1000 500 300 150 100 25 opening van dn Nieuwe Keersluis te fringes DONDERDAG i «SS BROWN VAN X.Y.0. en 6Se Jaargang 1930 )avi: Firma F. VAM DE VELDE Jr., Walstraat 58-80, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen FEUILLETON 2 Sept. te Londen te Batavia v. Arast. ept. te Port Said it. van Port Said Sept. te Port Said van Port Said ug. van Madras Aug. van Port Said iept. v Colombo 31 Aug. Lizard jg. van Colombo N D A makeUjkheden, gen. enz. Dagelijks voorstelling. Zondags Matlnée .30 Concert 8.30 landag- Dinsdag, en •dansante Woens* (geen dans) Don- dansante (avond- '.aterdagavond Diner- ziek ina. lederen avond nvangende aall acht santé van 36 uur lageiijks matlnée van ncert van 312.30 - dagavond solrée dan- drtng thé dansante 'E VLISSINGEN 12.18 0.05 12.— 1.33 13.44 Auto's, Fietsen tuigen. amber uur 812 8.09 8.07 japon is van zwarte heeft men een smalle deze japon behoort ;wart fluweelen man- 30 droeg, gevoerd met avond zyn teere, luch- ne of crêpe de chine, of geborduurd. Hier- hoofdversiering, be- rlen, gewaste veeren, heel eenvoudig, een zij gesloten met een niet zooals vroeger voorhoofd gedragen, en, op de haren. Zeer ïooren bij deze fijne m zilver, geheel met de hg.kjes enz. Bij de en satijnen schoentjes ir, zoowel bij wit, als irood, roze, enz. De deurig. Bij zwarte ja- eurde crêpe de chine daarvoor zeer in de mble bestaat hierin, gesp op den schou- :n collier om den hals gespjes op de schoe- f\ ■erwonderen dat men rs dan korte avond- jn zelfs geheel trans voor de „chic." iteltje met de japon Een luchtig toiletje a tulle manteltje met deren met apenbont teltje, dat op velerlei vorden, Is van zwart en en zilveren bloe ouwen en een bont- ijn van zwart of ge- e kant, van met loo dden ontbreekt het niet is aangebracht, :ele mantel met bont mooi, maar niet zo- WILHELMINE. NO.208 LlSSINGSCHE COURANT jjONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, anco door liet geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regei meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eenei lis, zijn GRATIS verze- rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ANGESLOTEN BIf HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE,' INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'' Dit nummer bestaat uit twee bladen Een knap stuk Ingenieurswerk De aanleg een bewijs van moe dig vertrouwen in de toekomst Koninklijke onderscheiding aan Ir. H. C. Wesseling, directeur der Kon. Mij. „De Schelde" as heden voor onze gemeente een ge- ichtige dag. De nieuwe keersluis aan de litenhaven werd officieel in gebruik ge- omen. i deze sluis voor onze gemeente betee- ent, hebben wij reeds meermalen uiteen- t. Het mag thans nog wel eens in her- inering worden gebracht, dat deze sluis jor de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" een codzakelijkheid was, teneinde" te kunnen oldoen aan de steeds hooger wordende jchen op scheepvaartgebied om steeds sche- »n van grooter afmetingen in de vaart te lengen. De maatschappij „de Schelde" was aap. be- erkte afmetingen gebonden, omdat de sche en anders niet naar buiten gebracht zouden innen worden. De laatste afgeleverde mailschepen, de fcdrapoera" en de „Sibajak" konden nog est de sluis passeeren, doch de speling was uiterst miniem, dat er geen sprake van is dat deze maat nog zou kunnen worden lerschreden. Toch stelde de Rotterdamsche loyd hooger eischen de schepen moesten grooter worden en „de Schelde" zou ïhts dan opdracht voor den bouw van deze Sawe mailschepen kunnen verkrijgen als de anemaat aanmerkelijk vergroot kon wor- l Het was dus een der levensvoorwaarden or „de Schelde" en dies ook voor onze ge- eente, dat een nieuwe sluis werd gemaakt, aardoor de modernste