500 25 30 JULI EERSTE BLAD No.177 68e Jaargang 1930 (TLIJNEN DA E VLISSINGEN dito's, Fietsen Bn aangi WOENSDAG limine: Firma f. VAN DE VELDE Jr., Walstraai 58-80, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen pit nutrnrraer Jbestagat uit twee bladen Het Bombardement van Vlissingen en het Stedelijk Museum. Stads- en Provincienieuws STER-TABAK w ie de onveranderlijk goede Ster-tabak een maal heeft geproefd, laat zich deze bron van genot nooit meer ontnemen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS ïommuniceeren. Een. verschillende vragen der ramp, de bij» en aard der even- erschenen hulpver- >t op deze wijze een jsdienst in het leven Juli Suez Juli te Suez te Adelaide van Port Said Juli te Triest Juli Perim Juli Ouessant 28 "Juli Perim baja van Rott. Juli Perim 28 Juli van Port Juli te Port Said Juli van Bombay uli van Santander Juli Dakar li van Colombo r.) 26 Juli v. South- li te Shanghai te 'Buenos-Ayres !7 Juli Gibraltar Juli van Sabang li te Tanger lakelijkheden, en, enz. lagelijks voorstelling, Zondags Matinée .30, Concert 8.30 indag-, Dinsdag- en i-dansante Woens- geen dans) Don- i dansante (avond- iterdagavond Diner- iek. ia. lederen avond vangende half acht. wte van 3—6 uur. igelijks matinée van cert van 812.30. p.gavond soirée dan- dag thé dansante 5.32 6.21 17.46 18-36 uigeti. ill uur 9.24 9.22 ijk moge ons deze degelijke huismoeders er schudden. Maar is wonderlijker dan het uches op het gezicht, n tijd deed, mouches ms met juweelen be rgen der natuurlijke e pruik, zooals jaren t In elk geval is ze dan de dwaze corset- tuwen leder gelooven spentaille op de we- WILHELMINE LISSINCSCHE COURANT r handen zijn de na- verzorgde, glanzende, echter de nagels der tegenwoordigen tijd. alleen de natuur een ïen. Met roze nagel- aakten we onze han- jk. Maar de moderne natuurlijkheid. Ze irood, groen of blauw, juist zooals het bij in van oude afgods- echter geklemd om irrad van een auto. 1b0NNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 11.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger ANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" IV. Maatregelen van verweer tegen de Engelsche expeditie. De lezer zal zich hebben afgevraagd, wat ïen buiten Zeeland gedaan had om den vij- id in zijn plannen te dwarsboomen. Zooais en weet was Vlissingen sinds het tractaat m 11 November 1807 afgestaan aan Frank- jkhet moest dienen als „Sentineile avancée d'Anvers", dus als een vooruitge- hovfen wachtpost van Antwerpen. Maar de st van Walcheren behoorde bij het konink- jk Holland, evenals de overige Zeeuwsche landen de goedige koning Lodewijk Napo- on was allerminst berekend voor zijn taak vredestijd, maar in gevaarvolle omstan- :heden als deze, bleek maar al tp zeer hoe genialiteit van Napoleon niet het deel was i de geheele familie Bonaparte en zeer iker niet van zijn broer Lodewijk. Hoewel japoleon in zijn typischen stijl reeds 12 April aan den koning van Holland had ge- hreven„De oorlog (met de Oostenrijkers is verklaard. Licht manschappen, organi- ;r uw nationale garden en uw troepen om te verdedigen. Reeds langen tijd heb ik u it herhaaldelijk gezegd. Er zal geen tijd »r zijn, als u ongelukken overkomen", was niet veel gebeurd. Althans het volgend hrijven van Napoleon van 14 Augustus aan in broer spreekt een duidelijke taal„Ik is in uw brief aan den minister van oorlog zen zinik heb 4000 man naar Bergen op Dom gezonden, het is alles wat ik heb. at is een mooie mogendheid die noch leger tth vloot heeftGe hebt dus Holland ver ren?.... Kunt gij u een mogendheid noe- en? Kunt gij onafhankelijk zijn