VER der De Stoppela«,E N TUINBOUW 1STEDINGEN ONLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT verkrijgbaar bij dj Middelburtl singen, waar vandaan ailtrein Zeeland verliet, ord Smith ontving van rger een gedicht en vriendelijke attentie met you very much. Kingsj, Cross." ijk heeft Walcheren om o bezocht en daardoor, aan zijn wensch, na a] iatste weken als rustig kunnen bekomen van J de landbouwgewassen. imaker alle mogelijke moe, meer hemelwater over o, idervinden de landbouwe den overvloedigen ;n tijd. De oogsttijd w .•broken, waardoor de g :n groote vertraging om Holland hebben de len neerslag, terwijl dit g< r ongunstig voorstond. aan er slecht voor. Op v )llen zelfs door ziekte a t, haver en tarwe zjjnvi :rk gaan legeren, waardi e klein blyven en het st kleur heeft verloren, -stroo weinig waarde veel hooi geteeld d( dat de vraag naar stroo, groot was tengevolge i ooi, dit jaar wel heel en zal aannemen. De b s laat ook veel te wenscl e natte weer zijn deze gi ardoor zij waardeloos tr iel. Zij, die de laatste jar. gerst voor de bierbroun sultaten wisten te bereike: ar wel mis zijn met halte der gerstkorrels imum toelaatbare grens afneming door de bier ïrst zich zeker wel toten beperken. Niettegenstaami mindering vereischt ht ten, want waar anders nder werkt ?iet men n aan het werk om het plat- zichten, waardoor de aanmerkelijk worden ijs hebben veel van bi Dliegewassen, als koolzi aanzaad verliezen niet ;eit door te veel neen deze zaken veel van haa in als de oogsttijd nie erwijl het zaadverlies 3e resultaten van deze at zijn ook beneden de nor- n. ,t heeft het verrichten var Sardijngeul onder VJissis opgedragen aan de fir® Sliedrecht en de N.V. Hol- ersmaatschappij te W voor 50.000. lN den duitschen kanselier. ,1 van het raadhuis ,erenmorgen rijkskanselier voor het districtscongres 'tij in Westfalen over dea van Duitschland. Brunin? il van het kabinet Muller le sociaal-democraten zeil, in, die thans het kabinet ;n of zij den bijval van bel uiterst moeilijke omsta® trachten de fouten, I® aar gemaakt zijn, te her verkiezingen stelt men egeering de grondwet niet n. De sociaal-democraten m, dat hun pers nog ver- instellen eener so- tuur heeft geschreven. W heeft toen overwogen, artikel 48 zou kunnen re' der sociaal-democraten van artikel 48 wordt kringen niet ernstig g* ie regeering onder leidin? locratischen minister-pr® de begrooting er met be- 55 doorslepen, die zich in fan artikel 48 der rop de laatste RtM"* evat, kan een volk Bis» miste den moed, om juister tijd de noodige belastingen te heffen. In plaats daarvan ging men - bedelen bij de banken en maakte men zich tot knecht der groote bankiers. De rijksregeering heeft de plicht den landbouw te helpen. Het streven naar werkverschaffing gaat gepaard met het streven naar verlaging der prijzen. Men heeit de bijdragen voor de werkloosheidskassen verhoogd, om deze te saneeren. Een voorbij- nde maatregel, maar geen anti-sociale, ilaarde Bruning. Met de drank- en de bierbelasting v.il rien den gemeenten de mid- >n verschaffen, om voor den herfst en den komenden winter de noodige maatregelen te kunnen treffen. De maatregelen voor het dekkingsprogram gelden slechts voor één keer. Het rijkskabinet zal op de begrooting een bedrag van 135 millioen mark besparen. Wanneer de gemeenten echter hun huidige politiek blijven voortzetten, wordt de politiek van de rijksregeering daardoor doorkruist. Alle maatregelen, die de regeering treft, hebben slechts ten doel de saneering der rijksfinanciën en daarmede van het econo misch