie zeemacht. let hoofdbestuur van den Bond „Pensioen- ie Zeemacht" heeft zich met een adres vend tot de regeering en de Staten-Gene- il, waarin o.a. gezegd wordt, dat de oud- •inestrijders, die vóór 1918 werden gepen - jnneerd, zeer teleurgesteld en verontwaar- ;d zijn omtrent de wijze, waarop minister Geer verandering bracht in hun chaoti- ien en achterlijken pensioentoestand, [et bedeelend normenstelsel, gepubliceerd Staatsblad 337, geeft, zegt het adres, aan niet-werkende gehuwde cngegradueerde ■gepensioneerden der zeemacht zonder ideren wat hun toekomt, terwijl sommigen niet noemenswaardig mee vooruit gaan en overgroote meerderheid er nu en in de :omst geen cent van trekt, waardoor be- 7de regeling een ongerijmdheid is, te meer, ,r de „Stichting" wordt gefinancierd uit iks schatkist, zoodat de door deze instel- |g uit te betalen gelden niet kunnen worden ichouwd als een daad van philantropie, als tegenprestatie voor aan den lande 'ezen diensten als uitbetaling van uitge lid loon en er dus geen rechtsgrond aan wijzen is, waarom deze instelling het recht toegekend den één zijn competeerende |el te geven, terwijl zijn voor den ander den ier dan slechten toestand bestendigt. De oud-marinestrijders, die evenals het d-Oost-Indisch leger, oud-Indië-strijdeis I n, protesteeren tegen het onverklaarbaar 'eit, dat de pensioenen van het oud-Oost-In- Bch leger, van de Javaansche oud-marine, derofficieren en mindere schepelingen en fs van het oud-West-Indisch leger met til ing van 1 Januari 1927 werden herzien, wijl hun nog steeds de vernederende oe ndeling te beurt valt, te worden behandeld E; armlastigen door hen te verwijzen naar de door hen gewraakte instelling, de „Stich- ig". Daarom herhalen adressanten hun reeds I eermalen aan regeering en Staten-Generaal daan verzoek, nl., den huidigen verwarren ten en achterlijken pensioentoestand der |ftd-marinemannen, die vóór 1918 werden pensioneer.', op rechtvaardige wijze te wil- herzien, door hun schriele, pensioentjes, Iragende ongeveer de helft van de pensioe- >n der oud-gepensioneerde burgerstaatsdie- tfen, voor allen te verhoogen tot 289 van n oorspronkelijke pensioenen, hen daarbij hun arbeid en verdere particuliere aange- [enheid vrijlatend, evenals dit geschiedt it de nieuw-gepensioneerden der zeemacht, Ier pensioenen ruim drie maal zoo groot |n als die van de oud-gepensioneerden der >t, en waarvan er velen nog een staats- en 'meentebetrekking vervullen en daarvan >r nogmaals worden gepensioneerd. Voor de veiligheid in de binnenvaart. lij de Tweede Kamer is een wetsontwerp :ediend houdende bepalingen omtrent on- trzoek naar scheepsrampen op de binnen keren. [Aanleiding tot het indienen van dit ont- irp heeft de minister gevonden in de om- ndigheid, dat hier te lande een op deugde- lk onderzoek berustende statistiek van heepsrampen, overkomen aan binnenvaar ten, niet bestaat, zoodat geen voldoende in- cht kan worden verkregen in de mate van Migheid in de binnenvaart en in de van >mmige zijden bevestigend beantwoorde '&ag, of het noodzakelijk is maatregelen te effen, welke die veiligheid, meer bepaalde- k wat de navigatie betreft, verhoógen. De minister acht het daarom wenschelijk tor binnenvaartuigen een regeling te treffen elke, terwijl in groote lijn het onderzoek 'achtens de schepenwet wordt gevolgd, een -skundig onderzoek naar aard en oorzaak °geiyk zal maken. T^r vermijding van kosten wordt van de ensten der scheepvaartinspectie zooveel mo- party getrokken, Pas op voor berenleiders. Het Algemeen Politieblad bevat een circu laire van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw aan de burgemeesters, waarin herinnerd wordt aan de vorige circu laires betreffende den overlast van zigeuners voor de bevolking en waarin verzocht v/erd aan