1000 500 300 25 :erste blad en DONDERDAG NO.202 68e Jaargang 1930 jiijivê: Firma f. VAüTe VELDE jr., Walstraat 58-80, Vlissingen.Telef. 10, Postrekening G828I Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Ftads- en Provincienieuws FEUILLETON BROWN VAN X.Y.0. i tot 12.20 Orkest- 12.20—2.20 Orkest concert en viool- ordracht. 8.55—9.45 .05—11.35 Vervolg .352.20 Dansmu- 0 Trio-concert. 6.55 kamermuziek. 9.20 te Ostpide. -7.20 Berichten. 7.20 10.20—12.20 Lezin- onplaten. 1.15—2.20 [ïofoonplaten. 3.50— Concert. 5.508.50 „Vom Drindl und io en solisten. Daar- DA afeeUjkheden, agelijks voorstelling Zondags Matinée 6.30, Concert 8.30 .ndag- Dinsdag- en -dansante Woens geen dans) Don- dansante (avond- iterdagavond Diner- ek. ia. IedereD avond vangende hall acht ante van 3—6 uur igeüjks matinée van cert van 812.30. agavond soirée dan- dag thé dansante E VLI5SINGEN 5.00 17.15 5.44 18.00 6.30 18.45 7.20 19.36 Auto's, Fietsen iuigen. itus uur 8.28 8.25 M 8.23 zeilcostuums met hun moopte pantalon en t klep. Deze costuums t men geen last meer iden rok, hetgeen juist irlijk kan zijn. zagen we ook nogal mouwen dragen, wel- let spel werden opge- olde mouw voor een sportief staan, aan een et allesbehalve mooi. ken, in effen wit, zijn ir verlevendigd, zacht- iw, abrikooskleur. Ze jeugdig uit en we den- t voorbij vlieden der leze gezellige toiletjes worden opgeborgen, n onze vroegere japon toiletten. We kennen dezelfde persoon bijna niet terug, wanneer we ze des morgens in een zeil- of tennispakje hebben gezien en 's middags in een statige, gekleede japon ontmoeten, met een chiquen grooten hoed van Italiaansch stroo, opgemaakt niet bloemen of lint. De meeste ja* ponnen zijn met volants afgewerkt. Dikwijls lcopen de ze niet geheel rond om den rok, maar zijn van vor°n of op zij afgebroken. Zeer gekleede ja* ponnen hebben soms een schootje, iidene volants boven el- uitzien als de japon met lagen. etten zijn in zwart en ovengedeelte is van wit, rart satijn. Dit gaat over net een wit satijnen ta rn dag, hoe eleganter de >or een dinertje vinden met heel fijne plooitjes, liamantjes. Zien we des :ums dragen van satijn te is een avond-mantel* >e rok is van zwarte, do en het manteltje weer afgezette, tulle. ook transparante japon- kleur, bijv. van bruin injekleurige moezen be* onderjapon, ir een mooien, onnirn we van al deze zomer* langen tijd genieten. wilhelm®6 VLISSINGSCHE COURANT LjONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, fianco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ;elanden bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct jjabonné's in 't bezit eener Ijlis, zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BI) HET BUREAU VOOR PUBL1C1TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' [)jt nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 28 AUGUSTUS. Kunstkring „Het Zuiden". I Heel veel goeds en bezienswaardigs is er te lenieten op de tentoonstelling van den actie- n kunstkring „Het Zuiden".Zij is een waar- Icvolle attractie te meer voor onze badplaats, ieln steeds breeder kringen bekendheid ver- |erft. Op onzen rondga»:; hebben wij zeer mooi >rk van de verschillende exposanten kun- bewonderen. Mevr. J. Hendrickx uit Vlissingen opent als no. 1 een schilderijtje van fel, roode ipavers. Pijn rozig is haar kleurengamma in level", waar de boonenruiters zich teer uit mist loswikkelen. No 18 „Doorkijk in den is tintelend van kleuren, terwijl ook jevoeld is haar „Bloemen voor den spie- f Prachtig getroffen is het tegenlicht in lolen te Westkapelle". Op virtuose manier de mooie chrysanthen met de gele laai geborsteld in no. 30. Met enkele stre- zijn witte tulpen vastgezet in no. 35. Het omgekeerde effect en meer aandacht jr de glazen pot bereikt zij door de com- tie met de roode tulpen in no. 55. Van machtigen strijd der zee