500 300 25 DINSDAG EERSTE BLAD :Tl!JNEN RICHT D A No. 200 68e Jaargang 1930 ERSEN JDENTIE llilgave: Firma f. VAN IE VEIDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 68281 26 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten Bil het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" BINNENLAND VLISSINGEN TlierfdJmaaMtl/ FOSTER'S M AAGP1LL laag. A. D. Hilde- cel getiteld „Com- voornamelijk pro- eert in de „Radio- •band met het ver- g van een lezing sn specificatie van 5; aan, kameraad"- M. Sluyser schrijft >gramma's worden CHE LAGERHUIS. it Engelsche Lager- gediend, waarin zy tvangtoestellen in van het Lagerhuis I BINNENKORT •JDER MEER. ition Parijs P.T.T., n 12 K.W. zal wer- zeer waarscliijniyk:, it langer voor het ramma's gebruikt tl dan nog uitslui- het uitzenden van der leiding van ge- ROEMENIE. meensche omroep- het uitzenden van u* de scholen. De eft op kosten van stellen gekocht, en openbare scholen ital andere scholen stel aangeschaft. 3.36 4.18 15.45 16.30 Luto's, Fietsen tuigen. uur 8.32 8.30 nakelijfeheden, en, enz. 6.30 andag- (geen e dansante 1vangende ante ageli ïcert ipga idag VUSSINOSCHE COURANT Aug. van Penang fkug. Kaop del Armi van Montevideo te Shanghai te Kaapstad 21 Aug. Dakar Aug. v. Singapore ig. te Calcutta litr.)) 23 Aug. van New-York n. Rotfc Aug. v. Mombassa .g. van Gibraltar Batavia n. Rott. New-York te Rott. .ug. van Tampico Perim 5 Augustus 1930, des rkoopen. >ersen. f 2.48% Londen in 59.28—59.34 'arijs 9.73— 9.78>/2 )ier. Ponden 12.08— 22—f 59.44 Belgi- 34.90 Fransche van uw schrijven is door onze verslagge- stigd op hetgeen U elt. Red. ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, franco door liet geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van I5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeKuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. Be abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen d 771.7 te Frankfort d 752.5 te Nordöjan. ,vond van 26 Augus- Oostelijke tot Zuide- k licht- tot halfbe- bewolking. Aanvan- tmende kans op on- Dagelijks voorstelling- Zondags Matinéfl Concert 8.30 5- Dinsdag- en !-dansanteWoe na dans) Don- avond- aterdagavond Dlner- Siek. na. lederen avond hall acht. van 3—6 uur. agelijks matinée van vaD 812.30 ip ga vond solrée dan- thé dansante. Vragen van Kamerleden. Op vragen van- het Tweede Kamerlid Su- ring, betreffende het bepaalde in artikel 64, üd 3, onder c, van het Radio-reglement 1930, dat den houder van een ontvanginrichting verplicht, de door den directeur-generaal aan te wijzen ambtenaren in de gelegenheid te n de inrichting te onderzoeken, heeft de minister van waterstaat geantwoord, dat de beantwoording van deze vragen, in verband met nog te plegen overleg, niet binnen den gabruikelijken termijn van 30 dagen kan ge schieden. Zoodra mogelijk zal het antwoord worden gegeven. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Blomjous betreffende een tusschen Duitsch land en Finland te sluiten overeenkomst in de levering van boter en kaas, heeft de minister van buitenlandsche zaken en land bouw geantwoord, dat het voor de beant woording dezer vragen noodzakelijke overleg niet binnen den vastgestelden termijn kan worden beëindigd. Zoo spoedig mogelijk zal het definitief antwoord volgen. i de vragen van het Tweede Kamerlid den Heuvel, betreffende het nemén van maatregelen tot het niet meer betrekken van industrieele producten uit landen, welke in bijzondere mate door hooge invoerrechten den atvoer hier te lande bemoeilijken, met name igenover de Duitsche producten, heeft de Klister van binnenlandsche zaken en land ouw geantwoord, dat het voor de beant woording van de vragen noodzakelijk overleg niet binnen den vastgestelden termijn kan worden beëindigd. Zoo spoedig mogelijk zal bet definitief antwoord volgen. Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen. De" Nederlandsche Vereeniging voor Ge meentebelangen houdt op'Vrijdag 12 Septem ber a.s. des voormiddags elf uur haar alge- meene vergadering in een der zalen van het hotel De Twee Steden te 's-Gravenhage. Ter tafel komt een voorstel tot machtiging van het bestuur om in samenwerking met f o vereeniging van gemeente-accountants een examen voor gemeente-accountant in te stellen en de daartoe noodige maatregelen te treffen. Prof. mr. dr. C. W. van der- Pot Bz. te Groningen houdt een voordracht over „De uitbreiding van bebouwde kommen in ver met de aanhangige wijziging van de Woningwet". De heer E. H. Ebels, lid van Gedeputeerde taten van Groningen, zal tenslotte een prae-advies uitbrengen ter zake van de we genbelasting. Des namiddags 5 uur worden de deelne mers ontvangen door het gemeentebestuur in bet gebouw J-vastraat 26. Den volgenden dag maken de leden als gasten van de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen een boottocht naar de Kager- en Brasemermeren. De ontvangsten der spoorwegen. De geschatte ontvangsten van de Neder- bndsche Spoorwegen over de maand Juli ge ven in vergelijking met de definitieve ont vangsten yan diezelfde maand in 1929 een achteruitgang te zien van niet minder dan 1192.681. De totalen bedragen nl. resp. 16.322.110 en 17.514.791. Een achteruit- van ruim 500.000 valt te constateeren Me ontvangsten van reizigers en bagage. Hieraan zal zeer zeker het slechte weer in Juli niet vreemd zijn. De opbrengst voor goederen bleef meer ton ƒ700.000 achter bij Juli 1929. Nieuw kustreddingstoestel. Giserenmiddag had op het strand te Sche- Veningen een demonstratie plaats van een bieuw reddingtoestel. °it toestel, Sander's lijnschiet-apparaat, een reddingtoestel voor kuststations, wordt in ^en handel gebracht door de firma Becht en yserinck te Amsterdam. Dit nieuwe Sander's raketapparaat dient speciaal voor het gebruik bij kustreddings- stations en verder overal waar het schieten Van een dikke lijn op grooteren afstand noo- is. Wanneer het noodig is om bijv. een verbinding tot stand te brengen over groote hvieren, kunnen de raketten ook als anker geleverd worden. De raketten, waaraan de A)h verbonden is, hebben stalen mantels de tohoud is volkomen luchtdicht afgesloten, zoodat weersomstandigheden en tijdelijks onderdompeling geen invloed hebben. De ontsteking kan op tijd geschieden met circa 20 sec. brandduur. Wordt echter onmiddellijke ontsteking ge- wenscht, dan kan een electrische ontsteek- inrichting aangebracht worden. De apparaten worden in 2 grootten geleverd. De kleine uitvoering voor het gebruik op een schotlengte van 300 M., de grootere voor een schotlengte van 400 M. De heer Sander demonstreerde gisteren middag de werking van dit toestel voor jour nalisten en belangstellenden. Voor zoover men het van het strand af kon waarnemen, ging alles volgens het voorge schreven programma. Zonder haperen ging het toestel af en met een wijden boog zag men de raket in zes vliegen. Er was veel publiek, dat echter door de po litie op een veiligen afstand werd gehouden. Tegen eenzijdige ontwapening. Tot algemeen voorzitter van het „Centraal Comité tot waarschuwing tegsn eenzijdige ontwapening" is benoemd de heer ir. J. A. Ka'ff, oud-directeur der Nederl. Spoorwegen die zich bereid heeft verklaard deze benoe ming te aanvaarden. Bovengenoemde functie werd tot nu toe tijdelijk waargenomen door dr. J. C. Erin- gaard, die voorzitter van het uitvoerend comité blijft. Auto-zegening