500 300 150 100 25 No. 173 :1930 VRI*IÖAG fcfirma F. VAN DE VELDE Jr.. Walstriat'58-fiO. Vlissingen. Telef. 10. Pcstrekening SS287 ven 2S JULI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd eg Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Ingesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers' ERSTE BLAD ads- en Provincienieu ws KERK- EN SCH00LN1EUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER AANBESTEDINGEN LUCHTVAART 3 Juli te Foochow 22 Juli van Genua den" (uitr.) 23 Juli i van Batavia n. Amst. thuisr.) p. 23 Juli Peri® Juli van Bombay ,n Batavia n. Amst. 22 Juli van Bilbao i. 22 Juli Sagres p. 23 Juli Perim LISSINGSCHE COURANT ENDA vermakelijkheden, ringen, enz. ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, 'fjjico door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Hlanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. Auto's, Fietsen ertuigen. Juli uur 25 9.32 26 9.30 27 9.29 28 9.27 deeding is de mode der doorgedrongen. Ons in« minder reden van be- beetje wijs en ouwelijk lessen. eerste Tekening draa?t •on een kraag van roue ardame heeft haar beige ;n kraag in twee tinten .tje geeft een witte jap^n ig, die met een breeden ifgezet. KLEUREN. end teeken dat we hoe •ke, frissche kleuren zien ;ijn de gebloemde toilet- ende nuancen bedrukt, geheele ensembles in m uitgevoerd, warm geel, enz. Wel blijft men :n ui zwart houden. Maar kleuren voor een wereld- zijn stof en roet minder eede komt het type der ns zoo goed in uit als in ïtgeen hier zeker ook wel ekt. RBONT. mer is ons voorspeld, in m schijnt men echter a veel geloof te hechten. I ders .juist dezen zomer, I elpen Want wie onzer I met heerlijk zomerweer of cape te dragen, zelfs I oo fijn en licht en n<fé I n zijden mantel met een ir zoo nbehaaglijk uit I niet aanlokt. Om ons shermen hebben we ver- jonten pelerines, soepele bont, fichu's, zoo ge- oort kap vormen, smaile r een split worden ge en dergelijke winter- Laten we hopen, dat ibben. WILHELMINE. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. Dagelijks voorstelling, Eiken dag voorstellino I nia. Zondags Matinée| ert 6.30, Concert 8, Maandag-, Dinsdag- ioirée-dansanteWoens.I ;rt (geen dans) Don-I oirée dansante (avond- Zaterdagavond Diner-1 muziek, imina. lederen avonl| aanvangende half acht. lansante van 3—6 uur - Dagelijks matinée vanl Concert van 8—12.30. -I Zondagavond soirée dan-| middag thé dansante. Dagelijks van 21 tot e -evue „Doorloopen alstu-| Zaterdag kinder- en fa- g, 2 uur. ,p. Van 21 tot en metl ecialifceitenvoorstellingen, •dag kinder- en familie-1 ur. ingen. Vrijdag 25 Lokalen Noordstraat 341 25, 8.15 uur. TE VLISSINGEN ili N.M. 1.22 13-45 2.12 14.35 3.04 15.22 3.52 16.10 Lbonné's in 't bezit eener ijs, zijn GRATIS verze- tegen ongelukken voor 1000 gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 25 JULI. Strandconcert. „Vlissingsche Postfanfare", directeur de H. B. Woltering, geeft Zondag 27 Juli s avonds 8 uur, een concert op den bou- :d Evertsen. Programma: jon Souvenir", Pas redoublé O. Filslis jij Zomerdag", Ouverture G. Feremans False Nationale", Wals Ned. Volksliederen Ch. de Carmont Jrootmoeders Vertel- ïgen" par L. Vermaelen rictorie", Marsch, W.F. SprinkSr js Echos du Pays", Fantaisie Paul André louce Pauline", Wals, M. J. H. Kessels 'Aurore d'un Beau Jour", Fantaisie J. Martin Inale. