1000 500 300 25 VRIJDAG ERSTE BLAD No.ISS 1930 i: Firma F. VAD OF VELDE Fr., Walstraai 58-60, Vlissingen. leiei. 10. Postrekening 60281 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ads- en Provincienieuws KE STAND foonplatcn. ur 1071 M.) Alge. orgen door de N.C. 'oonplaten. 10.30— 00 Concert. Zang, 1.00 Gramofoonpla- o Immink, zang. s. •amer, piano. 5.30— W. Rijp. 6.30—7 00 30 Bezoek van den. ■amofoonplaten. 8.00 rt vanuit de zen- Mevr. Suze Luger, ie Koster, piano, p. aar, piano en orgel 10.30—11.30 Gra- 10.35 Morgenwijding. r, cello. J. Rollitt, r L. H. Warner. 1.50 4.20 Orkestconcert, izing. 6.35 Nieuwsbe- ,1 door L. England, ideville. 9.20 Nieuws- ka. Uitzending van Ch. Lindbergh. 10.00 iina, sopraan. Kwar- iek. 725 M. 12.50—2.20 rkestconcert en soil, .05 „De Huzaren van kest en solisten. - 7.257.50 Gramo- kestconcert. 10.35— 12.30 Gramofoonpla- cert. 5.506.50 Trio- rt. Intermezzo zang ot 12.20 dansmuziek - 12.20—2 20 Orkest- cestconcert en voor- ;concert. 9.2010.50 idrijven van C. Gan- tuziek. ,20 Klassiek concert de. 5.20 Trio-concert, .aten. 8.50 Orkestcon- icert. H KORTEGOLF- ON. rankrijk verrijkt wor< [station, Radio-Bran- bejaarden Franschen een Fransch radio- dat de Fransche ge. zal nemen, die men namelijk de algeheele ,ezen zender. Het ka- ing, ten bedrage van is reeds geheel vol- een energie kunnen T. Waarschijnlijk zul- plaats vinden op de illen te Parijs geves- ARDBE VING SR AMP LLIE. ramp, die Zuid-Italie de eerste dagen nog irschillende verwoeste e wijze vei inding te iwereld. In het totaal it post- en telegraaf- n puinhoop. Daarom f een voorloopige ver- ,nd brengen met Na- itaire vliegeniers voor et het geteisterde ge- LISSINGSCHE COURANT jONNEMENTSPRIJS VoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, ancodoor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ianden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener jlis, zijn GRATIS verze- rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger INGESLOTEN BIJ HET BUREAU, VOOR PUBLIC1TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 8 AUGUSTUS. DE K. L. M. BOVEN WALCHEREN. NGEN. t 7 Augustus. ROUWD em, 24 j. en L. C. van e Vries, 29 j. en S. J. Wondergem, 27 j. en J. Machielse, 25 j, en F. Pieterse, 23 j. en IUWD Pieterse, 25 j. D. Liebers, 22 j. J. M. H. de Landmeter, 23 j. k en A. M. Malefason, jLEN van Duin, d. G. J. d. E. Gyallai, geb. lar, geb. Lippens, d. EDEN - E. Crince, vrouw van .BURG. L E N toelse, d. C. de Vis* DEN: ;ar, d. I. A. Goed* van Boven. NDA Dagelijks voorstelling* 6.30, Zondags Concert 8.30 laandag-, Dinsdag- en !e-dansanteWoens- (geen dans) D°n" ie dansante (avond* Zaterdagavond Dicer' uziek, iina, lederen avond anvangende hall aebt isante van 36 uur. Dagelijks matinée van oncert van 8—12.30. ndagavond soirée dan* iddag thé dansante, vriendelijke uitnoodiging van de Ko- ie Luchtvaart-Maatschappij voor Ne land en Koloniën bracht ons hedenmor- op ons mooi aangelegde vliegterrein. De eaustoel werd een oogenblik verwisseld een comfortabele zitplaats in de ruime uit van het groote Fokker-vliegtuig. Het is aangename afwisseling, vooral wanneer jonen als de heer Scholten van de K.L.M. de piloot Blaak op zoo'n uitnemende wijze vangen. )e K.L.M. heeft een nieuwe, zeer gewaar de. attractie aan onze badplaats toege- gd. iodemiseering van gezondheids- en wo- 2tosstanden, zorg, studie en smaak bij het ileggen van nieuwe wegen en het bouwen huizen, een vaarwel aan het vieze, be- mpen en ongezonde oiide voor modernen last not least een goed opgezette pro- ;anda hebben den verwaarloosden uithoek land uit de vergetelheid en misken- g gevoerd tot breede bekendheid en veler reciatie. Het schoone Walcheren en zijn festeden worden thans gelukkig heel an- beoordeeld dan luttele jaren geleden, sn wij hieraan toe den wensch, dat met