zeekasteelen van de erf naar buiten zouden kunnen gebracht 'orden. Van alle officieele gebouwen en van vele irticuliere woningen woei de vaderlandsche riekleur, terwijl de in de havens liggende hepen waren gepavoiseerd. Door „Vlissingen Vooruit" en het Eiland- anité waren eenige feestelijkheden georga- Iseerd die hedenmorgen om halftien werden met een muzikale wandeling van de armonie „St. Caecilia", die van de „Willem "'naar de nieuwe sluis zou vertrekken ter fluistering van de plechtigheid. Hedenmorgen heeft de minister van water aat, de heer mr. P. J. Reimer, in tegen- oordigheid van vele autoriteiten, w.o. de fltnmissaris der Koningin in de provincie «eland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford griffier, B. D. H. Teilegen de referenda- issen van het departement van waterstaat, Jr. J. Draayer en P. J. P. van de Steurde irecteur-generaal van den rijkswaterstaat rsde ingenieurs, die aan den bouw %n meegewerktde hoofdingenieur van sn rijkswaterstaat, ir. Van Spanje, ir. Wit teen, ir. Van den Broek en ir. Bakker door E. PHILLIPS OPPENHEIM. I) Een lange, armoedig gekleede jonge man, miss Brown niet eerder had opgemerkt, ss plotseling op het tooneel verschenen. waarschuwing vloog van den slenteraar aar den aanvaller, maar die lag reeds op Q rug in de goot. Het geluid van snelle étappen klonk en miss Brown, zeer mod- zeer overstuur en met een diepe roode riem over haar pols, krabbelde overeind 11 bijna in de armen te vallen van een toe kenden politieagent. nWat is er gebeurd, juffrouw vroeg hij. --Een man trachtte me te berooven", zei ze. heb iets heel kostbaars in dit taschje. een van hen heeft geprobeerd het me F te rukken, maar hij trok me meteen ©m- er eh toen hij probeerde den riem door te niiden, heeft iemand hem neer geslagen." De agent keek in alle richtingen, miss town's aanvaller was verdwenen, evenals 'aar bevrijder. -Welken kant zijn ze op gegaan, miss toeg hij. ,',Dat weet ik niet", antwoordde ze onge- dig. „Bekommer u nu maar niet meer om voorts mr. J. Smit Az. en ir. H. C. Wesseling, namens de directie van de Kon. maatsch. „de Schelde" de leden van Ged. Staten, mr. R. M. van Dusseldorp, G. van de Putte, J. A. van Rompu en mr. J. H. M. Stiegerde hoofdingenieur van den waterstaat te Mid delburg, ir. Van Leeuwen de burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen en de wethouders met den gemeentesecretaris en den directeur van gemeentewerken en ver der een groot aantal andere genoodigden. Even vóór elf uur kwam de provinciale boot „Luctor et Emergo" met de autoriteiten en genoodigden aan boord, door de sluis. Het lint hetwelk vóór de sluis gespannen was werd niet doorgeknipt, doch door de boot in tweeën gespleten, waarmede de sluis officieel geopend was. De minister stond op het dek van de „Luc tor et Emergo" en onder de tonen van het „Wilhelmus", gespeeld door „St. Caecilia", voer het eerste schip door de nieuwe sluis, ge volgd door een vaartuigje van den rijkswater staat en verder door de gepavoiseerde alhier gestationneerd zijnde sleepbooten „Gele Zee", „Hoek van Holland", „Goliath", „Wotan" en enkele motorbooten. Al deze vaartuigen voeren het kanaal op tot aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schel de", waar de minister de „Dempo" bezichtig de, welk schip het eerste zeekasteel is, dat door de nieuwe sluis zijn weg naar zee kiezen zal. De „Luctor et Emergo", gevolgd door de begeleidende vaartuigen, keerde vervolgens door de nieuwe sluis naar de buitenhaven terug alwaar de minister de schipdeur in oogenschouw nam. Vervolgens werd door de kleine sluis ge varen, waar het gezelschap aan wal stapce en zich naar het bedieningshuis van de nieu we keersluis begaf. Hier heeft de