1000 500 300 25 :erste blad DINSDAG issingsche1 Courant" s-voormÉi E VLISSINGEN 68e Jaargang 1930 Advertentiën j1kte piano feiburgsehe pij v. Stoomvaart e: Firma F. VAD HE VELDE Lr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telel. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws idem (kleine ronde) ~i.blauwe eigenhei. terstelingen 2.5(u RTLIJNEN Aug. Suez p. 29 Aug. Kaap Gu- ug. Dakar Aug. Finisterre g. Vlissingen te Kobe 19 Aug. v. Marseille mden" (thuisr.) 30 ug. van Havana itr.) p. 29 Aug. Cape 29 Aug. Pantellaria Rott. van New-York Aug. te Suez 27 Aug. te Curasao j. van Marseille m New-Yrok n. Rott. NDENTIE ihrijven van „een in- cherpe bewoordingen ennen geeft, dat hier zijn georganiseerd ter aardag van H. M. de at als een beroep was n ook hier op worden gevierd. quintessens van het ergegeven en kunnen Red. NO.206 9.45 11.12 22.29 23.53 Auto's, Fietsen rtuigen. omber uur 8.16 8.14 ÏRICHT tbctallng van 1—5 regels regel meer 15 cent aagd. et merk en prijsop- letters G.R., bureau nt". iiddelburg-Kotterdani ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, :ren en vee, mber 2 3 4 8 9 v.Midd v.m.unt 8 8 v. Rolt. vm.uur 9 tlfin te oekotnen: V. Transport- en ^xP' rven U. VOS. Teleloon EENHOOKN, l'elel. 'JJ IUSTRKHOUT, Tclel. BUlTliNHtK, Tel. I"1 VLISSINGSCHE COURANT jjONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Lnco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ly landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop f en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct tabonné's in 't bezit eenei jjlis, zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Aangesloten bii het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" nummer bestaat uit 2 biaden VLISSINGEN, 2 SEPTEMBER. md 771 te Malunhead, tand 759.9 te Happa- avond van 2 Septem- Noord-Oostelijke tot j Zuiden. In het Noor- estelijke wind. Gedeel. of geen regen. Iets I Iijks verschijnt en j nt per week kost of cent per nummer, IS zeer gunstige rgelijke deze voor- n welke aan het I an ons blad worden met die van bladen, dan valt het verschil te beter in Voor ongelukken loodelijken afloop NGSCHE COURANT j bedrag van f500.- De Koninginnedag. Gisterenmiddag leek de stad wel haast ven door de feestelijkheden in Mid- lelburg, waarheen de trams van de strand- ap af reeds vrijwel gevuld vertrokken. Aan letstrand zelf, was het natuurlijk niet zoo op andere feestdagen en het stoe- nterrein lag vrijwel verlaten. Terwijl we faarheen gingen zagen we het gewone bouwspel dezer dagen gekroonde en ver leide kinderoptochten. Door dit all-s ge- offen, hebben we ons met een niet-onge- unde vrees naar het Bellamypark begeven, door de harmonie „Ons Genoegen" een ncert zou worden gegeven. Tot de pauze bben we daar vertoefd en het heeft ons isrwonderd, dat er nog zooveel menschen waren, maar dit aantal is grootendeels Jonken na den rusttyd. Toen toch hadden jlen gebruik gemaakt van de gelegenheid naar Middelburg te gaan om het vuur werk te zien ontsteken. het in het Bellamypark al niet al +e uk, nog treuriger was het 6 met het bezoek het concert in de kiosk aan den Strand- IfiiJevard, waar de harmonie „St. Caecilia" [letterlijken zin het liedje kon aanheffen oud er den moed maar in", want, toen we na de pauze aankwamen, waren er, wel- sld, 10 toehoorders, terwijl we vernamen, het concert aangevangen was met plm. 6 bonen. Wij begrijpen werkelijk niet, hoe de poerenden den moed hebben gehad nog put zooveel „entrain" hun numftiers uit ie «ren, Een vingerwijzing om de feestelijkheden arrangeeren, vinden de organiseerende ponen misschien in het voorbeeld der kin- jen, die overdag met versierde voertuigjes radreden, terwyl ze 's avonds zich, in groep- vereenigd, op straat