500 150 25 idleeningen zorg! jfciii: Firma f. VAÏÏE VELDE lr„ Walstraat 58-69, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 IWENDIJK M. Deurwaarder 33 JULI No.175 16©e Jaargang oog thuis sschen Idvertentiën ïlburgsche ij v. Stoomvaart MAANDAG Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen :!930 21 ten. agentschap OONS voor aan de lOND en Rijswijk. „WECO". ht deelen wij .OFOONS intie kunnen DEMOND. HUIZEN. rs zijn als er meer tgen. De Welfschoen Iw voet, voorkomt >en tot een genot. 1000.— nen /aarden. goes uiten B. J. DEKKER. Hen Brandewijn f2.50 p. L. f2.70 p. L. alf maf f2.80 p. fl. V. Souburg. I O" voor, vlug, netjes ;oedkoop. gen op aanvrage ■etallng van 15 regels regel meer 15 cent ïn aankomende UFFEUR it van rijbewijs, age GOEDBLOED, -34, Vlissingen. Idelburg-Kotterdam ;elegen plaatsen. PASSAGIERS, EN EN VEE, v.Midd v. Rolt- v.m.uni vm.uui uli te Gekomen Transport- en Exp. sn VOS. Telefoon ENHOOKN, Telet. 133. STERHOUT, Telef. 282. BU1TENHCK, Tel. 101 LISSINGSCHE COURANT hoNNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- r|e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et Dé abonné's in 't bezit eener 4 fjjgulden bij Ievens- ptlis, zijn GRATIS verze- l||u||| lange ongeschikt- |[jrJ tegen ongelukken voorheid tot werken. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 cL p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" it nummer bestaat uit 2 bladen jtads- en Pro vincienieuws VLISSINGEN, 28 JULI. De tewaterlating van het motorschip „Dempo". let afloopen van het motorschip ..Dempo" :erdagmiddag van de werf der N.V. Kon. latsch. „de Schelde" werd door vele dui- ïden personen bijgewoond. Ook uit Mid- iburg en Souburg waren honderden aan- zig om het altijd mooie schouwspel gade slaan. Precies op den vastgestelden tijd gleed het lossale schip langzaam van de helling en cht zijn element op. Nadat de steven te iter was gekomen weerklonken de fluitjes de ankers vielen te water. Onmiddellijk arop zag men de vaart verminderen en rten tijd later lag het enorme casco zoo stig mogelijk aan den wal gemeerd. De interessante plechtigheid van het te iter laten, werd ook bijgewoond door vele eristen, die thans hier vertoeven, die hier- er vol bewondering waren. Aan een beknopte beschrijving van het hip ontleenen wij nog het volgende De plannen van het schip zijn ontworpen nauwe samenwerking met de directie van n Rotterdamschen Lloyd en den techni- hen dienst van deze maatschappij. Evenals de „Baloeran" wijkt het schip terlijk van het gebruikelijke type af en ringt de gelukkige oplossing van 't vraag- ik van den bovenbouw onmiddellijk in het l De stand van de masten, doch in het jzonder die van den imposanten ellipsvor men schoorsteen, geven een indruk van elheid welke het schip dan ook inderdaad zit. Evenals de andere mailschepen, welke laatste jaren aan de vloot van den Rot- rdamschen Lloyd zijn toegevoegd, is de Jempo" voorzien van een kruiserhek, waar- »r o.a. een aanzienlijke winst aan ruimte ordt verkregen. Men herkent aan het scheeptype onmid- llijk het tropenschip. De passagiersinrichtingen zijn alle zoo mogelijk boven de waterlijn aange- acht, opdat ramen en patrijspoorten ook minder gunstig weer geopend kunnen jven. Het schip is over zijn geheele lengte voor- n van een dubbelen bodem. 