tegen den wak- jen grond spreekt haar stukje van de kust iZoutelande, terwijl de paarse atmosfeer als ;toon ons vooral boeide in no. 71. Bergsma uit Zoutelande komt o.m. uit enkele kunstwerken uit zijn IWiaanschen Zijn „Oude Brug" is massief en toch teer opzet. Gedistingueerd in zwart en grijs it daar een Zeeuwsch meisje. Een gedurfd ;en van een decoratief aspect is zijn Iderij met de Italiaansche vrouwenfigu- Een frisch geschilderde duintop prijkt it een paalhoofd, dat breed gezien is en laboor treft. K. de Vries uit Vlissingen exposeert met flink opgelost zelfportret, waarbij de ïaduwen in het gezicht vol verdienste door- voerd zijn, wat een moeilijk en vaak niet- laagd werk 'is. Breed gezet is de „Lezende ne" tegenover het vrouwenportret. I, Schönberg boeit ons als interessant, jong tist. Brussel en het oude Veere zijn zijn rbljjfplaatsen, wel een tegenstelling, en ch ook heeft het kunstzinnig oude en de ipreclatie daarvan veel gemeen. Toch toont |n „Lloydkade te Amsterdam", in een fijn rfjs gamma, krachtig gepenseeld, dat ons het hoone overal gegeven wordt. Een flinke is er van een „Revue-girl". Groot ge en is het gezicht op Veere, dat als no. 59 Slikken" de wand versiert. Mevr. M. Evers—Keg heeft een goed schil dje, bruinig gezien, ingezonden. Wij her- het „Hofje in de St. Pieterstraat" te liddelburg. IH. Klarenbeek, uit Middelburg, geeft ons oellijk en goed uitgevoerd werk te waar- wen. Een uitstekende vlakverdeeling treft is dadelijk in „Oosterkerk". De gerehaus- wde krijtteekening van het oude weefge- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. HOOFDSTUK I. Edith Brown zat op de onderste trede een stoep, met haar rug naar een on tbaar huis en keek een onzichtbare we- ln. Ze had haar linkerarm door de ijze- 'n spijlers naast haar gestoken en omklem- toet den rechter het handvat van haar 'ne Corona schrijfmachine. Overal om iar heen was mist, oranjegele mist, verstik- ®d, alles omhullend. Ze had meer dan een a'f uur rondgedwaald, geduldig en niet zooals haar aard was, maar absoluut Jder eenig begrip van richting. Hoe ze op plein gekomen was, wist ze niet, maar na t getoeter van auto's, de heesche uitroepen J1 voorbijgangers, het doffe rumoer van een Rjkke straat, was. ze blij een paar minuten rustige plekje te kunnen zitten. Ze Wist dat de "rust, die ze zoo kalmeerend vond, voorspel van stormen, zooals ze zich nooit fs maar had kunnen voorstellen, van da- 11 vol ademlooze spanrfing; van romantiek, het vertoeven in een nieuwe en verschrik te wereld. Misschien zou ze, als ze in de t dichte gordijnen afgesloten kamer pen touw is een vrij ondankbaar onderwerp, goed uitgevoerd. Ger. Jacobs, de Hollandsche Vlaming, is ten slotte de meester, die in binnen- en bui tenland erkend en als kunstenaar geacht wordt. Vele musea bevatten al meesterstuk ken van zijn hand en Vlissirngen mag trotsch zijn op dezen knappen inwoner. „De Rooker" is de curieuse titel van een prachtstuk. Ver ticaal stijgen de rookwolken uit de schoor- steenen der booten omhoog. Horizontaal rus ten daarop, als het ware, de wolken, zoodat de schilderij „rustig evenwicht ademt. Het zelfde balanseeren merken wij op in No. 39. Thans is de herhaling kringvormig, waar door een beweeglijk spectrum verkregen wordt. Harmonie van kleur is in al de wer ken van den meester het Leitmotief, waar door een intens, ontroerend genieten van den stillen beschouwer verkregen wordt. Mooi blauw is de gamma van den „Boulevard bij Nacht", met aan de eene zijde de majestu euze rust der breede wateren en aan den anderen kant het gewoel der zeepromenade. Een der mooiste vinden wij „Mist", met een fijn gevóel voor den nevel, die zoo betoove- rend over de wateren en landouwen van het heerlijke Zeeland kan hangen. Ondankbaar werk, door de meesterhand neergelegd is No. 21 „Glooiing onder de sneeuw". Schitterend