500 300 25 WOENSDAG il JULI ERSTE BLAD No.165 ■óSe Jaargang- ■1930 RTLIJNEN <D A iljigave: firma F. UAH Dl VELDE lr„ Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening G628Ï Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND E VLISSINGEN Stads- en Provincieoieuws STER-TABAK KERK- EN SCHOOLNIEUWS nu zijn niet; alleen doch ingevolge hun- ppen b.v. groote bromtooc van het constructie van ont- banen leiden. Naar een nieuw ontvang- lefunken-staven zijn ische radio-tentoon- gewezen, dat de ver- ïormale lampen niet 5e nieuwe constructie van normale lampen rdt voortgezet, worden in twee ty- racht, n.l. „Arcotron E „PROMS'*, zal de B.B.C. ook'dit iromenade-concerten worden ten gehoore eerste concert van •p Zaterdag 9 Augus- GE VAN EEN Belucht. n Bayern" heeft on- ti een Zeppelin-vaart tage op touw gezet, had men waarne- lie telefonisch moes- ïden mede te deelen n waargenomen ge- het bekende lucht en Bovendien had intoor te Munchen ngstation ingericht, ur en later met klei- de „Graf Zeppelin" td. De landingsplaats reeds een uur voor met het omroepge- ers meldden hun be ting naar Munchen, iddellijk verwerkt en aige reportage-auto's >ep reden in de rich- >ute en werden uit ds op de hoogte ge- Omgekeerd meldden pgemerkte bijzonder- n dit experiment was is dan ook zeer goed 5.46 6.22 1757 18.34 Vuto's, Fietsen t ifgetr uil UUÏ 9.43 9.42 makeUjkheden, en, enz, Dagelijks voorstellins ag,' Zaterdag, Zondag illingen om 8 uur. Zondags Matinée 6.30, Concert 8.30 tandag-, Dinsdag- en e-dansanteWoens- (geen dans)Don- e dansante avond- iaterdagavond Diner- ziek. na- lederen avoa3 nvangende half acht. santé van 36 uur. agelijks matinée van icert van 81230. dagavond soirée dan- idag thé dansante. LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJS VoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ?2.20 per 3 maanden, ïanco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ge landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5'regels 71.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. Ird tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" ;Dit nummer bestaat uit 2 bladen r Koninklijke familie. Prins Hendrik is Maandag uit Finland op I rngreis aangekomen. Koning Gustaaf was I nzelfden ochtend uit Goeteborg naar ockholm gekomen en bood Prins Hendrik thet slot een lunch aan. Ook de kroonprins, zijn zomerverblijf in Zuid-Zweden onder- Koken had, was aanwezig met prinses Ingnd II prins Sigv.trd. De hofmaarschalk van den I oonprins is naar Noorwegen vertrokken, I Naar verluidt reist Koningin Wilhelmina n lar Stockholm om tezamen met Prins Hen- ik naar Nederland terug te keeren. Juli Sagres 14 Juli Ouessant ;i te Genua Juli te Dar es Salam 13 Juli Perim Juli Sagres te Rott. van Durban welt" (thulsr.) 12 Juli ,r.) 14 Juli v. Sabang 4 Juli Gibraltar 13 Juli v. Las Palmas 3 Juli te Sabang 12 Juli van Port Said Juli van Havana uli van Havana 14 Juli Vlissingen .v. li van Singapore Rott. van Batavia sr.) 12 Juli van Be- 13 Juli Gibraltar Juli v. Southampton latavia n. Amst. Juli van Kaapstad 14 Juli v. Havre 13 Juli Gibraltar New-York v. Rott. 