500 300 25 MAANDAG 25 AUGUSTUS EERSTE BLAD )e Schelde-Zwemwedstnjd 1930 Tc ^No.199 68e Jaargang 1930 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws i ieder geval maatrege. Ie zelfinductie van dè nineeren. gen om apparaten sto- ordt een aardverbindlng iardverbinding moet aan sn. De weerstand ervan it beste is een plaat- cf iddellijke nabijheid van •binding met een hoofd- ding is vaak onvoldoen- installatie meerdere odig zijn, is het aan te fzonderliik te aarden, en lardleidmg te Storingsfilter, de radiostoringen wordt >net naar den ontvanger owel door inductieve of van de binnenleiding het sterkstroomnet als- ;stroomapparaat of den ator plaats vinden. Het te plaats aan te bevelen ,e antenne zoo kort en het ontvangtoestel op te stellen. Voorts is ideren, dat de storingen iet ontvangtoesel komen er toe te passen, zooals egeven. Vaak kan men ltaten krijgen door twee condensatoren aan 'tnet -O Ontvanger t midden te aarden (zie die in de schakeling 15- cfc worden kunnen ge- poelen (bijv. no. 100) M. LEEUWIN. E NIEUWE VINDING .IPS RADIO, 'oonp'aten op te nemen, i, zal de N.V. Philips' beurs '-e Utrecht, behal- nieuwe producten ook apparaatje demonstree- ogelijk is, op electrische ramofoonplaatjes op te .arop dus hetgeen men .e microfoon spreekt of desgewenscht zelfs ge- gramma's opnemen, telletjes kunnen zonder mde Phillips apparaten en zullen tegen een ma- leverd. De platen zullen itten worden vervaar- etje meer speciaal be- jk gebruik en de kwali- natuurlijk achter staat erne gramofoonplaten, behoorlijke weergave, doel voldoende is, ver- reiding van de radio- opent een aantal ge- heden. Zoo wordt het ïalve kiekjes van kinde- ook gramofoonplaatjes hun stem is vastgelegd, ons een zeer veelbelo- ordt het op deze wijze ts van brieven, monde- te verzenden aan fami- kennissen zij, die per radio cur- op eenvoudige wijze den teeren, wat de waarde zal verhoogen. derheden omtrent de den nog niet verstrekt, mededeelt, zal binnen- e beschrijving van het Libliceerd worden. SNDA ermabelükheden, ingen, enz. Dagelijks voorstelling. Zondags Matinée 6.30, Concert 8.30 baandag-, Dinsdag- en Irée-dansante Woens- (geen dans)DfD* Lrée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- luziek. nina, lederen avond ianvangende half acht. nsante van 3—6 uur. Dagelijks matinée van Joncert van 8—12.30. - ►ndagavond soirée dafl- ïiddag thé dansante, VLISSINCSCHE COURANT jqNNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, jcodoor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ,elanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 et i: Finn F. VU BI VEI GE Ir, Walsltnl 53-61. Ilissiniti). ielil. II. Pislisteaing 66237 ADVERTENTIEPRIJS. Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 et p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 et., iedere regel meer 15 ct. .abonné's in 't bezit eener lis, zijn GRATIS verze- rd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid lot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AN'GESLOTEN Bij HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE' DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit twee bladen p Kranige prestatie van het „zwakke" geslacht. Groote belangstelling van stadgenoot en vreemdeling. Een attractie voor onze bad plaats, die belofte inhoudt voor de toekomst. je door de „Vlissingsche Zwemclub" geor- lseerde eerste officieele Schelde wedstrijd, se Zaterdagmiddag met zoo goed gevolg nrommen werd, kan als een flink succes de organiseerende vereeniging beschouwd den. Doch niet alleen voor de „Vlissing- Zwemclub", maar voor de zwemsport in .algemeen is dit een krachtig propaganda- ddel, dat in de geheele Nederlandsche mwereld de aandacht za* vestigen op onzen eldemond. Op vriendelijke uitnoodiging de „Vlissingsche Zwemclub" konden wij het snelle politievaartuig den