500 300 25 MAANDAG EERSTE BLAD No. 239 68e Jaargang 1930 Uitgave: firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Teiei. 10. Postrekening 60287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- eo Provincienieuws UIT ZEEUWSCH-VLAANDEREN. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 29 SEPTEMBER. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan. In Uwe vergadering van 12 Juli j.l. werd door den heer Rorije ër op gewezen, dat be zitters van radiotoestellen veel hinder hebben van electrische instrumenten en de vraag gesteld, of hiertegen maatregelen zouden zijn te treffen. Wij zegden toe hiernaar een onderzoek te zullen instellen. Bij dat onderzoek is ons gebleken, dat in sommige gemeenten bij het verleenen van een vergunning ingevolge de Hinderwet re kening wordt gehouden met de omstandig heid, dat de te plaatsen electromotor hinder zou kunnen veroorzaken voor de bezitters van radio-toestellen. Bij Koninklijk besluit van 28 Maart 1929, No. 75, werd ten aanzien van eene beslissing in hooger beroep aangenomen, dat stoornis,' die de radio-telefoonontvahgst in de naaste omgeving van een inrichting als bij de Hin derwet bedoeld, te vreezen heeft, moet wor den aangemerkt als hinder van ernstigen aard in den zin van artikel 11, onder c, der Hinderwet. De vergunning tot het oprichten van de gevraagde inrichting werd dan ook alleen verleend onder voorwaarde, dat de electro-motor op zoodanige wijze zou worden geconstrueerd, dat hij geen hinder zou kun nen veroorzaken voor de radio-ontvangst in de omgeving. Op een door ons tot de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten gerichte vraag, of het liaar bekend is of in enkele gemeenten bepalingen in de politieverordening zijn op genomen inzake het tegengaan van storin gen van radio-ontvangst door electrische in strumenten, ontvingen wij het antwoord, dat haar bij een onderzoek niet gebleken is, dat er in eenige gemeente dergelijke bepalingen in het levèn zijn geroepen. Ook ons college is er niet in kunnen slagen een verordening te ontwerpen, waarbij op af doende wijze maatregelen zouden kunnen worden getroffen, dat de radio-ontvangst geen hinder meer zou kunnen hebben van electrische instrumenten. Ons college is echter bereid om bij het ver leenen van vergunningen voor het oprichten van inrichtingen, welke door electro-motoren zullen worden gedreven, daaraan voorwaar den te verbinden, opdat de electro-motoren geen hinder veroorzaken voor de radio-ont vangst in de omgeving. In verband met het vorenstaande hebben wij de eer U voor te stellen aan de afdeeling Vlissingen van de V.A.R.A. welke bij haar adres van 19 Juli jl. zich tot Uw Raad wendde met- het verzoek een verordening als hierboven bedoeld vast te stellen en welk adres in onze handen werd gesteld om ad vies in den hierboven aangegeven zin te berichten, Bij de in 1926 gehouden openbare verpach ting van bouw- en weiland werd tot 25 No vember 1933 aan de Firma F. Wibaut en Zoon verpacht een perceel weiland, ter groot- van 1.57.10 H.A., kadastraal bekend ge meente Vlissingen, Sectie A, No. 13, tegen een pachtprijs van 350 per jaar. In een overgelegd adres, hetwelk in uw vorige vergadering in onze handen werd gesteld om advies, verzoekt genoemde firma haar van de pacht van bovenbedoeld weiland te ontslaan, aangezien zij, wegens het af schaffen van haar trekdieren, geen gebruik meer voor die weide heeft. Wij hebben echter bezwaar om dit verzoek zonder meer in te willigen, doch wel zou aan verzoekster de verzochte ontheffing kunnen worden verleend met ingang van den datum, waarop zich een gegadigde bereid verklaart het bovenomschreven weiland te pachten tot 25 November 1933, tegen een pachtsom van 350 per jaar. In