is de compositie van het geheel in „Zonsonder gang", die aanstonds de aandacht trekt. Men voelt, dat de meester zich hier uitleefde in kleur en lijn. Een frappeerend werk. „Pau wenburg" en „Morgennevel", twee kleinere schilderijtjes, zijn handig geschilderd, goed van toon, waarbij het laatste als studie voor vlakverdeeling mede veel verdienste heeft. Wij kunnen een bezoek aan deze tentoon stelling aanbevelen. Met lof gewagen wij ook van liet bezoek der leden van het arbeiders instituut aan deze expositie. De bekwame lei ding der geestdriftige, ernstige werkers doet oogen open gaan, en hoeveel te meer geniet men dan van al het mooie en schoone rond om ons, dat dagelijks ons leven rijker maakt. Dit leven zien is een prachtig, dankbaar werk. Velen mógen dit schoone voorbeeld na volgen tér wille van henzelven en de samen leving. Hopen wü,-dat nog eens een beter passend, modern en fraai gebouw de kunstschatten zal bevatten, zoo mogelijk op een andere plaats aan een onzer boulevards, wel met uitzicht op het groote water, doch niet het uitzicht hier op belemmerend. P. T. en T. dienst op Koninginnedag. Op 1 September (viering van den jaardag van H. M. de Koningin) zal het postkantoor om 2 uur zijn gesloten voor den postdienst. Voor den postwisseldienst, postcheque- en girodienst, den quitantiedienst, de aanne ming van belastingbetalingen en de' distri butie van pasmunt is het kantoor den gehee- len dag gesloten, behalve voor telegrafische postwissels en spoedbehandelingen van den postcheque en girodienst. De bestellingen der brief- en pakketpost zijn als op werkdagen, terwijl de busrecht houders ook den geheelen dag kunnen afha len. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgend voorstel aan den gemeenteraad gedaan Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter paar meter achter haar, die ze zoo spoedig zou binnengaan, had kunnen kijken, haar schrijfmachine opgenomen hebben en de on welriekende duisternis zijn ingehold, onver schillig waar ze terecht zou komen. Of misschien ook weer niet. Miss Brown had, ondanks haar stemmig uiterlijk, haar leven lang geleden aan een onvoldane behoefte aan romantiek. Ze zat er over te delibereeren waar ze er gens zq'n kon. Ze vermoedde, dat het rumoer van Kensington street kwam, de straat, waar ze juist uitgekomen was en dat ze beland was op een van de afgelegen en voorname pleinen, die ten Zuidoosten daarvan liggen. Eindelijk besloot ze maar weer eens een poging te gaan wagen om wat dichter bü haar kamer in Shepherd's Market te komen, door een van de ondergrondsche stations in de buurt te gaan zoeken. Terwijl ze op het punt stond om op te staan, ging de deur achter haar open, een man liep op den tast de stoep af en viel bijna over haar. Zelfs in zijn verbazing toon de hij de terughoudendheid van zijn klasse. „Pardon", zei hij bedaard, „ik zag niet dat er iemand zat." „Ik hoop niet, dat ik hier in den weg zet," zei miss Brown. „Ik ben in den mist ver dwaald en probeerde er achter te komen waar ik ben." „U kunt gerust blijven zitten, mevrouw," verzekerde hij. Hij was op het punt om langs haar heen te gaan, toen plotseling zijn aandacht op het vierkante kistje viel, dat ze vasthield. Hij voorloopige vaststelling, aan te bieden de re kening van het bedrijf van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlis singen over het jaar 1929, sluitende in ont vangst en uitgaaf met een gelijk bedrag ad 15.283.29, na verantwoording in ontvangsc van een bedrag groot f 719.70, wegens bijdra gen van de tot den kring behoorende ge meenten tot dekking van het nadeelig saldo. De hittegolf. Na het langdurige buiige en koude zomer weer zitten wij thang midden in een hitte golf. En wij hebben reeds weer een record geslagen. Gisteren heeft de tbemometer een maximum van 89 graden Fahrenheit bereikt, een temperatuur, die op het laatst van Au gustus nog niet is geregistreerd. Het weerbericht voorspelt zeer warm weei', soodat wij nog wel enkele dagen zullen puffen. Wij mogen dezen zomer dus wel van uiter sten spreken. Weken en weken is de thermo meter maar weinig boven de 60 graden ge stegen en nu naderen wij met rassche schre den naar de 90 Uit Spanje wordt melding gemaakt van 50 graden in de schaduw (122 graden Fahren heit) Dat is dus veel hooger als in de tropen. 