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Ingemoedigd door 't groote bezoek aan de llderij tentoonstelling van den heer Jacobs, [dt blijkens achterstaande advertentie l 27 Juli a.s. een dergelijke excursie ge lden naar de expositie van mevr. Hendrikx ft wie een 70-tal schilderijen in het pavil- Jivan den kunstkring „het Zuiden" zijn toongesteld. Jok bij dit bezoek zullen de leden rondge- I worden door den heer Jacobs, wiens toe- ook bij het vorig bezoek ten zeerste r de leden werd geapprecieerd. Een anti-kermisavond. |lsterenavond werd door de C.J.M.V. in gebouw in de Noordstraat een anti- aisavond gehouden. De voorzitter, de r M. Dekker, opende deze bijeenkomst op Igebruikelijke wijze en na een welkomst- Ird werd met de afwerking van het zeer loie varieerende programma begonnen. Al- lerst bracht de pas opgerichte mondhar- plcaclub der vereeniging, onder leiding den heer Vergers, eenige mooie num- fs ten gehoore. Frisch en vroolijk werd de geblazen, waarin vooral de fluitist een i aandeel had. heer A. Jansen heeft veel bijgedragen welslagen van dezen avond. Keurig Imet gevoel declameerde hij verschillende jstige en luimige poëzie en proza, die on- e stilte of hartelijk gelach werden fcgehoord. fan de verschillende muzieknummertjes ent vooral vermelding een orgelsolo „De bij Waterloo", door den heer Kwist, dat eid werd met trompet en trommel, i avond, die op zeer hoog peil stond, had i drukker bezoek verdiend, dan nu het lal was. Een aanrijding-, [Gisterenmiddag omstreeks half zes heeft op n hoek van de Aagje Dekenstraat en Schel- Istraat een aanrijding plaats gehad tus- pen een Franschen auto en de electrische P». De auto wilde nog voor de tram uit de fSje Dekenstraat komend de Scheldestraat en werd door de tram aangereden, j aanrijding liep zeer goed af en bepaalde |h tot eenige lichte materieele schade aan i voertuigen. P. T. en T. iet ingang van 8 September a.s. is aange- tot adjunct inspecteur, de referendaris posterijen, telegrafie en telefonie T. vaa juwelingen te Haarlem, inspectie, thans in betrekking ten bureele van den inspec- te Middelburg. fJijke Aflating Kanaal door Walcheren. [Het Bureau der Kamer van Koophandel en fbrieken verzoekt ons er nogmaals de aan- jcht van belanghebbenden op te vestigen, het water .in het kanaal door Walcheren 1 28 dezer uiterlijk tot en met 9 Augustus LV- tot 1.50 M. beneden den gewonen ka- Nwaterstand zal worden afgelaten. Gemeenteraad te Goes. |In de gisterenmiddag gehouden vergadering erd besloten tot overdracht in beheer en on- Fh°ud van de Provincie van den weg naar phelminadorp tegen betaling van een af- "3Psoai..van 5444. In verband met herzie ning van het gemeentelijk belastingstelsel werd besloten de tarieven van de personeels belasting zoodanig te wijzigen tot de tot he den door de gemeente en de provincie gehe ven opcenten in c'e nieuwe cijfers worden verdisconteerd. Voor de fondsbelasting is de gemeente gerangschikt in de eerste klasse. Op deze belasting zullen 54 opcenten worden ge heven, terwijl de heffing van 50 opcenten op de vermogensbelasting blijven gehandhaafd. Aan de Oranje-vereeniging werd een subsidie verleend ten behoeve van het kinderfeest te houden tijdens de feestelijkheden van den 5Cen jaardag van H.M. de Koningin van 1000, onder voorwaarde dat dit subsidie uitsluitend mag worden aangewend voor het kinderfeest. De thans geldende prijzen van de gemeentelijke bouwterreinen werden ge handhaafd tot 1 Juli 1931. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Het bericht van Ged. Staten dat hun beslissing omtrent de gemeentebegrootmg voor 1930 opnieuw wordt verdaagd, en wei tct 1 October a.s., gaf den heer Scheele aan leiding te protesteeren tegen zoodanige stag natie. Hij meent, dat de hoogere autoriteiten, die anderen steeds op hun punten wijzen, zeif behooren te zorgen, dat de werkzaamheden regelmatig kunnen verloopen. De voorzitter meent, dat het uitstel te wij ten is aan drukke bezigheden ter provinciale griffie. Stagnatie ontstaat er niet door. Burg. en Weth. gaan gewoon door met het doen van betalingen. De voorzitter deelde mede, dat na de laatste onderhandelingen met de administratie der domeinen aan 't departement van financiën, die geleid werden door den wethouder, den heer Geelhoedt, met den gemeente-secretaris, van den