25 :erste blad EDER GRATIS 500 300 LOIDSFELZE! Verkoophuis Amerikaan No. 334' rtlijnen 68e Jaargang ■1930 DINSDAG lilgave: Firma F. VAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening G6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen vlissingen tads- en Provincienieuws kerk- en schoolnieuws rechtszaken OPONZE BEKENDE marine en leger SPORT luchtvaart OIOBLADEN. liceert een artikelDe j ran Joh. Hemmes. Uit- tikel een methode aan I de opgevangen Morse- Voorts de vaste rubri- uws. bliceert een schreven I iit tijdschrift aan den reclame voor radio- microfoon. John L. I jn televisie-experimen- ,ge handelt over de in- I ima-uitwisseling. Een ikel over radio op de I bliceerd. M. W. H. de n bezoek aan de studio Radio-Gids" lezen we Lvro-betooging te Den rtikel, getiteldHet i we voornamelijk ver- rogrammabesprekingen ids" lezen we een artL »ging te Den Haag. De rbeurs worden bespro- dent Jan Zwart over wordt uitgelegd, wan- emeen is. In dit tijd- Di-ts nog verschillende >-dag op Houtrust aan, rbeurs en programma- gepubliceerd, terwijl :elenreeks over de be- -techniek voortzet. A een en ander over: ede aan dit verhaal nden. Voorts zendt de nmer van „Prins Ra ich tijdschrift voor de iet er wei-verzorgd uit. >pent met een artikel, ensuur of formalisme, It van het verbod tot ringen, die tijdens de .D.A.P. en het N.V.V. Sluyser schrijft een >foon midden in de ft over de toekomstige ara. Een bespreking i» iel „De Brigade-tele- zal worden uitgezon- rijft een artikelChi- ieuwe Philips produc- •s worden geëxposeerd, EN VAN RADIO- HEM. e Velthem doet op het efuitzendingen op een na afloop van het den omroepzender te deze golflengte werkt. WORDT VOOR DEN SBRUIKT •ift „Funk" heeft be- ohe zenders tezamen .W. gebruiken. Enge- and 222, Zweden 120, :n Frankrijk 64 K.W. NSCHE TREINEN. ichillende andere lan- >p het traject Turijn- doen met een radio- i. Er zal gebruik ge- dtelefoons, die door orden gehuurd. Sept. van Genua 19 Sept. van Sin- 5ept. v. Wei-hai-Wei ïpt. van Belawan ept. van Madras Sept. v. Marseille 20 Sept. v. Colombo Sept. Ouessant p. 19 Sept. Perim Sept. Vlissingen van Sept. Pantellaria aitr.) 20 Sept. van ipt. Perim pt. Gibraltar n New-Yoor n. Rott. 20 Sept. van Vigo Sept. v. Marseille iept. Casquets avia van Rott. Sept. te Barbados Sept. Cape Race LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden, lanco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Ige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regei.Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener Jolis, zijn GRATIS verze- Ird tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger lANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" lit nummer bestaat uit 2 bladen uto's, Fietsen ulgen. nber uur 7.26 7.24 H 2.29 3.07 14.38 15.18 Da lakelijkheden. n, enz. ag 25 September. K.W.O., Concertge- r. Openbare ver ing van een arbel- r^ebouw, 8 uur. die zich van heden af voor drie maanden op de ,VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 October VLISSINGEN, 23 SEPTEMBER. In onze Tijdinghal ebben wij voorgehangen een drietal foto's an het Koninklijk bezoek aan Katwijk en an de schilderij welke aan Prinses Juliana erd aangebodenvan de nieuwe Montes- irieschool te Bloemendaalvan de ontspo- ïng van den electrischen trein te Haarlem an de tickermachine waarmede Vaz Dias ieurs- en nieuwsberichten gaat overbren- envan de herdenking van het 25-jarig estaan van de Technische Hoogeschool te (elfteenige momentopnamen van een ver- adering te Naarlden, waar het groote milli- enenplan tot verkoop van gronden aan rijk n gemeente