DNEN 500 25 M.l. EERSTE BLAD Adverteiliën MISS BROWN VAN X.Y.0. No. 217 ©Se Jaargang STE OUCTEN 125.-. 195.-. 112.50 NGEN iMAANÖAG I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. [litgave: Firma F. VAH IE VEEBEJr., Walstraa! 58-80, flissiipi.Telef, IQ. Postrekening 6E28Ï Verschijnt dagelijks, uitgezonderd eg Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen IR PAKJE ïlburgsche iij v. Stoomvaart FEUILLETON SPORT f1930 VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 11.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. I De abonné's in 't bezit eener IPolis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BII HET BUREAU VOOR FUBLICITEITSWAARDE,' INGESTELD DOOR 'DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADFERS'1 Ipit nummer bestaat uit 2 bladen winkelier om ^ads- en Provincienieuws /AN NATUURBOTER, rgarine Industrie VLISSINGEN, 15 SEPTEMBER. ten. ie puistjes, ekzema t het slechte voch- >or de verstopping, e opeengestapelde Om aan het bloed e verstopping ge- men regelmatig de H. VAN AKEN, oosjes van 60 cent. g H. VAN AKEN. Middelburg. |T MEISJE 18 tot 3 uur. Adres: Walstraat 17. 7ERKVROUW voor 5 dagen per In letters H. X., bur. Int". aangeboden wegens Eengezinswoning, akken voorzien. Iters H. N., bureau |nt". 7ENWON1NG |lissingen of Souburg. 1 f5.per week. Iters H. T., bureau nt". jsE VAN WIJCK een Pakhuis met (Bovenwoning in het ptad voor f 7000een I Scheldestraat voor ■uur een paar Boven aan zoekt KAMER net huiselijk verkeer. >-kosthuis. Brieven bureau „Vlissingsche feen zoo goed als ISCHKAST, donker pedte 1.10 M., spiegel 55.—. tel weg 12 boven, linke MSTBODÉ Jiacht. Hinghal „Vliss. Crf." ddelburg-Rotterdanl gelegen plaatsen, PASSAGIERS, feEN EN VEE, iber v.Midd v.m.uur 8 9 8 9 8 9 v.Rott. vm.uur •Sn te oekomen; IV. T tanpo it- en Etp. jen a VUS. Telefoon JeenHOüRN. I'elet. 155. pSIEKHOUT, Telef. UUHENIILK. Tel. 10* Gecostumeerd zwemfeest. Het bestuur der Vlissingsche zwemclub iheeft de gedachte gehad om tegen Zaterdag een gecostumeerd zwemfeest onder de le den te houden en het is gebleken, dat dit in- is, tenminste, toen we Zaterdag even voor half 3 op het zwemschip kwamen, werd een aardige polonaise gemaakt door een aantal gecostumeerden. Wij merkten daaron der o.a. op le chat noir, baby met speen, eenige bakkers, danseresseneen lid der V. R.B. wier kleed versierd was met de reddings attributen een ijsladder, eenige reddings boeien en een dreg en die door een plak kaat op den rug propaganda maakte voor de- nuttige vereenigingmannelijke en vrou welijke apachen, Parcel Pos, geadresseerd Grand Hotel Britannia Flushing en een echtpaar in pyama, blijkens de gedragen kandelaar gereed om ter rust te gaan. Alle voorstellingen op te noemen, zou te veel zijn, de vermelding van het bovenstaande is wel voldoende om aan te toonen, dat er deelna- genoeg was en dat er voor het publiek, dat vrjj talrijk was aan weerszijden van het kanaal, wel wat te zien en te genieten was. De wedstrijd bestond in het zwemmen door een mand en een reddingsboei en daarna het naar den wal brengen van een ei op een kleinen potlepel. Dit nummer voor dames werd gevolgd door trouwtrekken door heeren, terwijl als slotnummer werd gegevende wanenzang van seizoen. 