500 300 25 Sbikloopeh prat® WOENSDAG iERSTE BLAD SERICHT ARTLIJNEN ND A 68e Jaargang i 1930 ave: firma F. VAH DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. lelel. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dageiijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen tads- en Provincienieuws FEUILLETON 1SS BROWN VAN X.Y.0. van Huid en Voeten KERK- EN SCHOOLNIEUWS .aarde" verbonden. De m de spoelen liggen ge en het plaatspanning, n met het electrische van het toestel in het lat gescheiden door een men dus aarde aan- plaatspanning-apparaat ie (plus anodesp. of pius vaar aanwezig. Het gaat king van het net. Met apparaat voor gely'k. ansformator aanwezig, an stroomvoerende dee- raakt (metaal), overal indien men met de voe- of vloer staat is zulks aat men goed geïsoleerd komen gevaarloos. Een rde heeft weer geen zin ene hand stroomvoeren- met de andere „aarde", nestel nog wel eens kan ,at door het lichaam •st. Als regel k~mt men ame schok af, doch de blijft altijd aanwezig, als men bijv. met de hemerlamp aanraakt of eertijd de aardverbin- der-condensator) aan- idingen in de lamp on- ;ijn en tegen het metaal p onder spanning. Hoe dt vastgehouden of hoe .oe grooter kans op le- IG MIDDEL SCHE STORINGEN. eft van storende bijge- roorzaakt door een stof- linemotor van een der storingen belangrijk ling van heb metalen f stofzuiger. De storen- circa 90 minder, anders te doen als een oer te verbinden met het andere eind aan iding, looden mantel e.d. Men beproeve dit and 771.1 te Maastricht and 749.1 te Vardö. avond van 3 Septem- :e uiteenloopende wind. iwolkt. Droog weer. Iets p. 30 Aug. Perim 31 Aug. Vlissingen van 31 Aug. te Suez 31 Aug. Lands End n. \ug. Ouessant ug. te Durban Kobe naar Rott. p. 31 Aug. Gibraltar 30 Aug. te Belawan evelt" (uitr.) p. 30 1 Sept. te Tanger nden" (thuisr.) l Sept. p. 31 Aug. Vlissingen 1 Sept. te New-York n Rott. naar Japan van Batavia n. Amst. te Rott. van Durban ipt. te Port Said Sept. te Port Said Sept. te Havre r.) 30 Aug. te Mom- Aug. te Madras Aug. v. Southampton van Colombo rmakelijkheden, gen, enz. Dagelijks voorstelling, Zondags Matlnéfl 6.30, Concert 8.30 aandag- Dinsdag- en ée-dansanteWoens- (geen dans)Don- ée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- iziek ina. lederen avond nvangende hall acht. santé van 36 uur. ïageiijks matinée van ncert van 8—12.30. [dagavond soirée dan- ddag thé dansante. E VLISSINGEN 11.12 12.18 23.53 Vuto's, Fietsen tuigen. imber uur 8.14 8.12 No.207 vLISSINGSCHE COURANT gONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, ico door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regei.Kieine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct .abonné's in 't bezit eener olis, zijn GRATIS verze nd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ^GESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" ilt nummer bestaat uit 2 bladen MB—MM VLISSINGEN, 3 SEPTEMBER. Opening der nieuwe sluis. Bet programma van „Vlissingen Vooruit" gis volgt samengesteld donderdagmorgen 9.30 uur afmarsch met van de Willem III naar de nieuwe Aldaar zal gedurende de plechtige door den minister van waterstaat nieuwe sluis, „St. Saecilia" zich laten joien. Bij de opening van de sluis zal het stuur van „Vlissingen Vooruit" in de gele- nheid worden gesteld den minister dank te »gen voor het maken van deze sluis, die owel voor de N.V. Kon. Maatschappij „de jielde" als voor onze gemeente van zoo oote beteeekenis is. Na afloop afmarsch met muziek. Des avonds 8 uur concert in het Bellamy- A door het muziekgezelschap „St. Caeci- Des avonds 8 uur muzikale wandeling door Ins Genoegen" en de muziek van de marine. De route is als volgt samengesteld Zeil- srkt, Walstraat, Badhuisstraat, Kenau