1930 iRTLIJNEN rE VLISSINGEN !NDA DINSDAG 19 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 500 300 25 I Dank zij de voortreffelijke weersgesteldheid gisterenavond de aangekondigde de- lonstratie van bovengenoemde vereenigingen |an ons badstrand onder zeer groote belang- plaats. Aanwezig waren de heer ronkers, districts-commissaris van het Ned. loode Kruis, het nagenoeg voltallige bestuür jan de afdeeling Vlissingen, enkele doctoren a meerdere autoriteiten. I De afdeelings-voorzitter, de heer M. van ■er Beke Callenfels, betuigde zijn groote in- lenomenheid met de .referring, welke ging ge- leuren en de wijze waarop de T. C. en E. H. |ch van hun vrijwillige menschlievende taak rijten. Spr. was er van overtuigd, dat het van hedenavond aanleiding zou ge len tot be- en veroordeelen, doch hij was er Kitsch op, dat de geest in beide vereenigin- n zoodanig is, dat een betooging van eeni- n omvang plaats kon vinden, temeer, waar le gedachten daartoe ontwikkeld waren onder je leden zelve. Hij hoopt, dat de goede lessen LEIDT O/J ZITTEND S.EVEN? MARINE EN LEGER fan de „Katholieke antwoord op een Aangekondigd l.uurtje voor oudere lieeft, Hans Schna- hde radio-storingen Jrden. Voorts artike lstoringen en radio- verschillende in- Jer de titels „Ver- In vanelectriciteit" treffen we pro- In drie andere It de meening van |etr effende verschU- lerband houden met 1 Nederland. In het namen van win- |)gegeven over zijn nog een en ander publiceert interes- kingen. Van Uiltje artikel aan. Voorts „Radiogids" een l-aagstuk. André be- fen. Een andere bij- iomende radio-ten- I Voorts programma- |ingsnieuws. SOOL-RADIO IN ■eum. loor de scholen, na lemingen van groot Ijkt uit het feit, dat liuseum in de Ver- Irte af deeling voor Icht. |JSE WORDT NIET VAN DE BB.C. Iaden vragen zich af leraars wel goed be- hiervoor een machtig In. Het blijkt echter, |van het Broadcasting i dit gebouw ook niet lat een afzonderlijke lbouw Iaat zetten. De I het gereed is, huren. IRAARS IN ITALIË. I in Italië bedroeg per gebruik nemen van Rome zeer gewaar- blijk uit het feit, dat E18 te constateeren 29. Voorts moet men kt feit, dat het aantal listeraars gewoonlijk Ital, dat officieel een zoodat er nog heel lijn dan door Rome No.194 68e Jaargang bg. te Dar es lug. van Bahia lp. 15 Aug. Perim |n Rott. n. Calcutta p. 16 Aug. Gibraltar van Batavia n. Rott. te Batavia v. Rott. van Rott. n. Batavia 3. 15 Aug. Finisterre |iug. Suez Aug. te Rangoon Aug. te Oost Londen 15 Aug. v. Port Said 16 Aug. van Genua 15 Aug. van Djeddah lug. van Marseille Aug. te Suez 14 Aug. te Beira Is Aug. v. Vera Cruz pan New-York n. Rott. Aug. van Boulogne 8.57 21.30 10.21 23.02 11.38 0.38 12.20 Auto's, Fietsen irt uigen. ustus uur 19 8.47 20 8.45 21 8.43 22 8.41 erm*ieI8fd>eficn, LISSINGSCHE COURANT IbONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Ljcodoor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- |8elanden bij wekelijksche verzending./ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct i: firma F. TAS OEVELBEIr.. Wilstriil St-iO. ïlissinp, Tilel. I). Pislietainj Siltl ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betretfendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. Be abonné's in 't bezit eenei lis, zijn GRATIS verze- lera tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Ingesloten bh het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniüinü „de nederlandsche dagbladpers'1 pit nummer bestaat uit 2 bladen [ERSTE BLAD Btads- en Provïncienieuws VLISSINGEN, 19 AUGUSTUS. Dagelijks voorstelling ia. Zondags M&tinéfl rt 6.30, Concert 8,30 Maandag-, Dinsdag- en irée-dansante Woens- t (geen dans)D°D* irée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- nuziek. mina. lederen avond aanvangende hall ach* insante van 3—6 uur. Dagelijks matinée van Joncert van 812.30. - ondagavond soirée dafl- middag thé dansante. I