leven. Het gaat daarbij om de verde diging en het behoud van de ware demo cratie. de politieke toestand in engeland. Zal wanneer het Engelsche parlement op 18 October weer bijeenkomt onder dezelfde leiders vergaderen is de vraag, die zich de „Sunday Dispatch" van gisterenmorgen stelt. Zal Ramsay MacDonald dan nog de leider der labour-party zijn Zal Baldwin nog de leider zijn der conser vatieven De liberalen wrijven zich de handen, na jaren van benauwing, dat er voor het oogen- blik geen aanval op Lloyd George is te duch ten. Wat de beide andere partijen betreft, is er nooit een tijd geweest, dat het leiderschap aan zooveel critiek bloot stond als in deze dagen. Wanneer men de vraag thans aan de leden van beide partijen zou kunnen voorleggen, dan zou zich zeker een meerderheid hunner tegen de leiders uitspreken. De moeilijkheden, die Baldwin's gebrek aan vaste politieke richtsnoeren kenmerkt, zijn voor de parlementsleden van zijn partij tel kens opnieuw stuikelblokken. Zelfs Baldwin's vrienden betreuren het, dat Baldwin telkens in gebreke blijft aan het debat over essen- tieele kwesties leiding te geven. Het beste excuus, dat nog vernomen wordt, isdat Baldwin wat lui ismaar dit is een leelijk gebrek in den leider van een partij Als een tijdelijk middel, om de uiting der algemeene ontevredenheid nog wat uit te stellen, hebben de conservatieven tegen hun gewoonte in, hun jaarlijksche conferentie niet gehouden. Bij de socialisten is men echter te onaf hankelijk, dan dat men de ontevredenheid zou kunnen onderdrukken. Begin October zal inn partij-conferentie worden gehouden. Men Verwacht een motie van wantrouwen tegen MacDonald. De motie zal waarschijnlijk van kant der onafhankelijke arbeiderspartij uitgaan. Of MacDonald tegen den wassenden stroom van ontevredenheid zal kunnen blij ven oproeien, staat te bezien. Een van de eischen, die hem zullen gesteld worden is de verwijdering van Snowden van den post van kanselier van de schatkist. Niets opmerkelijker, dan de snelle daling der sympathie, waarin Snowden zich aan vankelijk mocht verheugen. Zijn streng vast houden aan de beginselen van den vrijhandel fian den eenen kant, zijn oppositie tegen kost bare steunmaatregelen in verband met de groeiende werkloosheid, hebben beide vleugels der partij verbitterd en slechts weinig leden van zyn partij zyn den minister van finan ciën nog van harte toegedaan. Een der klachten tegen Mae Donald is, dat hij de parlementszittingen verwaarloost en dat hy teveel elders is. Deze klacht is ten fleele gegrond. Tenslotte is er natuuriyk het volslagen fa len der regeering, waar het betreft maatre gelen te treffen tot beteugeling der werk loosheid. Als opvolger van MacDonald wordt het meest Arthur Henderson gennoemd. het program der duitsche staatspartij. Op eenige vragen aangaande de politieke houding der Duitsche Staatsparty, die de voorzitter van de Ryksbanier aan Koch ge steld had, antwoordde deze, dat hy de eerste vraag, of de Duitsche Staatsparty zich on- voorwaardeiyk aan de Grondwet van Weimar houdt, met een volmondig „ja" beantwoordt. He tweede vraag, of de Staatsparty de kleu ren der republiek, zwart, rood, goud, tegen alle aanvallen zal verdedigen, beantwoordde Koch ook bevestigend. Evenzoo de derde vraag, of de party de sociale bescherming der arbeiders en alle economisch zwakken tegen een eventueele on derdrukking der werkgeverskringen zal hand haven. De vierde vraag, of de Staatsparty zal op komen voor de republikaniseering van Ryk, Staat en gemeente kan niet in haar beteeke- ris miskend