500 300 100 25 :erste blad VRIJDAG No. 215 68e Jaargang 1930 in firma f. IIAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. ïelef. ID. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen [tads- en Provincienieuws FEUILLETON ISS BROWN VAN X.Y.0. orkest, alt, piano, 10.15 Lezing. 10.30 kestconcert. 11.20 J5 M. 12.50—2.20 testconcert en soli, enet, orkest en so- i Trio-concert. 6.55 8.50 Orkestconcert. 7.257.50 Gramo- estconcert. 10.35— ïplaten. 1.25—2.50 >06.20 Orkestcon. i viool. Daarna tot 12.20—2.20 Orkest- istconcert en vooc- ,matie en liederen- oncert, orkest en neconcert. 11.20— -7.20 Lezingen. 7.20 10.2012.20 Lezin- nplaten. 1.152.20 ïofoonplaten. 3.20— Concert. 5.508.20 :ert 8.50 Vroolijk erking van F. u. wandert", hoorspel na berichten. 10.50 TL1JNEN Batavia n. Rott. Sept. Gibraltar 10 Sept. Ouessant Sept. Perim tvia van Rott. Batavia v. Rott. 5ept. te Padang pt. te Tanga Rott. n. Calcutta VLÏSSINGEN 4.34 5.04 16.46 17.19 ito's, Fietsen igen. ber uur 7.52 7.50 et aanzien van wol en blouses van. De :rseys van dezelfde ïaar in verschillen ze uitstekend kun- jles mee te vormen, k de wollen crêpes, soen bestemd zijn. ser los weefsel, dat :en doet. Crêpe met ;ft aan de eenvou- :n. Dan hebben we 1de wol is gemaakt lat uit heel smalle ransparant fond. et zomerseizoen zien stumes dragen, die, ïersche fleur te ver zijn gekozen. Een korenbloem-blauwe ;le crêpe met blauw e. Het jasje is met twee met geel om- ;of voor dezen tijd e zagen mantels van capes, mantelcos- soms zoo gemaakt, usje onder kon dra- er brengt de nazo- andere teleurstellin- ponnen op van het deze nu plotseling we er ons onmoge- unnen. Wanneer we de stof bezitten, zoo ;n oen heupstuk of aanzetten. Bü een eveneens geplooid K>ien in tegengestel- nodern. Beschikken van de rokstof, zoo ïiddelen onze toe effen zyden japon- aardige gebloemde Hiervan maken we r aan den rok in Een ceintuurtje, leze stof geven meer en vermijden den et een veranderde is kan men ook net jde der stolpplooien L1SSINGSCHE COURANT IjjONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, j-jnco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- lelanden bij wekelijksche verzending./ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. Itabonné's in 't bezit eener zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies. van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBL1CITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" t nummer bestaat uit 2 bladen VLÏSSINGEN, 12 SEPTEMBER. Het geboortehuis van De Ruyter te Vlissingen. |üe heer H. G. van Grol, gemeente-archt- alhier, schrijft in de „N.R.Ct." ito uw blad van 9 September jl. klaagt de jer Jansen uit Groningen de gemeente Vlis- ngen aan, dat zij de „ongelooflijke nalatig- heeft gehad, het geboortehuis van De gyter ongemerkt te laten. Inderdaad is het sboortehuis van den grooten Vlissinger on- kend, allen zegslieden van den inzender ten ijt. Men meende, dat het geboortehuis van De indertijd stond in de omgeving van ït tegenwoordige hotel Noordzee-boulevard. „Gedenkzuil op het graf van Jacobus fcUamy", door W. A. Ockerse en A. Kleijn, b. Ockerse komt op blz. 34 in een noot deze assage voor ,Di6 geboortehuis van den admiraal De uyter bestaat niet meer. Het is door de ranschen, in 1812, afgebroken, tot uitbrei- ng der fortificatiën van Vlissingen. Laatst erd het bewoond door een steigerschuit,- hipper, die tevens herbergier was. Het stond vens het „Oostersche huis", bij het Groote loofd en er hing uit„De stad Zierickzee iellamy spreekt ook in zijn Vaderlandsche tongen, blz. 126, van dit huis. 