bebouwen van wegen en den duinrand er, en vooral de autoriteiten, ertoe samen- rken de landelijke schoonheid niet alleen behouden, maar vooral door overleg en lenwerking te verhoogen. Wij denken hier- o.m. aan den zoo vaak ontsierenden hui- bouw aan groote wegen, als bijv. den Kou- erkschen weg en den nieuwbouw aan den onzer onvolprezen duinen, oo dachten wij, toen wij „den Tuin van erland", heerlijk in de golvende en schui lde branding gevat, onder ons zagen. Met roering genoten wij dezen eenigen, schoo- aanblik. Wie over Walcheren's schoon wil deelen en daarvan ten volle genieten, hij sse de grootsche luchtfoto's niet. Uit de overziet men pas volmaakt het geva- beboschte landschap door heldere ters verdeeld en de imposante architectuur plaatsen als Middelburg. FTotsch klimt de Lange Jan naar ons toe, wijl Middelburg's stadhuis in alle waardig- getuigt van der vaad'ren energie en gerzin. Modern van lijn spreekt de nieuwe sslngsche haven voor ónzen tijd, terwijl vroolijk gewirwar van poppen-figuurtjes het strand al even typisch en vermake- aandoet uit de hoogte als de zwemmers het kanaal, wier bewegingen zoo precies volgen zijn. Dan is er het breede vlak der relde met de goed zichtbare vormen der aken en de schepen in het vermakelijk ihe geprojecteerd. Zelfs onze Michiel op Boulevard wordt een mannetje uit een kkendoos. foor den verukkelijken tocht hebben wij ook slechts lof. folkomen rustig is de ligging van het ichtige hedendaagsche voertuig, gerieflijk zitplaatsen. De piloot is de kalmte ve, terwijl men kan aanzien, dat ieder ten van het grootsche uitzicht met volle geniet. Niemand zij dan ook ongerust, bezorgde echtgenooten kunnen ge- st hun sanctie tot een tocht aan hun dier- fe wederhelft geven. Of beter, men ga sa- !n- „Gedeelde vreugd is dubbele vreugd", ter hier. De heer Van Raalte, van de firma Wibaut Zoon, agente der K.L.M. te dezer stede, ■tolkte dan ook zeker de gevoelens der ge- °digden bij de landing met de woorden behoef wel niet te vragen, hoe het be- Jen is, ik zie louter verrukte gezichten." nog een foto gemaakt was van de 'cieele gasten, waaronder wij opmerkten A burgemeester van Souburg, den commis si8 van politie en den directeur van den ov- stoombootdienst, alsmede persvertegen- ^Adigers al of niet met hun min of meer angstige dames, namen wij met-een tokbaar woord afscheid van onze gast ee de K.L.M. de tochten boven Walcheren bij de getorende weersgesteldheid een groot suc- worden, waardoor de ondernemingslust Internationaal zoo gerenommeerde Ne- Jfdsche maatschappij ook hier beloond Verbetering op het badterrein. De badcommissie is er steeds op bedacht verbeteringen aan het strand aan te brengen, teneinde daardoor mede te werken aan den bloei van het badbedrijf. De commissie ^mag met genoegdoening op haar werkzaamheden terugzien. Niettegenstaande het slechte weer ir. Juli is het aantal baden dit seizoen geno men, nog grooter als op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar. Er is nu weder een verbetering gebracht op het terrein bestemd voor zonnebaden, ten einde bij eenigszins guur weer toch nog van de frissche zeelucht te kunnen genieten. Dit terrein is nl. afgezet met zeilen, waardoor men tegen wind enz. beschermd is. Ook werden een aantal in frissche kleuren geschilderde, vouwstoeltjes geplaatst, die een heerlijk en gemakkelijk zitje bieden. Dagkaarten voor een zonnebad, die recht geven op het gebruik van deze stoeltjes, zijn voor 1 per persoon verkrijgbaar. Het is nu maar te hopen dat het weer, dat thans een beter type begint te vertonnen, zooverre zal verbeteren dat in de nog restee- rende vacantiedagen genoten zal kunnen worden van een verblijf aan strand en dui nen. Strandconcert. De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, geeft Zondag a.s., des avonds 8 uur, een concert in