500 25 VRIJDAG EERSTE BLAD No.179 IKE STAND 68e Jaargang 1930 ENDA lüilflave: firma f. VAH BE VEIDE Jr.. Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 6628Ï Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen I Dit nummer bestaat uit 2 biaden i Stads- en Provincienieuws KERK- EN SCHOQLNIEUWS MARINE EN LEGER SPORT lebben, is mij niet be- jn idee steeds terug te rie of op zuiver optische n immers, die met den :r ontwikkeld worden, klein, dat hier van in- lisme wel geen sprake van ultrakorte golven eden wel degelijk denk- bij het gebruik van genschap bezitten sterk ;unnen inwerken, igetast zouden worden, ierbij niet geloofwaardig erp bestaan verschillen- Professor dr. Schliep- erde onlangs nog een ■sten in een door hem de „Klinische und me- rift". Volgens zijn waar- menschen, die zich op- d van zulke zenders een ig, die afhankelijk is len zender en van nog .en. Wat de pers daar- heeft reeds geschreven, tij ging één graad per is totaal bezijden de ■ichten waarheid bevat- isds jarenlang met dez{ Is x-maal gedood zijn. de korte golven op ons physiologische invloe den op dit gebied zyn ïvorderd. )rte golven door de me- steekenis beginnen te natuurlijk voor zorge^ ermede omgaan, voor m zijn of ertegen be- zijn reeds uitvindingen mogelijk wordt. >INGEN 1 Juli 1930. 7 R O U W D: en W. van Beek, 20 j. A. J. van Uxem, 25 j. O IT W D Slabber, 29 j. G. Gel- 36 j. L L E N van Son, d. L. Gel- S. van Sorge, geb. •an Weele, geb. Smit, dl EDEN: van C. F. KoaEjÖ, 84 j, van J. A. Visser, 61 i nan van C. J. van der luvekot, z. 3 mnd. M. I. Wijkhuijs, vrouw van I LBURG. LLEN eb. Delet, d. EDEN ,0 j. geh. met J. C. A. 60 j. geh. met J. Wes- ARTLIJNEN uli van Port Sudan 9 Juli Dover Juli te Sabang 30 Juli Perim Rott. v. New-Orleans New-Orleans v. Rott. Cuitr.) 30 Juli van Juli van Sjanghai 29 Juli Perim Batavia n. Rott. Juli te Rangoon 'an Rott. n. Bombay 29 Juli van Lissabon ermakelijkheden, ingen, enz. is .K. 7.09 8.02 19.27 20.25 Auto's, Fietsen rtulgen. ustus uur 1 9.21 n 2 9.19 VLISSINGSCHE COURANT TE VLISSINGEN I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rjge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct |üe abonné's in 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze- Ikerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' VLISSINGEN, 1 AUGUSTUS. Een informatie- en reisbureau. Door de stoomvaart-maatschappij „Zee- is in haar Grand Hotel „Britannia" ten [gerieve harer gasten een informatie- en reis bureau geopend, alwaar biljetten naar Neder land, België en Duitschland verkrijgbaar [worden gesteld. Het mag worden verwacht, dat deze maat regel zal bijdragen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer op ons mooie eiland Walcheren. Het badbedrijf. Voor rekening van het badbedrijf alhier |zjjn bij de firma Julianus te Middelburg ver vaardigd 1 éénpersoons en 1 tweepersoons |cano. Deze cano's zullen van morgen af door het badbedrijf worden verhuurd. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Overzicht over de maand JuliHet aantal aezoeken aan de leeszaal bedroeg 597, nl. 105 [van vrouwen en 492 van mannen, j Uitgeleend werden 1634 banden aan 864 ersonen. I Aanwinsten GalvezMacha Regules. krasmow De wreker. Baum Helene Will- per. Storm Der Schimmelreiter. Zweig r Streit um den Sergeanten Griseha. Cam- :arThe bailiff Yerney and his righten. Si- irjónssoh Bjerg Eiómd en zijn vrouw (too- leelspel in 4 bedrijven)LapidothSwarth pomeinsche volksliederen en balladen. Can- pgieter De Friesche beweging. Emmerik [Telegrafie. ErldtStoringsgids voor huiste- legrafie en huistelefonie. Gallichan Jeugdi ge ouderdomhoe men jong blijft. Gids der voornaamste gemeenten