1930. Een zwaan van gummi werd voortgetrokken door een tweetal meisjes in 't wit, wier hoofd getooid was met ;n bloemkroontje. De prijzen, die uit snoepwaren bestonden onder algemeene hilariteit op het zwem schip werden verorberd, werden behaald door Mooiste groep ,;i 1. Mevr. Vermeulen en mej. Potters2. mej. Boucherie en mej. Vreeken lukste ^roep 1. mej. Jelderda en Scheybe- 2. mej. v. d. Kreke en Roelseorigi neelste groepl. mej. Prins en mej. Maatje Roelse2. de heeren Bruning en de Graaf. De prijs voor de grappenmakers werd uitge reikt aan Weijermans en Swint. Het touwtrekken werd gewonnen door de loeg, bestaande uit de heeren .Marinissen, Fastenau, Visser, Stroo en Anraad. Na afloop werden nog eenige troostprijzen uitgereikt. Naar we vernemen bestaat 't planWoens- een middagje voor de kinderen te orga- In onze TijdinghaL Ter gelegenheid van de lichtweek die van W tot 17 September te Utrecht wordt ge houden, heeft de Koningin-Moeder Vrijdag avond een bezoek aan Utrecht gebracht. H.M. slaat uit haar auto, tijdens een plasregen, het grootsche schouwspel gade. Van de technische proefvaart van het mo- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 14) Miss Brown ging een beetje verlegen aan 'n hoektafeltje zitten. Mr. Paul nam de soepterrine weer op en toacht haar naar een tafeltje, waaraan drie mannen, ieder met een lichtgekleurd apéritif voor zich, sigaretten zaten te rooken en tochtten. Een lange, grijze dame, die achter lessenaar zat, stond op en kwam naar aar toe. »U is zeker miss Brown", vroeg ze einde- glimlachend. „Mijn zoon heeft over u roken. Ik praat niet erg goed Engelsch, maar ik heet u welkom." Miss Brown was opgesprongen. Ze nam de ^hd aan die haar werd toegestoken en w§er- stond een malle aanvechting om een buiging te maken. >.U zult wel begrepen," ging madame voort, »dat we hier een kleine familie onder elkaar alleen vrienden en een paar bloedver wanten. Daarginds aan het eind van de ka- lner zit mjjn man te praten met generaal Dovolitz, die hier eiken dag luncht. En mijn dochter zal piano spelen als ze klaar is met wlpen in de keuken. .U moet eens op een torschip „Marnix van St. Aldegonde" van de maatschappij „Nederland", heeft onze foto graaf enkele opnamen gemaakt. Een conflict voorkomen. Naar het bestuur van den Nederl. Centr. Bond van Christelijke arbeiders in de bedrij ven van voedings- en genotmiddelen ons me dedeelt, is op het allerlaatste oogenblik een conflict met de coöperatie „de Broederband" te Vlissingen voorkomen. Reeds cenigen tijd werd getracht een col lectief contract aan deze onderneming tot stand te brengen, welke wenschelykheid door het contracteeren met de rlaatselijke bak- kerspatroonsvereeniging te Vlissingen steeds steVker naar voren trad. Waar maandenlang overleg geen oplos sing bracht, en een afwikkeling der kwestie door het coöperatiebestuur tenslotte van de hand werd gewezen, is dezer dagèn in over leg met het bestuur van den Neutralen bond. en gehoord het personeel, een ultimatum ver zonden, waarin uiteindelijk een bespreking werd aangevraagd op 11 September. Indien hierop niet zou worden ingegaan, dan zou 15 September de arbeid niet hervat worden. In een op 11 September gehouden zeer langdurige conferentie werd tusschen de be sturen tenslotte overeenstemming verkregen. In het af te sluiten collectief contract werd een niet onbelangrijke loonsverhooging opge nomen, uitbreiding der vacantiedagen vast gesteld, benevens een in uitzicht gestelde vacantietoeslag. De pensioenregeling voor het personeel is tevens in de overeenkomst con tractueel opgeomen, evenals het verplichte lidmaatschap. Waar op deze wijze tusschen partijen vol komen overeenstemming werd verkregen, is aldus een bevredigende oplossing bereikt. Beëediging en installatie. Omtrent de beëediging en installatie van den heer J. F. Berkel als commissaris van politie te Culemborg, deelt de „Culemborg- sche Courant" het volgende mede In de burgerlijke zitting van de rechtbank te Tiel had de beëediging plaats van den nieuw benoemden commissaris van politie alhier, den heer J. F. Berkel, terwijl Zater dagmiddag ten 2 y2 uur het politiepersoneel zich ten politie-bureele had vereenigd, al waar de burgemeester den nieuwen politie chef officieel installeerde. De burgemeester heette den commissaris met eenige hartelijke woorden welkom, ook