INES 500 300 25 5 wing. 1000 :erste blad MAANDAG INES No.I©7 68e Jaargang I930 ÏOMG OUD ERKEND BESTE HAGELWIT per wasch anaf f 25.=. HAPPIJ NI FT 90-91. uwendijk s: firma F. VilN BE VELDE Ir.. Hlalstraal 5840, Vlissingen. hiel. 10. Postrekening GB28I 11 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND m til flt besparing cening overtuigt U tot het depót der mt. in Welfschoenen, rkomt dat onder deit 'den verkocht waarin Ike hoegenaamd nidi larom alle voordeelen verzoeken wij beleefd e schaffen zich ef van ed. Octrooi N. 44661 Welfschoenen zijn ■sten zijn vervaardigd ieschermd onder d verkrijgbaar bij ÏHOENEN USSINGSCHE COURANT JjONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, jancodoor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- fee landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoopt Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. i abonné's in 't bezit eener tlis, zijn GRATIS verze- frd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" hit nummer bestaat uit 2 bladen behandeling van Nederlanders in Italië. e Amsterdamsche rechter mr. N. de Bene- Ity deelt in het „Weekbl. v. h. Recht" mede, ■t onze minister van buitenlandsche zaken llang zal geïnterpelleerd worden nopens de (handeling aan Nederlanders vanwege het ag in Italië aangedaan. Kort gele- s toch werd een achtbaar Hollandsch echt- r daar plotseling in den kerker geworpen, J een, naar later bleek, allerdwaaste be- liuldiging. Na een vrijheidsberooving, mar ling en ontbering van zeer vele maanden een „schitterende" vrijspraak", gebas- trd op het bewijs dat de onschuld gebleken Is, en bovendien schadeloosstelling. Maar |t gezin is vernietigd en de man heeft zijn reeds met een droevigen dood moeten Jeten. Zij, die het weten kunnen, fluisteren, ftt ongewenschte „deutschfreundlichkeit" In slachtoffers dit leed had berokkend. Wijziging ongevallenwet. [Het ligt in het voornemen van de regeering, I wijziging van de Ongevallenwet 1921 en de pd- en tuinbouwongevallenwet 1922, strek- 5 tot verhooging van. het bedrag der tij- Ilijke uitkeeringen van 70 tot 80 van lt dagloon, in werking te doen treden op 16 ligustus a.s. De crisis in den landbouw. den he'er Braat is aan den minister i binnenlandsche zaken en landbouw de llgende schriftelijke vraag gesteld lis de minister bereid te overwegen, ter be- Jherming van den Nederlandschen landbouw, a den invoer van gerst en rogge uit Rus- |nd en van tarwe uit Argentinië stop te zet- omdat wij met die landen geen noemens waardige andere handelsrelaties hebben en lusland zelfs weigert om destijds geleende Jlden te erkenen, en wil de minister moge- Kk onoverkomelijke bezwaren van dien maat hei aan de Kamer mededeelen Bet Nederlandsch eskader te Antwerpen. I De burgemeester van Antwerpen heeft het le telegram van vice-admiraal Quant- fctvangen („Betuig u nogmaals hartelijk dank voor de pontane gastvrijheid welke door uwe stad pa my, mijn officieren en de overige opva- pnden van het Nederlandsche eskader werd d. Het waren voor ons onvergetelijke jagen vol aangename herinneringen van gul- f hartelijkheid." Nederlanders te Antwerpen. I De correspondent van het „Hbld." te Ant ierpen schrijft J Hit de telling blijkt, dat er op 1 Juli 1930 e Antwerpen 9740 Nederlanders van meer pa 15 jaar op de bevolkingsregisters waren pgeschreven. Er moet een lichte achteruit- l in het aantal worden vastgesteld, want P1 October 1928 kwamen er 10.156 Neder - voor op de Antwerpsche bevolkings vers. Nederlandsche kolonie is de grootste te latwerpen. De tweede plaats neemt Polen in pet 5877 daarna volgen de Russen met 6 de Engelschen met 1423 de Franschen pst 1271 en de Duitschers met 922. Vacantiecursus binnenvaart. I Zaterdagavond is het instructievaartuig l-Prins Hendrik" van het onderwijsfonds voor p binnenvaart, aan boord waarvan de