isselaarstraat, Boulevard Evertsen, Villa- Badhuisstraat, Paul Krugerstraat, heldestraat, Glacisstraat, „café Schelde", ïnpont, rust. Aagje Dekenstraat, Konings- ;,Brug, Onderstraat, Palingstraat, Emma- sat, Zeilmarkt, einde. Est bestuur van „Vlissingen Vooruit" wekt iigezetenen op morgen de vlaggen te laten pperen. Jet Eiland-comité heeft zeer goed ingezien er morgen reden is tot groote dankbaar- id en hiervan kunnen de ingezetenen blijk ren als zij door het ontplooien van de na- driekleur de gemeente een feestelijk geven. In onze Tijdinghal. „de Oude Vriendschap" is een fotogra- che opname gemaakt van het afscheid van heer J. F. Berkel, als hoofdinspecteur politie alhier, in verband met zym be ing tot commissaris van politie te Cu- nborg. Op de foto, die vervaardigd is door den C. L. Dert, komt het geheele politie- voor, en deze fotografische opname zal ior den heer Berkel zeker een aangename Tinnering blyven aan zijn diensttijd te de- stede. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. den Gemeentelijken Dienst der Ar- tösbemiddeling alhier staan als werkzoe- Bden ingeschreven schilders, 1 opperman, 4 grondwerkers, 1 amerman, 1 werktuig-bouwkundig teeke- fór, 1 constructiewerker, 1 autogene-las ter; 1 aanhouder, 1 electricien, 1 leerling- ectricien, 1 hakker, 1 draaier, 1 halfwas- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 0p den drempel wierp ze nog een laatsten door de kamer. De onwerkelijkheid van 'talles scheen zoo overweldigend een °ode man daar achter dat scherm, een ster- op den divan en al de glans en de Moties van die merkwaardige geschiedenis kouden zwarten inkt in dat boek dat ze bij ch droeg. Ze sloot haar oogen, half ver- achtende, dat ze, als ze ze weer opende, onderste trede van de stoep voor het "is zou zitten. In werkelijkheid deed ze ze peQ in de hal waar Mergen op haar wachtte. •Wilt u als 't u blieft dezen kant opkomen, ffrouw, en me vlak op de hielen volgen ■rzocht hy. Hij nam haar de schrijfmachine af en, haar Schje stevig vasthoudende, volgde ze hem aar buiten door de achterdeur en een paar optreden af naar een binnenplaats. Op eP tast zyn weg zoekende, maakte hij een Were deur open die voerde naar iets dat op *n stal leek. Er brandden twee felle lichten |0°r den mist heen, lichten van het een of ^er voertuig, dat ze nauwelijks kon onder- Mergen fluisterde een oogenblik metaaldraaier, 1 meta^.lgieter, 1 plaatwerker, 1 plaatwerkersmaat, 2 hulpscheepsmakers, 3 scheepsmakers, 2 leerling-scheepsmakers, 1 slijpersleerling, 1 stoker, 1 smid, 1 aankomend smid, 1 vuurwerker, 1 banketbakker, 1 maga- zijnknecht, 1 chauffeur, 1 kruideniersbedien de, 5 kantoorbedienden (w.o. 1 vrouwelijke), 1 portier,'2 varensgezellen, 1 werkmeisje en 26 losse arbeiders. Totaal ingeschreven 72, vorige week 74 per sonen. Scheepvaartberichten. Hedenmiddag is hier binnengekomen het Nederlandsche stoomschip „Calypso", komen de van Demarara met een lading hout voor Middelburg. De Middelburgsche feestweek. Het moge Maandag de drukste dag van de Middelburgsche feestweek zijn geweest, omdat toen officieel de jaardag van H.M. de Konin gin werd gevierd, ook gisterenavond is er nog dapper gefeest. Ten eerste was voor het laatst de electri sche verlichting door heel de stad ontstoken en dit alleen was voor zeer velen reeds een reden om op straat te vertoeven, hetzij te voet, hetzij in een auto of rijtuig om nog eens te genieten van Middelburg als lichtstad. Ook de verpleegden uit 't oude mannen- en vrou wenhuis hebben, dank zij de welwillendheid van de N.V. Stoomtram Walcheren, een rit in twee bussen door de verlichte stad gemaakt en ook die uit het gasthuis toerden, voor zoo ver dit voor hen mogelijk was, in auto's rond; trouwens Zaterdag bij het uittrekken van de Sprookjeswereld