500 25 DONDERDAG 17 JULI EERSTE BLAD No.16©1 ©8e Jaargang 1930 Uitgave: firma F. VAK SF VELDE Jr., Walstraai58-6D, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws Is wethouder van fi let bekend, ij zich in hooge mate en zijn met het %oor- or de restauratie van en. m het zich niet goed te gemeente van Zee- lijk kleine restauratie in aanklopt. Hij haal- leenten aan die res- igen rekening nemen, zich neerleggen bij de van 500, doch hij gen het nadere voor erman, overgenomen le subsidie te verhoo- van 1000. te zeide dat het des- n gevel van het Beel- sten. Als de motie— ngenomen blijven wij subsidie betreft ge- altijd door de provin- lat officieus bekend is zal verleenen voor de seide dat er geen re- ïmeente Vlissingen af provincie om subsidie i-atie. Iedere gemeente ie bestaande regeling lies voor restauraties. ;en van deze regeling r deel mogen hebben, jens een fabeltje, zoo- zegd heeft, dat de ge- ijkste in onze provin- mogelijk daar van de veer 20.000 arbeiders urne willen vernemen deze cijfers vandaan l. Staten, nl. het toe- aximum-subsidie van ens in stemming ge- met 33 tegen 5 stem- .undig; gereformeerden en Koster. igïng begrooting 1930. wijzigingen in de be ien zich in twee af- ■wijl in de derde door ord er over werd ge zonder hoofdelijke enten grondbelasting. heffing 50 opcenten s grondbelasting, zoo- iwde als de gebouwde gden in twee af dee- in de derde afdeeling, ïhelijkheid uit om de lasting voor de onge- if te schaffen en an- it dit ook zou moeten r de gebouwde eigen- ten werd geantwoord, van de wet op de fi- isschen het rijk en de aan een herziening n borden en hierme- kunnen worden ge- Provincie over 1938. .928 van de Provincie ,ngen de vraag stellen op den buitenge - itkeering uit het we- van 244.105.76 een lat er op gerekend is. de ontvangsten over 1928 zijn geboekt. Een Ged. Staten voor het itwoording der sloten m den buitengewonen gemakkelijk overzicht deelingen vereenigden voorstel tot goedkeu- dan ook nu z.h.s. ge werden aangenomen •fdelijke stemming. nan werd gelegenheid van een voorstel om zoeken in de volgende n met voorstellen tot in den dienst op de zeide dat het verkeer den laatsten tijd be- Er is alle aanleiding verandering te bren- lee een ponton krijgt. Oosterschelde dienen ïed. Staten zijn over- rschelde-diensten ver- ;ebracht. werd de motie door getrokken. vergadering door den igin in naam der Ko- E VLISSINGEN 6.22 18.34 Z- 7.01 19.15 7.46 20.04 Auto's, Fietsen tuigen. uil uur 9.42 9.41 9.40 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. 3e abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger \ANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. 17 JULI. Een nieuw motorschip voor den RottercL Lloyd. Naar de correspondent van het „Hbld." te lotterdam meldt, heeft de opdracht van den ïotterdamschen Lloyd aan de Kon. Maatsch. ,cie Schelde" alhier betrekking op den bouw an een casco voor een vrachtschip van 7700 ,on draagvermogen. Dit vaartuig wordt uit gerust met een der twee motoren van het :assagiersschip „Indrapoera" dat, naar wij ndertijd gemeld hebben, van sterker moto- en zal worden voorzien ter vergrooting van le vaarsnelheid. Een luchtvaartdienst OstendeKnocke Vlissingen v.v. De Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij leeft met ingang van 24 dezer een dienst ge opend, eiken Donderdag van Ostende en Knocke, Le Zoute, naar Vlissingen en terug. iit zal dan wederom een gelegenheid temeer jyn om vanuit de Belgische kustplaatsen Vlissingen en ons mooi Walcheren te bezoe- cen. Het vliegtuig vertrekt ongeveer 10.45 uur uit Oostende en 11 uur uit Le Zoute, komt dari am 11.45 uur te Vlissingen aan en vertrekt s middags uit Vlissingen om 5 uur, om om 5,20 uur te Oostende weder te dalen. Aan