vorige de vacantiereis voor directeuren en leraren der binnenvaartscholen werd gehou- pn, te Dordrecht aangekomen. ons wordt gemeld, is deze elfde va kantiecursus van het onderwijsfonds voor de pnnenvaart zeer goed geslaagd. aantal onderwerpen, van groot belang f°or het onderwijs op de binnenvaartscholen ïleid door deskundige sprekers, behan deld. op grond der ervaringen van afgeloo- jaren werden de ontwerpen vastgesteld |v°or het leerplan op de binnenvaartscholen, oowel voor de schippers als voor de machi- listen en motordrijvers. overleg met den inspecteur van het nij- Nrheidsonderwijs, den heer M. J. van Alphen |de Veer. werd een commissie ingesteld voor |het bestudeeren van de kwestie van het in- i van een akte nijverheidsonderwijs voor werktuigkunde ten behoeve van het (toachinistenonderwijs op de binnenvaart- en (vlsscherijscholen. samenstelling van verschillende nieuwe leerboeken voor het onderwijs, waarvan de concepten door de schrijvers gereed gemaakt waren, werd besproken. Deze boekwerken zullen binnen korten tijd verschijnen. Ten op.'- zichte van den economischen toestand in de binnenschipperij werd kennis genomen van een referaat van den heer M. van der Sleen, oud-adjunct-inspecteur voor de binnen scheepvaart te Leeuwarden. Hierover hebben daar dit onderwerp buiten den directe» werkkring van het onderwijsfonds voor. de binnenvaart ligt geen besprekingen plaats gevonden. Gedurende den tocht werden de verschil lende waterbouwkundige werken in verband met de kanalisatie van de Maas tot stand ge komen, onder deskundige leiding bezichtigd, terwijl in het belang van het onderwijs voor schippers en schipperskinderen in het Zuidên van het land, waar de scheepvaart zich ten gevolge van de nieuwe kanaalwerken in de naaste toekomst zal ontwikkelen, nieuwe re laties aangeknoopt. Verschillende autoriteiten hebben geduren de den tocht blijk gegeven van hun warme belangstelling voor het werk van het onder wijsfonds voor de binnenvaart, zoowel door persoonlijke bezoeken aan boord van de „Prins Hendrik" en ontvangsten als door het geheel of gedeeltelijk bijwonen van den va cantiecursus. De tocht van de „Prins Hendrik" werd o.a geheel of gedeeltelijk medegemaakt door mej mr. C. Frida Katz, lid der Tweede Kamer, en de heeren T. L. Mellema, inspecteur voor de scheepvaart en voorzitter van de examen commissie voor schippers bij de binnenvaart te Groningen, L. H. Bodde Bouman, inspec teur der directe belastingen en accijnzen te Leeuwarden ep. vertegenwoordigers van de organisaties van alle richtingen uit het bin- nenscheepvaartbedrijf. De „Prins Hendrik" maakt deze week weer een gewone oefentocht met de jongens, die aan boord worden opgeleid. De Zuiderzeewerken. Van den grooten afsluitdijk naar Friesland is beoosten Wieringen reeds een gedeelte van ongeveer 6 f£.M. in uitvoering. Tusschen dit dijkvak en de Wieringer kust heeft men echter een gedeelte van plm. 700 meter open gehouden, om te voorkomen dat de visschers- schepen, die naar Den Oever moeten, om den dijk moeten varen en daardoor een grooten omweg moeten maken. Nu de 2000-tons groo- te schutsluis in Den Oever binnen enkele maanden gereed zal zijn, komt dit bezwaar te vervallen en thans is dan ook een aanvang gemaakt met de aansluiting van het dijkvak aan den sluisput in Den Oever. In de schut sluis is Werkspoor uit Amsterdam reeds bezig met het stellen van de deuren en in het Oos telijke complex uitwateringssluizen zijn al twee schuiven aangebracht. Motorreddingboot voor Hoek van Holland. Dezer dagen is aan de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Mij. afgeleverd de mo torreddingboot „President J. V. Wierdsma" welke te Hoek van Holland gestationeerd wordt. Deze boot lang 17.8 Meter, breed 4 Meter werd gebouwd door de N.V. Scheepswerf Ni- colaas Witsen v.h. W. F. Stoel en Zoon te