Transport-Colonne" van het Ned. Roode Kruis. Damesvereeniging „Eerste Hulp." 0 dr. Lacomblé keurig in de practijk zouden fden toegepast, wenschte de uitvoerenden ces bij hun moeilijken arbeid en twijfelde of de belangstelling van het publiek zou bifloop omgezet zijn in waardeering. i sein werd gegeven en weldra kwamen Jree sloepen met gewonden, getrokken door lea stoombarkas van de Kon. Ned. marine, pit de richting van het haventje van Meijer n zicht. Lustig dobberden de vaartuigjes op let bewogen barenveld, zoodat het debar- jeeren van de slachtoffers met zeer veel om- voorzichtigheid moest geschieden. Een luitengewone samenwerking tusschen de niet- |ewonde bemanning van de booten en de i der T. C., die zich, van voet- en been- kekleeding ontdaan, te water begaven, be reikte dat de gedragen gewonden in zuiver lorizontale ligging en nagenoeg zonder eenige Ingewenschte beweging van boord werden ge paald om daarna per brancard landwaarts i te worden gebracht, waar de dames van I H. de eerste hulp konden verleenen en de (fereischte verbanden konden aanleggen. De se, waarop b.v. dt zeeman met den ge- Iroken ruggegraat, een hoogst ernstig en zeer [veel tact eischend geval, behandeld werd, ?en we wel afzonderlijk aanstippen. Ook loopende gewonden werden fluks door rappe handen uit de booten geheschen en aan goede zorgen der „verpleegsters" toever- rouwd. De juiste algemeene toestand was ver mogelijk benaderd zoo waren de Itlachtoffers meerendeels stokers, met heer- jlljke zwarte gezichten en handen, merkten |v>e ook den kok in zijn witten kiel op en wa ren de ongedeerde schipbreukelingen uitge est met zwemvesten. Vlot en toch rustig ver- dit gedeelte van de oefening, geen geroep |ot geschreeuw werd gehoord, een ieder was pin plicht indachtig en kweet zich daarvan zoo goed als eenigszins mogelijk was. Inmiddels waren twee vrachtauto's, waarop |fe Roode Kruisvlag wapperde, voor het ver- wr der gewonden naar het gemeente-zie- in gereedheid gebracht. Met behulp 1 palen, zware boomtakken en touwwerk pas op één auto een inrichting in elkaar ït, waar vier brancards aan konden wor den opgehangen, zoodanig dat schokken voor- ien werd. Een mooi voorbeeld hoe in tij- van nood met primitieve hulpmiddelen |toch nog iets goeds U stand kan worden ge- I bracht in een spanne tijds. Spoedig waren de I ^blesseerden „ingeladen" en, begeleid door Personeel der T. C. en bijgestaan door de i van E. H., die met haar helder witte en hoofddoeken met Roode Kruis- hfobleem de schepping van de juiste sfeer [helpen bevorderen, maakten de twee voer- I tuigen met hun deerniswekkende vracht een Roeven tocht in slakken-tempo door onze langs Badhuisstraat, Walstraat, I Nleuwendijk, Bellamypark, Spuistraat, Coosje lakenstraat, Badhuisstraat terug naar den ®°ulevard Everts«n. Gedurende den rondrit bewees de Roode I huishond Hertha (eigenaar de heer A. dat hij den mensch onschatbare |^ensten bij de uitoefening van zijn liefde kan bewijzen. Dit lieve dier zoekt b.v. °P bevel van zijn meester een terreinstrook j Jf en brengt, wanneer hij een hulpbehoeven- 1 ontdekt, een hoed of pet of ander voor- WerP uit diens omgeving, b.v. een steen of 16tuk hout, onmiddellijk naar zijn baas, dien het daarna geleidt naar hem of haar, die steun van noode heeft. Schuttingen, hekken en hagen neemt deze edele viervoeter met groot gemak (we zagen een sprong van 2.10 M.), zoodat hij zich in alle terrein bewegen kan. Een warm applaus heeft men Hertha voor haar prestaties gebracht, de meester mag zich gelukkig prijzen in haar bezit, 't Was waarlijk bewonderenswaard Na lang wachten arriveerden de auto's weder op de oefenplaats en werden de ge wonden, die hun „rol" best hadden gespeeld, uit hun onaangename posities verlost. De zeer goed geslaagde demonstratie was hiermede beëindigd, doch alvorens werd in gerukt, om zich te gaan verfrisschen, dankte