verband daarmede hebben wij de eer U voor te stellen dienovereenkomstig te willen besluiten. V. R. B. Tot de voorzorgsmaatregelen, welke door de V.R.B. getroffen worden, behoort sinds een drietal jaren ook het ter beschikking stellen van een haspel met 100 M. large bjn, een zwemvest en verbandkistje voor twee houders van ververschingstenten aan ons, vooral in den vacantiettjd en op Zonda gen zeer druk bezochte strand aan de Twee- do Duinen. Nu met den zomer ook het strandleven een einde nam, hebben we dezen beiden exploitanten, J. van Poelje en C. Bos, eens gevraagd of het inrichten van die pos ten werkelijk noodig is en of zij nut afwer pen. Het eenparige oordeel luidde absoluut noodzakelijk. Van de reddingslijn was door Ven Poelje gelukkig slechts éénmaal gebruik gemaakt moeten worden, en wel met het re sultaat dat in Augustus een Oostenrijker, zijn naam is onbekend gebleven, door hem van een wissen dood gered is kunnen worden. Wel is waar werd daarbij 60 M. lijn ver speeld, doch de man was behouden en dat is hoofdzaak. Zeer veel verwondingsgevallen, soms vier per dag, veroorzaakt door glas scherven, schelpen en steenpunten zyn ech ter door beide beheerders behandeld in de vijf maanden die gingen. Voor hun belange- looze hulp aan hun medeschepselen mogen we hun van deze plaats dan ook w~l warmen dank betuigen, waarbij we er echter nog maals op wijzen het zand toch vooral niet te verontreinigen door glas en steenen, die, eenmaal bedolven, hoogst gevaarlijke en ver raderlijke voorwerpen worden. Uit vorenstaande moge blijken, dat deze schikking van de V. R. B. inderdaad een daad van wijs beleid is, waarvoor wij alles zins erkentelijk moeten zijn. Indien de geld middelen het toelaten kan wellicht het vol gend jaar een volledige verbandkast ter be schikking worden gesteld, zoodat deze prach tige posten, terecht aangeduid met een vlag in Vlissingsche kleuren, dragende de initia len V(oor) R(edding) B(erekend), dan nog beter ingericht zullen wezen. Doch ook de mooie beginseen der brigade hangen helaas ten nauwste samen met „Pecunia". En voor haar, zóó met het water vertrouwd, moet het zeker onprettig zijn, als ze aan dit element het adjectief „laag" moet verbinden. Ten slotte vermelden we nog, dat het im mer diligente bestuur, het zuurstof-apparaat, wat gedurende den zomer aanwezig was aan het badstrand onder toezicht van den heer Van Krieken, op heden (Maandag) laat overbrengen naar de Keersluisbrug, alwaar het onder de hoede komt van de sluiswach ters. Motorveerboot „Koningin Wilhelmina". Wegens periodiek onderhoud wordt de mo torveerboot „Koningin Wilhelmina" op 1 Oc tober a.s. tot nadere aankondiging uit de vaait genomen. In onze Tydinghal. Bij de herfst-manoeuvres was onze foto graaf ook present en hij maakte verschillen de mooie kiekjes, o.a. van het oogenbik dat Frinses Juliana het commandobureau ^ei- eerste divisie verlaat, waar kolonel De Goeie afscheid neemt van de Prinses. Van de opening der nieuwe zeehaven te Dordrecht door H. M. de Koningin kan men eenige schitterende foto's bewonderen. H. M. inspecteert de eerewacht. Door het overhalen van den handle opent H. M. de nieuwe zee haven. Wij etaleeren het portret van mevr de wed. P. Way, geb. Vleesch te Leeuwarden, die Zaterdag haar lOlen jaardag heeft gevierd. Het eerste postvliegtuig naar Indië in dit jaar is Vrijdag vertrokken. De onthulling van het Ot- en Sien-monu- ment, gewijd aan de nagedachtenis van Jan Ligthart, werd door Prinses Juliana verricht. Wij geven een foto van het monument. Een operazanger. Onze vroegere stadgenoot, de heer Frans Depaep, die onlangs aan het conservatorium te Gent met algemeene stemmen een eersten prijs voor zang heeft behaald, is thans ver bonden aan de Ned. Opera te Gent. Federatie Zeeland Vrijz.