van Nederland. Hoogstraten: Techniek, uitvinding en octrooi, [stratiHet licht aan de kim. Drenkelingen gered. Gisterenavond omstreeks 8 uur viel een kleine jongen, die bij het oude Arsenaal in liet kanaal zat te visschen te water. Een 13- Jjarige jongen sprong hem achterna, doch .ar deze niet voldoende zwemmen kon om Jen kleine aan den wal te brengen, scheen pet dat beiden zouden verdrinken. Van het paarbij liggend motorschip „Verandering" van Werkendam kwam de schipperszoon G. Rij pers met een sloep spoedig naderbij, cn mocht het genoegen smaken de beide jongens «houden op het droge te brengen. Scheepvaartberïchten. j Heden is van hier vertrokken naar Boston lEngeland) het Engelsche stoomschip „Tan- fary" na een lading melasse te hebben ge- ost. Dagelijks voorstelling, ia. Zondags Matinée rt 6.30, Concert 8.30 Uaandag-, Dinsdag- en Irée-dansanteWoens- (geen dans) Don- rée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- mziek. mina. lederen avond aanvangende half acht. ,nsante van 36 uur. Dagelijks matinée van Joncert van 8—12.30. >nd?gavond soirée dan- liddag thé dansante. Naamlooze vennootschappen. Met de „Staatscourant" no. 147 zijn verzon den afdrukken van de akten betreffende de J.V. Maatschappij 'tot Exploitatie van café's iNatinonal" te Goes, gevestigd te Goes. Over pachtprijzen en pachtverhoudingen. I Het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau van p Z.L.M. schrijft ons angs is door den Bond van Landpach- |ers een open brief gericht tot de verpachters a Nederland betreffende restitutie van pacht pver 1929. Wjj achten het wel gewenscht om ons thans meer algemeenen zin tot de verpachters te penden, hoewel wij weten, dat het bij beoor- ig van pachtverhoudingen en pachttoe- jtanden gevaarlijk is te generaliseeren. De ferhouding tusschen pachter en verpachter is jp eenmaal van persoonlijken aard, waarom trent een buitenstaander niet altijd kan oor- peelen. Er zijn uitstekende landheer en, die lan de vrijwel algemeene prijsopdrijving niet pebben meegedaan, er zijn er die voldoende ftèt hunne pachters meeleven en dit nog in Jöeze tijden zullen doen, maar hiertegenover ptaan er echter ook, die trachten zooveel mo- |eHjk rente uit het in den grond gestoken ^pitaai te verkrijgen en er zich weinig om [Nkommeren of de pachter in staat is om deze tgen op te brengen. Helaas zal deze cata- jgorie niet vatbaar zijn voor een aandrang om pt redelijke te betrachten. Tusschen deze twee uitersten staat echter Fen groep van verpachters, die zich nog te [Weinig in den toestand van den landbouw hebben ingedacht en van de gedachte uitgaan, dat het nog wel eens mee zal vallen, vooral zoolang de pachtsommen betaald worden, ook al gaat dit van het kapitaal van den pachter. Wij erkennen, dat ondanks herhaalde waar schuwingen, in de na-oorlogsche jaren en zelfs tot voor kort, onzinnige pachtsommen zijn geboden. Er zijn echter ook daaronder gevallen dat een landbouwer ten koste van alles heeft moeten trachten een boerderij te pachten en een bod heeft gedaan, waarvan hij zelve wist, dat het te hoog zou zijn, wanneer minder goede jaren zouden komen. De wijze van verpachten, o.a. de publieke verpachting bij opbod, die helaas nog maar al te veel wordt toegepast, zal tot de schrome lijke pachtopd-Ijving mede aanleiding hebben gegeven. Maar hoe de toestand is ontstaan of welke oorzaken er toe geleid hebben, één ding is zeker, dat het pachtniveau in verhouding tot de tegenwoordige prijzen van land- en tuin bouwproducten, in zeer vele gevallen, veel te hoog is. De gevolgen hiervan kunnen niet uitblijven, o.m. zullen de pachters trachten te bezuini gen op alle bedrijfsuitgaven, bemesting, be