bewogen met lam pions, waardoor ze o.a. op het Bellamypark jiihtende plekken vormden in de donkere onschenmassa. En kan uit de goed-georga niseerde kinderoptochten niet, zooals in Mid- purg, bij flinke voorbereiding, een aardig pel gevormd worden. De opening van de nieuwe sluis. In ons vorig nummer werd gemeld dat er tegenheid zou zijn gratis den boottocht op Rn der sleepbooten mede te maken. mededeeling werd ons verstrekt door kt Eiland-comité. De vertegenwoordiger van de L. Smits- pepbooten verzoekt ons evenwel dit ten stel pte te willen tegenspreken. Er kan hiervan pil sprake zijn en moet deze mededeeling het Eiland-comité op een misverstand busten. De ezel van Mynheer Pimpelmans, J W\j hebben de hand kunnen leggen op een Éêillustreerde kindervertelling, die by onze llGige lezers en lezeressen wel in den smaak Jül vallen en die ook den ouderen bij het lezen fcsl een vroolijk oogenblik zal bezorgen. J De heer G. Th. Rotman heeft een vervolg Baten verschijnen op „Mijnheer Pimpelmans |ffl z'n Auto" en daarbij alleraardigste plaat- s geteekend. J Wij stellen ons voor om de nieuwe avontu- |Iea van den beroemden veearts, die hij met l2'1* ezel beleeft, in ons blad van Dinsdag, erdag en Zaterdag op te nemen en ■maken er heden een aanvang mee. In onze Tydinghal. Van 3—4 r ptember wordt te Zwolle ter I tegenheid van het 700-jarig bestaan der |slad Zwolle, het openluchtspel „Swolle Stad 11230" opgevoerd. Het is een geschiedkundige I herinnering van C. J. Zebinden-Baggeman I staat onder artistieke leiding van Frank I Luns. Het landvolk versiert de herberg ter ge- kgenheid van de bruiloft van Marie, dochter I Van Goosen Boudewijns met Jan, zoon van Scheper Beren van Yrte. De generale repetitie vond plaats bij tro pische hitte, de regisseur Frank Luns heeft I zi°h ruim van spuitwater voorzien Zaterdag werd te Oisterwijk in Noord-Bra bant de landdag van den byzonderen vrtfwil- Lgen landstorm gehouden. Minister Deckers I "ordt bij zijn aankomst öp het terrein ver- "elkomd door generaal Borel. Minister Deckers feliciteert den voorzitter van den landstorm, ter gelegenheid van diens bevordering tot luitenant-generaal. Verder nog eenige foto's van de parade op de Malibaan te Den Haag op Koninginnedag. De Koninginnefeesten te Middelburg. Na klokgelui, uitvoering van gewijde mu ziek, reveilles en herhaling van den kinder optocht, volgde gisterenmiddag van 12 tot 1 carillon-bespeling van den heer Ferwerda, waarbij deze bijna uitsluitend volksliederen en andere algemeen bekende melodieën ten gehoore bracht. Voor den middag was bewaard het voor naamste punt van het programma, nl. de historische optocht. Tegen half twee kwamen de beide vendels Zwitsers voor het stadhuis aan. Zij maakten een keurigen indruk met hun militaire hou ding en hun juiste kleeren en bewapening. Voor het stadhuis werd front gemaakt en kwam spoedig de commandant met zijn adju dant naar buiten. Hy groette voor het vaan del en inspecteerde de vendels, waarna de beide regeerende burgemeesters op de puy kwamen en de commandant der Zwitsers voor hen den volgenden eed aflegde „lek beloove end zweere met mijne onder hebbende compagniën deze stad en de ma gistraten van dien gehouwe en getrouw te wezen, dezelve getrouwelijken te dienen ende te gehoorzamen in 't gene sij-liyden mij tot behoudenisse, dienst ende ruste harer stede ende namentlijck jegens alle oproer ende se- ditie van den volcke bevelen zullen, onveran- o'erd nochtans de bevelen, die de heeren Sta ten dezer provincie ofte derzelve gecommit teerde Raden aan mij zouden mogen geven. Zoo waarlyk moet mij God helpen". Dit uitspreken werd met groote aandacht aangehoord, waarna de Zwitsers de Noord straat in trokken om zich aan het hoofd van den