Alkmaar. Ze is voorzien van 2 ruwoliemotoren welke in afzonderlijke motorkamers zijn op gesteld, de schroeven zijn goed beschermd en geplaatst in tunnels. De boot is gebouwd van staal en verdeeld in een groot aantal water dichte compartimenten. Ze is de derde van dit type dat thans door deze Redding Mij. als het meest veilige en doelmatige is gekozen. Deze vaartuigen zijn voorzien van een inrich ting, die de boot, wanneer zij onverhoopt mocht omslaan, weer doet oprichten. Daartoe worden zoodra de boot mocht kantelen, de motoren automatisch gestopt en de ventila tie inrichtingen der verblijven automatisch gesloten. Internationale tentoonstelling „De Suiker." Van 1026 April 1931 zal in het R. A. I.- gebouw te Amsterdam de internationale ten toonstelling „De Suiker" worden gehouden. Het initiatief voor deze onderneming, al dus deelde de secretaris van de vereeniging „Internationale tentoonstelling „De Suiker" mede, is ontstaan in industrieele kringen. Nadat wij ons eerst in de betreffende krin gen van handel en industrie georienteerd hadden of een tentoonstelling, zooals de ten toonstelling „De Suiker" hoopt te worden, medewerking en belangstelling zou ondervin den en een redelijke kans van slagen zou hebben, is door den handel en industrie zelve een waarborgfonds gevormd. Heb plan tot de organisatie der tentoonstelling „De Suiker" is geboren uit het inzicht, dat van tijd tot tüd de vakman niet alleen in woord, maar vooral ook door eigen aanschouwing, kennis moet,, kunnen nemen van de vorderingen der techniek. Anderzijds if zij geboren uit het in zicht, dat door de industrie zelve een propa ganda voor het meerdere verbruik van suiker en van de producten der suikerverwerkende industrieën zeer gewenscht werd geacht. Het karakter der exposities zal dit duidelijk aantoonen, want naast stands die uitsluitend den vakman zullen interesseeren, zal men er belangrijke inzendingen vinden met een hoofdzakelijk propagandadoel voor den ver bruiker. Al geven de statistieken ons bewij zen van een steeds stijgend suikerverbruik, de practijk leert ons anders. De tentoonstelling wil medewerken om te trachten dit verloren terrein te herwinnen. In de eerste plaats zal geëxposeerd worden de suiker zelve. Er bestaat groote kans, dat een suikerfabriek in het klein tentoongesteld zal worden, waardoor de bezoekefl in staat zullen zijn een beeld te krijgen, hoe uit de suikerbiet en het suikerriet de suiker gefa briceerd wordt. Een zeer belangrijke plaats zal de suiker verwerkende industrie innemen. De groote verscheidenheid van dezen tak der industrie zal ongetwijfeld een bijzonder aantrekkelijk karakter aan de tentoonstelling geven. Het bestuur is van oordeel, dat inzendingen van het gereede product niet voldoende zijn voor het maken van doeltreffende propaganda. Daarvoor zijn noodig bedrijven in werking. Nu reeds zijn toezeggingen gedaan voor een chocoladebedrijf, een limonadebedrijf, een suiker werkbedr ij f, een banketbakkerij en een icecreamindustrie. Uit ervaring weten wij dat het publiek gaarne ziet, hoe een artikel ge fabriceerd wordt. Daarom zal getracht wor den het aantal bedrijven in werking zoo hoog mogelijk op te voeren. Tot de groep Statistiek en Wetenschap zal de historische afdeeling behooren. Daarvoor is een speciale commissie in wording. Daar de suiker reeds in de grijze oudheid bekend was, kan deze afdeeling zeer belangwekkend worden. Het uitvoerend comité heeft de in richting der zaal opgedragen aan de archi tecten van Laren en Vogel, die een gedeelte oer zaal met uniformen standboüw naar hun ontwerp zullen doen bebouwen. In het mid den der zaal blijft voldoende ruimte over voor zoogenaamden vrijen standboüw. De bedrij ven in werking zullen zooveel mogelijk langs de zijwanden van de zaal worden geplaatst. De medewerking, die het uitvoerend comité van de