te Utrecht. In de Rivierenwijk te Utrecht is Zondag een auto-zegening geschied. Deze plechtigheid was door de af deelingen Utrecht, Hilversum en Amersfoort van de handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel" georganiseerd. De ceremoniën werden ver richt door den deken der stad, den Z.Eerw. heer J. T. M. Knuvelder de pastoor der re- cipiccreüdc. parochie, pastoor L. v. d. Heyden de kapelaans Geelen Smit en Schartman en pater Willemse. Urenlang duurde de zegening, waaraan niet minder dan 60D auto's en motoren deel namen. Het 700-jarig bestaan van Nijmegen. Gisterenochtend is een plechtige bijeen komst van den gemeenteraad van Nijmegen gehouden, waarin de burgemeester zich o.a. door middel van den luidspreker, waardoor zijn rede werd uitgezonden, tot de geheele bevolking van Nijmegen richtte, aan welke hij dank bracht voor hetgeen zij tot het wel slagen van de feestviering heeft bijgedragen en die hij opwekte de groote traditie van de stad hoog te houden en in eensgezindheid en goeden burgerzin aan de verderê ontwikke ling van Nijmegen te arbeiden. De heer van Löben Seis, waarnemend Commissaris der Koningin, de' rede van den burgemeester beantwoordend, gaf de verze kering, dat ook Gedep. Staten de goede betrekkingen, die tusschen Nijmegen en hen bestaan, op hoogen prijs steUen. Met vreugde en bijzondere belangstelling neemt het pro vinciale bestuur aan de feestviering deel. Ook di*. Eich, de landsraad van het district Kleef, vroeg het woord om den burgemeester te danken voor de uitnoodiging tot hem en zijn ambtgenooten gericht en stelde vast, dat tusschen Kleef en Gelderen eener zij ds en Nij megen anderzijds, ondanks veranderde po litieke verhoudingen nog altijd hartelijke per soonlijke en gewichtige economische banden bestaan. Uit naam van de burgemeesters der omliggende gemeenten sprak baron van Voorst tot Voorst, de burgemeester van Ub- bergen, een hartelijken gelukwensch uit, waarbij hü een geschenk aanbood in den vorm van een servies, versierd met het wapen van Nijmegen, dat bedoeld is om gebruikt te worden bij officieele gelegenheden. Aan een Nijmeegschen kunstenaar is verzocht hiervan een oor kende op te maken, welke spr. tegelij kertijd overhandigde. Mr. S. J. R. de Monchy, de burgemeester van Arnhem, bood ten slotte een prachtig bloemstuk aan uit naam van die gemeente. Nadat de burgemeester van Nijmegen had bedankt, gaf hij het woord aan drs. M. P. M. Daniëls, archivaris van Nijmegen. Deze hield een rede over de beteekenis van het feest, waaraan hij een overzicht van de ge schiedenis der stad deed voorafgaan. Hij schetste de beteekenis, die Nijmegen reeds in den tijd. der Batavieren en nog meer als Ba taaf-Romeinsche stad had en welke nog toe nam toen het keizerstad werd, residentie van Karei den Groote en van verschillende vorsten uit 't Merovingsche Huis en 't slot der Ho- henstaufen. In bloemrijke taal riep de heer Daniëls dezen glorietijd, waarvan het hoogte punt is de verleening van het privilege, welks herdenking thans wordt gevierd, op. De rede van den hee- Daniëls werd met groote belangstelling gevolgd en de spreker aan het einde levendig toegejuicht. Hierna werd de feestelijke vergadering op geheven. Tot slot van het officieele gedeelte vereenigde het gemeentebestuur van Nijme gen een groot aantal genoodigden aan een feestelijk noenmaal. Wering en Bestrijding van de Bisamrat. Ingediend is een wetsontwerp tot wering en bestrijding van de bisamrat. Dit beest is het beste daar thuis, waar nog geen men- schelijk®» samenleving is. In een land, waar de landbouw enz. op normale wijze wordt be oefend, waar waterkeeringen zich bevinden, kan deze ondergrondsche