1000 500 300 25 VRIJDAG 3 OCTOBER EERSTE BLAD IjKE STAND No.233 68e Jaargang1 1930 VOORWERPEN HARTLIJNEN TE VLISSINGEN Uitgave: firma F. VAK SE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- enProvincienieuws Neushoorn Kreymborg onplaten. 1.152.20 Be- ramcfoonplaten. 3.20— -5.50 Concert. 5.50—8.20 tconcert. Daarna tot 12 50 5SINGEN iber tot 2 October. tTROUWD 23 j. en J. E. Verheule, re, 20 j. en N. P. Kusse, Kolijn, 23 j. en C. E. La- Lange, 28 j. en K. Heu- ROUWD. en C. L. van de Walle, r Wal, 29 j. en H. R. No- van E verdingen, 25 j. en 3 j. A. P. H. Spijker, Crop, 25 j, 7ALLEN. entevogel, z. S. van 'agter, d. J. Goossen, - J. Wiersma, geb. Prinse, Huiszoon, d. E. M. F. tens, d. C. C. Note- d. L. Meulmeester, levenl.) SLEDEN. ouw van J. J. Roest, 54 j. van M. S. C. Scherpings, z. 3 maanden. P. M. P. van Os, 72 j. J. V. I. A. Hemmerechts, 29 j. jm. 68 j. xEKERKE ,and September. TALLEN. ijkhuijs, d. L. Harpe, tTROUWD. en N. Geschiere, 25 j. tOUWD. en M. Sinke, 25 j. tLEDEN. van W. Bosschaart, 75 j. THEM. and September. 1LLEN: .gemanse, z. JHuson, OES. ALLEN. Pandke, z. J. Geene, M. B. van Koeveringe, ran Politie te Vlissingen als gevonden is gedepo- leesboek heerenporte- 2 huissleutels en rij- n étui en dat inlichtin- omtrentEen ijzerzaag aar, Margrietenlaan 13 ij Muntjewerf, School- idschoen bij Streefkerk, telband bij Roelse, Lan- erbroek bij De Nooijer, bankbiljet bij Koster, 26 huissleutel bij Van nar kt 23 pakje, waarin heerkwast bij Bostelaar, itieboekje bij Meulmees- 39damesparapluie ie, Violenlaan 7 kin- issen, Scherminkelstraat ;n en doublé armbandje Groenewoud slot met Gravenstraat 21nik- ïtje by Smit, Schoolstr. len broche met steentje iterstraat 61. 10 Sept. van Oran 1 Oct. te Marseille Oct. van Smyrna isr.) p. 30 Sept. Perim pt. vau Vera Cruz van Rott. fi. Batavia barnevelt" 1 Oct. van 1 Oct. van Port Said fcott. naar Bombay Sept. van Suez Auto's, Fietsen ertuigen. stober uur 3 7.03 4 7.01 .5 5.59 11.52 0.42 1.09 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, j Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regfcls 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DÜÜR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'' Dit nummer bestaat uit 2 bladen ELBURG. ALLEN Nelisse, z. J. N. Iluys- n, d. (tweeling). N. ke, d. tLEDEN. ;eh. zoon. J. C. Mink, De A.V.R.O. op 298 Meter. |ln verband met de storingen op de golf lengte 1071 meter door het nieuwe station te Oslo heeft de A.V.R.O. gisterenavond op de korte golf (298 M.) uitgezonden. Er kon nog niet worden medegedeeld, of voorloopig steeds op deze golf zal worden uitgezonden. De voor keur wordt gegeven aan de 1071 meter en wanneer het mogelijk is zal ook op die goif worden uitgezonden. Nieuwe locomotieven bij de Ned. Spoorwegen. Binnenkort zal een aantal nieuwe zware tóachines bij de Ned. Spoorwegen in dienst warden gesteld, hoofdzakelijk voor den goe derendienst in Limburg. Deze locomotieven hébben vier grekoppelde assen, die elk een be lasting van 18 ton krijgen, waardoor eexi tótaal adhaesiegewicht van 72 ton zou worden verkregen, wat een verhooging van 12 be- téekent vergeleken met de locomotieven der 6200, die daar in die landstreek dienst doen. De keuze viel, zoo zet de heer P. Labrijn, chef van den locomotiefbouw der N.S. in „Spcor- en Tramwegen" uiteen, op een vier cylin- drisch type, waardoor o.a. de stoomschuifbe- wëging eenvoudiger wordt. De machine heeft een draaistel voor en achter, zoodat de loco motief totaal 16 wielen heeft. Een type ais dit komt maar zeer weinig voor. De machines zijn, evenals de serie 3900 van windleiplaten voorzien ter weerskanten van den rookkant, ten einde de uit den schoorsteen ontwijkende