verschillende autoriteiten ondervindt, is groot. De minister van financiën verleende reeds vrijdom van invoerrechten en accijnzen voor goederen, bestemd voor de tentoonstel ling, waneer deze na afloop' naar het land van herkomst teruggaan. De minister van ar beid, handel en nijverheid heeft de tentoon stelling doen erkennen met het oog op arti kel 8 der Octrooiwet, zoodat nieuwe nog niet gepatenteerde vindingen tentoongesteld kun nen worden. De spoorwegen hebben reductie op vrachten toegezegd. VLISSINGEN, 11 AUGUSTUS. Het buiige weer. Het schijnt dat wfj dezen zomer geen con stant mooi weer kunnen krijgen. Zaterdag leek het dat wij op den goeden weg waren en ook gisteren hield het weer zich best. Te gen den avond begon het echter donker te worden en nadat eerst eenigen tijd een fijne motregen was gevallen, nam de regen gelei delijk toe en heden was het ook weer mis. De metereologen die een tijdelijke opklaring voorspeld hebben en daarna weder regen, hebben het aan het goede einde. Het weerbericht van heden doet ook nog niet veel goede verwachten en zoo spoedt het seizoen voort. Nog slechts 3 weken scheiden ons van September en dan is het seizoen af- geloopen. Zooveel is zeker dat 1930 een zeer slecht seizoen zal worden. Uit alle badplaat sen wordt melding gemaakt dat de zaken niet naar wensch gaan. Wij lazen jammerklach ten uit Zandvoort en Scheveningen, en hoe het aan de Belgische kust is hebben wij de vorige week reeds gemeld, naar aanleiding van een beschouwing van het Brusselsche „Laatste Nieuws". Rondvluchten boven Walcheren. Gisteren, den laatsten dag der rondvluch ten boven ons mooie eiland, heeft het weer zich heel goed gehouden. Niet al te felle zon en niet veel wind maakten, dat het uitste kend vliegweer was, waardoor het vliegtuig zich rustig door de lucht bewoog. Of de K. L. M. succes heeft gehad dezen keer, laten we aan de beoordeeling onzer lezers over, wan neer we vermelden, dat er in de drie dagen ongeveer 150 personen gebruik hebben ge maakt om de rondvluchten mee te maken. Er werd ook een tocht gemaakt naar Blanken- berghe en Brugge. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Vlissingen. Maand Juli 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loep der maand, op spaarbankboekjes inge legd 40.332.26 en terugbetaald - 42.254.13 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald1921.87 Het- aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 29. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal1100. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 2. Met de V.R.B. naar Breskens. Gold, volgens verklaring van een oud-land jesman eenige decenniums terug het zwem men voor niet-zedelijk in ons Vlaanderen- land, thans had de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer te Breskens onze Reddings brigade uitgenoodigd om eens een demon - startie te geven in de Nieuwe Haven aldaar. Aanvankelijk op 12 Juli bepaald doch docr slechte weersgesteldheid verdaagd, zijn we dan Zaterdagmiddag jl. met onze koene bri gade den blauw-zilveren stroom overgestoken om een bezoek te brengen aan onze vriende lijke overbuurvrouwe aan den Scheldemond, in wie blijkens het strandleven, de haven werken, de bebouwing, wegenaanleg en ver f raaiing de polsslag van den modernen tijd in een gestaag frisch rhythme klopt. We genoten er de recht gulle, hartelijke ontvangst, die er spreekwoordelijk is. Met muziek werden we afgehaald en aai Zeeuwsch-Vlaamsche gastvrijheid paarden zich Zeeuwsch-Vlaamsche leut en jolijt dooreengestrengeld met Vlissingsche losheid ir. eer en deugd was dan ook dra de juiste feeststemming vaardig. In hotel Adriaansen werden thee met gebakjes aangëboden. Dat Breskens onze komst waardeerde bleek wel uit het feit, dat Breskens' eerste burger, bur gemeester D. H. van Zuijen met zijn echtge- noote, aldaar