500 300 25 opening ni de Riem herslnu te Vlissingen VRIJDAG EERSTE BLAD 1SS BROWN VAN IY.0. «-N0.209 - 68e Jaargang i J930- |tn: firma f. VAH DE VELDE lr„ Walstraat 58-60, Vlissingen. Tslsf. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ingesloten brr het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" FEUILLETON Stads- en Provincienieuws zending gramofoonpla- iziek werd uitgezonden, iertusschen een onder uit het feit, dat er van antwoorden slechts 52 len Vatïcaan-zender net-den bouw van het et Vaticaan. Weliswaar ele maanden langer ge- spronkelijk verwachtte, cvt men, dat de zender eed zal zijn. De zender ten kunnen werken en M. De antenne-energie bedragen. tje" voor ue politie. ton doet thans experi- ten ontvanger, die door iet te veel moeite kan Op deze wijze zal iede- laar de berichten kuil den politiezendT wor- le proefnemingen neemt ?zen ontvanger op 12 der ontvangst mogelij!: N EEN RADIOLAMP. dige ontmoeting. voorrecht een aan den ot electron te ontmoe- ervaringen in de radio- imen tijd vertoefd had, side :kig in ons land „Fila- volk telde vele milliar- ïe minste verdeeldheid. gezin in een atoom en den zich steeds ordelijk haard, die een sterke i hen uitoefende. Ons en op honderden milli- zy terloops gezegd, alle nten samengestelde be tond op een hoog peil 'an sterrekunde hadden Onze astronomen had- jopen een merkwaardig rgenomen, dat zich aan >onde als cirkelvormig j noemden dit de tralie lieerden zou de wereld- ts bevonden niet onein- enden op de fotografi- st den reuzen-telescoop 3, duidelijke sporen te een groote plaat die len deze plaat de „ano- sprak het sympathieke Ige van de doorgestane nagerd was. „Ik zal d tellen van de ramp die d getroffen heeft, avond te bridgen", toen zei„Vind je niet, dat wordt „.Ia", zei hij, het ook Wat er toen even lang niet vergeten, ittends, dat daaruit best k sedert dien niet heel )fd ben. een vreeselijke snelheid uren begonnen te gloei- het dak, dat ook al net de kracht der wan- et bleek, dat wij niet de et lot bezocht hadin tegen een geheele laag ook getracht hadden in de ruimte te redden, s is, dat wij niet alleen m land, dat zich, bene- og reikte, als een rood- i strekte. geleerden gevonden, dat werd, doordat de zgn. eschakeld. ug, zoo gezegd, maar imzinnige macht aange- reeds hooger en hooger. selingwekkende snelheid id verdween langzamer- s als een roodgloeiende wij hevige stooten te >lg waren van botsingen ruimte rondzwevende men mij later verteld noleculen. te zijn voortgesleurd, bogen van het „roos- len het'noemen, geheel iren veranderd en zich dikke staven die onzen n. Plotseling nam onze ir hela.as vonden enke- rig einde op de rooster- werden we weer omhoog grooter wordende snel- nen wij na een reis, die en vreeselijken smafc e nieuwe kennis was j ons een volgende keer ontmoeten, iets meer >ntuur. It VLlSMlVüIÏÏ ber 0.05 12.— 1.33 13.44 2.09 14.16 .M. 2.39 14.45 Auto's, bietsen ertulgen. jcember uur 5 8.09 6 8.07 7 8.0. 8 8.02 VLISSINGSCHE COURANT jONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, jnco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- (tlanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener dis, zijn GRATIS verze- tegen ongelukken voor gulden bij levens- lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit twee bladen Met de genoodigden aan boord van de „Luctor et Emergo". Woorden van dank en hulde De feestviering in de stad. De "boottocht. Ongeveer 12 uur verliet de „Luctor et nergo" met de autoriteiten en genoodigden •n boord, de haven en kon de boottocht jgerts het zeer mooie weer worden gemaakt ur buiten. Er werd gevaren langs de ge- Kle W&lchersche kust tot even voorbij stkapelle. De boottocht viel algemeen in smaak en bood gelegenheid te genieten het prachtig panorama dat de Walcher- he kust aanbiedt. Eerst langs den mooien, ivolprezen