en willen it anderen u verdedigen Gij hebt door rkeerde en kleine maatregelen Holland doen irloren gaan." Toen de Engelschen hier landden bevond ming Lodewijk zich te Aken om zijn moe- ir op te zoeken. Den Ïen Augustus ontving berichteen Zeeuw, die toevallig ook in ken was, de heer Van Citters, werd met een eciale boodschap naar generaal Bruce ge- nden om dezen tot hardnekkige verdedi ng aan te sporen, die zich daarvan, zooals zagen, niet veel aantrok. Dadelijk schrijft naar generaal Chamberlhac, die de 24ste visie te Brussel commandeerde, dat hij zijn oepen niet op het eiland van Cadzand oet verzamelen, waar deze mee bezig was, aar ze naar Antwerpen moest dirigeeren deze stad in staat van verdediging stellen oest. Maar Chamberlhac deed,wat hij meen- dat goed was, en zond steeds meer troe- 'n naar Cadzand zond ook eenige duizen- van Cadzand naar Vlissingen, en dit as zeer goed gezien. Het bleek immers later t de Engelsche rapporten, dat de aanwezig- iid van de steeds aangroeiende macht vlak genover Vlissingen één der redenen is ge- iest, die de Engelschen bewogen hebben, 'alcheren weer op te geven en hen verhin- irden nog over Antwerpen te denken. Lode- ijk wist zelf wel, dat hij geen strateeg was *eds den 2den schrijft hü aan den Fran- hen minister van oorlog „Het is noodzake dat er te Antwerpen een maarschalk >mt, die het opperbevel te land en ter zee ii aanvaarden." Den 3den droeg hij aan den ollandschen maarschalk Dumonceau het be- van de land- en zeetroepen te Amster- en in die opdracht schreef hij o.a. tij hebt geen andere troepen dan de bur- !rÜ van Amsterdam en Haarlem", behalve veteranen, de gendarmes, de douanen enz. Maar hij zou troepen maken Den 3den ugustus verscheen een bekendmaking bé- 'effende aanwerving van zeelieden, den 5den in voor vrijwilligers van zee- en landmacht, en lOden werd dat nog aangevuld door het isluit ter vorming van 12 bataljons vrijwil- En die vrijwilligers kwamen ook op. veral was beweging. De landdrosten (te ver dijken met Commissaris der Koningin) pu- iceerden vaderlandslievende opwekkingen, n zoodra de nieuw aangeworvenen hun uni- )rm nan hadden, werden ze naar de Bra- "intsche kust gezonden, naar de vestingen illemstad, Steenbergen en Bergen op Zoom, iar de gevechtswaarde was gering Napo- had vroeger al eens gezegd, een man is soldaatVandaar dan ook dat hij aan- '0nS op versterkingen uit Frankrijk, maar kwamen ook niet vlug. Het groote leger 'ns immers ten deele in Oostenrijk, ten deele Spanje. De nationale garden moesten 'tenst doen en trokken uit Noord-Frankrijk naar Antwerpen en de Belgische kust. Lode wijk zelf is intusschen naar Brabant getrok ken, den 3den zendt hij' vanaf den Moerdijk een berisping naar generaal Chamberlhac, dat deze Antwerpen nog niet voorzien heeft van troepen, „tandis que vous avez presqu' une armée dans 1' ile de Cadzand." Van flank bedreiging scheen Louis geen begrip te heb ben. Maar Chamberlhac liet ze waar ze wa ren en de Fransche militaire overheid zond zelfs aldoor meer versterkingen naar Cad zand. Louis verplaatst zich intusschen naar Breda, Esschen en Roosendaal en is innig verheugd als hij den 15den bericht krijgt, dat maarschalk Bernadotte (Prins de Ponte- Corvo en voorvader van prinses Astrid) tot opperbevelhebber in Antwerpen is benoemd. Dien zelfdén dag gaat hij even over de grens om in Zandvliet den verjaardag van Napoleon te vieren en reist dan naar Amsterdam terug. Inmiddels was aan de verdedigingswerken van Antwerpen hard gewerkt. Langs de Schel de waren batterijen opgeworpen, tusschen de forten Lillo en Liefkenshoek was een ketting