500 25 berichten No.172' '6Se Jaargang 1930 hartlijnen :nda te vlisslngen auto's, bietsen ilgert 3^- JULI DONDERDAG |aks: firma F. VAH DE VELDE Jr., Walstraai 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6628Ï ingesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" Verschijnt tJageiijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieu ws kerk- en schoolnieuws et dit rechte gedeelte van iheel of grootendeels op grafische voorstelling lig, rooster niet of slechts wel» orden tijdens de werking, 1 dan treden er rooster, lens de positieve helft van wisseling een deel van den tigen, zoodat de anode, ig verandert aan de roos. j weergave onzuiver wordt, ïgen van een roosterspan. ïen het rooster en den we het rooster de noodige geven. De grootte van elke lamp aangegeven öf porden aan de hand van 3oe grooter de negatieve hoe kleiner de anode- nodespanning belangrijk roomafname is het ge. te weinig roosterspanning nodespanning anders mo. voor een goede werking, ipanning ook zeer goed op Het gebruik van eea ngbattery van ca. 15 Volt ikbaar is het beste. Auto- roosterspanning is alleen een aparte gelijkrichter- t en deze niet aan het lat onttrokken wordt. W. P. g, 23 Juli 1930. ïouden veiling werden de iteed*: 24.30 en 21.20; C d. buiten UCBA 24 60, afval 2 zwarte bes- -ƒ 11.10 idem in kisten te bessen 4.60 roode tte bessen 3 aardap- poters 2.70 en 2.10 in kisten 4.50 idem ters 1.30, alles per 100 Nieuwe aardappelen 2 ct. blauwe eigen poters 2 ct.stoksnij uien 3—4 ct.stamsnij- genaarsboonen 14 ct. stamprinsessen 11—13 suikerboonen 3—5 ct oonen 614 ct.augur- van Holland 415 ct. prinsessen 712 ct; tuinboonen 2 ct., al- 4 ct.kroten 1 l/,—l ct. peterselie l1/,—' radijs 1V/2 ct.ra- bos savoije kool 3— ct.spitskool 3 ct. alles per stuk andij- 1451 ct. bloemkool 9 ct., alles per kist. 1 Juli van Messina Juli te Fremantle 2 Juli van Suez 22 Juli te Sabang 22 Juli te Londen p. 22 Juli Gibraltar Juli te Tampico 21 Juli te Madras ili van Port Sudan ili van Rio de Janeiro Juli van Sabang Juli te Marseille verw, 22 Juli te Bilbao Juli van Port Said ermakelijkheden, ingen, enz. Dagelijks voorstelling Eiken dag voorstelling a. Zondags Matinée t 6.30, Concert 8.30 laandag-, Dinsdag- en rée-dansanteWoens- (geen dans) Don- rée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- uziek. iina» lederen avond anvangende half acht. isante van 36 uur. Dagelijks matinée van oncert van 8—12.30. ndagavond soirée dan- ddag thé dansante, gelijks van 21 tot en ue „Doorloopen alstu- iVoensdag en Zaterdag voorstelling, 2 uur. Van 21 tot en met laliteitenvoorstellingen, g en Zaterdag kinder- ing, 2 urn*. 0X5 12.35 M. 1.22 13-45 uli uur 9.33 9.32 L1SSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van I5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. ONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. nco door het geheele rijk f 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct fabonné's in 't bezit eener ffc fte gulden bij levens- is, zijn GRATIS verze- |||g||| lange ongeschikt- tegen ongelukken voorJ. tjf heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 biaden )e thuiskomst der Koninklijke familie. •ins Hendrik wordt 28 of 29 dezer te ravenhage terug verwacht. De Koningin Prinses Juliana zullen 1 Augustus op itdük aankomen. De bedrijventelling. de memorie van antwoord aan de Eerste ier inzake het wetsontwerp betreffende ;regelen tot het verkrijgen van een juiste jjfsstatistiek zegt de minister van binnen- sche zaken en landbouw, dat uit de toe ing aan de Tweede Kamer gedaan, dat de centrale commissie voor de statistiek raag zal worden voorgelegd of en in hos- bü een volgende telling of bij de produc- tatistiek gegevens kunnen worden verza- inzake de in de bedrijven geïnvesteerde talen, de gebruikte werktuigen en gereecl- ppen en de bedrijfsuitkomsten, niet mag den afgeleid, dat reeds eenige neiging zou aan, het verzamelen dier gegevens te be