500 300 150 WOENSDAG ERSTE BLAD ;E STAND VLIS No.237' 68e Jaargang 1930 Uitgave: Firma F. VAR OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 06287 OCTOBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christeiijke Feestdagen Stads- enProvincienieuws MARINE EN LEGER AANBESTEDINGEN of 100), no. 35 en no. oestellen met een in- ts op die kleine golf- rden verbeterd het sten condensator tus- meknop. oor het aanbrengen vijziging voor betere golflengte wordt op ïkt (porti voor ver- W. P. >gebied worden voor mtwoord door onzen eeters, Amsteldijk 92, ER-GOLF. Ie N.C.R.V. haar luis ingen te willen geven de uitzending op 298 antwoorden blijkt, die een antwoord in- dige omstandigheden 298 Meter golf zijn. imen evenwel storin- t vele luisteraars nog ïinder geschikt zijn :te golf. is aangenomen een I is een cirkelopper- irsum als middelpunt K.M.zone II is een irvan het oppervlak cirkeloppervlak met cirkeloppervlak va:i is. >p een cirkel gelegen in de hoogere zone. flengte in procenten Middelmatig Veel 2.7 1.33 3.54 2.94 4.84 3.34 1.34 2.14 0.81 1.47 0.17 S.O.S.-SEINEN. )rtegolf-amateur ver- de gevaarlijke ,aar- ïit te zenden, alleen pat er gebeuren zou". voor zijn grap voor e hem tot niet min- angenisstraf en 7500 PURG. U W D J. de Jonge, 19 j. en L. J. Roth, 26 j. L E N :e, d. M. de Hullu, DE. U W D j. en S. van Melle, L E N straaten, z. M. M. d. J. Koster, geb. jeb. Verherbrugge, d. ÏTLIJNEN ■t. te Duinkerke :t. te Belawan Dct. te Barbados Perim an Tampico van Port Said t. van Mombassa Oct. Finisterre te Genua ct. Galle pan Bahia :t. te Genua Oct. van Karatsji Oct. Lizard tfew-York van Rott. Oct. van Algiers 5 Oct. te Antw. )ct. te Genua van Calcutta t. Perim )ct. v. Montevideo DA ïakelijkheden, n, enz. - Lezing Zeeuwsch Nieuwe Geref. uto's, Fietsen ulgen. uur 5.52 5.50 5.47 5.45 f9 5.43 T!GEN 1.36 13.42 2.02 14.11 2.34 14.44 3.05 15.15 3.36 15.53 ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct LISS1NGSCHE COURANT De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. gulden bij verlies 4j dflk gulden bij verlies O p* gulden bij verlies van 11111 van een van eiken een duim iUv wijsvinger anderen vinger AANGESLOTEN BI) HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOÜR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" lit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 8 OCTOBER. Een opdracht aan de Kon. Maatsch. „de Schelde". •Aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" al- 8er is door het gemeentebestuur van Rot- Jrdam de vervaardiging opgedragen en het ftheel bedrijfsvaardig maken van een mo- Jrboot met brandpomp c.a. ten behoeve van In havendienst te Rotterdam. Koninklijke goedkeuring. |Bij het gemeentebestuur van Vlissingen erd heden bericht ontvangen, dat bij Ko- nklijk besluit van 22 September jl. de goed- £uring is verleend aan de verordening op heffing van opcenten op de gemeente ^ndsbelasting, idem op de personeele belas- ag, de classificatie van de gemeente fonds- casting (2e klas), idem personeele belasting klas), opcenten vermogens-belasting, en btreffende verandering van den grondslag èrsoneele belasting (paarden- en motor ijtuigen). 