minister bericht is ontvangen, dat de herstelling der-rioleering in de Oostkolkstraat, waarvan de kosten zijn geraamd op 23.000 geheel voor rijksrekening zal worden uitge voerd. Nadat, gebleken was dat die riolce- ringswerken, aangelegd door domeinen stuk gegaan waren door het breken der betonnen buizen, was aanvankelijk de eisch gesteld, dat door de gemeente en door betrokken pol ders, die daarin hun water loozen, in de her stellingskosten zou worden bijgedragen. Nadat eerst de polders van een bijdrage waren vrij gesteld, is thans ook de gemeente van de aan vankelijk op f 7000 geraamde bijdrage ont heven. Hij brengt een woord van lof aan allen die daartoe hebben medegewerkt. Afwijzend werd beschikt op een adres van de afdeeling Ter Neuzen van den Ned. Bond van Koffiehuisliouders, om het sluitingsuur, thans 11 uur, op een later uur te stellen. Een voorstel van den heer Verlinde, gesteund door den heer Colsen, om het uur van sluiting der café's althans gedurende den zomertijd een uur later te stellen, vooral omdat de buiten bevolking den zomertijd niet volgt en het alzoo voor hen te 11 uur nog maar 10 uur is, werd verworpen, met alleen de stemmen der voorstellers voor. Vervolgens werden verschillende besluiten genomen tot regeling der belasting, in ver band met de nieuwe financieele verhouding van rijk en gemeente. Burg. en Weth. stelden voor de gemeente voor de fondsbelasting te plaatsen in de twee de klasse. In afwijking stelden zij voor de ge meente voor de personeele belasting te plaat sen in de 6e en 8e in plaats van in de 7e en 9e klasse, hetgeen ook de heeren Hamelink c.s. en Bebet en Van Aken hadden voorge steld. De voorstellen werden aangenomen, met de stedden der S.D.A.P. tegen (voor wat de rangschikking der fondsbelasting betreft). De gemeenterekening over 1929 werd aan geboden voor den gewonen dienst op een be drag in ontvangst van 447.832.051/2, in uit gaven f 399.181.56, alzoo met een goed slot van 48.650.491/2. Voor den kapitaaldienst bedragen de ont vangsten 157.040.36, de uitgaven 155.752 49. Zeeuwsch-Vlaamsche kleederdrachten. De correspondent van het „Hbld." in Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen schrijft Zijn geïsoleerde ligging heeft Zeeuwsch- Vlaanderen dan toch dit eene, niet onbelang rijke voordeel gebrachtmen heeft niet aan stonds alle ideeën van den nieuwen tijd toe gang verleend. Mede daardoor bleef nog ge- ruimen tijd behouden datgene, wat met den aard der bevolking ten nauwste verbonden was. Hoe zeer men den nieuwen tijd roemen mag om het vele mooie en goede dat hij óók aan Zeeuwsch-Vlaanderen gebracht heeft, op één punt inzonderheid hadden we zijn invloed gaarne geringer gezien. Want van lieverlede heeft hij de nationale kleederdrachten, óók in dit deel van Nederland, tot verdwijnen ge. doemd. Het is dan ook een goede gedachte geweest, die er den Oudheidkundigen kring „De Vier Ambachten" te Hulst toe gebracht heeft, om bijeen te zamelen alles, wat op de Zeeuwsch- Vlaamsche kleederdrachten betrekking heeft. De aandacht van de bezoekers wordt aller eerst getrokken door een pop in volledig vrouwencostuum van het land van Hulstdit costuum vroeger vrij algemeen gedragen is nu zoo goed als geheel verdwenen. Van dit costuum zijn ook verscheidene onderdeelen aanwezig gekleurde zijden en wollen doeken, witte mutsen en de zwart wollen z.g. polder muts, die in de week gedragen werd. Men ziet den kamelotten kapmantel met kant onder aan, die in den zomer, en den lakenschen kapmantel met fluweelen band; die in den winter tot de dracht der Hulstersche vrou wen behoorde. De kaphoed van het land van Hulst, het groote model dat op Clinge gedragen werd, de gewone en de rouwhoed van 't land van Cadzand, dat alles geeft een vrij volledigen indruk van den hoofdtooi der vrouwen in deze streken. Hierna volgen drie poppen