1000 500 300 150 100 25 DINSDAG ke stand e: firma F. VAH OE VILDE Ir., Walstraai 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 00281 No.18® e Jaargang Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen gemeentebestuur ads- en Provincienieuws ingezonden stukken commercieele doelein- SCHE TREINEN. >-onvanginstallaties in ijs-Havre schijnen wel hebben gehad. Op het treinen, die vacantie- che badplaatsen bren- )ntvanginstallatie. Op in de treinen schijnt leidende plaats in ts |ES. l l e n ib. Goethals, d. M. ieg§m, z. EDEN: iw van P. J. M. Buys- 'U Ende, 87 j. A. A. an E. J. Poll. ERICHT and 760.8 te Clermont. ,nd 748.6 te Thorshavn jtelijke tot Zuidelijke nd. Later weer regen weer. Weinig verande- NDA rmakelijkheden, ïgen, enz. Dagelijks voorstelling, Zondags Matinée 6.30, Concert 8.30 laandag-. Dinsdag- en •ée-dansante Woens- (geen dans) Don- •ée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- uziek. una. lederen avond anvangende hall acht nsante van 3—6 uur Dagelijks matinée van oncert van 812.30. - ndagavond soirée dan- liddag thé dansante TE VLISSINGEN 4.08 16.14 4.37 16.44 Auto's, Fietsen :rtuigen. ustus uur 12 9.01 13 8.59 waarvan de geschiede- ieels te Parijs afspeelt issens en Julia Van der vervullen. Het moet filmische waarde die ctie verre overtreft. Ja, ituêken in die perfect net de beste momenten m de moderne filmin- zijn. Als geheel ver- derlandsche talkie dan en vol goeden moed de lm in onze moedertaal e sprekende film wordt ïg van de Greenbaum ur brak met de „Ufa" .ropolis" en „De Maan- happij haar klankfilms •s te Elstree (London), met de opname begon- irin Lang nieuwe avon- van onzen ouden vriend m heet „Dr. MarbuseS nische films. ilmkluchten bijna nooit geweest (en dat vaak Hal Roach, de man voor Metro Goldwyn verteld, dat hij er over eens een paar langere drie of vier acten. en zijn zoo ontzettend on, dat het publiek er naar kijken. Er worden kluchten vertoond dan s onjuist om deze maar teekenend aanvullinkje e beschouwen. Tal van theaters beginnen meer it te vestigen op het ramma, en het is al ge- .urel en Hardy-Comedie ht, dan het hoofdnum- Maatschappij voor de films. t van de Nederlandsche besloten tot de definl* a een Nederlandsche Vij hopen hierop later jONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ,e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ■1930' VUSSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener [lis, zijn GRATIS verze- jrd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSW AARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" it nummer bestaat uit 2 bladen fsluiting verkeer voor rij- en voertuigen en vee van de rro^ipstraat en een gedeelte kanaalstraat tusschen de oiupstkaat en reinier claeszen- straat. jurgemeester en Wethouders van Vlissin- brengen ter openbare kennis dat vanaf jensdag 13 Augustus a.s. de Trompstraat het gedeelte Kanaalstraat gelegen tus- ien de Trompstraat en de Reinier Claes- istraat voor het verkeer met rij- en voer- gen en vee tot nadere aankondiging is af- loten. ITlissingen, 12 Augustus 1930. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. vlissingen, 12 augustus. Het Koninklijk bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. ie Koninklijke familie, welke a.s. Zaterdag bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- zal brengen, zal reeds Vrijdagavond te ouw aankomen en in het salonrijtuig over- chten. Zaterdagmorgen om 8 uur zal de trein met Koninklijke familie te Vlake aankomen met de provinciale boot „Luctor et Emer- 1 van Hansweert naar Ter Neuzen worden ïaren, waar de boot omstreeks half tien aankomen. Dadelijk na aankomst te Ter Neuzen wor de hofauto's bestegen en gereden naar iddorpe, Westdorpe, Sas