Elf I/AL <S> AG MN issiipcle Courant it het \Z\]N at 92, beslist WEEDE BLAD ïïaaf Staatsloterij. osten liëntèle BINNENLAND FEUILLETON De betalende Logé KERK- EN SCHOOLNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN rbfj onze hebben iheid en :nschap- cikel met hebben bevat iwij'zing aanzien jbekende ïerk van iorte, te Ji-labora- :zoovele wonde- /enslicht /den. Ie meo zich toe? constructiek Ie, den haag> nde Unie Obligation krijgbaar. Obligatiën of 20 keer hetzelfde jende op de gewone D. P. LIEBERS. aat 2A. RTENTIE IN DE SCHE COURANT" tLTIJD SUCCES. ERICHT AAT 92. van de van dag 12 September 1930, n°. 215 De opening van de Staten-GeneraaL programma voor de opening van de iling der Staten-Generaal op Dinsdag den September, welke opening met groot remonieel zal plaats hebben, luidt: pes namiddags te half één uur zullen de ien der Staten-Generaal m vereenigde ver dring in de Ridderzaal op het Binnenhof zamen komen, onder leiding van den door de Koningin benoemden voorzitter der jste Kamer. ministers hoofden van ministerieels jpartementen en de leden van den Raad State zullen zich, des namiddags te één mede in die zaal vereenigen. Ten einde de zitting der Staten-Generaal openen, zal H. M. de Koningin te één uur et den volgenden stoet van het Koninklijk ileis afrijden a. een commando cavalerie opening van den stoetb. een rijknecht- joor en twee rijknechts te paard c. de ©erheer-ceremoniemeester, gezeten in een uig met twee paarden bespannen, gaanae i lakei naast elk portier d. acht kamer- iren, volgens rang van benoeming, gezeten twee rijtuigen, elk met twee paarden be nnen, gaande twee lakeien naast elk por- e. de grootofficieren, volgens rang van noeming gezeten in twee rijtuigen, elk met ee paarden bespannen, gaande twee lakei naast elk portier f. de grootmeesteres sn H. M. de Koningin en de waarnemende wtmeesteres van H. M. de Koningin-Mce- r, gezeten in een rijtuig met twee paarden espannen, gaande twee lakeien naast elk ortierg. de opperceremoniemeester, geze- in een rijtuig met twee paarden bespan- ide twee lakeien naast elk portier H. M. de Koningin, vergezeld van H. M. de oningin-Moeder, van Z.K.H. den Prins dei tderlanden en van H. K. H. Prinses Juliana, .zefcen in een staatsiekoets met acht paarden spannen, gaande een koetsier naast eik ard en vier lakeien aan elke zijde van de iets. De chef van het Militair Huis en de uvgrneur der Koninklijke residentie, te nrd, rijden respectievelijk ter rechter- en linkerzijde van de Statiekoets, een weinig Mer het portier. De officieren der land- acht van het Militaire Huis, te paard, rij- n achter de Staatsiekoets, twee aan twee, ar ouderdom van rang, de oudsten voor een commando cavalerie tot sluiting van n stoet. De stoet zal rijden door de Heulstraat, or het Lange Voorhout' (Schelppad), over n Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. Te kwart vóór één uur zullen aan den in- van de Ridderzaal aanwezig zijn de of- cieren der zeemacht van het militaire huis. Bij aankomst van den stoet aan de Ridder- aal zal H. M. de Koningin aan den ingang atvangen worden door een commissie uit de ergadering, die, voorafgegaan door den ka- lerheer-ceremoniemeester, de acht kamer eeren, de grootofficieren en den oppercere- aoniemeester, H. M. geleidt naar de verga- erzaal. De grootmeesteres van H. M. de Koningin de waarnemende grootmeesteres van H.M. Koningin-Moeder, de chef van het mili- aire huis, de gouverneur der Koninklijke esidentie, de 1ste stalmeester en de officie el van het militaire huis volgen onmiddel- Zoodra H. M. de Koningin op den troon is [ezeten, H. M. de Koningin-Moeder rechts, K.H. de Prins der Nederlanden en H.K.H. •rinses Juliana der Nederlanden links van I. M. de Koningin hebben plaats genomen, ilaatsen de grootmeesteres van H. M. de Ko- ilngin en de waarnemende grootmeesteres H. M. de Koningin-Moeder zich ter zijde ichter H.M. De grootofficieren en de gouverneur der Naar het Engelsch van K. CAMERON WARD. 24) Van Thunston Hall sprak hij maar zeer teinig en ééns vroeg Warwick Mary in 'cherts, of zijn oom zijn leven lang verder CP Ladywood meende te blijven. Hij beweer- te> dat hij jaloersch was op den squire en' daagde, dat hij zoo weinig van zijn verloofde zagmaar Mary lachte dit bezwaar weg 2(1 wist immers hoezeer de verzoening met oom had bijgedragen tot zijn geluk en herstel. De squire zinspeelde maar heel weinig op te verloving maar ééns, toen Mary naast tem stond, terwijl hij bij de sofa zat, vatte h(i haar hand in de zijne en zei -Wij moeten den familie-verlovingsring (aten komen, hè, mijn jongey. Dan 'eerst ^en wij ons geheel doordrongen voelen Van het feit, dat Mary een van de onzen Wordt," ®en anderen keer weer verbaasde hij Thurston door zijn onverwachte vraag, waar neef wel op had willen trouwen, als hij öiet ten tooneele verschenen was, Het antwoord luidde; Koninklijke residentie plaatsen zich achter den Koninklijken zetel. De le stalmeester, de kamerheer-ceremo niemeester en de acht kamerheeren plaatsen zich rechts, de officieren van het militaire huis links van den troon. Nadat de zitting door H. M. de Koningin is geopend, 'wordt Hoogstdezelve door de com missie, voorafgegaan door den opperceremo niemeester, naar de wachtkamer geleid. De kamerheer-ceremoniemeester en de acht ka merheeren gaan den opperceremoniemeester vooraf tot aan de ingangsdeur van de ver gaderzaal, waarna zij zich met de overige in artikel 5 genoemde personen, die H.M. ge volgd zijn, naar de voor hen bestemde wacht kamer begeven. H. M. de Koningin keert naar het Konink lijk Paleis terug met den stoet, waarmede Hoogstdezelve is gekomen, en in de bij artikel 3 vermelde orde, waarbij de volgende weg zal worden genomen van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voor hout (Schelppad), door de Heulstraat, naar het Koninklijk Paleis. Minuutschoten uit het geschut zullen wor den gelost gedurende den rit van H. M. de Koningin naar de vergaderzaal en gedurende den terugrit van Hoogstdezelve naar het Ko ninklijk Peleis. De Koninklijke familie naar Den Haag. De Koninklijke familie, die a.s. Maandag per auto tegen den middag van Het Loo in Den Haag wordt verwacht, zal een paar we ken intrek nemen in het paleis het Huis ten Bosch. De Koningin-Moeder komt Dinsdagoch tend omstreeks half elf per Staatsspoor uit Soestdijk te 's-Gravenhage aan en zal zich ook naar het Huis ten Bosch begeven. Dinsdagavond keert de Koningin-Moeder weer naar Soestdijk terug. Geen landverhuizing naar Amerika. De directeur van het bureau der Ned. Ver. „Landverhuizing", gevestigd Bezuidenhout- scheweg 97, 's-Gravenhage,./schrijft het vol gende Pas ontvangen berichten uit de Ver. Sta ten van Amerika noemen de aldaar heer- schende werkloosheid zóó erhstig en de kans op het vinden van ïoonend werk zóó uiterst gering, dat, voor dit jaar althans, aan een ieder moet worden ontraden om naar dat land te emigreeren. Zij die voornemens zijn in de Ver. Staten een bestaan te zoeken, zullen hun vertrek ten minste moeten uitstellen tot het voorjaar van 1931. Zij zullen goed doen dan niet tot de cfreis te besluiten, vóórdat zij bij hoogeige noemde vereeniging inlichtingen hebben in gewonnen