geheelen ht medemaken en zoodoende een duidelijk izicht krijgen van de moeilijkheden, de de organisatie, die voor zoo'h wed- d noodig zijn. de eerste plaats willen wij eon kort over- geven van het werk wat zulk een orga- jatie vereischt. Bij dergelijke wedstrijden er op de organisatoren, het actieve be- sr der „Vlissingsche Zwemclub", een zeer te verantwoording. Met welwillende me- srking van verschillende besturende men was echter alles tot in de puntjes ;eld en was voor de veiligheid der zwem- de grootste voorzorg getroffen. Het be- rar der zwemclub kon dan ook voor het temaken van den tocht beschikken over motor-politievaartuig, een motorvaartuig de Kon. marine, een 10-tal roeibooten, oorende aan de vereeniging „Luctor et ergo", het Ned. Loodswezen en nog enkele tlculiere motorbooten. Het Nederlandsch Belgisch Loodswezen waren reeds eenige en vooraf ingelicht, zoodat alle loodsen op ntueel afkomende of inkomende schepen aarschuwd waren. Van de scheepvaart d dan ook in 't geheel geen hinder onder den. Op het politievaartuig werd even- de tocht medegemaakt door dr. Bron- rs, die vóór de start alle deelnemers onder- ht, terwijl in iedere roeiboot, die de deel- mers vergezelde, eenige leden der Vlissing- ie Reddingsbrigade ingedeeld waren. Met de ferryboot van 11.30 vertrokken de este deelnemers en deelneemsters naar eskens. Ondanks de ongunstige weersom- ndigheden waren de meeste zwemmers vol ti moed. Bij aankomst te Breskens wer- deelnemers en officials op de diverse oten ingedeeld en werd vertrokken naar startpunt, even voorbij het strand van eskens, waar de zwemmers gelegenheid dden zich te ontkleeden. Van de zijde van Breskens' publiek was groote belangstel- l Wel ingevet verschenen 23 van de 24 ieschreven deelnemers aan de startno. 1, Bogert uit Dordrecht, was wegens fami- •omstandigheden verhinderd. Duidelijkheidshalve volgt hieronder de lijst deelnemers volgens startnummerNo. 2 van Zweden, Goesno. 3 mej. De Ruijter, 'tterdamno. 4 J. Boomsma, Middelhar nis; j5 P. Kruithof, Rotterdam; no. 6 C. Hagen- k» IJsselmondéno. 7 L. A. van Reijen, ino. 8 mej. E. Klaassen, Vlissingen D. Luitwieler, Vlissingenno. 10 J. 't 3en, Vlissingen no. 11 mej. Dekker, Veere 12 mej. Y. Lauwereins, Oostende; no. 13 P. jtaenmiller, Middelburgno. 14 B. Anraad, 'stagen; no. 15 L. Klaassen, Breskens; 16 G. R. Visser, Terneuzen no. 17 C. H. efk, Middelburgno. 18 B. Slager, Vüssin- nno. 19 I. van Bel, Vlissingen no. 20 el' P. Prins, Vlissingen no. 21 mej. M. van 111 Heuvel, Vlissingen no. 22 mej. M. Snel, En Haag no. 23 H. Fastenau, Middelburg 2* mej. I. Marks, Hamborn. °m ongeveer 1.25 uur werd door den bur- toeester van Breskens, die verder op het Mievaartuig eveneens den geheelen tocht Gemaakte, het startschot gelost. Met gelijkmatig tempo werd vertrokken. De este zwemmers lagen in groepjes van twee meer bij elkaar. Roeiboot no. 1 gaf de kttag aan en met den vloedstroom mee taen allen eenigszins naar binnen verder de Schelde gedreven, terwijl berekend was men tegen het einde juist van den eb- ^m voor het laatste gedeelte zou kunnen 'teeren. Het weer, dat zich 's ochtends °k al niet te best had laten aanzien, verbe- tae in den loop van den middag niet en Jtdurend kwamen regenbuien opzetten. J spoedig lagen de diverse zwemmers ver uiteen verspreid. De politieboot deed goe de diensten en kruiste voortdurend van de eene boot naar de andere om te vernemen of alles in orde was. Hetzelfde werk werd ook door het marinevaartuig verricht. Na een half uur zwemmen verscheen op een der roeiboo ten de eerste roode vlag als tesken dat een der zwemmers het opgegeven had en werd de eerste zwemster, no. 3 mej. de Ruijter uit Rotterdam, door het politievaartuig opgeno men. Achtereenvolgens werden daarna door het politievaartuig opgenomen no. 17 C. H. Merk, Middelburg no. 23 H. Fastenau, Mid delburg no.7 L. A. van Reijen, Breda no. 13 P. Castenmiller, Middelburg no. 6 C. Hagen- dijk, IJsselmonde no. 10 J. 