over de rivier gespannen, langs de Brabant- sche kusten werd geducht gepatrouilleerd, en de Engelschen kregen den indruk, dat de vij and buitengewoon sterk was. Voor Bergen op Zoom was een heele flottille kanonneerbooten bij elkaar gebracht. En dit alles terwijl de Engelschen drie lange weken in Zuid-Beve land werkeloos bleven. Den 21en verliet lord Chatham Middelburg en ging naar Goes, be legde daar verschillende krijgsraden, en het resultaat was, dat in den krijgsraad van den 29en Augustus besloten werd tot ontruiming van de beide Bevelanden en van Schouwen, zonder dat ook maar één verdere poging werd gedaan voor het hoofddoel van den tocht. Lord Chatham zorgde er wel degelijk voor, dat hij gedekt was voor dat gewichtig besluit door de opinie van anderen. Zijn onderbevel hebbers hebben op schrift hun meening ge zegd. In dat stuk, onderteekend door zeven generaals, wordt de sterkte van den vijand in Bergen op Zoom en Antwerpen en omgeving geschat op 35.000 man, terwijl men er op rekende dat de verovering der forten van Lillo en Liefkenshoek drie of vier weken kos ten zou, in welken tijd zich de Franschen aanzienlijk konden versterken. Het is intus schen wel zeker, dat het verzet van Vlissin gen den Engelschen ruim twee kostbare we ken tijds gekost heeft, waardoor van een verrassing van Antwerpen geen sprake meer kon zijn. En toen eenmaal een der beroem de Fransche maarschalken opperbevelhebber geworden was, vonden de Engelschen, nadat v/eer 14 kostbare dagen waren verstreken door het getalm van Chatham, de kans voorgoed verkeken. Maar er was nog een andere factor. Op Walcheren waren 6000 Engelschen in garni zoen achtergebleven men overwoog nu dat er nog 24.000 man over waren, waarvan er 2000 op Zuid-Beveland moesten blijven en 8000 om de opereerende troepen te dekken tegen aanvallen uit Bergen op Zoom, dan bleven er 14.000 man over voor de verovering van Lillo, Liefkenshoek en Antwerpen. In die omstandigheden achtten (ie generaals het onmogelijk, het beleg van Antwerpen te on dernemen of te probeeren, de forten Lillo en Liefkenshoek te vernietigen. Merkwaardig zijn echter deze cijfers 24000 man, behalve de 6000 op Walcheren, totaal dus 30.000 man waren er beschikbaar van een leger van 40.000 man. Dat wil dus zeg gen, dat er 10.000 man ziek waren. Een vier de deel van het leger was dus buiten ge vecht gesteld, doordat een geesel het Engel sche leger sloeg, dit was de Zeeuwsche koorts. De ingezetene schrikt niet meer van dat woord, de vreemdeling zij gerustgesteld de Zeeuwsche koorts is verdwenen, doordat men sinds dien de oorzaak heeft kunnen opsporen. De gevallen zijn nu slechts spora disch. Aan dit min of meer lugubere onder werp zal ik mijn volgend artikel wijden. H. G. VAN GROL. Archivaris. VLISSINGEN, 30 JULI. De nieuwe keersluis. Naar ons door het Haagsche Corresponden tie-bureau wordt gemeld zal de nieuwe keer sluis alhier op Donderdag 4 September a.s. door den minister van waterstaat, mr. Rey- mer, officieel worden geopend. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan als werkzoekenden ingeschreven 1 letterzetter, 4 timmerlieden, 2 stucadoors, 2 metselaars, 1 schilder, 1 verver, 3 grondwerkers, 1 ijzer- vlechter, 4 opperlieden, 1 schoenmaker, 1 werktuig- en bouwkundig teekenaar, 1 auto- genelasscher, 1 metaaldraaier, 1 aanhouder, 4 stokers, 1 bankwerker, electriciens, 1 boek binder, 1 visscher, 1 magazijnknecht, 1 wachtsman, 1 reiziger, 3 transportarbeiders, 1 boekhouder, 3 kantoorbedienden, 1 werk vrouw, 2 werkmeisjes, 5 varensgezellen en 23 losse arbeiders. Totaal 80 personen vorige week 76 