of en, zoo ja, in hoeverre er ver betering in den toestand is ingetreden. Thans keeren vele landgenooten teleurge steld en verarmd uit de Ver. Staten terug. De ,,Mamix van St. Atdegónde". Nadat twee dagen op de Noordzee, begun stigd door mooi weer, was proefgevaren en het nieuwe stoomschip van de Stoomvaart- Maatschappij „Nederland" aan alle eischen bleek te hebben voldaan» is Donderdagavond het schip aan de maatschappij „Nederland" overgedragen. Namens de Nederïandsche Scheepsbouw-Maatschappij heeft de heer Goedkoop, directeur dezer maatschappij, een toespraak gehouden, waarin hij de Maat-§ schappij „Nederland" dankte voor het ge schonken vertrouwen. Daarop heeft de heer H. C. Koning, direc teur der Maatschappij „Nederland" met een rede het schip namens de stoomvaart-maat schappij „Nederland" aanvaard. Te ongeveer acht uur werd de vlag van de maatschappij „Nederland" op de nieuwe aanwinst der maatschappij geheschen. Hedenmorgen te 11 uur is de „Marnix van St. Aldegonde" van zijn proeftocht op de Noordzee te IJmuiden teruggekeerd. Brieftelegrammen in het binnenlandsch verkeer. Met ingang van 1 October a.s. wordt bij wijze van proef de gelegenheid tot verzending van brieftelegrammen in het binnenlandsch verkeer opengesteld. Deze telegrammen kun nen worden aangeboden op alle rijkskanto „Ja, twee honderd pond 's jaars is geen vorstelijk inkomen maar Mary bezit wel wat en dan had ik er waarschijnlijk nog wel een weg op geweten om wat te verdienen." „Hoe dan?" „Wel, ik had beroepszanger willen worden. Er is mij mij dikwijls gezegd, dat ik best een fortuin verdienen kon met mijn stem...." De squire keek hem aan, met een blik vol verontwaardiging' en riep „Laat mij nooit meer van zulken nonsens hooren Jij, een Thurstbn Zou je op die manier in je onderhoud willen voorzien „Nu, zoo uitlokkend komt het mij ook niet voor, oom. En als u soms lust moogt voelen, mij een paar pond per jaar meer te bezor gen, dan zou mij dit een heel pak van liet hart zijn „Een paar pond f.... Al wat ik heb, is im mers voor jou, mijn jongenEn dat weet jij ook wel. Je moet je vrouw op Thurston Hall brengen en dat wel hoe eerder hoe beter Ik zou graag een kleinen jongen van jou op de Hall zien ronddartelen, eer ik ga.... Warwick. Nóch jij, nóch Mary zult mij een onderdak misgunnen in het oude tehuis, zoo lang ik er nog ben." Zoodra Warwick zich voor het eerst na dit onderhoud weer alleen bevond met Mary, trok hy zich zachtjes naast zich en sloeg den arm om haar heen. „Ik geloof, dat je oom betooverd hebt, liefsteWeet je, wat hij mij voorgeslagen heeft Dat wij trouwen zouden, zoodra ik maar in staat was om naar de kerk te ren, telegraafstations en spoorwegtelegraaf kantoren. De inhoud van deze telegrammen is vry, behoudens den vorm die uitsluitend ver staanbare taal mag bevatten. Deze telegram men worden verwerkt, onmiddellijk na het gewone telegramverkeer. De bestelling ten huize van den geadresseerde geschiedt door middel van de gewone eerstvolgende postbe stelling. Het bezigen van een telegram-adres of vermelding van den naam van den ge adresseerde en het nummer van zijn postbus is toegelaten. Boven het adres moet de be taalde dienstaanwijzing LT worden geplaatst. Het tarief der brieftelegrammen is gesteld op de helft van dat der volbetaalde telegram men. Bij verloren geraken van een telegram na aflevering door den telegraafdienst aan het postkantoor, kan geen aanspraak worden ge maakt op terugbetaling van de seinkosten. Bij regelmatige klachten is een dusdanige vergoeding niet uitgesloten. Na het voren staande zal het wel niet noodig zijn alsnog te wijzen op het groote nut van dezen nieuwen dienst, waardoor het correspondentieverkeer ten zeerste bevorderd wordt. Geen beroepsschoolarts te Dordrecht. De gemeenteraad van Dordrecht heeft met 16 tegen 15 stemmen verworpen het voorstel van de meerderheid van Burg. en Weth, om in beginsel te besluiten tot de aanstelling van een beroeps-schoolarts op een jaarwedde van 5500 tot 6500. Amsterdam in cijfers. Aan het verslag van den toestand der ge meente Amsterdam in 1929 ontleenen we en kele cijfers. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1929 743.404 personen, van wie 358.436 mannen waren en 384.988 vrouwen. Op 31 December van dat ja.ar was dit cijfer gestegen tot 749.459 personen, nl. 361.740 mannen en 387.719 vrouwen. Een vermeerdering dus met 6055 personen of 8.1 per 1000 inwoners. Deze toeneming is achtergebleven bij de vrij ge lijkmatige toeneming in de jaren 1928, 1927 en 1926, welke resp. 11.5, 11.5 en 11.8 bedroeg. Dit blijkt .veroorzaakt door een lager geboor te en door een lager vestigingsoverschot. Het eerste bedroeg 5711 tegen 6907 in 1928 hei- vestigingsoverschot liep terug van 1613 in 1928 tot 344 in het verslagjaar. In 1929 werden 6391 huwelijken voltrokken of 82 meer dan in 1928. De huwelijksfrequen tie steeg daai'door van 8.54 in 1928 tot 8.58 in 1929. Het grootste aantal huwelijken werd in Augustus gesloten, nl. 710, het kleinste in Maart, 332. Van d^ze 6391 huwelijken waren er 3, waarbij de man, 12 waarbij de vrouw en 3 waarbij man èn vrouw niet konden schrij ven. Het aantal echtscheidingen, hetwelk in 1928 een daling vertoonde ten opzichte van 1927, bedroeg 651, dat is 91 meer dan in 1928. De Wieringermeerpolder. Tot inspecteur van de Maatschappij tot in Cultuurbrenging van den '"WièTingermeerpol- der is, bij Kon. besluit, benoemd de heer A. Minderhoud, thans directeur der N.V. Grondverbeterings- en Ontginningsmaat schappij te Hoogeveen. De heer Minderhoud is reeds sedert eenïge weken in zijn nieuwe functie, werkzaam. „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verscheen onder redactie van Rinke Tolman de September-aflevering van „de Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuur studie, natuurbescherming, heemschut, geo logie, folklore, buitenleven en toerisme. Niko Tinbergen begint een uitvoerige en tevens onderhoudende studie over de in Ne derland voorkomende meeuwen, terwijl wij met ds. J. I. van Schaick verder door den Eifel zwerven. J. van Doominck maakt het den lezers duidelijk, welk een rijke vogelwereld is waar te nemen in de omgeving van Oudewater, Linschoten, Montfoort en Woerden. In de rubriek „Van en voor de lezers" (na tuurhistorisch allerlei) worden onder meer verschillende kruisbekwaarnemingen ver meld. De tekst wordt afgewisseld door een zeer groote verscheidenheid foto's en teekeningen. gaan. Wij hebben dan maar een paar korte wittebroodsweken, terwijl oom naar Thurston Hall gaat, om daar alles voor onze komst in orde te laten brengen.... Je vindt het toch niet bezwaarlijk, Mary, dat de oude heer daar met ons samenwoont „Maar natuurlijk niet. Hij heeft zich zoo edelmoedig betoond, dat hij dan ook ver dient, hoe wij zijn laatste dagen nog zoo gelukkig mogelijk maken.... Maar, Thur ston, ben ik eigenlijk al niet te oud voor je Ik ben al vijf-en-dertig „En ik zes-en-dertig, dus dan win ik het toch nog altijd van je Maar laat ons hopen dat wij nog vele jaren van liefde vóór ons hebben en samen zullen wij dan oud worden, hè, lieveling Met tranen in de oogen van vreugde en dankbaarheid drukte zij zich vaster tegen hem