boulevard, vervolgens langs het idstrand en daarna de prachtige blonde ilnenrij. was in elk opzicht een boottocht die oote voldoening schonk. Om ongeveer 1 uur werden de genoodigden ïzocht zich te vereenigen aan een lunch, Ike werd geserveerd in de tweede klasse- juist, die gemetamorphoseerd was in een eetzaal. De lunch was geleverd door het Grand itel Britannia, onder leiding van den heer lerewijn. Toespraak van Minister Reymer. De minister van waterstaat, de heer Rey- B, opende de rij der toespraken. Hij bracht 3 oprechten dank aan den Commissaris Koningin, leden van Ged. Staten, den rgemeester en de wethouders van Vlissin- dat zy aan de uitnoodiging tot bywo- van de opening van de nieuwe sluis r hadden gegeven, verzocht, de gewoonte getrouw, een onk in te stellen op H. M. de Koningin. Hieraan werd geestdriftig voldaan en ontaan werd daarop het Wilhelmus gezon- De minister gaf daarop de leiding van de Iel over aan den heer ir. H. van Oordt. Toespraak van ir. H. van Oordt. De heer ir. H. van Oordt, hoofdingenieur- recteur van den rijkswaterstaat, betuigde minister zijn hartelijken dank om de tfsluis te Vlissingen persoonlijk te willen »nen. en om dit heugelijke feit dat van zoo- «1 belang is zoowel voor den rijkswater- -at als voor de Kon. Maatsch, „de Schei- door zijn tegenwoordigheid zulk een groo- lulster bij te zetten. Sedert 1912, toen spreker te Middelburg M geplaatst, heeft hij de plannen voor een euwe sluis met belangstelling gevolgd, ten- nde de Kon. Maatsch. „de Schelde" in staat stellen grootere schepen te bouwen dan »r de aanwezigheid van de bestaande tofeluls mogelijk was. herdacht dankbaar de groote hulp hij bij den bouw van de nieuwe sluis &Jfc verkregen van de verschillende Inge- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. ^at gaf het haar nu nog, dat zij tusschen kty en Warwick was gekomen Mary zou for nooit meer met haar willen omgaan en forwick zou niet lang meer blijven in de astorie. Daar zou duidelijk het gemis wor- ;n gevoeld van den betalenden logéen, k hêt geweten werd, dat zij eigenlijk aanlei- kg daartoe had gegeven, dan zou haar dit ■et dankbaar opgenomen worden Terwijl zij dus al eenigen tijd had zitten J&en, of haar het hart breken zou, hoor- zij Daft Davy vragen "Wat scheelt er aan, miss Clover? Heeft ia*&nd u kwaad gedaan had al ccn oogenblik in de open deur lar haar staan kijken, eer hij den moed govat, die vraag tot haar te richten. 2ag cr bleek cn mager uit. wat ook geen ondsr was voor een man, die genadebrood D^ar daarom was hij toch niet onknap noen<€n met zijn dik, zwart krulhaar en n donkere oogen. Jammer, dat hij bij tij- zoo verdwaasd kon kijken en dat er dan k diet geen kracht of geweld een woord uit nieurs, die aan de plannen tot uitvoering hebben medegewerkt. Hij noemde daarbij de heeren Van den Broek, Van Spanje, Schönfeld, Geitjes en Brinkhorst, die als arrondissements- of hoofdingenieur te Vlissingen werkzaam wa ren en wel in het bijzonder de heeren Brink horst en De Groot, die het definitieve plan hebben uitgewerkt. Maar hij denkt ook aan de heeren Krul en Lohr, die hun zeer gewaardeerde adviezen hebben uitgebracht en aan de aannemers die met groote voortvarendheid het werk hebben uitgevoerd en aan het technisch personeel dat bij de uitvoering toezicht heeft gehouden. Hy hoopte dat de nieuwe sluis moge bij dragen tot den bloei van de Kon. Maatsch. „de Schelde" en van de gemeente Vlissingen en dat nog grootere schepen dan de „Dem- po", welk schip wij hedenmorgen hebben ge zien, door de nieuwe sluizen zullen mogen varen tot verderen boei van de werf en van Vlissingen. Ten slotte bracht de heer Van Oordt den minister nogmaals zijn hartelijken dank dat hij de sluis persoonlijk heeft willen openen. Toespraak van den Commissaris der Koningin in Zeeland. De Commissaris der Koningin, de heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, bracht de ge- lukwenschen over namens het provinciaal bestuur. De gemeente Vlissingen heeft een zeer groot belang gehad bij de uitvoering van dit belangrijke werk. Toch is het niet enkel een gemeentelijk, doch ook een provinciaal be lang. Zeeland heeft drie problemen, nl. de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen, aan welke verbinding dank zij de medewerking van het departement van waterstaat al veel verbeterd is. Het tweede probleem is de bui tenhaven van Vlissingen en als derde pro bleem mag genoemd worden de verbinding van de- Kon. Maatsch. „de Schelde" door een keersluis met de rivier de Schelde. Het laat ste probleem is thans opgelost en dit noemde spreker zeer gelukkig, vooral ook voor de ge meente, want zonder „de Schelde" zou Vlis singen slechts een stipje op den aardbol zijn. Deze maatschappij is voor Vlissingen van zeer groote beteekenis, want zij is een bron van inkomsten voor duizenden in de stad en ook in de provincie en daarom is de provincie dan ook zeer dankbaar voor het thans tot stand gekomen werk en hij hoopt dat dit moge bijdragen tot den verderen bloei van „de Schelde" en dus ook van de gemeente. Toespraak van mr. Jan Smit Az. De heer mr. Jan Smit Az., directeur van de Kon. Maatsch. „de Schelde", wees er op hem te krijgen was. Clover alleen kon hem om den vinger winden. Of dit' nu kwam, doordat alleen haar schoonheid hem aan trok, of doordat hy zoo bijzonder gevoelig was voor de door haar betoonde vriendelijk heid in ieder geval waren haar wenschen hem een geboden, als hij er maar eenigs- zins gelegenheid toe zag, volgde hij haar als een hond. Toen Clover opkeek, zag zij dan ook, dat zyn oogen vol tranen stonden. „Ik kan het niet aanzien, miss Clo, dat u zoo'n verdriet heeft.... Zegt u Daft Davy maar, wie u zóózeer gekweld heeft, dan zal lk hem den nek breken „Ja, kon je dat maar eens doen I" wensch- te zy hartgrondig. „Wie is het dan vroeg hij weer. „Het is mr. Warwick", antwoordde zy, op hieuw snikkende. „Hy heeft my in myn trots geraakt en hy heeft myn armen pyn ge daanJe hebt geiyk gehad, Davy. Hy wil miss Mary trouwen Om my geeft hy niets. Want ik haat hemIk haat hemIk wou, dat hy dood was 1" Toen Clover na een nieuwe uitbarsting weer eens opkeek, kwam zy tot de ontdek king. dat Davy even geruischloos verdwenen als verschenen was. Thurston Warwick keek Clover na, zoo lang hem dit mogeiyk wastoen ging hy ook. De uren daaraanvolgende waren als in een nachtmerrie aan hem voorby gegaan. Hy kon zich later volstrekt niet meer te binnen dat de nieuwe sluis een levenskwestie voor zijn maatschappy beteekent. Doordat de nieuwe sluis niet gereed kon zijn op het tijd stip dat het motorschip „Baloeran" moest worden afgeleverd, heeft men dit schip niet hier kunnen bouwen en moest het casco te Rotterdam worden gebouwd. Dit schip is, evenals het zusterschip de „Dempo" belang- ryk breeder dan de oude schutsluis. De „Dempo" kon nu hier worden gebouwd, om dat het schip naar buiten gebracht kan worden. De in gebruik genomen nieuwe sluis zal dan ook voor de toekomst van groot belang blijken te zyn en is deze dag voor „de Schel de" van buitengewone beteekenis. Rede van den Burgemeester van Vlissingen. Na den heer Smit werd het woord gevoerd door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, wiéns rede wij reeds in het vorig nummer hebben opgenomen. Toespraak van ir. W. H. Brinkhorst. De heer ir. W. H. Brinkhorst, hoofdinge nieur van den rykswaterstaat alhier, bracht dank voor den liem toegezwaaiden lof. Hy wees echter ook op het zeer belangrijk aan deel dat de heer ir. H. van Oordt in de tot standkoming van het werk heeft gehad.. Hij kon met groot genoegen gewagen van de aangename en zoo vruchtbare samenwer king met den heer ir. De Groot, waardoor een