wroeter best gemist worden. Een en ander over dit dier moge voorafgaan, opdat de juistheid der voorge stelde bepalingen te beter uitkomt. De bisamrat, die tot de familie der woel- muizen behoort, is in volwassen staat 3036 c.M. lang, met een staart van 2025 c.M. In de Vereenigde Staten van Amerika en in Ca nada komt ze op onvruchtbare en ongeculti veerde beek- en moerasgronden voor. Haar aanwezigheid daar levert groote voordeelen op, aangezien de pels vrij veel waarde heeft en bovendien het vleesch voor menschelijk voedsel zeer geschikt is. Haar graven in den bodem doet daar geen schade. Ze wordt zoo zeer op prijs gesteld, dat overheidsmaatrege len haar daar gedurende een bepaalden tijd des jaars beschermen. Gansch anders wordt het echter, wanneer de bisamrat de neder zettingen der menschen nadert. Dan leeft zij niet alleen van granen, wortelgewassen, groenten, kippen en visschen, doch levert zij door haar graven gevaar op voor de soliditeit der waterkeeringen en bevordert ze dus over stroomingen, gelijk de ervaring elders heeft geleerd. In het begin werd het dier in Europa ingevoerd om als pelsdier te worden gefokt. Dit geschiedde in Bohemen. De eerste resul taten beantwoordden niet aan de hoogge spannen verwachtingen; Minder zorgvuldige opsluiting zorgde ervoor, dat de dieren ont snapten. Het dier is zeer vruchtbaar, zoodat het enkele jaren later reeds op een zeer uit gestrekt gebied werd aangetroffen.'In 1914 had het de Duitsche grens reeds bereikt. De uitbreiding gaat met een afstand van ruim 30 K.M. per jaar. Nadat men in 1921 meende den voortgang te hebben gestuit, kon men in 1921 constateeren, dat het bisamleger opge rukt was tot aan de lijn StendalErfurt Schweinefurt. Met een verderen voortgang moet rekening gehouden worden, ofschoon het niet onmogelijk is, dat het dier met de aangegeven lijn de grens der uitbreiding in Europa heeft bereikt. Wanneer nu voorgesteld wordt om maatre gelen te nemen om de bisamrat in Nederland te weren en te bestrijden, dan wordt uitge gaan van de gedachte, dat het beestje in wil den staat nog niet als in Oost- en Midden- Duitschland gevaar oplevert, maar dat voor komen moet worden, dat van de zijde der pelsdierenfokkerij door ontsnapping van in gevangen staat gehouden exemplaren dat ge vaar zou kunnen ontstaan. Bij het ontwerpen der bepalingen is men uitgegaan van datgene, wat het algemeen belang vordert. Derhalve is een algemeen verbod geprojecteerd „Het is verboden le vende bisamratten te houden, te kweeken, in te voeren, onverschillig of deze invoer ge schiedt met bestemming tot verblijf binnens lands of ten wederuitvoer of te vervoeren, alsmede zich in gevangen staat bevindende bisamratten in vrijheid te stellen". Dit is niet van toepassing ten aanzien'van levende bi samratten, welke in behoorlijke opsluiting worden doorgevoerd zonder dat deze opslui ting wordt geopend. Natuurlijk wordt de uit zonderingsbepaling getroffen, dat de onthef fing van dit verbod mogelijk is voor zuiver- wetenschappelijke doeleinden, maar dan zul len voorwaarden gesteld worden, dat kans op ontsnapping uitgesloten is. Kort en goed wordt dus in Nederland het houden van bi samratten, ook wanneer dit geschiedt voor het verkrijgen van de pels, verboden. De mi nister heeft overwogen of voor de fokkerij ook de mogelijkheid van 't krijgen van ont heffing voorgesteld kon worden. Echter wordt deze niet voorgesteld, omdat een economische exploitatie van de bisamrat meebrengt* dat daarvan een groot aantal exemplaren gehou den moeten worden, waardoor het gevaar van ontsnapping zeer groot is. Daarom is het leerrijk, dat in sommige streken van Duitsch land, waar men ten dezen