7 waterdichte hotten verdeelen het schip in 8 waterdichte tmpartimenten, waarvan elke willekeurige imbinatie van 2 achter elkaar gelegen af delingen kunnen volloopen, zonder dat het hip gevaar loopt te zinken. Tot de voorzie- agen van veiligheid van passagiers en be- lanning behooren voorts nog 16 reddingboo- n opgesteld op de diverse dekken, met een ipaciteit van 80 personen elk en voorzien an een voortstuwingsinrichting volgens het 'steem Fleming, een motorreddingboot, red- Ingvlotten, een auomatische zelfregistree- inde dieptemeter, een radio-installatie van et meest moderne type met radio-richting- leker, onder-water-kloksignalen, een gyro- impas, een telefoon-installatie door het ge- iele schip, een brandblusch-installatie voor ruimen en de motorkamer, een water- randbluschleiding voorde passagiersverbly- !n, talrijke handbluschapparaten, brand- hotten, noodverlichting, enz. he geheele machine-installatie is onder bracht in één enkele machinekamer en be aat uit twee Schelde-Sulzer Diesel hoofd- 'otoren, elk met een vermogen van 7000 as 'K., by circa 102 onwentelingen per mi- nut, vier Schelde-Sulzer Dieselhulpmotoren Ik van 780 as P.K. by 180 omwentelingen er minuut en de noodige hulpwerktuigen, /elke alle, op een enkele uitzondering na, lectrisch gedreven worden. De hoofdmotoren zijn 10 cylinder machines uet aangebouwde compressoren, die hst ehip een vaartsnelheid geven van 18 /2 mijl. )e zuigerkoeling geschiedt met zoet, de cy- iuderkoeling met zout water. Het aanzetwerk is aan de voorzijde der uachines geplaatsthet aanzetten alsook -et omkeeren der draairichting geschiedt toet behulp van een door de lucht gedreven lervomotor. Het streven zooveel mogeiyk het vermogen Ier hoofdmotoren te benutten voor de voort- tuwing, leidde tot toepassing van electrisch ingedreven roteerende spoelpompen, fabri- iat Brown Boveri, voor het leveren der be nodigde spoellucht. Als reserve is nog een Eelijke pompgroep aangebracht. °e hulpmotoren, die elk 6 cylinders heb- ^Q, dienen voor de opwekking van den elec- trischen stroom, benoodigd voor het drijven van alle hulpwerktuigen, voor de verlichting en voor de verwarming. De afgewerkte gassen der hoofdmotoren doorstroomen eerst een gezamenlyken ge- Oiiddemper, welke in den schoorsteen is on dergebracht. De gassen passeeren ook een vonkenvanger, waarop tevens de hulpmoto ren zijn aangesloten en ontwijken daarna in de buitenlucht. De schoorsteen is in den vorm van een ellips en heeft de navolgende afmetingen 11 X 10 X 5.50 meter. De afgewerkte gassen der hulpmotoren en een gedeelte van de afgewerkte gassen der hoofdmotoren kunnen worden geleid door een afgasketel, waarin uit zoet water stoom wordt gevormd van 0.5 K.G./CM2. overdruk. Deze stoom wordt gebruikt voor het verwar men van het zoute badwater* en van zoetwa ter ten dienste van de centrale waschtafels, lixe hutten en kombuisdoeleinden. De brandstof wordt geborgen in 5 dubbe le bodemtanks, 6 dieptanks en in de anti- slingertanks. Deze laatste zijn installaties om Let slingeren van het schip bij hooge zee belangrijk te verminderen. De hoeveelheid brandstof welke in deze ruimten kan worden geborgen bedraagt 2400 ton. De electrische installatie bestaat uit een gelijkstroom-installatie voor kracht, voor verwarming en voor de diverse kom buis-inrichtingen, met een spanning van 220 Volteen gelijkstroom-installatie voor de verlichting, de hut- en salonventilatie en voor de verplaatsbare electrische apparaten, met een spanning van 1X0 Volt, Een gelijkstroom-installatie voor de nood verlichting eveneens met 'n spanning van 110 Volteen draaistroom-installatie van 65 Volt spanning voor de koel-apparaten in de pantries en een gelijkstroom-installatie met een spanning van 12 Volt voor de klokken, de telefoon-installatie, het lichtsignaal-sy steem en de schellen. -De yerwarming van alle salons, hutten, gangen, enz. geschiedt electrisch, waarvoor -aangebracht zijn ca. 525 electrische radio toren voor alle kachels is een systeem ge kozen met een lage oppervlakte-tempera tuur. De verlichtingsinstallatie omvat ca. 6500 lampen. Het aantal ventilatoren in salons en hutten bedraagt ongeveer 570 stuks. De in stallatie voor noodverlichting 'is onderge bracht in een afzonderlijke machinekamer op het sloependek en bestaat uit een dyna mo