van het land van Cadzand hedendaagsch met karkasse- muts een van het midden en een van begin der vorige eeuwde laatste met de trek muts op. Het einde van de zaal is aan de Axelsche groep gewijd het hedendaagsche mans- en vrouwencostuum, mansccstuum van het mid den der vorige eeuw met korte broek, zil veren beengespen, gekleurd mouwvest of hemdrok en hooge hoed met fluweelen band. Vrouwencostuum van 50 60 jaar geleden, toen de gebloemd zijden doek geheel in het manteltje gevouwen was, met gekleurd schort, zilveren schoengespen. Op het voorhoofd draagt de vrouw de gouden naald. In de manden wieg ligt het doopkind in het pak er omheen staan eenige poppen in jongens- en meisjescostuum tot den leeftijd van vier a vijf jaar, en een costuum voor ouderen leeftijd. Tegen de wanden zijn nog ter bezichtiging aangebracht diverse kleedingstukken, waar onder ook een mouwvest met twee rijen zil veren^ knoopen. Hierbij ziet men nog een lankrok, die vooral bij begrafenissen gedragen werd. In zes vitrines zijn gouden en zilveren voorwerpen ondergebracht. Ook ziet men ver schillende pijpekasten, messen met zilveren, houten en ingelegd perlemoeren heft. Bijzon der interessant is de versierde pijp van den bruidegom, die in origineel aanwezig is, ter wijl een bijgevoegde bruidsfoto dit oude ge bruik duidelijk in beeld brengt. Deze tentoonstelling, die door de zorgen van jonkvrouwe Collot d'Escury te Kloosterzande met medewerking van verschillende families die costuums e.d. in bruikleen verstrekken, een vrijwel volledig beeld geeft van de klee derdrachten in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, mag zich in veler belangstelling verheugen Voor landgenoot en vreemdeling is zij een be zoek meer dan waard. SOUBURG Door de zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" alhier werd op het zang- concours te Axel op 23 dezer in de afdeeling uitmuntendheid met 176 punten een tweede prijs behaald. Afscheid dr. J. E. B. Blase. Dr. J. E. B. Blase, die voornemens is Zon dag 3 Augustus a.s. van de Evang. Luther- sche gemeenten te Middelburg en Vlissingen afscheid tenemen, zal Vrijdag 22 Augustus te Genua zich inschepen voor de reis naar de Frotestantsche gemeenten in Indië. Christ. Geref. Kerk. Op het tweetal te Zut- fen komt voor ds. J. B. G. Croes te Gouda, vroeger te Vlissingen. Zuster Dorothee f Gisterennacht is in het zusterklooster van de Sint Majellaschool te Wouw plotseling overleden de overste Eerw. zuster Dorothee. in de wereld mej. Schirhold, geboren te Bel gen in Hannover. Zij heeft zeer veel voor het R.-Kath. onderwijs in Nederland gedaan. Achtereenvolgens was zij werkzaam als over ste van de scholen te Oegstgeest, Delft, VI5?- fingen, Roosendaal (Knip) en daarna te Wouw. Een geschenk voor de kerk van Hulst. De Brusselsche correspondent van „de Maasbode" meldt Tijdens een gesprek, dat wij met Z.D.H. Mgr. dr. mag. Honoré Coppieters, bisschop van Gent, in het bisschoppelijk paleis moch ten hebben, deelde Z.D.H.' ons mede, van het kerkbestuur van Hulst (Zeeland) een verzoek te hebben ontvangen tot het bekomen van een of ander souvenir van den eersten bis schop van Gent, Jansenius, die een Hulste naar van geboorte was. Mgr. Coppieters heeft besloten op dit ver zoek welwillend in te gaan en reeds heeft Z.D.H. in de archiefstukken van het bisdom een omTer-zbek laten instellen naar documen ten die met Jansenius in verband staan. Van nu af aan is het zoo goed als zeker, dat de kerk van Hulst, via dezen weg, binnen af- zienbaren tijd in het bezit zal komen van een door Jansenius eigenhandig onderteekend do cument en van een geschilderd portret, de zen Hulstenaar als bisschop voorstellend, dat momenteel in het bisschoppelijk paleis van Gent wordt bewaard. De eenheid der Chr. Kerken. De „Morning Post" weet mede te deelen, dat de Lambeth Conferentie der