'uli te Genua Juli van Marseille an Aden fcott. van New-York Juli van Colombo Nederland en België. De correspondent van het „Hbl." te Bvus- 1 seint De „Libre Belgique" klaagt er over dat de [ederlandsche regeering anti-Belgische le- ingen, zooals dezer dagen door Ward Her- ians in Utrecht werd gehouden, toelaat. Het lad oordeelt dat deze afzijdige houding van- (ege Den Haag de goede verstaindhouding sschen België en Nederiand in den weg ;aat. Nederland zou immers niet gedoogen, leent de „Libre Belgique", dat op Neder- indsch grondgebied openbare betoogingen igen de Duitsche republiek of voor een tigelsche republiek werden gehouden; even- iin als België het houden van openbare ma- fsstaties tegen den Italiaanschen regee- jngsvorm door anti-fascistische groepeerin- :ji toelaat. Frankrijk zou niet toelaten dat 'ederlanders te Parijs een splitsing van Ne- irlandsch grondgebed en het afzetten van loningin Wilhelmina komen bepleiten. En jaarom, aldus het Brusselsche blad, vraagt _ien zich af waarom de Nederlandsche re- Iiering de ellendige campagne tegen België oor een vreemdeling toelaat. Indien het I fficieele Nederland wenscht in vriendschap I iet België te leven, moet ook reciprociteit laats hebben. Want ondenkbaar is het dat Hollandsche Ward Hermans in België p de wijze als de Belg in Nederland heeft esproken, te werk zou mogen gaan en zoo- >ng Den Haag de regelen der internationale ourtoisie in den wind zal slaan, kan niet op erbetering der Hollandsch-Belgische be- 'ekkingen worden gehoopt. Het „Hbld." schrijft naar aanleiding hier- an het volgende Wij willen overeenkomstig ons verlangen m in dit Belgische jubeljaar noodelooze en ïuchtelooze polemieken te vermijden, niet al e zeer op de beweringen van de „Libre Bel- ique" ingaan. Wij snoeren iemand in Ne erland niet spoedig den mond zoolang per- oonlijke welvoegelijkheid in acht genomen ordt, maar wij nemen niet allen vreemden nport au serieux en vinden het niet steeds erstandig. Wie ons iets te zeggen heeft, Vaal of, Vlaming, kan dat doen, en moet zelf 'et risico loopen of hij luisteraars vinden zal f niet. Trouwens wat Ward Hermans in Itrecht zeide, had hij in België zelf, in het 'arlement in Brussel, in hoofdzaak ook ge- Wij gelooven dan ook niet dat er hier en vergelijking kan worden gemaakt met en „openbare manifestatie tegen den regee- ingsvorm" van een bevriend land. Hier ge leurde slechts ditHier stortte een Vlaming lijn hart in Nederland uit. Wil de andere •artij dit voorbeeld volgen, niemand in Ne- lerland die het haar beletten zal. Iets anders iou het zijn wanneer wij op Nederlandsch rebied een actie hielpen voorbereiden tegen ie veiligheid van clen Belgischen staat. Of ndien wij deden aan annexionisme, zooals mkele Belgische groepen in 1919 en later. Of jpraken van den „erfvijand" zooals sommige Belgische bladen ons nu meenen te moeten noemen. Maar daarvan is geen sprake. Wij venschen een goede verstandhouding, met eder het zijne, ook de Vlamingen het hunne. zal de goede nabuurschap van Neder- and en België eerst recht tot ontwikkeling runnen komen. Verbreedïng van het Noordzeekanaal. Op de vragen van het Tweede Kamerlid ten heer Van den Heuvel betreffende op- uiming van een gedeelte der steigers in het ^oordzeekanaal en vervanging daarvan door enige binnenhavens van rijkswege, heeft de minister van waterstaat geantwoord, dat in- terdaad als gevolg van de kanaalverbreeding tengs de oevers bestaande werken zullen boeten worden opgeruimd. Aangezien de vergunningen voor deze werken zijn verleend voor zoover en voor zoolang die werken in algemeen waterstaatsbelang, waaronder be grepen het scheepvaartbelang, kunnen wor den toegelaten, zullen zij moeten worden opgeruimd, nu de aanwezigheid dier werken door dat belang niet meer wordt gedoogd. In dien zin, immers tot wederopzegging, werden die vergunningen verleend en in dien zin werden zij ook aanvaard. Voor het maken van binnenhavens, als in overweging wordt gegeven, bestaat, naar de meening van den minister, voor