500 300 100 25 EDER GRATIS VRIJDAG ERSTE BLAD QRWERPEN IICHT JLIJNEN VLISSINGEN No.227 68e Jaargang 1930 Igave: Firma F. VAN DE VELDE jr., Walstraat 53-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66237 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Zebra's Kreymborg Stads- en Provincienieu ws ncert, trio. 9.00 C. v. en hare sociale pro- ïcert. 10.00 Persbe- oncert. 11.00 Vara. iur 1071 M.) Ned. ramma. 8.009.15 12.00 Halfuurtje in dagen. 12.01—1.30 )0 Gramofoonplaten. ,ugt S.J.Op bezoek: Marijke en Jannéke itgezang en vroolijke 10 Gramofoonplaten. 7.15—7.45 Huib is. 7.458.00 Gramo- oncert, orkest, cello. .1.20—12.00 Gramo- 10.35 Morgenwijding, rt, piano, cello. 12.50 mofoonplaten. 2.50 4.05 Concert voor ert. 5.35 Kinderuur- euwsberichten. 7.00 5 Lezing. 8.05 Con- Ridgeway Parade". 10.15 Lezing. 10.30 .20 Concert, orkest, ;ziek. .725 M. 12.50—2.20 rkestconcert en soli, ia", opera van P. .sten. 10.20 Concert, - 7.257.50 Gramo- kestconcert. 10.35 >nplaten. 1.252.50 n. 5.506.50 Gramo- tal allerlei, solisten, )t 12.20 Dansmuziek. - 12.20—2.20 Orkest- :oncert en zang, 5.00 1510.50 „Elverboj". 11.10—12.50 Dans- 20 Dansmuziek. 6.55 ïrt. —7.20 Lezingen. 7.20 10.2012.20 Lezin- onplaten. 1.152.20 nofoonplaten. 2.50 Concert. 5.508.20 :ert, daarna berich- Politie te Vlissingen evonden is gedepo- rpe Lips) en huis- en te bekomen zijn in portefeuille bij 7 handschoen bij 3gebreid kinder- iuisstraat 76 zilve- bij Nagtegaal, Ro- zaad bij Brinkftaus, kinderarmband bij 9 zeemlederen da- Belzen, Kalkhok bij Houmes, Noord- j Geldof, Schotsen- ïmes, Leliënlaan 10; ing Antwerpen) bij boven; gouden kin- Koudekerksche weg iet inhoud bij Com- at 82 rijwielbelas- eune, Winkelman- andschoen bij Gra- L Kath. kerkboekje melkbussleutel bij roche met R. Kath. Nieuwstraat 57 en hoolmeester, Helle- 769.2 te Akureyri. 742.4 te Andaenes. >nd van 26 Septem- ïemende Zuid-Wes- re wind. Half- tot nlijk enkele regen- Rott. v. Australië pt. v. Aiexandrië v. Pernambuco ept. 7 u. te Rotter- cht Sept. van Sabang Sept.' v.* Port Said ïpt. te East London van Port Said van Bilbao Rott. v. Tampico 23 Sept. v. Genua :pt. te Madras ipt. te Penang t. van Santos to's, Fietsen 'gen. >er uur 7.19 7.17 7.15 7.13 4.29 16.43 5.10 17.28 5.58 18.14 6.43 19.08 VLISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ge landan bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener olis, zijn GRATIS verze- :rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE DAOBLADFERS" It nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 October .j:". Zittingen van den herkepringsraad. De minister van defensie heeft aan de bur- meesters een circulaire gezonden, waarin ordt medegedeeld, dat in November en De- mber a.s. in eenige gemeenten door den rkeuringsraad voor den dienstplicht zitting ordt gehouden. De voorzitter van den herkeuringsraad kan an voor den dienstplicht ingeschreven per- onen, die nog niet bij de land- en zeemacht \jn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ïgelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in rerkelijken dienst zijn geweest, de gelegen- ieid geven om bij genoemden raad een on- erzoek naar hun geschiktheid voor den lienstplicht te ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den ainister van defensie worden tot dat onder- oek niet toegelaten zij, die bestemd zijn oor buitengewoon dienstplichtige of als zoo- lanig zijn ingelijfd in 1930 tijdelijk onge- chikt voor den dienst" worden verklaard als rijwilliger behooren tot de landmacht uit- ;ezonderd den vrijwilligen landstorm tot zeemacht of tot de overzeesche weer- aacht. De aanvragen moeten zoo spoedig mogelijk lorden gezonden aan den voorzitter