Anglicaan- sche bisschoppen geen beslissing zal nemen over het ontwerp tot hereeniging der Angli- caansche en Vrije Kerken in Zuid Britsch- Indië zij zou gedurende een aantal jaren, die zij als een proeftijd beschouwt, den toestand zich laten ontwikkelen en pas naderhand dit belangrijke vraagstuk, definitief in behande ling nemen. Deze beslissing moet het resultaat zijn van het overleg tusschen een commissie der Lam beth Conference onder presidium van den bisschop van Gloucester, dr. Headlam, en de vertegenwoordigers der Vrije Kerken. Het ontwerp bevat naar men weet een fu sie tusschen de Zuidelijke provincie van de (Anglic.) Britsch-Indische Kerk van Zuid Britsch-Indië, die Presbyterianen, Congrega- tionalisten en Lutherschen omvat, alsmede de Wesleyaansche Methodistische Kerk van Zuid Britsch-Indië. Dit overleg heeft tot de conclusie geleid, dat er voor het oogenblik geen principieele quaesties bij het plan 7ijn gemoeid. Zooals wij al eerder hebben gemeld, was het de bedoeling, dat de (uit drie elemen ten samengestelde) Ver. Kerk voorloopig de ordening der niet_episcopaalsche geestelijken zou erkennen, doch onder voorwaarde, dat voortaan de nieuw in het ambt tredende geestelijken uitsluitend door een bisschop ge ordend (en gewijd) zouden worden. Wat den vor mvan de diensten betreft, zou men aan elke gemeente haar tot dusver gevolgde wijze den eeredienst laten, ook al weer onder zekere voorwaarden (communie, doop, geloofsbelij denis), en dan inmiddels een eigen liturgie opstellen. Als overgangsperiode had men zich dertig jaren gedacht. Zoowel van Anglo-Kath. zijde als bij stren ge protestanten buiten de Anglic. Kerk was tegen dit compromis een heftig verzet gere zen, en dus is het begrijpelijk, dat men hui verig was om de zaak te beslissen. Het schijnt dus, dat de Anglic, bisschoppen daarom geen oordeel uitspreken, of zij aldus te vormen kerkgemeenschappen nog als een Anglicaansche kunnen erkennen, en dat zij afwachten welk karakter deze Kerk vanzelf tenslotte aannemen zal. Examens. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het tweede gedeelte van het examen voor de akte N XVIA, de heer F. P. Roest, leeraar aan ce Zeevaartschool te Vlissingen. De heer Roest is de eerste, die de volledige akte N XVIA (M.O. radiotelegrafie) heeft verkregen. Voor akte N XI, le gedeelte, slaagde de heer H. van Leeuwen, eveneens leeraar aan de Zeevaartschool alhier. Voor de hoofdacte is te Rotterdam geslaagd de heer A. Kunst te Ei. Philipsland. o R. Kath. Mulo-examen te Breda. Geslaagd voor diploma A Th. J. Andries- sen, W. de Koning, A. G. de Witte, allen te Vlissingen en M. A. van Damme te Ter Neu zen. Directrice landbouwhuishoudschool. Tot directrice der landbouwhuishoudschool te Zierikzee is benoemd mej. N. Leenhouts, landbouwhuishoudleerares te Emmen. Oplichting door middel van een advertentie. Een paar maanden geleden verschenen in verschillende provinciale bladen advertenties, waarin monsterkistjes sigaren merk Neder landsche Steden, beschikbaar werden gesteld voor ieder, die een postwissel van 50 cent zond aan een adres te Haarlem, te name van Van Garderen. Ongeveer 1300 personen zonden een postwissel. De Haarlemsche politie had er evenwel lucht van gekregen, dat het hier oplichterij betrof en toen de steller van de advertenitie zich op zekeren dag aan het adres op de Turfmarkt vervoegde (dat slechts een post adres was) werd hij gearresteerd. Hij bleek geen Van Garderen te heeten, doch A. F. van W. en woonachtig te zijn te Amsterdam. Een groot deel van de 1300 postwissels werd in beslag genomen. Gisterenmiddag h jft Van W. voor de rechtbank te Haarlem terecht gestaan. Hem was ten laste gelegd, dat de bewuste adver tentie listig en bedriegelijk in strijd met de waarheid was opgesteld en alleen ten doel had, de menschen door valsche voorstellingen te