't Zijn deze en volgende regels van Bella- ny, die bedoeld worden Niet dan met diep ontzag zie ik de woning aan, Waarin de grootste held van Neêrland werd geboren enz. Mijn voorganger, de heer ds. P. K. Dom- rse heeft in zijn werk „Michiel Adriaansz. Ruyter en zijn naaste familie", uitgegeven het herdenkingsjaar 1907 duidelijk ge- akt, dat de overlevering niet geheel gelijk ad. De vader van onzen De Ruyter, nl. driaen Michielsen, zat op den 7en Januari 837 voor het eerst te Vlissingen aan de achtmaalstafel en woonde toen in de St. acobsstraat. In het „Lidmatenboek" no. 1 1593—1612) van het Kerkeraadsarchief staat pgeteekend „27 Maart 1607, Adriaen Ma- van Bergen op Zoom varende man, onende Jacobstrate". Let welden 24en 1607 staat onder de gedooptenMi- hiel De Ruyter (kind van) Ad(riae)n Mi- >on en Alida Jans. Den 3en Juli 1611 roonde hij er nog. In 1612 heeft hij het poor- errecht verzocht en gekregen, maar in het «treffende „Register" wordt niet de straat ermeld. Mogelijk blijft dat De Ruyter's va- «r na 1611 naar het Hoofd is verhuisd. Ze er is, dat twee broeders en een zuster van en vader te 1620 bij het Hoofd wonen en no kan ook de overlevering ontstaan zijn. Zeker is ook, dat De Ruyter's vader in 1619 in de Lange Selcke woonde, later op Ie Markt, en daarna in den Kouden Hoek. Bewezen is ook enkele jaren geleden, dat door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 12) ..Ik ben als zoovelen van mijn landgenoo- h", zei hij, „en voer een harden strijd om let bestaan, 's Avonds dans ik hier, overdag a ik in het restaurant. De uren, die ik heb wijd in aan iets anders. Het was dat 'n<tere, dat me in aanraking bracht met flionel Dessiter." <r waren veel vragen die ze hem had wil doen, maar ondanks haar overtuiging dat eerlijk was, durfde ze niet. Ze bleef daar op zwijgen en ze kon zien, dat hij teleurge- kld was. Set was toeval", ging hij na een poosje °°rfc, waarin beiden schijnbaar naar de &uziek hadden geluisterd „louter toeval, at h, miss Brown, uit uw rustige leventje in lezeh afschuwelfjken strijd verplaatst hfeeft. )e situatie moet voor u ongelooflijk moeilijk Ju. u Weet niet wie uw vrienden en wie uw wnden zijn, maar ik wil u dit vragen 'eet u wie vanavond in uw gezelschap wa- Kent u den naam van den man die nu 'J hw vriendin zit en weet u wie hij is •Jk wist het niet voor ze kwamen en ons dans vroegen", antwoordde miss Brown de admiraal voor zijn vertrek naar Amster dam in de Nieuwstraat een betrekkelijk groot pand in eigendom had en bewoonde, maar zijn geboortehuis stond zeer zeker in de Ja- cobsstraat, maar dit zal vervangen zijn door een nieuwer gebouw, want ondanks zeer ijve rige nasporingen is de plaats en het bedoel de pand niet gevonden. Een gouden jubileum. Morgen herdenkt de heer A. Mets, chef van de expeditie van de stoomvaart-maatschappij „Zeeland", den dag waarop hij vóór 50 jaren op 13-jarigen leeftijd, als jongste bediende bij genoemde maatschappij in dienst trad. In deze halve eeuw heeft de heer Mets in zijn verschillende betrekkingen heel veel in het belang van de stoomvaart-maatschappij gedaan. Door zijn ijver won hij het vertrou wen van zijn chefs, en als jongste bediende in dienst getreden, klom hij geleidelijk op tot chef de bureau en werd op 1 September 1923 benoemd tot afdeelings-chef van de exoedi- tie. Dat deze verantwoordelijke functie bij de „Zeeland" er een is van bijzondere betee- kenis kan ieder begrijpen die weet welk een 'belangrijke plaats de afdeeiing expeditie bij deze maatschappij inneemt. De jubilaris kan zeker op dezen herden kingsdag met genoegen