aanwezig waren om ons te ver welkomen. Daar de boot plm. een half uur te laat wds aangekomen en met getij rekening dient te worden gehouden, moest spoedig met de de monstratie begonnen worden en weldra mar cheerden we, wederom onder de lustige tonen van „Uit het VolkVoor het Volk", naar den voor het beoogde doel in gereedheid gebrach- ten kop van de Nieuwe Haven. Er was een zeer groote belangstelling naar schatting een kleine twee duizend menschen, ook aangevoerd uit de omliggende gemeenten, gezien de vele auto's. Verschillende autoritei ten o.w. de burgemeester, dr. Wallien, dr. Broodman, dr. Buskop al of niet vergezeld van hunne dames, hadden op den steiger bij het zilte arbeidsveld plaats genomen. Het had er een echt feestelijk aanzien, bonte vlaggen- guirlandes wapperden vroolijk in den wind en alle schepen voerden het rood-wit-blauw of de Belgische driekleur in den mast. De mu ziek bleek onvermoeid. Alvorens met de afwerking van het pro- grama een aanvang werd gemaakt, betuigde de energieke voorzitter van de V.R.B.dr. Staverman, in een weldoorwrochte rede zijn erkentelijkheid voor de warme, blijde incom- ste der brigade bereid door Breskens, wat spreker een zuster noemt van Vlissingen, om dat zij een gemeenschappelijke moeder de Schelde hebben. Met een enkel woord ver klaart spreker het onstaan van de vrijwillige reddingsbrigades in ons waterland, waar vódr het aanwezig zijn van deze vereenigingen jaarlijks 1000 verdrinkingsgevallen voorkwa men, wat thans gereduceerd is tot 800. Het doel van de reddingsbrigades is te bereiken, dat iedereen leert zwemmen en dus zich zelf in tijden van gevaar zwemmend kan redden. Aan het sportieve element is alzoo het prac- tische vastgekoppeld. Dit principe propagee- ren de brigades in de eerse plaats. Het eigen lijke doel van de brigades reikt echter verder. De leden ervan stellen zich in dienst van de menschheid, geheel vrijwillig. Zij bekwamen zich in het redden van drenkelingen en gaan daarbij systematisch en wetenschappelijk te werk, opdat het succes het aan hun betrek kingen wedergeven van verloren gewaande levens zoo hoog mogelijk kan worden op gevoerd. Dat kennis van kunstmatige adem haling enz, hiermede ten nauwste samen hangt ligt voor de hand, doch ook dit me dische gedeelte wordt in de brigades onder richt door een dokter. Spreker hoopte dat de demonstratie er toe mocht leiden, dat ook te Breskens tot de oprichting van een brigade werd besloten, waartoe hij bij voorbaat alle hulp, steun en voorlichting toezegde. Een gedetailleerde bespreking van de ver schillende nummers in ons blad zou een her haling van vorige demonstratie-verslagen be- teekenen. Een ding frappeerde ons en dat was het weinig medeleven van het publiek. Er was zelfs voor de zwaarste „toeren" een gebrek kig enthousiasme, waaruit we concludeeren, dat een lezing met lichtbeelden, zooals de secretaris, de heer D. W. Toussaint, destijds alhier gehouden heeft, absoluut noodzakelijk is om het publiek met het wezen en zijn ver trouwd te maken en dan twijfelen we ook niet of de onbekendheid zal plaats maken voor 'n levendige sympathie, temeer daar ook bij ijs- ongevallen de brigades een taak te vervullen hebben. Uit de vel© diverse verrichtingen en prestaties is ons gebleken, dat de leden zich nog met zeer veel toewijding geven aan hun menschlievende beweging en dat de leiding bij mevr. Termeulen-Kampman en den heer P. J. Gillissen Sr. in vertrouwde handen be rust. Ofschoon in onbekend water gewerxt moest worden deze demonstratie was dan tevens een flinke oefening rekening ge houden moest worden met het tij, en de hulp middelen niet volkomen waren mogen we de betooging als geslaagd beschouwen, al kwam dan ook niet alles tot z'n recht. De handig heid in het zwemmen en het paraat zijn bij het redden is wel duidelijk aan den dag ge treden. De