bewegen tot afgifte van 50 cent. Er was maar één getuige gedagvaard een magazijnmeester uit Utrecht. Verdachte bekende de advertentie geplaatst te hebben met het doel, de binnenkomende gelden zich wederrechtelijk toe te eigenen. Hij verklaarde in financieelen nood gehan deld te hebben. De officier van justitie eischte, ook reke ning houdende met het vrij ongunstige re- classeeringsrapport, tegen verdachte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Ondervolgende schepelingen zijn aangewen zen om den 17en September a.s. per stoom schip, „Sibajak" naar Oost-Indië te worden uitgezonden Schipper G. Laijendecker, bootsman H. Kloosterman, idem D. M. Zand, idem P. M, Vreeswijk, sergeant-konstabel J. Colijn, ser geant-telegrafist W. J. Baden, sergeant-hof meester A. A. Jongepier, sergeant-schrijver R. J. Koelman, sergeant-bottelier G. J, Struijck, kwartiermeester A. C. A. Gal jé, id, L. de Visser, korporaals der mariniers S. H. Bastiaans, J. M. van de Burg, J. van der Mast, korporaal-telegrafist J. L. Bieker, kor poraals-machinist H. D. Meerbeek, W. F, Koenraads, A. G. Tichelaar, G, Rookhuijzen, P. Slot, D. van den Burgh, E. J. Kuijper, H. Augustin en F. J. van Meizenstoker-olie man E. Smit, H. Stofberg, J. van Linge en B. J. van der As matroos 2e en 3e klasse G. ten Braak, J. F. Coumans, B. J. van Duijn en R. Lancel. Ondervolgende schepelingen worden den 7en October a.s. per stoomschip „Marnix van St. Aldegonde" naar Oost-Indië uitge zonden Schipper G. Stuive, bootsman K. Oosthoek, sergeant-konstabel G. J. A. van Dorst, idem J. E. Buenk, sergeant-schrijver A. N. van der Veen, idem D. A. Scharn, sergeant-machi nist M. Kerkhof f en sergeant der mariniers J. W. Geurts. Opgave van overgeplaatste onderofficieren! der marine 27 Augustus sergeant-telegrafist N. Noor- lander van Medusa naar M.K.W. A'dam. 23 Julisergeant-vliegtuigmaker V. J. Le der van de Mok naar de Kooij. 28 Julisergeant der mariniers H. Zaal berg van de Kooij naar afdeeling mariniers te Rotterdam. Tijdelijk. Met ontslag uit den zeedienst 28 Juli marinier 3e klasse H. W. Mulder, Bij ministerieele aanschrijving is bepaald dat de kazerne Markiezenhof en de kazerne Korenmarkt te Bergen op Zoom. in den ver volge resp. genoemd zullen worden kazerne „Prinsenhof" en „Oranje Nassaukazerne". Examen vaandrig. Geslaagd voor vaandrig de leerlingen der Militaire gasschool, die in opleiding zijn voor reserve 2e luitenant, bestemd voor den gas- dienstM. C. F. Beukers, P. M. Broekman, G. T. Becking, J. F. de Beuafort, H. J. van Buren, D. Cannegieter, G. L. Dalhuizen, G. B R. de Graaff, H. Goedhart, A. van Hoff, H. van der Hoeven, J. A. J. Jonkers, C. G. J. Jansen, W. Lagendaal, E. L. Molt, J. Mulder, D. R. Mansholt, R. L. van der Maas, A. A. Padmos, N. van der Perk J. E. M. S. Raedts, A. Speerstra, M. A. H. Schmeits, J. Thijssen, P. H. Teunissen, G. Verdonk, E. H. van der Veen, G. Verberg, A. L. M. Vreeswijk, J. L, Voorburg, H. P. van Wijk. Het maken van twee geleidingswerken aan de noordzijde van het buitenhoofd aan de Oosterschutsluis te Ter Neuzen is door den rijkswaterstaat gegund aan G. A. van der Straaten aldaar voor 23.200, Glenn Cartiss. f Uit Buffalo wordt het overlijden gemeld! van Glenn Curtiss, den bekenden vliegtuig constructeur en vlieger, president-directeur van de verschillende Curtiss-fabrieken voor vliegtuigen en motoren. Curtiss was al jong begonnen belang te stellen in motoren en automobielen en stichtte in 1902 'n motorrij wiel-fabriek te Hammondsport, In 1905 en 1907 behaalde hij snelheidsrecords bij motor- rennen op rijwielen van zijn eigen fabrikaat. Hij ontwierp de motoren voor de bestuurbare luchtschepen van kapitein Baldwin en o.a, ook voor het eerste bestuurbare luchtschip dat door de regeering der Vereenigde Staten

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1