500 300 25 EDER GRATIS DONDERDAG ERSTE BLAD rK tlijnen No.226 68e Jaargang i tricht te mz: :en n D a iavefirma f. VAM DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkEnde Christelijke Feestdagen tads- en Pro vincienieuws marine en leger SPORT rechtszaken LAND- EN TUINBOUW BUITENLAND GEMENGD NIEUWS ber, l5 Avro. Gra- lorgenwijding. Itet, gramo- 1 Nieuwe Am- cello. 2,30— t.00 Halfuur ft je. 5.00—5.30 Concert. De Juschinsky te [latje door H. Lolks-universi- Itaarnplaat tot Joeporkest. 8.45 Ëderlijke Avon- fert. 10.00 Pers- t concert. 11.00 |[71 M. 8.00— 10.00—10.30 Jtje. 10.30—11.13 I.O. Godsdieu- pcerfc, trio. 1-30 -2.45 N.C.R.V. I5 Opening van Ir H. M. de Ko- P. L. de Gaay Jrtje, 5.00—6.30 |gel. 6.30—6.40 Tnplaten. 6.45 Jramofoonplaten. |.G0—10.10 Uit- Utrecht. Spre- [•atoriumvereeni- Persberichten. Morgenwijding. Ipraan. 1.202.20 scholen. 3.20 Orkestconcert, hg. 6.35 Nieuws- |en. 7.00 Koor- Ig. 8.05 Liederen- poneert, orkest, 10.20 Lezing. f-12.20 Dansmu- I M. 12.50—2.20 lansmuziek. 8.20 lieert, koor, piano, J.25—7.50 Gramo- Itconcert. 10.35 ■laten. 1.252.50 Tjrkestconcert. 9.20 I Daarna tot 12.20 |2.20—2.20 Orkest- Incert en voor in solistenconcert. 10.35—11.30 Or- I Trio-concert. 6.55 brgelconcert. 9.25 1-7.20 Lezingen. 7.20 10.20—12.20 Lezin- Jiplaten. 1.152.20 lofoonplaten. 1.50 Concert. 5.508.15 Irt, zang. 9.20 Con- Isten. Daarna tot te Fremantle Isept. Sagres Ivia n. Rott. yan Havana itott. n. Kaapstad pt. te Rangoon in port Sudan van Lissabon I Sept. te Antw. 22 Sept. te Genua I. 22 Sept. Ouessant lept. Sagres V 23 Sept. Gibraltar I 23 Sept. Perim Dt. te Calcutta Ipt. van Suez I Sept. te Rio de Ja- :193D 3.49 4.29 16.00 16.43 ermakelykheden, ngen, enz. erdag 25 September. C.K.W.O., Concertge- nber. Openbare ver- ichting van een arbel- incertgebouw, 8 uur. LISS1NGSCHE COURANT ONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Jnco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener lis, zijn GRATIS verze- tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger (INGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAOBLADFERS" nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de jZLiSSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 October VLISSINGEN, 25 SEPTEMBER. nd 710.6 te Memel, id 744.1 te Thorshavn avond van 25 Sep- matige Zuidelijke tot g tot zwaar- of half- regen. Aanvankelijk Auto's, Fietsen rtuigen. ember uur 7.22 7.19 Vacature gemeenteraad. De heer F. van Spanning, die in de vaca- ïre, ontstaan door het bedanken van den eer J. A. Berger op de lijst der S.D.A.P. tot van den gemeenteraad wordt benoemd, al deze benoeming aannemen. Door den heer L. Onderdijk, lid van de >rov. Staten, is tot Ged. Staten de volgende raag gesteld Volgens'de dagbladen hebben Ged. Staten iezwaar gemaakt tegen het zitting nemen den heer P. J. H. Willemse, machinist ij den prov. stoombootdienst op de Wester- chelde, als lid van den raad te Vlissingen. Zijn Ged. Staten bereid mede te deelen velke deze bezwaren zijn Vervolgonderwijs. Men verzoekt ons opname van het vol lende Nu de aankondigingen voor aangifte van eerlingen voor het openbaar en bijzonder /ervolgonderwijs zijn geplaatst, willen we mkele regelen wijden aan den aard en het mt van dit onderwijs, daar men-, over het slgemeen, misschien de beteekenis ervan nog niet ten volle beseft. Onze gemeente Vissin gen verkeert eigenlijk in een bevoorrechte positie. Immers van regeeringswege wordt het vervolgonderwijs (vroeger de zgn. herha lingsschool) niet meer verplichtend gesteld, beter gezegd, niet meer bekostigd. Destijds ceeft het