het rijk dan ook geen aanleiding. Nieuwe rijwielmerken. Het 1 Augustus begint het vnieuwe belas tingjaar voor de rijwielbelasting. Het „Hbld." bepleit het verkrijgbaar stellen van een rij- wielmerk tegen lager prijs naar gelang het belastingjaar is gevorderd, bijv. vol jaar 2.50, negen maanden 2, zes maanden 1.50, drie maanden ƒ1. De meeste nieuwe rijwielen worden in het voorjaar aangeschaft. Als men nu tot April bijv. 2.50 rekende en na 1 April l, zou ook reeds aan veler wensch zijn voldaan. De schatkist zou er wellicht nog baat bij hebben velrn, die nu in de laatste maanden geen plaatje meer koopen, maar trachten door de controle heen te slippen, hetgeen met wat handigheid vaak gelukt, zouden vcor 1 niet het risico willen loopen. Gelukstelegrammen. In de maand Mei 1930 werden verzonden 20.093 gelukstelegrammen bestemd voor het binnenland, 607 bestemd voor het buitenland en 3 voor Nederlandsche scheepsstations via de Nederlandsche kuststations. Amsterdam verzond er 3744, Rotterdam 1858, Den Haag 1763, Alkmaar 131, Arnhem 406, Breda 180, Deventer 137, Dordrecht 172, Eindhoven 182, Groningen 552, Haarlem 483, 's-Hertogenbosch 170, Hilversum 348, Leeu warden 299, Leiden 180, Maastricht 93, Nij megen 312, Tilburg 259, Utrecht 568, Zutphen 1-01, Zwolle 141, overige kantoren in één to taal 8424. De opbrengst der gelukstelegrammen be droeg deze maand f 4121.45. Vergeleken bij de opbrengst over Mei 1929 beteekent dit een stijging van 533.05. Van de opbrengst werd een bedrag van f 61.82 beschikbaar gesteld voor het kinder fonds van het post- en telegraafpersoneel. VLISSINGEN, 16 JULI. Een belangrijke opdracht. De Stoomvaart-Maatschappij Rotterdam- sche Lloyd heeft aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" de opdracht gegeven tot het bou wen van een motor vracht- en passagiers schip voor haar Pacific-lijn. Na de mededeeling gisteren in de Prov. Staten door een der leden, dat binnenkort een 200-tal werklieden op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" zouden moeten worden bedankt, zal dit bericht wel geruststellend werken. Door deze belangrijke opdracht is ook de afdeeling scheepsbouw weer voor geruimen tijd van werk voorzien. Het Beeldenhuis. De Prov. Staten hebben heden met 33 tegen 5 stemmen aangenomen het door den heer Staverman ingediende voorstel, overgenomen door Ged. Staten, om voor de restauratie van het Beeldenhuis alhier een subsidie te ver- leenen van 10 pet. der kosten tot een maxi mum van 1000. Voor de over het voorstel gevoerde discussie verwijzen wij naar het verslag der zitting van de Prov. Staten. Stremming verkeer over schipbrug en over schutsluizen. De nieuwe keersluis zal morgen Donderdag 17 dezer wederom worden beproefd. In verband hiermede zal het verkeer over de schutsluizen van het kanaal door Walche ren dien dag zijn gestremd ongeveer van 4.30 uur tot 7.00 uur n.m. Vanwege den rijkswa terstaat zal gedurende dien tijd worden ge zorgd voor een kosteloos roeibootveer. Voorts zal het rijverkeer over de schipbrug in het Marinedok in genoemd tijdsverloop zijn gestremd voor het verkeer met rij- en voertuigen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 werkmeisje, 1 letterzetter, 1 vzer-betonvlechter, 2 timmerlieden, 2 stuca- Een bekend blad scbreef onlangs: „Het bezit van een goede pijp is iets pret- tigsenjewentaanhetding." Hieraan moet worden toe gevoegd: „Wie van zijn pijp het volle genot wil hebben, rookt Iedere rooker zal dat be amen." doors, 1 halfwas-metselaar, 9 opperlieden. 