namens het politie-personeel en sprak de hoop uit, dat een aangename en vruchtdra gende samenwerking in de naaste toekomst zou worden geboren. Waar de heer Berkel door H. M. de Koningin was benoemd, twij felde hij er niet aan, of deze zou de noodige capaciteiten bezitten, om ten goede van het corps en in het belang der gemeente werk zaam te zijn. Zich tot het corps richtende, zeide de burgemeester voorts te verwachten, dat den commissaris van de zijde van het personeel de noodige steun zou worden verleend, teneinde diens taak te vergemak kelijken. De commissaris van politie dankte vervol gens den burgemeester voor de prettige wijze, waarop hij hem hij het corps had ingeleid en verzekerde den burgemeester zijn volle mede werking. Dit zou echter niet mogelijk zijn, aldus de commissaris, wanneer niet het per soneel hem daarbij behulpzaam was. Hij sprak avond bij ons komen dineeren, dat is mis schien vroolijker. Het ziet er hier zoo veel warmer uit als de lichten aan zijn, maar we zjjn altijd blij als we onze vrienden zien." Madame vertrok met een glimlach en miss Brown ging weer zitten. Eindelijk verscheen Paul met het menu. „U begrijpt natuurlijk", zei hij, „dat u van daag onze gast is. Daarna kunt u ons be gunstigen wanneer u wilt. U is een van hen, die we altijd graag hier zullen zien. Ik beveel u voor vandaag wat sardines aan van een merk, dat een specialiteit van ons is, wat goulasch in werkelijkheid een Hongaarsche schotel maar op Russische manier klaar ge maakt en vruchten. Is dat goed „Het klinkt heerlijk." „Ik zal u voor wijn een karafje vin rosé geven. In wijn zijn wij Russen niet veel waard. We hebben zooveel verstand van eten maar wat drinken betreft hebben we alleen smaak voor sterken drank. Excuseert u me Hij snelde weg om tegen een ongeduldigen klant te spreken, liet een waakzaam oog door de zaal gaan en verscheen kort daarop met de sardines. „Uw moeder heeft met me gepraat," zei miss Brown tegen hem. „Ik vind haar aller liefst." Hij boog ernstig. „Straks zal mijn vader zijn opwachting ko men maken," zei hij. „Hij luncht altijd met zijn ouden vriend. Ze zitten daar aan het eind van de zaal. U moet ook kennis maken met mijn zuster. Zoodra ze vrij is in de keu- het vertrouwen uit, dat hij in alle opzichten op zijn nieuw corps kon bouwen en dat hij in zijn politie-ambtenaren zou aantreffen „goede" politiemannen, rechtvaardig en wel levend en behulpzaam tegenover het publiek, zoodat door eendrachtige hulp en gosde ka meraadschap het corps naar buiten een goe den indruk zou weten te vestigen en het ver trouwen der burgerij zou weten te winnen. Hierna was deze korte plechtigheid geëindigd. Een touringcar aangereden. Gisteren is te Brussel een touringcar uit Vlissingen aangereden door een motorrijder. De touringcar werd door de politie in beslag genomen. De deelnemers aan den tocht ver trokken daarop per trein naar Antwerpen. Vandaar werd naar Vlissingen getelegrafeerd om een andere touringcar, waarmede de rei zigers diep in den nacht hier terugkeerden. Politie-diploma. Voor het politie-diploma is te 's-Graven- hage geslaagd de heer C. J. Klinke ts Zie- rikzee. Officieel bezoek. Maandag 22 dezer bezoekt de Commissa ris der Koningin de gemeenten Cadzand, Sluis, St. Kruis en Waterlandkerkje. BRESKENS. Zaterdagavond had in hotel Adriaansen de uitreiking plaats van den wisselbeker voor den gehouden Scheldezwemtocht en souve nirs voor den ISOOsten en 2000sten bader. De wisselbeker, door de „Breskensche Cou rant" beschikbaar gesteld en aan de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer in eigen dom gegeven om uit te reiken aan dien Zeeuwsch-Vlaming, die in een georganiseer- den Scheldezwemwedstrijd/ zijn poging met succes bekroond ziet, werd "bij monde van den eigenaar van de „Breskensche