stoom en rook te beletten neer te slaan en het uitzicht te belemmeren. Middellijn en slag van de cylinders zijn resp. 420 en 660, de wiel- middellijn der drijf en koppelassen 1550 mM., de watervoorraad bedraagt 14 M3. en de ko- lenvoorraad 4.5 ton. De trekkracht beloopt 4700 K.G., het vermogen 1600 indicateur P.K., terwijl de grootste toegestane snelheid 90 K.M. per uur is. De malaise in de scheepvaart. Op 1 October waren in de haven te Amstó dam opgelegd 12 schepen van de stoomvaart maatschappij „Nederland" met 91962 tons (horige maand elf schept jnet 83.232 tons), van de Hollandsche stoomboot Maatschappij drie schepen met 7078 tons (vorige maand 2j schepen met 5461 tons) en van de Konink lijke Nederlandsch Stoomboot-maatschappij schepen met 13.936 tons (vorige maand 8 sphepen met 20.678 tons). Ook is daar opge legd het Engelsche stoomschip „Misty Law". 12.08 Z3.20 Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg met inbegrip van Altona en Harburg zyn in September binnen gekomen 1933 schepen, met. 1.849.266 ton, tegen 1686 schepen, met. 1.855.919 ton in September 1929, zijnde een vermeerdering met 247 schepen en een vermindering met €653 ton. Sedert l Januari zijn te Hamburg binnen gekomen 15.324 schepen met. 16.797.687 ton, tegen 11.726 schepen, met. 16.513.791 ton in eerste 9 maanden van 1929. Er is dus een Vermeerdering met 3598 schepen en een ver meerdering met 283.896 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Sep tember binnengekomen 907 schepen, met. 51.683.849 ton (herleid) tegen 1014 schepen, met. 1.795.163 ton in de eerste 9 maanden van 1929. Er is dus een vermindering met JL07 schepen en met 111.134 ton. 1 j Sedert 1 Januari zijn te Antwerpen binnen gekomen 8249 schepen, met. 14.979.877 ton, tegen 8727 schepen, met. 15.478.316 ton in de eerste 9 maanden van 1929. Er is dus een vermindering met 478 schepen en met 498.439 ton. Sedert 1 Januari zijn den Nieuwen Water weg binnen gekomen 11.501 schepen, metende 19.234.034 ton, tegen 11.333 schepen, metende |8.867.749 ton in de eerste 9 maanden van 3. Er is dus een vermeerdering met 168 Jchepen en met 366.285 ton. Sedert 1 Januari zijn te Rotterdam binnen |ekomen 9298 schepen, met. 15.380.946 ton, tegen 9332 schepen met. 15.873.698 ton in de eerste 9 maanden van 1929. Er Is dus een Vermindering met 34 schepen en een vermin- fering met 402.752 ton. Over de eerste 9 maanden van 1930 heeft dus de havenbeweging van den Nieuwen Wa terweg die van Antwerpen met 4.254.157 ton overtroffen, terwijl het verschil ten voordeele /an Rotterdam in deze maanden 400 569 ton jedroeg. VLISSINGEN, 3 OCTOBER. Concert Bellaniypark. De Vlissingsche Postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag 5 Oc tober, 's avonds 8 uur, een concert in de tent op het Bellamypark. Programma: „Tout-Charnay", pas redoublé, A. Delbecq „La Dame de Coeur", ouverture, Gerh. Duval „Voix Roumaines", valse de concert, M.J.H.Kessels „Ouwe Zeerob", step/marsch, arr. H. B. Woltering Pauze. „Faldony" pas redoublé, A. L. Boy en „Bellatrix" ouverture, M.Caldero „Am. Frühlingsmorgen", grande valse, F. v. d. Bossche „Belle Bergère", divertissement pastoral, Er. Frangois Finale. Een jubileum. Heden heeft de heer A. van Overbeek den dag herdacht, waarop hij vóór 40 jaar bij den heer P. C. Speckens als bakker in dienst is getreden. De jubilaris is thans sedert vele jaren meesterknecht. Zijn tegenwoordige werkgever, de heer L. C. M. Speckens, heeft den jubilaris als blijk van waardeering voor zijn goede diensten een geschenk in enveloppe aangeboden en hem hartelijk geluk gewenscht met zijn ju bileum. Scheepvaartberichten. Het Nederlandsche motorschip „Grietje" is in aanvaring geweest met een baggermolen en heeft aan den grond gezeten. Het schip is alhier aangekomen voor onderzoek. De verlichting bü den Langevielesingel te Middelburg. Schreven wij Woensdagavond over de wen- schelijkheid van betere verlichting van» den Langevielesingel bij den wissel van de tram, opdat ongelukken aldaar zooveel mogelijk worden voorkomen, thans kunnen wij melden, dat de -?