zigeuners geen vergunningen meer te verleenen voor het houden van vertooningen. In het bijzonder wordt gewezen op een zi geuner Jona Navikcs, die naar België zou zijn gegaan en wiens beer in ons land een kind heeft gedood en een ander kind gewond. Er bevinden zich nog meer berenleiders in ons land, o.a. een zekere Giovanni Nadill, wiens beer ook een kind heeft gewond. Mede ter VQldoening aan een verzoek van den minister van Justitie roept de minister van binnenlandsche zaken en landbouw de medewerking in van de burgemeesters, op dat in ieder geval aan de genoemde berenlei ders nooit meer een vergunning worde ver leend en dat, bij een eventueel aantreffen van deze personen hun uitwijzing bevorderd worde. Waarom de V.A.R.A. Woensdag afgebroken werd. De secretaris van de Radio-Omroep con trole-commissie, Ce heer E. Weber, deelde, op een desbetreffende vraag van de redactie van „Het Volk" mede, dat de passage in de rede van den heer Zwertbroek, waarin critiek werd geoefend op het regeeringsbeleid inzake den zenderbouw, geleid heeft tot de afbreking. De commissie meent nl., dat door deze cri tiek de openbare orde is bedreigd. Een nieuw auto-weekblad. Over enkele weken zal het eerste nummer verschijnen van een nieuw weekblad, uitge geven door den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland en gewijd aan het auto- en mo- tortoerisme het zal, in navolging van an dere uitgaven van den bond, den naam dra gen van „De Autokampioen" en tegen een populairen prijs verkrijgbaar worden gesteld. De uitgave van dit nieuwe weekblad illustreert wel op duidelijke wijze den groei van het automobilisme in de laatste dertig jaren. Immers, ruim 30 jaar geleden, toen de eerste auto's hun intrede in ons land deden en er van speciale autobladen of auto clubs nog geen sprake was, behandelde het bondsorgaan „De Kampioen" reeds het auto mobilisme in zijn kolommen. Enkele jaren later werd voor dit doel een „Technisch Bij blad" aan het bondsorgaan toegevoegd toen het aantal berijders van een auto of motor rijwiel, ook in den bond, bleef stijgen, volgde de omzetting van dit bijblad in een beschei den, afzonderlijk orgaan „De Motorkam pioen" thans wordt dit blad opgenomen in het veel uitgebreider nieuwe orgaan „De Autokampioen". Het nieuwe blad, onder redactie van ir. H. Zoetelief Norman te Oosterbeek, bekend des kundige op autogebied, zal streven naar een populairen inhoud, gericht op de bevordering van het toerisme per auto of motorrijwiel het zal op geheel onafhankelijk standpunt staan. Hoezeer in de kringen der leden van den Toeristenbond het automobilisme beoefend wordt, blijkt uit het feit, dat alleen in de eerste 9 maanden van 1930 ruim 25.000 le den van den A.N.W.B. per auto of motor rijwiel naar het buitenland gingen met ge bruikmaking van A.N.W.B. grensdocumenten. Het gedeelte der 86.000 bondsleden dat auto mobilist of motorrijder is, wordt dan ook op verscheidene tienduizenden geschat, een grooter aantal dan hier te lande in eenige andere organisatie op dit gebied vereenigd is. Men mag dan ook voor dit nieuwe bonds - weekblad groote belangstelling verwachten, zoowel in bondskringen als daarbuiten. VLISSINGEN, 10 OCTOBER. Da Armeensche Christenen in Syrië. Gisterenavond had alhier in de Ger. Kerk de aangekondigde vergadering plaats van het Zeeuwsche sub-comité „Philadelphia" voor het ondersteunings- en evangelisatiewerk on der de Armeensche Christenen in Syrië. De bijeenkomst, welke goed bezocht was, werd geopend door ds. E. H. Blaauwendraad, die verzocht te zingen Psalm 52 1, las Open baringen 3 7—13 en voorging in gebed. Het was spreker een buitengewoon voor recht allen hier welkom te heeten, in het bij zonder mej. C. de Witte. We hebben met haar iemand in ons midden, die de dingen met eigen oogen