worden. De Staatsparty staat op het standpunt, dat elke ambtenaar in Ryk, en gemeente, krachtens zyn diensteed voor de grondwet moet opkomen. De benoe ming en bevordering der op den grondslag der Grondwet staande ambtenaren moet echter bepaald worden door hun prestaties en niet door hun lidmaatschap eener party. Op de vijfde vraag antwoordde Koch, dat de staatsparty het antisemitisme, dat vyan- staat tegenover de cultuur, verwerp^t en bestrydt. een britsche onderzeekruiser. Eerst thans zyn by zonderheden medege deeld over de Britsche „hush" onderzeeboot x I, welke in 1921 op stapel is gezet en in 1924 voltooid was. Deze onderzeekruiser heeft 1.000.000 gekost en kan op eigen kacht naar elk deel van het Britsche Ryk varen en den strijd opnemen tegen elk schip, op den zwaren kruiser na. De normale waterverplaatsing is 2780 ton, maar met gevulde tanks weegt ze 3600 ton. De grootste lengte is 350 voet veel meer dan die van den grootsten Britschen torpedo- bootjager en de breedte is 30 voet. Een honderd voet van den boeg staat de vooruit- batterij, bestaande uit twee stukken van 5.2 inch achter een pantserschild en op een pivot. Het zijn snelvuurkanonnen van een kaliber, dat op geen enkel ander schip ge voerd wordt en ze moeten buitengewoon han dig zijn en zwaar treffen. Vlak achter deze kanonnen staan de com mandotoren en de brug. De laatste is buiten gewoon ruim en beschermd voor een onder zeeboot. Achter de brug is een groote af standzoeker en verderop verheffen zich de periscopen en de telescopische mast, welke de draadlooze draagt. Dan komt de tweede bat tery, waarin twee 5.2 inch snelvuurkanonnen zijn opgesteld. Aan elke zyde kon de X I dus vier stuk ken in gevecht brengen en door haar hoogte boven het water kan er onder vrywel alle weersgesteldheid met effect mee gewerkt worden. Binnen in het schip wordt men getroffen door de ruimte. Alle onderzeebooten worden er dwergen bij en met haar grijze huid lykt ze een monster uit de fabelleer. Wel is het schip één en al machinerie, maar er is alle ruimte voor. De commandant heeft een eigen hut een nieuwigheid, welke pas is inge voerd toen de X I al voltooid was. Het aantal kranen en kleppen loopt in de honderden en honderden, wat een uiterst ge trainde bemanning vraagt. De groote Dieselmotoren ontwikkelen 6000 P.K. en geven haar een snelheid van 18 knoopen. De bemanning bestaat uit 100 of ficieren en minderen. Behalve met haar kanonnen is de X I be wapend met 6 torpedolanceerbuizen, vier vooruit en twee achteruit. Het lanceeren wordt van een centrale post uit gecontro leerd en de geheele bewapening van kanon nen en torpedo's kan door den commandant in actie worden gesteld zonder dat de vijand direct in zicht is. Al is het schip nog geen vliegtuig rijk, er is, alle ruimte voor een watervliegtuig, dat er in de naaste toekomst wel op ingedeeld zal worden. De X I is eigenlijk minder een onderzee boot in de gangbare beteekenis van het woord dan een kruiser met duikvermogen. VERSCHERPTE STEMMING IN NOORD FRANKRIJK. De situatie in de textiel-industrie in Noord- Frankrijk heeft zich niet noemenswaard ge wijzigd, meldt „de Courant". De stakers ble ven rustig, en door communisten georgani seerde by eenkomsten werden zelfs toegelaten, onder krachtig politie-toezicht. Er kwamen echter geen wanordelijke tooneelen voor. Het eenige incident, dat zich voordeed, was van tamelijk komisctoen aard. Een staker drong Zaterdag op eigen houtje het politiebureau te Rijssel binnen, duwde den bejaarden gevan genbewaker op zy en bevrydde zyn dronken vriend, die