waren vele patiënten, op lig- of gewone stoelen buiten het hek aan de zijde van het Molenwater om van den mooien aan blik te genieten. Op de Markt gaf het Middelburgsch Mu ziekkorps een concert. Het was ongeveer 10 uur toen door de luid sprekers op den stadhuistoren de stem klonk van den heer W. de Graaf, voorzitter van „Uit het Volk—Voor het Volk", die zich richt te tot de aanwezige feestgenooten en er op wees, dat „Uit het Volk" beteekentuit alle lagen der bevolking én „Voor het Volk" voor menschen van allen rang en stand. Spr. bracht een woord van dank aan allen, die het bestuur hebben gesteund bij de voor bereiding. Spr. denkt daarbij aan dèn Com missaris der Koningin, aan het stedelijk be stuur, dat niet alleen financieel steunde, maar ook het stadhuis beschikbaar stelde aan de leden van het eere-comité, aan de N.V. P.Z.EM., die zich groote offers getroostte om de schitterende lichtweek tot stand te bren gen aan verschillende takken van dienst met hunne directeuren, ambtenaren en werk lieden en speciaal aan de politie, die door hare regeling en door tactvol optreden het bestuur ten zeerste verplichtteaan den Rijkswaterstaataan de Prov. stoomboot diensten, de stoomtram Walcheren en de electrische tram, die door uitbreiding van den dienst zoo krachtig steunden. Na de vriendelijkheid te hebben gehad ook de pers in zyn dankbetuiging te betrekken, bracht spr. dank aan de verschillende muziekkorp sen en vooral aan het Middelburgsch muziek korps onder leiding van zijn eminenten di recteur, den heer Caro, wien spr. hulde en dank bracht voor het componeeren van een feestmarsch en het opdragen aan den heer en mevrouw Van der Feltz. Verder aan allen, met een vaag zichtbare gedaante. Toen keer de hy naar haar terug. „Ik vrees, dat u het wel een beetje onge makkelijk zult vinden, juffrouw", zei hj^ „maar het is niet ver. Vindt u het erg om in t3 stappen?" Ze lieten een paar treden neer en juffrouw Brown klom in een voertuig dat op een ver huiswagen leek, geheel leeg, op een enkelen stoel na. Een man klauterde ook naar binnen en bleef naast haar staan. De wagen reed weg. Door het raampje kon ze vaag een an dere gedaante onderscheiden, dife naast den koetsier zat. „Welk adres, miss vroeg haar metgezel. Ze zei het hem en zoodra ze op een bree- deren weg gekomen waren, maakte hij het raampje open en herhaalde het tegen den koetsier. Daarna nam hy zyn staanplaats bij de deur weer in, de hand aan den knop, als de cipier van een gevangeniswagen. Miss Brown, wier groote nieuwsgierigheid be vredigd was, kon toch niet laten één vraag te doen. Ondanks zijn gewone kleeren was er toch iets officieels in zijn manieren. „Is u van de politie Hij keek glimlachend op haar neer. „Niet in den gewonen zin van het woord, juffrouw", antwoordde hij, „maar ik zal toch op u passen." Ze hobbelden door de straten, gingen langs Hyde Park Corner en toen ze eindelijk wat meer ruimte kregen in Piccadilly, ratelden ze met een behoorlijk gangetje verder tot ze stil stonden voor het eigenaardige, armoedige die het feest financieel of op andere ma- terieele wijze steundenaan alle buurt- commissies, aan de winkeliers, die door hun prachtige etalages, reeds verschillende da gen geleden een wandeling door de stad tot een feestgang maakten aan de deelnemers aan de gondelvaart, het kinder- en avond feest, en niet het minst aan die van den historischen optocht. Verder aan de inwoners, die hun woningen versierden en ten slotte aan allen, die door hunne tegenwoordigheid een vroolijk beweeg in de straten brachten en op gepaste wijze uiting gaven aan hunne feestvreugde. Geen wanklank verstoorde het feest en spr. vraagt dit tot 't laatste uur zoo te laten blijven, opdat het Koninginnefeest 1930 een waardige plaats