de tent op den boulevard Evertsen, Programma: „The Gladiators", farewell marche, H. L. Blankenburg „Berlin wie es weint und lacht", ouverture A. Conrady „Mein Traum", walzer E. Waldieuffel Stetefeld „Les cadets de Flandre", pas redoublé, Aïb.Ruelle „Hie Eidgencssen marsch, Hans Bohm „La croix de Lorraine", ouverture, L. Daunot „Fantaisie recreative", Jean Preckher „Echos d'Artois", fantaisie, E. Gaudefroy Finale. Met de Touring-car naar Antwerpen. De directie der Erven A. W. Smits-bedrij ven noodigde ons uit tot een tocht naar Ant werpen en de wereld-tentoonstelling aldaar. Tevoren werd ons een aantal tevredenheids betuigingen ter lezing aangeboden, uit welke enthousiaste brieven ten volle waardeering en dankbaarheid blijken over de prettige en veilige wijze van vervoer, die de firma in haar schitterende wagens den bezoekers der expo sitie verschaft. Velen zijn er ook, die hun bezoek één- of meerdere malen herhalen. De reis toch is op deze wijze al zeer geriefelijk en eenvoudig, terwijl het gebodene, zooals men ook in alle persorganen heeft kunnen lezen, de verwachtingen verre overtreft. Voor al de verlichting bij avond levert een zeld zaam kunstzinnigen en smaakvollen aanblik. Feeëriek in lijn- en kleurenpracht, stout en grootsch in opzetGeen der overtalrijke Noordnederlandsche bezoekers, of hij is op getogen en dankbaar voor het eenige en ge varieerde schouwspel, dat zich voor zijn be wonderende oogen ontrolt. Herhaaldelijk is ook in dit blad over de tentoonstelling met haar enorme arbeidspres tatie geschreven. Het is dus onnoodig op nieuw uit te weiden wij waardeeren wat Eelgië, in het bijzonder Vlaanderen, met noesten vlijt, durf en kunde, hier tot stand bracht, waarbij ook Noord-Nederland zoo on bekrompen en flink voor den dag kwam. Ons is het slechts te doen om te wijzen op een aangenaam en zeker middel van vervoer naar de trotsche Sinjorenstad. Onder den indruk van de prachtige energie, die ondanks oor log, inflatie en crisis zoo iets overweldigends wist te scheppen, willen wij ook van onzen trots getuigen, die deze werkkracht en da dendrang bij ons opwekt. Met de gemoderni seerde havensteden Amsterdam en Rotter dam immers, vormt de Scheldestad een krachtig, waardig, en, naar wij verwachten, eensgezind trio, dat de eer en roem der klei ne, lage landen bij de zee in alle werelddee- len en op alle wereldzeeën hoog houdt. Een zwemwedstrijd. Hedenmiddag werden, begunstigd door prachtig zomerweer, in het kanaal door Wal cheren, bij het zwemschip der marine, door de matrozen der opleiding zwemwedstrijden gehouden. Het fanfarekorps der marine zorg de voor opluistering van dezen vreedzamen kamp. Een Duitsche handgranaat gevonden. Bij werkzaamheden aan het kanaal is bij den lagen waterstand door den werkman J. Landmeter alhier, een Duitsche en scherpe bandgranaat gevonden. De gevaarlijke kogel zal door de bevoegde militairen onschadelijk gemaakt worden. Fransche oorlogsschepen. Hedenmiddag is hier een Fransch eskader gepasseerd met bestemming naar Antwer pen. Het bestond uit 5 oorlogsschepen. De loodspost Schouwenbank. In verband met de genomen officieele be slissing om op 1 Augustus jl. den loodspost Schouwenbank te verleggen, wat voor sche pen, komende uit de West en vanaf Engeland, met bestemming naar Dordrecht en Zwy'n- drecht, een groote omweg is, "heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht den directeur van het loodswezen te Rotter dam verzocht den ouden toestand te herstellen of anders ook den post Schouwenbank te doen bezetten. Werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden. De Vereeniging voor Werkverschaffing aan Zeeuwsche Blinden, die reeds zoo tal van ja ren haar nuttig werk verricht, zal binnen kort haar jaarlijksche verloting houden en het is zeker goed eens op te wekken deze loten te koopen, want