1 grondwerker, l werktuig-bouwkundig teeke naar, 1 draaier, 1 ijzerwerker, 1 autogene lasscher, 2 electriciens, 1 leerling-electricien, 2 stokers, 2 trimmers, 1 plaatwerkersmaat, 1 aanhouder, 1 boekbinder, -h' magazijnmeester, o kantoorbedienden, 7 varensgezellen en 32 losse arbeiders. Totaal ingeschrevenen 75vorige week 67 personen. In onze Tijdinghal werden foto's voorgehangen van de officieele opening te Eist van de nieuwe drijvende zweminrichting. Van de eerste steenlegging van het permanente museumgebouw op het terrein van het Openluchtmuseum te Arn hem. Van de stranding op een der haven- pieren te Scheveningen van de uitgaande haringlogger Sch. 223. Eenige foto's van de zwemwedstrijden te Rotterdam waar oud-mi nister Kan het startschot los. Van de in ternationale Lawntennis-wedstrijden te Noordwijk. Concert „Ons Genoegen" in „Goed Wonen." Gisterenavond had op de speelplaats van de openbare lagere school D het Zaterdag uitgestelde concert plaats van de harmonie Ons Genoegen". Voor de uitgevoerde num mers door „Ons Genoegen" bestond van de zijde der bewoners van „Goed Wonen" zeer groote belangstelling, terwijl ook velen uit de stad aanwezig waren. Na afloop van het concert werd door het muziekkorps een muzikale wandeling ge maakt door de straten van „Goed Wonen". Omstuwd door een groote menigte werd on der de opgewekte tonen' der muziek het ge heele complex doorgewandeld. Aan het einde hiervan werd door den voorzitter van het feest-comité, den heer J. B. Danckaerts, een woord van dank gespro ken voor de verleende medewerking. „Doorloopen alstublieft". Gedurende de kermisweek zal in het Con certgebouw het Eerste Rotterdamsche Revue- gezelschap onder leiding van Joop van Leeu wen optreden met zijn succesrevue „Door loopen alstublieft". Niet minder dan 16 personen werken aan deze revue mede, die uit 28 tafereelen bestaat. Uit de ons toegezonden recensies blijkt, dat reeds in verschillende plaatsen deze revue met succes werd opgevoerd. „Het is een vroolijk revue-gezelschap, met aan het hoofd Joop van Leeuwen, den beken den humorist-conferencier, die er de rol van den agent Kobus Link in vervult. Hij doet zijn naam buitengewoon eer aan, want link is hy in ieder opzicht. Met al zijn humor en linkheid presenteert Joop van Leeuwen ons een revue, waar veel vroolijke en mooie trek jes in voorkomen. Met eigen decors brengt het gezelschap ons naar China, naar de Zui derzee, die wordt drooggelegd en waar al niet heen. .Steeds zijn het de Stanfordgirls die dansend ten tooneele komen en het karakter van het land met speciale decors uibeelden. Mede hebben wij genoten van den vroolijken humor van Joop van Leeuwen en Rienus de Wilde, die beurt om beurt opkomen. Het gezelscha'p had "aan het einde een dankbaar en welverdiend applaus in ont vangst te nemen". Een goedkoope trein. Blijkens achterstaande advertentie zal 'op Donderdag 24 Juli a.s. een goedkoope trein loopen van de stations aan de lijn Vlissingen - Roosendaal naar Rotterdam jgji Den Haag en terug. In de prijzen is ook de toegang tot de Diergaarde, resp. Dierentuin begrepen. Het vertrek is vastgesteld op 5.55 uit Vlis singen. Terug uit Den Haag om 19.31 en uit Rotterdam op 20.02. Een aanvaring. Bij het vertrek van de mailboot „Mecklen burg" Maandagavond is deze tegen een pon ton gevaren, welke ponton tegen een onder- losser botste, die daardoor is gezonken. Aanbieding van een brandspuit aan de gemeente Middelburg. Enkele dagen na den grooten brand te Middelburg op 7 December van het vorige jaar, werd daar ter stede opgericht „het Brandweerfonds 7-XII-1929" en spoedig werd een bedrag bijeen