Courant", den heer Le Bleu, aan de vereeniging overgedra gen. Hij stelde daarbij o.a. als eisch, dat de beker 3 ïaal achtereen of 5 maal in totaal gewonnen moet worden, wil hij den winner in eigendom toebehooren. Met eenige toepasse lijke woorden dankte de heer Carels, voor zitter der V.V.V., voor het prachtig geschenk. Den heer Klaassen viel de eer te beurt als eerste Zeeuwsch-Vlaming, die de Schelde in een georganiseerden wedstrijd overzwom, de beker in ontvangst te mogen nemen. Daarbij werd door den heer Carels de wensch uit gesproken, dat het den heer Klaassen geluk ken moge hem het volgende jaar weer te winnen. Vervolgens had de uitreiking plaats van een souvenir aan den heer Wagenaar en aan mej. van Dijke, die resp. de 1500ste en 2000ste persoon waren, welke een badhokje der ver eeniging gehuurd hadden. Dat ondanks het slechte weer gedurende de zomermaanden nog zoovelen van een badhokje der vereeni ging gebruik maakten, getuigt wel, dat het strandleven te Breskens sterk toeneemt. Op zichzelf beschouwd zegt het cijfer van 2000 nog niet zoo heel veel, doch rekening dient er mee gehouden te worden, dat in de enkele zomersche dagen, welke wij in 1930 konden tellen, ruim 4 k 5000 personen te Breskens een bad genomen hebben. Want velen heb ben strandhokjes, waar voor de diverse eige naars en bun familieleden mitsgaders ken- ken komt ze piano spelen. Soms hebben we 'savonds muziek...." Miss Brown schrok van de plotselinge ver andering in zijn gezicht en den heftigen, ge- mompelden uitroep, klaarblijkelijk in zijn eigen taal. Ze keek rond. Een man was binnen gekomen, had zijn hoed opgehangen, was de zaal door geloopen en was heel gedecideerd aan een tafeltje gaan zitten. Hij had het kortgeknipte haar en den opstaanden snor van een vreemdeling, maar hij had ook een air van welgedaanheid, dat de meeste andere bezoekers misten. Paul was in een paar pas sen bij het tafeltje van den schijnbaar on- welkomen bezoeker. Hij sprak hem eerst in een taal aan, die, ze voor Russisch hield en daarna, toen hy geen antwoord kreeg, in het Engelsch. „Het spijt me, mynheer, maar die tafel is besproken." De man vouwde zijn courant dicht en stond op. „Goed, dan zal ik ergens anders gaan zit ten," zei hij. „Het spyt me, mijnheer", was het korte antwoord, „maar alle tafels zijn bezet." Ze keken elkander aan, de nieuwe bezoe ker met een sarcastischen glimlach om de hoeken van zijn mond, Paul met minder zelfbeheersching, duidelijk toonend dat hy woedend was. „Het is tegen de wet om een restaurant te houden en te weigeren iemand voedsel en drinken te verschaffen," zei de man. „Dan zal ik de wet breken," verklaarde nissen gelegenheid te over is om zich te ont- kleeden. Mej. van Dijke mocht een aardig schemer lampje in ontvangst nemen, terwijl den heer Wagenaar een electrische fietslantaarn uit gereikt werd. Benoemd tot onderwijzer aan de bijzondere school te Breskens de heer J. Suurmond te Vlissingen. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Almelo is benoemd mej. Nus, onderwij zeres aan de bijzondere school te Breskens. VOETBAL. BelgieHolland 41. Aan het verslag van dezen in het nieuwe stadion te Brussel gespeelden wedstrijd, ontleenen \/ij aan het „Utr. Dagblad" het volgende Weinigen zullen gedacht hebben, dat de Hollanders zoo'n wedstrijd konden spelen. Er om heen draaien, goedpraten of niet willen zien, daaraan doen wij niet mede. Als geheel heeft de Oranjeploeg gefaald. Zoowel voor als achter speelde men zoo ondoordacht, dat men zich somtijds niet kon indenken een verte genwoordigend elftal aan het werk te zien het geleek meer op luk-raak getrap. Van sa menspel is er gedurende den geheelen wed strijd geen sprake geweesteen wel zeer dui delijk verschil met het spel der Belgen. Van het achtertrio kon Van der