aan. HOOFDSTUK XIV. Gedurende de eerste dagen van Thurston's ziekte, zoolang hij nog dobberde tusschen leven en dood, had Will Armstrong opzette lijk voor zijn zuster verzwegen de mededee- ling van den zelfmoord van Daft Davy. De inspecteur van politie was echter op Lady wood gekomen en had gevraagd, of Warwick ook sterk genoeg was om gehoord te worden. Na Will's ontkennend antwoord had hij ver zocht, dan miss Armstrong te mogen spre ken. Nu moest Will haar dus wel verslag doen van Davy's dood en Mary ontstelde er van. De Synode der Geref. Kerken. De Generale Synode der Geref. Kerken heeft in haar te Arnhem gehouden vergade ring de volgende conclusie genomen inzake het vrouwenkiesi*echt De Synode, van oordeel, dat de verkiezing tot het ambt door de leden der gemeente niet het karakter draagt van advies maar een daad van algemeene regeermacht is, wel te onderscheiden van de bijzondere regeermacht welke door Christus aan het bijzondere ambt der opzieners is opgedragen dat weliswaar ook de approbatie, waarvan de vrouwen niet zijn uitgesloten, tot deze al gemeene regeermacht der geloovigen behoort, maar dan met dit onderling verschil van karakter, dat de gemeente bij de verkiezing uitspreekt wie zij als ambtsdragers begeert, terwijl de approbatie bestaat in het al of niet goedkeuren der gekozen personen dat daarom uit het feit, dat het ambt der geloovigen aan de vrouw in de Kerk even zeer toekomt als aan den man, niet volgt, dat zij ook aan de verkiezing tot het ambt mag deelnemen dat voorts het overtuigend bewijs, dat de Schrift het vrouwenkiesrecht eischt, niet is geleverd, maar de gegevens welke zij ons biedt veeleer tegen daarvoor schijnen te pleiten besluit a. Aan de vrouwelijke lidmaten der ge meente het kiesrecht in de Kerk niet toe te kennen b. Deputaten dank te zeggen voor hun uitnemende toelichting van het vraagstuk van het vrouwenkiesrecht uit de Schrift en ae historie. De Synode heeft verder de voorgestelde conclusie inzake promotierecht der Theolo gische school te Kampen (geen beslissing ter wille van de eenheid) met algemeene stemmen aanvaard. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Middelburg. Tot de eerste klasse zijn toegelaten J. J. van Aartsen, L. Barentsen, H. Bravenboer, A. de Bree, H. Broodman, I. Dellebeke, A. Fijnaut, J. D. Geuze, W. A. van Helleman, G. van Iren, J. J. Joosse, M. de Kroo, C. Mannie, W. Melse, K. Mijnheer, P. Midavaine, N. Moes, W. Niesthoven, P. Rijkse, J. Smoor, P. Tilroe, P. H. Wigard, J. Wondergem Lzn., J. Wondergem Jzn., W. Wolf, B. Verburg, allen te Middelburg H. Bliek, C. A. Meer man, J. de Ridder en J. de Rijke, te Arne- muidenJ. Wondergem te GapingeJ. Vreeke te GrijpskerkeP. Dingemanse, A. A. Geuze Mzn., A. A. Geuze, L. Goedbloed, C. Verhage, allen te Koudekerke A. Klap te Nieuw- en St. Joosland J. Jansen te Oost- kapelle A. Marcusse te Serooskerke A. W. Bakker, M. Blok, A. Davidse, S. Davidse, P. J. van der Geest, J. de Grave, H. Lammers, J. Lammers, A. van de Putte, J. C. Suur- mond, Jac. Willemse, allen te Oost- en West- Souburg A. P. Polderman en C. de Muijnck, beiden te Veere. Niet toegelaten 15 candi- daten. Tekort aan onderwijzers Voor de betrekking van onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs te Zuilen hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld, terwijl dat aantal 5 jaar geleden bij de stichting van de tweede openbare school meer dan 200 be droeg. Temeer is dit verwonderlijk, daar Zuilen een gemeente is die binnenkort 10.000 inwoners zal tellen en niet ongunstig is ge legen. Immers Zuilen ligt onder den rook van