GET 500 25 EERSTE BLAD Het Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. No.193 68e Jaargang 1930 POLISH MAANDAG Uitgave: Firma F. VAÜ DE VELDE Jr., WaIstraat58-60, Vlissingen.Telet. 10. Postrekening G6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Ctiristelijke Feestdagen ddelburgsche ppij v. Stoomvaart I Even voorbij Spui bood een der Axelschen, [die destijds de Prinses een Axelsch costuum [aanboden, H.K.H. bloemen aan. Stads- en Provincienieuws Nagget Is reeds voldoends 100 paar schoenen te poetsen, geen spaarzamer manier eren In goede conditie t» iet geregeld geb ulk van: onderhoud van URD GLACÉ. CT VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVlissirtgenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze- •d tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger igustus 18 19 20 21 22 23 [AANGESLOTEN Bit HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" BILEERD HUISJE Dishoek. Brieven letters Vliss. Courant". EEDE MEISJE in 8 tot 5 uur. Adres; eert 44, („Zeezicht"), te melden vóór 6 uur, I Oct. te huur gevraagd itpaar zonder kinderen, Boven- of Beneden netten stand. Brieven I Bureau „Vliss. Crt", b. h.h. vraagt tegen of vroeger ongemeubil, cN SLAAPKAMER rlevard. - Brieven letters ,u „Vliss. Courant", PIANO geboden, Duitsch raerkl if", zoo goed als nieuw, I letters F. S., bureauJ rant". GUNNING—Creutz-I 'erseke, zoekt een net en een 2e Meisje, n de 25 jaar. bekomen aan het Asyl 1 HARIGE HOND nooten. gevraagd een net ME1S|E uur. Adres: Kerkhof voor f250. EN WOONKEET net keukentje en W.C., de duinen bij Dishoek, letters F. K., bureau rant". 1ENSTBODE de Huishouding n 1 September of later Aanmelden bij Dr. :R, Badhuisstraat 93, IOUW of MEISJE n de huishouding en winkel voor terstond eptember. It. jacobstraat 30. in klein gezin voor| :n net ENSTMEISJE. loudekerksche weg 64. gevraagd een BEL WOONHUIS et centrum dei stad. letters F. L., bureau trant". Middelburg-Rotterdam nengelegen plaatse», VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE, v.Midd. v.Ro' v.m.uur vm.unl 8 pit masrrarraer bestaat uit twee IblacJen matien te oekomen N. V. Transport- Erven a tfos. T«ld* EENHOORN, 1'eW; OOSTERHOUT, Telel. Uebrs. BUITENHEK. Tel.|U' De morgentocht. Betreffende het Koninklijk bezoek aan I Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op Zaterdag ji. melden wij thans eerst, dat de heer De 1 jonge opzichter van den rijkswaterstaat te [Ter Neuzen, voor in den Koninklijken auto [den tocht medemaakte, om den weg te wijzen- I Het weder was des morgens buiig en de j Westerschelde door den wind der laatste J dagen verre van spiegelglad. Precies op tijd I meerde de „Luctor et Emergo" te Ter Neu- 6w., waar voor de eerste maal het Wilhel- |mus den hoogen gasten toeklonk. Onderweg naar Axel hieven te Driewe gen de schoolkinderen het Wien Neer- llandsch bloed aan. voordat de volgende stopplaats, Zuiddor- |pe, werd bereikt, reed men langs de grens |w| Overslag. De burgemeester, de heer Ste vens, was niet zioo gebelgd over het „over gaan" van Overslag, of hij bracht aan de grens de vorstelijke personen een groet. Zuiddorpe ontving het Hoog bezoek met lilokgelui, wat enkele andere gemeenten la- |ïr ook deden. Westdorpe, waar men veel Jrdc van de versiering had gemaakt, luidde Wit klokken bij het vertrek. I Te Sas van dent was het schieten door de Igepavoiseerde „Medusa" zeer indrukwekkend len de versiering ook, vooral van het stad huis, heel goed. I Onaangenaam deden aan de jongens in Ikorte broeken met groote AVRO-vlaggen. |v/eldenkende voorstanders van den neutra llen omroep moeten dit met de tegenstanders Jafkeuren. Door de Zandstraat, waar ook de ■kinderen in hun lied hun vaderlandsliefde lceden uitkomen, werd Philippine bereikt, Jïaar ons speciaal de eerepoort opviel, waar- lep een mosselvisscherschuit Ph. I, genaamd Twilhelmina". De burgerwacht bracht hier to militairen groet. Ook Hoek zorgde voor een mooie eere- |poort. Dit ter aanvulling van het verslag over ■den morgentocht. 