van den lerkeuringsraad, gebouw van het departe- nent van defensie te 's Gravenhage. Indische weldadigheidszegels. Op een nader te bepalen datum in Deeem- «r 1930 zullen in Nederlandsch-Indië gedu- ende één maand worden uitgegeven en ook i!er te lande aan de philatelistenloketten erkrijgbaar worden gesteld weldadigheids- fgels, waarvan de extra-opbrengst ten bate omt van de stichting Jeugdzorg te Buiten- org, welke stichting zich ten doel stelt kin eren van den baby leef tijd af tot hun zeven jaar te verzorgen en op te voeden en te- ïs in haar huishoudschool en inrichting oor Maatschappelijk Werk aan meisjes van He landaarden een nuttige opleiding te ge in. De zegels worden naar in Indië vervaar digde ontwerpen in koperdiepdruk (rotogra vure) uitgevoerd door de firma Joh. Ensche- en Zonen te Haarlem, in het formaat 40 24 mM. Zij zullen verschijnen in 4 typen, elk in 2 leuren, te weten2 cent, frankeerwaarde, 3 ent verkoopprijs, middenveld Sepia, omlijs- ing paars5 cent, 7|/2 cent, Sepia, groen 2'/2 cent, 15 cent, Sepia, rood15 cent, 20 ent, Sepia, blauw. Iet rapport van de Staatscommïssïe-Rutgers Aan het Haagsche Correspondentiebureau frordt gemeld 7n een der dagbladen werd dezer dagen aangekondigd, dat het eerlang te verschijnen opport van de in 1926 ingestelde staats- tommissie-Rutgers betreffende het lager on derwijs geen belangrijke besparing zou bren- &en, daar deze slechts te verkrijgen zou zijn vergrooting van de klassen, welke afge beden was, nu de leerlingenschaal van 1923 - bij de wet van 30 Juni 1924 versoberd ee&igen tijd geleden weer in werking getre- an was. Naar aanleiding hiervan wordt er op ge- 5e2en, dat de wet van 30 Juni 1924 een bepa- bevatte, waardoor zij automatisch op 1 Januari 1930 verviel. De vóór de wet van 1924 Beidende leerlingenschaal was derhalve, in gevolge laaht.TRU3smde wet. voorbestemd 1 Januari 1930 te h:rL ,.n. Minister V/aszluk had om technische redenen dien datum eeni ge maanden vervroegd1. Indien deze herleving een beletsel vormde tegen bepaalde besparingsvoorstellen der commissie, dan hadden die voorstellen, om levensvatbaar te zijn, dus geruimen tijd vóór 1 Januari 1930 moeten zijn ingediend. Op grond hiervan wordt aan het voormelde bericht geen groote beteekenis gehecht. Tot zoover de mededeeling aan het Corres pondentiebureau De „Tijd", welk blad bedoeld bericht heeft gepubliceerd, teekent hierbij aan, dat de in dit officieele commpniqué gegeven voorstel ling alleen formeel juist is. De regeering stond volkomen vrij, om voor den „automatischen" vervaldatum van 1 Ja nuari 1930 bij de Staten-Generaal een wets ontwerp in te dienen waarbij of de wet van 30 Juni 1924 verlengd, of ter vervanging van die wet een andere leerlingschaal werd inge voerd. Welbewust heeft het kabinetde Geer dit niet gewild. Hiermede was voor de staats commissie, die misschien aan een andere minder dure leerlingenschaal de voorkeur zou kunnen geven, de mogelijkheid om tot ver mindering van de rijksuitgaven voor het la ger onderwijs te adviseeren, bepaald afge sneden. De opening van de zeehaven te Dordrecht. Ter gelegenheid van de opening van de zeehaven te Dordrecht, had gisteren in het gebouw „Kunstmin" een galadiner plaats, waaraan ongeveer 250 gasten aanzaten, o.w. Prins Hendrik. Verder noemen wij o.a. de minister van waterstaat, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, de heer G. A. Waller, directeur der stoomvaart-maatschap pij „Zeeland" en verschillende buitenlandsche De burgemeester van. Dordrecht bracht een dronk uit op H. M. de Koningin, op de leden van het Koninklijk Huis en op de hoofden van alle Staten, waarvan afgevaardigden aanwezig waren. Ook bracht spreker een