't Hoen, Vlissin gen no. 14 B. Anraad, Vlissingen en no. 16 G. R. Visser, Terneuzen. Ondertusschen was men na ruim V/2 uur zwemmen dicht onder Vlissingen gekomen bij de zgn. oude sluizen, waar twee der deelne mers, no. 5 P. Kruithof uit Rotterdam en no. 19 I. van Bel, Vlissingen, die den nog af te leggen afstand tot het eindpunt blijkbaar te ver vonden, naar wal zwommen. Intusschen was men reeds het roeiershoofd gepasseerd en op de boulevards was reeds veel belangstelling. No. 18 en no. 9, resp. de hee- ren Slager en Luitwieler, waren de anderen een flink eind Vooruit. Doordat dezen echter te dicht onder den wal' kwamen, liregen zij niet dezelfde hulp van den ebstroom als mej. I, Lauwereins, die hen dan ook spoedig kon passeeren en het eerste den duiktoren, het eindpunt, kon bereiken. Zoowaar een mooie prestatie van dit be kende ex-Vlissingsche sportmeisje. De afge legde afstand, die bij gunstige omstandighe den op 4800 M. geschat was, was mede door de inwerking van het tij aanmerkelijk ver groot en kon nu gerust op 7 tot 8 K.M. wor den geschat. De gemaakte tijd door mej. Lau wereins is 2 uur 11 min. 4 1/5 sec. Achtereen volgens kwamen aan het eindpunt de heeren (2) B. Slager, Vlissingen, (3) D. Luitwieler, Vlissingen en (4) J. Boomsma, Middelharnis daarna de dames (5) Dekker, Veere, (6) E. Klaassen, Vlissingen en (7) M. Snel, Den Haaggevolgd door den heer (8) A. van Zweden, Goes, (9) mej. F. Prins en (10) mej. M. van den Heuvel, beide uit Vlissingen, die gelijktijdig het eindpunt bereikten en ten slotte (11) mej. I. Marks, Hamborn en (12) den heer L. Klaassen, Breskens. In het totaal hebben dus 12 van de 23 deel nemers het eindpunt bereikt, terwijl boven dien nog twee deelnemers de eer hadden de andere zijde van de Schelde te bereiken, doch niet het eindpunt konden halen. Het resul taat dat onder deze ongunstige omstan digheden bereikt is, is dan ook buitengewoon kranig te noemen. De aankomst op het strand was jammer genoeg niet zoo in de perfectie geregeld. Het was bijv. veel aardiger geweest indien het gedeelte waar de aankomenden het land be reiken moesten, afgezet was geweest, dan had men de aankomenden een betere ovatie kun nen bereiden. Nu was de plaats van aankomst vol van belangstellenden, waardoor de aan komenden direct in de menigte verloren gin gen. Er zullen evenwel nog wel meer Schelde- wedstrijden gehouden worden, zoodat bij den tweeden wedstrijd dit ook wel beter geregeld zal kunnen worden. De prijsuitreiking. Deze prijsuitreiking had plaats door den eere-voorzitter, den heer C. A. van Woelde- ren, die dezen zwemwedstrijd bij dergelijk stormsch weer een kranige sportprestatie noemde, welke die van andere jaren, waarbij de zwemmers eigen keus van weer hadden, ver achter zich liet. Hij memoreerde, dat de baan, die gezwommen was, in plaats van, zooals geraamd was, 4700 M., tusschen de 7 en 8 K.M. lang was geweest. En dat bij storm gepaard aan zware regenbuien. Hij bracht daarom hulde aan de „bereikers", welke uiting door krachtig applaus werd onder streept. Het was hem een aangenaam gevoel, dat deze wedstrijd had plaats gehad, vooral omdat nu in de zwemwereld de aandacht ge vestigd was op deze prestatie. De wedstrijd was, doordat mej. Lauwereins de winster was, internationaal geworden, te meer nog waar onder de prijswinnaars zich ook nog mej. Marks uit Hamborg (Duitschland) bevond. Spreker bracht dank aan de verschillende lichamen en personen, in de eerste plaats aan de Vlissingsche Zwemclub, onder wier auspi ciën de wedstrijd had plaats gehad. Ook aan de Kon. marine, de beide loodswezens, die bovendien gezorgd hadden voor waarschu wing aan de scheepvaart/aan de rijkspolitie, de Vlissingsche Reddingsbrigade, die