Utrecht, is grootendeels aan deze stad aan gebouwd, behooi*t tot de 2e salarisklasse, geeft door ligging uitstekend gelegenheid voor ver dere studie en heeft bovendien modern inge richte scholen. Doordat er ook na herhaalden oproep voor sollicitanten voor de betrekking van hoofd aan de openbare lagere school te Echten (gem. Lemmer) zich geen sollicitanten heb ben aangemeld, terwijl ook voor de functie van tijdelijk hoofd geen liefhebbers zijn, is thans een tijdelijk hoofd aan genoemde school benoemd. By herhaalde oproeping voor hoofd der openbare school te Nes meldden zich geen sollicitanten aan. Voor tijdelijk hoofd meld den zich evenmin gegadigden aan. „Och, dat die arme jongen nog zoo aan zijn eind moest komen riep zij. „Maar waarom wil Roger mij eigenlijk spreken Ik weet er niets van, heb er tot nog toe niets van gehoord. Maar misschien wil hij mij ondervragen naar het ongeluk van Thur ston „Kijk eens, kind, de politie schijnt verband te zoeken tusschen die twee ongelukken. Je moet niet vergeten, dat verscheidenen heb ben opgemerkt, hoe Daft Davy Warwick gedurende eenige weken steeds op de hielen gevolgd had...." „O. Will!Dat gezicht daar in het bosch Dat moet Davy geweest zyn Ja hij was hetIk heb er eigenlijk nooit meer aan gedacht, dan nu op het oogenblik." Zij vertelde hem van het doodsbleeke, ver wilderde gelaat, dat zij tusschen het kreu pelhout had zien doorgluren. „Moet ik er den inspecteur van politie van spreken Is dat noodzakelijk Will overlegde eenige minuten. „Ik geloof niet, dat je het hoeft te zeggen, Mary. Het lijkt my beter, dat je maar wacht, wat Warwick zegt als hij er tenminste cenig licht op kan werpen. Bovendien je weet ook nietsje vermoedt het maar. Zie maar, dat je zoo gauw mogelijk van dat on dervragen afkomt en kwel er je niet verder mee." Later was Will Armstrong blij, dat hij dien raad had gegeven. Het was Dinsdagavond. Eerst dien ochtend was hij teruggekeerd van het sterfbed van Onderwijs aan doofstommen en dooven. Terwijl vroeger doofstommen in hoofdzaak geleerd werd zich door vingerspraak met el kaar te onderhouden, leert men tegenwoordig de doofstommen en ook de dooven het zoo genaamde lip-lezen, dat wil zeggen, de doo- ven leeren uit de bewegingen van den over hen staanden spi*eker af te lezen wat hij vertelt. Zulk een onderwijs van de lipstanden moet individueel gegeven worden en waar men groote klassen van dooven heeft, kost dit .veel tijd. In de „Lancet" heeft nu M. R. Balbi een methode beschreven, waardoor het mogelijk is, dit onderwijs klassikaal te geven door mid del van een episkoop. Zooals men weet is dit een toestel, dat ondoorzichtige voorwer pen op een scherm kan projecteeren, het toestel van den heer Balbi is zóó geconstru eerd, dat de lip- en mondbewegingen direct *op een scherm kunnen worden geproduceerd. Een aluin-oplossing, die tusschen de licht bron en het gelaat is geplaatst neemt de hin derlijke warmtestralen weg. De methode van Balbi kan een groote verbetering zijn voer het onderwijs aan dooven. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copte wordt niet teruggegeven HITTEGOLFVERRASSINGEN. Mijnheer de Redacteur, Vrijdag 29 Augustus. Het is smoorheet. In de loop van de middagschooltijd komt aan de scholen bericht, dat de kinderen naar huis gezonden kunnen worden. 's Avonds stond in de krant bij wijze van verrassing, dat de scholen wegens de hitte gesloten waren en dat dit ook gold voor Za terdagmorgen. Gevolg 's Zaterdags zo goed als geen kin deren aan school en om 9 uur konden alle leerkrachten weer naar huis. 