het debiet was eenigs zins minder de laatste jaren. Het is een der belangrijkste inkomsten der vereeniging en biedt de gelegenheid het vervaardigde van de hand te doen, al is het overigens ook direct te koopen, en tevens om het loon van de blin den op peil te houden. Een schilderij van Veere. In het raadhuis te Veere hing sinds men- schenheugenis een oud schilderij. Het had de respectabele afmeting van 169 x 294 cM. en stelde een vloot van schepen voor, in de prachtige bouworde van de 17e eeuw, sierlijk en schilderachtig, elke drie-: en tweemaster een juweeltje op zich zelf, de zeilen in top, op het kabbelende water, door een zachte bries uit een hemel met blauw en wolken in beweging gehouden. Men heeft het voor een Van de Velde, en de schepen voor een vloot van Willem den derde, die voor de reede van Veere paradeer de, gehouden, maar het was in een toestand welke restauratie meer dan wenschelijk maakte. Deze restauratie, door den heer C. B. van Bohemen te 's Gravenhage onderno men, heeft iets heel merkwaardigs aan het licht gebracht. Er bleek nl. zoo vertelt „Ons Zeewezen" dat elk der schepen een cijfer of letter droeg. Bij de werkzaamheden voor de ver doeking werd aan den achterkant een uitvoe rige lijst met de namen der schepen gevon den, waarvan de cijfers met de letters ver wezen naar de genummerde schepen op den voorkant. Deze schepen, waaronder er zich van allerlei nationaliteit bevinden, hebben in den jare 1651 alle de haven van Veere aan gedaan, waarvan de huizen, wallen en torens in het verschiet opdoemen. Op het schip, ge- teekend met de letter c, kwam de naam van den schilder voor den dag Philip van Macheren. Philip van Macheren werd te Middelburg geboren. Het jaartal is niet goed bekend, maar men weet, dat hij in 1672 naar Rotter dam toog en een plaats op de vloot wist te veroveren, om de zeeslagen te observeeren. In verband hiermede zocht hij ook een plaats op de Deensche en op de Zweedsche vloot. De kwaliteiten van het doek, die na de restauratie niet gering bleken, maken het be grijpelijk, dat men aan Van de Velde heeft ge dacht. In musea te Weenen en Brussel be vinden zich werken van Philip van Mache ren, die op naam stonden van niemand min der dan Jacob van Ruysdaal.. Voor de kunst een verrijking, blijkt dit schilderij ook voor de geschiedenis, in het bijzonder voor het oude mooie stadje Veere een belangrijke aanwinst, want men vindt in de lijst op den achterkant van het doek niet alleen de namen van de schepen, maar ook die van de gezaghebbers en het aantal man schappen. Hooimijt afgebrand. Onder de gemeente Baarland is een hooi mijt, bevattende ongeveer 8 a 9000 KG. hooi van den landbouwer Bruggeman afgebrand. Men meent dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Een lijk aangespoeld. Het lijk van het meisje, dat 29 Juli 11. on der de gemeente Noordwelle bij het baden is verdronken, is gisteren onder de gemeente Duivendijke aangespoeld. Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen. In haar verslag over 1929 schrijft de Ka mer van Koophandel en Fabrieken ^oor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen o.m., dat omtrent den algemeenen economisclien toe stand van het gebied der Kamer, in afwij king met vorige jaren, de toon optimistischer kan zijn, al is deze niet onverméhgd, in ver band met de slechts bedrijfsresultaten welke de landbouw, het bestaansmiddel van de meerderheid der bevolking in het gebied der Kamer, in het jaar heeft te boeken, niette genstaande een oogst werd binnengehaald zoo rijk als nooit te voren het geval was. Bestond een jaar te voren groote zorg, in verband met het toenemend, aantal werkloo- zen in het gebied der Kamer, thans was dit beeld geheel veranderd, en was er eer sprake van een tekort aan werkkrachten. Het bevolkingscijfer in het gebied der Ka mer, dat