*em ter plaatse een goede verlichting heeft aangebracht, dje zeker door hen, die des avonds met de tram reizen en nu ettelijke weken genoopt zullen zijn over te stappen, ten zeerste op prijs zal worden gesteld. Door een paard getrapt. Toen gisteren de brievenbesteller v. Z. te Nieuw- en St. Joosland bezig was in die ge meente met het bestellen van poststukken, passeerde hem een span paarden van den landbouwer V. aldaar. Een der paarden sloeg plotseling uit en trof v. Z. tegen een der bee- nen. Deze viel tegen den grond en was niet in staat op te staan. By onderzoek bleek hij een beenbreuk te hebben bekomen. Hij is naar het ziekenhuis te Middelburg overge bracht. Lid Provinciale Staten. De heer W. J. Talsma te IJzendyke, die op de lijst der christ.-historischen in aanmerking kwam voor lid der Prov. Staten, wegens ver trek van den heer J. J. Wallien te Breskens uit onze provincie, zal nu binnenkort even- zoo onze provincie gaan verlaten. Thans is de opvolger voor de vacature in de Prov. Staten de heer M. M. Schippers te Camperland. Keuringsdienst van waren in het gebied Goes. Aan het verslag over het dienstjaar 1929 van den keuringsdienst van waren in het ge bied Goes, is het volgende ontleend. Gedurende het verslagjaar werden door de keurmeesters wederom geregeld de verschil lende plaatsen, waar eet- en drinkwaren worden behandeld, bereid of bewaard, ge ïnspecteerd. Wat den algemeenen toestand be treft kan in de winkels van geleidelijken vooruitgang worden gesproken. Er is den laatsten tijd een duidelijk waarneembaar streven bij de winkeliers om hun zaken aan meer moderne eischen aan te passen. Bij nieuw- en verbouw wordt steeds meer zorg besteed aan de bewaring der eetwaren door het aanbrengen van afgesloten uitstal kasten, deugdelijk afgesloten winkelbakken en doelm: ',ige indeeling der beschikbare ruimte. Ook in de bakkerijen, waar bij de in specties scherp wordt toegezien op zindelijk heid van de bakkerij en het gebruikte gereed schap, is vooruitgang te bespeuren. In vele bakkerijen zijn de oude ovens vervangen door heetelycht- of heetv/aterovens. Als gevolg van het plaatsen van deze ovens ondergaat meestal ook de bakkerij zelve een grondige verandering en verbetering. Ook de electri- ficatie van de provincie is van invloed op de bakkerijen, daar het nu gemakkelijker wordt om tot machinaal kneden over te gaan. Wanneer er bij de inspecties blijkt, dat er iets aan het bedrijf hapert, wordt met de b3- treffende winkeliers of bakkers overleg ge pleegd om hierin verbetering of verandering te brengen. Blijkt bijv. dat het brood een te laag gewicht aan droge stof heeft, dan wordt met de bakkers nagerekend hoeveel deeg zij moeten afwegen in verband met de door hen gebruikte hoeveelheid grondstof. Dergelijke voorlichting wordt over het algemeen zeer op prijs gesteld. Evenals vorige jaren werden ook in dit jaar weer vele monsters melk onderzocht, die een te laag percentage vet in de droge stof bevatten. Gedeeltelijk moet dit toegeschreven worden aan het groot aantal kleine bedrijfjes en de weinige zorg die aan selectie van het vee besteed wordt. In meerdere gevallen was het echter een gevolg van ongelijk verdeelde melktijden en het niet mengen van de melk van alle koeien na het melken. Nadat op dit laatste geregeld is gewezen, is er op vele plaatsen verbetering