woord van dank aan Z.K.H. Prins Hendrik, aan minister mr. P. J. Reymer, aan jhr. dr. H. A. van Karnebeek en aan de gasten uic Frankrijk, Zwitserland, Duitschland en Enge land. Minister Reymer bood namens de regeering de beste wenschen voor de zeehaven van Dordrecht aan. Hij gaf de verzekering, dat de regeering van plan is alles wat in de betref fende wet is neergelegd ten uitvoer te bren gen. De begrooting van Waterstaat, die inge diend zal worden, zal daarvan het bewijs le veren. Spreker eindigde met een woord van hulde voor de activiteit van het gemeente bestuur. Verder spraken nog wethouder Dicke, dr. Fuchs ober-regierungs-prasident van de pro vincie Rijnland, mede namens de stad Dus- seldorf en de Duitsche gasten, wethouder Van Huiden, de regierungsrat van het kanton Ba sel, mr. Pary uit Londen, de voorzitter der Kamer van Koophandel uit Strazburg, de heer E. Heldring, voorzitter der Kamer van Koophandel voor Amsterdam, de heer H. Stulemeijer, burgemeester van Schiedam, de heer Van der Lugt, namens de Kamer van Koophandel te Rotterdam. Deze zeide, dat de Kamer van Koophandel te Rotterdam diep respect had voor het werk dat met zoo'n geestdrift hier tot stand is gekomen. Handel, nijverheid en scheepvaart ontwikkelden zich daar, waar economisch gunstige voorwaarden worden gevonden. Door de resultaten van het streven cn den arbeid van Dordrecht en door den verbeterden vaar weg, benevens door den aanleg dezer modern geoutilleerde haven zijn perspectieven ge opend, die de hier reeds aanwezige ontwik kelingsmogelijkheden krachtig kunnen bevor deren. Verbetering van verkeerswegen naar een haven zal haar altijd ook nader binnen de werkingsfeer van andere havens brengen zeker doet zich het geval voor met de nieu we Dordsche haven en Rotterdam. Beide in hetzelfde zeehavengebied tusschen Hoek van Holland en Dordrecht gelegen. Nederlandsche Spoorwegen. Op 7 October a.s. wordt tusschen de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen en den Personeelraad een bespreking gehouden, waar naast het voornemen om de wijziging van het R.D.V. een jaar uit te stellen, zullen worden besproken de aanstelling van arbeiders bij den dienst van het vervoer, de benoembaar- heidsvoorwaarden van het technisch- en technisch-administratief personeel bij den dienst van weg en werken. In verband met het feit, dat in overleg tusschen de besturen van het Verbond van Nederlandsche werkgevers en der vakcentra- len in verschillende bedrijven veiligheids commissies zullen worden 'ngesteld, heeft ook de directie der Nederlandsche Spoorwe gen zich bereid verklaard aan de vorming van een dergelijke commissie te willen mede werken. In deze commissie heeft thans de directie aangewezen de heeren ir. W. Hupkes, chef van den dienst van materieel en werkplaat sen en dr. Ch. F. P. Bodemeyer, chef van per- soneelzaken,-terwijl de Personeelraad daarin benoemde de heeren G. Joustra en J. Eykel- boom. De toenemende werkloosheid te Rotterdam. Het plotseling ontslag bij Wilton heeft in eens een fel licht doen vallen schrijft het „Rotterdamsch Nieuwsblad" op wat in den komenden winter staat te wachten, en ver- eischt bijzondere maatregelen. Was in 1929 de bedrijvigheid in de Rotter- damsche metaalbedrijven nog bevredigend, zoodat om dezen tijd slechts 333 metaalar beiders als werkloos stonden ingeschreven bij de Rotterdamsche arbeidsbeurs, jl. Zater dag was dit cijfer 1631, waarbij dus nog moe ten worden geteld de Rotterdammers, die door het ontslag bij Wilton zijn getroffen, een 400 vermoedelijk, daar deze pas a.s. Zaterdag op de lijst komen. De rest der ontslagenen woont te Schiedam of elders. Doch niet alleen bij Wilton is het zoo slap, dat het