1 In onze Tijdiïighal. Op de Zuiderzee tentoonstelling te Enk huizen werd gisteren een West-Friesche Boe renbruiloft van omstreeks het jaar 1800 op gevoerd. Een overzicht van de tafel, waaraan bruid en bruidegom met de gasten zich Ver- eenigd hebben. Een oud gebruik in West-Friesland, de bruid lepelt den bruidegom uit de bruilofts- kom. Een rondedansje op de West-Friesche brui loft. Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Nijmegen werd gisteren een gróote histo rische optocht gehouden, Tvti van de fraaie praalwagens voorstellende de Nederiandsche maagd en de elf provinciën. Het was gisteren te Nijmegen zóó warm, dat Karei de Stoute zich aan een ijscotje te buiten ging. In den laatsfcen tijd staat ons land in het teeken van de belangstelling der groote Ame- rikaanschè film- en theatermagnaten. Van het vliegveld Waalhaven vertrokken gisteren middag, na een bezoek aan ons land te heb ben gebracht Dorothy Mackail en Sam Katz, de grootste theaterondernemer in de wereld. Op onze foto de vierde van links H. Gersch- tanowitz, daarnaast mevr. en den heer Tu- schinski, Sam Katz en Dorothy Mackail. Dinsdagmiddag werden bij Pier I bij Waal haven te Rotterdam proeven genomen met een Sanders lijntoestel. Met dit nieuwe red dingspistool kan men een afstand van 200 M. bereiken. In de Rotterdamsche Diergaarde is een nieuwe Corilla 'aangekomen. Gisterenmiddag recipieerde het apengezel schap in de Rotterdamsche diergaarde. Onze foto toont eenige prachtige exemplaren met hun oppasser. Gisteren is de beroemde "zwemster Marle Baron te Rotterdam in het huwelijk getre den met den heer P. de Pui. Foto van het bruidspaar te Rotterdam gefotografeerd. bukte en bekeek het meer van nabij. Zijn ge zicht was nu zóó vlak bij, dat het bijna het hare raakte het gladde gezicht van een huisknecht met-witten boord en zwarte das. Er was echter iets in de uitdrukking van zijn gelaat dat er op wees, dat er achter dat kal me uiterlijk iets gistte. „Is dat een schrijfmachine vroeg hij snel» „Ja", antwoordde ze. „Is u soms typiste, juffrouw?" vroeg hij met iets gretigs in zijn stem. „Ja", gaf ze toe. „Ik ben uit geweest om in Kensington werk op te nemen en probeer nu den weg naar huis te vinden." Hij boog zoover over haar heen, dat ze bijna bang werd. Hij scheen haar gezicht te bestu- deeren. Het was een eerlijk gezicht, niet on aantrekkelijk, zelfs hier met dien donkeren achtergrond. De man hijgde een beetje. Er was iets heesch in zijn stem, alsof hij hard geloopen had. „Wilt u wat werk doen voor een mijnheer die binnen is heel belangrijk werk „Zeker", zei ze, want het denkbeeld van tijdelijk onder dak te zijn trok haar aan. „Ik ging juist uit om te trachten een kan toor te vinden waar ze typewerk aannemen", zei hij. „Het is al heel toevallig, dat ik u juist hier moet vinden. Kom binnen, als 't u blieft". Ze stond op en volgde hem de stoep op. Hij deed de voordeur met den sleutel open, sloot haar weer zorgvuldig en schoof de beide gendels voor. In de hall bleef h\j even staan, de vingers op de deurknop. De Koninginnefeesten te Middelburg. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie van de afdeeling trambedrijf van de Pzem. Hierin worden mededeelingen ge daan betreffende de dienstregeling van de tram in verband met de feestglijkheden te Middelburg. Gisteren is op verschillende plaatsen de proefverlichtirig ontstoken en deze voldeed zeer goed. Onder de gebouwen, die door schitterende verlichting zullen opvallen mo gen vooral genoemd worden de Abdijgebou wen en de provinciale bibliotheek. De prach tige zuilen bij de Stationsbrug zullen een schitterende verlichting opleveren. In vele straten is men nog druk bezig aan de versiering. De verlichting in de Nieuw- straat was gisteren reeds ontstoken. De Langeviele zal evenals alfcyd bij Konin ginnefeesten weer uitstekend voor den dag komen. Ook de Lange Burcht is bijzonder fraai versierd. Ook in de buitenwijken en op enkele sin gels wordt veel werk gemaakt van de versie ring en verlichting. De gondelvaart op Zaterdag is een bijzon dere attractief nummer van het feestpro gramma. Deze gondelvaart begint om kwart over negen. Tijdens de gondelvaart wordt een concert gegeven op de Loskade. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar het feestprogramma. De ringrijderij te Middelburg. Hedenmiddag werd in de Abdij te Middel burg de jaarlijksche ringrijderij gehouden. Er bestond veel belangstelling voor dit aloude volksvermaak. Er namen 75 ruiters aan de ringrijderij deel. In ons volgend nummer komen wij hierop nader terug. Een nieuwe ziekenauto. Daar de oude ziekenauto van het gasthuis, te Middelburg niet meer voldoet aan de eischen, die men thans aan zulk een vervoer middel stelt, heeft het bestuur der Godshui zen, daartoe door het dr. Man-gasthuisfonds in staat gesteld, besloten tot aanschaffing van een modernen auto. Deze is volgens de nieuwste opvattingen vervaardigd. Voor de zieken en <"5 begeleidende verpleegsters is een flinke ruimte aanwezig. Een brancard, die door haar samenstelling schokbrekend is, een tweetal zitplaatsen zijn daarin aange bracht, voor goede verlichting en ventillatie is zorg gedragen en niet alleen achter, maar ook op zij is een portier. Een goede verbete ring is ook, dat voor den chauffeur plaats is in een gesloten cabine, terwijl deze bij de oude auto open is. Vreemdelingenbezoek. Na medio Augustus neemt het bezoek van Belgische badgasten naar de markt te Mid delburg steeds af. Het mooie weer heeft nog vele badgasten tot een uitstapje uitgelokt én zoo kwamen heden nog 2100 passagiers met de provinciale booten mede. Er werden 48 auto's overgezet. Besmettelijke ziekten. In de week van 17 tot en met 23 Augus tus zijn in onze provincie voorgekomen 4 ge- „Mijnheer is ziek", bekende hij. „Daarom is er zoo'n haast bij. Zult u niet bang zijn „Natuurlijk niet", antwoordde ze. „Waar om Haar zelfbeheersching scheen hem genoe gen te doen. Hij liet haar in de kamer, waar schijnlijk een bibliotheek, doch die er uitzag alsof er een orkaan gewoed had. Er lagen va liezen, geweerfoudralen en een omgeworpen stoel op den grond, maar op den achtergrond was een overvloed van mooie meubelen en twee zijden van de kamer waren vol goedge vulde boekenplanken. Dicht bij het vuur lag een man met het gezicht afgewend op een divan. Miss Brown bezat bij haar bedaarde ma nieren veel opmerkingsgave en twee dingen vielen haar terstond opten eerste, een doorgesneden telefoondraad op den grond en het instrument zelf met een stukje groen koord aan den hoorn; ten tweede, een vreem de lucht, die ze eerst niet kon thuisbrengen en die haar vaag aan vuurwerk herinnerde. „Ik heb een typiste gevonden, mijnheer", zei haar metgezel. De man op den divan draaide het hoofd om. Ze kreeg den indruk van een lang', ovaal gezicht met eenigszins hooge jukbeenderen, een harden, strengen mond en diepliggende grijze oogen, die door haar heen schenen te kijken. Hij was schijnbaar een jaar of veer tig, middelmatig groot, eer mager dan gezet en toch met iets dat op spierkracht wees in zijn houding en zijn breede schouders. Ze beoordeelde de-menschen meestal naar hun vallen van roodvonk, nl. 2 te Oost- en West- Souburg en 1 te Middelburg en Vlissingen