25-Jarig dienstjubileum. Heden herdacht de heer Ch. F. Verstraate •n dag waarop hij vóór 25 jaar als fitter in lenst der Vlissingsche Gasfabriek trad. Op de gebruikelijke aangename wijze werd It jubileum hedenmorgen in tegenwoordig- iid van het fabriekspersoneel op het fa- •iekskantoor herdacht. De jubilaris werd door den directeur toe- jsproken en hartelijk gelukgewenscht. Na- lens het hoofdbestuur der maatschappij, de imperial Continental Gas Association, werd em de zilveren medaille voor 25 jaren trou- en dienst met daarbij behoorend diploma, jomede de gratificatie overhandigd. Als persoonlijk blijk van waardeering ont- ing de jubilaris van den heer Van der Jagt en vulpenhouder, terwijl mevrouw Van der agt aan de echtgenoote van den heer Ver- traate bloemen overhandigde. Namens het fabriekspersoneel voerde de eer W. A. de Booy van Uyen het woord. Onder het uitspreken van aller gelukwen- chen werd den jubilaris een hangklok aan- eboden. De heer Verstraate dankte allen voor de rem gebrachte hulde. Prov. Staten van Zeeland. In de vacature-J. J. Wallien is tot lid van 3e Prov. Staten van Zeeland benoemd ver- laard de heer W. J. Talsma te IJzendijke. SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 10 October 1930, des nam. half drie uur. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorloopige vaststelling gemeentel eke- »ng 1929. fc/ 4. Aanbieding gemeentebegrooting 1931. d 5. Wijziging ambtenarenreglement. Verzoek vergunning aanleg dradennet roor radiodistributie. 7. Wijziging verordening voorwaarden leve- 31ng leidingwater. 8. Verzoek Marnixschool beschikbaarstel ling gelden. Verzoek M. Filius uitkeering deel aan nemingssom reinigingsdienst 10. Adres K. Minderhoud (Posthoorn) om Perbetering Nieuwstraat. 11. Wijziging begrooting 1930. 12. Jaardwedde regeling ambtenaren ter secretarie. 13. Aanvullingskohier hondenbelasting. 14. Bezwaarschrift schoolgeld. T o e 1 i c h t i ng. Punt 5. Door Ged. Staten wordt verzocht bet begrip ambtenaar in het ambtenaren reglement ruimer te stellen overeenkomstig art. 1 der ambtenarenwet 1929. Bovendien moet nog in de verordening worden opgenomen„de wijze, waarop aan de vereenigingen van ambtenaren gelegen heid wordt gegeven ten aanzien van de de zen betreffende algemeen verbindende voor schriften haar gevoelen te doen kennen" (art. 125 der ambtenarenwet). Voorgesteld wordt aan deze opmerkingen te Voldoen. Punt 6. Voorgesteld wordt afwijzend op het Verzoek te beschikken, daar reeds een derge lijke vergunning is verleend aan de Zuid- Nederl. Radio-distributie Maatschappij. Punt 7. Het komt ons voor, dat aanslui tingen op de waterleiding worden opgezegd, na een gebruik van 2 maanden, omdat thans' voldoende regenwater aanwezig is. Dan zal weer om aansluiting verzocht worden indien er gebrek aan water komt en zal dit elk jaar zich herhalen, wat niet in het belang is van het bedrijf. Om hieraan een eind te maken wordt voorgesteld den termijn van 2 maan den en art. 5, le lid der „Voorwaarden voor levering van water door de gemeente-water leiding van Oost- en West-Souburg" te lezen als volgt Abonnementen gaan in op den dag waarop de dienstkraan wordt geopend. Zij worden aangegaan voor den duur van minstens 12 maanden, met dien verstande, dat de maand van opening geheel medetelt, indien deze opening is geschiedt voor of op den 15en van die maand, terwijl het gebruik van opening in het andere geval geteld wordt bij dat van de volgende maand. Punt 8. Voorgesteld wordt dit verzoek te stellen in handen van Burg. en Weth. om advies. Punt 9. Zooals bekend is, werd, toen M. Filius als aannemer van den reinigingsdienst de uitvoering staakte, overeenkomstig het contract een deel der aannemingssom niet uitbetaald. Later verzocht Filius uitbetaling van bedoeld bedrag, omdat hij naar hij meende daar recht op had. Thans heeft hij verklaard inderdaad geen rceht op het geld te hebben doch verkeerde lijk te zijn ingelicht en verzoekt hij uitbeta ling van bedoeld bedrag omdat hij daarvoor toch arbeid heeft verricht. In verband met de in het adres aangevoerde motieven wordt voorgesteld het gevraagde bedrag uit te keeren. Punt 10. Voorgesteld wordt afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat adressant