van Gent, Philip- ie en Hoek. Alleen te Sas van Gent zullen vorstelijke personen de auto's verlaten en het bordes van het gemeentehuis gaan. In andere gemeenten heeft de begroeting s, terwijl de auto's niet worden verlaten. Te half een komt de Koninklijke familie te ïr Neuzen terug en vertrekt van daar per ovinciale boot naar Walzoorden, waar circa lf drie voet aan wal wordt gezet. Tijdens de art zal een lunch worden gebruikt, aange ven door de provincie. Van Walsoorden wordt gereden over Kloos- ande, Graauw en Langendam, Clinge en Jansteen naar Hulst. Het geheele gezel- ap zal hier de auto's verlaten en begeeft -h op het stadhuis. Na de begroeting zal de onlnklijke familie van het bordes af den istorischen optocht gadeslaan. 6 uur wordt de gemeente Hulst veria- en naar Walsoorden gereden, waar de °t om half zeven zal vertrekken en de Ko- i&ijke familie te Hansweert de boot zal Vaten en naar Vlake zal terugkeeren om ln daar met den gewonen sneltrein van 7.34, het salonrijtuig zal worden ge- de terugreis te aanvaarden. Door de lucht naar Rotterdam. De welwillendheid van de Kon. Luchtvaart ïhappij voor Nederland en Koloniën tocht ons gisteren weer op ons vliegterrein, •t daar nu, in tegenstelling met de vorige verlaten en stil lag in den drenzenden €sen, die bij vlagen uit de dikke wolken- s neerschoot - neersijpelde. Ditmaal aren we daar om den terugtocht mee te "token naar Rotterdam. Wel was het zicht goed, wel zou het mooier zijn geweest, als 'cn vrolijk zonnetje het landschap onder ons opgefleurd, maar toch hebben we op on- tocht van 75 K.M. voldoende kunnen ge- van het veranderde aspect op de doorvlogen" streek, dank zij de vriendelij k- van den piloot Blaak, die den heer cholten naast zich had in de cabine voor JJ bestuurder om op een hoogte van 150 te vliegen. Want terwijl we in gewone tostandigheden tegen de dingen aankijken en nze oogen moeten „opslaan" naar de torens oge huizen, keken we er nu in letterlij ken zin op neer. We zagen den Langen Jan van Middelburg als een prutsdingetje uit een Nearenberger speelgoeddoosde klok ervan, die juist kwart over 10 wees, toen we er over vlogen, scheen ons een Erdal-schoensmeer - doosje toe de kramen, die op de Markt ston den, gaven ons den indruk genomen te zijn uit een spanen doosje van kindertijd ver drijf de koeien en paarden leken ons toe van zeer minieme afmetingen te zijn, terwijl de men- schen poppetjes leken, juist groot genoeg om tot vermaak van jonge kinderen te dienen. En steeds „voeren" we door de lucht, met een 150 kilometer vaartje, verder van huis over Walcheren en Noord-Beveland, die van onze gemakkelijke zitplaats gezien, verdeeld leken in een onnoemelijk aantal kleine stukjes, wier dorpen met de smalle straten een eigenaardi- gen indruk maakten. We staken het rivier-, zeemondstelsel over en keken neer op schepen, die niet veel grooter leken dan notedopjes, of later nog papieren kinderscheepjes en weer was er land onder ons, waar tegen het groene gras de neergelegde wasch ons den indruk gaf van uitgelegde stukjes wit papier we zagen in de verte door de niet heldere lucht helaas slechts in schim het vliegtuig op Londen, van welke lijn er, even na ons op 't vliegveld Waalhaven, een landde. En steeds meer naderden we dat groote vliegterrein, waar passagiers en goederen uit allerlei oorden worden gebracht. Na ruim een half uur door het luchtruim gezweefd te hebben, zetten we weer vasten voet op Moeder Aarde, na een verrukkelijk tochtje in een geriefelijken zetel. In onze TijdinghaL De schilder Goedhardt te 's-Gravenhage heeft in opdracht der gemeente Hulst een portret van H. M. de Koningin geschilderd, dat bestemd is voor het raadhuis te Hulst en nog voor