ingetreden. Met het geven van voorlichting tot stal- verbetering werd doorgegaan. Het groote vooroordeel tegen een groepstal, dat in Zee land zeer sterk is, gaat zoetjes aan verdwij nen. De resultaten, die op de meer modern ingerichte stallen worden verkregen, bewijzen duidelijk dat zoo'n stal zeer veel voordeelen heeft boven een zgn. Zeeuwschen stal.Opeen goed ingerichten groepstal kunnen de koeien veel zindelijker worden gehouden, wat de melkwinning ten goede komtbovendien ge ven zij een aanmerkelijke besparing aan stroo en arbeid. De boeren die hun stal hebben la ten veranderen en nu over eenige jaren er varing beschikken zijn de beste propagan disten voor den groepstal. De controle op de huisindustrie ging op dezelfde wyze door. Het pellen van garnalen, te Vlissingen vond niet meer plaats, te Brou wershaven daarentegen breidt deze industrie zich nog steeds uit en komt.men soms han den te kort. Wat het pellen van garnalen in de woningen betreft, hierop valt weinig meer aan te merken een geregelde controle maakt dat de menschen zorgen, dat het pellen op zindelijke wijze geschiedt. In Arnemuiden wordt bijna uitsluitend gepeld voor de visch- venters. De verpakking van bonbons in de woningen bepaalt zich uitsluitend tot de gemeente Breskens, waar drie groote suikerwerkfabrie- ken zijn. Ook hier wordt geregeld controle uitgeoefend. De omstandigheden, waaronder verpakt wordt, geven geen reden tot aanmer kingen. Het verpakken gebeurt bijna uitslui tend op den namiddag, als het gewone huis werk afgeloopen is en wat de toestan1 in de woningen zelf betreft, deze is alleszins gunstig te noemen. Bovendien wordt ook door of na mens de fabrikanten zelf controle uitge oefend. De inspecties geschiedden dit jaar weer volgens aan den dienst bijgehouden lijsten, zoodat deze en de genomen monsters zooveel mogelijk gelijkmatig verdeeld zijn over alle gemeenten in verhouding tot het zielental. Ook werden af en toe op Zondag en Zater dagavond melkmonsters genomen. Tevens werden de markten en kermissen bezocht en nagegaan, of de waren behoorlijk werden be waard en afgedekt. Het aantal door de keur meesters verrichte inspecties bedroeg 9785, waarbij 344278 partijen ter plaatse werden gekeurd. In het laboratorium werden 11835 monsters aan een meer uitgebreid onderzoek onderworpen. Bij dit onderzoek bleken 1253 monsters niet aan de gestelde eischen te vol doen. In vele gevallen waren deze afwijkingen van niet veel beteekenis en werd met waar schuwen volstaan. Was dit wel het geval, dan werden de voorraden vernietigd of aan den fabrikant teruggezonden. Bij het vernietigen werd er zooveel mogelijk rekening mee gehou den, of deze waren, nadat ze voor menschelijk voedsel ongeschikt waren gemaakt, voor dier lijk voedsel of technische doeleinden konden worden bestemd. Tuinbouwtentoonstelling te Kapelle by Goes. Kapelle heeft zich in 't feestkleed gesto ken. De driekleur wappert alom van huizen en toren ter gelegenheid van de tentoonstel ling van fruit, groenten, bloemen, tuinbouw- werktuigen enz., georganiseerd door de ver- eeniging van oud-leerlingen der tuinbouw- cursussen te Kapelle, in de veilingsgebouwen. De tentoonstelling is gisterenmiddag door den heer Hanken uit Wilhelminadorp offici eel geopend en deze duurt tot en met Zater dag 4 October a.s. Diverse attracties zyn in gevoegd voor de noodige afwisselingmu ziek, zang, radioconcerten, electrische ver lichting, enz. Wij hadden het genoegen Donderdagmid dag er een kijkje te nemen, onder de vrien delijke leiding van den wakkeren voorzitter, den heer Glas. Geen elegant figuur vindtII well Da<fraou zelfs de bekwaamste Kreymborg-coupeur niet zoo heel veel eer aan kunnen behalen. Het is intusschen