gelijk behandeld is als bewoners der aan grenzende perceelen. Wenscht hij bestrating voor zijn perceel dan zal bij dit evenals an deren zelf moeten bekostigen. Door R. de Lang en 8 anderen is het vol gend adres aan den gemeenteraad gezonden: Ondergeteekenden, allen bewoners van de Burchtstraat, geven met verschuldigden eer bied te kennen dat zij gedurende den drogen tijd door een stof plaag geteisterd worden, terwijl bij nat weer deze straat meer mod- dermeer dan straat is, waarom zij u beleefd verzoeken de mogelijkheid onder de oogen te zien hun straat in plaats van met koolasch, met steenen te verharden, zoodat zij dan ver lost worden van de nu heerschende stof- of modderplaag. Marinus Filius, koopman, vroeger aanne mer van het ophalen van asch en vuilnis in de gemeente, heeft zich nogmaals met een adres tot den gemeenteraad gewend met het beleefd verzoek het van hem ingehouden loon ad 130 alsnog te willen uitkeeren. Adressant verklaart de dupe te zijn gewor den van de voorlichting van een persoon in wien hij verkeerdelijk vertrouwen heeft ge steld, doch erkent thans, wettelijk geen aan spraak te kunnen maken op bovenbedoelde gelden, waarom hij zijn verzoek steunt op gronden van billijkheid, daar hij voor gemeld bedrag toch arbeid heeft verricht, al was stipte naleving van het contract hem, gezien den toestand waarin hij de werkzaamheden moest overnemen, niet mogelijk. In verband met diens benarde financieele omstandigheden, verzoekt ondergeteekende beleefd doch dringend een gunstige beslissing te willen nemen. Van K. Minderhoud, Vlissingsche straat B 289, is het volgende adres ingekomen Zooals u bekend zal zijn is de Nieuwstraat voor een gedeelte opgehoogd, hierdoor is het onbestraate gedeelte, grenzende aan mijn winkel, in de laagte gebracht. Reeds eerder met het herstellen van de rioleering werd dit gedeelte ook uit zijn on derhouden toestand gerukt en heb ik toen voor eigen rekening dit met koolasch en grond, welken laatste ik van de gemeente gra tis ontving, echter met uitzondering van het vervoer en arbeidsloon, een en ander zoo goed mogelijk weer in zijn ouden vorm her steld, nog te meer omdat toen door den wet houder Melis mij de verzekering werd gege ven, dat ik er dan voor goed van af zou zijn. Maar nu niet alleen de geldelijke kos ten hieraan besteed, na zoo'n korten tijd weer geheel waardeloos zijn gemaakt, maar door de ophooging al het water van de Oude Vlissingsche straat, alsook voorste gedeelte Nieuwstraat voor mijn winkelpand loopt, wordt mij voor mijn pand een ware slikzoo teweeg gebracht, wat niet minder een groote verontreiniging in mijn winkel met zich brengt. Redenen waarom ik den raad beleef^ veT- zoek, gezien de schuld hier geheel aan uw zijde ligt, dit gedeelte wel voor rekening der gemeente te laten bestraten. Een opvoering van koolasch of geklopten steen wordt door mij niet op prijs gesteld, daar het rijden met auto's en wagens over genoemd gedeelte, ten allen tijde waterputten teweeg zal brengen. 4 Plet bestuur der vereeniging School voor Christelijk Voksonderwijs komt tot den Taad met het eerbiedig verzoek om gelden toe te ;taan voor de Marnixschool te West-Sou burg voor het bijbouwen tot berging van leermiddelen en opslagplaats van brandstof fen en het plaatsen van een fietsrek ten dienste van het personeel der school tot een geraamd bedrag van 998. Bij den bouw der school is te weinig ruim te toegestaan, voor bovengenoemde doelein den, hetwelk te meer tot uiting komt bij het toenemen van het aantal leerlingen. Redenen waartoe het bestuur de verwach ting koestert, dat de raad hierdoor bereid zal zijn om bovengenoemd bedrag toe te staan. •v Het bestuur der „Vereeniging van Radio distributie abonné's, gevestigd op coöpera tieven grondslag met zetel Vlissingen", ver zoekt aan den raad deze vereeniging vergun ning te willen verleenen tot het aanleggen van een dradennet over de straten en plei nen der* gemeente en haar zoodoende in staat te stellen tot het exploiteeren van een centrale voor radiodistributie in de gemeente* Souburg. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een gevonden overjas bij Vermaat, Wissel C 140. BRESKENS. Onze correspondent meldt, dat niet in het bestuur van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, doch in hew bestuur der „Ver eeniging voor Volksontwikkeling" mevrouw de Vuijst en de heer Minderhoud zijn ge kozen. SAS VAN GENT. Van welingelichte zijde wordt vernomen dat aan de fabriek der Compagnie de l'Azote alhier wegens den thans vergevorderden af bouw, tegen einde October een driehonderd tal losse arbeiders zullen worden ontslagen. KERK- EN SCHOQLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breda (va cature ds. J. H. H. van Beem) ds. G. de Vries te Heerde. Bedankt voor Domburg (toez.) door ds H. W. Lovink te Gramsbergen voor Groede door ds. M. J. C. Visser te West-Terschel ling. Ds. J. W. Swaan, van Domburg geko men, werd Zondagmorgen bij de Ned. Rerv. gemeente van IJmuiden bevestigd door zijn schoonvader, ds. H. J. Rooseboom, van Delft, die tot tekst had Joh. 15 5 laatste gedeelte „Zonder Mij kunt ge niets doen". Na de be vestiging werd toegezongen Gezang 96 gewij zigd. Des middags deed ds. Swaan intrede voor een overvolle kerk met een predikatie over 1 Cor. 4 20. Aan het einde hield hij onderscheiden toespraken en werd zelf toe gesproken door den consulent ds. W. Kroese, van IJmuiden-Oost. Toegezongen werd Ps. 134 3. Zendingsweek 19 November. Bij de nadering van de Zendingsweek wordt meermalen gevraagd of in den tijd van voorbereiding vele achterblijvers moeten worden aangespoord. In den regel worden dan bedoeld predikanten, evangelisten, lei ders van vereenigingen, hoofden van scho len en allen die invloed uitoefenen op een kring. Helaas moet worden toegestemd, dat door het Zendingsbureau niet eens, maar herhaal de malen aangedrongen moet worden om toch tijdig deel te nemen aan de voorberei ding van een week, welke van ontzaglijke be- teekenis is voor onzen Protestantschen Zen- dingsarbeid. Wie gaat in deze dagen niet min of meer gebukt onder de tijdsomstan digheden welk ernstig en denkend mensch vraagt zich niet met zorg af waar wij heen gaan Zou dan in de Zendingwereld niet zekere beklemming gevoeld worden, als ge dacht wordt aan de toekomst Het werk in Indië vraagt toch van dag tot dag zijn offers. Of, is dit werk te groot, zijn wij in ons land werkeijk reeds toe aan het woord „offe ren" Het is daarom van zoo heel groote be- teekenis, dat allen die invloed kunnen uitoe fenen in de weken, die nog liggen voor den tweeden November door woord en geschrift klaar en duidelijk wijzen op de groote betee- kenis van de voorbede, die gevraagd wordt, van de toewijding waarop men in Indië en heir rekent, en van het offer waarop ge wacht wordt. Laat dan allen die kunnen dit jaar ertoe medewerken om het aantal mani festen en offerzakjes dat uitgereikt kan wor den, zoo groot mogelijk te doen zijn. Bestel- lingèn worden gratis uitgevoerd door het Zendingsbureau te Oegstgeest. Samenwerkende Zendingscorporaties. Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ns De geldmiddelen der Samenwerkende Zen dingscorporaties blijven een voorwerp van voortdurende zorg. Wel spiegelt de slechte economische toestand er zich gelukkig nog weinig in af, want voornamelijk door de goe de inkomsten in de maanden Juni en Juli was op 1 September de totale ontvangst 320.000 gulden hooger dan verleden jaar op dien datum, wat ook zeer noodig was, daar de totale begrooting voor dit jaar 50.000 gul den hooger moest zijn dan die van verleden jaar. Nu is er evenwel in de maand September bijna 40.000 gulden minder ontvangen dan in de overeenkomstige maand van verleden jaar. Er komt een omstandigheid bij, die de zen toestand te zorgelijker maakt. De Zen dingsweek nadert en vele menschen schij nen daarop te wachten met het geven van hun bijdragen. Zij nemen als het ware nu reeds een aanloop om dan een grooten sprong te doen. Maar men yergete niet, dat ook in het October het werk moet voortgaan. Ook voor deze maand is er 80.000 gu'den noodig om de behoeften te dekken. Wij ho pen zeer, dat men ook die som zal bijeen brengen zonder tekort te doen aan wat men straks in de Zendingsweek als werkelijk offer zal schenken. Geref. Kerken. Aangenomen het beroep naar Oost- en West-Souburg ds. J. C. J. Kui per, candidaat te Haarlem. Mgr. Olav Offerdahl f Te Bussum, waar hij eenigé dagen vertoef de, is overleden de R. Kath. bisschop van Noorwegen mgr. Olav Offerdahl. Hij bereikte den leeftijd van 74 jaar. Mgr. Offerdahl was na 4 eeuwen de eer ste Noorsche bisschop, die tot geestelijk lei der van zijn volk was gewijd. Examens. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het propod. examen voor scheepvaartkundig ingenieur de heer W. Jon ker, geboren te Vlissingen. Mej. drs. I. H. Schipper, tijdelijk leerares aan de Rijkskweekschool te Oostburg, is be noemd aan de H.B.S. en kweekschool voor onderwijzeressen te Soerabaja. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behandeld P. A. ten W., 21 jaar, chauffeur te Middel burg, verdacht van vernieling te Middelburg op 31 Juli 11., 5 boete subs. 5 dagen hech tenis. I. J. v. G., 25 jaar, arbeider te Cadzand, verdacht van diefstal van een boomstam te Cadzand op 16 Augustus 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. I. d. R., 22 jaar, timmerman te Middelburg, verdacht van beleediging van een politieagent te Middelburg op 22 Augustus 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. A. F. V., 35 jaar, koopman te Vlissingen. verdacht van mishandeling van J. J. Buisrog- ge te Vlissingen op 28 Augustus 11., f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. W. v. B., huisvr. J. C. Z., 33 jaar, te Kattendijke, verdacht van mishandeling van M. Beenakkers te Kattendijke op 1 Septem ber 11., f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. A. D., 72 jaar, 'te Koewacht, verdacht van mishandeling van zijn vrouw te Koe wacht op 2 September 11., 14 dagen gevange nisstraf. A. K., 44 jaar, schoenmaker te Oostburg, verdacht van mishandeling van een kat te Oostburg op 5 September 31., 14 dagen gevan genisstraf. M. B„ 26 jaar, huisvr. M. T.C. B.,v20 jaar, J. P., 60 jaar, huisvr. A. B., allen te Vlissin gen, verdacht van mishandeling en beleedi ging van S. Martens te Vlissingen op 28 Au gustus 11., ieder 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. S. C. S., 26 jaar, arbeider te Axel, verdacht van mishandeling van K. Dieleman te Axel op 6 September 11., 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. P. S., 21 jaar, schippersknecht te Made, verdacht van mishandeling van M. Bakker te Wissenkerke en van den veldwachter al daar op 2 September 11., 2 maal 20 boete subs. 2 maal 20 dagen hechtenis. C. L. C., 67 jaar, metselaar te Sas van Gent, verdacht van beleediging van P. Ongena te Sas van Gent op 3 September 11., 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. M. L. H., 39 kcj* rar.n 1: Br:uv. :u-ha ven, verdacht van beleediging van J. Verton te Renesse op 22 Augustus U., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. P., 27 jaar, werkman te Zierikzee, ver dacht van mishandeling van S. Uijl te Zierik zee op 6 September 11., 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft giste ren uitspraak gedaan inzake de aanvaring van het motormailschip „Johan van Olden- barnevelt" en het stoomschip „Reggestroom" in het Noordzeekanaal. De raad is van oordeel, dat deze aanvaring is veroorzaakt door het uit het roer loopen het ongewild bakboord uitgaan van de „Reggestroom". Uit ongewild bakboord-uit gaan is ongetwijfeld veroorzaakt door zuiging en wel, doordat het achterschip van de „Reg gestroom" onder den invloed van de zuiging van den wal is gekomen. Het wil den Raad voorkomen, dat op het oogenblik van het bakboord-uitgaan zuiging door de „Johan van Oldenbarnevelt" niet plaats had. In hoeverre den kapitein van de „Regge stroom" eenig verwijt kan worden gemaakt, meent de Raad dat de manoeuvre van den kapitein om, toen hij zag dat zijn schip bak boord-uitging, nog te trachten door halve kracht en S. B.-roer te geven, die B. B.-be- weging op te heffen, onvoorwaardelijk moet worden afgekeurd. Omdat het hier o.m. geldt een handelen op het laatste oogenblik, wil de Raad deze onjuiste manoeuvre niet als een schuldmoment doen gelden en geen straf opleggen. Smaldeel-Australië. Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is het smaldeel-Australië, op de vlagvertoon-reis, den 3en dezer te Sydney aangekomen. De officier van administratie 1ste klasse J. Nottrot is 29 October a.s. ontheven van den administratieven dienst van het vlieg kamp De Kooi en geplaatst te Willemsoord. Hij wordt toegevoegd aan den intendant der zeemacht aldaar. De officier van administratie 2de klasse M. van der Vliet wordt met dien datum be last met den administratieven dienst van genoemd vliegkamp. Schout bij nacht P. Wolterbeek f Op 73-jarigen leeftijd is gisteren te 's-Gra- venhage overleden de gepensionneerde schout bij nacht-titulair P. S. R. Wolterbeek, oud lid van den militairen pensioenraad, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en officier in de Oranje-Nassau-orde. Salarissen voor onderofficieren. Door het hoofdbestuur van de onderoffi- ciersvereeniging der landmacht „Ons Belang" is aan den minister van defensie verzocht te willen bevorderen, dat een afdoende herzie ning van de salarissen en bezoldigingsrege ling voor de landmacht worde ter hand ge nomen. Voorgesteld wordt de salarissen te doen zijn als volgtsergeant 1200—2400 (na 16 jaren) sergeant met geschiktheid voor hoogeren rang f 18002700 (na 20 jaren) sergeant-majoor 2300—3000 (na 24 jaren) adjudant-onderofficier 2700— 3200 (na 26 jaren). Heden heeft da rijkswaterstaat In de pro vincie Zeeland aan het gebouw Van het pro vinciaal bestuur te Middelburg aanbesteed Het onderhouden van eenige werken bij de Oude Hoeve aan de Noordzijde van 't eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland, gedurende de jaren 1931, '32 en '33. Raming 7000 per jaar. Inschrijvers waren M. van de Velde te Bruinisse voor 7030 N. van de Linde te Scharendijke voor 6724 en J. van de Panne te Scharendijke voor 6694. DE RAMP VAN DE R. 101. Plechtige overbrenging der slachtoffers. Dinsdagmorgen om elf uur was het ont roerend en plechtig tijdstip aangebroken voor het vertrek uit Beauvais van het stoffelijk overschot der slachtoffers bij de luchtschip ramp. In de lijkkapel stapelden zich de kransen op, waaronder die van de Fransche en Brit- sche regeering en een van de stad en van den gemeenteraad van Beauvais, terwijl bouquets zonder opgave van herkomst zonder tal wa ren. Alles tezamen vormde een ontroerende

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1