het bezoek van H. M. zal worden geplaatst. Wij geven een foto van deze schilderij. De grenadiers hebben een nieuw hoofddek sel gekregen. De stalen helm is in een ver fraaide uitgave verschenen. Men kan het nieuwe hoofddeksel op onze foto bekijken en voor hen die zich den ouden vorm niet meer herinneren, hebben wij ook den ouden helm gefotografeerd. In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht is een tentoonstelling van uurwerken geopend. Daar is o.a. geëxpo seerd een klok geheel van bloemen. Wij etaleeren nog het portret van den nieuw benoemden advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. dr. J. Wijnveldt, thans rechter in de rechtbank te Rotterdam. Een goedkoope trein naar Rotterdam en 's-Graenvhage. Woensdag 20 Augustus loopt weder een goedkoope trein 2e en 3e klasse van de sta- stions aan de lijn VlissingenRoozendaal naar Rotterdam D.P. (met een boottocht door de Rotterdamsche havens met een der salonbooten van de reederij Fop Smit Go.) en 's-Gravenhage, met bezoek aan den die rentuin. Deelnemers kunnen zich door bemiddeling der Nederlandsche Spoorwegen tegen regen verzekeren bij de „Eagle Star" te Londen. De volledige dienstregeling hangt in onze Tijdinghal. Een aanrijding. Op den hoek van den Poeledalesingel en den Nieuwen Vlissingschen weg te Middel burg heeft gisterenmiddag een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto en een per sonenauto. Laatstgenoemde wagen, die den Poeledalesingel op wilde draaien de inzit tenden, twee heeren, moesten naar Rotterdam werd vrij zwaar beschadigd. De vrachtauto kon spoedig verder rijden. De beide heeren gingen met een anderen auto mede naar Vlis singen terug met de bedoeling per mailtrein naar Rotterdam door te reizen. Aanvankelijk zou de beschadigde auto met den kraanwagen van de garage Louise naar Vlissingen worden vervoerd. De burgemeester van Koudekerke nam den auto echter voor verder onderzoek in beslag en bracht de kraanwagen den auto in een bergplaats op 't Zand, waar de deskundige hem zal onderzoeken. Pachtprijzen in Zeeland. Het centraal Zeeuwsch-pachtbureau van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij doet een ernstig beroep op vele verpachters van lande rijen om alle medewerking te verleenen om de pachtprijzen op een zoodanige hoogte te brengen, dat de pachters in staat zullen blij ven aan al hun verplichtingen te voldoen en wel door voor de thans nog loopende pacht- jaren den pachtprijs opnieuw vast te stellen en daarbij in uitzicht te stellen dat voor de komende periode de pachtsom om de 2 of 3 jaar opnieuw zal worden vastgesteld, Begrafenis oud-burgemeester IJsebaert. Onder zeer groote belangstelling vond Za terdag te St. Jansteen de begrafenis plaats van den oud-burgemeester, den heer C. IJse baert. Verscheidene geestelijke en wereldlijke autoriteiten bewezen den overledene de laat ste eer, o.a. leden van Ged. en Prov. Staten alsmede de burgemeesters uit de omliggende gemeenten. De uitvaartdienst en de begrafenisplech tigheden werden verricht door den pastoor van St. Jansteen, den Zeereerw.heer J. Preij- ers, geassisteerd door de wel eerw. heeren kapelaans der parochie. Nadat de beaarding had plaats gehad, hield de burgemeester van St. Jansteen, de heer P. Geirnaerdt, een korte toespraak, waarin hij het vele goede memoreerde, onder het bewind van zijn ambtsvoorganger tot stand gekomen en verzekerde dat het ge meentebestuur zijn nagedachtenis in dank bare herinnering zou bewaren. De Philips-harmonie naar Hulst. De bekende Philips-harmonie uit Eindho ven zal Vrijdag naar Hulst vertrekken, om daar tegenwoordig te zijn bij het bezoek, dat de Koninklijke familie brengt aan die ge meente, ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan, en zullen daar op Vrijdagavond en Zaterdag enkele concerten worden gegeven, waarbij verschillende schitterende harmonie nummers zullen worden uitgevoerd. breskens. De onderwijzer aan de Bijzondere School te Breskens, de heer S. Rep, is als zoodanig benoemd te Oostzaan. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ds. B. Tichuïmafi. Heden herdenkt ds. B. Tichelman, Ned. Herv, predikant te Scheveningen, zijn 30- jarige ambtsbediening. Ds. Tichelman werd 1 November 1875 te Hellevoetsluis, waar zijn vader predikant was, geboren en studeerde aan het Erasmi- aansch gymnasium te Rotterdam en de uni versiteit te Utrecht. In 1900 werd hij candi- daat en 12 Augustus van dat jaar bevestig de zijn vader hem te Well en Ammerzoden in het predikambt. Ds. Tichelman stond achterèenvolgens te Vlissingen, Uithuizer- meeden en verbond zich 16 Mei 1915 aan de Scheveningsche gemeente. In deze gemeente stichtte ds. Tichelman zijn wijkgebouw Tha- bor en beweegt hij zich op het gebied van kerk en school, waar hij onderscheiden be stuursfuncties bekleedt. Van de hand van ds. Tichelman, die deel uitmaakt van het classicaal bestuur van Den Haag, zagen ook enkele predicaties het licht. De Scheveningsche pastor is om zijn vrien delijken omgang bij alle gemeenteleden zeer gezien. „Tot een anderen staat des levens". In de Gereformeerde Kerken in Nederland geldt dat predikanten, die een ambt aan vaarden, dat niet regelrecht verband houdt met de belangen des Woords, het recht op den titel predikant verliezen en niet meer in de kerk mogen voorgaan, dat zij „tot een anderen staat des levens overgaan", gelijk dat in de kerkelijke terminologie heet. De Generale Synode van Leeuwarden stelde in 1923 vast, dat het recht om de ambtseer te behouden alleen zou toekomen aan de hoog leeraren in de theologie en de geestelijke ver zorgers in de stichtingen van barmhartigheid, wijl deze alleen rechtstreeks in den dienst van het Evangelie arbeiden. Tegen deze be palingen die door sommige rigoristisch ge oordeeld werden, kwam een voorstel in van de kerk van Den Haag-West, om tot eenige verruiming over te gaan, om bijv. prof. dr. D. H. Th. Vollenhoven, die hoogleeraar in de wijsbegeerte is aan de Vrije Universiteit en voorheen predikant bij de Geref. Kerk van Den Haag-West was, weer in de gelegenheid te stellen, te kunneh predike'n op den Zon dag. De Synode van Groningen benoemde een drietal deputaten om over dit voorstel advies te geven, nl. prof. dr. H. H. Kuyper, ds. Joh. Jansen en ds. H. Meyering. Deze deputaten hebben thans hun rapport inge zonden. Het luidt ongunstigde deputaten adviseeren aan de Synode van Arnhem, die 19 dezer bijeen hoopt te komen, om het be sluit van Leeuwarden onverzwakt 'te hand haven. En „De Bazuin" spreekt reeds haar ingenomenheid met deze conclusie uitde redacteur prof. dr. H. Bouman, hoogleeraar in het kerkrecht, voegt aan deze adhaesie- betuiging toe„Het kan niet worden goed gekeurd, dat de kerken hoogleeraren in de li terarische faculteit, die niet meer de eere en het ambt van een dienaar des Woords bezit ten, laten optreden in de bediening des Woords. Herhaaldelijk lazen wij, dat de hoogleeraren Van Vollenhoven en Van Schelven voorgaan in de gemeenten. Dit moge dan geschieden onder den naam van lezing eener leerrede, zulk een voorgaan in de gemeente kan, in gewone tijden, voor iemand die niet in het ambt staat, niet wor den goedgekeurd." Examens. Voor de akte Duitsch lager onderwijs is te 's-Gravenhage geslaagd mej. E. A. van Wes ten alhier. Voor de akte Engelsch, lager onderwijs, slaagden te Utrecht de heeren A. Goedbloed te Brunisse, J. M. Vijverberg te Oosterland en C. J. van Tatcnhoven, alhier, en voor de akte