minister de bewegingsinrich ting in werking gesteld om de sluis te sluiten. Deze kan nl. bij eiken waterstand gesloten worden. Evenwel alleen worden geopend bij gelijken waterstand in kanaal en buitenha ven. Na het sluiten der sluis begaf minister Reimer zich met de verschillende autori teiten naar buiten en hield daarna de vol gende toespraak van den Minister van Waterstaat. Op dit historisch oogenblik van de in ge bruikneming van deze nieuwe keersluis slaan wy onwillekeurig den blik terug om den loop der gebeurtenissen, die heden tot dit resul taat hebben geleid, nog eens te overzien. hen, breng me liever naar een taxi." „Heeft iemand iets van dit zaakje gezien hield de agent vol, de kleine groep menschen die waren komen toesnellen, toesprekend. „Ze zijn Curzon Street doorgeloopen", zei iemand. „Neen, dat is niet waar. De man, die het taschje van die dame greep, is Chapel Street in gehold", sprak een ander tegen. De agent haalde de schouders op. Hij liep met miss Brown naar een taxi en wachtte tot ze was ingestapt. Ze gaf het adres van de Bank in South Adley Street op dat ze in het telefoonboek had opgezocht. „Kunt u niet met me meegaan vroeg ze een beetje aarzelend aan den agent. „Dit is mijn wyk niet, juffrouw", ant woordde hij. „Maar er zal niets met u gebeu ren tusschen hier en de Bank. Uw naam en adres als 't u blieft. Ik ga nu terug of ik iets over die lui te weten kan komen." Ze wachtte terwijl hij het 'opschreef en toen reed de taxi weg. Ze stond op het punt om voor de Bank uit te stappen, toen ze een man uit een volgenden auto zag ko men, alsof hij op het punt stond het gebouw binnen te gaan. Ze riep den chauffeur en bood hem met haar linkerhand vijf shilling aan. „Wilt u met me naar den ingang van de Bank loopen als 't u blieft", vroeg ze. „Ik weet zeker, dat die man me gevolgd is 'en ik heb iets kostbaars bij me." „Zeker juffrouw", zei de chauffeur opge wekt. „Ze kennen me wel, die kerels. Ik ben Het is thans 55 jaar geleden, dat de Staat der Nederlanden aan den heer Arie Smit, scheepsbouwmeester te Slikkerveer, in erf pacht uitgaf een complex van gronden, wa teren en gebouwen behoorende tot het voor malig Marine-etablissement te Vlissingen. Van dien tijd dateert de oprichting van de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" en de samenwerking tusschen den Staat en die Maatschappij. Van dat oogenblik dateert cok de opkomst en bloei hier van een belang rijken tak van onze vaderlandsche industrie, waarmede ook de bloei der gemeente Vlissin gen zoo nauw ^amenhangt. Tot nog toé was de groote sluis van het kanaal door Walcheren in staat om de sche pen, die door de Maatschappij „de Schelde" werden gebouwd, naar buiten te brengen. De zich steeds uitbreidende afmetingen van de groote zeeschepen deden in de laatste ja ren de behoefte gevoelen aan een wijderen uitgang naar zee voor de Maatschappij. Reeds bij het buiten brengen van de „Siba- jaV' van den Rotterdamschen Lloyd was het noodig het schip op het tijdstip van gelijken stand van binnen- en buitenwater door te schutten, omdat de lengte van het schip die der schutkolk overtrof. Ampele overweging van de bij deze zaak betrokken belangen heeft in 1927 geleid tot een nieuwe overeenkomst tusschen den Staat en de Koninklijke Maatschappij „de Schei- de". Uitvloeisel van deze overeenkomst is o.a. de keersluis, die wij thans voor ons zien lig gen. Deze nieuwe sluis zal de Maatschappij „de Schelde" in de gelegenheid stellen, schepen van belangrijk grootere afmetingen te bou wen dan thans mogelijk was. De sluis heeft een wijdte van 35 M. bij een slagdrempel diepte van 7.30 M. N.A.P. Gerekend kan worden op een vaardiepte van 8.50 M. Ruim twee millioen gulden zijn met dit