1 Deze was een klein half uur eerder ten I einde, dan men verwacht had en het was >g geen kwart over twaalf toen de „Luctor Emergo" onder de tonen van Psalm 121 .-J haven uitvoer. Aan boord van de „Luc ifer" stond een tafel in hoefijzervorm, ver leerd met rozen in diverse kleuren, en enkele Ibloemstukken in het midden. I Aan het hoofd der tafel zat H. M. de Ko- liüngin, tusschen den Commissaris der Ko- Icingin en den heer Van Rompu. Naast den I Commissaris zat Prinses Juliana en naast mr. Dieleman. De middagtocht. i den boottocht en de lunch, waaraan 22 |ïersonen deelnamen, kwam de „Luctor et o" Zaterdagmiddag te half drie aan steiger te Walsoorden aan, waar intus- |schen ook de auto's heen waren gereden. Wij reeds dat de tafelversiering op de |oLuctor et Emergo" was aangebracht door de wed. A. J. Witte Zonen alhier. Zij I bestond uit veelkleurige rozen, terwijl in de ook palmen waren geplaatst en plan- |tenversiering was aangebracht. Walsoorden is een deel van de uitgestrekte ■gemeente Hontenisse en het raadhuis van [die gemeente staat te Kloosterzande, wat na |to kleine tien minuten werd bereikt en I waar de burgemeeste do heer mr. R. J. J. y, de hooge gasten met enkele woor den namens de bevolking begroette en ook 1 beide wethouders voorstelde, terwijl mu- en zang zich voegden bij de pas aange brachte versiering. Verder ging dê tocht weer, nu door den Kruispolder en langs den Paal naar Graauw len Lungendamp dat te kwart over drie werd binnengereden. Ook hier werd halt gehou- l^n voor het gemeentehuis, waar buige- I meester f. j. van Campen de vorstelijke Personen met enkele woorden toesprak en |jok de heide wethouders aan de hooge eudsvrouwe voorstelde. - °ver Zandberg en Zeegat werd te ruim ^wart voor vier het dorp Clinge bereikt, zoo [bekend om zijn klompenindustrie, welke [mede door de nu tweemaal gehouden klom- IPenbeuvs een groot deel van de inkom sten der bevolking uitmaakt. De burgemees ter, de heer J. W. Vienings, richtte zich met enkele woorden tot de Koningin en de Ko ninklijke Hoogheden en stelde zijn beide wethouders aan H. M. voor. Niet alleen aan H. M. en H. K. H. werden bloemen aangeboden, maar Z.K.H. de Prins had bovendien een paar sierklompjes als symbool, der nijverheid te Clinge in ont vangst te nemen, waarvoor Z.K.H. dank bracht. Geheel Clinge was in feestdos. Na Clinge was het de gemeente St. Jan steen, welke met een bezoek vereerd werd en waarde auto's te kwart over vier stil hielden onder het gejuich der bevolking, terwijl de ^as opgetreden burgemeester, de heer P. H. Geirnaerdt nu de Eerste Vrouw van ons Va derland met Haar familie het welkom mocht toeroepen. Terwijl daarop zang en muziek weerklonk, werd spoedig verder gereden, om in het gehucht Heikant in dezelfde gemeente nog even te stoppen, teneinde de hulde der schoolkinderen, welke in hun zang tot uting kwam, in ontvangst te nemen. Het was kwart voor vijf toen de stoet stopte voor het gemeentehuis van Koewacht, waar men den geheelen dag met ongeduld het blijde uur van inkomst der Landsvrouwe had verbeid. De burgemeester, de heer A. F. J M. Dierick, vertolkte hier de gevoelens der bevolking en stelde zün beide medeleden van het dagelyksch bestuur voor. Dit was de laatste gemeente geweest, wel ke men bezocht, alvorens aan het eind- en niet het minst belangrijke doel van den tocht te komen, in de aloude stad Hulst. Het bezoek aan Hulst. Deze stad staat in het teeken van de her denking van het feit, dat de gemeente vóór 750 jaar de stadsrechten kreeg en alom wees de versiering op dit heugelijk feit. De feest vreugde was ten top gestegen nu het hooge bezoek