Meulen weinig aan de doelpunten doen. Aanvoerder Vermetten deelde in de algemeene malaise missen en te zacht trappen volgde elkaar op. Zijn ontmoetingen met Bastin waren alles behalve vriendschappelijk. Na de rust heeft hij verschillende malen door ingrijpen moei lijke situaties voorkomen. Ook Van Kol was niet als anders de Ajaxied miste wel niet zooals z'n purtner, doch een Van Kol van eenige jaren terug was 't niet. In de midden linie was de eenige speler van het Neder- landsch elftal welke heeft voldaan de Feijen- oorder Van Keel. Tegen het einde werd de Belgische rechtsbuiten hem te snelVan der Wildt's spel stak zeer af bij dat van Helle mans de Hollander stond somtijds te kijken naar de manier waarop de Belgische midhalf zoowel verdedigend als aanvallend te wers ging en de spil was waarom alles draaide. Kools heeft Bastin niet kunnen houden, on danks het feit, dat de Belg veel minder snel is dan vroer°r. De voorhoede vormde geen linie, de spelers deden stuk voor stuk hun uiterste best. Van Reenen schoot verschillen de malen, echter van verren afstand. Strij- bosch was de minste van het quintet. Het doelpunt van den oud-U.V.V.-er kwam op een moment, toen de Belgen zeer zeker reeds twee goals hadden verdiend. De geheele aan val heeft bijna niets aan onze middenlinie gehad. Voor steunen had dit trio schijnbaar geen voldoenden tijd. Landaal's voorzetten waren goed, doch pas het laatste half uur kwam hij op dreef. De roode duivels hebben een verdiende overwinning behaald. De uitslag geeft nog niet eens de verhouding weer. De groote fac tor in het Belgische spel was het samenspel. Eertijds vond men Van Halme de ziel van het elftal, doch zijn plaatsvervanger Helle- Paul met zyn hand reeds op den stoel van een ander. „Iedere tafel hier is gereserveerd. Er is geen plaats voor u onder dit dak. Ga ergens anders eten en stik er in. En wees nu 2500 goed om heen te gaan." De man haalde zijn schouders op. „U is dwaas," weerlegde hij. „Ik ben een landgenoot. Ik zou een goede klant kunnen worden." „U kunt geen landgenoot van me zijn," ant woordde Paul, „want ik heb geen land. Ik hoop, dat u onaangenaamheden zult voor komen." De man stond op, vouwde zijn courant weer op, nam zyn hoed en keek nog eens voor het laatst rond, waarbij zijn oogen een paar se conden op miss Brown bleven rustentoen hep hij de straat op. Edith keek hem nieuws gierig na. „Waarom deed u dat vroeg ze, Paul scheen buiten adem. „Hij was een spion. Een Rus, dat is waar, maar een Rus van den tegenwoordigen tijd. Vergeef me als ik u niet meer kan zeggen. Het zijn werkuren nu en ik moet voortma ken. Voelen is een luxe die ik voor later moet bewaren." Hij snelde weg. Gedurende de lunch een eenvoudige, maar uitstekende lunch zag miss Brown, hem groeten wisselen met bijna iedereen in de kamer. De klanten schenen allen habitués. De meesten waren een beetje armoedig en zagen er min of meer sjofel uit. Er werd weinig wijn gedronken en nog min der likeur. Nu en dan werd er met madame mans doet niet1 voor hem onder. Zooals steeds heeft men veel op Bastin gespeeld. Het is aan dezen vleugelspeler niet gelukt een doelpunt te makende staander kwam Van der Meulen ^el eens te hulp. Afwisselend en verrassend snel was het Belgische spel zeker. Of de veranderingen in de ploeg het elftal ten goede zijn gekomen, of de Hollandsche tegenstand België zoo deed spelen, zullen wij moeten afwachten. Het achter-trio der zui delijken kon het werk best' af, beide backs trapten forsch, Badjou onderschepte vele voorzetten en corners met bravour. De middenlinie der gastheeren was het drietal waarop het geheele team steunde enkon steunen. Over Hellemans hadden wij het reeds, na hem kwam Moeschal. In de voorhoede der rooden zaten slechte schutters, ook waren ze zeer ongelukkig