deze luchtreis is tevens verbonden een rondrit oud Walcheren. In den tijd, dat het vliegtuig in Vlissingen, dus van 125 uur, ongebruikt staat, zal er •elegenheid zijn om vluchten boven de staa Df desnoods boven Walcheren en indien men lit verkiest zelfs nog verder, te maken. Zeer zeker heeft Vlissi ïgen hierdoor we derom iets aantrekkelijks aan zijn badgasten :e bieden. Men deelde ons zelfs mede, dat bij liet welslagen van deze proef, in het volgende jaar ook een gèregelde dienst van Vlissin gen uit op de Belgische badplaatsen zal wor den georganiseerd. •De agenten van de K.L.M. te dezer stede, e garage „de Baljuw", firma F. Wibaut loon, zullen natuurlijk deze plannen van de K.L.M. ten krachtigste steunen. Loket voor postzegelverzamelaars. Zaterdag a.s. zal het loket voor postzegel- erzamelaars geopend zijn van 15.30 tot 17 lur. Verkrijgbaar zijn Ned. zegels van V/2 en i cent bijzondere pèrforatie en Ned.-Indische :egel van 2 cent. Een 25-jarig dienst jubileum. Heden herdacht de heer P. L. Abrahamse :hef de bureau op het kantoor der gasfabriek alhier, den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad. In tegenwoordigheid van alle ambtenaren werd dit feit hedenmorgen ten huize van den directeur herdacht. De directeur sprak den jubilaris toe en wenschte hem en mevrouw Abrahamse, zoo mede zijn ouders, van harte geluk met deze gebeurtenis en memoreerde tevens de loop- n van den heer Abrahamse, die hij zeer eervol noemde. Namens het hoofdbestuur der Imperial Continental Gas Association te Londen over handigde de directeur den heer Abrahamse het diploma voor 25 jaren trouwen 0 dienst met zilveren medaille, benevens een geschenk in enveloppe. Als persoonlijk blijk van waardeering schonk de heer Van der Jagt den jubilaris «en klok, terwijl mevrouw Abrahamse bloe- werden aangeboden. Vervolgens wenschte de heer Stofkoper na mens de employé's van het administratiekan toor den heer en mevr. Abrahamse van harte geluk met dit jubileum en bood den jubilaris «en fraaie clubfauteuil aan. De heer Abrahamse bedankte hierna op hartelijke wijze, ook namens zijn echtgenoote en zijn ouders, voor de gelukwenschen en de mooie cadeaux, welke hem ter gelegenheid van zijn jubileum waren aangeboden. Van vele andere zijden had de heer Abra hamse nog felicitaties en bloemen in ont vangst te nemen. In onze Tijdinghal. Hit Roozendaal is de groote Jaarlijksche bedevaart naar Lourdes vertrokken. Wij haakten eenige foto's van het vertrek der bedevaartgangers onder wie zich niet min der dan 283 zieken bevinden. Er is een begin gemaakt met het graven van het eerste vak voor het nieuwe kanaal Eindhoven—Wilhelminakanaal. Door den burgemeester van Eindhoven is de eerste spade in den grond gestoken. We etaleeren het portret van den reserve sergeant C. F. Th. Elout uit Wassenaar, die met zijn vliegtuig is verongelukt. Een concert op het terrein der Vlissingsche Speeltuinvereeniging. Morgen 18 Juli, des avonds 8 uur, zal 'de harmonie „St. Concilia", directeur de heer A. J. Geijsen, een concert geven op het terrein van de Vlissingsche Speeltuinvereeniging aan de Bloemenlaan alhier. Muziekliefhebbers zullen hier ten volle kunnen genieten het terrein is ver van het stadsgewoel verwijderd en gelegen in de volle natuur onzer gemeente. Bij den ingang van het terrein zal een collecte worden gehouden, waarvan de op brengst na aftrek van gemaakte onkosten zai worden bestemd voor voltooiing van den speeltuin. Vreemde oorlogsschepen. Gisterenavond zijn hier gepasseerd de Fransche oorlogsschepen „Forbin", „Suffren" en „Fourgueux", komende van Cherbourg en bestemd naar Antwerpen. Door een mijnenlegger. werden op de reede saluutschoten gelost, welke door een der Fransche oorlogsschepen werden