den nacht in het bureau had doorgebracht. Twee onbevestigde geruchten, die Zaterdag de ronde deden, hebben echter de stemming onder de stakers verscherpt. Volgens het eene zouden enkele eigenaars voornemens zijn hun fabrieken geheel en al te sluiten, indien de staking nog langer mocht duren. Het andere luidt, dat heden uit andere districten arbei ders, die niet by de vakvereenigingen zyn aangesloten, in het stakingsgebied zullen worden te werk gesteld. Dit zou echter een gevaarlijk experiment zyn, vooral op Maan dag, die altyd de dag van hoogspanning is bij stakingen. Het is echter moeilijk aan te ne men, dat het gerucht waarheid bevat, daar er geen werkloosheid is in Frankrijk en er dus geen overschot van arbeiders is. De pre fect verklaarde, niets van een dergelyk plan te weten. Hy beperkte er zich toe mede te deelen, dat de politietroepen in elk geval toe reikend zyn om incidenten te voorkomen. Tusschen vertegenwoordigers van werkge vers en arbeiders te Bailleul is Zaterdag een conferentie gehouden. De werkgevers boden een duurtetoeslag aan, te beginnen op den dag van de hervatting van het werk. In een arbeidersvergadering werd dit voorstel ech ter met groote meerderheid verworpen, zoo dat te Bailleul verder wordt gestaakt. DE ROODE TERREUR IN CHINA. De regeering te Nanking beschuldigt Wang Tsjoeng-hoei, of dr. C. T. Wang, den leider van den linkervleugel der Koeomintang, die pogingen doet om te Peking een zelfstandige regeering te vormen, ervan de communisti sche coup te Tsjangtsa op 28 Juli te hebben aangesticht. Zy ondersteunt deze beschuldi ging door de openbaarmaking van den tekst van twee incrimineerende telegrammen door Wang verzonden en door de regeering onder schept. Uit deze telegrammen zou biyken, dat Wang communistische aanvallen heeft beraamd teneinde de regeering van Nanking in ongelegenheid te brengen en dat hy de opstandige troepen in Kwangsi en de IJzeren Divisie van Tsjang Fat Wei heeft verzocht, samen te werken met de communisten in een aanval op Hankau en andere belangryke ste den aan den Yangtse. De correspondent van de „Morning Post" zegt, dat de authenticiteit van het beweerde telegram aan twyfel onderhevig is, doch be paalde bladen te Peking uitten soortgeiyke beschuldigingen direct na de inneming van Tsjangtsa door de communisten. Wang heeft openhjk de hervatting van de diplomatieke betrekkingen met de Sovjets op een biliyken grondslag gepleit, doch sympathieën voor de Sovjets ontkend. Men vermoedt dan ook dat hy slechts van de roode strydkrachten alleen gebruik wil maken om den opstand der Noor- deiyken te begunstigen. Stankplaag te Schiedam. Sedert eenigen tyd verspreidt de fabriek van de firma Windhorst aan de Nieuwe Ha ven een vreeselyken stank, die in alle om liggende huizen doordringt. Deze stank wordt veroorzaakt door rottende en beschadigde grondnoten die worden verwerkt. Kan daarin geen verandering worden gebracht vraagt men zich af. Het bedryf heeft echter vergun ning van B. en W., zoodat er weinig aan te doen zal zyn. De politie heeft echter gewaar schuwd en de directie heeft toegezegd, alle maatregelen te zullen nemén om den stank te verminderen, die thans byna over de ge heele stad hangt. Inbraken te Tilburg. Reeds een drietal maanden gaat er geen week voorbij of er wordt te Tilburg ingebroken en dat op een geraffineerde wijze, meldt „de Courant". Het is opvallend dat verschillende inbraken groote gelijkenis vertoonen. Waar in den loop der laatste weken verschillende personen zijn gearresteerd, zelfs op heeter- daad betrapt, heeft men vermoedelyk met een grooten gummibal. Zoo vertellen ons al- aan dek en doet alles om de rust in de stad te doen wederkeeren, maar.... Deze reeks van inbraken nu is in den afge- loopen nacht weer voortgezet. Thans werd de heer Biemans, wonende Koningstraat, de du pe. By afwezigheid van de bewoners hadden de daders zich toegang weten te verschaffen door een breed W.C.