van 110 Volt aangedreven door een pe- troleum-motor. Naast deze machinekamer bevindt zich een accumulatorenkamer, waar in is opgesteld een accumulatorenbattery, bestaande uit 94 nikkel-yzer elementen. Vanaf het noodlicht-schakelbord loopt een afzonderlyk leidingsnet door het geheele schiphierop zijn aangesloten circa 110 lampen, zoodanig verdeeld over alle salons, gangen, verblijven, trapportalen en dekken, dat de weg naar de reddingsloepen automa tisch wordt aangegeven, terwijl bij de sloepen een goede verlichting wordt verkregen. De noodverlichting wordt automatisch ingescha keld wanneer de normale verlichting door een of andenere oorzaak mocht worden on derbroken. De gelijkstroom-installatie voor de klok ken, -telefoons, lichtsignalen en schellen be staat uit 2 battery en met een ontlaadspan- ning van 12 Volt, waarop zijn aangesloten de electrische klokken met een moederklok en 48 dochterklokken, de uitgebreide lichtsig naal-installatie voor de passagiershutten der le en 2e klasse en de schei-installatie der 3e klasse hutten. Ook is op deze batterijen aan gesloten de installatie voor de onderlinge telefonische verbinding van de brug, de ma chinekamer, de stuurmachinekamer, enz. Voor de telefoonverbinding van de verblij ven van commandant, hoofdmachinist, dok ter, administrateurs, restaurateurs, enz. met de verschillende dienstruimten als kombui zen, hospitalen, enz. is een automatische te lefooncentrale aangebracht, die zoodanig is ingericht, dat in de havens een verbinding met den wal tot stand kan worden gebracht, waardoor men aan boord kan telefoneeren met de aangeslotenenen aan het stadstele- foonnet. Verder bevindt zich aan boord een muziek- weergeverinstallatie, waardoor de muziek van het scheepsorkest in de verschillende salons en op de promenadedekken ten gehoore wordt gebracht. De kermis. Konden we in ons nummer van Donderdag spreken van de „drogè buitjes", waar de ker- misvierders gebruik van maakten, deze heb ben zich Donderdag steeds meer voorgedaan en Vrijdag en Zaterdag is de regen zeer spo radisch gevallen, wat zeer goed te zien was aan het kermisbezoek, vooral in de avond uren, dat natuurlyk toenam naarmate de ker mis naar het einde liep. Zaterdag in den vooravond was het reeds druk in Bellamy- park en op den Meuwendijk, om nog niet eens te spreken van de Zeilmarkt, maar tydens de werkelyke avonduren was het er zoo vol, dat in twee richtingen moest geloopen worden en dan kwam men nog haast niet vooruit. En in dien stoet begonnen zich de kenteekenen van het naderend einde te vertoonen in op geschoten jongens en meisjes, welke zich ge tooid hadden met puntmutsen en die lawaai maakten met alle mogelyke en onmogelijke geluid-voortbrengende voorwerpjes, waarmee druk gevent werd. En boven die zoemende, schetterende, zingende en lallende menigte klonken de tonen van schommel en caroussel- bel, de sirene van de stoom en hier en daar het geluid van een musiceerend gezelschap. Hoe later het werd, hoe meer deze kunstma tig voortgebrachte tonen overstemd werden door de liederen, die aangeheven werden door steeds grooter wordende troepjes hossende opgeschoten .^ugd. Toen het sluitingsuur ge slagen was, de inrichtingen gesloten werden en de kermis 1830 dus weer tot het verleden behoorde, gingen heele lange slierten al hos sende, zingende en joelende nog even, als om afscheid te nemen van de vermakelijkheden, over het kermisterrein, om ten slotte de hoog- noodige rust te gaan genieten. De kermis heeft overigens een zeer rustig verloop gehad en de politie had dan ook een gemakkelijke taak. Slechts eenmaal behoefde zy handelend op te tredén en werd een man, die in staat van dronkenschap verkeerde, on der verzet, naar het bureau van politie ge bracht. Zaterdagnacht omstreeks 3 uur, na afloop van de kermis, werd