besproken werd van den Ame- ikaanschen kruiser „Houston", liggende te botterdamvan Gerrit Burink, het bekende totterdamsche gemeenteraadslid bij zijn si- aren-stalletje van een plechtigheid in de Ingelsche kerk op het Begijnhof te Amster- amvan den nieuwen directeur der Hoo- ere Marine Krijgsschool te Den Haag, kapi- ein-luitenant ter zee Fürstner. Het tram-derailIement. Nader is gebleken dat de verwonding van nej. H. te Middelburg, bij het tram-deraille ment op Zondagavond ernstiger is dan aan- tankelijk werd gedacht. De gewonde, die naaister van beroep is, heeft een hand gebro- ien en zal geruimen tijd haar werkzaamhe den niet kunnen verrichten. Het schijnt in haar bedoeling te liggen de tram-maatschappij om schadevergoeding aan te spreken. Scheepvaartberichten. Het Zweedsche motorschip Annie John son" is na volbrachte reparatie naar Ant werpen vertrokken. Het Duitsche stoomschip „Leander", van Antwerpen naar Bremen, is hedennacht bij e Nolle aan den grond gevaren. Sleepboot- ssistentie is derwaarts vertrokken. Hedenmiddag is het schip met' assistentie *an 3 sleepbooten vlot gesleept. BRESKENS. Ook de heer J. van de Sande heeft voor van den raad, in de vacaturs van den keer J. J. Wallien, bedankt. OOSTBURG. Op 76-jarigen leeftijd is te Oostburg over leden mr. B. H. Carp, die van 1896 tot 1900 griffier van het kantongerecht te Harderwijk Is geweest, van 1900 tot 1906 te Amersfoort en van 1906 tot 1924 te Oostburg. Lijk gevonden. Gisteren is onder de gemeente Eede in een Watergang gevonden het reeds in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een taan. Vermoedelijk heeft dit reeds een week in het water gelegen. De identiteit kon nog worden vastgesteld, doch vermoedelijk is het lijk van een rondtrekkend Belgisch taarskramer. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Ierseke ds. H. C. van Rijn te Hooge 5walUffiea Aangenomen de toezegging van beroep naar Kielwinderveer ds. W. A. Wasch, oud- Oost-Indisch predikant te Leerdanji. Deputaatschappen der Geref. kerken. De synode der Geref. kerken heeft o.m. (ie volgend deputaatschappen vernieuwd of in gesteld. Voor het onderzoek inzake de zekerstelling van de bezittingen der gezamenlijke kerken, prof. mr. A. Anema, prof. dr. H. Bouwman en mr. G. H. Grosheide. De hoogleeraren dr. V. Hepp, dr. T. Hoek stra en dr. H. H. Kuyper werden o.a. benoemd tot deputaten voor de uitbreiding van den, bundel „Eenige Gezangen", en de hoogleera ren, dr. H. Bouwman en dr. J. Wille voor de revisie van de liturgie. De Synode benoemde o.a. tot deputaat voor de radio-kerkdienstuitzendingen mr. A. v. d. Deure, te Bennekom. Voor het rapport inzake echtscheiding de hoogleeraren dr. G. Ch. Aalders en dr. S. Greidanus. R. Kath. Kerk. Door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan te 's- Gravenhage de WelEerw. Heer J. A. S. Groen, thans kapelaan alhier. Legaten. Aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente te Middelburg is door wijlen den heer W. J. Sprenger aldaar, 1000 gelegateerd. Aan de Geref. Kerk te Goes is door wijlen mej. P. Tamse 1000 gelegateerd. De Ned. Herv. gemeente te Klaaswaal ont ving een legaat van 2000 van wijlen me vrouw Vink, geb. Van der Linden en een van 1000 van wijlen mevr. Mast, geb. Monster. Examens. Voor het politie-diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond zijn geslaagd de heeren G. Heijndijk te Goes en C. van Waes te Koewacht. Onderwijs aan zwakzinnigen. Zondag hield de buitengewoon lager onder wijsgroep van den Bond van Ned. Onderwij zers haar jaarvergadering in Amsterdam. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Bij de behandeling der voorstellen werden na toelichting door een der bestuursleden zonder discussie achtereenvolgens drie voor stellen met algemeene stemmen aangeno men Het hoofdbestuur van den B.v.N.O. wordt uitgenoodigd in samenwerking met het landelijk groepsbestuur de bondsafdeelingen in gemeenten van 10.000 en meer inwoners ernstig op te wekken een actie te voeren voor voorziening van overheidswege in de behoefte aan buitengewoon onderwijs voor zwakzinni gen en genoemde afdeelingen in haar actie met raad en daad bij te staan. De algemeene vergadering van den B. v. N. O., handhavende als overgangsmaatregel haar eisch van schoolplicht, spreekt zich uit voor leerplicht bij het buitengewoon onder wijs voor zwakzinnigen. Het landelijk groepsbestuur onderzoeke hoe geregeld is de paedagogische verzorging van laagstaande zwakzinnigen in internaten en komt eventueel met voorstellen voor de age- meene vergadering. Daarna kwam aan de orde een voorstel lui dende De jaarvergadering van de Buitengewoon Lager Onderwijsgroep van den B. v. N. O. spreekt als haar meening uit, dat op paeda gogische en practische gronden het organi- seeren van het onderwijs aan zwakzinnigen in .afzonderlijke klassen, verbonden aan scholen voor gewoon lager onderwijs verwer pelijk is. Na uitvoerige toelichting op grond van een uitgebracht rapport te dezer zake uitgebracht werd dit voorstel na eenige discussie met al gemeene stemmen aangenomen. Hierna werd behandeld een voorstel van het landelijk groepsbestuur, luidende De jaarvergadering van de Buitengewoon Lager Onderwijsgroep, gehoord de discussies, spreekt als haar oordeel uit, dat voor het zwakzinnigen-onderwijs het aanstellen van vakonderwijzers voor geen enkel vak wen- schelijk is. Dit voorstel werd uitvoerig verdedigd door den heer A. Tonneman, lid van het groeps bestuur. Voor de afdeeling Den Haag verde digde de heer Jansen het aanstellen van vakonderwijzeressen voor de handwerken, terwij de heer Klazema uitvoerig het aan stellen van vakonderwijzers voor de gym nastiek verdedigde. Na uitvoerige discussie werd het voorstel van het groepsbestuur ge amendeerd aangenomen, zoodat de vergade ring uitsprak, dat in principe het aanstellen van vakonderwijzers niet wenscheijk is. Het 25-jarig bestaan der Technische HoogeschooL Gisterenmiddag heeft^ in de Stadsdoelen te Delft de Senaat der Technische Hoogeschool een openbare vergadering gehouden, waarin de aftredende rector magnificus, prof. ir. F. Westendorp, een rede hied en het rectoraat overdroeg aan zijn opvolger, prof. dr. H. S. Hallo. Spr. herinnerde aan 10 Juli 1905, den dag, waarop Delft in feesttooi was en de driekleur wapperde van de Polytechnische School, die in haar nieuwe gedaante als Technische Hoo geschool op plechtige wijze door H. M. de Koningin, in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin-Moederden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, werd geopend. Bij de verleening van het doctoraat in de technische wetenschap honoris causa aan prof. ir. F. K. T. van Iterson heeft prof. dr. A. J. Terlinden als promotor een toespraak gehouden, waarin hij de verdiensten op we tenschappelijk gebied van den eere-promo- vendus in waardeerende woorden schetste. Bij de verleening van het eere-doctoraat aan ir. P. Joosting voerde prof. ir. N. C. Kist het woord, waarin hij de verdienstelijke loop baan van den eere-doctor in het licht stelde. Bij de eere-promotie van ir. J. A. Ringers sprak prof. ir. G. H. van Mourick Broekman, waarbij hij uiteenzette, welke redenen den Senaat er toe hadden doen besluiten, ir. Rin gers het eere-doctoraat in de technische we tenschappen te verleenen. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld L. G., huisvr. Th. V., 19 jaar, J. G. L., 23 jaar, arbeider, beiden te Wissenkerke, ver dacht van mishandeling van L. Geelhoed te Wissenkerke op 30 Juli 11., ieder 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. S., 21 jaar, te Koewacht, verdacht van verkoopen van sterken drank aan een be- schonkene te Koewacht op 15 Augustus 11., 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. H. W. A. E. v. d. G., 21 jaar, te Rilland- Bath, verdacht van mishandeling van A. de Waard te Rilland-Bath op 19 Augustus 11., 5 boete subs 5 dagen hechtenis. J. A., 23 jaar, huisvr. M. V. te Middelburg, verdacht van beleediging van A. Moens te Middelburg op 19 Augustus 11., 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. T. v. d. K., huisvr. G. S., 40 jaar, te Sluis kil, verdacht van mishandeling van M. T. v. E. te Ter Neuzen op 16 Augustus 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. d. M., 34 jaar, koopman te Clinge, ver dacht van mishandeling van J. Mariman te Clinge op 18 Augustus 11., f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. F. B., 35 jaar, kolenhandelaar te Hulst, verdacht van mishandeling van L. Blommaert te Hulst op 15 Augustus 11., 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. J. S., 37 jaar, metselaar te Sluiskil,verdacht van mishandeling van A. Muller te Sluiskil op 24 Augustus 11., f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. P., 47 jaar, koopman te Goes, verdacht van mishandeling van J. de Witte te Goes op 23 Augustus 11., 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. L. R., 54 jaar, verzekeringsagent te Goes, verdacht van beleediging van A. Wondergem te Krabbendijke op 22 Augustus 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. J. B., 31 jaar, autoverhuurder, wonende te Breskens, verdacht van mishandeling te Breskens op 31 Juli ll„ vrijgesproken. De moordzaak-Lans. In zijn pleidooi heeft mr. Kokosky giste ren voor het gerechtshof te 's-Gravenhage betoogd, dat er in de zaak Lans geen zeker heid bestaat. »Er kan zijn een gevoel van hij zal het wel gedaan hebben. Het is misschien waarschijnlijk. Als hier de doodstraf bestond, zoudt gij hem dan durven veroordeelen tot den dood Maar zegt niethier bestaat geen doodstraf, want spreker weet niet wat erger is de dood of twintig jaren gevangenisstraf. Wanneer gij maar een oogenblik twijfelt, dan moet gij de zen man vrijspreken. Deze man moet worden vrijgesproken, om dat het wettig en overtuigend bewijs niet is geleverd, niet is geleverd kunnen worden, misschien omdat in het begin de zaak is ver knoeid. En wanneer gij komt tot vrijspraak voor den moord, laat het dan wèl zijn. Spr. acht het college te hoog om het vermoeden uit te spreken, dat dan deze man voor de malversaties een zware douw zal krijgen. De marteling, die deze man heeft ondergaan in zijn preventieve hechtenis is reeds zoo erg geweest, dat hij zwaar genoeg is gestraft. Na re- en dupliek, waarbij verdachte zijn onschuld bleef volhouden, werd de uitspraak bepaald op Maandag 6 October, De relletjes te Maastricht. De rechtbank te Maastricht veroordeelde een fabrieksarbeider, thans gedetineerd, we gens poging tot doodslag, gepleegd in den nacht van 21 op 22 Juli 11. op den adjunct- van prima oliegoed met 2 buiten- en 2 smokkelzakken, enz. tijdelijk - PROFITEERT HIERVAN 11 Lange Noordstraat 24 MIDDELBURG inspecteur van politie te Maastricht, tot een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van het