Fransch de heer M. Bouma ie Middel burg. RECHTSZAKEN Een oneerlijke steuntrekker. Een 33-jarige werklooze metaalbewerker, afkomstig uit Haarlem, had zich voor den politierechter te Amsterdam te verantwoor den terzake van het „listiglijk en bedriege- lijk trekken van crisissteun, ad 16.75 per week, hoewel hij wekelijks bij een waschver- zender omstreeks tien gulden verdiende". Verdachte bekende het hem ten laste ge- Uit het getuigenv 'hoor kwam 'Vast te staan, dat verdachte zich gedurende het tijd vak van 12 October 1928 tot 8 Juni 1929, door zich als „werkloos kenbaar te maken" een bedrag van f 213.25 door den penningmees ter van een metaalarbeiders-organisatie had doen uitbetalen, hoewel verdachte bekend was met het feit, dat hij zijn eventueele ver diensten moest opgeven. Hiervan wordt dan 1/3 in mindering van den steun gebracht. Verdachte had inmiddels 52.50 terugbe taald. Deze restitutie is evenwel onderbro ken, aangezien verdachte sinds eenigen tijd opnieuw werkloos is geworden. De officier van justitie achtte de oplich tingen bewe-m, door het opzettelijk door loopend teekenen op de controlelijsten, met medeweten en medewerking van den werk gever van verdachte gemakkelijk gemaakt en vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden. De politierechter veroordeelde verdachte, rekening houdend met het feit, dat hij zijn best heeft gedaan het financieel nadeel te verminderen conform den eisch. Onstichtelijk kerkbezoek. Voor den politierechter te Arnhem heeft te rechtgestaan een 71-jarige boer uit Doetin- chem, die door dien rechter wegens mishan deling werd veroordeeld tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Hij heeft thans tegen dat vonnis hooger beroep aangeteekend. Hij had tijdens de godsdienstoefening in in de kerk een dame, die vóór hem zat, en die hij volgens zijn verklaring niet kon uit staan, met een kerkboek gestompt. Dit had hij al meer uitgehaald, tot men de politie er in heeft gemoeid, als de eenige weg om aan zijn uitingen van haat een einde te maken. MARINE EN LEGER Vice-admriaal A. ten Broecke Hoekstra, commandant der zeemacht en hoofd van het departement der marine in Ned.-Indië, ad judant in b. d. der Koningin, heeft het voor nemen in Januari den dienst met pensioen te verlaten. De officier M.S.D. 2e klasse F. H. Kohier wordt 14 Augustus en de kapitein-luitenant ter zee K. W. Maurits 16 d.a.v. ter beschik king gesteld. Bij Kon. besluit van 4 dezer is, met den datum van dit besluit, bevorderd tot officier van den marinestoombootdienst der 2e klasse de officier van den marine-stoomvaartdienst der 3e klasse J. E. R. Ros. De hoofdofficier van gezondheid 2e klasse H. J. M. Laurense is per particuliere gelegen heid uit' Oost-Indië teruggekeerd. Heden vertrekt per motorschip „Johan van Oldenbarnevelt" naar Ned.-Indië een deta chement der koloniale reserve, bestaande uit drie onderofficieren en 46 minderen in rang, onder bevel van eersten luitenant der infan terie van het Ned. Indische leger R. Swart. Generaal-majoor K. A. Pfeiffer aangereden. Generaal-majoor K. A. Pfeiffer is gisteren morgen op de Boschbrug te 's-Gravenhage door een dichten auto aangereden. De generaal, die zich per fiets naar het de partement van defensie wilde begeven, kwam van de Boschbrug en ging in de richting Korte Voorhout. Op hetzelfde oogenblik kwam van de Princesegracht een automo biel, waarvan de chauffeur verplicht was den generaal bij het passeeren den voorrang te geven. De chauffeur deed dit echter niet, met plan om kort na de operatie per boot naar het gevolg, dat generaal Pfeiffer aangereden werd. Het bleek.dat hij een bloedende hoofd wonde had bekomen en eenige oogenblikken, vermoedelijk tengevolge van den