een man die onder drankinvloed verkeerde, op een trottoir in de Badhuisstraat slapend aangetroffen. De man werd in arrest gesteld. Anti-kerruisbijeenkorn sten. Zaterdagavond werd de tweede anti-ker misavond door de C.K.W.O. gegeven. In de Fallngstraat werd het programma van den vorigen avond uit de Noordstraat gegeven, waarbij we konden constateeren dat door de betere acoustiek der zaal de declamatie van mej. Pim Siegers heel goed te verstaan was. In de Noordstraat werd vóór de pauze op gevoerd het tooneelstukje „Verkeerd begre pen", dat zeer in den smaak viel, terwijl daarna mej. Siegers declameerde. Gedurende de afgeloopen week werden er eiken avond in het Christelyk Tehuis voor Militairen feestelyke samenkomsten gehou den. Maandagavond werd deze feestweek ge opend op de gebruikelyke wyze door den voorzitter, den heer P. G. Laernoes. Een groot aantal jeugdige marine-schepelingen en eenige uit de landmacht vulden de feeste lijk versierde ruime zaal. De daartoe benoo- digde palmen en planten waren geheel be langeloos afgestaan door de firma Van der Meer. Door gaven uit de burgerij kon eiken avond vrij consumptie worden verstrekt, en de andere kosten aan zulk een feestweek verbonden, worden bestreden. Een goed ver zorgd program gaf de noodige afwisseling. MedewerIcing werd verleend door de mond- harmonica-club van de C.J.M.V., onder lei ding van den heer Vergers, eenige leden van de C.K.W.O. en C.M.B. voerden eenige too- neelstukjes op, die aèer in den smaak vielen. Door een aantal jongelui, die kort geleden uit Indië by de opleiding waren gekomen, werden prachtige gymnastische prestaties verricht, en mooie inlandsche vertooningen gegeven. Eenige leuke bioscoopnummers wer den vertoond door den heer J. J. Laernoes. Het muzikale gedeelte, piano en viool, werd door de jongelui uit de marine zelf verzorgd, nl. de matrozen 3e klasse Jonkman en Vee man en den zee-milicien Van Dun, de piano was daartoe kosteloos uit de cantine der marine afgestaan. Op een der avonden had de vloot-predi- kant ds. J. van der Giesen de leiding, terwijl op een anderen avond ds. A. de Voogd, de by de jongens zoo goed bekende en gewaar deerde catechisatie-predikant, gelegenheid had hen hartelijk toe te spreken. Door verschillende jongelui werden eenige voordrachten gegeven en door den sergeant- torpedist Jansen gedeclameerd. De laatste avond, waarin verschillende v/edstryden gehouden werden, werd door den huisvader op de gebruikelijke wyze gesloten. Daarvoor werd door hem nog eens herin nerd aan de aangename avonden, welke thans voorbij waren, terwyl dank werd ge bracht aan allen zoowel uit de burgerij en de marine en niet het minst aan de marine- autoriteiten, door wier medewerking alles zoo goed slagen mocht. De demonstratie op de Wester-Schelde. Betreffende den aangekondigden tocht van Belgische annexionisten van Antwerpen naar Zeebrugge over de Westerschelde, kan wor den gemeld, dat het s.s. „Friesland" met naar schatting een 70-tal jongelui aan boord te ongeveer halftwaalf Zaterdagmorgen op het Nederlandsch gedeelte der Westerschelde kwam. De b^ot is deze rivier afgevaren zon der een Nederlandsche haven aan te doen en zonder eenige demonstratie van de zyde der aan boord zijnde personen is door de Wielin gen Zeebrugge bereikt. Gisterenmorgen is de boot hier weer voorby gevaren en zyn de jeugdige annexionisten weder naar België teruggekeerd zonder eenige demonstratieve daad te hebben verricht. Van de zijde der Nederlandsche autoriteiten waren maatregelen genomen, teneinde onge paste handelingen te helpen voorkomen. Gisteren kwamen hier per auto een gezel schap van ongeveer 20 fascisten uit Amster dam aan, behoorende tot de zgn. „Bezem"- groep. Zij hadden een zwarte vlag bij zich en een Oranjewimpel. Hun bedoeling was na tuurlijk bij eventueel