grooten luister aan dezen dag kwam bijzetten. Over Absdale reden de auto's door een der eeuwenoude poorten Hulst binnen, naar het schaduwrijke marktplein, waar halt werd gehouden voor 't prachtige raad huis met de hooge buitentrappen, welke lei den naar de vestibule. Het hooge gezelschap en allen, die den tocht medemaakten, ver lieten de auto's en nadat van* af het bordes de zanghulde in ontvangst was genomen, begaven allen zich naar de raadzaal, waar de burgemeester, de heer B. A. Th. M. Truf- fino, de Koningin toesprak. Rede van den burgemeester. Zich tot H. M. richtend, bracht hij een hartelijk dankwoord namens alle ingezete nen voor de warme belangstelling, die H. M. met haar Koninklijken gemaal en Konink lijke dochter toont voor Zeeuwsch-Vlaande ren, in het bijzonder ook voor de stad Hulst. Spreker zeide gelukkig te zijn H. M. de verzekering te kunnen geven van groote aanhankelijkheid en liefde der geheele bur gerij jegens Haar en Haar Koninklijk Huis. Het is een gelukkig samentreffen, aldus spreker, dat uw hooggewaardeerd bezoek juist samen valt in de dagen, dat wij feeste lijk herdenken het 750-jarig bestaan der stadsrechten. Immers behalve een reden tot vreugde over de in 1180 van Philips van den Elzas verkregen voorrechten, is die gebeurte nis een gereede aanleiding om in levendige herinnering terug te brengen de geschiede nis van ons stadje, waaraan zoo nauw ver bonden zijn de groote daden uit het roem rijke Huis van Oranje. Na hierop nader te zijn ingegaan, wees spreker er op, dat het begrijpelijk is, dat ieder stadsfeest als van zelf wordt een Oranje-feest. En ook deze herdenkingsdagen, zoo ging spreker verder vooif, zoo luisterrijk ingezet met het aller- vereerendst bezoek van Uwe Majesteit en uw Koninklijk Gezin, en eindigend met een bij- zonderen Koninginnedag, het zijn dagen van hartelijke hulde aan het geliefde Oranje huis. Maar aan U, Majesteit, zijn wij de hulde verschuldigd, dat de oorzaak van de levendige liefde, die tot op den huidigen dag voor het Huis van Oranje bestaat, ligt bij U zelf. Nooit heeft Zeeuwsch-Vlaanderen een souverein gekend, die persoonlijk zooveel be lang stelde in het wel en wee van deze land streek. En draagt de groote Prins Frederik Hendrik den geweldigen naam van „Steden dwinger", U zij de eerenaam van „Harten- winner"' zelfs het kleine kind zal den naam stamelen Koningin Wilhelmina. Wij zijn U dankbaar voor zooveel daad werkelijke liefde en brengen lof aan God, dat hij, ons een vorstin gegeven heeft tot glorie van ons Vorstenhuis en Vaderland, tot heil van Zeeuwsch-Vlaanderen. En het einde mijner woorden, die U zich verwaardigd heeft te willen aanhooren, mo ge zijn een oprecht gebed tot den Allerhoog ste, dat Hij U nog vele jaren moge spaven voor "ons, Uw volk en dat de Zeeuwsch-Vla mingen, op de eerste plaats de ingezetenen van Hulst, mogen zijn en blijven de hechte schragen van Uw Troon, de stoute strijders voor Uw gezag, de kostbaarste parelen van Uw Kroon. Tot slot, Majesteit, zij het mij Vergund U namens de gemeente als herinnering aan dezen gedenkwaardigen dag aan te bieden het gedenkboek onzer stad, waarin beknopt beschreven staat de geschiedenis Van de „poorte van Hulst". Hierna overhandigde de burgemeester aan K M. het Gedenkboek der Hulstersche Stede in prachtband, welke geschenk door H. M. met zichtbare voldoening werd aanvaard, waarna H. M. de volgende toespraak hield Antwoord van H. M. de Koningin. Mijnheer de Burgemeester, Het is Mij en de Mijnen een waar genoe gen, heden opnieuw een blijk van Ons me-» deleven met Zeeuwsch-Vlaanderen te geven, door Onze tegenwoordigheid bij de herden king van de verleening der stadsrechten aan Hulst en tevens aan de gemeenten, welke Wij heden bezochten. Ik houd mij ervan overtuigd, dat de hechte banden, waarmede Zeeuwsch-Vlaanderen