werking en verpleging van gewassen, waar door de cultuurtoestand van de gronden moet terugloopen, hetgeen wederom aanleiding geeft tot verminderde inkomsten. De alge meene toestand op het platteland zal hier onder leiden, vooral wanneer door besparing op arbeidskosten zoowel van arbeiders als ambachtslieden, de werkloosheid in de hand wordt gewerkt. Hoewel men ons kan voorhouden, dat de met hypotheek bezwaarde grondgebruiker door de daling van de grondprijzen ook in moeilijkheden komt en een herziening van de rentevoet in vele opzichten gewenscht zal zijn, meenen wij, dat dit ons niet mag weer houden om thans een ernstig beroep te doen op vele verpachters van landerijen en hen te verzoeken alle medewerking te verieenen om dé pachtprijzen op een hoogte te brengen, zoodanig, dat de pachters in staat zullen blij ven aan al hun verplichtingen te voldoen. Dit zal kunnen geschieden door voor de thans nog loopend'e pachtprijzen een» andere overeenkomst te maken en den pachtprijs opnieuw vast te stellen en daarbij in uitzicht te stellen, dat voor de komende periode de pachtsom om de twee of drie jaar opnieuw zal worden vastgesteld, al naar de omstandig heden van den landbouw dan zullen zijn. Ten aanzien van nieuwe pachtcontracten zou het zeer gewenscht zijn een bepaling op te nemen, dat de pachtsom tusschentijds bijv. om de twee of drie jaar zal worden herzien. Voorts wordt met aandrang verzocht om het fatale systeem van verpachten bij opbod geheel te laten varen, opdat de ongezonde concurrentie worde geweerd en de tendenz tot onredelijke opvoering van de pachtsom wordt weggenomen. Op den voorgrond dient te komen de keuze van den pachter in tegenstelling tot thans, nu de gegoe.' eid van de borgen meermalen de maatstaf is voor de vraag of de perceelen zullen worden gegund. Het zal in.de gegeven omstandigheden uiterst moeilijk zijn om aan te geven hoe groot de pachtsom redelijkerwijze zal kunnen kunnen zijn. Toch schroomt het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau niet zich te verklaren van voorlichting te dienen en schattingen door zijn kring- en plaatselijke deskundigen te doen verrichten. Met vertrouwen doen wij een beroep op de welwillendheid van de verpachters om meer dan tot nog toe van deze voorlichting ge bruik te maken. Men diene te bedenken, dat het weinige ge bruik, dat tot nog toe van de onafhankelijke en deskundige voorlichting der vrijwillige pachtbureaux is gemaakt, mede de aandrang op de regeering om in de pachtverhoudingen in te grijpen, heeft versterkt. Moge bovenstaand verzoek door talrijke verpachters in ernstige overweging worden genomen. Polders en waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeeland met ingang van 26 Juli tot dijkgraaf van den Reigersbergsche polder P. Bruynzeel, te Rilland-Bathmet ingang van 21 Augustus tot dijkgraaf van den Oostpolder (Krabbendijke) A. P. Woutersen, te Krab- bendijke met ingang van 12 September tot dijkgraaf van den Mosselpolder C. J. de Zwart, te Hoekmet ingang van 27 Septem ber tot dijkgraaf van den Koninginnepolder P. de Dobbelaere te Biervlietmet ingang van 1 Augustus tot gezworene van den Ko ninginnepolder A. Cloeys te Biervliettot ge zworene van den Kanaalpolder A. F. van Hijfte, te Philippine. Autobusdiensten. Ged. Staten beschikkende op het verzoek van J. Westdorp te Heinkenszand van 5 Fe bruari 1930 om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Nisse over Heinkenszand. en Nieuw- en St. Joosland naar Middelburg en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen), besluiten af te wijzen het verzoek van J. Westdorp voornoemd. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen hoesch van autowiel, bij Van Schaik, Buteux- straat B 201, RITTHEM. De gemeenteraad hield gisterenmiddag een openbare vergadering. Alle leden waren aan wezig. Verschillende ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Op een schrijven van de erven W. Cevaal en den heer P. Cevaal Wzn., waarin zij recla meeren tegen hun aanslag in de wegenbelas ting 1930, wordt besloten het schrijven tot nader onderzoek in handen van Burg. en Weth. te stellen. Betreffende een schrijven van het gemeen tebestuur van Middelburg, van den inspec teur van de volksgezondheid en van de ver- eeniging tot stichting en instandhouding van het Christelijk ziekenhuis „Bethesda" te Vlis singen inzake de oprichting van een barak voor lijders aan besmettelijke ziekten, besloot de raad, daar algeheele vrijheid van aanslui ten wordt gelaten, de kosten op te vragen aan Middelburg en aan 't ziekenhuis „Bethes da" te Vlissingen. Op een verzoek van het comité tot feeste lijke herdenking van den 50en jaardag van H. M. de Koningin om een bijdrage, daar ook de schoolkinderen zullen worden bedacht, werd met algemeene stemmen besloten 50 te geven. De gemeente-rekening 1929 werd aange boden, sluitende voor den gewonen dienst met een batig saldo van 1415.07. Tot leden van de commissie tot onderzoek van de gemeente -rekking en de rekening van het Burgerlijk Armbestuur werden be- noéïnd de heeren H. M. van de Putte en J. Lijnse. De voorzitter deelde mede dat de Ritthem- sche straatweg over een lengte van 375 M. is vernieuwd en dat verder nog eenige verbete ringen zullen worden aangebracht. De vrij gekomen brik is reeds voor een groot gedeelte verkocht. Aan den timmerman J, Melis zal prijsop gave gevraagd worden van een nieuwen vloer in de gemeente-secretarie. De heer Jn. de Pagter vroeg of er geen verbetering in de afwatering van de Wever straat kan gebracht worden. De voorzitter beloofde de afwatering aldaar te trachten te doen verbeteren. De heer J. Lijnse vroeg of het niet mogelijk was een gedeelte van het Vlissingsche voet pad te doen vervallen, daar volgens zijn mee ning dat doelloos ligt. De voorzitter zal dit nader onderzoeken. Daarna sluiting. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De Pensioenraad heeft aan de Synode doen toekomen zijn verslag over 1929. Van dit ver slag gaf de president den inhoud weer. Er zijn thans 986 deelnemers 854 van de zen zijn verplicht, 35 vrijwillig, 39 boven 55 jaar, 27 volgens art. 37 al. 2 1 volgens art. 4 al. 4 met premievrije polis 23 in het genot van pensioen27 recht hebbende op een la ter intredend pensioen. Het jaar sluit met 23 pensioentrekkers, van wie 12 weduwenpensi- oen, 6 invaliditeitspensioen, 3 emeritaatspen- sioen en 2 weezenpensioen genieten. Uitge keerd is in 1929 3689.76, t.w. 2363.84 aan pensioenen en 1325.92 aan afkoop. Aan pre mies is in 1929 ontvangen 211.154.10, terwijl de kosten plm. 3.4 van het premiebedrag hebben beloopen. Het Sterkamp te Ommen geopend. Gisteren werd in de groote voordracht-tent het Sterkamp te Ommen, dat d,it jaar voor het eerst na de opheffing van de Orde van de Ster voor een. ieder toegankelijk is, door J. Krishnamurti geopend. Het aantal deelne mers bedraagt dezen keer plm. 2500 (vorig jaar 2800). Ongeveer een derde van dit aan tal zijn personen, die nooit tot de Orde van de Ster hebben behoord. Een 46-tal nationaliteiten zijn vertegen woordigd. De opening had zonder eenig ceremonieel plaats. Op het podium bevond zich alleen Krishnamurti, die na een kort welkomst woord aankondigde, dat er den avond van dezen eersten dag geen kampvuur zou plaats hebben en dat er ook den overigen kamptijd van dit kampvuur geen vaste dagelijksche regel zou