leren. minister en zijn ambtgenooten van ar- handel en nijverheid, van waterstaat en financiën wenschen, alvorens terzake een idpunt in te nemen, het advies van de trale commissie voor de statistiek af te hten. Besmettelijke ziekten, de week van 13 tot en met 19 Juli zijn s land aangegeven 49 gevallen van buik- lus (Rotterdam 2, Sneek 14), 206 Van dvonk (Rotterdam 33, Amsterdam 25), 92 dyphtherie (Rotterdam 20), 3 van nek- ap, 37 gevallen van poliomyelitis anterior a en 2 gevallen van encephalitis lethar- 1 geval van febris undulanus, 1 van dy- teria bacillaris en 3 gevallen van de ziekte Weil. dezelfde week is afgeleverd door de itofinrichting te Amsterdam koepoks:o£ 733 personen, te Rotterdam voor 105 per- m en te Groningen voor 1 persoon, totaal 839 personen. de week van 13 tot en met 19 Juli zijn gevallen van encephalitis na inentmg kennis van het Staatstoezicht op de isgezondheid gebracht. Nederlandsche week te Antwerpen. de feestzaal van het Nederlandsch pa- en der tentoonstelling wordt Woensdag Nederlandsche Week geopend met een cieele thé dansant, aangeboden door den unissaris-generaal voor Nederland bij de eldtentoonstelling Antwerpen 1930, dr. F. Posthuma, en het uitvoerend comité voor lerlandsche deelneming aan deze tentoon- ling. ladien zullen tot en met 4 Augustus e.k. schillende en waarschijnlijk wat meer cifiek Nederlandsche feestelijkheden plaats den. barmelijke woningtoestanden in Batavia. latavia, de hoofdstad van Nederlandsch- lië, is een groote stad. Niemand weet, hoe precies en hoeveel menschen er wonen, kans zal er een volkstelling worden ge iden en men is druk bezig met de voor- eiding. Daartoe behoort ook, dat alle hui- genummerd moeten worden, en hierbij men vreeselijke ontdekkingen in wijken, nooit een fatsoenlijke Europeaan den zet. len journalist, die met een ambtenaar op is geweest, schrijft daarover V(j vonden huizen, jaren en jaren geleden letrokken van bamboe en atap, nu scheef gezakt en half ingevallen. Deze „huizen" genummerd. Maar toen wij door de mod - het afval van mensch en dier, de rot- tóe resten van vruchten en eten langs zoo'n ongelegenheid heen naar achter baggerden, Men wij daar een loods, gefabriekt van mboe, oude kranten en atap. En dat groote was verdeeld in kleine hokjes van twee drie meter, en in elk hokje waarlangs een &e zwart-bruine brij langzaam voortkruipt terecht komt in open gaten in den grond, nen families van vijf, zes, zeven en meer 'nschenZij hokken daar bijeen in^die die vele menschen, met de haarden van vreeselijkste ziekten voor de eenige ope- Ag die toegang geeft tot het duister hol, niemand weet met hoevelen ze daar zijn voor die holen wordt 4, 5 en 7i/2 gulden taaldDe bouwvallige huizen vóór deze °dsen zijn bekend, men heeft over dien wo- Agtoestand geklaagd. Maar wat da&r nog kter ligt, bleef verborgen. En nu een ty pische ontdekking in de meest vervuilde krotten troffen wij fietsen, g_-amofoons en. een palmbeach pak aan Historisch-allegorische optocht te Amersfoort. Amersfoort zal 3 September a.s. het Oranje feest meer luisterrijk gaan vieren ter herin nering aan den vijftigsten verjaardag van H. M. de Koningin. Daartoe zal in overeen stemming met het verleden der oude Sticht- sche stad Amersfoort, die reeds zeven eeuwen hare stederechten heeft, een historisch-alle gorische optocht gehouden worden, waarin van af de eerste heeren en de stichting der Kerk van St. Joris de geschiedenis der stad tot op onzen tijd te zien zal zijn. gereids is een ontwerp in kleurige schetsen van den heer A. F. van Beurden, hypotheekbewaarder, goedgekeurd. Daaraan zal aansluiten, om mede het tegenwoordige der stad te doen zien, een reclameoptocht. Ons Zeewezen. De uitgevers-maatschappij „Amsterdam" N.V., gaf het Juli-nummer uit van „Ons Zee wezen", officieel orgaan van de Vereeniging Het Nederlandsch Zeewezen. Het bevat als hoofdartikel een interessante studie over de zeeroovers en de vrijbuiters hier