ervaring heeft op gedaan, eveneens een algeheel verbod, be halve dan voor de wetenschap, van kracht is. Behalve enkele bepalingen, welke het op sporen, bestraffen enz. der overtredingen re gelen, bevat het wetsontwerp de bepaling, dat bij algemeenen maatregel van bestuur nog maatregelen kunnen vastgesteld worden, welke van toepassing zullen zijn in streken, door de Kroon in verband met de aanwezig heid van of gevaar voor aanwezigheid van de bisamratten aangewezen. Gebrek aan eetlust, hartwa ter, spijsverteringsstoor nissen en ongeregelde stoelgang verdwijnen door het gebruik van Foster's Maagpillen. y 3 f 0.65 per flacon. VLISSINGEN, 26 AUGUSTUS. Concert kinderspeeltuin Bloemenlaan. Donderdag 28 Augustus a.s. zal door de gemengde zangvereenigiag „Zang Veredelt" te Koudekerke en het Vlissingsch Mannen koor „D. O. U.", directeur de heer Adriaan Hollaers, e*-». concert worden gegeven op het terrein van den kinderspeeltuin aan de Bloemenlaan, aanvang 8 uur. Programma: 1. „Kindergedachte" C. v. d. Linde 2. „Russisch Vesperkoor" Bortmanski 3. „Gebed" Bortmanski 4. „Die Nacht" F. Schubert 5. „Omhoog" Heinze 7. „Avondkoor" C. Kreutzer 6. „Moeder en Kind" Wierts 8. Vier oud-Hollandsche liederen, Valerius gedenkb. 9. Jesu dulus memoria", B. Kolte 10. „Pilgerchor" (opera Tannhauser) R. Wagner 11. „Het Kerkje" Becker 12. „Mijn Liefde" W. Kohier 13. „Geloof" J. P. J. Wierts 14. „Grietje van den Mulder" E. Willey Weissenborn De nummers 1, 2, 3, 6, 7, 8, 11 en 12 Ge mengd koor 4, 5, 9, 10, 13 en 14 Mannenkoor. Een goedkoope trein naar Utrecht en Amsterdam. Woensdag 3 September loopt een goedkoo pe trein*2e en 3e klasse naar Utrecht C.S. en Amsterdam W.P. (met inbegrip van toegang naar Artis). De trein vertrekt van hier om 5.55 en komt aan te Utrecht om 10.05 en te Amsterdam om 10.40. De terugkeer van Amsterdam W.P. is be paald op 19.16 en uit Utrecht om 19.55 en de aankomst alhier om 23.41. De volledige dienstregeling hangt in onze Tijdinghal. Deelnemers kunnen zich door middel van de Ned. Spoorwegen tegen regen verzeekeren. De Avro protest-betooging. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie betreffende de groote algemeene Avro-protestbetooging, welke Zaterdag 6 Sep tember te 's-Gravenhage wordt gehouden. Er zullen van hier touring-cars vertrekken, waarvoor nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar zijn. Goed afgeloopen. In de Kasteelstraat viel een juffrouw, die op het balcon aan de achterzijde van haar woning werkzaamheden verrichtte, tengevol ge van het breken van het latwerk van het 'hekje, van het balcon naar beneden. Zij kwam terecht op een werkvrouw die beneden aan het werk was, zoodat haar val werd ge broken. Beide vrouwen kwamen met den schrik vrij., Gevaarlijk vuurwerk. Gisteravond hebben baldadige jongens een voetzoeker geworpen in de Paul Krugerstraat. Een passeerende dame kreeg het ding op haar rok, alwaar het uiteenspatte, tot groo- ten schrik van de dame, wier kleeding ernstig werd beschadigd, nl. verbrand. De politie heeft deze aangelegenheid in handen genomen. Wij waarschuwen in verband met de op handen zijnde feestelijkheden tegen het af steken van vuurwerk. Het is verboden mogelijk is het dienstig hieraan te herinneren aan minderjarigen dêrgelijk gevaarlijk vuurwerk te verkoopen. Gevaarlijk glas. Op het strand werd gisterenavond door de politie een vrouw verbonden, die met haar voet in glas had getrapt. Daarna is zij per tram naar haar woonplaats, Middelburg, te ruggekeerd. Wij hebben reeds herhaaldelijk gewezen op het gevaar van het achteloos neerwerpen van ledige flesschen of stukken glas op het strand. Wanneer zal men deze onhebbelijke gewoonte eens