aantal te werk gestelden is terugge- loopen van plus minus 6000 tot 2750, voor welke dan nog niet eens geregeld arbeid is, zoodat een deel om beurten werkt, doch ook. aan werven als „Burgerhout" en „Piet Sm:t" ontslaat men vele arbeidskrachten. Enkel de Droogdok-maatschappij schijnt voorloopig nog van genoeg werk voorzien om zoo ingrij pende maatregelen nog te kunnen uitstellen. En het ergst is, dat er geen teekenen zijn, die op spoedige verandering wijzen, nu de economische wereldcrisis ook de financieeie krachten der scheepvaartondernemingen op steeds zwaarder proef stelt. Dit is ook oor zaak, dat uit alle hoeken van ons land be richt komt over massa ontslagen in de me taalindustrie. Ook met de bouwvakken ziet het er voor den komenden winter slecht uit. Ook deze lijden reeds heel den zomer onder toenemen de werkloosheid, en waren er verleden jaar in September 657 werklooze bouwvakarbeiders hier ingeschreven, thans zijn het er reeds 1576, terwijl uiteraard de groote slapte om streeks Nieuwjaar nog moet komen. Dezer dagen loopt de bouw van „de Bijenkorf" af. het gebouw van de Margarine Unie zal om streeks Nieuwjaar gereed zijn, en ook het torenhuis van het G.E.B. vordert in den laatsten tijd snel. Wel loopen nog de sluis bouw aan den Westzeedijk, de kaaimuurbouw aan de Merwedehaven, de bouw van de nieu we electrische centrale, die van de nieuwe rijksseruminrichting, wat kerk- en scholen bouw in Rotterdam-Zuid, en dan worden de zer dagen weer 400 Vreewijk-woningen aan besteed en moeten aan het Noordplein 82 panden snel worden opgetrokken. Maar daar het in de particuliere bouwerij zeer stil is bij gebrek aan bouwgrond, doch ook wel door crisisoorzaken, zal vrijwel alle werk in de naaste toekomst van overheidswege moeten worden verschaft, en het is dus goed als in deze richting snel maatregelen worden ge nomen. Een propaganda voor klinkerbestrating. Teneinde de toepassing van klinkers voor onze nationale wegen te bevorderen, maar vooral ook om het publiek duidelijk te maken welke groote voordeelen klinkerbestrating voor Nederland biedt, heeft een 50-tal steen fabrikanten besloten gezamenlijk een groote collectieve propaganda te voeren voor klin kerwegen. De klinkerindustrie is een indu strie van groote nationale beteekenis. Niet minder dan 25.000 arbeiders vinden in de Nederlandsche steenfabrieken een bron van bestaan. De te voeren campagne is de eerste grootsch opgezette collecieve campagne in Nederland. De nieuwe uniform van de post. De post heeft een nieuwe uitmonstering gekregen, waarover zij echter niet overal even voldaan schijnt. Zoo schrijft men uit Zwolle aan het „Orgaan" van den C.B.P.T.T.: De kwaliteit van de stof van de nieuwe uniform is ons erg tegengevallen. Zij is vrij wel gelijk aan die van de oude. Men schijnt in Den Haag maar slecht op de hoogte te zijn, van wat of nu eigenlijk laken is. Reeds nu valt te voorspellen, dat de draagtijd te lang is genomen. Met de verstrekking van de nieuwe uniform is het echter nog treuriger gesteld. Het lijkt wel een bonte kermis. De eene besteller krijgt een nieuwe jas, maar loopt in zijn oude pantalon rond en heeft nog oud model pet als hoofddeksel. Een an dere besteller loopt met alleen een nieuwe pet. Weer een ander heeft alleen een nieuwe jas en pet ontvangen. De burgerij vraagt dan ookvan welk militair wapen bent u eigen lijk Waar moet dat heen Als straks de jas totaal is versleten, krijgt men een nieuwe pet Ziet II wel hoe de eene soort van zebra van de andere verschilt 1 Maar hoe ook hun prachtige huidteekening onderling geheel anders is, elke zebra op zichzelf is toch een bijzonder fraai dier. Zoo zijn ook de nieuwe Kreyunborg-jassen, hoe ook