-Dem. Bond. Gisteren hield de Federatie Zeeland van den Vrijz.-Dem. Bond een algemeene verga dering in de Nieuwe Doelen te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer D. N. van Gelderen, die in zijn openingswoord herin nerde aan het 50-jarig jubileum van mr. J. Adriaanse op 7 April jl. en de hoop uitsprak, dat de jaren, die den heer Adriaanse nog ge geven zijn, voor hem, zijn gezin en de vrijz.- dem. politiek gelukkig en vruchtbaar mogen zijn. Spreker behandelde vervolgens de radio kwestie en zeide, dat de door de regeering getroffen verdeeling der zenduren, zoowel als de censuur op hetgeen er uitgezonden wordt, wel geen der aanwezigen zal bevredigen, in tegendeel zal bij velen een gerechtvaardigd misnoegen zijn ontstaan. Het van hooger hand verdeelen van het geheel der bevolking in politieke en godsdienstige onderdeden is een ernstige misslag. Het Nederlandsche volk vormt een geheel, is geen federatie van on- derdeelen, ieder met zijn eigen wenschen en verlangen.:. Gaat men dit laatste om tijdelijk gewin van hooger hand propageeren, dan legt men den grondslag voor een uiteenvallen der natie, dan strooit men een splijtzwam uit, die slechts tot vernietiging van het nationaal bestaan kan voeren. De wijze, waarop de censuur op het uit te zenden woord wordt uitgeoefend, kan spreker niet stilzwijgend voorbij gaan. Deze is in lijnrechte tegen spraak met de vrijheidsidee, waarvoor onze voorvaderen goed en bloed offerden, en waar voor het overgroote üe'el van het tegenwoor dige Nederlandsche volk nog pal zal blijken te staan. De regeering is opnieuw gekomen met een plan tot uitbreiding der vloot, welk plan zware financieele lasten met zich brengt, terwijl juist in de laatste troonrede de mi nister van financiën blijk geeft een minder gunstig inzicht in de toekomst onzer geld middelen te hebben en tot zeer groote zuinig heid maant. Daarenboven zien de vrijz.-dem, in deze plannen het tegenovergestelde van hun ideaal„nationale ontwapening". De voorstanders der vlootwet halen het spook van het communistisch gevaar naar voren. Inderdaad lijkt dit gevaar spreker dreigend en ernstig. Doch denkt men dit gevaar te keeren met de voorgestelde vlootuitbreiding vraagt de heer Van Geldexen. Spreker meent niet te behoeven te herhalen, dat ontevre denheid niet met geweren en kanonnen uit de wereld wordt geholpen. De te duchten uitbarstingen der ontevredenheid, kunnen met deze middelen wel tijdelijk onderdrukt v/orden, de drang der bevolking naar sociale rechtvaardigheid wordt er niet door uitge roeid. Is het nog noodig, aldus spreker, te herhalen dat de vrijz.-dem. met de nationale ontwapenings-idee niet van plan zijn de be volking te berooven van elk instrument dat haar in de eerste plaats moet verdedigen bij binnenlandsche onlusten Moet verdedigen bij pogingen zich onrechtmatig de macht toe te eigenen, onverschillig of deze pogingen uit gaan van communisten of fascisten. Is het nog noodig te zeggen dat de vrijz.-dem. niet wenschen een leger en vloot ingericht met als roeping een oorlogstaal:, doeh dat zij willen zoowel te water als te land een keurkorps, werkelijk in staat de rustige bevolking te be veiligen tegen onrustige en ongure elemen ten Blijkbaar wel. Welnu, laten wij zulks dan herhalen tot in den treure. Hierna stond spreker stil bij het feit, dat de aftredende secretaris, de heer M. Maas, zich niet meer herkiesbaar stelde en bracht spreker hem groeten dank voor wat hij se dert zijn benoeming op 23 Juli 1922 voor de federatie en voor de partij in het algemeen heeft gedaan en voor de hulp, die spreker bij het waarnemen van het voorzitterschap van hem heeft gehad. Bij de ingekomen