gebracht, dat voldoende mocht worden geacht, om aan het doel van het fonds, h i aanbieden aan de gemeente van een automobielbrandspuit in den geest van die van Bergen op Zoom, welke op 7 De cember te hulp kwam en aan het tot sta&n brengen van het vuur een zoo groot aandeel heeft gehad. Dcor allerlei omstandigheden beeft het lan ger geduurd dan gedacht was, eer de spuit ken worden aangeboden en '■en der voor naamste redenen was, dat de gemeente aan vankelijk wilde wachten tot de reorganisatie der brandweer heeft plaats gehad, wat echter nog niet het geval is en gezien ook de nu aangevangen vacantiemaanden, nog wel eepi- gen tijd zal duren. Op aandringen van het comité van be windvoerders van het brandweerfonds heeft de gemeenteraad nu een paar maanden gele den besloten tot het aanvaarden van deze uiting van oprechten burgerzin en na nog verschillende voorbereidingen kon hedenmid dag de aanbieding van de spuit plaats hebben. Deze spuit, geleverd door de firma Bickers te Rotterdam, door bemiddeling van haar agent, firma gebr. Peck te Middelburg, is gebouwd op o-n Ford chassis model 1930, en geheel electrisch uitgerust. De motor heeft een vermogen van ongeveer 40 H.P. Bij de spuit zijn' o.a. gevoegd 225 M. slang, en een laddergestel met tweedeelige uitschuifbare ladder en verder alle noodige uitrustingstuk ken. De spuit rijdt op cushionbanden, wat wel duurder is dan luchtbanden, doch wat meer bedrijfszekerheid geeft voor een spuit, die niet zeker onder dagelijksch toezicht zal komen te staan. Hedenmiddag had eerst in tegenwoordig heid van het gemeentebestuur, brandweerbe- stuur, hoofden van takken van dienst en van hen, die in het fonds bijdroegen, aan de Los- kade de keuring en beproeving van de spuit plaats, waarbij ook de deskundige van het comité, de heer Roelofsen, hoofd van de po- litie-brandwser te Delft, aanwezig was. Na de keuring en beproeving reed de spuit, waarop voor tien personen nitplaats is naai de Markt en werd voor het stadhuis geplaatst. In de hal van het stadhuis had hierop de overdracht plaats bij monde van den vice- voorzitter van het comité, den heer M. J. van Pienbroek, wegens ziekte van den voorzitter, den heer E. Berdenis van Berlekom. Na diens woorden heeft de burgemeester, de heer P. Dumon Tak, de spuit, die een flin- ken indruk maakt, namens de gemeent- aan vaard met dank aan allen, die aan dit ge schenk hebben medegewerkt. De gemeente Middelburg bezit dus nu een brandspuit van flinke capaciteit en is de eerste stap gezet op den weg tot verbetering van haar brandweer. Keuring van hengsten. Door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw is bepaald, dat de gewone keuring van hengsten, welke alleen door de stamboekcommissie zal geschieden, voor Zee land is vastgesteld op Voor type trekpaard 23 October te Kat- tendijke en Zierikzee 24 October te Middel burg 28 October te Hulst29 October te Axel30 October te Oostburg en dat de ge wone keuring door de rijkscommissie en de betrokken stamboekcommissie zal plaats heb ben op 28 October te Hulst, 29 October te Axel en 30 October te Oostburg. Installatie burgemeester van St. Janssteen. Te St. Jansteen is gisteren de nieuwe bur gemeester, de heer Geirnaerdt, geïnstalleerd. Aan de grens van de gemeente werd hij met zijn familie afgehaald, waarna in een buiten gewone raadsvergadering de installatie ge schiedde. De schoolkinderen brachten met de muziek een cubade, waarna receptie werd ge houden, gevolgd door een rondrit door de ge meente. Aanhouding. Door de marechaussée te Axel zijn een tweetal personen