IEDER GRATIS MAANDAG 500 300 25 EERSTE BLAD 68e Jaargang itpve: Firma F. VAN BE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws zelden, dat be grijpelijke wijze de leek weet i is dat betrek- ;evallen als bo- verlamming tot mogelijk, maar is deze niet zóó kramp nog wel De hartverlam- jraken, kan zijn iet precedenten, /wee in het bij en goed gegeten len concentreert jpervlakte of in raking met het •odanige reactie, ;evolg kan zijn. n zwemmen, als saneer men pas meenen wij vrij- van den dood, te hebben aan- 1 e 1 i n g. In it „Nachrichten- komt een aan- waarop in ons aar Duitschland iuigenls wordt er ïarrat in Kleef, dat in een kooi binken, sijsjes en >e angstgeluidjes :te diertjes ver- ïders, die schan de mishandeling, verklaarden dik te hebben zien worden aan de l de kooien ge- h hierdoor ver verzendstations igen. Het is dan onder de diertjes groote steden in >t deel gaan ze achtoffers zullen Dusseldorf, van is, zou zich met verstaan om aan le te maken. en ver- ntwrichting ont- gewricht is ge- gebeuren, dan rondom het ïg is onmogelijk, is meestal door zichtbaar en al- t niet probeeren, t lid te brengen, ken bijna altijd, gedaan worden, esheer moet men de omslagen leg- ninderen. >ij een verrekking wricht omsluiten, msdeel wel bewe- zijn zeer pijnlijk stuikte lichaams- is het aanleggen it eenige pijnstil- aanwenden, ssage kan het in bloed verwijderd in zieke er voor- hij nog slechts 3 - Ja zeker, dok en met één dag lm te Amsterdam Berlijn behaalde icces. „Romance inks haar experi- erkwaardigste re- bied van gekleur- zien wij de ver- noet. uenglück. lekende te Zürich film „Frauennot den operateur nd aangekocht, en ,m spoedig te ver- n The Skin Game van de „Sunday te Engelsche film le verfilming van hetwelk als too- ekendheid genoot, n de overdrijving, films bederft. Er ooneelen in, bijv. •an stad en land. leeft er ook een ke bijzonder goed •tolking wordt ge ver van deze be etle filmindustrie, ngen, in den laat- i gemaakt, vorde- noemt. t wordt een ander ïy „The Skin Ga- ïstateeren, dat het terrein ontwaakt, van „toch niet te en kunde dat andere landen en nuchter beziet en ;t verschijnt, die en door gezonde zijde, met ander- jebieden, waar dat !-No.223' :1930 VLISSINGSCHE COURANT IBONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, ranco'door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct )e abonné's in 't bezit eener 'oiis, zijn GRATIS verze- ierd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de ,VLISSiNGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 October M: «mm*mm mwik KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 25 September a.s., des namiddags uur, in het Gasthuis gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinenting tegen de pokken. Men wordt verzocht alsdan het trouw boekje mede te brengen. Vlissingen, 22 September 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 23 en 24 en zoo noodig op 25 en 26 September 1930 zal wor den geschoten met geschut te Den Helder. De schietoefening op 24 of 25 en 26 Sep tember zal worden gehouden van het fort Kijkduin en zal ten 9 h aanvangen die op 23 of 24 September wordt gehouden van het fort Erfprins 20 h en 24 h. Op of nabij de batterij van waar wordt ge schoten zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefeningen bij dag een roode vlag en bij nacht drie roode lan- iarns onder elkander geheschen zijn. De sector, waarin geschoten wordt, ligt tusschen de peilingen 90° en 140° van het lort waar geschoten wordt, tot* op een af- Etand van 11 K.M. uit de kust. Zeevarenden wordt verzocht zich niet on- fioodig lang in bovenbedoelden sector op te houden. Vlissingen, 22 September 1930. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Koningin-Moeder naar Beieren. H. M. de Koningin-Moeder zal op Vrijdag dezer, vergezeld van de hofdame baronesse van Tuyll van Serooskerken en den kamer heer jhr. de Pesters, naar Partenkirchen in Opper-Beieren vertrekken, teneinde daar eenige weken te verblijven. Nederland en België. In een Vrijdagavond in het Parkhotel te Amsterdam gehouden vergadering van he rstellenden is, na eenige besprekingen, op voorstel van een commissie van voorberei- besloten tot de definitieve oprichting Van een vereeniging „Nederland-België". Het doel der vereeniging, welke te Amster dam gevestigd zal zijn, is, de goede ver standhouding tusschen het Nederlandsche en Belgische volk te bevorderen, o.m. door het ien van tentoonstellingen, kunstavonden, lezingen enz., en het bevorderen van instruc tieve excursies naar België, speciaal voor de Jeugd. De vereeniging Nederland—België stelt zich daarbij op een neutraal standpunt en wenscht zich te onthouden van elke in menging in den taalstrijd. De Vlootwet. Christ. Dem. Unie heeft aan de •Tweede Kamer een adres gezonden, waar- verzocht wordt al haar invloed aan te wenden, om indien de regeering niet bereid is dit ontwerp in te trekken, het tt verwerpen en daardoor te toonen, dat gij uw taak als volksvertegenwoordigers inderdaad zoo op vat, dat rekening wordt gehouden met den beslisten vredeswil, die zich dagelijks in steeds breeder kringen van het volk begint baan te breken. Daar de regeering meent bij den noodlot- tigen en tot verderf voerenden algemeenen bewapeningsijver niet te moeten achter blij ven, spreken wij de hoop uit, dat de volks vertegenwoordiging van Nederland daaraan haar goedkeuring zal onthouden en hierdoor aan andere volkeren een voorbeeld van groote zedelijke beteekenis geven. Brood met aardappelmeel. Dr. P. F. van Hamel Roos schrijft aan het „Hbld." Naar aanleiding van de toegestane ver menging van 10 aardappelmeel bij het tarwemeel, is het in het algemeen belang wenschelijk alvorens deze toevoeging verplicht gesteld wordt te wijzen op het groote verschil in voedingswaarde van aardappelmeel tegenover tarwemeel. Volgens de gegevens in het standaard-werk van prof. dr. J. König, gepubliceerd in het „Maandschrift tegen de Vervalschingen" van September 1914, is de verhouding van vet en eiwitstoffen als volgt Eiwitstoffen. Vet. Tarwemeel 12.58 1.59 Aardappelmeel 3.61% 0.30% Hieruit blijkt dat tarwemeel ZV2 maal meer eiwitstoffen en ruim 5 maal meer vet bevat dan aardappelmeel. Indien deze gegevens op inlandsch aardappel-z e t m e e 1 betrokken worden, bevat dit meel slechts 0.88 eiwit stoffen en 0.50 vet, derhalve ruim 15 maal minder eiwitstoffen en ruim 3 maal minder vet dan tarwemeel. Daar dus door de toevoeging van aardap pelmeel, zij het ook slechts tot een hoeveel heid van 10 de voedingswaarde niet onbe- teekenend afneemt, is deze vermenging een „wettelijk gesanctionneerde. vervalsching" te noemen, indien zij verplicht gesteld zoude worden welke in strijd is met de volksvoeding, waar het een zoo gewichtig volksvoedsel als ons dagelijksch brood betreft. Een standbeeld voor Paul Kruger. In een voor eenigen tijd te Utrecht gehou den vergadering van het Krugercomité is be sloten, om de actie voor de oprichting van een standbeeld van president Krüger in Neder land voort te zetten, hoewel de geldmiddelen nog steeds niet van dien aard zijn, dat aan een spoedige verwezenlijking van dit plan kan worden gedacht. Krüger de eer te brengen, die hem toe komt, kan van groote zedelijke beteekenis zijn voor de richting, waarin de moderne Afrikaner zijn geestelijk voedsel zal zoeken. Als Nederlander steune men derhalve dit wel in den ruimsten zin echt Nederlandsche doel. Eene geschikte gelegenheid, om krachtig van zijn wil tot bevordering van dit doel te doen blijken, door