resultaat is bereikt dat tot groote vol doening stemt. Spreker wilde tevens een woord van bij zondere hulde brengen aan de technische ambtenaren van den rykswaterstaat, die eveneens krachtig hebben medegewerkt met hun practische kennis en ervaring om dit grootsche werk tot stand te brengen. Toespraak van den heer Knottenbelt. De volgende spreker, de heer Knottenbelt, voerde het woord namens de zgn. werfcom- missie. Deze commissie wordt gevormd door de groep van mannen die ten slotte allen hebben samengewerkt om het mogelyk te maken dat dit belangrijk werk tot stand kon worden gebracht. Spreker wilde vooral in het bijzonder zijn hulde betuigen aan den voorzitter van deze commissie, ir. Van Sandick, die uit Maas tricht is overgekomen om by de plechtige opening van deze nieuwe sluis tegenwoordig te zyn. Toespraak van ir. Triebeis De heer ir. Triebeis, directeur van „Werk spoor" te Amsterdam, kon met genoegen con- stateeren dat er van regeeringswege ernstig naar gestreefd wordt om werk dat hier te lande gemaakt kan worden, ook in ons land te houden. Dat is by deze sluisdeur ook het geval geweest. Het verheugt spreker in hooge mate dat ook van den rijkswaterstaat steeds zooveel mogelyk medewerking wordt onder vonden om de vaderlandsche industrie, als het eenigszins mogelyk is, den voorrang te geven. Dit stelt spreker op hoogen prijs. Toespraak van ir. Krul. De laatste spreker was de heer ir. Krul, directeur van het ryksbureau voor drinkwa- brengen, wat hy daarna uitgevoerd had. Hy herinnerde zich enkel nog, dat hy naar Arm strong had gevraagd en dat een van het per soneel gezegd had, dat master Will al 's morgens vroeg op reis gegaan was. Dit had hèm wel vreemd geleken, want Armstrong was dien vorigen avond immers nog zoo laat by hem geweest en had toen in het geheel niet eenig voornemen te kennen gegeven, om den volgenden dag weg te gaan. Uren-lang had hy toen door de velden rondgedoold, tot hy eindelyk langs een om weg het bosch achter Ladywood bereikte. Door een gevoel van uitputting en door de pyn in zyn been begreep hij, dat hy heel wat mylen moest geloopen hebben dus vlyde hy zich op het zachte gras en trachtte te sla pen. Maar dit lukte toch niethart en ge moed waren veel te zeer in opstand voor kal me rust. Steeds had hy het ongelukkig ge laat van Mary voor oogen en zij had hem niet willen aanhooren.... Hoe zou hy zoo ooit in de gelegenheid komen, haar van zyn liefde te spreken En hoe zou het hem mogelyk zyn, verder te leven zonder haar Hy zou maar het bruggetje oversteken en dan door de velden terugloopen naar de pastorie. Maar de gedachte aan dat huis al leen reeds was hem weerzinwekkend en dus besloot hij niet te gaan voor de duisternis er hem vanzelf toe dry ven zou. Er stond een soort schuurtje op de plek, waar het bosch overging in het pad langs de rivier en daar had hy den laatsten tyd zijn hengel en zyn snoeren bewaard. Ook hing er tervoorziening. Spreker zeide dat het zyn taak is overal zooveel mogelijk water te vin den en dit te verzamelen en te distribueeren. Hier vond spreker water in overvloed, doch het moest weer worden weggewerkt. Na deze reeks van toespraken werd de tafel opgeheven en begaven de gasten zich aan dek om op dezen heerlijken zomerdag te ge nieten van den aangenamen watertocht, die bij allen die er aan deelnamen zeker de prettigste herinneringen zal achterlaten. Het einde van den tocht. Even 4 uur meerde de „Luctor et Emergo" aan de provinciale ponton en nam de minis ter met een handdruk van alle gasten af scheid, terwijl ook de andere autoriteiten na een korte begroeting de boot verlieten. De nieuwe sluis is onder de beste om standigheden in gebruik genomen. Moge dit een gunstig teeken voor de toekomst zijn. De 4e September zal in de annalen van de geschiedenis van onze gemeente zeker wor den geboekstaafd