worden gemaakt. Behalve dat het ook inzake deze kampen, verkeerd was in een sleur te vervallen en goed was gewoonte-vor ming tegen te gaan, verklaarde Krishnamur ti, dat het tweemaal per dag spreken van een OVERAL ©EïOCHT EN TOCH f" WELLHER-ZI'LVER 5HOW oekogh;T!4 ROKIN 109-IU Ai'lSTERDAM en dezelfde persoon, in dit geval hij zelf, te veel was. Wil men het gehoorde goed ver werken, dan was eenmaal meer dan voldoen de. Vervolgens sprak Krishnamurti zich uit tegen de opvatting als zouden speciale centra eenige bijzondere waarde hebben. In het cen trum Ommen worden dan ook veranderingen ingevoerd waaromtrent in den loop van dit kamp nog nadere bijzonderheden zullen ver strekt worden. Om te beginnen deelde hij thans reeds mede dat er in 1932 en 1933 geen kamp zou gehouden worden. Wel nog in 1931 en waarschijnlijk daarna in 1934. In het kort bracht Krishnamurti in deze openingstoespraak nog eens naar voren wat hij de laatste vier jaren geleidelijk aan bracht de onwaarde van allg vereenigingen met een zoogenaamd geestelijk doel, de on waarde van geestelijke autoriteiten, van alle ceremonieel, het vitale belang van een essen- t.-eele kritiek op zijn zienswijze en van den twijfel. Oppervlakkige critiek op zijn per soon, op bijv. zijn wonen in een kasteel (in feite woont hij thans te Ommen in een hut), had geen waarde. Slechts zij die langeren tijd dagelijks met hem verkeeren waren in staat uit te maken of zijn woorden en daden met elkaar in overeenstemming zijn. Annie Besant, bisschop Leadheater en bis-, schop Wedgwood zullen enkele dagen in het kamp komen vertoeven. Reünie oud-leerlingen der Chr. Kweekschool te Middelburg. Over het feestelijk samenzijn dat deze reünie besloot, kunnen wij nog het volgende mededeelen Na een gezellig diner kwamen de oud-leer lingen, bestuur en leeraren des avonds in de Schuttershof zaal te Middelburg, die geheel gevuld was, opnieuw bijeen. De voorzitter, de heer A. Schout, opende op de gebruikelijke wijze en sprak daarna zijn openingswoord uit, dat onophoudelijk on derbroken werd door een krachtig applaus. Nieuwe leeraren werden op geestige wijze door hem voorgesteld, de nieuwe directeur hartelijk gelukgewenscht, terwijl de scheiden de directeur, de heer C. Weeda, werd getee- kend in zijn geheele loopbaan als directeur. Door de oud-leerlingen werd dezen een prachtige stoel aangeboden, terwijl de tegen woordige leerlingen der Kweekschool, mede cp deze vergadering tegenwoordig, hem een keurige reisdeken aanboden. Het bestuur gaf een divan, zoodat alle geschenken den heer Weeda tot rust moesten nopen. Verder werd deze avond op zeer gezellige wijze doorge bracht, terwijl in het bijzonder genoemd mag worden „de leeraarsvergadering", door de pas geslaagde leerlingen voorgesteld. Iedere lee- raar werd zeer keurig geteekend en de ken merkende gezegden gaven dan ook ieder oogenblik aanleiding tot groote hilariteit. De uitstekend geslaagde bijeenkomst werd, nadat men reeds in de kleine uurtjes was ge komen, door dr. Huizinga met gebed gesloten. Examens. Te Utrecht slaagde voor de Fransche taal acte A (M.O.) onze vroegere stadgenoot de heer J. M. Th. Hoste te Dongen. Voor de akte Engelsch lager onderwijs is te Utrecht geslaagd de heer K. H. van Faas- sen te Middelburg. Voor het eind-examen aan de Gerard Adri- aan Swieten tuinbouwschool te Fredriksoord is geslaagd R. W. Jans te Middelburg. Tot onderwijzer van de Ned. Herv. school te Middelburg is benoemd de heer J. Touwen te Meppel. Ned. Onderwijzers Genootschap. In de te Deventer voortgezette algemeene vergadering van het Ned. Onderwijzers Ge nootschap, werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen „De algemeene