'Een zestal leer krachten echter had in verband met het krantenberichtje verzuimd naar school te komen. Zaterdag 6 September tweede verrassing. De hoofden van scholen hebben een schrij ven van Burg. en Weth. ontvangen, waarin hun verzocht wordt, de namen op te geven van de leerkrachten^ die Zaterdag 30 Augus tus niet aanwezig waren geweest. Dit schryven van Burg. en Weth. ving aan als volgt„Door één der schoolhoofden werd ons medegedeeld, dat op Zaterdagmorgen 30 Augustus 11'enkele leerkrachten niet op school verschenen waren." Derde verrassing Er was dus een aanbren ger onder de hoofden van scholen. Gelukkig is ons gebleken, dat dit hoofd niet de rol van verklikker heeft willen spelen, maar Burg. en Weth. er op had willen wijzen, dat het vrijaf geven door middel van een krantenberichtje verwarring sticht bij ouders en leerlingen en zelfs bij enkele leerkrachten. Hij heeft daarom onmiddellik bij Burg. en Weth. geprosteerd tegen liet gebruik, dat deze van z'n schryven hadden gemaakt. Jammer echter, dat dit hoofd, die door het schrijven van Burg. en Weth. tot het gehele onderwijzend personeel in een scheve ver houding was komen te staan, niet genegen was, aan de kollegaas een uiteenzetting van zyn rol in deze zaak te geven, waardoor de verkeerde indruk, door het schrijven van Burg. en Weth. gewekt, weggenomen was ge worden. Erger is het, dat hij dit niet eens wilde doen aan de betrokken leerkrachten, wie nu een onaangenaam oogenblik te wachten stond door zijn, zij het dan ongewild, toedoen. En nu de verdere houding van Burg. ea Weth.. Dinsdag 9 September ontvingen de betrok ken kollegaas een schrijven, waarin hun ver zocht werd Woensdagmiddag ten stadhuize te komen om rich te verantwoorden. De zaak werd nu wel heel zwaarwichtig aangepakt. Alsof de betrokken kollegaas 'k weet niet wat voor ernstige tekortkoming hadden gepleegd, moesten ze nu voor Burg. en Weth. verschijnen. En de Wethouder van Onderwijs kreeg de niet benijdenswaardige rol te vervullen om leerkrachten met zelfs meer dan 30 dienstjaren, die nog nimmer een bemerking, berisping of wat dan ook, gedu rende hun loopbaan in ontvangst hadden moeten nemen, over een formele tekort rijn vriend en onmiddellijk kreeg hij nu te hooren, dat er bij hem aan huis ook zooveel gebeurd was gedurende zijn afwezigheid. Geen wonder, dat Will somber keek en dat zijn gedachten dan ook van allesbehalve op- wekkenden aard waren, terwijl hij zich naar een afgelegen gedeelte van het goed begaf en den kortsten weg daarheen nam door een jongen aanplant. De droefheid van Dick's weduwe had hem vreemd aangedaanhij had den overledene haast benijd. Hij zou nooit betreurd worden door vrouw en kind. Alleen Mary zou rouw dragen over hem, en zefs bij haar zou hij numero twee zijn.... Geen wonder, dat hij zoo al heel weinig acht sloeg op zijn omge ving en dat hij dus niet eens gezien had het in elkaar gedoken figuurtje, dat op den grond zat en waar hij dan ook byna over gevallen was. In het eerst dacht hij, dat het een kind was en had haar al willen oppakken, om haar te vertroosten, want Will kon geen kinderleed zienmaar, toen het betraande gezichtje ineens naar hem opgeheven werd, zag hij dat het Clover Holroyde was. Tot Clover's eer dient gezegd, dat zy in waarheid verschrikte, want op het zachte gras had rij zijn voetstappen niet vernomen en ze had het er ook allerminst op toegelegd om iemand van Ladywood te ontmoeten. Ze twijfelde er niet aan, of Mary had hem op dat oogenblik al verteld van die scène tus schen haar en Warwick. (Wordt vervolgd.) s-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 5