jonge Ben Anraad heeft zijn al zijdigheid wel getoond en mej. E. Klaassen gaf wel een schitterend voorbeeld van „hooge school' met het nummer popduiken uit een gesloten kist, waarbij verondersteld wordt dat een auto te water is geraakt. Doch ook de politie bewees in den heer Goedhart voor geen kleintje vervaard te zijn. Dat aan de ernstige zijde van het vraagstuk la note gaie niet ontbrak door de vertooning van de grap pige scènes der spelevaarders en der brui- loftvierders verhoogde de aantrekkelijkheid, doch was tevens een afdoend bewijs, dat de grootste vreugde plotseling kan omslaan in den diepsten rampspoed, waartegen in dit geval maar één voorbehoedmiddel is „leert zwemmen". Na afloop van de demonstratie vereenigden allen zich weer in hotel Adriaansen, waar de voorzitter van Vreemdelingenverkeer te Breskens, de heer W. C. Carels, hartelijk dank bracht aan bestuur en leden der V.R.B. en de brigade een prachtig souvenir in den vorm van een zilveren lauwerkrans met in- criptie aanbood. Bij afwezigheid van dr. Sta verman, dankte de heer Toussaint voor deze waardevolle herinnering, welke hij eerlang aan een vaandel hoopt te kunnen bevestigen. Nogmaals betuigde hij namens de brigade dank voor ontvangst en onthaal en zeide al len steun van Vlissingsche zijde toe voor een eventueel op te richten brigade. Onmisbaar is echter de steun van de Breskensche autori teiten zoowel in moreel als financieel oog punt. Doch de burgervader en de nieuwe dok ter (dr. Broodman) staan zeer sympathiek tegenover doel en streven der brigades, zoo dat spreker ni:t twijfelt of in de naaste toe komst zal ook Breskens een vrijwillige bri gade tot redding van drenkelingen kennen. Aangezien enkele marechaussee's in het be zit zijn van een N.O.C. diploma, zullen deze heeren het beoogde doel ook zeer zeker kun nen helpen bevorderen. De goede verstand houding tusschen Breskens en Vlissingen werd hierna in de noodige „Lang zullen ze leven" en „Hip ho's" bezegeld. Nog vernamen we dat burgemeester Van Zuijen het start-schot voor de Schelde-zwem- mers zal lossen, wel een bewijs, dat ook deze burgemeester met zijn gemeente in het alge meen en met de zwemsport in het bijzonder medeleeft. Het trof ons, dat in de omgeving van de havens geen reddingsmiddelen als gordels en haken aanwezig zijn. We vernamen, dat er vroeger wel reddinggordels met lijnen gehan gen hadden, doch de lijnen werden ontvreemd en de gordels stukgesneden. Na deze demon stratie en als eenmaal de lezing gehouden zal zijn, zal echter ook op dit gebied wel een nieuwe aera in Breskens worden ingeluid, vertrouwen we. Want deze middelen zijn toch de eerste voorwerpen, waarnaar men bij on gevallen grijpt en waarmede wellicht resul taat te boeken valt. Een menschenleven valt er mede te behouden. „Hebt uw naaste lief, gelijk u zeiven" is en blijft toch steeds een gulden spreuk, dienende liefde onze eerste plicht als mensch. 's Avonds concerteerde de muziekvereni ging „Harmonie" uit Oostburg op de Juliana- tent en als rechte Vlissingers hebben we na tuurlijk daar nog verwijld tot het tijdstip van vertrek daar was. Uitgeleid door een groote menigte togen we naar den aanlegsteiger van. de ferry-boot, welke ons na een welgeslaag den propagandamiddag, begunstigd door goed, zij het niet bij uitstek schoon weder, terug voer naar de stad van Michiel. Een parel meer glinstert thans in de kroon van de V.R.B., welke in Breskens bracht de eerste schemering van het licht der menschlievend- heid „Leert zwemmen" en daarna „zwem mend redden". Het Witte Mobilisatiekruis. Aan den heer L, A. Stofkoper te Middel burg is toegekend het Witte Mobilisatiekruis, zijnde een blijk van waardeering voor het geen ten opzichte en ten behoeve der gemo- biliseerden tijdens hun verblijf onder de wa-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1