vergadering van het N.O.G., van oordeel, 1. dat de openbare school, zooals die door de historie en traditie is gegroeid, de eenige school is, die met eerbiediging van ieders overtuiging, alle kinderen van ons volk kan en wil opnemen, 2. dat die openbare school aan haar ver plichting om op te leiden tot christelijke en maatschappelijke deugden ten volle beant woordt, 3. dat deze school, die in wezen universeel is, het eenige opvoedingsinstituut is, dat als nationale school kan worden betiteld, spreekt als haar meening uit, dat slechts deze school door het N.O.G. mag worden gepropageerd, verwacht, dat het hoofdbestuur en de redactie van het Schoolblad zoowel als de afdeelings- besturen en de afdeelingsorganen, de propa ganda voor deze school met kracht zullen voeren, rekent er op, dat de leden van het N.O.G. individueel de propaganda voor deze school zoo ijverig mogelijk zullen steunen". Mijnenvegers voor Indië. De vier mijnenvegers A, B, C en D, ge-« bouwd op 's rijkswerf te Den Helder, ten dienste van de marine in Ned.-Indië, zullen, gesleept door twee booten van de firma Wijs-* muller en bemand met particuliere equipage, volgende week naar Indië worden overge- bracht. Het vertrek van Den Helder is be-? paald op Dinsdag 5 Augustus a.s. Overgeplaatste ohderofficieren der marine 14 Augustus majoor-konstabel P. Brouwer van wachtschip Willemsoord naar marineka zerne Willemsoord. 18 Augustus sergeant der mariniers A. Onstenk van afdeeling mariniers Rotterdam naar de Kooij majoor-machinist W. Hane- kamp van Van Speijk naar wachtschip Wil lemsoord. 22 Augustus oppermonteur I. Voorbroed van wachtschip Willemsoord naar radiodienst Amsterdam. 2 September majoor-machinist J. Schenk van wachtschip Willemsoord naar gereedma king Banckert te Rotterdam majoor machi nist C. Leeuw van gereedmaking Banckert naar gereedmaking Van Nes. 3 September majoor-machinist H. Bakker; van gereedmaking. Van Nes naar wachtschip Vlissingen. 19 September opperschipper J. Lub vau wachtschip Willemsoord naar marinekazerne Willemsoord. VOETBAL. De wedstrijd Nederland-België zal op Zon dag 29 Maart 1931 in het stadion te Amster dam gespeeld werden. Na den wedstrijd UruguayArgentinië. Te Buenos-Ayres hebben onlusten plaaxs gehad als gevolg van den voetbalwedstrijd Uruguay—Argentinië om het wereldkampi oenschap. Deze wedstrijd, die door Uruguay gewon nen werd, heeft naar de meenL.g der Argen tijnen geen rechtvaardig verloop gehad. Het elftal van Uruguay heeft zeer woest gespeeld en het zou bovendien bevoordeeld zijn door den Belgischen scheidsrechter. De Argentij nen waren hierover woedend. Talrijke vrouwen, die vlaggetjes van Uru guay droegen, werden door de opgewonden menigte met steenen bekogeld. Het kwam tot een algemeen handgemeen, waarbij de bereden politie moest ingrijpen. De menigte deed ook een aanval op het consulaat van Uruguay. De rust kon eerst worden hersteld, nadat de politie gedreigd had van de vuurwapenen, gebruik te zullen maken en reeds eenige sal vo's in de lucht had gegeven. Athletiek. Het protest door dé vereeniging „Marathon" alhier ingediend te gen de op 10 Juli alhier plaats gehad heb bende kampioenschappen voor den Zeeuw- schen Athletiekbond, is door de protest-com missie toegewezen. Op de lange baan, 5000 M., is nu kampioen geworden de heer I. Lefeber van „Marathon" met 17 min. 542/5 sec., 2e was A. Kambieij van E.M.M. in 17 min. 552/s sec. Een duiksprong van 34.75 meter. Een Zweedsche melkboer, E. G. M. Soeder- berg, heeft dezer dagen een wereldrecord verbeterd, zonder het zelf te weten, door van de Skurubrug te Stockholm, een hoogte van

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1