de heer Van der Beke Callenfels namens het bestuur de leden van T. C. en E. H. voor hun arbeid, waarbij z:j bewezen hadden het op den cursus van dr. Lacomblé geleerde, in toe passing te kunnen brengen. De ontwerper en samensteller van deze oefening, de heer L. A. van den Bos, betuigde spr. zijn groote erken telijkheid hierdoor was toch mogelijk ge worden dat men de afdeeling Vlissingen van het Ned. Roode Kruis eens in vredestijd in werking had gezien. Dank bracht spr. aan den commandant der Kon. marine voor de beschikbaarstelling van vaartuigen en be manning, aan de gemeente Vlissingen voor het gebruik van het badterrein, aan de di recties van de Gasfabriek en de Baljuw voor de medewerking inzake de vrachtauto's, aan de directie van Britannia voor het afstaan van kleedkamers, waaruit bleek dat samen werking tot veel goeds kan leiden. Voorts hoopte spr. dat de T. C. en E. H. niet alleen op belangstelling bij hun werk-zullen kunnen bogen, doch ook steun in ruime mate bij hun sympatl iekerf" arbeid zullen mogen genieten. Met een driewerf hoera voor beide vereeni gingen, waarmede de nog aanwezigen instem den, besloot spr. zijn toespraak. De heer Koke laar dankte het bestuur voor de ondervonden medewerking. Zoolang het licht zulks gedoogde werden door den heer Dert opnamen van de oefening gemaakt, welke de Ned. Roode Kruisfilm eer lang zullen completeeren. Tevens werd de gelegenheid te baat gènomen, om door ver koop van speldjes met emblemata de afdee- lingskas der vereeniging te stijven. De op brengst beliep ƒ106.33. Wij zijn van meening, dat èn de T. C. èn E. H. afdoende hun bestaansrecht hebben gedemonstreerd niet alleen, maar voor hun bestaansnoodzakelijkheid een doorslaand plei dooi hebben geleverd, want wat gisteravond door een massa kijklustigen als „spiegelge vecht" is aanschouwd, kan helaas elk oogen- blik van den dag de pure, naakte, striemende werkelijkheid wezen. Waarmede wij maar zeggen willen, dat het Roode Kruis niet be hoeft te wachten tot oorlogstijd (laten we hopen dat dit woord uit het vocabulaire der volken verdwijnen zal) om daden te ver richten, doch dat ook in vredestijd een taak vervuld kan moeten worden, waarop men be rekend dient te zijn. De bestaansmogelijk- heil van het Roode Kruis hebben we echter zelf in de hand middels moreelen en finan- cieélen steun. Laat men dit eens overdenken na den propaganda-avond van gisteren Mo gelijk komt men dan tot daden. V. R. B. De heer J. C. Geervliet Jr. uit Middelburg heeft ook op loffelijke wijze het technische theoretische deel van diploma C afgelegd, zoodat hij dezen winter zich nog met goed gevolg moet onderwerpen aan het medische gedeelte, om in het bezit van genoemd di ploma te geraken. De veerboot „Koningin Wilhelmina". Gisterenmorgen is van de veerboot „Ko ningin Wilhelmina" de verstel- en afneem bare bovenboeg losgesprongen en op het stuurhuis terecht gekomen, dat hierdoor be schadigd werd. Om den dienst geheel te kunnen blijven uitoefenen zonder het schip te zwaaien, is gedurende den avond na af loop van de reis, de kop op den wal ge plaatst en zal na eenige dagen, wanneer het ophoogpunt is gerepareerd, weder aan boord worden geplaatst. De veerboot behoeft dan ook^volstrekt niet uit den dienst te worden genomen en is slechts één reis uit de vaart geweest. Ontslag aangezegd. Aan ongeveer 40 werklieden der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" is ontslag aangezegd wegens vermindering van werkzaamheden in het bedrijf. In onze Tjjdinghal. Van het Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen heeft onze fotograaf eenige mooie opnamen gemaakt, o.a. van de inspec tie van den Bij zonderen Vrij willigen Land storm door H. M. de Koningin. Het vliegveld van de maatschappij „Voor- ne's Duin" is voor het verkeer opengesteld. Een overzicht van het nieuwe'vliegveld. Te Hilversum werden atletiekwedstrijden