stoet te plaatsen. Direct daarop kwamen de verschillende groepen, die in het stadhuis hadden gewacht, naar buiten en volgden on middellijk, om samen op te trekken naar de Rotterdamsche Kade, waar het vorstelijk jacht met Prins Willem V met gemalin en hun drie kinderen zouden aankomen. Spoe dig nadat de stoet aan genoemde Kade aan kwam voer de fraaie omgetimmerde boot, getrokken door een sloep met 4 stevige roei ers, de Maisbaai in en even later lag zij ge meerd, en konden de hooge gasten het schip verlaten en na begroeting door den eersten edele van Zeeland, die hen aan de burge meesters voorstelde, plaats nemen in de fraaie koets, afgestaan door de Lakenhal te Leiden. Vervolgens kwamen de vorstelijke spruiten r.aar buiten en namen na gelijke ontvangst plaats in een tweede rijtuig, dat ook een 2eer verouderd systeem bij den bouw verraadde. De hofhouding, die niet te paard gingen, bestaande uit twee dames en twee heeren. nam plaats in een derde rijtuig, eveneens een uit oude tijden. Thans kon de stoet in zijn geheel door de tallooze toeschouwers langs den kant en in dc huizen worden bewonderd, mede omdat alles er frisch uitzag, wat den heer Booms- ma uit Groningen alle eer aandeed, evenals den heer De Meijeren te Middelburg en zyn Amsterdamsche helpers voor het grimeeren. Het was een tweede sprookjeswereld gelijk. Het was echter geen sprookje, maar een zoo trouw mogelijk nagebootste historie. Tegen 4 uur was de stoet na een rondgang door de stad op het stadhuis terug, en na een kwartiertje rust ving in de raadzaal, die o.a. door de fraaie oude stoelen, afgestaan door de familie Sprenger, in een in den tijd van het spel passend vertrek was veranderd de receptie door den Prins en de Prinses aan. Terwijl de niet voorgestelde personen achter een haagje het indrukwekkende ge beuren gade sloegen, kwamen alle groepen en personen uit den optocht, afgeroepen door den eersten edele hun opwachting maken. Daarby heeft allereerst mr. Laurens Pieter van de Spiegel, raadspensionnaris van Zee land, den Prins en zyn familie toegesproken. Ditzelfde deed later mr. Jacob Hendrik Schorer, eerste pensionnaris van Middelburg, en dit met dezelfde bewoordingen als in 1786 het geval is geweest. Ook sprak de heer Ano Drijfhout, predi kant te Middelburg. Ten slotte sprak een der Walchersche vrouwelijke edelen, zulks onder aanbieding van zilveren penningen met de afbeelding van den Prins aan alle vijf vorstelijke per sonen. Voor al deze toespraken dankte de Prins met passende woorden. Na afloop van de voorstelling van de histo- krische personen, trad het bestuur van „Uit het Volk—Voor het Volk" binnen en bood de heer De Graaf als voorzitter met een korte rede een prachtige map aan het vorstelijk gezin aan, waarin later een serie van 24 fo to's zullen worden geplaatst. Honderden volgden nog en wel eerst de heer en mevrouw Quarles van Ufford, en daarna de burgemeester van Middelburg en mevrouw Dumon Tak. Aan de leden van het bestuur bood de Prins een foto met de fami liegroep aan, terwyl hij zich ook nog richtte tot de buurtconpiissies en hun dank bracht voor de keurige versieringen De receptie duurde tot ruim half zes en spoedde de hofstoet zich naar de Nieuwe Doelen om het diner te gebruiken, want om kwart voor zeven moest de tweede ommegang van den optocht plaats hebben. Het werd ruim 7 uur voor men vertrok en ook nu wa len duizenden en nog eens duizenden op de been om dezen optocht in oogenschouw te nemen. Te ruim 9 uur was ook deze ommegang afgeloopen en werd alles in gereedheid ge maakt voor het avondfeest. Het avondfeest op de overvolle Markt is niet minder goed geslaagd. Het was genaamd „de Dans der Tijden" en begon met den ook des middags met zooveel succes eenige