-raam. Toen de heer B. en zijn huisgenooten na middernacht thuis kwamen, vonden ze het gêhèéle huis onderst boven gehaald. Onmiddellijk wilde men de politie per telefoon waarschuwen, doch de in brekers hadden de draden doorgesneden. Bij nader onderzoek bleek, dat een bedrag van 40 was ontvreemd, benevens een voor raad goud en zilver, ter waarde van pl.m. ƒ600.—. Insluiping. Vrydagavond kwam de echtgenoote van een landbouwer, wonende in de buurtschap 't Eekt te Oldebroek, tot de onaangename ontdekking dat uit een kast. in een der woonvertrekken, een bedrag aan bankpapier benevens een tweetal gouden tientjes, een en ander ter gezamenlyke waar de van ongeveer 200, verdwenen was. Eenig zilvergeld was achtergelaten. Vermoedelyk is iemand in den voormiddag, toen niemand in de woning aanwezig en' de achterdeur open was; over de deel het woonvertrek binnen ge komen en heeft toen zijn slag geslagen, Een goede vangst. De politie te Antwerpen heeft een Rus gearresteerd, die trachtte valsche diamanten aan den man te brengen. Hij is door éen Nederlander in de val gelokt, die voorgaf de diamanten te wil len koopen en intusschen de politie waar schuwde. Twee medeplichtigen van den aan gehouden Rus worden nog - gezocht. Valsche spelers gearres teerd. Dank zy de samenwerking tus schen de politie in verschillende landen is het de politie te Frankfort gelukt een inter nationale valschespelersbende te arresteeren, die in talrijke badplaatsen de gasten hebben opgelicht voor groote bedragen. Zoo werd o.a. een advocaat te Frankfort in korten tijd 38.000 M. afhandig gemaakt. De valsche spe lers gingen zeer geraffineerd te werk en wer-^ den gewooniyk bijgestaan door den ober- kellner, die gemerkte kaarten tusschen de nieuwe spellen deed. De politie is op het spoor der heeren gekomen, dank zy de aanwy zingen van een kellner, die geweigerd had zich door de bedriegers te laten omkoopen. Moordenaar na 9 jaar gearresteerd. Enkele dagen gele den meldde zich bij de politie te Brühl by Keulen een bédelaar aan, die onderdak kwam vragen. Daar de politie hem ervan ver dacht, dat hij valsche papieren bezat, fouil leerde zy hem en slaagde er, mede geholpen door vingerafdrukken, tenslotte in, vast te stellen, dat 't een ouden bekende uit Bochum betrof, die wegens moord al negen jaar lang door de politie gezocht wordt. De man is in 1921 in de gevangenis opge sloten om een langdurigevryheidsstraf te ondergaan. Na eenige maanden wist hy ech ter te ontsnappen en vond onderdak by een vriendin, die hy later by een woordenwisse ling doodschoot. De dader vluchtte en wist zich tot nu toe door middel van valsche papieren steeds aan de nasporingen der politie te onttrekken. Weer stijgende hitte.