gehouden om den Prins Hendrikbeker. De prijzen werden uitgereikt door Prins Hen drik. De Rotterdamsch Dierentuin is feestelijk geïllumineerd. Onze foto geeft een gezicht op de schitterend verlichte vijvers met mu ziektent. Bond van oud-gepensionneerden. In achterstaande advertentie worden de oud-gepensionneerden en weduwen van oud- gepensionneerden ter vergadering opgeroe pen in de bovenzaal van het café van den heer K. Móeliker, Badhuisstraat 6, op Woensdag a.s., des avonds 7 uur en zulks naar aanleiding van het Kon. besluit van 22 Juli 1930 (Staatsblad no. 337), waarbij zij, die beneden een zekere weistandsgrens zijn, verhooging van pensioen kunnen aanvragen. Belanghèbbenden worden attent gemaakt, dat de aanvraag voor verhooging van pensi oen vóór 1 September a.s. plaats moet vin den. Ook niet-leden van den Bond worden togelaten, terwijl door het bestuur alle in lichtingen worden verstrekt en zoo noodig door zijn zorg het verzoek wordt ingediend. Bond van Smedenpatroons in Nederland. Bovenstaande bond houdt heden een bui tengewone en een gewone algemeene verga dering in het Schuttershof te Middelburg. Deze vergadering is gisterenavond vooraf gegaan door een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de afdeeling Middelburg, welke plaats had op de bovenzalen van „de Eendracht", die voor deze gelegenheid een by het feest passend aanzien hadden. Zeer vele afgevaardigden, al of niet met hun dames, vereenigden zich met de leden der afdeeling om het jubileum mede te vieren. Het was ruim 8 uur, toen de afdeelings- voorzitter, de heer J. A. Contant, allen wel kom heette en zeide het op hoogen prijs te stellen, dat zoovelen gekomen waren, er op wijzende dat de organisatie een onmisbare instelling is. Spr. wees op het zeldzame feit, dat drie bestuursleden van de afdeeling de geheele 30 jaar als zoodanig in functie zijn. Spr. hoopte dat alle blijde zullen zijn met de blijden. Spr. las dan een telegram voor van het be stuurslid, den heer Mol, die reeds maanden ongesteld is en uitte zijn wensch, dat deze nog eenmaal weer geheel hersteld in de ver gaderingen aanwezig zal mogen zijn. Dank bracht spr. aan het hoofdbestuur, de afdeeling den Haag en den heer van Renter- gem, den leverancier van ijzer aan de Wal- chersche smeden, voor de gezonden bloem stukken. De bondsvoorzitter, de heer Hoogenbroek, wenschte de afdeeling geluk met haar jubi leum en stelde haar ten voorbeeld als een goed werkende afdeeling, terwijl hij hulde bracht aan den voorzitter, den secretaris, den heer De Muijnck en het bestuurslid, den heer Kesteloo, die 30 jaar die functies bekleeden. Spr. prees vooral den heer Contant voor wat hij voor Üen bond en de afdeeling doet. Hierna werd, begeleid door het Eendracht- strijkje van den heer Jesayes, het bondslied gezongen en zoo werd de geheele avond met toespraken en zang en wat dies meer zij doorgebracht tot in de kleine uurtjes. De hedenmorgen gehouden buitengewone vergadering had tot doel de behandeling der voorgestelde statutenwijziging, waarop ver schillende amendementen waren ingekomen. Een flinke auto-bestuurder. Herhaaldelijk leest men van autobestuur ders, die na een aanrijding hun weg vervol gen zonder naar het slachtoffer om te kij ken. Als een juist tegenover gesteld geval kan worden gesignaleerd mag dit o.i. ook niet achterwege blijven. Zulk een geval deed zich Zondagmiddag voof toen op den Seis- weg te Middelburg en autobestuurder zon der zijn schuld een 4-jarig kindje, dat plot seling den weg overstak, aanreed. De be stuurder stopte onmiddellijk, nam het kind in den auto en bracht het naar het Gast huis, waar het ter observatie werd opgeno men. Toen reed' hij met zijn auto naar het politiebureau, gaf' van het 'gebeurde kennis en verzocht een onderzoek naar zijn remmen in te stellen, waarbij bleek, dat alles in orde was. Een lek in een ondergrondsch benzine