in elke begeleidende sloep een harer leden had ge plaatst, de roei- en zeilvereeniging „Luctor et Emergo", den adjudant-onderofficier Boets- ma, die op den glijtoren den uitkijk had ge had, den heer Everaarts, die door den scheepsroeper mededeelingen had gedaan en aan de tijdopnemers, de heeren Van den Heuvel, de Jong en ten slotte aan het bad- bedrijf. Ook bracht de burgemeester een bij zonder woord van dank aan den heer J. Prins die een zoo belangrijk aandeel heeft gehad in het welslagen van den wedstrijd. Speciaal wees de burgemeester nog op het feit, dat van de 12 aangekomenen 7 dames waren, een aansporing voor de heeren om zich het volgend jaar nog meer in te spannen. De dames I. Lauwereins, bekerhoudster, en mej. M. van den Heuvel, als jongste deel neemster (15 jaar) kregen nog* een extra bloemenhulde. Het speet spreker, dat hij een dissonant moest laten hooren en wel tegen de techni sche commissie uit d Nederl. Zwembond, die zich tegen dezen zwemwedstrijd had gekant. Hij hoopte, dat het een misvatting, een mis verstand zou blijken geweest te zijn en dat de vaak herhaalde krachtproef voortaan onder medewerking van den Nederl. Zwembond zou worden gehouden. t Daarna ging de heer Van Woeldëren over tot het uitreiken der prijzen, waarbij hij de kampioene, die haar voorbereiding hier had gehad, toewenschte nog vele jaren den beker te mogen verdedigen. Als persoonlijke prijs voegde spreker.een zilveren medaile toe. Onder het uitbrengen van dank voor de belangstelling en een tot ziens in 1931, ein digde de heer Van Woelderen zijn toespraak. Nadat de heer Van der Jagt als voorzitter der „Vlissingsche Zwemclub" in de eerste plaatse een woord van dank had gebracht voor het beschikbaar stellen van een zilveren wissélbeker, betuigde hij zijn bijzondere er kentelijkheid voor de welwillende medewer king van a'len die medegeholpen hadden aan het welslagen van deze onderneming en be hoorde ook deze prettige sportmiddag weer tot het verleden. De prijzen bestonden uit den wisselbeker, aangeboden door den beschermheer der „Vlis singsche Zwemclub" en een gouden medaille, aangeboden door den voorzitter der Vliss. Red dingsbrigade, dr. A. Staverman, voor de eerst aankomende dame. Verder uit zilveren me dailles beschikbaar gesteld door den burge meester van Breskens, directeur Ned. Loods wezen, Vlissingsche Reddingsbrigade, com mandant marine Vlissingen, N.V. Zuid-Ned. Sigarettenhandel v.h. J. J. Lagaaij, stoom vaart-maatschappij „Zeeland", „Vlissingsche Courant", firma Georg van Dalsum (voor eerstaankomenden heer)sportvereeniging „Zeelandia", Hansweert, roei- en zeilvereeni ging „Luctor et Emergo", Vlissingen, ambte naren gymnastiekvereniging „de Schelde" en den heer J. E. J. Jurry. Hieronder volgt volledigheidshalve de juiste stand van aankomst met de gemaakte tijden, voor zoover deze opgenomen zijn No. 1 mej. I. Lauwereins, Oostende (2 uur, 11 min. 4 1/5 sec.) no. 2 B. Slager, Vlissingen (2 uur, 12 min. 2/5 sec.) no. 3 D. Luitwieler, Vlissingen (2 uur, 15 min. 9 3/5 sec.) no. 4 J. Boomsma, Vlissingen (2 uur, 20 min. 24 3/5 sec.) no. 5 mej. Dekker, Veere (2 uur, 23 min. 46 3/5 sec.) no. 6 mej. E. Klaassen, Vlissingen (2 uur 24 min. 28 2/5 sec.) no. 7 mej. M. Snel, Den Haag, (2 uur, 24 min. 56 9/10 sec.) no. 8 A. van Zweden, Goes (2 uur 28 min.) no. 9 mej. F. Prins, Vlissingen (2 uur 29 min.) no. 10 mej. M. van den Heuvel, Vlissingen (2 uur 29 min.) No. 11 mej. I. Marks, Hamborn (2 uur 32 min.) no. 12 L. Klaassen, Breskens (geen tijd meer opgenomen). Schelde-beker. De wedstrijd om den Schelde-beker be hoort alweer tot het verleden en waar onze sportverslaggever zijn indrukken bü den tocht over den zeearm weergeeft, wenschen wij ons te beperken tot wat hier gebeurde. Wij hebben gevreesd, dat de wedstrijd niet zou doorgaan, maar ondanks den tamelijk sterken wind, die het water nog al woelig maakte en den regen, die reeds bij den start in Breskens neerviel en onvermijdelijk als speldeprikjes op de lichamen der zwem- ters en zwemmers neerkwam, is de helft der deelnemers er in geslaagd den breeden Schel- demond over te zwemmen, die ruim l/> maal zoo lang v/as als op de programma's vermeld werd. Een saluut aan die „Streber", en naast de overwinnaars een dubbel saluut aan die jonge Duitsche, welke zonder training aan den wedstrijd heeft deelgenomen. Niettegenstaanc.