inneme in de rij van vroegere, en naar wij hopen, van de vele nog komende Oranje feesten. Spr. verzocht als slot van het feest het eerste couplet van het Oude Wilhelmus te willen meezingen met de nu volgende uit zending van Philips, doch eerst in te stemmen met spr.'s slotLang leve Wilhelmina van Nassau. Hiermede stemden velen in en werd door hen aan het verzoek om mede te zingen vol daan. Toen de heer De Graaf even later het Stad huis verliet, werd hem door een deel van het publiek een welverdiende ovatie gebracht. Nadat liet Middelburgsch muziekkorps met de volksliederen het concert gesloten had, bleef Philips nog uitzenden en dit ten aan- hoore van nog vele belangstellenden. Is hiermede het algemeene feest gesloten, verschillende buurten denken nog niet aan ophouden. Gisteren was het evenals andere jaren feestelijk versierd, muzikanten deden zich hooren en de kinderen werden getrac- teerd. De buurtcommissie van de Dampoort en omgeving vierde gisterenavond in de ge meentelijke speelplaats feest, voornamelijk voor de kinderen, w.o. de aerdige groep ka bouters, opgeluisterd door het muziekgezel schap „Oefening na den Arbeid". In Nieuw Middelburg werd bijelectrisch licht feestgevierd op een weide. Op de bovenzaal van „de Eendracht", die keurig versierd was, had de uitdeeling plaats van de-prijzen, gewonnen bij de gondelvaart. Hierbij werd o.a. aan de Kon. Marine een tegeltableau en aan de roeivereeniging „Luc- tor et Emergo" een koperen parapluiebak resp. voor het wachtschip en voor het club lokaal aangeboden. Bij de receptie welke op het stadhuis te Middelburg werd gehouden na afloop van den historischen optocht, waren de burgemeester van Vlissingen en mevr. Van Woelderen ver hinderd daarbij tegenwoordig te zijn. Zij hadden evenwel hun belangstelling getoond door toezending van een prachtig bloemstuk, vervaardigd in den vorm van een prinselijke vlag aan een stok. Dit bloemstuk legde ge tuigenis af van artistieken smaak. Het was een kunstwerk, vervaardigd door de firma A. J. Witte Zoon alhier. Een moordaanslag. Hedenmorgen heeft v. D., wonende aan den Nieuwen Vlissingschen weg onder Middel burg, in een vlaag van waanzin een moord aanslag gepleegd op zijn 87-jarige schoon moeder. Hij heeft de ongelukkige met een scheermes overvallen en haar van achteren huisje, als het ware platgedrukt tusschen een boekwinkel en een bakker, waar miss Brown woonde. Haar metgezel hielp haar uit stappen en greep haar stevig bij den arm. „Niet blyven staan, miss", zei hy „De mist is niet gezond." De koetsier was ook van zijn plaats afge klommen en met den derden man, die hem gevolgd was, vormden ze een formeele lijf wacht rond haar heen. Miss Brown stak den sleutel in het slot en deed de deur open. „Alles in orde binnen, miss vroeg een van de mannen bezorgd. Miss Brown keek in haar kamer, die gelijk vloers was. „Best hoor, dank u wel", antwoordde ze. De deur, die met een springslót sloot,, werd met een slag toegeslagen. Miss Brown was veilig thuis gekomen. HOOFDSTUK III. Miss Brown, hoewel veilig geïnstalleerd in haar zit-slaapkamer, bracht toch een onrus- tigen nacht door in de nieuwe wereld, die verborgen lag tusschen de kabalistische tee- kens van haar stenogramblok. Een of twee maal schrok ze met een schok wakker en luisterde. Een naderende voetstap, die voor haar raam stilhield, deed haar linkerhand naar het kostbare pakket onder haar kussen brengen en haar rechter naar het vreemde, kleine wapen op de tafel naast haar. De voetstappen gingen echter altijd voorbij, het rumoer van het verkeer' stierf weg en de stilte van den vroegen morgen suste haar in verschillende verwondingen toegebracht, zoo dat de vrouw op medisch advies zoo spoedig mogelijk naar het gasthuis moest worden overgebracht. De