reservoir. Gisteren werd ontdekt, dat een lek is ont staan in de buizenleiding van het onder grondsch benzine-reservoir in een garage in de Gortstraat te Middelburg. De benzine is in den met puin opgevulden kelder van het aangrenzend perceel gekomen en in dit huis hangt dan ook een sterke benzinelucht. Het lek werd hersteld en er wordt streng toege zien, dat in het vertrek boven den bewusten kelder niet met vuur of licht gekomen wordt. Heden werd de deskundige van de Bataafsche petroleum-maatschappij, van wie de tank is, verwacht om verdere maatregelen te be spreken. Middelburgsch Muziekkorps. Vrijdagavond geeft het Middelburgsch Mu ziekkorps weder een uitvoering op het Molen water te 8 uur. Een botsing voorkomen. Toen gisterenmiddag de electrische tram, die te kwart voor één van Vlissingen vertrok ken was, bij de brug van den Poelendale- singel kwam, reed van dien singel af de auto bus van den dienst op het Wolphaarfcdijksche veer. Een botsing leek. onvermijdelijk en het was alleen aan de tegenwoordigheid van den wagenbestuurder der tram te danken, dat door electrisch remmen een vermoedelijk ern stig ongeluk werd voorkomen. Het Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen. De eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, is in zilver toegekend aan J. Durinck, kapitein op het stoomschip „Luctor et Emergo". Voor het bordes op het raadhuis te Hulst te bestijgen, heeft H. M. de Koningin de eerewacht van ongeveer 100 man geïnspec teerd, bestaande uit leden van den Bijzon der Vrijwilligen Landstorm, allen inwoners van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en staande onder commando van kapitein T. J. Elout. De landsvrouwe betuigde ook tegen de heeren overste H. Bierman, commandant in Zeeland, en P. G. Laernoes, secretaris, Haar groote tevredenheid. "We mogen Ook nog wel vermelden dat de keurige inrichting van het stoomschip „Luc tor et Emergo" is verricht door de firma J. Pervoost alhier, die hiermede alle eer heeft ingelegd. Regelingscommissie voor de paardenfokkerij Bij besluit van Ged. Staten zijn met in gang van 25 Juli jl. benoemd tot leden van de Provinciale regelingscommissie voor de .paardenfokkerij in Zeeland, de heeren J. J- Geluk te Noordgouwe en C. de Feijter Jz. te Boschkapelle, zulks ter vervanging van de overleden leden V. M. Krepel te Zierikzee en Ph. Jf van Dixhoorn te Axel. AARDENBURG. Festival. Zaterdag had in de sociëteit „Span tot Vriendschap" de plechtige uitreiking van een nieuw vaandel aan de Koninklijke muziek- sociëteit Aardenburgsche fanfaren plaats. De heer P. E. de Milliano bood het vaandel na mens de bevolking aan het bestuur der mu ziekvereniging aan en sprak daarbij als volgt Het is mij een aangename taak de tolk te mogen zijn van Aardenburgs' bevolking, oin namens haar aan onze Koninklijke muziek- societeit „Aardenburg's fanfaren" een stof felijk bewijs te mogen leveren met en van waardeering van haar plaatselijke muziek vereniging. Wanneer een stad, stadsgedeelte of vooral een kleine plaats het genoegen heeft in haar midden een muziekvereniging te zien ge boren worden, dan maken de buurt- of plaatsbewoners zich op om hun jonge ver eeniging te doen uitkomen, zooals dat voor zoodanige vereeniging past. Zoo is dan ook geschied door Aardenburgs' ingezetenen, zoodra in 1869 de Aardenburg sche fanfaren, die nu de hooge onderschei ding geniet het praedicaat „koninklijke" te mogen voeren, werd opgericht. Uit het in de notulen dier vereeniging aangeteekende blijkt, dat het bestuur en de werkende leden van de jonge maatschappij verlangend uitzagen naar een vaandel. Bui ten verwachting zagen de vrienden en mu ziekliefhebbers hun wenschen na drie jaren werkelijkheid worden. In 1872 werd nl. in ons stedeken herdacht en luisterrijk gevierd de roemrijke verdedi ging van Aardenburg, onder leiding van den vaandrig E. Beeckman tegen een