beantwoord. Verstekelingen. Van passeerende schepen zijn hier gisteren weer eenige verstekelingen aan wal gezet, die gedurende de reis van Antwerpen naar hier waren ontdekt. Zij zijn door de politie over de grenzen van het rijk gezet. Vreemdèlïngenbezoek. Met de provinciale booten zijn heden 1700 passagiers van de Belgische badplaatsen mee gekomen. Er werden 23 auto's overgezet. Concert marine-kapel. Door het stafmuziekkorps der Kon. marine werd gisterenavond op het Molenwater een concert gegeven, waarvoor zeer groote be langstelling bestond. Ook uit Vlissingen en Walcheren en zelfs uit Zuid-Beveland waren velen overgekomen, teneinde van deze schit terende uitvoering te kunnen genieten. Het concert werd geopend .met het Zeeuw- sche Volkslied en gesloten met het Wilhel mus. Het programma bevatte 9 nummers, waar van vooral afzonderlijk mag worden genoemd de piccolo-solo, die een spontaan applaus ont lokte. De solist gR." bewijs een meester op zijn instrument tenzijn. Het publiek heeft met onverdeelde aan dacht de keurige uitvoering van het geheele programma gevolgd. Het weer dat gisteren den heelen dag zeer slecht was geweest, klaarde tegen den avond op en bleef zeer goed. Hedenavond geeft het keurkorps een con cert op den boulevard Evertsen en ook hier zal de belangstelling enorm zijn. Abdij-concert. Het Middelburgsch muziekkoips geeft Zon dag a.s., des morgens van 8 tot 9 uur, een uitvoering in de Abdij, waarbij ook het Mid delburgsch mannenkoor zijn medewerking zal verleenen. Met een motorrijwiel gevallen. De commissionnair D., te Middelburg, die onder 's-Heer Arendskerke, door het springen van den achterband van zijn motorrijwiel is gevallen, is naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd. Gisterenmiddag was D., nog niet b;j kennis. De zoon van D., die op den duo mede- reed, brak een arm, maar kon heden huis- waarts keeren. Een reclameplaat. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Zierikzee heeft een reclameplaat uitgege ven, welke is geteekend door den heer Wim Abeleven en is geleverd door de N.V. Boek drukkerij en Binderij J. C. W. Altoffer te Middelburg. De bekende plompe toren van Zierikzee, de grijze wachter van de hoofdplaats van Schou wen, komt op deze plaat flink uit. Op den voorgrond ziet men een der bekende typische kleine huisjes zooals er in Zierikzee nog zoo veel worden aangetroffen. De volgende opwekking tot een bezoek aan Zierikzee komt op de plaat voor Als grijze wachter onzer stad, Die veel wat U bekoort bevat, Nood ik u Vraag aan V.V.V. Hoe kom ik 't vlugst in Zierikzee. Een gemeente staakt haar betalingen. De gemeente 's-Gravenpolder heeft wegens het niet goedkeuren der begrooting door Ged. Staten besloten haar betalingen te staken. Het gemeentepersoneel en de onderwijzers zullen eveneens geen salaris ontvangen. Malversaties. Een brievenbesteller te St. Philipsland, die verdacht wordt zich te hebben schuldig ge maakt aan malversaties, is in zijn betrek king geschorst. Naamlooze vennootschappen. Met de „Staatscourant" no. 136 zijn verzon den afdrukken van de akten betreffende de naamlooze vennootschap Boekhandel en Drukkerij, voorheen A. J. Bronswijk te Oost- burg. Zeeuwsch-Vlaamsche kleederdrachten. In een der zalen van het stadhuis te Hulst organiseert de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten" tot eind Augustus een ten toonstelling van Zeeuwsch-Vlaamsche klee derdrachten. Ongeval te Sluiskil. Hedenmorgen heeft bij sloopingswerk op de terreinen van de Amoniakfabriek te Sluis kil wederom een ongeval plaats gehad. Een Italiaansche arbeider werd door een neerval lenden paal aan het hoofd getroffen en viel bewusteloos neer. Hij werd naar het zieken huis te Sluiskil overgebracht, alwaar evenwel geen ernstig uitwendig letsel kon worden ontdekt. De man -schijnt evenwel zoodanig overstuur te zijn geraakt, dat zijn overbren ging naar het ziekenhuis te Middelburg noodzakelijk werd geacht. Besmettelijke ziekten. In de week van 6 tot en met 12 Juli zijn in de provincie Zeeland voorgekomen 13 ge vallen van roodvonk, nl. 3 te Stoppeldijk, 2 te Clinge en te Oud-Vossemeer en 1 in ieder der gemeenten 's-Gravenpolder, Middelburg, Oost- en West Souburg, Sas van Gent, Sluis en Westdorpe. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Synode Ned. Herv. Kerk. De algemeene Synode der Ned. Herv. kerk heeft benoemd tot predikant dr. G. J. Wey- land, predikant te Veere tot vice-president ds. A. B. te Winkel, predikant te 's-Graven- hage en tot secundus van den vice-president £s. D. Eilerts de Haan, predikant te Heiloo. De 115e vergadering werd geopend door den president, tevens president van jaren dr. G. J. Weyland. Na den 23en Psalm (het lied van den Goe den Herder) te hebben voorgelezen en het ge bed te hebben uitgesproken, herinnerde de president aan de wijdingssamenkomst, welke gisterenavond in de Kloosterkerk is gehouden. Hij richt een welkomstgroet in het bijzonder tot den secretaris, den heer D. den Breems, tot de hoogleeraren prae-adviseurs prof. dr. L. Knappert en prof. dr. A. M. Brouwer en tot den heer D. Eilerts de Haan, die op 2 Februari van dit jaar zijn 40-jarig ambtsju bileum heeft mogen vieren. Ook dankt hij voor de blijken van vriendschap welke hem zeiven op zijn zeventigsten verjaardag ten deel zijn gevallen. De president wijst er op. dat wij hier worden geroepen voor werk, dat God zelf ons heeft opgelegd. In een mooi boek over den Delftschen Vermeer heeft Gus- tave van Zijpe gezegd, dat er voor den kunste naar, d.i. voor den man van de schoone lij nen, voor den kenner van de schoone kleuren, overal schoonheid is alles wordt ontroe rend, alles belooft vreugde en geluk alles wordt edel, omdat de inspanning en de hoop er zich aan wijden. Ditzelfde geldt voor hen die God dienen. Zij werken voor de eeuwig heid en hun werk is arbeid der liefde. Daarom is het zoo veelbelovend en heerlijk. 50e Zuider zendingsfeest. Ondanks het minder gunstige weer is gis teren in het Mastbosch te Ginniken onder veel belangstelling het 50e Zuider zendings feest gehouden. In zijn openingswoord wees dr. J. H. H. van Beem op de beteekenis van dit gouden feest. Evenals Joseph in het Oude Testament zijn broeders zocht, zoo hebben wij onze broeders vijftig jaar lang gezocht. En niet zonder re sultaat, waarvoor spreker dank bracht aan God. Een bijzonder woord van dank richtte hij nog tot den aanwezigen eerevoorzitter van het zendingsfeest, den heer Alb. W. Hart- hoorn, die zoovele jaren het bestuur een steun en een voorlichter was. Vervolgens was het woord aan ds. A. van Kooten van Rotterdam, die als onderwerp gekozen had Hoe de zonne opging. Hierna sprak zendeling D. B. Starrenburg over de toestanden in Nieuw Guinea. Vervolgens heeft dr. Koningsberger van Amsterdam gesproken over Waartoe is de mensch Welk doel heeft God den menschen gesteld Niet tot toorn, maar tot zaligheid. En onze roeping is het, dit ook den heidenen aan te zeggen. In den namiddag heeft zendeling H. Bielke uit Zeist, een rede gehouden over het lot van den Surinaamschen boschneger. Het slotwoord sprak ds. A. K. Straatsma van Den Haag. Een protestantsche kerk voor China. Volgens „The Christian Century" is de vo rige maand te Shanghai een bijeenkomst van 94 protestantsch-christelijke Chineezen ge houden, waar besloten zou zijn tezamen één protestantsehe kerk voor geheel China te stichten. Zestien kerkelijke gemeenschappen zouden er vertegenwoordigd geweest z'jn, voornamelijk Presbyterianen en Congregatie- r.alisten. Cheng-Clin-Yi, de