aan het Vaderland en Mijn stamhuis verbonden is, indien moge lijk, heden nog nauwer zullen worden toe gehaald.' Als op een dag als heden de vervlogen tijdperken onzer geschiedenis voor Onzen geest voorbij trekken dan daagt voor Ons op de belangrijke plaats, welke dat deel van ons land in de historie van Nederland heeft ingenomen. Met waardeering vind ik in uw woorden vertolkt, mijnheer de burgemeester, de geestdrift en het krachtige besef van saamhoorigheid voor die duur bevochten een heid, die ook heden weder van den kant der bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen Mij te- genklonken kn die bij Mij warmen weer klank vonden. U dankend voor de woorden, tot Mij en de Mijnen gericht en voor de aanbieding van het gedenkboek der geschiedenis van de „Poorte van Hulst", besluit Ik met den hart- grondigen wensch, dat deze stad haar al- ouden roem zal weten op te houden en, door de veerkracht en den noesten ijver van haar bevolking, een gelukkige toekomst tege moet ga. De historische optocht. Na deze officieele begroeting werd door enkele Hulstersche dames de thé aangebo den waarna de hooge gasten zich met ver schillende raadsleden onderhielden en met groote belangstelling informeerden naar al lerlei wat betrekking had op Hulst en haar jubileum als stad. Na ongeveer een half uur kwamen allen weer op het bordes en kon een aanvang ge maakt worden met het doen voorbijtrekken van den historischen optocht, voorstellende „De opbloei van Hulst en Hulsterambacht tijdens de kruistochten." Het zou ons te ver voeren dezen optocht in alle onderdeelen te beschrijven. Vermeld zij alleen, dat hij bestond uit een drietal hoofdafdeelingen, de Kruistochten, een pakkende vertolking van het trekken der kruisridders naar het Heilige land, de opbloei van Hulst, met als hoofdfiguur Phi lips van den Elzas, graaf van Vlaanderen, die een gezegelde oorkonde overreikt, waarin hij den tolvrijdom als privilege aan de stad Hulst schenkt, en ten derde de opbloei van Hulsterambacht, met als slot de typische vertolking van de sage van Reinaard den Vos. De werkelijk mooie stoet trekt a.s. Zondag nog eens uit. Na den optocht zongen de schoolkinderen en ook de zangvereeniging „Laus Deo" uit Bergen op Zoom, de vorstelijke personen toe. De hooge gasten vertoefden nog geruimen tijd óp de historische tentoonstelling in de benedenzaal van het stadhuis en bestegen toen de auto's weder om onder luide toejui chingen te kwart over zes Hulst te verlaten. Na te Ter Hoek nog een korte hulde in ontvangst te hebben genomen, gingen Zij te Walsoorden weer aan boord van de „Luc tor", die hen naar Vlake bracht, vanwaar de trein de vorstelijke bezoekers huiswaarts bracht. De tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen op dezen aanvankelijk echt najaarschen zomer dag was ten einde. Bij de bevolking heeft hij een diepen indruk gemaakt, en zal hij steeds in zeer dankbare herinnering voortleven. De tentoonstellingen. Na het vertrek van H. M. de Koningin hebben wij een kort bezoek gebracht aan de verschillende tentoonstellingen en dit wel het eerst aan de ook door de vorstelijke per sonen bezochte historische tentoonstelling in het stadhuis, wat voor altijd vastgelegd is door Haar handteekening in het bezoek- register. Tal van zeer merkwaardige documenten, boekwerken en penningen, vertolken hier de geschiedenis van de aloude veste, terwijl de tentoonstelling van Zeeuwsche, vooral van Zeeuwsch-Vlaamsche kleeder^rachten in een ander lokaal van niet minder belang is te noemen, om het groot aantal oude kleeder drachten of afzonderlijke kleedingstukken en sieraden, dat hier bijeen is gebracht Typisch was het dat H K.H. de Prinses hier ook Haar portretten in Hulster- en Axelsch costuum zag tentoongesteld. De tweede tentoonstelling, die in de open bare school, omvat een