te' lande van L. C. Vrijman in het bijzonder wordt deze keer de romantische geschiedenis van Simon den Danser behandeld, een zeeroover met een Europeesche reputatie. Verder geeft het tijd schrift een humoristisch verhaal over het niet wachten van de mailboot, een interview met een oud-walvischvaarder, een beschrij ving van Martinique, van een reis van Sabang naar Merau'-.e, dus dwars door den geheelen Archipel, en verdere wetenswaardigheden op scheepvaartgebied. Het maandblad is als al tijd weer rijk geïllustreerd met «interessante reproducties. Een jubileumtentoonstelling. Onze Amsterdamsche correspondent- schrijft Deze week herdenkt de directie van het Indanthrenhuis, de bekende instelling aan de Leidschestraat, haar 5_jarig pionierswerk op het gebied der hier te lande voor het eerst ingevoerde zon-, wasch- en tropenechte stof fen. Het was ongetwijfeld een goede gedachte van de directie om aan dit voor de onderne ming heugelijk lustum ook een jubileumten toonstelling te verbinden, een show waarop het publiek, dat tot dusver haar magazijnen nog niet bezocht, in de gelegenheid wordt ge steld zich een beeld te vormen van de rijke sorteering en de werkwijze van het Indan threnhuis. In de fraaie, uiterst moderne lokaliteiten van dit modepaleis zijn op smaakvolle wijze de allernieuwste Indanthrenstoffen geëta leerd, zeer eenvoudige katoenen stoffen, maar ook duurdere van zijde en fluweel, bewerkte goederen, kussens, meubilair etc., een en an der voor deze gelegenheid ingericht onder de aestetische leiding van mejuffrouw M. Ber- lage. Uit al het geëxposeerde blijkt wel overtui gend, dat de onderneming, onder bestuur van haar energieken en hier zoo zeer gewae'> deerden directeur, den heer J. P. J. Born, er volkomen in geslaagd is het kunstzinnige met het practische te vereenigen, de echtheid der kleuren ook die van buitengewone teerheid zonder eenig voorbehoud te garandeeren en tevens onder het bereik van ieders smaak en beurs te brengen. Het Indanthrenhuis past hiervoor, wat de kleurechtheid aangaat, het systeem toe om geen enkele stof op „staal" te keuren, doch uitsluitend op het stuk en langs scheikun digen weg. Het adviseert ook bij de inrichting van interieurs, levert de daarbij passende meubelstoffen enz. Zelfs in de eenvoudigste stoffen voor kleeding e.d. is hier door kleur en teekening iets eigens gelegd, waarvan de expositie een duidelijk beeld geeft. Met genoegen hebben wij dan ook gebriuk gemaakt van de uitnoodiging der directie om haar jubileumtentoonstelling te komen be zichtigen. Afgezien nog van de groote publieke belang stelling, die wij bij ons bezoek mochten con stateer en, ontvingen wij ook den indruk, dat de cliëntèle deze afwisselende tentoonstelling en het streven der directie in het algemeen wel weet te waardeeren. VLISSINGEN, 24 JULI. Een adres van de VARA tegen radio storingen. Door het bestuur van de afdeeling Vlissin gen van de VARA is het volgende adres aan den raad gezonden Ondergeteekenden P. J. Platteeuw en L. J. Florusse, respectievelijk voorzitter en secre taris van de Vereeniging van Arbeiders Ra dio-Amateurs (V.A.R.A.), domicilie kiezende ten huize van tweeden ondergeteekende, Schuitvaartgracht 85 te Vlissingen Nemen de vrijheid uw college beleefd mede te deelen, dat bij hun bestuur talrijke klach ten binnen komen van radio-luisteraars over storingen, veroorzaakt door - diverse electri- sche apparaten. Na ingewonnen informaties hebben onder geteekenden vernomen dat uw college reeds voorbereidingen zou treffen voor het in het leven roepen van een bepaalde verordening tegen bovengenoemde storingen. Niettemin meenen ondergeteekenden bij de zen uw college nog eens te moeten wijzen op de noodzakelijkheid van de totstandkoming eener dergelijke verordening en wenschen u met de meeste klem beleefd te verzoeken hiermede den noodigen spoed te betrachten, daar de storingen in verschillende stadsge deelten zoodanig zijn, dat