gemeentebestuur het nut ervan voldoende begrepen en een verordening er voor vastgesteld. Er zijn twee cursussen, één voor jongens en één voor meisjes. Aan den eersten wordt les gegeven in de vakken lezen, Ned. taal re kenen, kennis der natuur (meer speciaal ken nis van het menschelijk lichaam en gezond heidsleer), aardrijkskunde en vaderlandsche geschiedenis. Het onderwijs voor de meisjes imvat dezelfde vakken, belialve aardrijks- :unde en bovendien nuttige handwerken en *fcoken. Dat het onderwijs door de leerlingen zeiven op hoogen prijs wordt gesteld, blijkt hieruit voldoende, dat ze trouw en met ambitie de lessen volgen, ja, dat sommige leerlingen 3, zelfs 4 maal, van 1 October tot 1 April ver schijnen. Het onderwijs, aan de jongens gegeven, heeft bovendien nog ten doel, om hen te be kwamen voor het examen der Nijverheids school (zoo noodig voor dat eener ambachts school.) Maar al behoeven de jongens zich niet te onderwerpen aan een examen, dan is het toch bekend, dat werkgevers in allerei bran ches (we nemen nu enkel bijv. de Kon. Maatsch. „de Schelde") het van groot ge wicht achten, dat hun jeugdige werknemers de avonduren nuttig besteden, want dit komt heide categorieën en vooral de laatste, zeker ten goede. Omgekeerd hebben ouders of ver zorgers het prettig gevoel dat hun kinderen gedurende de winteravonden nuttig bezig ge houden worden en niet den trek in zich voe ten opkomen, langs de straat te slenteren, bioscopen, meer dan nuttig is, te bezoeken on hun klein zakgeld bijv. in sigaretten om te zetten. Ten slotte nog de mededeeling, dat de les sen 1 October aanvangen. Belanghebbenden gelieven dus ten spoedigste, zoo noodig, hun aangiften te doen aan de adressen, opgeno men in de in dit nummer voorkomende offi- cieele bekendmaking van het gemeente bestuur. Declamatie-avond C. K. W. O. Gisterenavond werd door de C. K. W. O. de eerste avond in dit seizoen gegeven, waar in de heer J. van Elsacker als declamator optrad. De groote zaal van het Concertge bouw was geheel gevuld. Na opening op de gebruikelijke wijze, sprak de voorzitter, de heer J. Marijs, er zijn blijd schap over uit dat het ledental, niettegen staande de voor velen moeilijke economische toestanden, stationnair is gebleven en nog steeds meer dan 1000 bedraagt. Dit maakt het noodig om twee avonden hetzelfde programma te geven. Spreker deelde vervol gens in het kort het programma voor het a.s. seizoen mede, waaruit bleek, dat door het be stuur voor de noodige verscheidenheid is gezorgd. Na een hartelijk welkom aan den heer Van Elsacker ving deze zijn repertoire aan, na vooraf medegedeeld te hebben dat hij zijn gewoonte getrouw, vóór de pauze ernst zou ten beste geven, daarna humor. Daar hij voor het eerst hier ter stede voor dezen kring optreedt, was het met eenigen schroom omdat dit auditorium hem nog on bekend is. Hij begon met voor te dragen het prachtige hoofdstuk Gen. 22 „Het offer van Abra ham", nl. hoe deze op Gods bevel zijn zoon Izaak offerde op den berg Moria. De diepe onderworpenheid en eerbied van den patri arch voor het goddelijk bevel en de liefde tot zijn zoon Izaak werden door den heer Van Elsacker op uitnemende wijze vertolkt. Onder diepe stilte werd door de aanwezigen de ver tolking gevolgd. Hierna volgden twee fragmenten uit het boek van Remarque „Van het Westelijk front geen nieuws" nl.