spoedig het Krügercomité met een flinke gift te verblijden, biedt zich ongezocht aan nu het 10 October de hon derdvijfde verjaardag van Oom Paul is. Giften kunnen worden gestort op postreke ning no. 9099 van den penningmeester H. G. Hammacher, directeur Utrechtsche Provin- ciebank, Janskerkhof, Utrecht, met vermel ding van de bestemming„Krügerstand- beeld". Het ongestadige weer. De weerkundige medewerker van het „Utr. Dagbl." schrijft Gedurende de laatste dagen is de algemee- ne weerstoestand in Europa en wel voorna melijk in het middelste gedeelte van het Westen, sterk achteruitgegaan, nadat zij eenigen tijd zeer rustig is geweest. Ongeveer een week geleden scheen het zelfs alsof een gebied van hoogen druk zich over Midden- Europa zou uitbreiden, in welk geval wij nog een periode van mooi weer hadden kunnen krijgen. Daarin is echter een groote verande ring gekomen en het schijnt nu eerder alsof gedurende eenigen tijd een reeks van de pressies voortdurend ongestadig en verander lijk weer zullen brengen. Donderdagmorgen was plotseling een vrij diepe depressie, die uit het Zuid-westen was gekomen, over Engeland verschenen. Zij bracht in ons land een sterken westelijken wind, maar er volgde spoedig een opklaring, zoodat het gisterenmorgen mooi en zonnig weer was. De barometer, die den vorigen dag snel was gestegen, begon toen weer te dalen, doordat een nieuwe en zeer dl^pe depressie ten Zuid-westen van Ierland verschenen was, die haar weg naar het Noordoosten nam. De vorige depressie loste boven de Noordzee op. Aan de Zuid-oostzijde van deze nieuwe depressie ontwikkelde zich een secun daire, die gisteren in den avond ons land passeerde, nadat veel regen in den namid dag voorafgegaan was. De sterke en onregel matige daling van den barometer maakte den indruk, dat een storm ophanden was, maar deze is toch niet gekomen. In den vooravond hield de barometerdaling op, maar verschil lende omstandigheden deden vermoeden, dat op de secundaire depressie een tweede vol gen zou. In Zuid-Europa was de temperatuur sedert Donderdag veel gestegen. Vrijdag kwamen berichten in over voor den tijd van het jaar ongewoon hooge temperaturen in FrankrijK, Zuid-Duitschland en Hongarije. De bij ons heerschende Zuidelijke wind bracht veel warme lucht uit het Zuiden en Zuid-westen aan, zoodat het in den namiddag zacht weer was. De ontwikkeling der nieuwe depressies werd waarschijnlijk door dezen warmen en vochtigen luchtstroom gesteund. Het grootste gedeelte van West-Europa is nu weer onder den invloed van een uitge breid depressiegebied, waardoor het weer re genachtig en ongestadig is geworden en veel kans heeft nog eenigen tijd zoo te blijven. VLISSINGEN, 22 SEPTEMBER. De jaarwedden van de burgemeesters enz. in Zeeland. Ged. Staten dezer provincie hebben thans de bij hun besluit van 9 Mei jl. ontworpen regeling van de jaarwedden van de burge meesters, secretarissen, ontvangers en wet houders der Zeeuwsche gemeenten definitief vastgesteld en opgezonden ter Koninklijke goedkeuring. In het indertijd aan de ge meenteraden toegezonden ontwerp-besluit zijn enkele wijzigingen gebracht. Behoudens afwijkingen op grond van vroe gere regelingen voor in functie zijnde amb tenaren is de nieuwe regeling als volgt De jaarwedden van de burgemeesters wor den verhoogd en gelijkgesteld met die van de secretarissen, met uitzondering van Middel burg en Vlissingen, waar de jaarwedde van de burgemeesters 500 hooger wordt dan die van de secretarissen. De jaarwedden van de secretarissen blijven zoo goed als onveranderd. In gemeenten tot en met 800 inwoners worden zij met 100 verhoogd, in de gemeenten Zierikzee, Goes, Ter Neuzen, Middelburg en Vlissingen be draagt de verhooging 300. De jaarwedden van de ontvangers worden