terugzien op hetgeen hij in deze halve eeuw voor de maatschappij „Zeeland" heeft gedaan. Hij heeft er krach tig toe medegewerkt om de „Zeeland" de re putatie te doen verwerven, waardoor onze nationale lijn in binnen- en buitenland zoo hoog staat aangeschreven. De jubilaris heeft er steeds ijverig naar gestreefd de belangen van de maatschappij te doen samengaan met die van het perso neel. De heer Mets staat dan ook aangeschreven als een zeer humaan chef, die werkelijk lei ding geeft en zich in de algemeene achting mag verheugen. Het zal den jubilaris morgen zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Scheepvaartberichten. Hedenmiddag is van hier naar Amsterdam vertrokken het Nederlandsche stoomschip „Calypso", na een lading hout te Middelburg te hebben gelost. De binnenkomende Nederlandsche lood- senafhaal-kotter Nr. Ill is gisterenmiddag wegens den mist bij Zoutelande omhoog ge varen. Hij is zonder assistentie vlot gekomen en naderhand alhier binnengeloopen. Het Italiaansche stoomschip „Edera", dat, van Braila op weg naar Rotterdam, gisteren ochtend op den Hinder is gestrand, is giste renavond tegen verwachting bij hoog water niet vlot gekomen. De kapitein wacht thans op instructies van de reederij. Gedurende de 2 tijen hebben 12 sleepboo- ten tevergeefs getracht het Engelsche stoomschip „Trevelyon, dat bij Liefkenshoek gestrand is, vlot te krijgen. Thans is men begonnen de lading te lossen. Poïitie-diploma. Voor het politie-diploma zijn te 's-Gra- venhage geslaagd de heeren R. M. van Geerssen te Vlissingen en C. J. Geuze te Poortvliet. en ze bloosde weer. „Ik voel zelf, dat we hen niet aan ons tafeltje hadden moeten laten komen maar ik deed het voor mijn vriendin. Ze woont buiten en voelt zich erg eenzaam." „Ze is heel mooi", zuchtte de jonge man. „Ze is mijn beste vriendin", ging miss Erown voort, „ik ben voor haar van avond hier gekomen. Toen die man haar een dans vroeg, ging ze er op in. Daarna kwam die andere man en ging aan mijn tafeltje zitten, ik kon het moeilijk beletten. Hij gedroeg zich heel behoorlijk en hij vertelde me wie ze waren." „De jonge man die met u praatte", zei hij, „verdient alle respect. Hij zal een eerlijke vijand of een eerlijke vriend zijn en als de communistische partij dat wil zeggen het fatsoenlijke deel ervan ooit macht in dit land krijgt, zal zijn chef de leider zijn. Maar de andere man van hem kan ik geen woord goeds zeggen, miss Brown." „Hoe weet u zooveel van al die dingen af?" vroeg ze nieuwsgierig. „U is toch geen En- gelschman." „Miss Brown", zei hij, „het zijn niet alleen de Engelschen die belang hebben bij de groo te omwenteling die dreigt, zelfs al zou Enge land het terrein zijn. Ik vraag niet om uw vertrouwen, werkelijk niet, maar ik geef u het mijne. Wij, verbannen Russen, hebben ons vereend om te werken voor het herstel van ons land. We hebben tot dat doel een veree- niging gevormd. We worden helaas niet aangekeken door velen van onze landgenoo- ten, vooral niet door hen, die aan de Fran- Middelburg - Brandenburg. De vele branden, die den laatsten tijd in Middelburg hebben gewoed, zijn voor de Zeeuwen aanleiding geweest hun hoofdplaats „Brandenburg" te noemen. Een der lezers van „de Tel." uit Amster dam verzond aan iemand te Middelburg een brief, dien hij adresseerde met den naam en daaronder Brandenburg, Zeeland. De brief kwam terecht. De post heeft wel vcor moeilijker opgaven gestaan. Koninginnefeest te Goes. De feestelijkheden ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin hebben te Goes Woensdagavond een aanvang genomen. Op verschillende