groot aantal fraaie voorwerpen van huisvlijt, waarbij de dames- handwerken een eerste plaats innemen, zijn geëtaleerdmaar ook is in enkele lokalen een schat van planten en bloemen bijeenge bracht van bloemisten en dilettant-kwee kers. In de R. Kath. Landbouwwinterschool is veel bijeen gebracht van hetgeen in Hulster- land wordt gekweekt. In het Landshuis zonden enkele schilders werk in, w.o. zeer verdientsleijk. De voor het huidige geslacht meest prac- tische tentoonstelling van handel ep indus trie is in de zalen van de R. Kath. Handels dagschool, waar o.a. bekende firma's als Philips, Blinkman Sartorius, Ostermann Co., die een demonstratie met persil-arti- kelen geeft, naast zakenlieden uit Hulst en omgeving etaleeren. terwijl de Nederland- sche Jaarbeurs een grooten stand huurde om op dit instituut de aandacht te vestigen. Tegenover de tentoonstelling vindt men het attractie-terrein, een oud marktplein met typische geveltjes die de hand verraden van den vervaardiger, den heer G. F. de Grave te Abele. Jammer, dat Vrijdagavond een concert van de beroemde Philips Harmonie, die Za terdag bij de Gentsche Poort de vorstelijke bezoekers het welkom toespeelde, door hevi- gen regenval moest worden afgebroken, en dat het er Zaterdagavond zeer kil was, toen „Laus Deo" een concert gaf, tijdens hetwelk werd medegedeeld, dat burgemeester Truf- fino benoemd was tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Terugkeerende van het attractie-terrein hadden wij gelegenheid te genieten van de verlichting en niet te vergeten de belichting van kerk- en stadhuistorens. Alles grootendeels electrische verlichting van straten, gevels, een waterpartijtje enz., doch ook een antieke gevel met vetpotjes, die het ook steeds nog zoo goed doen. Het openluchtspel.' Zaterdagavond werd, nadat des middags op de Markt een concert was gegeven door de Kon. Harmonie „De Kunstvrienden" uit St. Nicolaas, op het attractieterrein de eer ste opvoering gegeven van „Ter Kruisvaart", spel van Hulst, een openluchtspel in 3 be drijven en een tusschenspel. Het vertolkt op pakkende wijze het deelnemen van poorters van Hulst en lieden uit Hulsterambacht aan een Kruistocht onder Wulfaerd, heer van Maelstede. Laatstgenoemde keert alleen te rug en herovert het kasteel. Dit typisch voor het feest geschreven spel doet den schrijver, den heer Lockefeer, alle eer aan en onder hen, die het vertolken in de passende omge ving, allen dilettanten,., schuilden zeer goede krachten. De muzikale begeleiding stond op geen hoog peil. Hedenavond wordt het spel herhaald en Hulst blijft feesten tot Maandag 25 Augus tus toe. Gezien dat het inwonerstal slechts 4000 bedraagt mag het feest tot nu toe een grootsch feest worden genoemd. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van het KoninUijk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de volgende onderscheidingen verleendburgemeester B. Truffino, Hulst, en burgemeester F. Blok, Axel, beiden Ridderorde van Oranje-Nassau en L. Louwerse, brigade-commandant bij de rijksveldwacht te St. Jansteen en W. Robijn, brigade-commandant der Kon. marechaussée te Hontenisse, beide de zilveren eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau en aan L. Bimmel, Vlissingen, stoker op het stoomschip „Luctor et Emergo", de bronzen medaille. Dankbetuiging van H. M. de Koningin Het heeft H. M. de Koningin behaagd mij op te dragen aan de bevolking van Zeeland en in het bijzonder aan de bevolking van het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen Haren diepgevoelden dank over te brengen voor de ontvangst aan Hare Majesteit, Haar Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en Zijn Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, bij Hoogstderzelver bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen bereid. De