verschillend van kleur en dessin en van velerlei model, toch in één ding overeenkomend: Ze zijn allemaal gemaakt volgens den eigen stijl en het fijne naaldwerk der Kreymborg - coupe. Dat maakt elke Kreymborg- jas tot iets bijzonders. MIDDELBURG VLISSINGEN LANGE DELFT WALSTRAAT of broek. Het behoeft geen betoog, dat de combinatie foeileelijk is. Het lijkt wel alsof alles van de „armenkamer" gaat in plaats van het rijkskleedingbureau. Tot overmaat van ramp denkt de burgerij ook nog, dat wij die nieuwe plunje voor niets krijgen, terwijl in werkelijkheid het zóó is, dat wij voor die ongelijke combinatie nog 2 per jaar meer moet betalen. Wij vragen dan ookIs een meerdere uniformiteit in de verstrekking niet moge lijk Waarom geeft het rijkskleedingbureau niet een geheel nieuwe uniform, zoodat wij als het ware met een schoone lei kunnen beginnen VLISSINGEN, 26 SEPTEMBER. Sluiting der ^aden en van het strandstoelenterrein. Burg. en Weth. hebben de sluiting der ba den en van het strandstoelenterrein aan de badplaats bepaald op Zaterdag 27 September. Declamatie-avond C.K.W.O. Gisterenavond trad voor een bijna geheel volle zaal voor de tweede maal de heer J. van Elsacker voor bovengenoemde vereeniging als declamator op, met hetzelfde programma van den vorigen avond. Alleen werd nog aan het eind voorgedragen „Het eeuwige lied" van Adama van Scheltema. Ook dezen keer voldeed het programma uitnemend en mocht de heer Van Elsacker dankbaar applaus oogsten. Vermelden wij nog het stemmige décor van het tooneel, doch te betreuren was dat bij de heerschende aandachtige stilte bij het voordragen der ernstige stukjes het kra ken der stoelen zeer hinderlijk was. De Ned, Arbeiderssportbond. In de kleine zaal van het Concertgebouw had gisterenavond een openbare vergadering plaats met het doel te geraken tot het op richten vaneen arbeiderssportbond te Vlis singen. D,e heer Rorije opende deze vergadering en sprak er allereerst zijn groote voldoening over uit, dat de opkomst zoo bevredigend "s en dat ook de dames door haar talrijke aan wezigheid blijk gaven van haar medewerking voor het beoogde doel. Reeds maanden terug werd hier het verlangen uitgesproken om tot de oprichting van een arbeiderssport bond te komen en daarom zeide spreker is hedenavond de heer S. Broekman, secretaris N.A.S.B. zoo welwillend geweest om hier te komen spreken en het doel en werken nader uiteen te zetten. Hierna verkreeg de heer Broekman het woord en wijst er allereerst op, dat nu na een bestaan van nog geen 4 jaren, de N.A.S.B. in de rijen van andere sportbonden reeds een belangrijke plaats had weten in te nemen, Spr. hoopte, dat ook in dit gedeelte van het; land de noodige vriendinnen en vrienden ge vonden worden voor* de oprichting van een afdeeling. Het deed spreker een bijzonder: genoegen het vrouwelijke element hier zoo ruim vertegenwoordigd te zien, want spreke? is er van overtuigd, dat door haar belangd stelling de rest vanzelf wel zal komen. Spr, voert ons dan terug in de historie en de ge schiedenis van de sport, hoe de maatschap pelijke verhoudingen, de sport en de beoefe- ning daarvan onvoorwaardelijk met elkaar in verband staan, hoe de sport, de lichaams oefening, de sportcultuur, eeuwen oud is, Door natuurlijke studie is de sport gekomen, de prikkel tot sport zit als een prikkeling in den mensch. Hij haalde het voorbeeld aan van een kind, dat in de wieg ligt, hoe dit kind reeds uitdrukking geeft, door met de beentjes te trappelen, of hoe een kleine jon gen, wanneer hij achter iemand loopt, tracht de grcTote stappen van dezen te maken. Dat reeds is de onbewuste uiting van de sport. Spreker schetst dan de de tijden van ae oude Olympische