voorarrest. De eisch was 1 jaar ge vangenisstraf. Bij beschikking van den minister van de fensie is de officier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse W. A. Wachter, den 30en September geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" en is de officier van deri marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. van Sandwijk met dien datum geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Gruno". De officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse A. J. Krom is den 23 October geplaatst bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord. Voor den dienst in Oost-Indië zijn aan gewezen 2 onderofficieren, 3 korporaals en 29 soldaten van het korps mariniers. De legermanoeuvres. Behalve verschillende buitenlandsche mili taire attaché's, zullen de legeroefeningen ook worden bijgewoond door een drietal Zwitser- sche reserve-officieren. Het zijn afgevaardig den van de Schweizerische Offiziersgesell- schaft. Zij zijn de gasten van de algemeene vereeniging van verlofsofficieren der Neder- landsche zee- en landmacht. Aan de delega tie, bestaande uit den res.-luitenant-kolonel Wild, den res.-majoor Grossman en den res.- kapitein Staerkle, is toegevoegd de res.-ka- pitein der jagers Kruis. De 2e schoolcompagnie van het regiment kustartillerie te Vlissingen zal 25 en zoo noodig 26 dezer en 29 en zoo noodig 30 dezer schietoefeningen met geschut houden resp op den westelijken oever van de Marinehaven aldaar en ten zuiden van het licht van Kaap duinen. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat de niet voor de officiersopleiding bestemde dienstplichtigen der lichting 1931, toegewezen aan het 14e regiment infanterie, met uitzon dering van de voorgeoefenden, die als zware mitraillist aan de gestelde eischen hebben voldaan, bestemd zijn voor het garnizoen Bergen op Zoom en dadelijk na inlijving daarheen worden gezonden. De voorgeoefen den, die als zware mitraillist aan de gestelde eischen hebben voldaan, worden bestemd voor het garnizoen Middelburg en dadelijk na inlijving daarheen gezonden. In den ouderdom van 68 jaar is te 's-Gra- venhage overleden de heer L. de Jonge Oud raat, gep. kolonel, oud-inspecteur van het korps mariniers. De koloniale reserve. Het detachement der Koloniale Reserve ter sterkte van 4 officieren, twaalf onderofficie ren en 130 mindere militairen zal na het deelnemen aan de manoeuvres op 24 en 25 September a.s. den 25sten September te Nij megen terugkeeren om den volgenden dag te 10.11 per trein te vertrekken naar Drieber gen. Vandaar zal worden gemarcheerd over Zeist naar Utrecht. Hier zal na een marsch door de stad de Croeselaan-kazerne worden betrokken. 27 September wordt gemarcheerd via Hilversum naar Laren, alwaar gebivak keerd wordt in de barakken van de Leger plaats. Den 29sten wordt gemarcheerd van Laren over BlaricumHuizenNaar den Eussum en terug naar Laren, om op 30 Sep tember te marcheeren via Baarn naar Amersfoort, alwaar het detachement weder om per trein zal worden vervoerd naar heft garnizoen Nijmegen, waar het te 17.59 aan komt. Het muziekkorps der Koloniale Re serve zal het detachement vergezellen. Wereldrecords met de auto. Zondag 7 September des avonds 8 uur reedi een 12 cyl. Voisin-automobiel de racebaan op de Montlhery om te trachten het aantal van 36 wereldrecords alle categorieën, dat op naam van Vqjsin stond nog te vergrooten. Donderdagavond 18 September viel het eerste wereldrecord het 11-dagen record met een gemiddelde van 127 K.M.. Op 19 September werden geslagen het 35.000 K.M.