iets hooger. Voor de gemeenten van 3000 tot 6000 inwoners en de gemeenten Zierikzee, Middelburg en Vlissingen blijft de bestaande toestand gehandhaafd. De wethoudersjaarwedden worden ook hooger (Ter Neuzen o.a. van 600 op 1000) met uitzondering van Zierikzee, Goes, Mid delburg en Vlissingen, waar de toestand on veranderd blijft. Nieuw is een kinderbijslag van 2*4 van de bruto wedde, met een minimum van 50 en een maximum van 200 voor ieder wettig of wettelijk erkend kind beneden den leeftijd van 18 jaren, te beginnen bij het derde kind. De wethouders vallen buiten deze toelage. Voor de toekenning van periodieke verhoo gingen voor burgemeester en secretaris komt in aanmerking de diensttijd, als burgemees ter, wethouder, secretaris of bezoldigd amb tenaar boven den leeftijd van 23 jaar door gebracht ter gemeentesecretarie of provin ciale griffie. De aftrek bij gelijktijdige vervulling van meer dan een betrekking blijft onveranderd. De titularissen, die steeds in het genot zijn geweest van een hooger bedrag, dat boven de norm van eenige vroegere regeling was toe gekend, blijven het recht op dat hoogere be drag behouden. V. R. B. „Stormachtige tot krachtige Zuid-Weste lijke tot Westelijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt. Regenbuien. Iets koeler", luid de Zaterdag het weerbericht. Morgen begint de herfst, de zomer is gedaan, voegden we er in gedachten bij. Ongetwijfeld heeft ook 't bestuur van onze V. R. B. aan 't tijdstip van de herfstevening gedacht, want een geschikter moment voor een laatste bijeenkomst met feestelijk cachet op het Zwemschip ware niet te kiezen ge weest, om het zomer-oefen-zwemseizoen te besluiten. De in grooten getale opgekomen leden hadden zich Zaterdagmiddag voor deze ge legenheid gestoken in de allerkoddigste mas keradepakjes. Gewapend met mirlitons en toeters, getooid met mutsen in bonte ver scheidenheid, riep de kleurrijke een oorver- doovend leven makende stoet, die een polo naise over het oefenschip maakte, de beelden en geneugten op, die eerlang in het tijdvak, waarin koning Winter den scepter zal zwaai en, de onitspanningszalen zullen beheerschen. De bedoeling was geweest in travestie een waterfestijn te arrangeeren, doch het slechte weder, waarmede we ruimschoots bedeeld zijn geweest in de dagen, die gingen, was ook nu oorzaak, dat de plannen inderdaad in het v/ater vielen. De geest en de stemming heb ben er echter niet onder geleden en met veel snimo hebben verscheidene leden mede ge daan aan enkele wedstrijden, die trots alle ongunstige factoren, toch doorgang vonden. Dat de V.R.B, zich niet van de wijs laat brengen als het waterwerk betreft, weten we trouwens uit ervaring van ouds. Men heeft zich dan bepaald tot±25 M. onder water zwemmen en popduiken 3 M, Mooie tijden werden wederom gemaakt, zoodat onder de ongunstige weersomstandigheden beslist van prestaties gesproken mag worden. De uitslag was als volgt a. onder water zwemmen heeren 1. Ligt- hart Schenk in 31 4/5 sec. (zeer verre afstand ruim 30 M.) 2. Frits Anraad in 26 2/5 sec. 3 P. Gillissen in 26 3/5 sec.idem dames mej. C. van der Schaaf in 33 sec. Nog zij hierbij opgemerkt dat de jonge Anraad schit terend richtingswerk leverde b. popduiken dames 1. Tanny Pieters2. Everdine Klaassen 3. Francien Prins 4. Nel Dekker, resp in 8, 8 1/5, 8 3/5 en 10 2/5 sec.idem heeren 1. Ben Anraad 2. P. Gillissen Piet Stroonsijder 4. Geeven, resp. in 6 4/5, 7, 7 1/5 en 7 4/5 sec. Na afloop vereenigden allen zich in het „vooronder" van het zwemschip, waar de voorzitter, dr. A. Staverman, in een kern achtige toespraak het zomerseizoen officieel sloot. Het stemde spreker tot verheugenis dat, in weerwil van het dikwerf minder aan gename weer, het afgelocpen tijdvak toch een prettig