vrijwel geen en kele uitzending is te beluisteren. De Vlissingsche Boulevardloop. Door een misverstand is het ingezonden stuk van het bestuur van de Vlissingsche Athletiekvereeniging „Marathon", betreffende den Vlissingschen boulevardloop, in or. 3 num mer van gisteren geplaatst, terwijl het be stemd was voor het nummer van Vrijdag. Aan bovengenoemden wedstrijd, welke Za terdag a.s. te vier uur plaats heeft, zullen 31 personen deelnemen. Onder hen bevinden zich de bekende lange-afstandloopers van Heuven, Wolf, Schmidtke, Arnold en Haits- ma. L De kans, om als eerste de finish te passee- ren en daardoor beslag te leggen op hét gra tis reisje eerste klasse naar Engeland, is voor de Zeeuwsche deelnemers dan ook niet bijster groot, hoewel er niet aan getwijfeld behoeft te worden, dat enkelen hunner zich wel goed zullen weten, te plaatsen. De meeste kans op de overwinning heeft waarschijnlijk van Heu ven (A.V.A.C.), die o.m. kortgeleden den Sin gelloop in Doesburg won, bij welken wedstrijd het „Marathon"-lid van Sorge zich 5e wist re plaatsen. Maar ook de bekerhouder Wolf (Hellas Utrecht) moet momenteel in zeer goe de conditie zijn. En te meer zal Wolf zich in spannen, nu hij zich bij den j.l. gehouden Middelburgschen Singelloop gepasseerd zag door Arnold (B.A.C., Breda) op wien hij thans uiteraard gaarne revanche zal willen nemen. Of het hem gelukken zal, het is moeilijk te zeggen, daar Arnold bij de Zondag j.l. gehou den kampioenswedstrijden van Noord-Bra bant bewezen heeft een looper te zijn, met wien men eri-stig rekening heeft te houden. Voor Haitsma zal de afstand, 3600 meter, wel te kort en daardoor het tempo te vlug blijken, om beslag te kunnen leggen op den „Miss Blanche"-beker. Toch is hij een looper met bijzonder veel fighting spirit, die daardoor tot veel in staat is. Zijn clubgenoot Schmidt ke (A.V. '23, Amsterdam) behaalde bij de kampioenschappen van den Amsterdamschen Athletiek Bond op de 1500 M. den tweeden prijs, direct achter Nederland's besten lan- genafstand looper Jan Zeegers. Ook Schmidt ke zal mitsdien wel een hartig woordje mee praten. Voor de vereenigingsprijzen komen in aan merking Olympia Vlaardingen)E. M. M. (Middelburg) en Marathon (Vlissingen). De twee Zeeuwsche vereenigingen ontloo- pen elkaar niet veel, zoodat hieromtrent een voorspelling te gewaagd is. En het Olympia is daarvoor nog niet voldoende bekend. Maar hun verre reis doet verwachten, dat deze vereeniging wel tot iets goeds in staat zal zijn. Het startschot zal worden gelost door den heer L. Gregory, onder-commandant der Kon. Marine te Vlissingen. De jury bestaat uit de heeren J. P. van Bel en L. van der Steen alhier en K. de Vries te Middelburg, terwijl als technisch lei der zal fungeeren de heer W. van Nek alhier. De kermis. Nu het gisterenavond vrijwel geheel droog was, hebben we eens een wandeling over het kermisterrein gemaakt, waar het aardig druk was. Ondanks afwezigheid van inrichtingen waar men den geheelen avond kan doorbren gen, kan men zich toch geruimen tijd amu seeren. We wijzen dan in de eerste plaats op het Vergenoegingspaleis van den heer Jan vier, dat eigenlijk een combinatie is van drie amusementsinrichtingen. De grootste attrac ties zijn, na de beweeglijke vloeren en trap pen gepasseerd te zijn, natuurlijk de glijba nen en van deze spant nog wel de kroon, ■vooral voor de toeschouwers, die, welke aan het einde der baan nog een golfvormige Hin dernis heeft. Bij dat geglij en gehobbel, dat terdege de hilariteit opwekt, kan men gerui men tijd zich vermaken, zich de oogen uit kijken naar de grappige bewegingen, die an deren maken. Niet zoo lang heeft men noodig om de inrichting van de Barnum en Bailey- show te bezien, hoewel, wat men daar te zien krijgt, nu juist niet alledaagsch is een vol wassen persoon, die niet grooter is dan 60 cM. en die zeer licht weegtzijn tegenhanger is de „dikke" dame, die op den leeftijd van 22 jaar slechts volgens de