— In het midden der westelykë staten van Amerika stijgt de temperatuur wederom tot 40 graden Celsius. Te Baltimore heeft het gisteren voor het eerst sedert 43 dagen ge regend de regen hield echter slechts l/2 minuut aan. In sommige deelen der Vereenigde Staten Is naar schatting 50 tot 75 procent van den oogst vernield. Een ernstig au to-ongeluk. Door een verkeerde manoeuvre reed de 35- jarige Leon Duchet, die leerde chauffeeren, op den weg tusschen Ham en Sergy van den weg af en een veld op, waarby hU een groep van 4 vrouwen aanreed. Twee hunner waren op slag dood. Vergiftigde paddestoe len. In de Nopitschstrasse te Neuren berg zyn 7 personen ziek geworden tengevol ge van het eten van paddetsoelen. zy moes ten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Intusschen zyn 4 patiënten, 2 vrouwen en 2 kinderen aan de gevolgen van de vergiftiging overleden. In 17 Jaar 12 millioen gulden kwijt geraakt. - Voor de. speciale rechtbank voor faillissementen te Londen dient thrns de zaak van een Zwit- sersche, mej. Schintz, die in het jaar 1913 van haar vader, die bekend stond als de „sal peter-koning", een bedrag van een millioen pond sterling had geërfd, doch thans haar faillissement heeft aangevraagd, aangezien ?y niet in staat is 2400 pond te bepalen. Mej. Schintz is wegens ongesteldheid niet in staat te verschynen, doch het staat reeds vast, dat een hartr vrienden, een agent van rubbermaatschappyen, haar meer dan drie honderdduizend dollar heeft gekost. Tot de activa behoort het „sprookjeshuis" in Sur,ey, waaraan vyf honderd werklieden gedurende een jaar hebben gearbeid. Een avontuurlijke trans actie. 'Op het landgoed van de ?n Silezië wonende schoondochter van den vroe- geren keizer, de hertogin-weduwe Dorothea Maria zu Schleswig-Holstein, zal binnenkort een gerechtelyke verkoop frlaats hebben. Het betreft hier de heerlijkheid Primkenau in het district Sprotten. Deze bezitting is, naar thans gebleken is, met niet minder dan 467.000 mark vorderin gen belast. De voornaamste crediteur, die de executie gevraagd heeft, is de Preusische Pfandbriefbank. Toen ruim een jaar geleden het landgoed in een toestand kwam te ver- keeren, die steeds meer zorg baarde, besloot de hertogin-weduwe tot verkoop. Na lang durige onderhandelingen met de stad Glo- kau, kwam ten "laatste inderdaad een koop contract met deze stad tot stand. Glokau ver zekerde zich voor een bedrag van 1.555.000 Mark van het bezit. De stad moest een aanzienlijk crediet op nemen om dit bedrag te kunnen opbrengen. Men nam echter aan, dat het landgoed wel zou rendeeren en vestigde speciaal zijn hoop op de exploitatie van het bosch. Nauwelijks was de koop gesloten of de hertogin-weduwe kwam met voorstellen tot terugkoop voor den dag, die klaarblykelyk door haar naaste verwanten geïnspireerd wa ren. Met name de kroonprins, die met een hypotheek van 300.000 Mark bij deze aange legenheid betrokken is, schijnt zich voor den verkoop te interesseeren. De hertogin-we duwe betaalde alle door de stad Qlokau ge maakte onkosten en stortte bovendien nog een bedrag van enkele honderdduizenden Mark. Zoo maakte Glokau goede zaken, doch het landgoed van de hertogin-weduwe was wederom zwaar belast Na deze ietwat zonderlinge aandoelde koop- en verkoopsaffaire ging de hertogin weduwe zich nog aan enkele andere trans acties te buiten, die echter niet in staat wa ren de débacle tegen te houden. Op 20 September zal nu de executoriale verkoop te Sprotau plaats hebben. Een serum tegen kinder verlamming? In het medische vak blad „Rinascenza Medical" deelt dokter Pan- caro de resultaten mee, die hy het laatste jaar in België heeft verkregen met een serum inspuiting tegen de kinderverlamming. Van de 500 behandelde gevallen, zoo resu meert „Bruxelles Medical", bleek er zeker bij 94 volkomen genezing te volgen na behan deling met poliomyelite. Dr. Pancaro schrijft aan zyn behandeling hetzelfde succes toe, dat verkregen werd met de serum-behande ling tegen de diphteritis. Een hittegolf in Meso- p o t a m i Jn