- het ongunstige weer, had den zeer velen zich naar den strandboulevard begeven. Was het op het strand in den beginne vrij leeg, toen door den luidspreker, waarvan de bediening op den glijtoren was, aangekon digd werd, dat de eerste 2 in het gezicht wa ren, op betrekkelijk korten afstand gevolgd door een derde, toen was er geen houden meer aan 't gedrang, dat ten slotte zoo groot was, dat den eerstaankomende zelfs de bloe men niet konden overhandigd worden. Ge staag aan kwamen er meer deelnemers opzet ten, maar door een misverstand of door een fout in de leiding, dat laten we er een oogenblik buiten het duurde geruimen tijd voor de pakken kleeren aan wal waren ge bracht. Dat was jammer, evenals het feit, dat waar bij de eerstaankomenden een zwak enthousiasme te bespeuren was van de later aankomenden heel weinig notitie werd genomen, hoewel ze ook, evena's de eersten, zij 't dan in langeren tijd, dezelfde prestatie hadden volvoerd. De tocht is begonnen, zooals hij geëindigd is, want zelfs, terwijl de prijzen werden uitge reikt, viel er een niet zacht buitje neer op de talrijke aanwezigen, die nog op het strand waren. SCHELDE-ZWEMFEEST 1930. 'k Ging, om alles te bekijken, Met de „Ferryboot" naar zee. Plotseling moest het vaartuig wijken, 'k Hoorde roepen, ramp en wee 't Was mijn buurman en zijn makkers, Bleek en blauw rond neus en mond. Help hen toch die arme stakkers Schipbreuk In de bootterstond 'k Hoorde ze bij aankomst vragen „Wat, dreef er een volk in zefe En 't kap'teintje zeide lachend „Och Die zwemmen dikwijls meê Later is hun toch gebleken, Dat het hier een wedstrijd was, Dat de boot hun was ontweken Voor meer ruimte op den plas. 'k Heb de eersten, toe zien komen „Ivonne Lauw'reins", „Slager", „Bel", Duizend menschen rond hen stroomen. 'k Zag ze kussen, 't mocht ook wel. „Klaassen", „Prins" en „Van den Heuvel" Allen flink en kern gezond, Wandelden in druk gekeuvel, Of het slechts een „dansje" gold. 'k Zag er flinke menschen tusschen,, Vol met „honing" ingesmeerd. 'k Dacht, die zal men-.zeker kussen, Doch die liet men ongedeerd. 'k Hoorde in "t eerst nog meisjes praten „Ivonne" haalt het er niet door", 'k Heb die twee man in de gaten, „Kijk ze zijn al meters voor Doch een oude zeeman zeide „Let maar op, ze doet het goed, Die komt vóór, ze klopt hen beiden, In dat ding zit loodsenbloed En jawelze volgt de boeien, Stroom en wind, 't hielp alles meê, 'k Hoorde juichen, schreeuwen, loeien „Ivonne Lauwereins" 't eerst uit zee 't Was beslist een reuzenwerk, Zwemmend, kampend recht door zee Durvend, flink, vertrouwend, sterk, Worst'lend, dwars door Vlissingsch reê „Hoeden af voor de „Brigade" l Burgemeester, politie, krant, Personeel en, clief der "baden, Voor het deeg'lijlc feest aan 't strand E. A. Vlissingen, 23 Augustus 1930. VLISSINGEN, 25 AUGUSTUS. Kinderfeest op Koninginnedag. Voor het kinderfeest van den Vlissingschen Oranjebond, op Koninginnedag 1 September a.s., blijkt veel animo te bestaan onder de schooljeugd. Reeds meer dan 800 kinderen hebben zich op de daarvoor aangewezen dagen voor deel neming aangemeld. Aangezien echter gebleken is, dat nog tal van kinderen verzuimden zich op tijd op te geven, heeft het bestuur van den Oranjebond besloten, hen daartoe alsnog in de gelegen heid te stellen op Woensdag a.s., 27 dezer, des