aangehouden van Belgische nationaliteit, wonende te Axel, die er van .verdacht worden zich aan een minderjarig meisje te hebben vergrepen. souburg) Als een groote zeldzaamheid deelde men ons mede, dat eer koe van den landbouwer L. Wisse alhier in drie opeenvolgende jaren telkens aan 2 in goede conditie verkeerende kalfjes het leven schonk. Wel een vruchtbaar beestje. koudekerke. De Hooge Raad heeft vernietigd de aanslag in de straatbelasting der gemeente Middel burg van de coöperatieve melkinrichting en stc omzuivelfabriek Walcheren". De Raad van Beroep voor de directe be lastingen heeft volgens de beslissing van den Hoogen Raad aan het betrokken artikel der gemeente-verordening ten onrechte op het betrekkelijk punt verbindende kracht toege kend. breskens. De demonstratie der Vlissingsche Red dingsbrigade, die Zaterdag jl. door het slech te weer niet doorgegaan is, zal nu op Zater dag 9 Augustus gehouden worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJmuiden ds, J. W. Swaan te Domburg. Vrijzinnig Hervormden. In de „Mededeelingen van de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden" te Middelburg wordt het volgende ter kennis van de leden gebracht Zoo men zich herinneren zal, richtten wij ons verzoek, om aan ds. Kastein een doop- beurt af te staan, eerst aan het ministerie van predikanten, welk college ons naar den ker- keraad verwees, in verband met in 1929 over het toestaan van zulkeen verzoek gerezen moeilijkheden. Wij herhaalden toen 9 Mei ons verzoek aan den kerkeraad, welk college ons 20 Juni als volgt antwoordde De kerkeraad heeft de eer u mede te deelen, dat hij in zijn vergadering van 19 Juni gemeend heeft op uw verzoek om een preekbeurt beschikbaar te stellen voor ds. Kastein om een aantal kinderen te doopen, afwijzend te moeten beschikken. Zoo zien we d s, dat zonder maar eenige motiveering, ons verzoek botweg afgewezen is. We behoeveu. niet te zeggen, hoe wij zulk een besluit betreuren. Wat nu met onze doopelingen, zullen velen zich afvragen. Het bestuur hoopt zich hieromtrent nog nader in verbinding te stellen met de desbetreffende ouders. En verder onder het hoofdje „Een onder houd geweigerd" Het bestuur verzocht bij schrijven van 20 Juni aan het college van kerkvoogden en notabelen om een onderhoud, teneinde dit college eens mondeling een en ander toe te lichten, omdat er, nu wij in geen enkel college meer zitting hebben, alt;jd be sluiten worden genomen zonder dat we mon deling ons goed recht kunnen verdedigen. Op 8 Juli mochten wij het volgend antwoord ontvangen In antwoord op uw schrijven deelen kerkvoogden u mede, dat zij tot hun spijt aan uw verzoek niet kunnen voldoen. Indien zij na uw schriftelijke mededeeling meenen, dat een onderhoud noodig is, zullen zij u daartoe uitnoodigen. „Aanpakken". Over 1929 bedroegen van de vereeniging „Aanpakken" tot verbetering der predikants traktementen in de Ned. Herv. Kerk activa en passiva op de balansrekening 735.095.21 en op de winst- en verliesrekening 139.268.42. Aan contributies en giften werd 102.398.92 en aan renten 34.719.36 ont vangen. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Amsterdam—Noord door ds. W. van Geldei- te Tiel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Opperdoes ds. A. Gruppen te Zwaagwesteinde, vroeger te Vlissingen. Prof. Wisse over de geloofsvervolging in Rusland. Over de geloofsvervolging in Rusland zal prof. G. Wisse op a.s. Vrijdagavond een openbare rede houden in de groote zaal van het Schuttershof te Middelburg.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1