in dit onderdeel van hun spel. Het samenspel en de samenwerking met de middenlinie was af. In de laatste minuten bereikten de Belgische voorhosde-spelers hun besten vorm, een tweetal doelpunten waren het slot. Velen hadden reeds het terrein verlaten, toen het derde en in de laatste minuut het vierde doelpunt werd gemaakt. Holland trapt tegen wind af. Van Reenen komt tot Baljou, doch deze werkt weg. De Belgen spelen bijzonder vlug. Van man tot man gaat men Van der Wildt voorbij. Voor- loopig houdt men bij ons achter stand, wel maken Vermetten en Van Kol geen trapvas-* ten indruk, doch 't lukt. Over geluk heeft onze verdediging niet te klagen. Tot twee-* maal toe, weet Van der Meulen zelf niet waar het. leer belandt. Zienderoog worden de Belgen sterker. Van onze middenlinie zijn en twee niet tegen hun taak opgewassen en wel Kools en Van der Wildt. Bastin en Vernetten, probeeren elkanders kracht tweemaal en tweemaal geeft de arbiter free kick tegen: Oranje. Hoe goed het samenspel der België sche voorhoede ook is, door het slechte schie ten komen de verdiende doelpunten niet. Zeer tegen de verwachting en tegen dë verhouding in neemt Holland de leiding. Wanneer onze midhalf naar Van Reenen doorgeeft, gaat deze snel op Badjou af en al vorens een der backs kan ingrijpen, is het 0—1. Nog 4 minuten zijn er vóór rust te spelen Bastin passeert Kools en ook Vermetten onze keeper loopt uit, een schuin schot volgt en nog juist raakt de H. F. C.-er het leder aan, corner. Uit den hoekschop komt in de laatste minuut de verdiende gelijkmaker, 11, door den mid voor ingekopt. Na de hervatting is de stand vyf minuten, gelijk gebleven. Wederom werd een corner ons noodlottig. Van der Meulen vangt het leder niet, doch stompt dit m de richting van Moeschal, een juiste hoofdbeweging en Bel gië heeft de leiding overgenomen, 21. Aan het spel is overduidelijk te zien, dat de gastheeren hun voorsprong in elk geval zullen behouden, waarschijnlijk nog wel ver-* grooten. Was het Hollandsche spel vóór rust al niet te vergelijken met het Belgische, bij den ver kregen stand C1 waren de Zuidelijken niet meer te houden. Gelukkig hadden Van Kol en Vermetten zich hersteld, doch Van Heel werd nu door Versyp keer op keer gepasseerd. Een enthousiaste België-Holland match werd het van onzen kant niet. Niets lukte er meer in de voorhoedevan de voorzetten van Landaal werd niet geprofiteerd. Algemeen, werd een uitslag van 2—1 gedacht. Wanneer achter de lessenaar gefluisterd en werd er een notaatje geschreven, dat later wel eens betaald zou worden. Bij elk van die gelegen heden scheen Paul hoe langer hoe meer terneergeslagen te worden. Tegen twee uur, toen de zaal bijna leeg was, kwam een bleek meisje met mooie, lichte oogen, niet erg groot, met breede schouders en heupen en een zeer innemend gezicht, door de zijdeur, keek de zaal in en kwam op Edith af. „U is zeker miss Brown, is 't niet zei ze. „Mag ik hier even gaan zitten Ik ben Pauls zuster." „Giaag," zei miss Brown vriendelijk. „Ik hoopte, dat u zoudt gaan spelen." „Dat doe ik soms wel," antwoordde het meisje. „Maar vandaag ben ik er heusch te moe voor. Onze keukenmeid kon niet komen en ik heb hard moeten werken. Ik hoop, dat u uw lunch lekker heeft gevonden „Heerlijk." „We geven hier alleen eenvoudige dingen en als iedereen maar betaalde zou het best gaan, maar moeder kan niemand weerstaan en vader is gewoon een hopeloos geval. Het zijn allemaal, vrienden van ons die hier ko men, ziet u onze menschen, dij alles van ons af weten en we zouden zoo graag wil len, dat we ons brood konden verdienen door niemand anders te ontvangen. Myn broer heeft over u gesproken. Kolonel Dessiter was een groot vriend van ons. U zult altijd wel kom zijn." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1