hartelijke wijze waarop de geheele be volking van het door Hare Majesteit be zochte gedeelte van ons gewest Haar en Haar gezin heeft begroet, de woorden van aanhankelijkheid en trouw in de verschil lende gemeenten tot Haar gericht, de fraaie versiering die in vele plaatsen op zoo veler lei wijze uiting gaven aan de gevoelens van vreugde die de bevolking bezielde, hebben Hare Majesteit diep getroffen. In het bij zonder was het Hare Majesteit een vreugde getuige te zijn van de schitterende wijze waarop in het aloude Hulst de levende kracht, van het met zoovele banden aan Haar stamhuis verbonden Zeeuwsch-Vlaan deren tot uiting is gekomen. Het is de innige wensch van Hare Majes teit de Koningin dat met den onmisbaren zegen van den Almachtige ons gewest moge bloeien en gedijen. De Commissaris der Koningin in Zeeland, QUARLES VAN UFFORD. VLISSINGEN, 18 AUGUSTUS. Een Zonne-Zondag. Wij hebben gisteren na vele weken weer eens een zonne-Zondag gehad. Het was echt zomerweer en velen hebben daarvan volop genoten. Aan strand en duinen langs de ge heele Walchersche kust heerschte een gezel lige drukte. Men genoot met volle teugen van den mooien Augustusdag. Reeds lang was reikhalzend naar goed weer uitgezien en men vlaste er reeds op dat het weer-type nu ein delijk verbeterd scheen. Het is echter wer kelijk niet meer dan schijn, want heden is de barometer reeds heel wat teruggeloopen en de weervoorspelling geeft aan regenbuien met kans op onweer en koeler. Misschien geeft de nazomer ons nog wat mooie dagen, maar de zomer van 1930 zal in een slecht blaadje blijven staan. Een mooie zomersche Zondag. Wij herinneren ons in den laatsten tijd geen enkelen Zondag, die zooveel muziek bood als die van gisteren. Prachtig weer we zijn het haast ontwend van den vroe gen morgen tot den laten avond. Want heerlijk was het al tijdens het morgencon cert van „Ons Genoegen", dat ons en met ens o zoo weinigen de goede stemming bracht. Wat gaat er toch een invloed uit van de gèdragen muziek van psalmen of kora len. Het was een lust daarnaar te luisteren evenals naar de uitvoering van nummers als „A sabbath song" en „Andante Religiose", door de harmonie „Ons Genoegen" die zeer goed op dreef was. Er viel gisterenmorgen slechts één ding te wenschen over, nl. het zitten. Men was van de goede gewoonte af geweken om gelegenheid te geven de uitvoe ring rustig zittend bij te wonen. Niet zoo rustig als in den achtertuin van de voormalige Willem III-kazerne was het gisterenavond aan den Boulevard Evertsen, hoewel we een Nurks zouden moeten wezen om over de drukte tijdens het concert te moeten klagen. Alweer was de harmonie „Ons Genoegen" aan het „woord" en op nieuw hebben we aan het einde van dezen heerlijken Zondag genoten van de door haar gebrachte muziek. Wat klonken in de avondstilte, af en toe onderbroken door het getoeter der booten of het geklep der bel van de Domburgsche tram, de tonen van „Wie ner Bürger" kostelijkwat was de uitvoe ring van het „Intermezzo Sinfonico" schit terend wat hebben we genoten van de marschen, die forsch en ferm geblazen wer den aan het begin en het einde van dit con cert, waarvan te bejammeren is, dat het bijna het laatste in dit seizoen is. Veel toe hoorders waren gisterenavond opgekomen, maar het was er natuurlijk niet zoo vol als tijdens de middaguren, toen aan de balus trade naar het strand de toeschouwers man netje aan mannetje stonden om te genieten van het vroolijke spel der baders, die een gunstig, een middagtij, hadden. V. R. B. Indien Zaterdagmiddag de zonne eenige uren vroeger het aardrijk met hare koeste rende stralen had overgoten, zouden de jaar lij ksche examens ter verkrijging van het vaardigheidsdiploma onder aangenamer om standigheden afgenomen en afgelegd zijn.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1