aankondigiug altijd 450 pend weegtals derde natuur wonder is daar te aanschouwen de dame zon der onderlijf. Het klaverblad van 4 wordt in deze tent voltooid door de getatoueerde dame, die over rug, borst, armen en beenen bedekt is met beeltenissen en namen. Stil is het daar rond die 4 afgeschoten afdeelingen, stiller dan buiten, waar het geroezemoes der menschen stemmen overstemd wordt door het geluid der mechanisch bewogen orgels en caroussels, die in den donkeren avond met de schitteren de verlichting, welke bijv. de slanke lijnen van die op het Beursplein goed tot haar recht doen komen, „la note gaie" vormen. Op het Eellamypark was het zeer druk en van che drukte maakte de al of niet echte Ja- pannees gebruik om zijn waren te slijten, daarvan profiteerden de bom-vliegmachine tjes, maar niet minder de andere caroussels en de „kop van Jut". Waar de menschen in zwarte massa stonden te kijken naar den rups-draaimolen was al spoedig iemand bezig om zijn kunsten te toonen op een miniatuur fietsje. En door die compacte menigte, die slechts voetje voor voetje vooruit kon komen, schoven de kooplui met snoeperijen en kin- der-snuisterijen. Het was zeer goed waar te nemen, dat de lui van de „droge buitjes-' gebruikt maakten, cm kermis te vieren. In onze Tijdinghal. Morgen wordt te Rotterdam de internatio nale brandweertentoonstelling geopend. De foto die wij er van ontvingen, laat zien lioe de brandweermannen van vroeger uittrokken. Met wateremmers, pijpgasthoeden, opper- brandmeesterstok,, links een der eerste rook- helmen van 1850. De feestelijke herdenking van het 600-jarig bestaan van Den Briel is luisterrijk herdacht. Daarvan leggen de mooie foto's getuigenis af. Wij geven 'n kijkje in de Victoria Regina- kassen in den Dierentuin te 's-Gravenhage, welke bloem binnenkort weer in bloei zal staan. De natte Julimaand. Wij hebben hier gisteren den meesten re gen uit geheel het land gehad. Volgens de officieele waarneming is hier 17 mM. regen gevallen. De Bildt en Den Helder registeerclen resp. 16 en 12 mM. In Engeland was de regenval nog veel groo ter en viel op sommige plaatsen van 31 tot 38 mM. C. K. W. O. Op Vrijdag en Zaterdag zullen in de Noord straat en in de Palingstraat anti-kermis avonden worden gehouden, waarbij onze vroegere stadgenoote, mej. Pirn Siegers, als declamatrice -zal optreden, en verder het or kest van mej. de Hondt medewerking zal verleenen. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Lilburn", ko mende van Brussel, bestemd naar Newcastle, is hedennacht bij het Leugenaarshoofd aan den grond gevaren en hedenmorgen met sleepassistentie vlot gesleept. Het schip ligt alhier ter reede geankerd in afwachting van een bewijs van zeewaardig heid om de reis te kunnen voortzetten. De Engelsche barge „Valonia" is met ge scheurde zeilen door een sleepboot gisteren avond te Zeebrugge binnengebracht. De Engelsche kruisers „Chattam", „York" en „Frobishen" zyn gisterenavond hier gepas seerd, komende van Antwerpen en bestemd voor Plymouth en Portsmouth. Vreemdelingenbezoek. Niettegenstaande het weer allesbehalve aan lokkelijk was om een uitstapje van de Belgi sche badplaatsen naar Walcheren te maken, zijn heden toch nog 1850 passagiers met de provinciale boot overgezet. Er werden 27 auto's vervoerd. Besmettelijke ziekten. In de week van 13 tot en met 19 Juli zyn in onze provincie voorgekomen 6 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Duivendijke en 1 in ieder der gemeenten Burgh, St. Maartensdijk, Oosterland en Wissekerke1 geval van diphterie te Goes en 1 geval van menigitis cerebrospinales epidemica te St. Janssteen. Werkloozen uit Middelburg naar Witteveen. Door Burg. en Weth. van Middelburg is te legrafisch het verzoek gericht aan den minis ter van binnenlandsche zaken, om de werk- looze arbeiders weer op het Witteveen te werk te stellen, daar alle arbeiders gevraagd heb ben weder geplaatst te worden. Van den mi nister is inmiddels telegrafisch antwoord ontvangen, dat de tewerkstelling ditmaal nog wordt toegestaan en de arbeiders Maandag 28 Juli het werk kunnen hervatten. P. T. en T. Met ingang van 1 Augustus is verplaatst de adjunct-commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. van Dalsen, van Ierseko naar Goes. Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwor telsuiker-fabriek te Sas van Gent. Gisteren werd te Ter Neuzen een algemee ns vergadering gehouden der leden van bo vengenoemde coöperatie, die zeer druk be zocht was. Daarin werden verschillende za ken besproken, het beheer der vereeniging be- trefende. Het resultaat der uitvoerige bespre kingen kan worden samengevat in de mede- deeling, dat het beheer van het bestuur de sanctie der vergadering verwierf, en de in wendige dienst en het beheer der vereeniging en hare fabriek worden bestendigd. Een winkelweek. In een te Ter Neuzen gehouden vergadering van een voorloopig comité tot het organisee- ren van een winkelweek, werd besloten een winkelweek te houden van 25 tot 30 Augus tus. De plannen zullen in een de volgende week te houden vergadering nader worden uitgewerkt, terwijl dan tevens zal worden, bepaald, welke prijzen zullen worden beschik baar gesteld. De winkeliers zullen worden opgewekt zoo veel mogelijk aan deze winkelweek deel te no men, teneinde deze zoo goed mogelijk te doen slagen. Ook een manier om z'n geld te krijgen. Een inwoner van St. Jansteen had eenig geld te vorderen van een herbergier ter plaatse. Met het terugbetalen vlotte het blijkbaar niet erg. Teneinde raad machtigde eerstgenoemde zijn zoon voor zijn rekening tot het beloop van het te vorderen bedrag het noodige bier te gaan drinken in de be trokken herberg en de aanwezigen daarop te onthalen. De zoon gaf hieraan maar al te gaarne gehoor en voerde de vaderlijke opdracht met volledig succes en tot diens volkomen genoe gen, uit. Toen het op betalen aankwam zeide hij den herbergier, dat er was gedronken voor rekening van zijn vader. Deze, bemerkende, dat men door list de tusschen hem en den vader van het jonge mensch bestaande schuldvordering had ver effend, diende den uitvoerder een klinkende muilpeer toe, wat voor dezen weer aanleiding v/as naar de politie te loopen en van deze mishandeling aangifte te doen. Zoodat deze zaak na verloop van tijd wel licht zijn algeheele ontknooping zal vinden voor den strafrechter. Gemeenteraad te Zierikzee. Met op twee na algemeene stemmen, die der S.D.A.P., willigde de raad het verzoek in der plaatselijke Oranje Vereeniging om 500 subsidie te mogen ontvangen uit de gemeen tekas, ten behoeve der te houden feestelijkhe den ter herdenking van den 50en verjaardag van de Koningin. Een aanbieding der zelfde vereeniging van een gravure in gouden lijst van de kon. familie ter plaatsing in de raads zaal werd met dezelfde stemmenverhouding aanvaard. Met algemeene stemmen werd besloten toe te treden als lid der vereeniging voor Ned. Gemeenten, alsmede tot het doen controlee ren door deze vereeniging van de administra tie van den gemeente-ontvanger en van de gasfabriek. Het verzoek der vereeniging Volkswoningen om 4000 ter leen te ontvangen van de ge meente werd goedgekeurd. Malversaties door een brievenbesteller. Tegen den brievenbesteller K. te St. Phi- lipsland, die verdacht wordt zich in zijn dienstbetrekking aan malversaties te hebben schuldig gemaakt, zal een strafrechterlijke vervolging worden ingesteld. Deze zaak is thans in handen van de justitie te Breda. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland ds. L. Nugteren te Giessen-Nieuwkerk. Bevestiging en intrede. Ds. C. Sundermeijer, vroeger te Ritthem, komende van Tjerkgaast, werd Zondagmorgen bij de Ned. Herv. gemeente te Murmerwoude bevestigd door zijn zwager ds. A. C. Diederiks. van Hilversum, die tot tekst had 1 Cor. 16 13. De bevestigde deed 's middags intrede té

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1