sportseizoen was geweest, waarin de leden veel ijver en toewijding aan den dag hadden gelegd. Worden lichaam en geest door de zwemsport gesterkt, de wijze, waarop deze in de V.R.B. beoefend wordt, maakt, dat aan het sportieve element een humanitaire strekking verbonden is, waarvan het mensch- dom partij kan trekken, indien de lessen bij mogelijk ongeval in praktijk worden ge bracht. Aan werken naar buiten heeft de brigade dit jaar niet zooveel gedaan als zij gewoon was de demonstratie te Breskens mag geslaagd heeten en de toeschouwers al daar waren enthousiast, doch de strand- demonstratie te Vlissingen is door het besluit van de badcommissie uitgesteld moeten wor den tot het volgend jaar. Wanneer we een vergelijking maken met de resultaten bijv. in tijd in andere plaatsen dan maakt de V.R.B. een zeer goed figuur. Dit danken de leden niet alleen aan hun eigen krachten, doch zeer zeker voor een groot deel aan het on derwijzend personeelmevr. Termeulen en den heer Gillissen. Buitengewoon dankbaar is dr. Staverman voor de leiding door deze instructeurs gegeven, temeer daar zij door de V.R.B. zelve gekweekt zijn. Met een driewerf „hoera" voor leidster en leider stemmen al len geestdriftig in en even spontaan volgt daarop eenzelfde ovatie voor den voorzitter. Dr. Staverman stipte nog even de mogelijk heid aan om te komen tot het instituut van hulp-instructeur om daarna sterk geaccen tueerd te belichten de plicht van de leden in den komenden winter. Hij hoopte, dat de medische lessen, door een geneesheer gege ven, trouw gevolgd zullen worden, opdat de brigade voor eventueele schande gevrijwaard fclijvé, doordat ieder brigade-lid in staat zal zijn een bewustelooze(n) drenkeling(e) met doelmatige middelen in het leven terug te brengen. Met een woord van dank aan de dames, die voor de verstrekking van versna peringen hadden zorg gedragen de cho colademelk smaakte heerlijk al lag er nog geen ijs besloot spreker zijn met applaus onderstreepte rede. Daarna werden door den secretaris, den heer D. W. Toussaint, met een toepasselijk woord de prijzen, bestaande uit kunstvoor werpen, uitgereiktde eerste prijswinnaar van iedere groep mocht uitkiezen en zoo ver volgens. De secretaris vestigde er de aan dacht op, dat het „popduiken heeren" ge tuigde van een gezonde concurrentie, daar de 4 prijzen binnen een tijdsverschil van één seconde behaald waren. Voorts werden drie prijzen toegekend aan de groep met den kin derwagen, een dolgrappig stel, dat bij door gang van het gecostumeerd zwemmen, buiten kijf nog tot grooter hilariteit had aanleiding gegeven. De voorzitter kweet zich daarna nog van een bijzonder prettige taak, nl. het overhan digen van een prijs (een boekwerk) aan het „adspirant-brigade-lid" Miesje Toussaint. Deze hummel belooft heel wat voor de toe komst. Op haar eentje heeft ze vanmiddag nog in haar snoezig pakje in brigade-kleuren met fikschen schoolslag „gecostumeerd ge zwommen", zoodat haar prijs wel verdiend was. Mevr. Termeulen legt met deze leerlinge wel eer in. Door den heer Gillissen werden de prettige DRAISIflAvANVALKEtlBURC, S- e A ••iLEVERTR/ verstandhouding in de brigade, de lust en den ijver bij het oefenen en de resultaten der examens gememoreerd. Voorts wekte ook de ze leider op toch vooral de medische lessen in den komenden winter te volgen, wat door alle leden met een driewerf hoera voor dr. De Mooij werd toegezegd. Daarop werd de secre taris der brigade op gelijksoortige wijze ge huldigd. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat de heer Paul een taart met het opschrift „Lang leve de V.R.B." had geschonken, welke dank baar aanvaard en geconsumeerd werd/Door den heer L. Dert werden verschillende kieken gemaakt, zoodat de herinnering aan dit hui selijk feestje niet alleen in woord doch ook in beeld bij de V.R.B. zal blijven voortleven. Vlissingsche Zwemclub. Met gecostumeerde zwemwedstrijden had onze zwemclub bereids de finale van het zo- merzwemseizoen (een „overdekte" kennen we hier nog niet en alzoo kunnen we in den winter alleen droogzwemmen) gevierd. De definitieve sluiting ervan vond Zaterdag avond op feestelijke wijze in „De Oude Vriendschap" plaats. Zeer velen hadden zich opgemaakt om de funeraliën, die een vroolijk karakter droegen, bij te wonen „The Royal Majestic Band" (een uitstekend ensemble gevormd door de gebr. Adriaansen en den heer Van Loenhout) speelde de zaal vol, terwijl de vele frissche, kleurrijke toiletjes en al die beanjelierde boe zems en revers de alleszins prettige stemming verhoogden. Deze eerste indrukken vestigden bij ons de overtuiging, dat men zich voorge nomen had op recht gezellige wijze den avond te passeeren, als wilde men in deze uren samenvatten en herinneren het vele aangename en nuttige wat de zwemsport en de zwemclub geboden hadden in het afgeloo- pen seizoen. Bij zoo'n avond behoort nu eenmaal een officieel gedeelteja in dit geval vonder, we dit zelfs noodzakelijk, gelet op enkele cijfers, die het bestuur ons verstrekte. Door 730 per sonen is dezen zomer bij de V.Z.C. gezwom men van dit aantal waren 550 lid (hieron der begrepen de leerlingen van de K.P.M., die de zeevaartscholieren en-bloc als lid op gaf ook bij J.C.J.L. zou een soortgelijk plan voor 1931 bestaan), terwijl Arbeiders-Ont wikkeling en C.K.W.O. het resteerende vorm den. Het zwemmen was door 195 personen geleerd, deze waren „klaar afgeleverd". Met dergelijke klinkende getallen mocht de voor zitter, de heer J. J. van der Jagt, in zijn toe spraak wel gewagen van gunstige en succes volle resultaten van de beoefening der zwem sport, temeer waar een viertal zwemwedstrij den w.o. de Schelde-zwemwedstrijd een zeer bijzondere plaats inneemt, in alle opzichten geslaagd mogen heeten. Deze tot blijdschap stemmende uitkomsten dankt de V.Z.C. voor het grootste deel aan de toewijding, waar mede de zwemmeester, de heer P. Pantus en zijn assistent C. van der Velden zich van hun verantwoordelijke taak hebben gekweten. De leden hebben zich dan ook gedrongen ge voeld hun dankbaarheid middels eenige stof felijke blijken te toonen. Voorts uit de voor zitter de hoop, dat de heeren Pantus en Van der Velden het volgend jaar hun capaciteiten weder in dienst van de vereeniging zullen willen stellen. Als daarna de zaal in het duis ter wordt gehuld, spreidt even later een mo derne sierlijke electrische hanglamp haar weldadig schijnsel over het tooneel, zoodat het fraaie voor den zwemmeester bestemde geschenk der leden op werkelijk origineele wijze kon worden aangeboden. Een storm van applaus voer daarop door de zaal. De assis tent Van der Velden ontving een enveloppe met inhoud en beide leiders bovendien nog het traditioneele „rookertje". Namsen de K.P.M'.ers voerde vervolgens de heer Groot het woord. Spreker dankte den zwemmeester voor het genoten onderwijs, waarvan zij als toekomstige zeelieden in ver band met hun beroep in de mogelijke ure des gevaars profijt zullen kunnen trekken. Als herinnering aan den genoeglijken sportleven tijd onder 's heeren Pantus 'leiding doorge bracht, werd dezen een mooie electrische schemerlamp geoffreerd, welke, door eenzelf de manoeuvre als toegepast bij haar licht- zuster, evenzoo op haar voordeeligst uit kwam. Van der Velden werd met een zilve ren sigarettenkoker bedacht. Ook bij deze overhandiging ontbrak het niet aan hand- Met een kort woord dankte de heer Pan tus, mede namens zijn rechterhand Van der Velden, voor de geschenken, die door hen op

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1