gezien heeft, en een hart vol liefde heeft voor de onderdrukte geloofs- genooten. Mej. De Witte zal spreken namens het comité in Zeeland met den mooien naam „Philadelphia". Het comité heeft slechts kleine kracht en de vraag komt op, waarom er toch niet meer gedaan wordt voor de ver volgde Armeniërs. Waarom bemoeit de Vol kenbond zich niet meer met hen. Spreker werd medegedeeld, dat allerlei politieke fac toren hiertoe in den weg staan. Er is mach tige tegenstand. De weeshuizen, welke daar waren, zijn door den Volkenbond opgeheven en ook Amerika heeft zich teruggetrokken. Zoo gaarne zouden wij zien dat de officieele machthebbers de helpende hand boden. Toch belooft God een geopende deur en vertrouwend op die belofte wordt voort gear beid. Hierna verkreeg mej. De Witte het woord, die begon met te wijzen op de taak die wij hebben te vervullen om een volk te helpen, dat onder de hand van moordenaars is ge vallen. De geschiedenis van het Armeensche volk is een geschiedenis van bloed en lijden door de eeuwen heen. Het is een Christen volk, dat in Syrië ook nog in onzen tijd lijdt. Het Armeensche volk is een zeer oud vclk. De sporen ervan gaan terug tot in het verre verleden. Naar de overlevering luidt hebben de apostelen Bartholomeus en Thaddeus on der hen het eerst het evangelie verkondigd en zijn zij daar den marteldood gestorven. Hun wieg stond op de bergen van Ararat en vele omringende volksstammen hebben steeds getracht het omver te loopen. Het is ook nog kort een koninkrijk geweest, doch in de 11e eeuw is het een deel gewerden van het Turksche rijk. Veel leed heeft het volk cbk ondervonden van de Koerden, een na- burigen volksstam. Niet alleen hun vee werd geroofd, doch ook de vrouwen en kinderen. In het jaar 1896 werd onder sultan Abdul Hamid een geweldig bloedbad aangericht on der de Armeniërs. Veel had het volk verwacht van de na den wereldoorlog veranderde politieke toestan den. De leiders hebben steeds gevraagd op de conferenties der groote rijken om recht voor de Armeniërs, doch het is bij beloften ge bleven. Tijdens den wereldoorlog achtten de Tur ken het oogenblik gekomen om zich van het gehate Christenvolk te ontdoen. Meimaand 1915 is een zwarte bladzijde in de geschiede nis van het Armeensche volk. In die maand werden alle leiders gevangen genomen en na ontzettende folteringen gedood. Het volk, dat in het eerste jaar van den oorlog trouw aan dezijde der Turken had meegevochten, werd ontwapend en toen gingen de Turksche auto riteiten over tot de zgn. „algemeene ver plaatsing". Het geheele Armeensche volk werd van hun haardsteden verjaagd en over al heen gedeporteerd. Ontzettend is het lij den dezer bannelingen geweest op hun tocht naar de woestijnvlakten van Mesopotamië. Zoo hebben van een karavaan van 5000 ban nelingen uit één dorp slechts 98 er het leven afgebracht. De overigen bleven van uitput ting achter en stierven op de wegen of wer den door de Koerden en Arabieren afge maakt, terwijl de vrouwen en kinderen wer den meegevoerd. Nog heden ten dage verblijven 30.000 Chris tenvrouwen in gevangenschap bij de Ara bieren. De gansche Armeensche jeugd werd weggesleept. Het is om des geloofs wil, dat het volk bloedt uit duizend wonden. Eeuwenlang heeft het het Christendom verdedigd, tegen heiden dom en Mohammedanisme. De geloofskracht van vele Armeniërs is buitengewoon groot en spreekster heeft velen ontmoet met een rotsvast geloof, dat zelfs onder de grootste vervolgingen nog het goede zoekt voor hun vervolgers. Aan de hand van een serie zeer duidelijke lichtbeelden illustreerde de begaafde spreek ster haar rede. De beelden gaven den aanwe zigen een overzicht van de landstreek waar de Armeniërs thans leven en lijden en van den doodenweg waarlangs de bannelingen de woestijn introkken. Ook