namiddags tusschen 3 en 4 uur, in het distributiegebouw aan de Wilhelminastraat. De deelneming is opengesteld voor alle schoolgaande Vlissingsche kinderen. Strand- en zwemfeest. Op verzoek van vele deelnemers heeft het comité besloten het strand- en zwemfeest 8 dagen uit te stellen en het inplaats van 30 Augustus op Zaterdag 6 September te doen plaats hebben. Nog een zomersche Zondag. Wij zijn dit seizoen niet verwend en mogen dus met groote dankbaarheid er van gewa gen dat wy gisteren weer een echten zomer - schen Zondag hebben gehad. Zaterdag liet het weer zich overigens allesbehalve gunstig aanzien en daarom viel het zoo buitengewoon mede dat Pluvius zich gisteren achter de wolken verscholen heeft gehouden, te meer omdat het weerbericht niet veel goeds voor spelde. Dat van dit mooie weer door duizenden is geprofiteerd spreekt vanzelf. Aan strand en duinen was het recht gezellig en velen trok ken naar buiten om volop te kunnen ge nieten van den mooien Augustusdag. De ver keersmiddelen maakten goede zaken en ook van buiten de provincie werd ons eiland gis teren druk bezocht door vele automobielen, terwijl ook meerdere touringcars werden op gemerkt. Het blijkt hieruit dat de trek naar Walche ren steeds vermeerdert en wij ons in een toenemend vreemdelingenbezoek mogen ver heugen. Kunstkring het Zuiden. Van 27 Augustus tot 6 September zullen in het Juliana-paviljoen ter bezichtiging zijn werken van verschillende Zeeuwsche schil ders en schilderessen. Deze uitgelezen collectie doeken zal zeker wel groote belangstelling trekken en mogen wij gerust tot een bezoek aan deze kunstten toonstelling aansporen. Ontslag aangezegd. Door het persbureau Vaz Dias werd de vo rige week gemeld, dat op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" 80 werknemers waren bedankt. Daar intusschen nog meerdere werklieden ontslag is aangezegd, hebben wij heden nog een nader onderzoek ingesteld naar het aan tal onslagenen en werd ons van de zijde der directie medegedeeld, dat tot nog toe in het geheel 70 werklieden zijn bedankt. In onze Tijdinghal. De plannen voor het nieuwe stadhuis t<? Leiden zijn bij den raad dier gemeente in gediend. Onze foto geeft het plan met be houd van den ouden gevel, zooals die er uit zal zien van de Vischmarkt-zijde gezien. Door den wervelwind te Zaandam is groote materieele schade aangericht, waar van onze foto's een indruk geven. Het Nederlandsch-Indisch tooneel met Cor Ruijs is naar Indië vertrokken. Jan Musch neemt afscheid aan boord van de „Slamat" van de naar Insulinde vertrekkende collega's. De Koninginnedag te Middelburg. Men is thans te Middelburg allerwegen be zig met het aanbrengen van versieringen en verlichtingen. Behalve de provinciale en ge meente-gebouwen die verlicht zullen worden, worden ook aan verschillende particuliere gebouwen verlichtingen aangebracht. De deelnemers aan den etalage-wedstrijd moeten morgen met hun etalage gereed zijn. Deze wedstrijd belooft ook goed te zullen sla gen, wat voldoende blijkt uit het aantal deel nemers, dat ongeveer 90 bedraagt. Een vechtpartij. Gisterenavond ontstond in een café aan het Vlissingsch Wagenplein te Middelburg een vechtpartij onder bezoekers, waarbij een hunner door enkelen werd vastgehouden, ter wijl een andere bezoeker hem met een bier- flesch bewerkte en hem daarmede aan het hoofd enkele wonden toebracht, die in het gasthuis moesten worden verbonden. Hierna kon de gewonde, na door de politie gehoord te zijn, naar Goes terugkeeren. Tegen den da der zal proces-verbaal worden opgemaakt. Paarden op hol geslagen. Vrijdagmiddag reed de landbouwer P. uit Domburg met een met twee paarden be spannen wagen onder Grijpskerke toen een der paarden plotseling schrok en het tweetal op hol ging. De voerman werd van zijn wa-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1