als een dag, die voor den verderen bloei van de Kon. Maatsch. „de Schelde" en dus eveneens voor onze gemeen te, zeer belangryke perspectieven opent. Wij hopen dit van ganscher harte De feestviering op het zgn. „Eiland" en in de stad. Deze voor Vlissingen zoo gedenkwaardige dag werd gisterenavond besloten met een rondgang van het muziekgezelschap „Ons Genoegen" en dat van de marine-muziek van de matrozen der opleiding. Terwyl deze ge zelschappen, waarvan het eerste voorafging aan een auto met de drie boerendochters, welke het album overhandigden en een de legatie van het bestuur van „Vlissingen Voor uit", waarachter onmiddellyk het vaandel dezer vereeniging volgde, den in ons blad vermelden weg aflegde, had het muziekgezel schap „St. Caecilia" een tamelijk ondankbare taak om te concerteeren op de tent in 'net Bellamypark, waarvan ze zich op de haar bekende, opofferende wijze loffelijk kweet. In dienzelfden tijd vierde ook het „Eiland" feest en we hebben geen oogenblik spijt gehad, dat we den tocht daarheen hebben ondernomen. Daar toch heerschte een waarlijk feestelijke stemming, die zich uitte in een versiering en verlichting van de Kanaalstraat. Geheel be- groend en beslingerd vormde deze straat met haar, hier en daar verspreide draperieën van het dundoek, met haar veelkleurige en veel vormige lampions, met haar vetpotjes-, kaars- en electrische verlichting,een pretti- gen aanblik, waardoor vooral van het water en van den overkant van het kanaal een aar dig geheel werd verkregen. Het Eiland-comi té heeft gedacht, dat feestvieren zonder mu ziek niet wel doenlijk is en had dan ook voor den avond van 8 tot 10 uur de medewerking verkregen van het muziekkorps van Ritthem, dat zich by de, met eigen krachten aange legde verlichting, flink weerde. Hoezeer de feestelijke stemming heerschte, bleek ons, toen we, in de onmiddellijke nabijheid van de muziektent, door een paar jonge mannen een solo-dans zagen uitvoeren, die aller be langstelling wekte. Dit was trouwens de eerste uitvoering niet op deze plaats in den loop van dezen gedenkwaardigen dag, want na „St. Caecilia" 's morgens, had de muziek der marine in de middaguren hier een con cert gegeven. -Spionnage had, althans voor het oogenblik, geen zin. Nu verliet het angstgevoel haar. Ze schonk zich nog een koje thee in en sloeg the Times open. Ze bestudeerde eerst met nieuwe belang stelling de hoofden boven de gemengd nieuws kolommen. Toen las ze het hoofdartikel woord voor woord met groote aandacht door. Het herinnerde haar aan den toon van de persartikelen gedurende den grooten oorlog ernstig, maar altijd hoopvol, altyd gereed den nadruk te leggen op de ernstige zyde van een verschrikkelijken toestand en tege- lijkertyd aandringend op de noodzakelykheid, by na op den godsdienstigen plicht, van een waardig vertrouwen. Er klonk diezelfde toon uit dit artikel en ze bestudeerde het vol at tentie. De opschriften boven de artikelen spraken van stakingen in alle deelen van het land, van heftige propaganda van de commu nistische party, van veelvuldige botsingen met den Britschen handel en Britschen on dernemingsgeest. Het hoofdartikel trachtte evenmin de gevaren van den toestand te ver kleinen. Er dreigde een koienstaking in En geland, binnen de drie maanden even sta king, die zich zou uitbreiden tot de spoorwe gen, de transportarbeiders en de havenwer kers. De vakvereenigingen moesten genegeerd worden, de nieuwe party van het volk zoo als ze zichzelf noemden moest de uitda ging de wereld inzenden en hun leiders wa ren al luidruchtig in het voorspellen van suc ces. Het was natuurlijk alles maar in 't alge meen gesproken, maar miss Brown wilde Serenade aan den heer ir. Brikhorst Dat de uitvoerders der havenwerken bij deze gelegenheid niet werden vergeten, blijkt uit het feit, dat ze, vóór den aanvang van