kreeg men te zien wat door het comité voor de Armeniërs gedaan wordt, o.a. nieuw bouw ter vervanging van de vreeselijke ba rakken, waarin de Armeniërs wonen De vluchtelingen zijn zeer dankbaar voor het geen voor hen gedaan wordt. Sommige plaatjes gaven een blik op de rijen van barakken, 't welk spreekster noem de een stad van ellende. Diep onder den in druk kwam men bij het aanschouwen van een doodenveld, een vroegere legerplaats der bannelingen, die allen van honger en dorst waren omgekomen. Van het ziekenhuis „Bethesda" te Aleppo werden eenige foto's getoond, die illustreer den het mooie werk dat voor de bannelingen wordt verricht. Aan het einde van haar onder diepe stilte en met ontroering aangehoorde rede deelde mej. De Witte een en ander mede van het geen door het sub-comité in Zeeland wordt gedaan. Reeds op 56 plaatsen in Zeeland is een afdeeling. opgericht en spreekster wekte op om het Zeeuwsche comité te steunen. Het doel van „Philadelphia" is om een Christen- Bevers zijn de vinding rijke bouwmeesters architect en bouwer te- samen in 't dierenrijk. Zoo kunnen ze b.v. een waterdichte dam in een rivier bouwen van wel vijftien Meter lang en anderhalve Meter hoog. Zoo bekwaam en vin dingrijk zijn onze cou peurs in het kleeding- bedrijf. Zij ontwerpen nieuwe modellen, passen nieuwe vindingen toe en maken daarnaar costuums en winterjas sen met den zuiveren stijl en het fijne naald werk der Kreymborg- coupe. Iets bijzonders 1 Iets bijzonders voor II. Neemt proef. II zult er over tevreden zijn. Kreymborg Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een c;evonden damesmantel bij Vermaat, Wissel C 140. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oostkapelle J. J. Pop te Uitwijk. Eervol ontslag verleend. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft aan den heer H. van der Linde, predi kant der Ned. Herv. gemeente te Klevers- kerke, op zijn verzoek, wegens zijn benoeming tot predikant-voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie te Drachten, eervol ontslag met emeritaatsbevoegdheid verleend, in te gaan op 26 October. Ds. A. W. F. Waardenburg. Naar gemeld wordt, hoopt ds. A. W. F. Waardenburg, voorganger der Vrije Evange lische gemeente te Wemeldinge, Zondag 12 October zijn arbeid in die gemeente neer te leggen, omzich metterwoon te vestigen te Laren (Gooi), ten einde zich geheel te kun nen wijden aan het doel, waaraan zijn blad „de Verborgenheid der Eeuwen" is gewijd, den opbouw en de eenheid der geloovigen door persoonlijke heiliging. Hij opent tege lijkertijd op bescheiden schaal een rusthuis voor weduwen, die gaarne in geestelijke sfeer en in geestelijken arbeid haar jaren zouden willen doorleven. Aan de Chr. school voor U.L.O. te Goes is tct vijfde leerkracht benoemd mej. A. J. Cy- souw te Fijnr j,. t. VLISSINGEN MIDDELBURG WALSTRAAT LANGE DELFT volk weer een menschwaardig bestaan te ge ven. Spreekster hoopt dat ook hier een co mité zal worden opgericht en dat collectan ten zullen worden gevormd. Ook de medewer king van schoolhoofden wordt zeer gewaar deerd. De schoolkinderen kunnen door een kleine wekelijksche bijdrage zorgen voor een vrij bed in „Bethesda". Als allen medehelpen kan veel worden gedaan tot leniging van den bitteren nood van dit beproefde volk. Ds. Blaauwendraad, zeide dat allen diep in de ziel geroerd zijn door het ontzaglijk lijden van dit broedervolk. We kunnen alleen maar antwoorden door daden, door helpen en hij hoopt dat vele vrouwen en meisjes zich zul len opgeven voor dit werk, want deze arbeid kan alleen door vrouwen en meisjes gedaan worden. Spreker hoopt, dat Gods zegen rijkelijk op het werk van mej. De Witte moge rusten. Nadat nog gezongen was Gezang 180 5, sloot ds. Blaauwendraad met dankzegging. Scheepvaartberichten. De