stukken was het rapport der Statenfractie over haar arbeid geduren de de laatste 4 jaar. Dit stuk gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie en wel betreffen de het feit, dat in de vergadering van 13 Maart jl. 3 leden der fractie stemden voor de verhooging der subsidie in de oprichtings kosten van de R. Kath. Landbouwschool te Hulst van 25 op 50 terwijl het vierde lid zich juist voor de stemming verwijderde. Verschillende aanwezigen leverden critiek op de houding der drie eerstbedoelde leden, die met hun stem den doorslag gaven voor het aannemen van dit voorstel. Men was van meening, dat, waar sedert 1921 het ka rakter der school nog duidelijker naar voren is gekomen, een verhooging der subsidie had moeten worden voorkomen. Ook het heen gaan van het vierde lid, die meende niet te moeten tegenstemmen, werd afgekeurd. De meerderheid der fractie verdedigde haar standpunt op grond van het feit, dat men hier te doen had met een verhooging van een reeds toegekend subsidie, een tweede lid wees er op, dat toch ook de rijkslandbouw school te Goes 50 kreeg en het derde lid zeide o.a., dat men hier te doen had met een politiek relletje, speciaal ook van de zijde der ehr.-hist. Het lid der fractie, dat heen was gegaan, voelde nu ook, dat het beter was ge weest tegen te hebben gestemd. Hij wa» voor namelijk tegen het voorstel, omdat hij vrees de een precedent te scheppen en ook andere inrichtingen van onderwijs om verhooging zouden komen. Naar aanleiding van deze besprekingen werd later bij de behandeling van punten, die men op den beschrijvingsbrief van de bonds vergadering wenscht geplaatst te zien, beslo ten voor te stellen dat die vergadering het hoofdbestuur opdraagt een commissie te be noemen, die een rapport samenstelt over de houding der vrijz.-dem. aan te nemen tegen over subsidie voor sectarische vereenigingen en scholen. Tot secretaris der federatie werd met alge meene stemmen gekozen de heer C. A. Min derhout te Middelburg en besloten aan den heer Maas een schrijven van dank te richten voor alles wat hij voor de federatie als se- cre+aris heeft gedaan. Naar aanleiding van een schreven van het dagelij ksch bestuur van den bond inzake een vergadering tegen de plannen tot uitbreiding van de vloot, werd besloten dat de afdeeling Middelburg deze vergadering zal uitschrijven op Vrijdag 10 October, des avonds te kwart over acht in het Schuttershof te Middelburg en dat als sprekers zullen optreden de heeren mr. P. J. Oud en A. M. Joekes, leden van de Tweede Kamer. Tot candidaat voor Zeeland voor het hoofdbestuur in plaats van den heer Van Gelderen, die niet herkiesbaar is, werd ge steld de heer mr. J. Adriaansen. Besloten werd na eenige discussie om voor do verkiezing voor de Prov. Staten in alle kieskringen met een gelijkluidende lijst uit te komen. Tot 15 November hebben de afdee- lingen gelegenheid voorloopige candidaten te stellen. Abdij-Concert. Vallende blaadjes. Een geelbruin tapijt dekt den grond onder het statig oprijzend, in herfsttinten prijkend geboomt' in Middel- burg's stemmige Abdij. Beelden van vergan kelijkheid. Symbolen van dood en leven. Mors et Vita. Deze gedachten waren ook neergelegd in het program wat het Middelburgsch Muziek korps Zondag j.l. van 12—1 uur, onder leiding van den heer Joh. H. Caro, ten gehoore bracht. Alzoo paarden zich herfstklanken aan herfstkleuren tot een lyrischen treurzang in Grieg's elegische melodieën „Herzwunden" en „Letzter Frühling." Ook „Judex" uit het oratorium „Mors et Vita" van Gounod sprak deze tale. Werd dit nummer dynamisch wel verzorgd, in den tweeden satz van „Herz wunden" muntte het groote koper uit door een mooien, vollen, ronden klank. Gaf „Berceuse de Jocelyn" van