„Terug van het front" en „het Verlof". Met groote zeggingskracht en uitbeelding droeg de declamator deze frag menten voor. Zeer goed kwam uit in het gesprek met zijn moeder dat men in het land zelf niet de minste notie had van de ver schrikkelijkheden waaraan de soldaten in de vuurlinie bloot stonden. Een juweeltje van voordrachtkunst was de novelle „Pastoor Munte" van den Vlaam- schen schrijver Ernest Claes, een novelle welke den werkelyken humor van 't Vlaam- sche dorpsleven te genieten gaf. Kostelijk was de weergave van den ouden, vaderlijken pas toor Munte, de aanhankelijkheid door zijn pa rochianen hem betoond, welke zoo mooi uit kwam bij het afscheid van hun eenvoudigen, doch practisch vromen ouden pastoor. De heer Van Elsacker heeft de gave het zoetvloeiend Vlaamsch op onnavolgbare wijze weer te geven, hetwelk niet alleen uitkwam in zijn „Pastoor Munte" maar ook in de na de pauze voorgedragen humoristische stukjes van Sinclair (Van der Feen) „Teofiel en z'n velo" en „de rijksdaalders van Omeer", twee leutig-Vlaamsche episodes. Het publiek betoonde zich zeer dankbaar, wat bleek uit den hartelijken lach en het gul applaus. Nog werden ten beste gegeven twee Falklandjes„De bons" en „de zelfmoord", welke eveneens in den smaak vielen. De voorzitter was de tolk van alle aanwe zigen met aan het einde den declamator dank te brengen voor het gebodene. Hedenavond wordt hetzelfde programma voor de overige leden der vereeniging uitge voerd. In onze Tijdinghal. In verband met de opening van de zeeha ven te Dordrecht en het bezoek van H. M. de Koningin, wordt daar een lichtweek georga niseerd. Onze fotograaf maakte een foto van het prachtig verlichte stadhuis en van de hoofdpoort. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Technische Hoogeschool te Delft werd een feestbanket gegeven, waaraan verschil lende autoriteiten, o.a. Prins Hendrik en mi nister Terpstra aanzaten. Geeft ons Arbeid. Dit Russisch tooneelstuk van Duschinski, hetwelk a.s. Dinsdagavond door het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en Vara-ensem- ble in het Concertgebouw zal worden opge voerd, trekt zooveel belangstelling, dat de kaartenverkoop stopgezet is moeten worden. Er worden onderhandelingen gevoerd om dit stuk nogmaals op een anderen avond op te voeren, om de vele teleurgestelden tege moet te komen. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. Scheepvaart berichten. Het Duitsche stomschip „Leander", dat bij de Nolle aan den grond heeft gezeten, zal in het droogdok alhier worden opgenomen voor onderzoek en de noodige herstellingen. Vreemdelingenbezoek. In onze badplaatsen is het seizoen reeds enkele weken achter den rug. Aan de Belgi sche kust schijnen nog heel wat gasten te vertoeven. Dit kan hieruit worden geconclu deerd dat heden met de provinciale boot nog 610 passagiers zijn aangekomen die een be zoek aan den marktdag te Middelburg heb ben gebracht. Er werden 12 auto's overgezet. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, datten behoeve van 's rijks schakist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven 550.40 Goes 207.60 St. Maartensdijk 1322.52. Besmettelijke ziekten. In de week van 14 tot en met 20 Septem ber zijn in onze provincie voorgekomen 3 ge vallen van roodvonk, nl. 1 in ieder der ge meenten Middelburg, Vlissingen en Zaam- slag en 4 gevallen van diphtherie, 2 te Me- liskerke en 2 te Grijpskerke. Nieuwe uitwateringssluis te Schore. De Commissaris der Koningin, de heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, heeft Woens dag te Schore de nieuwe uitwateringssluis van het waterschap de Breede Watering bewes ten Ierseke, officieel geopend. Na de opening werden aan den Willem-Annapoder de zink- stuktoen bezichtigd, die deze week zullen wor den neergelaten. Te Goes werd door bestuur en genoodigden de lunch gebruikt. Bij Kon. besluit van 22 September zijn' met 1 October bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee de luitenants ter zee le klasse H. Spits en K. van Aller tot luitenant ter zee der le klasse de luitenants ter J zee der 2e klasse J. Tissot van Patot, jhr. H. A. van Foreest en T. K. baron van Asbeck. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse J. van Sandwijk, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserboot „Gruno" te Willemsoord. Bij Kon. besluit van 20 September is aan den burgerleeraar, met den titel van hoog leeraar, bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, C. van de Putte met ingang van 1 November, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend, met dankbetuiging, voor de langdurige en goede diensten, in zyne be trekkingen bij de zeemacht bewezen. De reserve kapitein T, M. P. H. Janssen, reserve le luitenants P. A. Geelhoedt en P. J. Scholtens van het 14e reg. inf. en sedert 4 dezer onder de wapenen te Breda tot het volgen van een practischen cursus voor den naasthoogeren rang, vertrekken 27 dezer met groot verlof. De reserve majoor mr. J. Dyckmeester van het 14e reg. inf. en sedert 4 September jl. tot het volbrengen van zijn verplichte herha lingsoefeningen te Breda onder de wapenen, vertrekt 27 dezer met groot verlof. De luitenant-kolonel C. A. van Beugen Bik, commandant van het 14e reg. inf., kapitein- adjudant J. F. W. Hendriks, kapiteins C. M. van Hal en A. F. Borren, le luitenant J. D. Hattink en 2e luitenant J. van Dormolen, allen van het 14e reg. inf. en sedert 8 Sep tember jl. gedetacheerd te Breda tot het bij wonen van de herhalingsoefeningen van hun regiment, keeren 27 dezer naar hun garni- zien te Middelburg terug. De reserve 2e luitenants D. F. W. de Haas, W. van der Mast, J. Catsman, H. W. Meijeraan, J. Jolles, P. Danielse en M. J. Andeweg, allen van 14e reg. inf. en te Breda onder de wapenen tot het volbrengen van hunne verplichte herhalingsoefeningen, wor den 27 dezer in het genot van groot verlof gesteld. VOETBAL. De samenstelling van het Nederlandsch elftal In het „Vad." komt de volgende beschou wing van een sportman voor Waar we over korten tijd weder voor een internationalen voetbalwedstrijd staan en wel tegen Zwitserland, zou ik een opstelling van de volgende spelers voor het Nederlandsch elftal willen aanbevelen. België wijzigde toch ook haar ploegen met succes. Waarom zouden wij het dan niet doen Vooral in verband met onze laatste nederlaag is het geboden, nu eens flink het mes in de wond te zetten en jonge "spelers met veel aanleg eindelijk eens naar voren te brengen. Spelers als Van der Meulen, Van Kol en Van der Heijden late men voorloopig in het elftal, om de jonge spelers korten tijd den noodigen steun te bieden, maar dan moe ten zelfs ook deze drie spelers vervangen worden door jongere krachten. Men late onderstaande ploeg zoo dikwijls als de gelegenheid zich ook maar biedt oefen wedstrijden spelen, want niets is fataler, in dien de spelers elkaar niet begrijpen. Zou het geen aanbeveling verdienen, indien de geko zen spelers zich te voren zwart op wit ver bonden, dat zij aan een eventueele oproeping om met elkaar te oefenen, gehoor zullen geven Nu volgt de door mij aanbevolen opstelling van sfcelers. Van der Meulen (later Odijk), De Bruijn, Van Kol (later Van Loon) r.chter, Paauwe Sr., Paauwe Jr., Van Heel midden, Hendriks, Van Osch, Van Reenen, Van Everdingen, Van der Heijden (later Van Gelder of Van Nellen) voor. Ik en zeker velen met mij zullen ervan overtuigd zijn, dat de Feijenoord middenlinie