punten der stad zijn lichtzuilen geplaatst, terwijl toren, Groo te Kerk en stadhuis met schijnwerpers ver licht worden. Ook aan tal van particuliere gebouwen is een feestverlichting aangebracht. Gisterenmorgen werden van half negen tot negen uur de klokken geluid. Daarna had kinderzang en kleppermarsch plaats. Vervol gens werden in de R. Kath. en de Groote Kerk godsdienstoefeningen gehouden. Gisterenmiddag trok een groote allegori sche optocht door de stad, terwijl des avonds op vier verschillende plaatsen concerten ge geven werden. Tevens wordt een winkel week gehouden. Waterschappen. Bij Kon. besluit werd benoemd in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van den Willem Leopoldpolder (Nederlandsch gedeelte) A. Risseeuw te Retranchement. Doodelijk ongeval. Hedenmorgen had aan boord van een bag germolen die bezig is aan het uitbaggeren van de haven van Walsoorden, een doodelijk ongeval plaats. De 56-jarige schippersknecht B. uit Slie- drecht werd nl. door een lier getroffen en over boord geslagen. Pogingen om hem te redden taiochten niet slagen. Het lijk is nog niet gevonden. SOUBURG. Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen een kinder mantel en een band van een kinderwagen bij Landmeter, Kanaalstraat B 8. BRESKENS. De heer Klaaijsen heeft zijn benoeming tot lid van den raad niet aangenomen. Zijn opvolger op de lijst der christ.-hist. partij is de heer M. P. Meeusen. Door het bestuur van „de School met den Bijbel" te Breskens is „Een stukje historie" uitgegeven, waaraan wij het volgende ont- leenen Voor de vrienden van het Christelijk on derwijs te Breskens was de 27e Augustus een blijde dag twintig jaar geleden kon door de gunst Gods de School met den Bijbel wor den geopend, en dat wilde het bestuur der school te midden van personeel, ouders en belangstellenden dankbaar gedenken. Bo vendien konden op dezen dag de bijgebouw- sche Riviera hun verblijfplaats hebben geko zen, omdat wij niet het herstel van het Tsarisme zoeken. We wenschen voor ons land een gezond en vrij bestuur, in den geest van het Engelsche gouvernement, maar met een president, iemand zooals Kerensky misschien had kunnen worden, in plaats van een vorst. Verveel ik u niet „Het interesseert me juist heel erg", zei miss Brown naar waarheid. „In den grooten strijd, dien kolonel Dessiter zoo geniaal heeft voorzien, zijn het uitschot van mijn land, zij, tegen wie onze vereeniging is opgericht, de leidende personen. Daarom zijn wij in den geest uw bondgenooten. Wij zijn in staat om te helpen, zooals we ook kolonel Dessiter geholpen hebben, met privé informaties uit Rusland. Ik was het die ze kere feiten, betrekking hebbende op Frank- land's laatste bezoek aan Moskou, in zijn handen wist te stellen, evenals zekere over eenkomsten die hij met de sovjet-regeering is aangegaan, en die, als ze bekend werden vóór de storm losbarst, het eind van dien verschrikkelijker man zou beteekenen. Ik vertel u nu misschien dingen die u reeds weet." „In mijn dictaat zijn nooit namen ge noemd, alleen cijfers", zei miss Brown. „Er hoort een sleutel bij." „Dat is net iets voor Dessiter". zei de jonge man. „Ik heb u dit verteld, miss Brown, om dat ik wil, dat u goed zult begrijpen welk een schok het voor me was, toen ik dien man aan uw tafeltje zag en hem zag dansen met //VCFA 0•A.