het avondconcert, geëerd werden in den persoon van den heer ir. Brinkhorst, aan wien door het Ritthemsche muziekgezelschap een sere nade werd gebracht. De Burgemeester bezoekt het avondfeest. Maar ook het werken van het Eiland-comi té is niet onopgemerkt voorby gegaan, want het avondfeest werd bezocht door den burge meester, die aan het comité nog menige by- zonderheid van den boottocht vertelde en die ook mededeelde, hoezeer de minister door hun werken getroffen was. Hij dankte hen persoonlyk voor Hun prestaties, met de resul taten waarvan hij hen complimenteerde. Ook de heer en mevrouw Brinkhorst toon den hun belangstelling, terwijl, na den om gang „Vlissingen Vooruit" nog even op het feestterrein verscheen. Een geslaagde avond Wij hebben van het bij elkaar zyn van het heele feestcomité gebruik gemaakt om eenige hunner indrukken te verzamelen en verna men toen, hoe dankbaar en trotsch ze waren, - dat de minister zich zoo minzaam met hen had onderhouden en hoe aardig hij tegen hun kinderen was geweestde dankbaarheid werd uitgesproken tegenover allen, die medege werkt hadden, waarbij speciaal genoemd werden, de maatschappijen „Zeeland" en „de Schelde" benevens de Koninklijk marine. De leden van het comité waren bly over het goede verloop van het feest, dat besloten zou worden met een „vreugdewerk", zooals ze het betitelden, een vuurwerk, dat helaas, voor een groot deel, in letterlyken zin in het water is gevallen. Dat, waar dezen dag zooveel muziek ge maakt was, de stemming na het eindigen van het concert niet in eens normaal was, maar dat nog eenigen tijd onderling werd feestge vierd, zij slechts vermeld voor de volledigheid van dit verslag. VLISSINGEN, 5 SEPTEMBER. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Overzicht over de maand Augustus Het aantal bezoekers aan de leeszaal bedroeg 631, nl. 124 van vrouwen en 507 van mannen. Uit geleend werden 1690 boeken aan 909 per sonen. Nieuwe aanwinsten Annie Salomons: Ver halen uit het verre Oosten (schetsen) C. AnetA jeune fille russe. A. Bennett Anna of the five townsidem Hil'da Less- ways idemClaychanger (vervolg) idem The card idem The Regent. A. Neverow Taschkent. H. Walpole The green mirror i idem The young enchanted (vervolg)idem: The captivesidem The duchess of Wrexe. Vicki BaumFame. G. HermannTraume der Ellen Steine. J. Wasserman Der Fall Mauritius. G. SchamelhoutDe volkeren van toch,, dat ze iemand had, die haar dat alles eens kon uitleggen. „Kapitaal en Arbeid" las ze in een artikel, zouden in die dagen van staking van plaats verwisselen. Het kapitaal mocht geweren koopen, maar het kapitaal zou nooit een enkelen man kunnen koopen, die de geweren wilde gebruiken. Het Kapitaal zou zyn zakken met geld kunnen toonen, maar het voedsel was in handen van het volk dat het vasthield. Toen keek ze naar den naam van den spre ker en glimlachte. Er zou wel eens iets met hem kunnen gebeuren, dacht ze, als die ste nografische notities van haar veilig en wel waren omgewerkt Ze begon nu aan de kolom „persoonlyk nieuws" al wist ze heed goed, dat het nog te vroeg was om haar boodschap te verwachten. Nog steeds zoekende naar eenig bericht over de tragedie in Lombertson Suare kwam ze aan een berichtje dat ze nieuwsgierig van het begin tot het eind doorlas. Er stondi boven Man doodgeschoten gevonden in Lombertson Square. Vroeg in den morgen ontdekte een agent, die de ronde deed in Lombertson Square, het lichaam van een man, dat tegen het hek van de tuinen lag en dat door het voorhoofd was geschoten. Hij was schijnbaar een vreemde ling van middelbaren leef tyd zonder papie ren of eenig bewys van identificatie en er was evenmin eenig wapen in de buurt. Het lyk werd naar het naastbij zynde lijkenhuis ver voerd ter identificatie. (Wordt vervolgd.).

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1