malen uitgevoerde Huldigingsmarsch. van den heer J. H. Caro, welke marsch hij heeft opgedra gen aan het Vorstelijk echtpaar. Op het podium werden daarna de mooie 16e eeuwsche gavotte, de Menuet uit den Roc- cocotijd en de Bolero 'n Spaansche dans in pas, in schitterend passende costuums uitge voerd onder leiding van den heer Mazure en na de pauze nog een Rendez-vous door Pier rots en Pierrettes en een hypnose, een lei dende gedachte. Op het tooneel boven op de in aanbouw zijnde sociëteit werden een Scal- pendans der Indianen, een Maskerdans der Javanen en Mimische dansen der Egyptena- ren als stilstaande groepen gegeven, die voor al door de belichting uitstekend tot hun recht kwamen. Onder de als aanvulling gegeven muzieknumers was o.a. een Feestmarsch van den onder-directeur, den heer A. Calatz, die als zeer goed mag worden gequalificeerd. Men moet verbaasd staan over hetgeen hier de leiders tot stand wisten te brengen. Nauwelijks waren de laatste tonen van den Piet-Hein Marsch weg, of het Middelburgsch muziekkorps stond opgesteld voor het stad huis en voorafgegaan door de padvinders- muziek en het bestuur van „Uit het Volk Voor het Volk", werd omstuwd door honder den, een fakkeloptocht naar het Molenwater gehouden, waar tienduizenden op het afste ken van het vuurwerk stonden te wachten, men kon er in werkelijkheid over de hoofden loopen. Het is jaren geleden dat Middelburg een vuurwerk had als nu werd afgestoken en het deed de firma Kat uit Leiden, die het leverde alle eer aan, het was werkelijk schitterend. Het einde was het portret van H.M., dat luide werd toegejuicht. Ongeveer 3 kwartier was het vuur niet uit de lucht en het was dan ook tegen 12 uur toen de fakkeloptocht terug naar de Markt trok, doch door de Abdij, waar halt werd ge houden voor de woning van den Commissaris der Koningin, die de bestuursleden en den heer Caro binnen noodigde om in een korten dronk met het oog op het late uur groote waardeering uit te spreken over het werk van „Uit het VolkVoor het Volk", waardoor Middelburg waardig feest heeft kunnen vie ren. De heer de Graaf wees er op, dat men heeft gestaan in het teeken van een tijd voor Ne derland in zijn geheel minder mooi, wat be treft de aanhankelijkheid aan Oranje, maar waarbij Zeeland met Gelderland een gunstige uitzondering maakte. Spr. bracht een dronk uit op den Commissaris en zijn familie. Tij dens dit verblijf in de woning, deed het mu ziekkorps o.a. de volksliederen, w.o. het Zeeuwsche, hooren. Voort ging het nu weer naar de Markt, waar de padvinders met een taptoe en het Middelburgsch muziekkorps tegen 1 uur met het Wilhelmus dezen feestdag, die in alle op zichten zoo goed was geslaagd en een ontel baar aantal personen uit Vlissingen, overig Walcheren en andere deelen van Zeeland en ook van buiten de grenzen der provincie naar de hoofdstad hadden getrokken. De feesten in Middelburg zijn daarmede echter nog niet geëindigd, hedenavond wordt de electrische verlichting nogmaals ontsto ken, een concert op de Markt staat heden avond nog op het programma en verschil lende buurten zullen nog afzonderlijk feest vieren. Met de electrische tram werden Zaterdag vervoerd 11893 passagiers en Maandag 20.188 passagiers. Een lyk gevonden. Hedenmorgen is in een sloot by zjjn wo ning aan den Singel tusschen de Langeviele- en de Seisbrug te Middelburg, in de gemeente Koudekerke, het lijk gevonden van den heer J. v. A. aldaar. Men vermoedt dat hij heden nacht na de feesten te Middelburg door de duisternis misleid te water is geraakt. Een begin van brand. Hedenmorgen is op den Seisweg te Middel burg, waar men bezig was met t verrichten van werkzaamheden met een steekvlam, bij ver moedelijk vermolmd hout, een begin van brand ontstaan. Met eenige emmers water werd de brand gebluscht, zoodat de beide auto-brandspuiten die uitgerukt waren, geen dienst behoefden te doen. Motorongeval. Tengevolge van het springen van een voor hand, is Maandagmiddag de motorrijder D. uit Veere, onder de gemeente Nieuw- en St. Joosland, met zijn motor over den kop ge slagen, waarbij hij kwam te vallen en ernsti ge verwondingen bekwam. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis te Middelburg ver voerd. Aanhouding. Door de marechaussee te Koewacht is aan gehouden en ter beschikking van de justitie gesteld, de' aldaar woonachtige landbouwer I. v. p. als verdacht van bedriegelijke bank breuk. Handelsregister Kamer van Koophandel In de week van 18—25 Augustus werd by het bureau der Kamer opgaaf gedaan van de volgende Inschrijvingen: Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen). Coöperatieve Vereeniging tot het aankoo- pen en beschikbaar stellen van dekhengsten „De Herleving", Axel, Prins Hendrikstraat;. Voorz.J. den Hamer Jzn. Vice-voorz.S. van Hoeve Fr.zn. Secr. I. de Feijter Wzn., Penningm.J. J. Mechielsen, allen te Axel en bestuurslid E. B. van Acker, Westdorpe. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Drukkerij en Boekhandel J. C. W. Altorffer, Korte Delft F 13, boekdrukkerij, binderij en linieerinrichting. Overl. comm. S. Bakker Jzn., Zaandijk. Benoemd tot direc teur N. V. Grafische Kunstinrichting S. Bakker Jzn., Zaandijk. Benoemd tot com missaris D. Knaap Jr., Heemstede. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Firma A. J. Bronswijk, Oostburg, Brouwe rijstraat 10, boekhandel en drukkerij. De zaak is omgezet in een N. V., genaamd N.V. Boek handel en Drukkerij voorh. Firma A. J. Bronswijk, Oostburg. Comm J. H. Wallien, Amsterdam. Maatsch. kapitaal 50.000, ge heel geplaatst en volgestort. Coöperatieve Boerenleenbank te Oostburg, Zuidzande, Dorpstraat M 133 Overl. dir.I. C. de 'Zwart. Bestuurslid I. Brevet benoemd tot dir. en Abr. Luteijn te Zuidzande tot «be stuurslid. Wed. L. van Himschoot, Westdorpe, Graat- jansdijk A 145, schoenmakerij, leerlooierij en winkel in schoenen en manufacturen. Over leden eigenaarJ. van HimschootSpeus- sens. De zaak wordt voortgezet door de kin deren, onder den naam Kinderen L. van Himschoot. Eigenaars: Ed., Em., M. J. L., P., en J. van Himschoot, Westdorpe. W. J. B. van Immerseel, Graauw, Paal B 24, broodbakker en kruidenier. Uitgetreden eige naar W. J. B. van Immerseel. W. M. Nieuwelink. Nieuwediepstraat 99, metselaar en aannemer. Uitgetr. eigenaar W. M. Nieuwelink. Nieuwe eigenaar W. P. Nieuwelink. Nieuwe handelsnaamW. P. Nieuwelink. N.V. Nieuwe Nederlandsche Maatschappij tot vervaardigen van Spiegelglas, Glazen voor werpen en Chemische Producten, Sas van Gent, Westkade 15. Uitgetreden comm. Mayoussier Félix en René Petit de Bantel. Benoemd tot comm. M. H. F. Mayoussier, Grenoble en M. E. J. J. Petit de Bantel, Parijs. Onderlinge Paardenverzekerings Maat schappij „Zuidzande en Omstreken", Zuid zande, Dorpsstraat M 100. Benoemd tot dir. P. J. Leenhouts, Groede en J. Risseeuw, Wa terlandkerkje. Westelijk Noord-Brabant (Breda). N.V. Waterleiding Mij. „Tholen", Tholen, Botermarkt 1. Nieuw lid van den raad van beh.J. G. Hamer, Oud-Vossemeer. RITTHEM. Van de plattelandsgemeenten op Walche ren heeft Ritthem het eerst, nl. Zaterdag, Koninginnefeest gevierd en dat op een waar dige, pïettige wijze. Des morgens werd het feest ingeluid en op het schoolplein hadden de schoolkinderen het eerste deel van hun feest. Hun werd ver teld uit het leven van onze Koningin en wat ons land aan Oranje te danken heeft. Elk kind kreeg als herinnering een mooi boek werk. De tractatie bleef natuurlijk ook niet achterwege. Des middags was de lommerrijke