personen. Openlucht-samenkomst. De Vereeniging voor Inwendige Zending houdt morgenavond haar laatste openlucht samenkomst gedurende dezen zomer. Deze heeft plaats in het Oude Gasthuis, Koestraat. Als spreker zal optreden ds. A. de Voogd. Een aanrijding. Gisterenmiddag had te Middelburg een bot sing plaats tusschen een auto die uit een ga rage in de Lange Noordstraat kwam en een vreemden auto, die juist de straat passeerde. Laatstgenoemde auto werd van achteren aan gereden. Beide voertuigen werden ernstig be schadigd, doch persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Het stadhuis te Veere. De gemeenteraad te Veere heeft onlangs besloten, zooals wij gemeld hebben, over te gaan tot restauratie van het bekende stad huis. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen zond de plannen, volgens welke de verbouwing zal worden uitgevoerd reeds in en stelt thans f 90.000 disponibel, terwijl de gemeente Veere er 10.000 bijpast. Het stadhuis is een der mooiste overblijfse len uit den tijd, dat Veere nog een bloeiende handelsstad was en tot de uitgaven voor groote bouwwerken in staat. Die tijd waren de late middeleeuwen, toen bouwde men het stadhuis (1470—1477), de groote kerk (1479) en de groote verdedigingswerken, welke in tij den van verval door oorlogen en watersnoo- den zijn ten gronde gegaanvan deze ves- tingswerken is de Kampveersche toren, welke vooral diende bij de verdediging van het Veergat, dat echter in den loop der tijden verzand is, alleen overgebleven. Intusschen is het stadhuis, ofschoon het op onrustbarende wijze in verval begon te geraken, een der prachtigste monumenten gebleven niet alleen van Veere, maar van heel Zeeland. Het werd gebouwd in de jaren 14701477, door meester Evert, vrijwel naar het voorbeeld van het stadhuis te Middelburg, doch kleiner en rus tiger. Onder auspiciën van Hendrik van Bor- selen, die woonde op het slot Zandenburg, werd het raadhuis opgetrokken met den to ren, welke om zijn sierlijkheid en slankheid, een der schoonste is van ons land. Het stadhuis is altijd in eere geweest in deze stad en de burgerij heeft haar best ge daan het naar vermogen te verrijken zij plaatste in 1735 in den toren een klokkenspel van 36 klokken, welke door den beroemden klokkengieter Van Ghein zijn vervaardigd. Eenige jaren geleden werd de toren gerestau reerd. Intusschc was ook de toestand van het overige gedeelte van het gebouw niet erg rooskleurighet dak was lek en de muren waren aan het verzakkenin den voorgevel kon men duidelijk scheuren waarnemen, ter wijl op den zolder de balken waren uitgevre ten en in de raadzaal een gat in het plafond viel. Behalve dat de raadsleden van het maar 900 inwoners tellend stadje niet langer in zulk een vertrek wenschten te vergaderen, gold toch ook de trots van de Veerenaren en vele anderen als een ernstige reden om by de regebring op een spoedig herstel van het raadhuis aan te dringen. De medewerking ging echter alles behalve vlug en liet lang op zich wachten, waarom de raad van Veere den 30en April 1929 de regeering het navolgend besluit aanbood „De Raad van de gemeente Veere besluit aan den Staat der Nederlanden het Stadhuis te Veere aan tu bieden onder de navolgende voorwaarden. 