vol doende, dat onze cou peurs voor onze klan ten een jas maken die in elk opzicht, wat pasvorm, zoowel als wat stijl en bewerking aangaat, iets bijzon ders zijn. En wij zeg gen dat niet alleen, maar wij bewijzen het ook. Want als II zoo'n Kreymborg jas aan past, dan ondervindt II het, hoe gemakke lijk die zit en hoe goed die staat. Vergeet vooral niet onze kwa liteit met onze prij zen te vergelijken I VLISSINGEN MIDDELBURG Schutting met de ebdeuren te Hansweert. De Kamer van Koophandel en Fabrieken verzoekt ons te vermelden dat mededeeling is ontvangen dat in verband met de verwis seling van de vloeddeuren van het binnen- sluishoofd der Westsluis te Hansweert, van 6 October 1930 tot en met 11 October 1930 door die sluis niet met de vloeddeuren, maar uit sluitend met de ebdeuren zal worden geschut. Prov. stoombootdienst op de Westerschelde. Door Ged. Staten van Zeeland is aan den heer J. F. Koevoets, die sedert 1 Januari 1899 in dienst der provincie is, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als agent bij den provincialen stoombootdienst op de Wester schelde te Ter Neuzen en is in zijn plaats benoemd de heer J. P. Stoffels, thans agent bij dien dienst te Hansweert, terwijl in de plaats van dezen is benoemd de heer J. van Tatenhove, thans goederenklerk bij den dienst te Ter Neuzen, alles met ingang van 1 Januari 1931. Gemeenteraad van Ter Neuzen. In de Donderdag gehouden vergadering werd besloten een voorstel van het bestuur der brandweer, tot het aankoopen eener nieuwe automobielbrandspuit met een capa citeit van 1500 tot 1600 L. water per minuut, met 4 wateruitlaten, bij de begrooting te be handelen. WALSTRAAT LANGE DELFT Zij, die nu eens iets fleurigs en geurigs op tuinbouwgebied willen bewonderen, moeten deze tentoonstelling niet verzuimen. Prachtcollecties op allerlei gebied der fruit- cultures zijn uitgestald met een zwier en charme, die gezien mag worden. Heel aardig bedacht is de groote wand kaart, waarop Zeeland en Engeland tegen over elkander worden gesteld, de bijzondere gunstige ligging voor het fruitvervoer naar Albion, terwijl de varende schepen der S.M. „Zeeland" zeer terecht voor zich zelf spre ken, als zijnde het transportmiddel bij uit nemendheid. Het is met mogelijk alle fraaie inzendingen en stands te noemen. Men ga zich persoon lijk overtuigen. De PZEM heeft de gelegenheid ook benut voor de noodige reclame, zelfs het electrisch tafelbakken wordt er gedemohstreerd en het fijne gebak laat zich uitstekend smaken. Verheugend is het op te merken, hoe de geheele gemente met de tentoonstelling mee leeft, wat ook overtuigend blijkt uit de offi- cieele ontvangst van het eere-comité op het gemeentehuis. Er zit op Kapelle een welaandoende durf en ondernemingsgeest, die men op vele plaat sen, jammer genoeg, niet zoo\aantreft. Uit een mededeeling, die de voorzitter in den loop der vergadering deed blijkt het voornemen te zijn, indien de raad dit voor stel aanneemt, de automobielbrandspuit uit de kom alsdan te stationneeren te Sluiskil en de aldaar geplaatste motorbrandspuit te plaatsen in de buurt van Driewegen. Een voorstel om ingevolge art. 25 der Nij verheidsonderwijs wet te beslissen, dat 4e op richting en instandhouding van een dag- en avondhuishoudschool door het R.