Dorps straat in volle feesttooi. Volksspelen, door kleinen en grooten, verhoogden de feest vreugde, terwijl de muziekvereeniging er ook de stemming in hield. Des avonds was het dorp met zijn tallooze lampions sprookjes achtig verlicht. Na het concert werd met de muziek voorop een lichtstoet gevormd, die ook veel succes had. Het slot was het ontste ken van een groot vreugdevuur op het zgn. Groentje. De feestcommissie heeft alle eer van het vele werk, dat zij aan het feest heeft be steed. KERK- EN SCHOQINIEUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen de toezeg ging van beroep naar Zierikzee door ds. H. J. Barnouw te Aardenburg, die bedankt heeft voor de toezegging van beroep naar Broek in Waterland. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep aar Westmaas door ds. P. van Strien te Veere. Afscheid ds. Van der Veen te Goes. Zondagavond heeft ds. R. J. van der Veen afscheid genomen van de gereformeerde kerk te Goes in het Vrijdag jl. in gebruik genomen nieuwe kerkgebouw aan den Middelburgsche- weg. Nadat zijn eerwaarde er aan herinnerd had, dat hij op 24 April 1896 te Goes werd bevestigd door zijn broeder ds. H. van der Veen van Ruinerwold met den tekst Rom. 11 30 en in den namiddag van dien dag zijn intrede deed met 2 Cor. 5 18, hield hij een afscheidspredikatie naar aanleiding van Hebr. 13 20 en 21. Spreker wees er op, dat de apostel eerst vraagt om de voorbede van de Hebreen om daarna zelf de voorbede voor hen op te zenden tot God, daarbij er de aan dacht op vestigende le. van wie de apostel de vervulling van die bede verwacht en 2e« wat in die bede voor de Hebreen wordt ge vraagd. Hierop volgde de toespraken tot het dage- lijksch bestuur der gemeente Goes, de zuster kerken in de classis, collega's en consulent, tot ds. A. C. Heij van Koudekerke als asses sor der laatste particuliere synode van Zee land, den kerkeraad, de gemeente, de cate chisanten enz. Ook zeide spreker dank voor het hem geschonken cadeau <stoel en sche merlamp) Vervolgens werd de scheidende leeraar toegesproken door ouderling M. Quakkelaar namens den kerkeraad en de gemeente, door ds. A. C. Heij van Koudekerke namens de Zeeuwsche gereformeerde kerken, waarin ds. Van der Veen een leidende figuur is geweest, door ds. A. Scheele van Kapelle namens ds classis Goes en door den burgemeester van Goes, den heer G. A. Hajenius, namens het gemeentebestuur van Goes. Ds. R. J. van der Veen, geb. 7 April 1863, werd in 1886 candidaat en was, voordat hy te Goes kwam, predikant te Hindeloopen van 1887 tot 1890, daarna te Driesum tot 1892 en te Bolsward tot 1896. Hij was niet alleen in Goes en omgeving, maar ook in geheel Ne derland een bekende figuur in gereformeerde kringen. Kortgeleden werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naai? Kampen door ds. J. Vreugdenhil te Brui- nisse. Leger des Heils in Nederland. Naar men weet zal het Leger des Heils ih Nederland te Amstelveen een „William Booth-Gedachtenis kweekschool" stichten. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Leger der Heils hier te lande heeft een comité een kapitaal als grondslag daartoe bijeengebracht. Naar men aan het „Hbld." mededeelt, heeft het Leger voor de som van 63.000 een terrein aangekocht en heeft de architect, de heer A. Ingwersen, de plannen voor het gebouw voltooid. Voor de uitvoering moet het Leger intusschen nog gelden inza melen, iets dat het met ijver zal doen, daar t een nieuw kweekschool-gebouw, dat eenigs- zins aan de eischen des tijds, maar zeer be paald aan de eischen van den arbeid van het Leger voldoet, als een nationaal belang beschouwt. Ongeveer twee ton heeft het nog noodig. Het vraagt nu ten eerste degenen

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1