spelen, hoe de oude Grieken de sport toepasten, hoewel niet met het doel dat wij voorstaan, doch om goede krachten te kweeken voor soldaten, wat voornamelijk dan voorkwam onder de bezittende klasse. Met gloedvolle woorden en pakkende taferee- len schetste spreker de sport en hare beoefe-» ning in de verschillende eeuwen en blijft dan eenigen tijd stilstaan bij het tijdvak van het; einde der 18e eeuw, toen de stoommachine werd uitgevonden. Deze uitvinding beteekende vbor de arbel- ders(sters) een algeheele omwenteling. Nu geen handenarbeid meer, alles machinaal, arbeider, die vroeger een product van hst) üegin tot het einde verwerkte, krijgt nu in de fabriek den geheelen dag hetzelfde een zijdige en eentonige werk, daar de machine ieder onderdeeltje als het ware klaar maakt. De menschen nu verlangen, na hun eenzij- digen arbeid ontspanning en mede dank zij den verkregen verkorten arbeidsduur, kunnen zij nu die ontspanning nemen en de sport be oefenen. Ongeveer 30 jaar geleden bestond er bijv. nog maai- alleen een Nederlandsche» Voetbalbond en een Amsterdamsche Voet balbond, waarin de arbeider hoegenaamd geen toegang kon verkrijgen. Toen reeds voelde die arbeider, dat hij zelf een bond moest oprichten en weldra moesten de an dere bonden wel degelijk rekening daarmee houden, wat zij ook deden. De N.A.S.B., die nu bijna 4 jaar bestaat, telt reeds ruim 10.000 leden en spreker is er van overtuigd, dat dit na 5 a 10 jaar, 40 tot 50.000 leden moet en zal tellen. Reeds op 6-jarigen leeftijd kan men toe treden tot dezen portbond, in de Pieter-Jel- les groep, daarnaart krijgt men de aspi- rantengroep 12—18 jaar en vooral ook voor ie ouderen van 20 jaar en ouder is het noodzaak de sport te beoefenen. Spreker schetst dan het leven van die ouderen, vooral ook van de vrouw, hoe de sport. Let is eg- weest, waardoor zij hun lichaam frisch en lenig houden. Spreker besluit zijn aandachtig gevolgde rede met er op te wijzen, dat deze bond een eenzijdige organisatie is, van zoo veel mogelijk takken van sport, en wanneer hier een afdeeling wordt opgericht, zal dit de 50ste in ons land zijn. Nadat zij, die niet tot den bond wenschten toe te treden, de vergadering hadden verla ten, ging deze over in een huishoudelijke ver gadering, en blijkt het, dat er 51 aanwezigen zich opgaven als lid, donateur (trice) of be gunstiger (ster) voor deze afdeeling. Nadat nog over verschillende punten van gedachten is gewisseld, de contributie is be paald, het aanschaffen van terreinen en lo kalen enz., wordt er een voorloopig dage- lijksch bestuur gekozen, hetwelk als volgt werd samengesteld J. Lameijn, voorzitter J. A. van Meenen, penningmeester F. Kaas hoek, secretaris G. Kooger, T. Plompen, L. J. Pieterse, L. Hofman, leden, terwijl de heer F. van Spanning, gedelegeerde plaatselijke raad uit S.D.A.P. en VJ3.B. zich ook als lid voor dezen bond zal interesseeren. Op 4 en 5 October a.s. wordt een buiten gewoon congres gehouden in Arnhem, waar deze afdeeling een afgevaardigde heen zal zenden, terwijl de eerstvolgende ledenverga dering zal gehouden worden op 22 October Met een woord van dank, speciaal aan den heer Broekman, werd de vergadering door den heer Rorije gesloten. Vreemdelingenbezoek. Nu de laatste Donderdag in September ook weer voorbij is, zal het wel geen beteekenis meer hebben nog verder gewag te maken van het aantal vervoerde reizigers en auto's op de lijn Breskens—Vlissingen en is het wel de tijd even vast te leggen, dat van Donderdag 26 Juni tot en met Donderdag 25 September, dus op 14 marktdagen in het geheel zijn mee gekomen 26390 passagiers, terwijl 475 auto's werden overgezet.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1