nalaten, waarvan ieder die op het strand komt het slachtoffer kan worden. Minderjarige. Door de politie werd een 16-jarig meisje onder het ouderlijk gezag gesteld, welk kind, opstandig tegen haar ouders, niet wenschte thuis te komen en de woning van haar zgn. vrijer boven die van haar ouders verkoos. De politie heeft het meisje aan het ver stand gebracht hoe haar houding tegenover haar ouders behoorde te zijn. Een ongevaL Gisterenmorgen is bij het afrotten van een kabel een man zoodanig door dezen ka bel getroffen, dat hij bloedend werd verwond en naar het St. Joseph ziekenhuis moest worden overgebracht. Stowaways. Het Duitsche stoomschip „Kreta", van Ant werpen naar Zuid-Frankrijk, heeft alhier gisterenavond 4 stowaways aan wal gezet, nl. een Pool, een Letlander en twee Joego-Sla- viërs. Deze vreemdelingen werden hedenmorgen op politie-bevel over de grenzen des rijks geleid. De Koninginnefeesten te Middelburg. In verband met de feesten te Middelburg is voor Vrijdag, Zaterdag, Maandag en Dins dag ontheffing verleend van de verordening op de winkelsluiting tot des nachts 12 uur, ais tenminste na het gewone sluitingsuur geen iiersoneel meer aanwezig is. De café's mogen op 1 September geopend blijven tot des nachts 1 uur. De f eest-etalages warden heden geopend. P. T. en T. De directeur van den postchèque- en giro dienst vestigt er dé aandacht op, dat op 1 September e.k., den dag waarop de verjaar dag van de Koningin dit jaar zal worden ge vierd, de kantoren der posterijen voor ge noemden dienst gesloten zijn, behalve voor het aannemen van stortingen waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt ge vraagd, en voor de uitbetaling van chèques, op welker adviezen ten girokantore spoedbe handeling is toegepast. Het centrale girokan toor is dien dag eveneens gesloten, behalve voor de afdoening van stortingen, girobiljet ten en chèque-adviezen, waarvan spoedbe handeling gevraagd wordt. Te Gapinge bij Middelburg is een telegraaf station en een telefoonstation voor het inter- locaal en internationaal verkeer gevestigd. Een ernstig ongeluk. Zekere H. de T. uit Ede viel tusschen Ede en Maldeghem uit zijn tweewielig met een paard bespannen voertuig. Met zijn hoofd kwam hij op de tramrails terecht. De onge lukkige werd met gespleten schedel dood op genomen. De herdenkingsfeesten te Hulst. De drukte te Hulst bereikte Zondag wel haar hoogtepunt. Dank zij het heerlijke zo merweer waren duizenden uit het „Land van Hulst" naar de feestvierende gemeente ge trokken en een dichte menigte bewoog zich in den namiddag door de rijkversierde stra ten en verdrong zich in de tentoonstellings gebouwen. Tegen half vijf trok de historische optocht voor de tweede maal uit, gade ge slagen door een overtalrijke menigte. Voor het oude stadhuis werd halt gehouden. Een tiental paren voerde eerst eenige zwierige oude reidansen uit in historische kleedij, een vertooning, welke in dit typische middeleeuwsche milieu uitnemend tot haar recht kwam en dan ook luiden bijval ver wierf. SOUBURG. Het programma van het Koninginnefeest alhier op Zaterdag 6 September 1930 bevat 's morgens Klokluiden, reveille door de mari nekapel, aubade van 800 schoolkinderen, daarna spelen en tractatie der kinderen. Des middags wordt een allegorische optocht gehouden, waaraan praalwagens, voorts de ringrijders, versierde rijwielen en verschillen de corporatiën deelnemen. Van de wedstrij den noemen wij, behalve het ringrijden van 40 ruiters, de oefeningen van de turnvereeni- ging met boerendans en rhythmische oefenin gen, zwemmen in het kanaal, ringrijden per fiets, gecostumeerd voetbal enz.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1