Godard ge legenheid aan euphonium en clarinet om hun solistische eigenschappen ten toon te sprei den, mochten we den solo-clarinettist in To- selli's „Serenata" hoogelijkst waardeeren en bleek de pistonist in „Siziliëtta" (een her derslied, geblazen op een gestopt instrument) van F. von Blon, volkomen met zijn speeltuig vertrouwd, aan de zeer verdiehstelijke uitvoe ring van deze werken hebben toch alle execu tanten het hunne bijgedragen, de onzuiver heid der saxophones in de inleiding der Se renata daargelaten. Deze muziek, die vrijwel gemeen goed is geworden, wordt steeds zeer gaarne gehoord en vindt immer een gunstig onthaal. Enu ook gisteren maakte ze fureur bij de vele toehoorders. Dat op veelzijdig verlangen o.a. ook de „Huldigingsmarsch" van Joh. H. Caro is ge blazen, ligt voor de hand. 't Is een knappe compositie, die wel is waar veel van de muzi kanten vraagt ze duurt 10 minuten doch frappeert door melodieusheid en plecht statig rhythme. De inzet met fanfares door klein koper en het besluiten met het „Wil helmus" oude toonzetting imponeeren, even als de fraaie baspassages. Dat deze zeer goed tot hun recht kwamen, behoeft geen betoog, gezien de uitstekende bezetting in het korps. Met een koraal werd begonnen en een ko raal legde den sluitsteen. En met den psalm dichter zeggen we „Hoe zalig is het volk, dat naar uw klanken hoort." En naast het dank lied den Opperbouwmeester in breede accoor- den gebracht, past ons een woord van dank aan directeur en muzikanten voor deze wij dingsure. O. Chr. Besturenbonden in Zeeland. Zaterdagmiddag had in het Militair Tehuis te Middelburg de jaarlij ksche vergadering plaats van de Chr. Besturenbonden in Zee land met bestuursleden van het Chr. Nat. Vakverbond, waarbij alle Besturenbonden vertegenwoordigd waren. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den heer D. de Ridder uit Amsterdam, die den groei der Chr. vak beweging besprak en wees op de moeilijkhe den om in Zeeland de Christ.-sociale begin selen ingang te doen vinden. Spreker bracht hulde aan den ijver en de trouw der vrienden in Zeeland, en constateerde toch ondanks alle moeilijkheden verheugenden groei ook in het afgeloopen jaar. De Chr. vakbeweging in deze provincie ging in 1929 met 178 leden vooruit. De heer J. Hofman uit Amsterdam hield een inleiding over „Onze tyd en onze taak" en wees er op, dat de Chr. vakbeweging on danks den heftigen tegenstand, in ons land burgerrecht heeft verkregen, zoodat men nu spreekt van de drie groote vakcentrales, ni het N.V.V., de R.Kath. en het C.N.V. De zgn. neutraliteit in de vakbeweging heeft afge daan dit blijkt wel hieruit dat de neutrale vakcentrale maar 37.000 leden telt, w.o slechts 3600 handarbeiders, terwijl de anar chistische vakbeweging is verdeeld en niet meer meetelt. Spreker wees op het breede terrein dat nog voor de Chr. vakbeweging te bearbeiden ligt de 80.000 leden van nu moeten verdubbeld worden en spreker wekte op hiervoor in de komende Novembermaand, welke voor inten sieve propaganda is bestemd, alle krachten in te spannen. Door den heer De Ridder werd hierna een toelichting gegeven op punt 5 der agenda „De propaganda voor de door de verzekerden :elf beheerde ziekenfondsen". Spreker gaf een historisch overzicht van het ontstaan van ziekenfondsen, welke hoofdzakelijk wa ren winstobjecten voor dokters en apothe kers. Ook in onzen tijd is dit nog wel hefc geval, ofschoon hierin verandering komt door de actie der vakorganisaties. Spreker wees er op, dat de Besturenbonden moeten zorgen, mede in verband met de uitbreiding van de wettelijke ziekenverzorging, meer me dezeggenschap te krijgen in het beheer dezer fondsen. Door enkele aanwezigen werd er op gewe zen dat in Goes en op Walcheren het zieken fondswezen goed geregeld is en van veel nut mag geacht worden ook voor de arbeidende bevolking. Na nog eenige huishoudelijke bespreking werd de vergadering door den heer Hofman met dankzegging gesloten. Collecte voor Volksonderwijs. De Zaterdag te Middelburg gehouden col lecte en bloempjesverkoop voor Volksonder wijs heeft 275 opgebracht. BRESKENS. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Met den voorzitter en den secre taris zijn alle leden aanwezig. (Eén vacature). De geloofsbrief van het nieuwbenoemde lid, den heer L. Lijk, wordt door de heeren Carels en Notebaart onderzocht en in orde bevonden, waarna de raad tot toelating van den heer Lijk besloot. Genoemde heer legde vervol gens in handen van iden voorzitter de bij dé wet vereischte eeden af. Ingekomen zijn een mededeeling van H. M. de Koningin, dank zeggende voor de ontvan gen gelukwenschen ter gelegenheid van haar 50sten jaardag besluiten van Gedep. Sta ten, houdende goedkeuring van raadsbeslui ten, betrekking hebbende op het in eigendom afstaan van een stukje grond aan den heer, Keijmel en op een overeenkomst met mej. Fenijn. De heer dr. Sommer te Groede vraagt met ingang van 1 October a.s. ontslag als genees heer, belast met de kostelooze vaccinatiën, alsmede met de te doene lijkschouwingen, een en ander in verband met de vestiging te Breskens van den arts, dr. Broodman. Hij betuigt den raad zijn dank voor de door hem verleende medewerking tijdens de diphtherie- epidemie in 1928. Op voorstel van den voor zitter werd met algemeene stemmen besloten dr. Sommer met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag te verleenen en hem dank te brengen voor de genoemde diphtheriebestrij- ding. De voorzitter stelt vervolgens voor na af loop der vergadering met dr. Broodman te bespreken de wijze, waarop in den vervolge de armenpraktijk, de kostelooze vaccinatiën en de lijkschouwingen geregeld zouden kun nen worden. Het ligt niet in de bedoeling direct tot een benoeming over te gaan, daar vrij spoedig toch weer een vergadering ge houden zal moeten worden. Nog was ingekomen een verzoek van de Vereeniging van Radio-bezitters te Breskens om maatregelen te treffen teneinde de radio storingen t©t een minimum beperkt te krij gen. Namens Burg. en Weth. stelt de voorzitter voor, het adres voor advies naar het college terug te zenden. De heer Carels wijst op de gemeente Ter Neuzen, doch vindt het een teere kwestie, daar eenerzijds er veel voor te zeggen valt, dat de storingen verdwijnen, terwijl ander zijds men het toch de bedrijven niet moeilik maken mag. «[et voorstel van Burg. en Weth. om hun een crediet van 50 te geven voor het plan ten van tulpen en sneeuwklokjes op hefc plantsoen aan het Spuiplein werd goedge keurd. Besloten werd, zulks op voorstel van Burg. en Weth., 100 te voueeren voor opname van Breskens in de uit te geven Zeeland-folder. De heer Notebaart vroeg eenige inlichtin gen. Volgens hem ligt het meer op den weg der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die jaarlijks een subsidie van 500 ontvangt, voor reclame te zorgen. Hoewel het zeer ;e- ker op den weg der vereeniging ligt, die echter vermoedelijk het volgende jaar voor heel groote uitgaven komt te staan en zij dan toch weer by de gemeentekas zou moeten aankloppen, zoodat het resultaat hetzelfde blijft, werd besloten deze reclame voor ge- meenterekening op te doen nemen. Opnieuw werd vastgesteld de verordening op de personeele belasting. De heer Carels vraagt bij dit punt, waaroni deze stukken niet bij de raadsleden gecircu leerd hebben, zooals in een der vorige verga deringen besloten was. De voorzitter geeffc

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1