in geen enkel opzicht zal teleurstellen Deze spelers kennen elkaar. We hebben nu eindelijk eens het zoo lang gewenschte club mootje in den vorm van de Feijenoord-mid- denlinie. Laat men nu toch eens probeeren. Wat is er tegen Het verdient dan aanbeveling dit elftal eens in eenige wedstrijden achter elkaar te laten optreden. Een berucht inbreker veroordeeld. Het gerechtshof te 's-Gravenhage deed uitspraak in de zaak van den 29-jarigen paardenhandelaar Ij., die door de rechtbank aldaar, wegens inbraak te Oegstgeest, was senaar en in de omgeving van Haarlem, was veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De rechtbank had slechts in één geval het feit bewezen verklaard. Het Hof vernietigde het vonnis der recht bank en veroordeelde verdachte wegens dief stal met inbraak twee maal gepleegd tot ge lijke straf, met ter beschikking stelling van de regeering. Verdachte, die te dezer zake gedetineerd is, was niet verschenen. De nieuwe aardappelsoort Furore. Furore beteekenfc „opgang maken". De nieuw in den handel gebrachte aardappel soort Furore moet dus toonen, dat ze haar naam verdient. Ze krijgt in het „Friesch Landbouwblad" een aanbeveling mee van den consulent voor de plantenveredeling, den heer J. C. Dorst. Trouwens het getuigenis steunt op een drie jarige beoordeeling. De Furore vertoont in haar uiterlijk veel overeenkomst met de Roode Star. Ze is ech ter vroeger in ontwikkeling en ongeveer 2 a 3 weken eerder rijp, terwijl haar opbren gend vermogen aanmerkelijk hooger is. Het loof is rood aangeloopen, de knol is rood van schil, mooi regelmatig van vorm, tamelijk groot van stuk, geel van vleesch. De smaak is zeer goed, het zetmeelgehalte iets hooger dan van den Sigenheimer. De Furore toonde zich in het loof zeer sterk tegen de gewone aardappelziekte. Ze is onvatbaar voor de wratziekte. EEN ENGELSCH OORDEEL OVER DE DUITSCHE VERKIEZINGEN. Lord Rotnermere heeft aan zijn blad, de „Daily Mail" van Munchen uit, waar hij op het oogenblik verblijft, een artikel toegezon den, waarin hij zijn indrukken geeft over den uitslag der Duitsche verkiezingen. In het geweldig succes der nationaal-socia- listen ziet hij een bewijs van Duitschlands wedergeboorte als natie. De uitslag dezer verkiezingen fs als een boodschap aan de wereld, zegt Rothermere, de boodschap, dat de Duitsche jeugd van beiderlei geslacht in staat is, mede de leiding der nationale aangelegenheden op zich te ne men. Rothemere is verder van meening, dat de verschuiving van den politieken invloed 'n Duitschland een groot voordeel beteekent, daar hierdoor een nieuw bolwerk tegen het bolschewisme wordt opgeworpen. Naar zijn meening bestaat er voor Groot- Brittannië en Frankrijk ook geen reden, om aanstoot te nemen aan bepaalde tendenzen der nationaal-socialisten inzake de buiten- landsche politiek. Het nationaal-socialistisch bezwaar, zegt hij, dat Duitschland de eenige van alle groote mogendheden is, die tot weerloosheid ge- dwongen werd, is zeer gegrond. In het ver-* drag van Versailles hebben zich de gealli eerden tot algemeene ontwapening verplicht. Terwijl echter Duitschlands strijdkrachten tot 100.000 man beperkt bleven, hebben dé omliggende landen hun legermacht voortdu rend uitgebreid. Verder zet Lord Rothermere uiteen wat er naar zijn oordeel gebeuren zal, indien in Duitschland een nationaal-socialistische re geering gevormd wordt. Hij gelooft, dat Duitschland er dan onverwijld toe zal over gaan, de wraakroepende ongerechtigheden, die het moest ondervinden, recht te zetten en dat het dan nog wel iets meer zal tot stand brengen dan alleen