-jf'P C/^0/V//VC£f/V de lokalen jn gebruik worden genomen, waar voor alle voorstanders van christelijk onder wijs zich van harte verheugden, omdat daar uit voldoende blijkt, hoe de behoefte aan het onderwijs, dat den Bijbel tot grondslag en uitgangspunt heeft, ook in Breskens bestaat. Met twee krachten en 46 leerlingen in drie lokalen werd den 7en September 1910 aange vangen, terwijl nu vijf krachten in 5 lokalen aan de school verbonden zijn, en het leer lingenaantal tot 187 gestegen is. Breskens was de school, die vlak na de duizendste werd opgericht, en nu is het getal van Scholen met den Bijbel reeds de tweeduizend genaderd In het welwillend afgestane Jeugdgebouw ook al een teeken van leven op het gebied van arbeid onder de jeugd mocht de voor zitter van het bestuur, de heer J. N. Voor hoeve van Den Haag, een hartelijk welkom toeroepen aan de betrekkelijk vele aanwezi gen, die den Woensdagmiddag hadden willen vrijmaken, om gehc.. te geven aan de uit- noodiging. Deze dag, zoo sprak de heer Voor hoeve, die na het zingen van Psalm 100 1, en na gebed, Psalm 106 1, 2 en 48 had voor gelezen, staat in het teeken der dankbaar heid. Vele waren de moeilijkheden, die aan de oprichting zijn voorafgegaantegenstand van guiten, oneenigheid van binnen, maar toen God het enkelen vrienden van het christelijk onderwijs in het hart gaf, de hand aan den ploeg te slaan, toen is het met de hulp en de gunst van God gelukt. De voorzitter gedenkt met blijdschap het herstel uit ernstige ziekte van het hoofd, den heer J. C. Spoor. De voorzitter dankt het personeel, dat zoo trouw, ook bij langdurige krankheid van het hoofd der school, heeft gearbeid en het werk zoo goed heeft verricht. Hij dankt verschil lende bestuursleden en vrienden der school. Het gemeentebestuur van Breskens heeft zijn medewerking niet onthouden, en de se cretaris der gemeente, de heer Ramaker, die Burg. en Weth. vertegenwoordigde, kon met voldoening getuigen van de goede verhouding tusschen gemeente en schoolbestuur, in het zoeken van overeenstemming, ook bij aan vankelijk verschil van inzicht. Spreker ver trouwt, dat de twee colleges op den duur cp dezelfde wijze zullen samenwerken. De voorzitter dankt het college van Burg. en Weth. voor de welwillende medewerking, en den heer Ramaker voor diens hartelijk woord. Hij belooft, dat van de zijde van het be stuur alles zal worden gedaan, om de goedé verstandhouding te handhaven. Ds. Enter uit Cadzand had de beste wen schen voor den bloei der school, wenschte het bestuur geluk, en richtte zich vooral met een uw mooie vriendin." Ze keek hem aan. „Wilt u me uw naam zeggen vroeg ze. „Mjjn naam is Paul", zei hy. „Wij, die ons land verloren hebben, hebben geen recht meer op onze namen. U kunt me Paul noe men of mijnheer Paul, zooals u wilt." „Luister dan eens even, mijnheer Paul", ging ze voort met eenigen nadruk op het mijnheer. „U schijnt me eerlijk toe ik twijfel niet of u is het en ik dank u voor uw vertrouwen. Ik geloof echter niet, dat ik ver der over deze onderwerpen wil praten, wilt u me daarom naar mijn tafeltje terué bren gen en afscheid nemen Hij hield haar zachtjes terug. „Nog één oogenblik, als 't u blieft", ver zocht hij. „Ik vraag nog niet om uw vertrou wen, hoewel de dag zal komen, dat u blij zult zijn als het u me geven kunt, maar één vraag moet ik u doen, anders zou ik nog in dagen niets weten. U moet het me vertellen, omdat het zooveel beteekent voor alle nor male menschen. Is u tot nu toe geslaagd Is uw pakket in veiligheid Ze dacht een paar seconden na of ze zou antwoorden of niet en haar besluit viel in zijn voordeel uit. „Het is veilig", bekende ze, „meer wil ik er niet over zeggen". Er kwam plotseling een intense verlichting op zijn gezicht, een ontspanning. Hij zuchtte diep. „Prachtig", mompelde hij. „Er is niets prachtigs aan", verzekerde