dader is in zijn woning door rijks- en gemeente-politie gearresteerd. De dokters achten opsluiting van den man wegens tee kenen van krankzinnigheid noodzakelijk Terwijl de man door de politie werd aange houden heeft hij zich aan een sabel van een der politiemannen verwondingen toegebracht. Hij had zich uitgelaten dat hij nog twee an dere persoren van het leven vvilde berooven. De feesten te Veere. Heden wordt te Veere de Koninginnedag gevierd. Nadat de Pzem heel den nacht had doorgewerkt, is zij er in geslaagd alles in ge reedheid te brengen, waardoor hedenavond het prachtige raadhuis geheel geïllumineerd zal kunnen zijn. Onze volkskracht en de landbouw. De „Zeeuwsche Polder", maandblad gewijd aan de belangen der polders en waterschap pen m Zeeland, bevat den volledigen tekst van de voordracht door prof. L. van Vuuren te Utrecht gehouden ter jaarvergadering van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond op 19 Juli te Kruiningen. Wij hebben in ons nummer van 21 Juli een kort resumé van deze rede opgenomen. P. T. en T. De kantoorbediende bij den post-, tele graaf- en telefoondienst H. Mabelis, is ver plaatst van het kantoor te Sluis naar het post- en telegraafkantoor te Vlissingen. Axel 6000 inwoners. Zaterdag is te Axel de 6000ste ingezetene geboren. Het dagelyksch bestuur begaf zich gisteren naar de gelukkige moeder en over handigde een spaarbankboekje, waarop voor Leintje Debora Maria Jonkman, de naam der kleine, 25 was ingeschreven als een ge schenk uit de gemeentekas. De burgemeester wenschte de ouders geluk met hun eersteling. Waterschappen. Bij Kon. besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 29 September 1930 tot voorzitter van het be stuur der waterkeering van de calamiteuze polders Ser Lippens, Nieuw Othene, Marga- rethe, Kleine Huissluis en Eendragt, A. de Kraker, te Zaamslag, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Lijk aangespoeld. Dinsdag j.l. is onder de gemeente Honte- nisse aangespoeld het lijk van den 15-jarigen P. d'H., die op 27 Augustus 1.1. bij het zwem men in de Wester-Schelde nabij Walzoorden is verdronken. Een onaangename ontdekking. Dezer dagen kwam een visscher te Graauw die onder de gemeente Clinge in de z.g.n Vlaamsche kreek, een 32-tal aalfuiken had uitgezet, tot de voor hem minder aangename ontdekking, dat onbevoegden 27 van die fui- slaap. Toen ze wakker werd was het over achten en een onverwachte, bleeke zonne straal scheen door het venster. Ze bleef een paar minuten heel stil liggen, langzamerhand begon ze het vreemde dat haar overkomen was te realiseeren. Zoodra ze alles weer hel der zag en haar brein evenals haar lichaam klaar wakker was, stond ze op, ^schoot haar blauwe kimono aan, die bijna haar eenige ijdelheid was, begaf zich naar een kamer aan het eind van de donkere gang, stopte een geldstuk in den meter en genoot van een warm bad, met het pakje op de plank tegen over haar. Daarna, nog altijd het pakket on der haar arm gedrukt, keerde ze naar haar kamer terug, stak een gaskacheltje aan en kookte een keteltje water, terwijl ze zich aan kleedde. Gewoonlijk ging ze 's morgens altijd even naar den bakker naast de deur om een broodje te halen, maar dezen ochtend was ze slechts vervuld van één alles overheerschend verlangen om haar kostbaar boek in veilig heid te brengen zonder het minste gevaar te loopen. Om tien uur stak ze het ih haar taschje, dat ze zorgvuldig en stevig toebond op een manier, die ze zelf had uitgevonden, versmaadde haar regenjas ten voordeele van een, helaas zeer goedkoopen, bontmantel, deed de voordeur open en stapte aarzelend de straat op. Niemand scheen de minste aan dacht aan haar te schenken en ze snelde met bonzend hart de smalle straat door naar de passage, di% naar Curzon Road voerde. Toen ze dien naderde verminderde ze haar vaart. Ze trachtte zich zelf wys te maken, dat ze en Doorzitten bi] Wielrijder», Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 en 90 ct. Tube 80 Bij Apoth. en Drogisten ken hadden gelicht en de zich daarin bevin dende visch hadden ontvreemd. BRESKENS. In de maand Augustus werden met de provinciale booten van Breskens naar Vlis singen vervoerd 1214 auto's tegen 1173 in de zelfde maand van 1929. Kerk en Vlootwet. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Kimswerd, heeft uit godsdienstig-zedelijke anti-militaristische overwegingen besloten om actief mede te werken aan de actie in Won- seradeei tegen de vlootplannen van minister Deckers. De Generale Synode der Geref. Kerken. Ten gemeentehuize te Arnhem had giste renmiddag een offcieele ontvangst door het gemeentebestuur plaats van de Generale Sy node der Geref. Kerken, welke reeds een aantal dagen te Arnhem bijeenkomt. De burgemeester verklaarde namens het gemeentebestuur het zeer op prijs te stellen cat de Synode een oogenblik haar werkzaam heden heeft willen onderbreken, om een ocgenblik met het gemeentebestuur samen te zijn in het huis van waaruit de burgerlijke gemeente Arnhem wordt beheerd. Spreker wees er op, dat, hoewel de stedelijke magis traat niet geheel zonder aanraking met de Synode blijft, de tegenstelling tusschen voor heen en thans wel zeer treffend is voor wie zich verdiept in de verhouding die tusschen magistraat en kerk oudtijds bestond. Spreker verzekerde, dat het gemeentebe- stuur het zeer waardeerde dat Arnhem dit* maal werd gekozen als plaats van samen komst en spreker eindigt, de hoop uitspre kende, dat de Arnhemsche Synode van 1930 datgene moge brengen, wat er van verwacht wordt en dat men van hier zal gaan met aangename herinneringen aan de stad en haar onvolprezen omgeving. De voorzitter der Synode, ds. J. L. Schou ten uit Amsterdam, dankte het gemeentebe stuur voor de officieele ontvangst, die op hoogen prijs werd gesteld, vooral ook omdat dit de eerste maal was, dat de Synode offici eel door een gemeentebestuur werd uitgenoo- digd. Spreker verklaarde van harte in te stemmen met de verheugenis van den burge meester, dat de band tusschen Kerk en Staat niet meer is als in de zestiende eeuw, doch dat elk thans op eigen terrein zich beweegt, en de burgemeester behoeft dan ook niet nerveus was voor niets, maar desondanks behield ze sterk het gevoel dat ze gevolgd werd. Ze was er zeker van. Voor haar uit stond een man te lummelen voor een boek winkel, schijnbaar verdiept in het bestudee- ren van een rij briefkaarten. Bij het hooren van haar lichte voetstappen keek hij op en ze voelde, dat zijn oogen over haar heen dwaalden naar iemand die achter haar was en hem een boodschap over brachten of een waarschuwing. Ze draaide zich plotseling om. Een man, die een klerkje kon zijn op weg naar zijn kantoor of een klein winkeliertje, een onbeduidend mannetje met een koppige, gemeene uitdrukking op zijn bleeke gezicht, was nauwelijks een meter achter haar. Ze ging op zij om hem voorbij te laten, er zorg voor dragende dat de tasch tusschen haar en den muur bleef. De man raadde onmiddellijk dat haar argwaan was opgewekt en sprong naar voren, tegelijkertijd den man vóór haar een teeken gevend. Hij greep de tasch, maar tegelijk trok miss Brown zelf die op haar zijde op het trottoir kwam te liggen en bijna! in de goot werd getrokken met een ondrage lijke pijn in haar pols, waar ze haar kostbaar vrachtje voor ze uitging stevig aan had vast gebonden. Toen de man merkte wat er was gebeurd, bukte hy zich om den riem los te maken maar er was, bijna dramatisch onver wacht, hulp komen opdagen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1