1. De kosten der restauratie en van het onderhoud komen ten laste van het Rijk. 2. Het Rijk staat aan de gemeente Veere het stadhuis in eeuwigdurend bruikleen af." Omdat de zaak intusschen weer De reden,dater nog mannen zijn, die geen pijp rooken» ligt aan hun onbekendheid met vergeten scheen, richtten Burg. en Weth. van Veere op 30 October een schrijven aan de le den van de Eerste en Tweede Kamer, met het doel te' verkrijgen, dat op de begrooting voor 1930 een post zou worden uitgetrokken voor de restauratie van het stadhuis. In November d. a. v. interpelleerde de heer Polak, over deze quaestie. De minister deelde in zijn antwoord mede, dat hij in beginsel bereid was mede te werken, doch dat hij nog niet wist op welke wijze. Indien de commissie voor monumenten zorg, welke het raadsbesluit van 29 April be handelde, den minister tijdig advies zou uit brengen, zou de minister trachten een post voor de restauratie op de begrooting te bren gen. Bij de behandeling der begrooting werd de kwestie van de overname besproken. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 22 dezer zijn opnieuw benoemd met ingang van 13 Augustus, tot burgemeester der gemeente Poortvliet W. Dronkers, secretaris dier gemeente en tot bur gemeester der gemeente Tholen mr. A. J. van der Hoeven. Bij het baden verdronken. Aan het strand te Renesse is een 16-jarig meisje uit Zierikzee, leerlinge 'wan de R.H.B.S. aldaar, bij het baden verdronken. Schepen gestrand. Gisterenmorgen half zeven zijn in de na bijheid van Ter Neuzen de Belgische schepen „Anna", groot 650 ton, en „Edouard", groot 1000 ton, geladen met kolen, toebehoorende aan de reederij Kooman en Van Boven te Antwerpen, gestrand. Sleepbooten zijn ter assisteiitie uitgevaren, doch het mocht niet gelukken, de beide sche pen, die hoog liggen, vlot te krijgen. Het bleek dat de gestrande schepen gebroken zijn. He den zal men trachten met lichters de lading te lossen. KOUDEKERKE. Hedenmorgen geraakte bij Koudekerke een vracht-auto uit Zuid-Beveland, die bij werk zaamheden op den weg gebruikt wordt, in een sloot. Door middel van een kraanwagen werd de auto, die niet beschadigd bleek te zijn, op den weg teruggebracht. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. In de gisteren gehouden zitting bracht de heer Tijssens rapport uit over een verzoek van den Wereldbond der kerken, afdeeling Nederland inzake de resolutie betreffende het Kellogg-pact. Met betrekking tot dit verzoek is er een meerderheid en minderheid in ds commissie. De commissie is eenparig van oor deel, dat alles moet worden gedaan, wat den vrede kan bevorderen, maar een deel van de commissie is van oordeel, dat de kerk zich niet moet begeven op het terrein van de over heid en dat er omstandigheden kunnen zijn waarin men met alle kracht, ook met de wa penen, zijn recht of zijn vaderland zal willen en moeten verdedigen. De meerderheid wil de gevraagde instemming betuigen en daarvan de kerk in kennis stellen door een brief ta richten tot de kerkeraden ter afkondiging ia de gemeenten. De minderheid stelt voor te berichten, dat de synode geen vrijheid vindt aan het verzoek te voldoen. In de discussie wordt opgemerkt, dat elko oorlog uit den booze is en dat de kerk zich daartegen moet uitspreken. De kerk mag niet afzonderlijk blijven staan. Als de bonafide po gingen niet zijn gedaan, dan moet de kerk spreken. Andere leden wijzen er op, dat men hier a priori gaat uitspreken, wat de kerk zal doen. Hoe kunnen wij uitspreken dat de bonafide pogingen zijn mislukt. Wij zitten niet in de kabinetten der regeeringen. Ook wordt ge wezen op het chauvinisme, dat zich bij de re geering zal aansluiten en dus baat een der gelijke ui praak niets. Met 10 tegen 9 stem men wordt de conclusie van de meerderheid verworpen. Geref. Gfem. Bedankt voor het beroep naar 's-Gravenpolder door ds. M. Hofman te Krab- bendijke. De Christelijke Kweekschool voor Zeeland te Middelburg. Gisterenmiddag had in het Schuttershof te Middelburg een bijeenkomst