werk in to taal gemoeid. Ware het niet, dat de wonderen der mo derne techniek ons tot voorzichtigheid bij enze profetieën maanden, ik zou zeggen met deze sluis is voor vele jaren in de be hoefte voorzien. De aanleg van dit werk is een bewijs van moedig vei-trouwen in de toekomst. Trouwens, meer van wat hier de laatste jaren aan de zuidpunt van dit schoone eiland Walcheren tot stand komt, getuigt van nieuwe opleving en ondernemingsgeest. Vlissingen heeft ech ter een grooten naam op te houden. Dagelijks herinnert het standbeeld van Michiel Adri- aanszoon de Ruyter, dien grootsten zijner zenen, van wiens onsterfelijke glorie de ge schiedenis des vaderlands nog immer is ver vuld, ons hier aan het grootsch verleden en is het ons een richtsnoer voor de toekomst. Ik twijfel niet, of' wat wij heden hier tot stand hebben gebracht, is in den geest van De Ruyter. Het werk zal de Maatschappij „de Schelde", de gemeente Vlissingen en ook het vaderland ten goede komen en in den vreed- zamen wedijver der volkeren nieuwe kracht bijzetten. Ik mag niet nalaten, wanneer ik de betee- kenis van deze sluis heb geschetst, ook meer in het bijzonder te herdenken, dat dit is een werk van den rijkswaterstaat en dat ik er mij over verheug, dat de goede naam, waarin de rijkswaterstaatsdienst zich van oudsher mag verheugen en zich ook thans nog ver heugt, door dit werk opnieuw is bevestigd, een goeie bokser, ze zullen u niet aanraken als ik er bij ben." Hij keek nieuwsgierig naar het taschje en naar de striem over haar pols en liep met haar het trottoir over. De man, die op het punt had gestaan om de Bank binnen te gaan, aarzelde en keerde naar zijn auto te rug. Met een zucht van verlichting stapte ze over den drempel van het gebouw en begaf zich naar een der loketten, waar ze haar taschje neerlegde. Een jonge man met vlas blond haar en een lorgnet op, die druk bezig was met het tellen van een pak bankbiljet ten, keek haar verbaasd aan. „Wilt u dit als 't u blieft losmaken en het direct in een safe opbergen", verzocht ze. Hij maakte den riem los en schrok toen hij zag hoe haar pols was toegetakeld. „Iemand heeft daareven geprobeerd het los te rukken", zei ze. „Ik heb hier vijf honderd pond om een rekening te openen en een kaartje van kolonel Dessiter, maar wilt u het allereerst dit taschje ergens veilig op bergen De jongeman glimlachte en legde het op een rek achter hem. De kassier kwam juist aan, keek naar den enkelen regel, dien Des siter op zijn kaartje geschreven had en gaf het pak bankbiljetten, dat miss Brown te voorschijn had gehaald, aan den klerk. Hij keek miss Brown nieuwsgierig aan. „We zullen met genoegen een rekening voor u openen", zei hij. „Wènscht u die vijf honderd pond op een loopende rekening of iti deposito?" waarbij ik ook de aannemers en voorts allen, die aan dit werk gedurende eenige jaren hun krachten hebben gegeven, met waardeering noemen wil. Ik heb er prijs op gesteld heden hier te genwoordig te zijn om de in gebruik neming van deze sluis bij te wonen en om te getui gen van mijn hoop en verwachting, dat deze nieuwe keersluis, die zoo vele belangen zal dienen, inderdaad zal beantwoorden aan haar doel, dat vele schepen van vaderlandsche en vreemde vloten door haar murén den weg naar zee zullen vinden en dat dit alles er toe moge bijdragen dat de naam van ons vader land en van onzen vaderlandschen scheeps bouw met eere blijve genoemd. Ik kwijt mij ten slotte van een aangenamen plicht door mede te deelen, dat het H. M. de Koningin' heeft behaagd den heer H. C. Wes seling, directeur van de Kon. Maatschappij ,de Schelde"te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Ik acht het een voorrecht de eerste te mogen zijn om den heer