-record en het 12 dagenrecord. Thans wordt uit Montlhery gemeld, dat) opnieuw eenige wereldrecords alle categorieën zijn geslagen en welhet 13 dagen wereld record, het 25.000 mijl wereldrecord, het 14 dagen wereldrecord en het 40.000 K.M. we reldrecord met een gemiddelde snelheid van ruim 123 K.M. Hiermede is het aantal we reldrecords alle categorieën, dat op naam staat van Vcisin tot 43 gestegen. De auto wordt beurtelings bestuurd, de coureurs lossen elkaar om de vijf uur af, door Cesar Harchand, Le cy de Presale, Lucien Marchand, allen Frankrijk, W. B. van Door- ninck (Nederland), directeur N.V. Handormij. „Cobor". Daar de race nog steeds wordt voortgezet, zullen er binnenkort nieuwe we reldrecords verbeterd worden. Uit het dagboek van Andrée. De Zweedsche regeering heeft thans een uittreksel gepubliceerd uit het dagboek van Andrée. Het uittreksel is gemaakt door de hoogleeraren I. G. Anderssen en Hans Ahl- man Wzn. Het dagboek had geleden, zoodat het schrift moeilijk was te ontcijferen, Opgeteekend waren sterrenkundige, geo grafische en meteorologische data. Voorts leert men uit het dagboek de groote zorg kennen, die Andrée voor zijn jongere makkers droeg. Eveneens echter blijkt er uit hoe onbedwingbaar het verlangen was, waar mee de leider der expeditie aan het leven hing. Er wordt geconstateerd, dat vocht en ijzel den ballon naar beneden drukten en op den 14den Juli op 83 gr. N.B. en 30 gr. O.L. kwara hij neer. Na een sledetocht van 7 dagen be gon op 22 Juli het ronddrijven met het ijs. Op 30 Juli wordt de mededeeling neerge schreven, dat de deelnemers aan de expedi tie over het drijfijs naar tot dusver onbeken de streken benoorden Frans Jozef land begon nen te trekken. Zeer langzaam gaat de tochfc naar het Oosten. Op zijn hoogst worden een paar K.M. per dag afgelegd. De drift van het ijs naar het Westen wordt zóó overheer- schend, dat de reizigers zich op 4 Augustus op ongeveer 82 gr. 17' N.B. en 23 gr. 43' O.L. bevinden en dan het plan om nog verder Oostwaarts te gaan opgeven. Zij besluiten nu met behulp van de drift in Zuid-Westelijke richting te gaan. De proviand uit den ballon is spoedig opgeteerdmaar de geest is nog goed. Andrée's dagboek geeft op iedere bladzijde blijk van wetenschappelijke waarnemingen. Hij heeft een collectie van meer dan twintig soorten klei, mossen en drijfhout bijeenge bracht. Van dag tot dag komt de expeditie echter dichter bij de Noordkust van Spitsbergen. Van 7 tot 17 September is het ijs ongeveer 100 K.M. in Zuid-Oostelijke richting afge dreven en omdat de koude steeds erger en ondraaglijker werd, besluit Andrée op een ijs schots te overwinteren. Den 17den September komt het Witte Eiland in het dagboek, het Nieuwe Eiland genoemd in zicht. Er worden eenige ijs beren geschoten en men heeft mondvoorraad tot April. Den 28sten September trekt de ex peditie een ijshol binnen, maar reeds den len October, in de vroegte, worden de leden door een vreeselijk geweld en gekraak ge wekt. Het ijs scheurde. De plannen om op het drijfijs te overwinteren moesten worden op gegeven. De hut werd vernield. Een deel der uitrus ting dreef weg. Men besloot te trachten het Witte Eiland te bereiken. Gedurende den tocht over het ijs moeten Strindberg en Freankel last van diarrhee en gewonde voe ten gehad hebben, doch Andrée schrijft over hen „Met zulke kameraden moet men zich onder welke omstandigheden ook, kunnen redden Over het verblijf op het Witte Eiland wordt niets meegedeeld. Midden in de catastrophe breekt het dag boek met de volgende woorden af „Wij ho pen het uit te houden"....

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1