plaats ter her denking van het 20-jarig bestaan der Christe lijke Kweekschool voor Zeeland en mede in verband met de directeurswisseling. De voorzitter van het bestuur, mr. P. Diele- man, liet zingen Ps. 145 1 en las daarop een gedeelte uit den Bijbel voor, waarna ds. D. Rignalda voorging in gebed. De voorzitter deelde mede, dat een telegram was ingekomen met gelukwenschen van den heer A. Rademaker en een schrijven van den leeraar, den heer W. de Graaf, die uitstedig is, en die met den heer Weeda en den heer Van der Welle van het begin af aan de school is verbonden. Hierna wees spreker er op, dat het 'beter is met een historh^h overzicht van de school te wachten tot zij 25 jaar bestaat, maar toch was er reden voor een bijeenkomst als deze nu de^eerste directeur, de heer C. Weeda, de school gaat verlaten en men dus afscheid van hem moet nemen en de nieuwe directeur, de heer dr. K. Huizsnga, gereed staat de lei ding over te nemen. Spreker heet de aanwezi gen welkom en in het bijzonder de heeren van het rijksschooltoezicht en van het bijzon der toezicht, dat uit het particulier initiatief is opgekomen. De school is een kind van de 20e eeuw, omdat men allerwege den drang ging voelen naar godsdienstige ontwikkeling. De positieve wetenschap ging vooruit en men leeft met de jeugd als het ware in een boom gaard en het is de taak der leeraren m°t zorg de planten te kweeken en de jeugd daar van de waarde te doen verstaan en er van te doen genieten. Het materialisme heerscht niet meer oppermachtig. Er is thans het Christe lijk onderwijs en vooral zijn er de leeraren, die de opvoeders der jeugd gereed maken voor hun taak. De conscientievrijheid is eindelijk verkre gen. Een ware vrijheid op geestelijk gebied vindt men alleen, wanneer ieder overeenkom stig zijn diepste gevoelens kan leren en de zijnen in die richting kan wijzen. Dan eerst ook krijgt men confeséioneelen vrede. De schoolstrijd as hevig, maar ten slotte kon de school, uit het particulier initiatief gebo ren, tot bloei komen en hoe ook door den staat gesteund, blijft de volle verantwoorde lijkheid op het bestuur drukken. Dat staalt de veerkracht. De oude directeur heeft den strijd ten volle medegemaakt en is steeds pal blijven staan voor het Christelijk onderwijs en bij dit af scheid past een woord van dank voor zijn trouwe zorg en warme liefde. Spreker bidt den scheidende rijkelijk den zegen des Hee, ren toe. Nu blikkende in de toekomst zegt spreker dat de beginselen, waarop de school gebouwd is, richtsnoer blijven. Het gaat niet om een bepaalde politieke richting, maar wel om de jeugd des volks op te voeren naar de waar heden van het evangelie, hen te leeren oo'c dat stoffelijke goederen, hoe waardevol zij ook zijn, achter staan bij de geestelijke, op te voeden ook door vorming van karakter, waar op het dikwerf meer aankomt in de maat schappij, dan op groote kennis en wetenschap. Tot dr. Huizinga zegt spreker, dat hem een zware taak wacht, maar dat deze daarvan overtuigd is. Spreker verklaart den nieuwen directeur geïnstalleerd en bidt hem 's Heeren onmisbaren zegen op zijn arbeid toe. Spreker weet, dat alleen het geloof den vrede kan brengen in het gemoed en daarom acht hij het een zegen, dat men de Christelijke Kweekschool heeft, die naast de openbare op leidt, jonge lieden tot de zware taak van on derwijzers der jeugd, een school, waar men leert, dat wetenschap alleen niet genoeg is. Spreker verklaart nogmaals den nieuwen di recteur voor geïnstalleerd en beveelt den ouden vriend Weeda, den directeur, de leera-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1