-Kath. kerk bestuur in deze gemeente noodig wordt ge acht, werd door Burg. en Weth. voor nader onderzoek, teruggenomen. De kostende prijs per leerling over 1928 van het openbaar onderwijs werd vastgesteld op 9.68 en die voor het U.L.O. op 32.63 per leerling. De raad besloot toe te treden als buitenge woon lid van den A.N.W.B. Toeristenbond in Nederland. Aangenomen werd een voorstel tot wijziging der begrooting. Door den heer Van Driel werd aanteekening verzocht, dat hij bezwaar had tegen den post ad 660 voor volksfeesten, terwijl hij aankondigde, dat een verzoek zal inkomen van de S.D.A.P. om van gemeente wege ook te dekken het tekort van het in den loop van het jaar door die partij aldaar ge geven volksfeest. Door den heer Hamelink werd bezwaar ge maakt tegen enkele posten, omdat ze zaken betroffen, die niet bij wijziging der begroo ting hadden behooren te worden beslist en feitelijk eerst aan de goedkeuring van den raad hadden moeten worden onderworpen, alvorens de uitgaven werden gedaan. De voorzitter noemde dit bezwaar in prin cipe wel juist, doch deed mededeeling van den loop van zaken die tot een en ander aanleiding gaf. Wegens de verminderde belangstelling werd besloten tot opheffing van den hoofdacts cursus. Bij de rondvraag wees de heer Van Drie! op de toenemende werkloosheid, waardoor reeds verschillende transportarbeiders, die bij de beste firma zijn, van hun verzekeringskas al zijn uitgetrokken. Geheel daarmede in strijd is het besluit van het Burgerlijk Arm bestuur, om op de nieuwe begrooting minder 1 voor steun aan uitgetrokken werkloozen te ramen. De heer Bedet gaf te kennen* dat dit besluit is genomen naar aanleiding van de uitkomsten van het laatste jaar. Indien de omstandigheden veranderen en het noodig wordt, zal het bestuur niet aarzelen een sup- pletoire aanvraag ir. te dienen. Door den heer Hamelink zijn ten slotte aan Burg. en Weth. vragen gesteld, naar aanlei ding van handelingen van de Pzem als ex- ploitante van de electrische verlichting te Ter Neuzen. Hij vroeg, of het aan Burg en Weth. be kend is, dat bij electriciteitsgebruikers groote ontevredenheid bestaat over het door de Pzem berekende meter-tarief dat de Pzem dit niet berekent naar het aantal aangeslo ten lampen, maar naar de r.terkte van den geplaatsten meterdat dit als gevolg voor de kleine aansluitingen, in plaats van 40 cent 50 cent moet worden betaaldof Burg. en Weth. niet van meening zijn, dat dit meter tarief door de Pzem in strijd met de alge- meene voorwaarden wordt toegepast, dan W3l of zij de opvatting der Pzem doelen of zij het, in het laatste geval niet onredelijk ach ten, dat de huur voor een grooteren meter in rekening wordt gebracht, in gevallen dat met een kleineren kan worden volstaan, en of zij bereid zijn, dit onder de aandacht van het bestuur der Pzem te brengen. Drinkwatervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen. In de vergadering van den gemeenteraad te Sas van Gent is door den voorzitter mede gedeeld, dat, naar aanleiding van de geble ken onmogelijkheid om de bestaande plan nen (het groote plan 1928, omvattende 21 gemeenten in Oost- en West Zeeuwsch- Vlaanderen) inzake den aanleg van een drinkwaterleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen, ten uitvoer te leggen, zulks als gevolg van de weigering der meeste gemeenten-aandeelhou ders om 10 van het kapitaal te storten, op initiatief van den Commissaris der Koningin in Zeeland een tweetal nieuwe plannen van kleineren omvang door het rijksbureau voor drinkwatervoorziening te 's-Gra venhage is ontworpen. Het eerste omvat de gemeenten Ter Neu zen, Hulst, Sas van Gent, Biervliet, Aarden burg, Oostburg, Sluis en Breskens. Het twee de alleen de gemeenten Sas van Gent, Ter Neuzen en Hulst. Bij, beide nieuwe plannen blyven de tarie ven dezelfde als bfj het plan 1928. De gemeenteraad te Sas van Gent besloot met algemeene stemmen zich tot toetreding tot een dezer plannen bereid te verklaren, mits de risico-garantie van ryk en gemeen ten, zooaté die voor het groote plan 1928 was vastgesteld, blijft gehandhaafd.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1