Mesopotamia" heerscht een hittegolf. De temperatuur stijgt dagelijks tot 54 graden C. (129 gr. Fahrenheit). Verschei dene personen zyn tengevolge van de hitte bezweken, waaronder twee leden van de Brit sche luchtvloot. Te Bagdad zyn verscheidene Aarbische koelies en Bedoeïnen om het leven gekomen. In een gummibal overden Oceaan! De overtocht over den Atlan- tischen Haringvyver is een sportieve presta tie, die men op alle mogeiyke manieren en met de meest uiteenloopende hulpmiddelen tracht te realiseeren. Zoo wordt gemeld uit Amerika, dat twee jeugdige Duitschers, die te Brooklyn wonen, het koene plan hebben opgevat om dien overtocht te maken5n een groote gummibal. Zoo vertellen ons al thans Amerikaansche bladen. Deze zal zal ongetwijfeld geweldige afmetingen moeten bezitten en de overtocht zal wel niet zoo snel gaan als die van Lindbergh. Maar de stout moedige navigators hopen dat he* weer zal meewerken en dat ook de zeestroomen en de wind den tocht zullen bespoedigen, zoodat ze na twee maanden, de oude wereld hopen te bereiken. De beid-1 Columbussen zyn echter zeer voorzichtig aangelegd en ze nemen vei ligheidshalve voedsel mee voor drie maanden. Hoe de kosten van deze wonderlyke reis zullen worden bestreden Wel, heel eenvou dig. De laatste berichten uit New-York zeg gen het ons duideiyk met het verkoopen van kaarten. De beide jongelui hopen zeker, dat het venten met foto-briefkaarten op het land voor hen geen windeieren zal leggen. Indien ze op het land tot dezen verkoop niet worden toegelaten, zoodat ze op zee hun bedryf zullen moeten uitoefenen, vreezen we, dat ze hoog stens één myl van de ruim 2600 zullen af leggen. Natuuriyk is alles mogelykook deze reis. Maar voorloopig zullen we het er maar op houden dat dit nieuwtje een staaltje is van Yankee-humor, naïef en joviaal, zooals ons gedurende de hittegolven wel meer dergelyke berichten uit Yankee-land bereiken. Dranksmokkelary in de Ver. Staten. By een onderzoek aan boord van het in de haven binnengeloo- pen stoomschip „Patra", ontdekten prohibi tie-agenten onder in de kolenbunkers 4000 flesschen likeur. De ontdekking was het gevolg van het op vangen van kortegolf mededeelingen welke door de bootleggers waren uitgezonden. De prohibitie-inspecteur Masten trok er met eenige welbewapende ambtenaren op uit en ontdekten, nadat zy eenige duizenden ki logrammen steenkolen hadden verplaatst on der in de bunkers een collectie van niet min der dan 4000 flesschen likeur. De waarde wordt berekend op 40.000 dollar, terwijl er A raison de 5 dollar per flesch boete zal moeten worden betaald. Loodgieter op karwei ziet een flesch staan, ruikt er eens aan en wil hem juist aan zyn mond zetten als de heer des huizes binnen komt Hé.... wat moet dat? Dat is m'n me- dicynflesch. Loodgieter Hij is goe$, mynheer. Ja, 'n mensch mot er wel eens wat op verzinnen als ie getrouwd is. Mevrouw (tot nieuwe dienstbode) Ver geet niet, Anna, dat je meester kolonel is. Anna O, ik ben gek op soldaten een oceaanvlucht. ENDEH. (Aneta—Vaz Dias). De Australi sche vlieger Cunningham, die momenteel een vlucht maakt van Australië naar Engeland en Woensdag in den namiddag is geland bij Boleng, een plaatsje aïtn de kust van het eiland Flores, heeft per K.P.M.