overmach- tigen tegenstander in het rampjaar 1672. Ter viering van het tweede eeuwfeest van dat be langrijk gebeuren stroomde het geld met gulle handen uit de zakken der burgerij en uit de kas der gemeente, zoo overvloedig, dat na de viering van dit belangrijk feest nog veel geld over bleef. De burgerij besteedde dat geld voor de aanschaffing van een vaan del voor haar muziekvereeniging. De tand des tijds hééft ook op dit vaandel zyn sporen nagelaten, de patiënte bleek voor opknap ping te zwak te zijn. Het comité, dat het vorige jaar hier feeste- En hebt gij last met uw spijsvertering Gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel, hetwelk den stoelgang volkomen regelt. AI £0.65 Alom ver- krijgbaar. per flacon. lijkheden organiseerde, heeft de gelukkigs gedachte gehad bloempjes te yerkoopen en de opbrengst daarvan te bestemmen voor de aanschaffing van een nieuw vaandel. Vrijwil lige giften hielpen mede, om het aanmerke lijk hooge bedrag, dat voor aanschaffing noodig was, te krijgen en thans bied ik na mens de burgerij aan onze muziekvereeni ging haar vaandel over. Spreker eindigde met den wensch, dat het mooie nieuwe vaan del, waarop het afgesloten tijdperk van het bestaan onzer Koninklijke Aardenburgsch- fanfaren (1869—1929) aangeduid is, de mu ziekvereeniging nog lange jaren sieren moge, waarop een warm applaus volgde. De voorzitter van de muziekvereeniging dankte in welgekozen woorden den spreker en nam het vaandel voor de vereeniging in ontvangst. Den Zondag daarop werd een groot festival gehouden, waaraan een twaalftal vereeni gingen deelnamen en dat schitterend ge slaagd mag genoemd worden en dat velen naar het aloude stedeke deed trekken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scherpenisse ds. G. C. Severijn te Waarde. Ger. Kerken. Beroepen te Ierseke ds. J. van Strien te Veere. Ger. Gem. Beroepen te Middelharnis ds. M. Hofman te Krabbendijke. Examens. Voor het examen Duitsch lager onderwijs is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. de Jager Jr. te Kapelje. RECHTSZAKEN De zaak- Lans. Naar wij vernemen, zal het Haagsche ge rechtshof op 17 September a.s. in hooger be roep behandelen de zaak contra een gewe zen procuratiehouder, die door de Rotter- damsche rechtbank wegens doodslag van den heer Lans te Rotterdam tot vijftien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Poging tot diefstal met geweldpleging. De vacantiekamer der rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den 31-jarigen kantoorbediende, die in den namiddag van 23 Juni jl. op de trap van een gebouw aan den Singel bij den Heiligenweg te Amsterdam een 55-jarigen banklooper met een gummistok aanviel met het doel om hem te berooven. 's Mans po ging mislukte, omdat de banklooper de tasch met 20.000 aan baar geld, die hij onder den arm had, ondanks de slagen, die hij op het hoofd ontving, krampachtig bleef vast houden. Het O.M. had tegen den verdachte wegens poging tot diefstal met geweldpleging één jaar en zes maanden gevangenisstraf gevor derd. De rechtbank legde hem ter zake van poging tot diefstal zes maanden gevange nisstraf op. Ten aanzien van de strafmaat overwoog de rechtbank dat verdachtes verleden gun stig is, doch dat tegen feiten als waaraan hij zich schuldig maakte, ernstig moet worden opgetreden. Om die reden achtte de recht bank hier de voorwaardelijke straf niet op zijn plaats. Zy vond echter in de gunstige persoonlijkheid van verdachte aanleiding tot het opleggen van een lagere straf dan an ders zou zyn uitgesproken. Schout bij nacht C. C. Kaijser, comman dant van het eskader in Oost-Indië, heeft het voornemen binnenkort den dienst met pen sioen te verlaten. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse H. F. w. Varenkamp, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck'' te Nieuwediep.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1