op 31 December 1928 82.428 bedroeg, daalde in 1929 tot 82.297, een verschil van 131, terwijl de daling in 1928 bedroeg 453 en in 1927 283. Van wat over de afzonderlijke bedrijfstak ken wordt gezegd, zij hier nog het gede'elte over de vlasindustrie en den vlashandel aan gehaald. Deze industrie welke in 1928 zoo n uitgbreide vlucht had genomen, is in 1929 tctaal verlamd, door de enorme verliezen, ge leden als gevolg van de stagnatie in de tex tielindustrie. Dq industrie, voor zoover die in het gebied der Kamer in enkele grensplaatsen nog bestaat, bleef op hetzelfde peil als het jaar te voren. Aangezien echter het vlas dat ir. 1929 groen is gekocht, werd verwerkt, en dit zoo goed als geen winst opleverde, kan niet van bevredigende resultaten gesproken worden. De prijzen voor gezwingeld vlas zijn erg teruggeloopen. Tengevolge van de prijsdaling in het voor jaar van 1929, werd zeer veel stroovlas, dat reeds voor een goeden prijs naar België was verkocht, door den kooper eenvoudig gewei gerd of alleen tegen sterk gereduceerde prij- teruggenomen. De Nederlandsche industrie, die ook met dure grondstoffen zat, doch deze moest afnemen was daarvan de dupe. Tegelij kertijd vermeerderden de bewerkingskosten door het stijgen van de loonen, waarmede ook automatisch gepaard gaat het stijgen van uitgaven voor sociale verzekering, die op het loon gebaseerd zijn. Dit is voor een onderne mer vooral bezwaarlijk, indien hij met groot verlies moet werken. De zeer slechte oogst in 1929 en de toch dure prijzen, welke er in het seizoen door de Belgen voor betaald werden, waren oorzaak dat de Nederlandsche industrie niets en de h.andel zeer weinig heeft gekocht, zoodat het vlas nog voor het grootste gedeelte, althans hetgeen nog aanwezig is, bij de producenten te vinden is, welke met het bezit van het min der goede product geen geluk kan gewenscht worden. Tengevolge van het verminderen van de be schikbare werkkrachten, wegens fabrieks- fcouw, zouden, al wilde men zulks, de bestaan de installaties niet in gang kunnen gehouden worden. Machinaal werk zpu in de naaste toe komst voor de grootindustrie misschien het eenige- redmiddel zijn om te kunnen werken, doch dit zal zonder medewerking der regee ring niet mogelijk zijn. Mej. K. van Meir—Schout, Middelburgsche- straat A 184, naar Middelburg. P. W. Krijger, Van Turnhoutstraat E 42, naar Middelburg. Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen een belasting plaatje bij de Witte, Marnixplein C 44 een mondharmonica bij Melse, Vlissingschestraat E 59 een kinderschoentje bij Wolters, Vlis singschestraat B 319. RITTHEM. De muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid" alhier herdacht in een feestvergade- ring haar 25-jarig bestaan. Te voren was on der veel belangstelling door het dorp een muzikale wandeling gemaakt. De voorzitter, de heer H. Barentsen, felici teerde den heer A. Schout, die van de oprich ting af werkend lid is geweest, en ook den heer P. Pouwer, als trommelslager. Als herin nering werd beiden een schilderij aangebo den, die met dank werden aanvaard. Uit het verslag van den secretaris bleek o.a. dat bij de oprichting als directeur optrad de heer Op 't Hof te Middelburg verder fun deerden als zoodanig de hesren Borgman te Vlissingen en P. Cornelisse te Souburg. Na de ontslagname in 1914 van den laatste, die de vereeniging tot hooger peil wist te brengen, werd tot directeur benoemd de heer P. Meij- ers, thans te Vlissingen, toen nog werkend lid. Deze heeft het corps tot de tegenwoordige hoogte gebracht (afd. uitmuntendheid in den Zeeuwschen Bond). Verder werd de avond gezellig doorgebracht. SOUBURG. Opgave van personen die zich in deze ge meente hebben gevestigd of deze hebben ver laten gedurende de 2e helft der maand Juli. Gevestigd: J. van Schravendijk en gezin, Nieuwe Abeele