Wesseling met deze Koninklijke onder scheiding geluk te wenschen. En hiermede, Mijne Heeren verklaar ik deze plechtigheid voor geëindigd. Nadat minister Reimer het ordeteeken op de borst van den heer Wesseling had beves tigd, bedankt j deze met enkele woorden voor deze koninklijke onderscheiding, die hij mede voornamelijk als een onderscheiding voor zijn maatschappij gaarne aanvaardde Aanbieding van huldeblijken aan Minister Reimer. Hierbij hield de heer J. P. van Krieken, voorzitter van „Vlissingen Vooruit", de vol gende toespraak Het is voor mij als voorzitter van „Vlissin gen Vooruit" een zeer aangename taak Hr. Ms. regeering en-Uwe Excellentie in het bij zonder, dank te zeggen voor deze nieuwe sluis, aan Vlissingen geschonken. Excellentie, Wij zijn er van overtuigd dat, indien Hr. Ms. regeering niet had ingegre pen om aan Vlissingen deze sluis te schen ken, de directie der Kon. Maatsch. „de Schelde" verplicht was geweest, maatregelen te nemen die wellicht niet ten gunste van Vlissingen zouden zijn uitgevallen. Excellentie, Daarom is deze dag voor ons een dag van vreugde en hebben wij gemeend goed te doen om van deze nieuwe sluis foto's te laten vervaardigen en deze in een album samen te vatten, als een stoffelijk bewijs van onze innige dankbaarheid. Excellentie, het bestuur van „Vlissingen Vooruit" biedt U dit album aan met den wensch, bijaldien Uwe Excellentie het album van ons wil aanvaarden, het Uwe Excellentie gegeven zij tot op zeer hoogen leeftijd dit album te kunnen aanschouwen en dat Uwe Excellentie alsdan met een gevoel van innige dankbaarheid zal kunnen getuigenDeze sluis is zeer noodig geweest speciaal voor schepen van de Kon. Maatsch. „de Schelde". Excellentie, wij danken U. Vervolgens werd het album aangeboden door 3 Walchersche boerinnetjes, nl. Jaco- mina Bosschaart, Suzanna Barentsen en Marie de Witte. Het album lag op een kussen, versierd met de kleuren der gemeente Vlissingen (rood, „Loopend als 't u blieft", zei miss Brown. „Maar wilt u eerst die tasch opbergen en er een ontvangbewijs voor geven De jonge man nam het op een wenk van den kassier weg en verdween er mee door de trapdeur, achter de laatste der drie loketten. Miss Brown slaakte een zucht van verlich ting en ging zitten. Ze begon nu pas te mer ken dat haar pols pijn deed. „Heeft u soms nog enkele aanwijzingen omtrent dat kostbare pakket van u vroeg de kassier glimlachend. „Het mag aan niemand behalve mijzelf worden afgegeven", zei ze met nadruk. „Geen geschreven order mag worden geaccepteerd als ik het noodig heb zal ik er persoonlijk om komen." De kassier schreef zelf een ontvangbewijs, dat miss Brown onderteekende. Ze zuchtte nogmaals. „Het is nu al beneden in de safe, is het niet vroeg ze. „In een stalen safe", verzekerde hij met zijn oogen op haar pols. „Het is daar even veilig alsof het in de Bank van Engeland lag en het zal daar blijven tot u het zelf komt terug halen. Wilt u nog even twee handteekeningen zetten, dan zal mijn klerk u een chéqueboek geven. A propos", ging hij voort, over het loket leunend, ,4s kolonel Dessiter een vriend van u „Niet bepaald", antwoordde ze voorzichtig. „Maar ik heb voor hem gewerkt." „Heeft u gehoord dat hij zoo ziek is Ze keek hem even zwijgend aan. De kas- v;it)terwijl de handvaten waren versierd met levende bloemen. De foto's in het album, ter grootte van 30 X 40 cM., zijn vervaardigd door den heer A, G. van Agtmaal te Baarn en munten uit artisticiteit. Zij geven reproducties van 1. Bedieningshuis van de keersluis tevens gebouwen voor de registreerende peilschaal. Links électrische kaapstand voor de bedie ning van de schipdeur. 2. Inwendige van het bedieningshuis met registreerende peilschaal. 