aansluiting met Oosten rijk. En Lord Rothermere ziet reeds in den geest, hos het Duitsche rijk dan niet enkel de drie millioen Duitschers in Hongarije en drie millioen Duitschers in Tsjecho-Slowakije en Roemenië maar ook de Hongaren zelf zal omvatten en hoe met verloop van tijd Tsje cho-Slowakije, waarvan hij het ontstaan overigens uitdrukkelijke toeschrijft aan zyn veldtocht en dien van wijlen zijn broer lord Northcliff, van het tooneel zal verdwijnen. Aan het slot van zijn opstel herhaalt Lord Rothemere nogmaals het voorstel, dat hij reeds een jaar geleden deed, dat namelijk de Britsche regeering aan Duitschland de Afri- kaansche koloniën, met uitzondering dan van Zuid-West-Afrika, zal terugegeven. DE HANDELSPOLITIEK DER KLEINE STATEN. De ministers van buitenlandsche zaken van Zweden, Noorwegen, Denemarken en Neder land hebben hun verblijf te Genève gebruikt om een onderzoek in te stellen naar de toe standen op het gebied der handelspolitiek, n.l. welke richtingen gevolgd zijn bij de ta- riefverhoogingen in de verschillende landen. Zij hebben overeenstemming bereikt betref fende de wenschelijkheid, om een gezamen lijke houding aan te nemen op de conferentie voor de inwerkingstelling van de handels conventie van 24 Maart 1930 en gemeenschap pelijk hebben zij maatregelen beraamd om waarborgen te scheppen voor de toepassing van de middelen, die aan bedoelde conventie ten grondslag liggen, althans wat betreft de handelsbetrekkingen tusschen hun landen. Men is tot volledige overeenstemming geko men en besloten is, de onderhandelingen tus schen de regeeringen der genoemde landen voort te zetten, teneinde tot het sluiten van een conventie te komen. HET STOFFELIJK OVERSCHOT DER DEELNEMERS AAN DE ANDREE- EXPEDITIE. Geheel Scandinavië neemt deel aan de eerbewijzen, welke aan de nagedachtenis der deelnemers aan de Andree-expeditie worden gebracht. Het stoffelijk overschot der 3 deel nemers wordt op het oogenblik met de ..Svenksund" naar Stockholm overgebracht. Op het oogenblik dat de „Svenskund" de Noorsche territoriale wateren verliet, heeft de Zweedsche minister-president Ekman zoo wel tot de Noorsche regeering te Oslo als tot den vertegenwoordiger der regeering te Tromsö een telegram gericht, om den dank van het Zweedsche volk voor de gebrachte eerbewjjzèn te betuigen. De 'Deensche regee ring heeft besloten de „Svensksund" bij de vaart door de Oeresont door 2 Deensche oor logsschepen te doen begeleiden. Minister- president Stauning, de minister van de landsverdediging Rasmussen zullen aan boord van een dezer schepen persoonlijk deel van het escorte uitmaken. Gedurende den tijd, dat de „Svensksund" in de Deensche ter ritoriale wateren zichtbaar is, zal door de vesting Kronberg iedere minuut een saluut schot worden gelost. De aankomst te Stock holm wordt voor Zondagmiddag 2 uur ver wacht. Terstond na de aankomst van de „Svensksund" zullen de 3 lijkkisten aan land worden gebracht en de begrafenisplechtig heden beginnen. Twee torpedojagers en ver moedelijk 9 vliegtuigen zullen de „Svensk sund" tegemoet gaan en op de vaart door de Stockholmsche scheeren begeleiden. Rijke vischvangst. Of schoon er Zaterdag te IJmuiden 20 stoom trawlers binnen waren, die veel visch aan brachten, waren er Maandag toch weer 27 stoomtrawlers aan de markt, benevens drie motorloggers. Deze schepen voerden vaak groote vangsten aan, waarbij er waren met 400 tot 600 manden. Vooral de haringtrawlers brachten massa's versche haring en makreel aan, één schip zelfs 1000 manden. In totaal

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1