en 6 gevallen van diphtherie, nl. 2 te Oostkapel- le en 1 in ieder de~ gemeenten Bruinisse, Grijpskerk, Hulst en Ter Neuzen. Autobusdiensten. Ged. Staten hebben besloten in te trekken hun besluit van 16 November 1928 no. 101, 2e afdeeling (Provinciaal blad no. 82), waar bij aan de N.V. Stoomtramweg-Maatschappij AntwerpenBergen op ZoomTholen te Bergen op Zoom vergunning werd verleend tot het in werking brengen van een dagelijk- schen autobusdienst van de Noordbrabantsch Zeeuwsche grens tot in de kom der ge meente Thólen en omgekeerd, met uitzonde ring van den Zondag. Directeur ambachtsschool. Tot directeur van de ambachtsschool te Ter Neuzen is benoemd de heer K. de Vries, leeraar aan de ambachtsschool te Doesburg. RITTHEM. De gemeenteraad hield gistereniddag een vergadering. Verschillende ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen. Na een breedvoerige bespreking werd be sloten een gedeelte van den Ritthemschen straatweg aan de gemeente Souburg ter over name aan te bieden. Wegens het bezoeken van een ondere school werd voor 2 leerlingen ontheffing van school geld verleend. Namens de commissie van onderzoek deelde de heer H. M. van de Putte mede, dat de rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1929 en de gemeenterekening 1929 in orde zijn be vonden. Daarop werd de laatste rekening voorloopig vastgesteld met een batig saldo van 1415.07. De gemeenteraad gaf machtiging tot open bare verhuring van het bouwland achter de begraafplaats. De reclames wegenbelasting 1930 van P. Cevaal Wz. en de erven W. Cevaal werden met algemeene stemmen afgewezen, op gronden, vastgesteld in het concept-besluit. In de gemeente-begrooting 1930 werd een wijziging gebracht. Vervolgens werd besloten de gemeente in de 3e klasse te plaatsen voor de gemeente fondsbelasting heffing van 10 opcenten op de gemeentefondsbelastingplaatsing der gemeente in de 8ste klasse voor de personeele belasting verdubbeling van de hoofdsom der personeele belasting heffing van 10 opcen ten op de personeele belasting heffing van resp. 20 en 80 opcenten op de grondbelasting en ten laatste afschaffing der wegenbelas ting. De voorzitter deelde nog mede, dat behalve J. Lijnse, die gesproken had over de afvoe ring van den ligger van het Vlissingsche voetpad, ook M. Kwekkeboom had verzocht het Zuidwateringsvoetpad af te voeren. Beide verzoeken zullen worden onderzocht of er aan voldaan kan worden. De heeren Boogaard en De Visser vroegen nog inlichtingen over een paar zaken van on dergeschikt belang. stem, doch dat ging hier niet. Hij praatte moeilijk, alsof hij pijn had. „Waar heeft Mergen u gevonden vroeg hij. „Op uw stoep", antwoordde ze. „Ik was ver dwaald in den mist." Hij knikte. Die verklaring was voldoende. „Bent u een goede stenografe „Ik geloof het wel." Hij boog voorover, draaide de lamp naast hem aan en gaf den knecht een wenk, die een anderen knop omdraaide, waardoor de kamer overstroomd werd met licht. Met een, grimas van pijn richtte de man zich op. „Zoudt u wat dichter bij willen komen verzocht hij. Miss Brown zette haar machine op tafel en liep naar het voeteneinde van den divan. De lijdende man keek haar aan met een ondoor grondelijke uitdrukking in zijn heldere oogen de uitdrukking van iemand, die hoopvol en angstig tegelijk naar iets zoekt. Miss Brown droeg een bruinen regenman tel, die betere dagen gekend had en een een voudig vilten hoedje, geschikt voor het weer. Haar handschoenen waren gestopt, haar schoenen waren netjes en haar rokken nieti te kort. Ze had blauwe oogen, een vrij hoog voorhoofd en een aantrekkelijken mond. Haar teint was, op een enkele zomersproet na, buitengewoon frisch en fijn. De kleine lokjes bruin haar kwamen recht onder haar hoedje uit en hadden een aardige kleur. (Wordt vervolgd.) t

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1