optreden der Belgische annexionisten bij de hand te zyn. De politie hield daarom een oogje in het zeil. Daar de Belgen hier niet geland waren, zijn de Hol- landsche fascisten naar Hansweert vertrok ken, maar ook daar zijn de Belgen niet ge land. Concert St. Joseph-ziekenhuis. Het bestuur van het St. Joseph-ziekenhuis entving de vriendelijke aanbieding van de R. Kath. dames-zangvereeniging onder lei ding van den heer Adr. Hollaers, om een concert voor de zieken en inwonende oude lieden te mogen geven. Dit concert vond gisterenmiddag ten 4 ure in den tuin van genoemde inrichting plaats. Het programma bevatte 9 wel gekozen nummers, welke onder groote belangstelling zeer verdienstelijk werden uitgevoerd. Na afloop werd den directeur en dames voor déze attentie hartelijk dank Een redding. Zaterdagmiddag omstreeks half 3 is by den aanlegsteiger van het vroegere penningbootje een 7-jarig meisje in het Marinedok geval len. Het meisje dat reeds tweemaal onder wa ter was geweest, werd gered door den werk man G. W. Kort, die daar met een bootje op en neer voer, om het publiek over te zetten, daar de Schipbrug was weggenomen. Een regenjas ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat uit het poffertjes-kraam in de Verlengde Grave- straat een regenjas van een der bezoekers is meegenomen. Een bekroning. Op de eendaagsche kampioens-tentoonstel- ling, uitgaande van de Kynologen-vereeni- ging „Tilburg" voor alle rassen, behaalde de Duitsche herdershond „Chuno van Valuas- park" (reu), eigenaar onze stadgenoot de heer M. Schoenmaker, den eersten prijs (verg. medaille), e^n specialen prijs (bronzen me daille) en de kwalificatie „zeer goed". Verkeersongevallen. Zaterdag zyn te Middelburg enkele ver keersongelukken voorgekomen, waarvan dat in de Langedelft wel de meeste materieele schade, maar wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken ten gevolge had. Een auto van de expeditie-onderneming Van Gend Loos had goederen gelost by de fir ma Larsen. Toen de chauffeur wilde wegrij den, moest hij eerst iets aan den motor na zien, omdat de starter weigerde. Plotseling zette de auto, waarvan de remmen blijkbaar niet voldoende war-en vastgezet zich in bewe ging en reed eerst de hardsteenen paal op de stoep van de woning der familie De Brakke stuk, daarna moesten de beide rijwielrekken op de stoep van de nieuwe lunchroom van den heer Oosterhuis het ontgelden en werd eenige schade aan de nieuwe verf toege bracht, vervolgens vernielde de auto het zon nescherm van den winkel van den heer Verhoog en een ruit in de luifel aldaar. De auto, die zonder bestuurder was, kwam nog even in aanraking met een anderen auto, die daar stond en reed toen dwars de straat over recht op den winkel van de firma Hel der af. Gelukkig wist juist bijtijds de chauf feur in den auto te springen en het stuur te grijpen «n den wagen tot stilstand te bren gen. Het mag zeker een groot geluk worden genoemd, dat geen voorbijgangers zyn ge troffen. Een tweede verkeersongeluk had plaats op den Noordweg, waar een jongen van een wagen viel en een 25 meter door een der wie len werd meegetrokken. Hy bekwam gelukkig geen ernstige verwondingen. Een derde ongeluk had plaats op het sta- stionsemplacement bij het gebouw der vei- lingsvereeniging. Daar ging een jongen op een motorrijwiel zitten en gaf blijkbaar te veel gas, zoodat hy met het rijwiel tegen goederenwagens aanreed en vrij ernstig aan het been verwond werd opgenomen. Verdronken. Te Domburg is gisteren de ruim 20-jarige W., wonende aldaar, die met een kameraad was gaan zwemmen in de omgeving van de golflinks, dus ver van het officieele bad- strand af, verdronken. De jonge man was geen geoefend zwemmer en het was gisteren vrij onstuimig op zee. P. T. en T. Met ingang van 2 Augustus a.s. wordt de besteller W. D. Dansen verplaatst van het postkantoor te Amsterdam naar het post- en telegraafkantoor te Goes. Overvloed van kruisbessen. Op Zuid-Beveland heeft men naar schat ting ongeveer 1 millioen K.G. kruisbessen aan. de struiken laten hangen, omdat de prijzen de kosten van het plukken niet goedmaken. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier by het kantongerecht te Hoorn mr. P. C. Bos, thans griffier bij het kantongerecht te Ter Neuzen. KOUDEKERKE. Op den Nieuwen Vlissingschen weg onder deze gemeente nabij de IJsbaan reed Zater dagmiddag een Fordauto, bestuurd door een inwoner van Goes, terwijl twee andere hee- ren mede in den auto hadden plaats geno men. Bij het passeeren van een Duitschen auto geraakte het Fordje tusschen de tram rails, een wiel liep er af en de auto sloeg om. De inzittend -n kwamen er met lichte ver wondingen af. De auto kon makkelijk van de rails worden verwijderd, zoodat de tram, die juist bij de IJsbaan stond, na korten tijd kon vertrekken. De auto, die deerlijk geha vend was, werd door den kraanwagen van de garage Louisse gehaald. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Eervol emeritaat verleend. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland hóeft aan dr. P. Proost Jz., predikant by ae Ned. Herv. gemeente te Brouwershaven, op zyn verzoek, na 40-jarigen dienst, met ingar.g van 1 November a.s., eervol emeritaat ver leend. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Bij de bespreking van het rapport van de synodale commissie over de benoeming van een commissie ter bestudeering van het groo te stadsprobleem blijkt, dat alle leden zijn voor de benoeming van een dergelijke com missie. Niet allen zijn overtuigd, dat veel re sultaat zal worden bereikt. Enkele leden zyn van oordeel, dat de commissie zich niet zal kunnen houden buiten de richtingskwestie omdat juist tal van moeilijkheden in de groo te steden samenhangen met de richtingskwes tie daar men geen oog heeft voor de rechten der minderheden. Uitvoerig wordt gesproken over de taak der commissie. Zal zy zijn een commissie van onderzoek, die ook adviseert aan de kerkera den, of alleen een commissie van onderzoek, die advies uitbrengt aan de synode, wat dan later aanleiding kan geven tot de benoeming van een adviseerende commissie Ten slotte wordt met algemeene stemmen besloten een commissie te 1 jnoemen, aan welke wordt op gedragen, te bestudeeren de vraagstukken, die het probleem der groote stad vormen, een onderzoek in te stellen naar den kerkelijken toestand, verslag uit te brengen aan de sy node en zoo mogelijk advies te geven aan de ze. De commissie zal bestaan uit 7 leden, te benoemen door de algemeene synodale com missie. Dr. E. J. W. Posthumus Meijes. Heden herdenkt de nestor der Haagsche Herv. predikanten, dr. E. J. W. Posthumus Meyes, den dag waarop hy voor 35 jaar het predikambt aanvaardde. Dr. Posthumus, die in de residentie op verschillend gebied een bekende persoonlij keid is, stamt uit een al- cud predikantegeslacht en werd 18 Mei 1871 geboren. In 1894 werd hij candidaat voor het prov. kerkbestuur van Utrecht, om 28 Juli 1895 door zijn vader te Heienoord, de ge meente, die ook eenmaal gediend werd door Pierson en Talma, in het predikambt beves tigd te worden. 21 September 1902 bevestigde wyien ds. D. J. Karres hem in de Groote Kerk te 's-Gra- venhage als opvolger van wyien ds. J. A. Gert van Wijk. In de Nieuwe Kerk had dr. Posthumus zyn wykkerk en heel de oude Bagijnebuurt was aan zyn zorgen toevertrouwd. Met onverdro ten ijver heeft hij nu meer dan 25 jaar in dit deel van de stad gewerkt en hij strekte zijn zorgen ook uit tot het de laatste jaren zoo hard gegroeide Laakkwartier. Als vrucht daarvan verrees voor enkele jaren de Laak-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1