vertegenwoordi ger van den Nationaal-ChristelijKen Raad, werd tot moderator dezer unie gekozen. De unie zou in ongeveer 16 provincies een derde van alle Chineesche protestanten omvatten. In dit gebied zijn ongeveer 12000 zendelingen werkzaam. Van de zijde der zendelingen zou geen oppositie tegen de plannen zijn gevoerd. Buitenlanders kunnen slechts raadgevende leden der nieuwe kerk worden. De „Christian Century" laat zich over deze vereeniging niet verder uit, maar vraagt alleen of en zoo ja in hoeverre deze nieuwe kerk in verband met de fusieplannen tusschen Presbyterianen en Congregationalisten, en merkt tenslotte op, dat een hoogstaand man als Cheng-Ching- Yi zich met deze gelegenheid niet zou hebben ingelaten, wanneer het niet de bedoeling was, een resultaat van een evolutie op Chineesch- lcerkelijk gebied op deze manier vast te leggen. Overgangsexamen R.H.B.S. Bevorderd van dè le naar de 2e klasse Ly. Agterberg, P. Andriesse, Mtje. Baljé, P Beenhouwer, P. v. d. Bergen, Ma. Blok land Visser, P. L. Braat, J. A. Brinkhorst, Ca. Pa. Broeksma, J. B. J. Buissing, Ca. Dek ker, C. Dobbelaar, Ie. M. J. Doornbos, Wa. C. Gijzeis, W. L. Goedbloed, J. J. J. van der Griek, Wa. van Griethuijsen. H. G. van Grol, Lje. Hesselius, A. C. A. van den Heuvel, J. A. van Hiele, A. J. Hubregtse, Ha. Ma. de Kat, C. G. Lemmers, Aa. C. Loesberg. A. E. Mar- chand, P. E. A. van Nieuwland, C. Onder- dijk, Aa. J. Ouborg, Mi. Aa. Outhuijs, G. J. Pennock, A. Poerstamper, J. W. van Tijen, J. Vader, A. G. A. Verdonk, Je. Wolters. Afgewezen 9. Herexamen 4. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse A. Bode, M. J. Castenmillër, Wy. A. A. Ceulen, Ca. J. Gillissen, S. Hiegenlich, W. J. van Hoeke, Wa. Korvas, J. Kosten, H. de Koster, J. W. G. Leeflang, E. J. van der Lin ten, Ja. M. van der Made, L. Lucassen, B. Th. Matzinger, Ja. Naerebout, C. Noom, Ca. E. Ouborg, Tje. M. de Ridder, Ga. Rykeboer, M. Sanderse, H. P. Siegers, Wy. L. Swart. A. Ch. Vader, L. Verhagen, J. J. Versluijs, Eje. Visser, L. J. Zietse. Afgewezen 6. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse Ja. Brander, He. J. M. Brinkhorst, P. den Eroeder, J. I. C. Butler, Ca. M. Caljouw, Ly. F. M. Debra, H. Depoorter, A. Groenenberg, J, A. van der Griek, Aa. J. L. Harts, J. S. M. Harts, Mje. de Lange, A. J. van der Linden, J. J. den Outer, P. M. den Outer, J. Parent, Th. A. Pennock, J. W. Pieters, Aa. M. Ravelli, D. C. Sorel, A. van de Velde, L. J. van der Vliet. A. K. de Vries. Afgewezen 6. Herexamen 3. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse A afdeeling Aa. N. A. Bakker, J. Broek, J. H. Pieterse, Aa. van Raalte, Ny. Theune. Afgewezen 1. B afdeeling J. Anker, Chr. A. van der Eijk, C. M. C. Brouerius van Nidek, J. Fran ke, J. de Geus, K. de Kat. H. Matzinger, A. Naerebout, L. W. van Os, A. L. F. Vos. Afge wezen 5. Examens. Voor het examen in Bybelsche geschiedenis kerkgeschiedenis en Bijbelsche aardrijkskun de en oudheidkunde (het zgn. na-examen) der Christelijke Kweekschool te Middelburg, zijn gisteren geslaagd de dames L. de Feijter te Zaamslag, B. Geense, M. J. den Hollander, C. van der Linde te Kapelle, N. S.A. Maas te Koudekerke, E. M. Reijnhout, J. Ruitenbeek. D Verhagen, W. J. Ph. van der Wart te Goes, N. M. Wondergem te St. Laurens en de heeren Jac. Abrahamse te St. Laurens, E J. Bakker te Ellewoutsdijk, P. J. Boogaard te Grijpskerke, L. Geschiere te Koudekerke, J. Gideonse, C. van Iwaarden te Kruiningen, J. Lampert te Vrouwepolder, M. L. Lindhout te Tholen, H. Maljaars te Aagtekerke, H. G. J. de Meij té Ritthem, A. D. Pool te Marum L Riemens te Meliskerke,- J. Hotema te Co- lynsplaat, J. Suurmond te Vlissingen, C. J. van Tatenhove te Vlissingen, D. G. de Voogd te Veere, J. Vreeken te Oost- en West Sou burg en J. A. van der Welle. Bij wier namen geen woonplaats staat wo nen te Middelburg. Te Amsterdam slaagde voor het examen getuigschrift als organist vanwege de Neder- 4landsche Organistenvereeniging, de heer G. Feij alhier, leerling van den heer A. P. Varel. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames P. Brouwer, J. Buitendijk en A. N. Hocgesteger, allen te Goes. Aan de R.-Kath. H. B S. te Bergen op- Zoom is voor het eind-examen geslaagd A. de Maat te Stoppeldijk. Mulo-examens. GOES. Geslaagd voor diploma B J. Elen- fcaas te Tholen A. J. Rijstenbil te Oud- Vossemeer W. M. Nortien te Poortvliet. Voor diploma A J. van Pienbroek, M. C. Naezer, J. E. Biondina, te Middelburg M. C. ten Kate. W. A. ten Kate, te Koudekerke; J A. van der Stel. B. Voerman, J. J. Schoon, J K. van der Stel, te Tholen M. C. van As te PoortvlietN. S. Pilaar te Goes J. J. Klaasse te Kerkwerve J. S. Steendam te Zierikzee. Diploma B P. C Priester te Ellewoutsdijk en B. van Wouv/e te Vlissingen. Diploma A C. Klip, J. Bijl, J. Gunst, J. J. Jansen, J. J. Waterman, N. A. van de Velde te Vlissingen J. Cijsouw te Wemeldinge A. Geene, J. M. Verburg te Goes A. M. Beu- kema te Nieuwdorp P. Scheele te Kapelle A C. van Dale te St. Jansteen, W. C. Uyt den Bogaard te Sas van GentJ. J. Bliek, J. S. de Smith te Terneuzen H. J. van Lijn den te Koudekerke H. J. Buijs en A. C. Steijn te Middelburg. Een benoeming. Tot hoofd der Geref. school voor lager on derwijs en ULO op de Heerengracht te Mid delburg is benoemd de heer J. IJsselstein, hoofd der Geref. H. Colijnschool te Scheve- ningen. Examens surnumerair registratie en domeinen. In December 1930 zal te 's-Gravenhage worden afgenomen het vergelijkend examen voor surnumerair der registratie en domei nen, voor 20 plaatsen. De verzoeken om toelating tot dit examen moeten vóór of uiterlijk 1 October 1930 bij het departement van financiën zijn ingeko men. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar Staatscrt. no. 136. RECHTSZAKEN Ontslagen van rechtsvervolging. De rechtbank te Rotterdam heeft den 25- jarigen Madoerees, die in Maart in de zie kenzaal van den Rotterdamschen Lloyd een Madoerees en een Javaan heeft doodgesto ken, ontslagen van rechtsvervolging en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht be volen. De beklaagde, die een ernstige infec tie had, heeft gehandeld in een vlaag van waanzin. LUCHTVAART Het vliegongeluk te Soesterberg. Het stoffelijk overschot van den heer C. F. Th. Elout, den reserve-sergeant-vlieger, die Dinsdagochtend bij het vliegongeval te Soes terberg is omgekomen, zal morgen op de Nieuwe Algemeena Begraafplaats te Zeist ter aarde worden besteld. Eenige militairen zullen hun verongelukten makker grafwaarts dragen. Kingsford Smith gevallen. Kingsford Smith is gisteren volgens een te legram uit San Francisco bijna doodgevallen. Door motorpech was zijn toestel verplicht een noodlanding te maken op 1600 meter hoogte. De machine, waarin Kingsford Smith en Saul, de navigator zaten werd geheel vernield. Een ander vliegtuig kwam ter plaatse en bracht de vliegers behouden naar de stad terug. Waarom de vliegenier Fokker werd gearresteerd. In de Amerikaansche bladen wordt aan gaande de arrestatie van Fokker op 2 Juli op het New-Yorksche Roosevelt-vliegveld o.m. het volgende medegedeeld Het was even na het vertrek van het Oceaan-vliegtuig de „Southern Cross" voor haar vlucht naar San Francisco, dat Fokker in een kleine cabine-eendekker, toebehooren- de aan de Russische vliegster miss Liba Phil lips, met genoemde dame als passagier op steeg en op zeer geringe hoogte boven het veld en de gebouwen de groote manoeuvreer-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1