val buiten bewustzijn was geweest. De geneeskundige dienst bracht hem over naar het militair hospitaal. Manoeuvres voor wielrijders. Het regiment wielrijders uit 's-Hertogen- bosch zal van 18 tot 22 Augustus manoeu^ vres houden buiten het garnizoen. Het regiment zal gedurende deze oefenin gen gedurende vier nachten respectievelijk worden ingekwartierd te Deurne, Roermond, Valkenswaard en Oirscnot. De oefeningen staan van 1820 Augustus onder leiding van overste B. W. baron van Dedem, van 2122 Augustus onder command do van majoor W. H. Warnsinck. Het muziekkorps van het regiment zal den troep vergezellen. De manoeuvres zullen o.m. worden bijgewoond door kolonel Thürnell van het Zweedsche leger, die bij den staf van het regiment is ingedeeld. Heldendood van een sergeant-vlieger. Tusschen Falmer en Rottingdeam, Enge-« land, waar de troepen sedert verschillende dagen de groote legeroefeningen uitvoeren, is een schrikkelijk ongeluk gebeurd. In een groote weide, omringd van heuvels, had het voetvolk post gevat én boven hen moest een luchtaanval plaats hebben. Reeds waren verschillende vliegtuigen opgestegen om den aanval te beginnen. De sergeant-vlieger Owen Mac Nair vloog op zeer geringe hoogte boven het voetvolk regiment, toen hij plotseling bemerkte daft zijn motor niet meer regelmatig werkte en hij niet meer hooger kon stijgen. Mac Nair, die bekend staat als een zeer goede piloot, gaf een wenk aan de soldaten om zich plat tegen den grond te leggen om door de vleugels van zijn toestel niet wegge-* maaid te worden, doch weinigen verstonden, zijn teekens. Dit ziende zwenkte de piloot en vloog met zijn toestel tegen den heuvel te pletter, liever dan in de soldaten te moeten neervallen. Men kon nog enkel een vreeselijk vermink® lijk uit de wrakstukken van het vliegtuig ha len. De piloot was den heldendood gestorven om het leven der andere soldaten te redden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven waar blijven de straatmakers Mijnheer de Redacteur, Gun mij voor onderstaande een plaatsje in uw blad. Wij bewoners van de Kanaalstraat beleven ook de blijde gebeurtenis van de geboorte van een nieuwe rioleering. De aannemer schiet beslist goed op (daar zijn wij blij om), doch waarom moet er nu steeds zoo'n groote mestput blijven liggen. Er ligt sinds Vrijdag 8 dezer zeker 500 meter op bestrating te wachten. Zijn er niet meer dan V/2 straatmaker in Vlissingen Is het niet treurig dat eigenaars van jachten en. andere personen, welke met treinen en boo ten mee komen door een modderpoel moeten loopen, terwijl de straat al eenige dagen dicht had kunnen liggen Eigenaars van jachten trekken dan ook door, niet alleen om de modder, maar ook omdat er geen ligplaats is, daar de gehee le walkant bezet is door loodswezen en bak-* ken en woonschip. Dus trekken de jachten door naar Middel burg. Betalen de neringdoenden van de Ka naalstraat geen belasting Wordt er enkel maar gezorgd voor het strand Dankend voor de plaatsing, Eenige Kanaalstraat-bewoners LUCHTVAART Toeneming passagiersvluchten in Indië. Het aantal passagiers, dat in de maand Juli door de vliegtuigen van de Koninklijke Nederlandsch-Indlsche Luchtvaart Maat schappij werd vervoerd, overschreed voor de eerste maal de 2000, hetgeen te danken is aan de extra-rondvluchten en vluchten bij maanlicht. Het aantal bedroeg totaal 2024. Aan vracht werd in Juli vervoerd 12.488 K.G., aan post 54.000 brieven. Kingsford Smith wil toch naar Australië vliegen. Het ligt nog steeds in'de bedoeling van den vlieger Kingsford Smith om een solo-non stop-vlucht naar Australië te maken. Hij zou dan over een week of vijf van Croydon der waarts starten.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1