C 264, van Vlissingen Mej. S. de RoosSmeerdijk, Keizersbaan A 58 N, van gissingen. R. P. Aarnouts en gezin, Van Teijlingen- straat B 224, van IJzendijke. J. Dekker, de Deckerstraat E 29, van Vlis singen. Mej. J. IJzelenburg—Flipse, Tuindorp D 49, van Bruinisse. M. L. Suijbens, van Turnhoutstraat E 15, van België. Mej. II. J. Ludikhuize, Vlissingschestraat B 266, van Middelburg. J. W. Vetter, Vlissingschestraat B 314 b, van Groningen. Mej. H. S. Versteegvan Kralingen en .zoon, N. Vliss. weg C 175, van Gorinchem. Mej. J. van Eenennaam, Vlissingschestraat B 270, van De Belt. A. D. Beaufort en gezin, Ritthemschestraat A 129, van Den Helder. S. Duvekot, Vlissingschestraat B 266, van Vlissingen. D. Poppe, Buteuxstraat B 208, van Rotter dam. A. de Vos, De Deckerstraat E 37, van Kou- dekerke. Vertrokken: F. Ostmeijer, V i- Turnhoutstraat E 12, naar Vlissingen. J. P. C. van Hout, Van Turnhoutstraat E 41, naar Rotterdam. J. M. v. d. Roest, Spoorstraat A 104, naar Ned.-Indië. G. W. van Galen, Nieuwe Abeele C 217, naar Delft. KOUDEKERKE. De tweede postbestelling zal van heden af worden uitgebreid met een middagbestelling »in de duinen tusschen Zwanenburg en het pompstation en de gemeente Biggkerke. KERK- EN SCHQOLNIEUWS Vrouwelijke predikanten. Verschillende kerken maken, zij het dan niet voor de geheele ambtelijke pastorale be diening, gaarne gebruik van vrouwelijke theo logen. De Engelsche Staatskerk moet daar echter voorshands nog niet heel veel van heb ben. Er is een ad^es ingediend bij den aarts bisschop van Canterbury, dat behandeld moet worden in de Lambethconferentie en waarin gewezen wordt op de noodzakelijkheid om vrouwen toe te laten tot het geestelijke ambt. Er zijn, dus zeggen de adressanten, heel wat vrouwen, welke zonder kerkelijke sanctie of wijding de geestelijke bediening, althans een groot deel daarvan uitoefenen. Bovendien verlangen in den tegenwoordigen tijd zeer vele vrouwen de hulp van de predikante, zoo in de biecht, op$at zij de verleende absolutie als een werkelijke absolutie kunnen aanvaarden. Meer gronden worden nog aangevoerd. Naar het schijnt maakt de vrouwelijke predikant in Engeland echter niet de minste kans. Als in dit adres voorbeelden gegeven zijn, dan was daarbij plaats geweest voor de ver melding van het feit, dat in de protestant- sche gemeente van Hargicourt in Picardië tij dens den grooten oorlog, toen de predikant naar het front was, een jonge vrouw van 22 jaar de gansche gemeente in die moeilijke jaren bij elkaar gehpuden heeftze preekte, ze verzorgde de zieken, ze gaf den kinderen godsdienstonderricht en deed het in die dagen zeker allesbehalve gemakkelijk huisbezoek. Rijkskweekschool te Oostburg. Tot de eerste klasse zijn toegelaten J. An- thonisse, BiervlietG. Baert, Breskens P. Bouwens, Groede J. Cijsouw, Oostburg M. Dekker (m.), RetranchementA. de Groote, Draaibrug P. van Houte, Oostburg H. Kos ter, IJzendijke J. van Male, Breskens D. Prins (m.), Oostburg; A. van Prooije (m.), Oostburg J. de Ridder, RetranchementA. Risseeuw, Groede H. Rijckborst, St. Kruis G. Stuij, Oostburg C. Verhage, Nieuwvliet T. Risseeuw (m.)Oostburg. Tot de tweede klasse :nM. Beun, St. Kruis P. Verpoorte (m.), Sluiskil A. de Winde (m.), Schoondijke. Tot de derde klasse J. Lok (m.), Ter Neu zen P. Verhage, ZuidzandeJ. P. J. Wage, Sluis. Examens. Voor de akte Fransch lager onderwijs zijn te Utrecht geslaagd de heeren P. G. Provoost te Vlissingen, J. de Meij te Oost- en West- Souburg en A. C. Pluijm te Westdorpe. Voor de akte Engelsch, lager onderwijs, is te Utrecht geslaagd de heer G. W. Wilschut te Schoondijke. Leerares R.H.B.S. te Zierikzee. Bij Kon. besluit van 31 Juli is tijdelijk be noemd tot leerares aan de R. H. B. S. te Zie rikzee mevr. A. M. BaasKloet, te Zierikzee.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1