Nederlandsche motorschoener „Albion" is gisterenavond met gebroken roer door de sleepboot „Wotan" alhier op de haven ge sleept. Uitlotingen. Door Ged. Staten zijn de navolgende nom- mers van onderstaande leeningen uitgeloot Leening 1908 van ten hoogste 175.000 44, 89, 124b leening 1910 van 100.000 29 leening 1911 van 185.000 25, 35, 52, 60, 74, 94, 109, 115, 140A en B, 170A en B, 182A en B leening 1913 van 105.000 67, 94 lee ning 1914 van 81.00 34 leening 1834/15 van 590.000 34, 105, 169, 174, 187, 297, 317, 363, 374, 375. SOUBURG. De alhier gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht de som van 19.96. Dinsdagavond hadden eenige jongens uit Souburg met vergunning van den bestuurder plaats genomen op een vrachtauto, komende van Vlissingen. Even voor Souburg hadden een vijftal hunner de onvoorzichtigheid van den auto te springen, waardoor er 3 zoo ern stig kwamen te vallen, dat zij door de politie bij een arts alhier werden binnengebracht. Na behandeling konden alle drie huiswaarts keeren. De vrachtauto had een kalme vaart en treft den chauffeur ook geen schuld. De Souburgsche pluimvee- en konijnen- vereeniging „Nut en Genoegen" heeft be sloten op 6 en 7 December a.s. haar derde nationale pluimvee- en konijnen ten toonstel ling te houden. Kantongerecht te Middelburg- Veroordeeld zijn wegens het rijden met een rijwiel zonder lichtH. V. te Vlissingen tot 5 b. s. 5 d. h. in de maand September loopen op een wei land A. G. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h. loopen over eens anders grond I. C. M. té Middelburg 10 b. s. 10 d. h. te Vlissingen in een raamkozijn van een gebouw zitten J. P. te Veere, J. A. K. te Vlissingen ieder 3 b. s. 3 d. h. met een handkar in verboden richting rij- den F. J. P. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h. Overplaatsingen bij de marine De sergeant-ziekenverpleger A. Leenhou wers wordt Gen 2C October a.s. geplaatst te Rotterdam en is bestemd de proeftochten met Hr. Ms. „Van Nes" mede te maken 10 October sergeant-kok H. Kok van marine kazerne Willemsoord naar Koninklijk insti tuut sergeant-kok J. Visser van wachtschip Willemsoord naar marinekazerne Willems oord 24 October bootsman A. Overduijn van Z 5 naar wachtschip Vlissingen boots man B. J. van Senus van marinekazerne Wil lemsoord naar Z 5majoor-konstabel P. Brouwer van marinekazerne Willemsoord naar wachtschip Willemsoord25 October majoor-konstabel W. van Beek van „Witte de With" naar wachtschip Willemsoord ma joor-konstabel C. J. Wieffering van marine kazerne naar „Witte de With". Ondervolgende onderofficieren zijn den 7en October jl. per stoomschip „Marnix van Ss. Aldegonde" naar Oost-Indië vertrokken Sergeant der mariniers J. W. Géurts, ser geant-konstabel G. J. A. van Dorst, sergeant machinist M. Kerkhoff, majoor-fo legrafist W. van Ee, sergeants-schrijver A. N. van der Veen en D. A. Scharn, scnippor G. Stuive, bootsman K. Oosthoek en sergeant-konstabel J. E. Buenk. De luitenant ter zee 3e klasse E. Bank- meyer, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen, is 10 October a.s. ter beschikking gesteld. De dienstplichtigen der lichting 1930, voor- geoefenden 2e ploeg en bestemd voor de on derofficiersopleiding, komen 16 October a.s. voor eerste oefening onder de wapenen. De dienstplichtige soldaten lichting 1925 en 1927 van het 3e, 6e en 14e regt. inf. en sedert 25 September j.l. voor herhalingsoefeningen onder de wapenenen ingedeeld bij het deta chement, vertrekken 11 dezer met groot ver lof. Kapitein C. J. van der Hegge Spies f Te Utrecht is in c'.;n ouderdom van 64 jaar, overleden de gepensioneerde kapitein ter zee in buitengewonen dienst C. J. van der Hegge Spies, ridder in de Militaire Willemsorde,

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1