3. Gezicht van den zuidelijken sluismuur op de vloeddeur en de schipdeur. 4 Noordelijke vloeddeur in open stand. 5. Noordelijke ebdeur met reserve trek- stang. 6. Kelder met cylinder voor hydraulische beweging voor een deur. 7. Schipdeur in ingedreven toestand. 8. Schipdeur in uitgedreven toestand. 9. Overzicht van de sluis. De schipdeur 13 tijdelijk uitgedreven. Het album is gebonden in wildleer en ver vaardigd door de firma Van Bommel te Am sterdam. Zijne Ecxellentie bedankte in enkele har telijke woorden voor deze attentie, die door hem op hoogen prijs werd gesteld en bezich tigde met bewondering het schoone album, dat den vervaardigers alle eer aandoet. Nog had de minister een blijk van dank baarheid namens het Eiland-comité in ont vangst te nemen. Door de jongedames Ange lina Gazan en Frieda Raats, dochtertjes van bestuursleden, werd den minister een prach tige bouquet theerozen aangeboden, waarvoor hij de lieve kleintjes vriendelijk bedankte. Hierna werd de eerewijn rondgediend en konden ook de genoodigden kennis nemen van de artistieke foto's, die de heer Van Agt maal van dit grootsche werk op waterbouw kundig gebied in het album heeft neerge legd. 1 Ondertusschen liet het onvermoeide mui ziekgezelschap zijn vroolijke tonen hooren en hielp het de feestelijke stemming verhoogen, die past bij een zoo groot gebeuren voor onze gemeente. Tegen half een stapten de autoriteiten en genoodigden weder aan boord van de „Luctor et Emergo" en werd een tocht op de Schelde gemaakt. Aan de lunch werd door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelde ren, een toespraak gehouden, waaraan wil het volgende ontleenen Rede van den Burgemeester, van Vlissingen. Excellentie, Mijnheer de Commissaris der Koningin Mijne Heeren, In de eerste plaats moge ik uwe excellent tie mede namens de wethouders, den gemeen tesecretaris en den directeur van gemeente werken, dank zeggen voor de zeer gewaar deerde uitnoodiging tot het bijwonen van deze officieele opening der nieuwe groote keersluis, gemaakt voor de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" en tot het deelne men van den daaraan verbonden boottocht. Het is een voorrecht, excellentie, wanneer men bij een officieele gelegenheid dank kan uitspreken, die echt van harte komt. Dit is thans het geval met het hoofd der gemeente Vlissingen, waar de rijkswaterstaat een lier dacht 3a£ Tiij n&g nooit zulke lerliJSS en onschuldige blauwe oogen gezien had en Intusschen vroeg ze zich af, hoeveel ze kon zeggen dat ze wist. „Ik dacht al, dat u het nog niet gehoord had", antwoordde hij ernstig. „Kolonel Des siter is van morgen vroeg gestorven." Miss Brown stapte de straat weer op, dio opeens somber was geworden, met 'n vreem de en nieuwe pijn in het hart. De bleeke zon nestralen, die haar dien morgen bij het wak ker worden begroet hadden, waren allang weer verdwenen, dreigende wolken hingen laag en een miezerige motregen siepelde neer. Het was al zoo donker, dat een paar electri- sche lantarens waren aangestoken. Na eeii oogenblik aarzelens besloot ze om naar haar kamers terug te loopen. Er was werk te doen. Ze herinnerde zich Dessiter's uitdrukkelijk verzoek om haar gewone leven voort te zet ten, totdat de boodschap komen zou. Ze wandelde verder, verdiept in haar gedachten, er niet op lettende dat de regen op haar bontjas viel. Een of tweemaal verbeeldde ze zich, dat ze gevolgd werd, maar dat feit ver ontrustte haar nu nauwelijks. Ze had het eerste gedeelte van haar taak vervuld en voor zichzelf persoonlijk was ze niet bang. Haar kalm voortwandelen was inderdaad een zeer droevige tocht. Er was een brok in haar keel, ongestorte tranen verdoften haar oogen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1