-stoomer „Van Riebeeck" benzine aangevoerd gekregen. Het schip voer daartoe van Laboean Badjo naar Boleng. Hier zyn de werkzaamheden op het terrein aangevangen. De ge^ghebber van Manggarai, afdeeling Flores, van de residen tie Timor en onderhoorigheden, heeft zich derwaarts begeven voor eventueele hulpver leening. FRANSCHE VLIEGERS IN ARREST GEHOUDEN IN ITALIË. PARIJS. (V. D.) Verschillende Fransche bladen spreken er hun verontwaardiging over uit dat de beide Fransche vliegers Meinne en Calmets die op 31 Juli j.l. te Tinak Marina bij Genua een noodlanding moesten maken nog steeds door de Italiaansche autoriteiten in voorarrest worden vastgehouden. De Fran sche bladen schryven dat uit alles bleek dat de Fransche militaire piloten zich vergist hadden en geloofden boven de Fransche Ri viera te vliegen. Van Italiaansche zyde wor den zij beschuldigd van spionnage, maar geen enkele aanwijzing was er bij de gevonden pa pieren, dat deze beschuldiging juist zou zijn. Volgens enkele bladen zou den Franschen pi loten zelfs belet worden overleg te plegen met dén Franschen Consul. DE TOESTAND IN CHINA. LONDEN. (V. D.) Volgens een officieel communiqué van de Nanking-regeering heb ben de nationalistische troepen in de provin cie Kiangsi vele successen te boeken. Ook in de provincie Shantoeng zou het Nanking- leger met succes opereeren en in het com muniqué wordt verzekerd dat binnen weinige dagen de regeeringstroepen Tsinanfoe zullen hebben bezet en binnen een maand Peking zullen binnenrukken. Uit Tsjingtau wordt van particuliere zijde gemeld dat inderdaad gene raal Yen met zyn troepen numeriek in de minderheid is en zich daarom eenigszins heeft teruggetrokken. Er wordt op gewezen dat de communiqué's der Nanking-regeering niet altijd even betrouwbaar zyn. SCHERMUTSELINGEN MET IGELSCHE TROEPEN. LONDEN. (V.D.) Gisteren vonden hevige gevechten plaats onder de muren van Pesha war tusschen met pantserauto's uitgeruste Britsche troepen en Afridi's. Een afdeeling Afridi's zag kans een der voorsteden van Peshawar te naderen en alle telefoondraden die van Peshawar naar buiten de stad leid den door te snyden. Ondanks de aanvallen der Britsche bombardementsvliegtuigen be schikken de Afridi's over een macht van 10.000 man die op verschillende plaatsen be trokken werden in kleine schermutselingen met Engelsche troepen. Een pantsertrein is naar Peshawar vertrokken. EEN COMPLOT ONTDEKT. MOSKOU. (V. D.) Uit Kiew wordt gemeld dat 3 hooge ambtenaren zijn gearresteerd, zy zouden betrokken zyn bij een complot op touw gezet door officieren van het 18e regi ment artillerie, welk complot een aanslag op Stalin inhield. Er worden meerdere arresta ties verwacht. een kind ontvoerd. LONDEN. (V.D.) Toen de vrouw van een spoorwegambtenaar uit Paddington Zaterdag even in een juwelierszaak aan de Edgevare Road te Londen moest zyn, zette zij den kin derwagen met haar zoontje van 3 weken er in, voor de deur van den winkel. Toen zy weer naar buiten kwam was het kind uit den wagen verdwenen. Tot nu toe bleven alle op sporingspogingen vergeefs. De politie ver moedt hier te doen te hebben met het geval van een of andere kinderlooze vrouw, die in abnormalen geestestoestand verkeerende het kind uit den wagen heeft medegenomen. De moeder is tengevolge van het gebeurde Uj- dende aan een zenuworisis. de hittegolf in amerika. NEW-YORK. (V. D.) De hittegolf in de Ver. Staten duurt onverminderd voort. Gis teren bedroeg de gemiddelde dagtemperatuur 47 gr. In de groote steden hadden de bewo ners in de schaduw een temperatuur van 50 gr. C. (122 gr. Fahrenheit) te verduren. Hoe wel de hitte reeds eenige weken aanhoudt, wyzen de weerberichten voorloopig nog niet op een kentering. Voor den landbouw groeit de hitte uit tot een catastrophe. Naar raming zyn meer dan een millioen Amerikaansche fa-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 3