ze. persoonlijk woord van waardeering en dank tot den voorzitter, dien hij door zijn geschrif ten kende, en waarvan hij getuigde, dat ze hem en velen tot zegen waren. De heer Tiesema uit Hilversum, als be stuurslid mede aanwezig, sprak een gevoelvol woord. Hij gaf verschillende bijzonderheden uit de geschiedenis der school, vooral uit de eerste tien jaren, zoodat de voorzitter er hem voor danken kon, dat hij de geschiedenis voor allen had doen leven. De heer Spoor, teruggekeerd tot den arbeid na een maandenlage afwezigheid, was zicht baar onder den indruk van Gods gunst, ten opzichte ook van zijn persoon. Hij had be hoefte, het bestuur zijn warmen dank te brengen voor het medeleven met het perso neel, inzonderheid met hem, waarvan hij zoo' vele treffende blijken ondervonden had. De architect, de heer Cijsouw van Breskens, die een ontwerp had gemaakt, dat tot volle bevrediging door de aannemers was uitge voerd, had den dank van het bestuur bij mpnde van den voorzitter in ontvangst te nemen, en sprak zelf in eenige welgekozen woorden zijn dank uit voor het in hem en zijn medearbeiders gestelde vertrouwen, ter wijl hij het bestuur en het personeel zijn ge- lukwenschen aanbood. Ontroering greep de aanwezigen aan, toert de voorzitter met hartelijke instemming van allen voorstelde, aan de familie Lemkes te berichten, dat met grooten dank aan God op dezen dag herdacht werd het vele, dat de onvergetelijke vader van dit gezin, de ver leden jaar ontslapen H. J. Lemkes van Al phen aan den Rijn, voor de School met den Bijbel te Breskens verricht heeft, en haar te verzoeken, het bestuur te willen veroorlooven, een portret van dezen stoeren werker in de schoo] op te hangen. Het hartelijk dankgebed van het Bresken- sche bestuurslid, den heer Cappon, aan het slot van het samenzijn, gaf getrouw de ge voelens weer van de vergaderden, die een stukje historie afgesloten zagen, en nu hoop vol en met nieuwe geestdrift zich geven wil len aaii de zaak van het christelijk onderwijs in het Land van Cadzand. Benoemd tot onderwijzeres aan de bijzon dere school alhier mej. Beerthuis. RECHTSZAKEN Rechtbank <e Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende zaken behandeld J. J. v. d. J., 44 jaar, gasdirecteur te Vlis singen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, „Avonturen gehad Ze toonde hem haar pols. „Er waren drie mannen in Shepherds Mar ket", begon ze. „Ach, maar ik zou u niets meer vertellen." „Dan moet u het niet doen ook", zei hij, haar tegenhoudende toen ze op wilde staan. „Ik zal over wat anders praten. U heeft vij anden gemaakt u heeft een leger vaii vijanden. Er zijn vrienden die op u wachten. Ik zou zoo gelukkig zijn als u kennis wilde maken met mijn vader en moeder en mijn zuster, die allen hier in Londen zijn. Het waren vrienden van kolonel Dessiter." „U is wel vriendelijk", zei ze, „maar ik heb geen tijd voor vrienden." Hij glimlachte een weinig droefgeestig. Hij had een zeer grooten mond, maar toch was zijn glimlach bijzonder innemend. „Het is niet veel dat ik u vraag", pleitte hij. „Mijn vader en moeder houden een res taurant niet ver hier vandaan. Wilt u niet eens komen lunchen en uw mooie vriendin meebrengen U zoudt heel eenvoudig voed sel krijgen, dat ik u zelf zou komen brengen, maar het is een plekje dat u aardig zult vin den en waar u onder menschen zult zy'n, die allen verlangen om uw vrienden te worden." „Weet u zeker", vroeg ze hem ronduit, „dat er niets anders is dat u van me te weten wilt komen Hij glimlachte in haar blauwe oogen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1